van Zondag 7 October 1877. No. 41. Negenenzeventigste Jaargang. 1877. R. tf ®2lckclijfcschc iScvtchtcn iliiftschlaisrï llelgie. Frankrijk. SSritianje <m Eerlanri. ISuslantl. Turkije. Hijbliu! van de Alkmaarsche Courant Pruisen. Gedurende de laatste dagen van September zijn uit Berlijn verscheidene duitsche artsen naar Bucharest vertrokken, om in de russische hospitalen dienst te'doen. De 120 te Keulen vergaderd geweest zijnde duitsche, engelsche zwitserscheitaliaansche en nederlandsche leden der internationale vereeniging tegen de vervuiling van water, lucht en bodem hebben zich den 2 eenparig tegen de spoel- stelsels verklaard en het Liernurstelselof waar dit niet kan worden ingevoerd het tonnenstelselaanbevolen. In de henegonwscbe kolenmijnen is de arbeid hervat. De naar de Borinage gezonden troepen zijn den 29 naar Bergen teruggekeerd. In eene kiezersvergadering van het 9" arrt. te Parijs is een brief van den heer Jules Grévy voorgelezen, waarin deze verklaart de candidaluur in de plaats van den heer Thiers zoo die hem aangeboden wordtte zullen aanvaarden. Op eene andere bijeenkomst, in het 17® arrt., is de candidatuur van den heer Pascal Duprateen der 363, gehandhaafd tegenover sommigendie een radicalen Vertegenwoordiger verlangden, maar een vastberaden tegenstander vonden in den heer Quentineen erkend radicaaldie in het belang der partijtueht en der eensgezindheid niet in aanmerking wilde komen. Ter bevordering der verkiezing van den heer Grévy is een talrijk comité samengesteld waarvan Victor Hugo eerevoorzitter en Gambetta voorzitter is. In den brief, waarin het comité hem kennis geeft van het stellen zijner candidatuur, leest men o.a.„Tot hiertoe en ook bij de stembus schijnt de strijddie voorbereid begonnen en voortgezet werd door de mannen van 16 Meislechts te bestaan tus- schen de ontbonden meerderheid en het gezagmorgen zou, wanneer de natie gesproken zal hebben en het gezag het hoofd niet zou buigen het een strijd zijn tusschen Frankrijk en één man. Door u te kiezenzien de kiezers van Parijs, die de tolken zijn der openbare meening met vertrouwen deze mogelijkheid te gemoet." Op eene bijeenkomst van „onverzoenlijken" in de wijk Belleville is de bekende oud-voorzitter van den parijschen gemeenteraad, Bonnet-Duv er dier (thans wegens beleedigingen tegen den maarschalk de Mac Mahon gevangen) tegenover Gambetta eandidaat gesteld voor de Kamer. Een comité van socialisten heeft een manifest aan al de fransche kiezers gerichtwaarin het verklaartbesloten te zijn „de democratiseh-socialerepubliek tegenover een iegelijk te handhaven en een programma van 22 punten te hebben vast gesteld, hetwelk door de candidaten behoort te worden aan genomen dewijl de 363 voor het grootste gedeelte hunne beloften niet zijn nagekomenzoodat zij op geenerlei vol macht van de kiezers aanspraak hebben. De prefect van Ille en Vilaine heeft zijne ondergeschikte ambtenaren aangeschreven dat zij bij de verkiezingen niet zooals sommigende ministeriëele circulaires op zonderlinge wijze verklarende, meenen, kunnen volstaan met het in acht nemen eener strikte onzijdigheidwelke al te gemakkelijke leer eene dwaling, eene lafhartige berekening of een verraad bevaten in de toepassing niets anders dan verholen vij andschap zou zijn. Hi] verwacht eene krachtige ondersteu ning der officiëele candidaten en zal nauwkeurig op de hou ding zijner ambtenaren in deze toezien. In sommige departementen worden de regeerings-candidaten bij aanplakbiljet als zoodanig bekend gemaakt. In het dept. der Cher is de maire van S. Amand afgezet, omdat hij zich tegen het aanplakken van zulke biljetten verzet had. De maire van Grez (Oise) heeft de aanplakking der hem ge zonden biljetten geweigerd bij schrijven aan den prefect waarin hij herinnerde datvolgens art. 3 en 22 der kieswet van 1875 elke ftijks- en gemeente-ambtenaar eene boete van 16 tot 100 fr. beloopt, die stembriefjes, politieke ge loofsbelijdenissen en circulaires van candidaten verspreidt. De lndépendant de VEst is in den persoon van haren gé rant tot 14 dagen gevangenisstraf en 500 fr. boete veroor deeld, wegens beleediging van den President der Republiek. De Cassagnac zegt in zijne verkiezingscirculaire aan de kiezers van de Gers „Later, wanneer Prankrijk gereed zal zijnzal ik u den keizerlijken adelaar toonen en u zijn krachtig wiekgeklap doen hooren. Maar thans toon ik u sleehts wat aanwezig is, wat daar schittert in het zonne licht, het ontbloote lemmer des edelen krijgsmans, die u voeren wil tot de politieke eer, gelijk hij u reeds ten allen tijde tot den oorlogsroem geleid heeft." De Aigle, verhalende hoe bn. Haussmannde regeerings- candidaat op Corsica, te Ajaccio door den prefect en al de leden van het „conservatief keizerlijk comité" ontvangen is, voegt daar ter geruststelling van alle echte eatholieken bij dat aan zijne candidatuur van den aanvang af de voorkeur is gegeven boven die van prins Jerómezoowel door den pauselijken nuncius als door den aartsbisschop van Parijs [de heer Haussmann is protestant]. Prins Jeróme heeft den 15 Sept. uit Parijs een manifest aan de kiezers van Ajaocio gericht, waarin hij verklaart, dat de zege der regeering bij de verkiezingen het herstel van het koningschap zou ten gevolge hebben en niet den terug keer van het keizerrijk, waarvan de tegenwoordige bewinds lieden besliste tegenstanders zijn. Hij zegt, dat in dezen tijd sleehts eene onbewimpeld republikeinsche regeering de be ginselen der hedendaagsche maatschappij verdedigen en de behoeften van het algemeen stemrecht bevredigen kan. De officieuse Francais beklaagt zien in een hoofdartikel over de houding der bonapartisten die in verscheidene de partementen waar conservatieven onder goedkeuring der regeering tegenover republikeinen staanniettemin eigene candidaten stellen. Yan het verkiezingsmanifest des heeren Thiers zijn den 27 in een enkelen boekwinkel 110,000 stuks van 5 centimes verkocht. De inschrijvingen voor het republikeinsche verkiezingswerk bedroegen den 28 376,428 fr. De rechtbank van koophandel te Parijs heeft den 1 Oct. uitspraak gedaan in de zaak van het Crédit Mobilier. Het Huis Erlanqer heeft op alle punten het geding gewonnen het beslag is onmiddejijk ingetrokken en de eisch tot ont binding der Maatschappij is verworpen. De Univers komt op tegen de in het adres van den heer Rouher aan de kiezers van Riom voorkomende verheerlijking van het Keizerrijk en zegtdat hij volstrekt het recht niet heeftzulk een hoogen toon aan te slaan, aangezien het keizerrijk wel is waar de materiëele orde gehandhaafd, maar des te meer schade aan de moreele orde berokkend heeft en den 4 Sept. uit eigene zwakte in elkander viel. Indien het keizerrijk meent het blad, de vrienden der goede orde wil geruststellen, zou het, wel ver van op zijn verleden roem te dragen, daarvoor veeleer vergiffenis behooren te vragen. De minister van buit. zakenDecazes die in de ontbon den Kamer zitting had voor een der parijsche arrondisse menten schijnt het niet geraden te achten daar den strijd tegen den republikeinschen eandidaat op te nemenen heeft thans de candidatuur te Libourne en te Nizza aanvaard. De aartsbisschop van Bourges heeft een „triduüm" uitge schreven waarbij de gelouvige roomsehen worden uitgenoo- digd om 3 dagen met het oog op de verkiezingen te bidden, en aflaten daarvoor worden uitgeloofd. Het Journal des Débats zegtdat het thans duidelijker dan ooit blijktdat de zetel van Frankrijks regeering niet te Versailles of te Parijs, maar te Rome gevestigd is, en dat „onze deernis waarde ministers" wanen te regeeren, maar slechts ledepoppen zijn in sterker handen dan de hunne. De aartsbisschop treedt niet als burger opmaar als prelaatin naam van de Kerk en van den Paus. Het hof te Rome, ditmaal in zijne gewone omzichtige staatkunde te kort schietende „stelt zich mede aansprakelijk voor alle buitensporigheden alle misbruiken van gezag, alle schandelijke kunstgrepen, alle laaghedenwelke wij dagelijks voor oogen zien." Men misbruikt den Paushem gebeden doende uitschrijven voor „de stoorders der openbare rust," die het meest bijzonderen of vollen aflaat van noode hebben. „De zegen van het hoofd der Algemeene Kerk aan de ofüeiëele placcaten! En daartoe verlaagt men de godsdienst!" De aartsbisschop van Chambéry verklaartdat eene ui terste krachtinspanning voor haardsteden en altaren voor godsdienst en maatschappij behoort gedaan te worden en dat onthouding van de stemming het bedrijf zou zijn van een slecht burger en een slecht christen. Voor de conserva tieve zaak behoort ieder het op te nemen. Verscheidene andere prelaten schrijven gebeden uitdoch de meeste bepalen er zich toe te verklarendat de omstan digheden hoogst ernstig zijn. De Constitutionte Cognacwaar de bonapartist Cuneo d'Ornano als „eandidaat van den maarschalk de Mac Mahon" op de officiëele biljetten wordt aanbevolenhaalt uit het manifest van den maarschalk deze woorden aan „Men zegt udat ik de republiek omver wil werpen gij zult het niet gelooven. Deconstitutie is aan mijne hoede toevertrouwd; ik zal haar doen eerbiedigen," en doet daaronder vol gen wat genoemde eandidaat in de Suffrage Universel schrijft en onderleekent„En in dit vaderlandlievend gewest zullen wij van de republiek en de republikeinen eene pastei maken, waarvan zelfs de honden niet gediend zullen zijn." De heer Labadiélid der ontbonden Kamer, wordt te Aix vervolgd wegens aanvallenin eene circulaire aan de kiezers door hem tegen de regeering gericht. De gérant der Républicain du Daupliiné is door de recht bank van Grenoble tot 3 maanden gevangenisstraf en 6000 fr. boete veroordeeld wegens beleedigingen tegen den Pre sident der Republiek. De ultra-radicale Mot d'Ordre houdt op te verschijnen, o. a. wegens de menigte boetenwaardoor zij getroffen is tot een gezamenlijk bedrag van 2u000 fr. Een nieuw blad, de Réveilzal hare taak hernemen. Het Central Criminal Court heeft het doodvonnis uitge sproken o«er Louis en Patrick StauntonElisabeth Staunton (echtgenoot van Patrick) en Alice Rhodes (zuster van de vrouw van Patrick). Terwijl Louis met Alice leefde, was zijne vrouw, die hij om het bezit van een paar duizend p. sr. gehuwd had en die terstond een voorwerp van haat voor hem en zijne verwanten werd ten huize van Patrick door op sluiting en te weinig voedsel een langzamen hongerdood gestorven. Een aantal duitsche metselaars, naar Londen overgekomen om te helpen voorzien in het gebrek aan werklieden door de werkstaking der loudensohe metselaars veroorzaakt, zijn na 2 dagen gearbeid te hebben, plotseling weder verdwenen. Te Hamiltonin Schotland, waar den 26 het Parlements lid O'Connor op eene meetinggewijd aan de belangen van Ierland en alleen toegankelijk op vertoon van een entreebiljet, het woord zou voerenontving men per telegram bericht dat John Daily, aan het hoofd van 500 lieden, belioorende tot de iersche partij der nationalisten, van Glasgow vertrok ken was om op de meeting oppositie te maken. Aanstonds werd het uur der meeting vervroegd de zaal gesloten en door policie-agenten bewaakt, maar de nationalisten lieten zich daardoor niet afschrikkende deuren werden openge broken en de heer O'Connor en zijne vrienden namen de vlucht. De indringers hielden toen vergadering en namen eene motie aanwaarbij de heer O'Connor alle vertrouwen onwaardig verklaard en een verrader van de iersche nationale zaak ge noemd werd. Na het zingen van het „God save Ireland" keerden de nationalisten naar Glasgow terug. Den 27 is te Nottingham de eerste steen gelegd van een gebouw, bestemd om eene bibliotheek, een museum en spreek zalen te bevatten en zoodoende aldaar de gelegenheid tot het geven van academisch onderwijs open te stellen. Lord Carnarvon en de heer Gladstone woonden de plechtigheid bij. 's Avonds voerde de heer Gladstone het woord in eene door de liberale werklieden-vereeniging belegde meeting. Hij uitte een woord van warme sympathie voor den strijd en de hou ding der fransche republikeinen en op zijne uitnoodiging werden luide juichtoonen aangeheven der eere der fransche natie, over welke sedert den oorlog kennelijk een geest van politieke wijsheid gekomen was. Ten aanzien der oostersehe kwestie betoogde hij op nieuw dat indien Engeland een jaar geleden in overleg met de andere mogendheden zonder eenig voorbehoud aan Turkije had te kennen gegeven dat het in geen geval op britsche ondersteuning rekenen kon, de oorlog niet zou zijn uitgebarsten. Zoo Turkije zich had willen verzetten, zou het zenden van een vloot naar den Bosporus eh aangrenzende wateren, door verbreking der ge meenschap tusschen europeesch en aziatisch Turkijede Porte genoopt hebben het hoofd in den schoot te leggen. Zulk eene politiek van dwang was zonder bloedstorting mogelijk geweest. Met welsprekende verontwaardiging wees de heer Gladstone er o. a. ook op, hoe Chefket-bassa, de hoofdaan- legger der in Bulgarije gepleegde gruwelen, wiens straf door lord Derby o. a. van de Porte in een officiëele depeche „ge- eischt" was, thans als bevelhebber van een aanzienlijk aantal troepen door Turkije trekt. Nog deed de heer Gladstone uitkomen, dat er nooit eene poging was gedaan om te weêr- leggenwat hij in zijne geschriften beweerd haddat de wreedheden zoo goed als op bevel van de Porie en syste matisch gepleegd waren. Te Bradfort is den 1 Oct. eene groote meting gehouden over de vraag, of de kerkgebouwen voor iedereen steeds open j behooren te staan. Er zijn motiën aangenomenwaarin verklaard werd, dat het systeem van gereserveerde zitplaatsen in de kerken in strijd is met de voorschriften des bijbels, met, de kerkelijke wet en met de geestelijke behoeften des volksen dat de kerken ten allen tijde voor iedereen toe gankelijk behoorden te zijn. Den 26 is een jonge witte walvisch in het Royal West minster Aquarium te Londen aangebracht. Hij was uit America overgevoerd in een scheepsruim en elke 5 minuten met zeewater besproeid; maar de snelle verdamping van dit water en daarmede gepaard gaande afkoeling heeft zijne lon gen aangetastzoodat hij den 29 is overleden. 3 Dagen te voren was hij voor ad 1000 verzekerd. Zekere Hunter, een man van 35 jaren, heeft eene wedding schap gewonnen door gedurende 48 uren achtereen te loopen. Hij wandelde 160 mijlen af en bereikte zijn doel 35 minuten vóér den gestelden tijd, maar.stierf den volgenden dag- De weener Tagespresse zegtdat genl. lgnatieff uit het russische hoofdkwartier naar Kiew gezonden is, om daar tot nader order te verblijven, ter zake van een door de weener Presse van 16 Sept. openbaar gemaakt gesprek waarin die generaal de verantwoording voor den tegenwoordigen oorlog van zich afgeworpen en zijdelings het gedrag van den Czaar afgekeurd had. Uit Weenen was dit onmiddelijk geseind aan prins Gortschakoft, die zich gehaast had, het den Keizer mede te deelen. Op bevel van grootvorst Nicolaas is de correspondent van de Standard, Frederik Boil, uit het russische leger en uit Roumanie verwijderd, omdat hij in een brief van 5 Sept. uit Poredim bijzonderheden heeft openbaar gemaakt betref fende de plaatsing der russische troepen en versterkingen. De nieuwe voor het vervoer van troepen en mat.eriëel be stemde spoorweg van Bender naar Galatz is reeds tot Hubei geopend. De oostenrijksche en de duitsche ambassadeur hebben den 28 uit naam van Ruslandop grond der bepalingen van de conventie van Genèveaan de Porte machtiging gevraagd om hout over den Donau te mogen voeren voor het bouwen van hospitaal-barakken. De Porte heeft de ver gunning geweigerdmaar wil aan geneesheeren vrijen over tocht toestaan. De duitsche gezant heeft daarop aangeboden, dat de turken zeiven zouden controleerenof de barakken werkelijk voor gewonden bestemd werden. De Porte ver klaart dat men in dit geval geen beroep kan doen op de conventie van Genève. De Sultan heeft aan Osman- en aan Moukhtar-bassa den titel van „opperste gazi" verleend. Soliman-bassa is opperbevelhebber van het Donau-leger ge worden in de plaats van Mehemet-Ali, die teruggeroepen is. Reouf-bassa is benoemd tot bevelhebber van het leger in den Balkan en bij Sehipka. Fazli-bassa tot dusver commandant te Soukhoum-Kalehzal het bevel over eene divisie aan den Donau gaan aanvaarden. Tot bevelhebber van Kars is Achmed-Fasyl-bassa benoemd in de plaats van Moustaplia- Te/vik-bassa, die wegens grove nalatigheid van dien belang rijken post verwijderd is. De montenegrijnen hebben Piva bezet en Bilek met eenige omliggende dorpen in brand gestoken. De troepen in Bosnië hebben bevel gekregen om gedeel telijk naar de Herzegowina in de richting van Mostar, ge deeltelijk naar de grens van Servie op te rukken. Rumelie. De heer Fawcett, britseh consul-generaal in Bul garije die in de streken bezuiden den Balkan rondreist met het doel om waar hij kan en voor zoover de hem toe- toevertrouwde gelden dit toelateneenigszins den nood te lenigen, heeft den 10 Sept. uit Jeni-Saghra eene depeche aan den heer Layard gezonden, welke de treurigste tafereelen van jammer en ellende behelst. Kesanlyk, eene vrij groote, vroeger welvarende en schoongelegen plaats, wordt door hem thans één groot pesthuis genoemdwaar gewonde sol daten en lijders aan koorts en dysenterie in elke woning te vinden zijn. Zijne reis naar Jeni-Saghra ging door een aan tal door buigaren en russen circassiërs en baschi-bozoeks verwoeste en verbrande dorpensommige geheel verlaten andere nog door aan alles gebrek lijdenden bewoond. Rot tende lijken verpestten overal de atmosfeer. Gedurig trof hij troepen van turksche huisgezinnen aan die rondzwierven van alles beroofd. Hij schreef zijne depeche terwijl hij op eene vlaktewaar eenigen tijd geleden gevochten was, kam peerde en waar hij nog vele overblijfselen van onbegraven lijken aantrof. Op den Balkan is reeds sneeuw gevallen. Gedurende de beschieting van den Sohipkapas van 21 tot 27 Sept. verloren de russen 15 man aan dooden en gewonden. Den 27 werd het vuur uit de russische mortieren geopend ten gevolge waarvan terstond de kruitkelder der turken in de lucht sprong. Soliman-bassa berichtte den 27, dat zijne artillerie den vijand van 3 kanten bedreigde en diens stelling hachelijk maakte. Ibrahim-bassa meldt uit Philippopel2 Oct. Mijne divisie heett de muzelmannen in de door buigaren belegerde dorpen bevrijd en hen naar Philippopel gebracht. Vervolgens is zij naar Karlova getrokken en heeft die plaatsnadat de mu zelmannen en de israëlieten daaruit verwijderd warenge bombardeerd. De buigaren zonden daarop notabelen af en boden hunne onderwerping aan die is aangenomen. Bulgarije Om het proviandeeren van Plewna te verhinderen, waarvan generaal Rrilo/f eerst iets bespeurde toen de turksche artillerie die het konvooi vergezelde, reeds eene versterkte positie had ingenomen, heeft hij een dag lang een artillerie- gevecht geleverd, zonder gevolg, daar de turksche infanterie niet door de eavallerie kon worden aangetast, 's Nachts trok hij naar zijne vorige positie te Doubnik terug en werd daar den volgenden dag door de tarken aangevallen. Wederom werd den geheelen dag gevuurd en 's avonds deden 2 ko- lonnes infanterie uit Plewna een uitval, tastten bem in den rug aan en dwongen hem tot den aftocht naar Tristenik waardoor de toegang voor het konvooi en de versterkingen naar Plewna open werd. Sedert moeten de roumsniërs gelukkiger zijn geweest en op een verkenningstocht 80 wagen ladingen bezuiden Plewna buitgemaakt hebben. Chefket-bassa heeft, nadat het hem gelakt was, Plewna van proviand en ammunitie te voorzieneen versterkt kamp betrokken hij Orchanieomstreeks halfweg Sofia en Lowatz. De turken hebben in Plewna 14000 gewonden, die zij niet kunnen vervoeren. Zij moeten voornamelijk bij de her haalde aanvallen op Skobeleffs redoutes gekwetst zijn. De berichtgever der Daily-News in het russische hoofd kwartier voor Plewna meldtdat de troepen moedeloos en ontevreden zijn en weinig hoop op de overwinning meer koesteren onder den tegenwoordigen staf, daar bij elke nieuwe phase van den veldtocht op nieuw de onbekwaamheid der aanvoerders aan het licht komt. INT, oor »lke regel meer 15 tot Zaterdag namiddag :nd nommer ingestaan or, tot het onderzoek daarvan over te ten zijnde worden de heeren Verhoef, T. L. Room uitgenoodigd zich met sten. Die heeren stellen na dat on- r Vonk toetelaten welk voorstel met ordt aangenomen. de sedert de vorige vergadering inge- atoren der Latijnsche School over het e cursus werd geopend met lOleerlin- e 4e of hoogste2 in de 3e en 3 in Bij het zomerexamen werden be- i der 3e tot de 4edie der 2e tot ivergebleven leerling van de le tot de andere leerlingen der le klasse had- tmen de school verl >ten. De beide leer- verden tot de Hoogeschool bevorderd, ring aangenomen. •gemeester en Wethouders. er op 9 Oct. gehouden verificatie der n gemeenteontvanger, verzoek van G. J. van den Bos, namens alhier, om vergunning tot het leggen meentegrond tot afvoer van vuil- en reeel aan de Ramen, wijk B, No. 405, 1 aldaar. de gevraagde vergunning tot weder- de gewone voorwaarden, te verleenen. gd- de Boer, kleerenbleeker, om vergunning ■ater over eigen grond naar de sloot sn aan de Kennemersingel. rnn Burg. en Weth. om berigt, en raad. Bakker Schut, H. Lijnbach en Ik. van i algemeen gezondheidsbelang te laten gehouden wordende op het erf van de herberg „de Leeuwerik", aan de voners van Ropjeskuil en in de nabij- rbetering van ongeveer 150 centiaren van Burg. en Weth. ter beschikking, ter lezing gelegen hebbende stukken. J. Christensen om eervol onstiag als derwijs in vrouwelijke handwerken aan ehool, met ingang van 1 December a.s. et ingang van 1 December of zooveel ature kan worden voorzien, ommissie van financiën op het verzoek an de armen- en tusschenschool T. M. ijleveld, om verhooginsr van jaarwedde, nn afwijzend op het verzoek te beschik- eerst onlangs en wel met ingang van edde dezer titularissen verhoogd isvau n die der 2e helpsters van f 30,tot Dt -rctrtt uaoisvmcu naiti wenczfcffruiiieucn cu niet van die beteekenis isdat daarom aoging moet worden overgegaan, t verzoek beschikt. it tot voldoening van f 1110,uit de op de gemeente-begrooting, dienst 1877, oelage aan de Hollandsche Maatschappij 110,voor van gemeentewege uitge- le onlangs gehouden tentoonstelling. De iën stelt voor, dat besluit onveranderd Aangenomen, rohier der hondenbelasting, dienst 1877, waartegen geene bezwaren zijn ingediend, bepaling, dat vóór 1 Januari J878 de zijn voldaan, e besluiten a. tot het stichten voor re- van een ijkkantoor, zullende gebouwd men overeenkomstig bet door den ge- vorpen en door den Minister van Bin- eeds goedgekeurde sehetsplanwaarvan rip van het ameublement op ƒ12998,— tot, het verhuren van dat kantoor aan ren, tegen een jaarlijkschen huurprijs het verleenen van magtiging aan Burg. errigten vanhetgeen noodig is om uit- n het onder letter a en b omschreven e. audens goedkeuring van Gedep. Staten. rondvraag door den Voorzitter aan de g iets in het midden heeft te brengen el de aandacht van Burg. en Weth. op nd waarin de Korte Nieuwstraat zich tter zegt een onderzoek toe, waarna de in eene zitting met gesloten deuren, deuren sluit de Voorzitter de vergadering. IE RL IJ K E STAND. D. erardus Johannes de Laatte Yenlo en a Broerste Alkmaar. dm Birger Ohlmannwelr. van Neellje Alida Cornelia Raat. 7elk, wedr. van Trijntje van Santéte i Margaretha Geels, te Alkmaar, onl. 1e Cornells Johannes Geels en Helena Maria rnelis van Graft en Johanna Geertruijda laatst wed. van Meindert van Assen, i der Waal, wedr. van Maria Helena Maartje Ik ezel. Jacob Nicolaas Piem en, te Alkmaar, en Margaretha Raakeleen, IVierd Corbiéte Hoorn onlangs Johanna Hidlker, te Hoogwoud, verblijf Hoorn. es en Alida Geertruida Dekker. Cor es ikoudenberg, wednr. van Anna Maria Anna Elsabeth van den Berg. Cornelis wednr. van Cornelia Bruinen Anna Josephina Thomhagen. Hendrik tkille- \holf en Anna Margaretha Musen 'eD. van Evert van Dijk en Marijtje van Jacob Cornelis Smet en Helena Gesina Koch. Cornelis trederikusZ. is Briefjes Koetsveld en Alida Maria van Gerrit Rol en Grietje Oortwijn, an Arttonius Ernestus Augustinus Buis- lena Theodora Fransen. Z. van Levinus Johannes Schou- illje Tholen6 j., overleden te Graft. VAN VASTE GOEDEREN. 10 Oct. Notaris W. F. G. L* GOUWE. Huigbrouwersteeg en Laat, sectie A 536. Str. N. Geelsf 45 )a, int, Str. J. de Graaf1510, (Afslag 17 Oct.)

Alkmaarsche Courant | 1877 | | pagina 5