Omnibu H.H. Win Wessanen »r. wTjT eene Dien J. A. BAS1E Uit de hand B] exquis as< Hóti UIT DE HAND nMFAISIITViiwrm ZANCSC8 een florissant Logemen en Stalhouderij te A plaatsente bevragen bij di Alkmaar. Chirurgie a-Dentiste Jacob v. fampenst is te spreken in het Logen alhier, iederen Maandag en V wegens het plaatsen van c Anicrieaansche 341 voor alle Tandlieelkun Neemt geen abonneme Van af 18 dezer Voortaan te de Hoop, van den heer J. Spi c CC H ll|j is te onti gevraagd. van de Afdeeling Alki schappij tot Bevorderin Pr{js 15 cent» Stalie. Griekenland. i>ONtcnr{jk-lioMgaiije. Spanje. Iliniu'iiland. m berichten aan hunne geachte opheffing van het logement tober hun adreshuis ken etc. etc. is overge^ WELVAREN, bij KOE'! van de Kaasmarkt, alwaar ken zijn en hunne betaling -J1 -3 bericht, dat het hem do S ttP zicht te zenden zijnde Maandag 8 W CC O) welke uitmunten door i la^c prijzen. Wie dus een solieden bij tijds met zijne colltc De ondergeteekendeCon en onroerende goederen, pres van zijnen principaal UIT E 11 in kei lui i zen en B4« besten stand en eenige Hei zoowel binnen als buiten de Alkmaar, 15 Sept. 1877. Aan de bekende en onbek de onder het voorrecht aanvaarde nalatenschap van de DORP, gewoond hebbende overleden wordt berichtda verantwoording, weg nalatenschap gevoerdvan af a.sdes voormiddags, ten ki J. PALING Lz., te Amsteri sengracht, bij de Spiegelstra* ter inzage zal liggenterwijl verzet heeft plaats gehadto den zal worden overgegaan v der nalatenschap zal toereikei Mevrouw SNE vraagt met Nover eene SAcuken werk wil verrichtenen eene die kan mazen eu stoppen, bei Met 1 November a.s. word Aan belanghebbenden wordt vangend met Dinsdag 9 Octo 1°. het onderwijs gegeven zal H. F SCHUURMAN, all Mr. van Leuven; 2°. dat dit voortaan, in plaats malen 's weeks zal geschi verhooging van scl So. dat de gelegenheid tot pla verlengd wordt tot i 15 October e. k. Namen VAN DERMIED bericht aan zijne geëerde begui Salons voor haarsnijden en scl is eene Aincricaanschc I. tot schoonmaking der haren. Geul. Todleben is in plaats van genl- Zotof benoemd tot chef van den staf van Vorst Kareiden bevelhebber van het russische westerleger, dat Plewna belegert. De rou mar en. hebben hunne loopgraven 90 voet naar de tweede redoute van Griviea vooruitgebracht. Alvorens fteni- vrina aan te vallenhebben zij bet noodig geoordeeld, eene laatste parallel aan te leggen. Den 1 Oet. hebben grootvorst NicolaasVorst Karei en genl. Todleben al de positiën der belegeraars in oogenschouw genomen. In het leger keerschte groote beweging. De aan- vullings- en versterkingstroepen waren reeds aangekomen. De turken beantwoordden het vuur niet. Ten gevolge van zware regens zijn de vlakten van Solia en Orchanie overstroomd. Twee dagen regen hebben de wegen geheel onbruikbaar gemaakt en Mehemed-dli verhinderd, zijnen aanval op liet leger van den kroonprins te hervattenmaar aan dat leger vele zieken bezorgd. En het moeilijk onderhoud zijner troepen bij het slechte weder en het bijeent.rekken van aan zienlijke strijdkrachten door de russen hebben Mehemed-dli bewogen den 24 naar zijne vroegere positiën aan de Kara- Lom terug te trekken. Na de nederlaag te Czerkovna hebben de turken hunne tegenover de russische gelegen positiën geheel verlaten zoo spoedig mogelijk naar Papaskoi terugtrekkende en eenige munitiewagens achterlatende. De russische voorposten zijn over Schoukowa in de richting van Papaskoi geavanceerd den 25 hebben de kozakken Kapaca bezet. De berichtgever der Times in het hoofdkwartier van den kroonprins verneemt van goederhand, dat turksche officieren turksche mutsen en mantels aan de russische gewonden op het slagveld hebben uitgereiktten einde ben voor mishan deling door hunne ongeregelde troepen te bewaren. Overeenkomstig den last. van het dept. van oorlog aan Mehemet AU om Bleja aan te vallen, heeft Soliman-bassaiSla- j groote plechtigheid detkerai-bassa bevolen, eene demonstratie tegen Ilena^ ledoen, j wijze als zulks door prins Auersperg in den oostenrijkschen Rijksraad is geschied. Opmerking verdient nog, dat hjj uit drukkelijk verklaard heeft, dat Oostenrijk, wat betreft den russisch-turkschen oorlog, hoegeninmd geme verplichtingen op zich genomen heeft. Wat aangaat de beschuldiging, als zou Oostenrijk in overleg met Rusland Turkije willen ver deden, merkte hij aan, dat, zoo dit waar was, men daartoe terstond zou hebben kunnen overgaan en dat niemand er zich tegen zou hebben kunnen verzetten. Door demonstra tion als die, welke in Hongarije len gunste der turken Leb ben plaats gehad behoortnaar het oordeel des ministers eene regeering zich nooit in hare buitenlandsche politiek te laten leiden. Waar dit ooit geschied is, heeft het onge lukkige gevolgen gehad. In Zevenbergen is een groot complot ontdekt van bon- garen die voornemens waren de turken bij te staan, door in Roumanie te vallen en de roumaansche spoorwegen te vernielen. Te Pesth is een voorraad wapenen aangehouden, te Kronstadt 16 kisten met aekterlaadgeweren, elders 36,000 patronenbenevens een aantal doozen turksche mutsen. Bij nader onderzoek is nu gebleken, dat omstreeks 4000 szeklers zoo noemt, men de magyaren, die in Zevenbergen wonen gewapend zouden worden en van paarden voorzien en in alle stilte door de bergpassen van de Karpathen bij kleine troepjes naar Roumanie zouden gaanom zich daar tot een vrijcorps van lansiers te vereenigenzich zoo mogeljjk met, een turksch corps te verbinden de spoorweglijn van Jassy tot Paskani te vernielen en zoodoende den aanvoer van russische soldaten tegen te houden en in elk geval zeer te vertragen. Het overschot van den te Atchin aan cholera overleden genl. Nino Bixio is te Genua aangebracht en den 30 met op de begraafplaats der stad ter aarde dat door 2000 russen bezet was. Den 24 werd aan dezen last. voldaan, llena aangevallen, eene redoute veroverd en vernield en den russen een verlies van 150 man toegebracht, ailes volgens Soliman, want uit het russische hoofdkwartier wordt gemelddat de turken met groote verliezen teruggeslagen werden en hunne vaandels in den steek lietenterwijl het verlies der russen slechts 4 dooden en 18 gekwetsten be droeg. Gedurende het gevecht verbrandden 4 dorpen. Volgens bericht van den commandant van Bajardzik van den 27, heeft eene krijgsmacht, bestaande uit egyptische troepen, oircassiërs, 2 kanonnen en een bataljon turken een detachement russen op den weg van Baldjik nabij Carachas geslagen en naar Karajal doen terugtrekken. Krijgsbedrijven in dzie. Den 22 heeft tusschen de troepen van Ismdil-bussa en die van genl. Tergukasojf een gevecht plaats gehad, dat 9 uren duurde en eindigde met het terug trekken der 2 partijen naar hare kampen. De turken zeggen, dat hun verlies 15 dooden en 30 gekwetsten, dat der russen 300 man bedroeg. Den 27 deed Ismail een aanval op de geheele linie der stellingen van Tergukasojf, maar werd hij na een langdurig gevecht met groot verlies afgeslagen en 7 wersten ver vervolgd. Aan russische zijde sneuvelden 16 soldaten en werden genl. Dewell11 officieren en 148 sol daten gewond. Moukthar-bassa meldt van 30 September: 6 bataljons in fanterie, een regiment cavallerie en 8 kanonnen, van Arda- han komende, trokken de Kars over en hielden bij het fort Achteba stand. Chakir-bey tastte deze russische krijgsmacht aan, versloeg haar en vervolgde baar tot Eperdit. Het ver lies der russen bedroeg 100 man. Volgens een nader bericht van hem zijn op 1 Oct. 8 ba taljons russen, 2 regimenten cavallerie met 8 kanonnen de rivier Arpatchae overgetrokken en hebben zij de positie van Canadmouran aangetast. De russen werden teruggeslagen en trokken na een verlies van 400 dooden de rivier weêr over. De turksche rechtervleugel werd ook aangevallen door 4 bataljons infanterie, 3 regimenten cavallerie en 2 batte rijen, die eveneens met groot verlies teruggedreven werden. Den 2 bad een- algemeene aanval plaats op de geheele linie van Moukhlar. Genl. Melikojf voerde onder grootvorst Michaël het bevel. De sleutel van Moukhtars positie, door slechts één bataljon verdedigd, werd genomen en dat ba taljon vernietigd. De turken hebben eene poging gedaan om die stelling te heroveren, maar zij werden teruggeslagen. De russen verloren 1500 man. Zij hebben eene omwalling om de veroverde stellingen aangelegd. Roumanie. Het bericht, dat de uit Silistria naar roumaansch gebied zijn overgestokenis niet bevestigd. De turken hebben wel een brug geslagen naar het midden in den Donau liggende eiland en het garnizoen van dat eiland versterkt. De russen hebben Calachi bezetten einde de turken te beletten, van uit Silistria eene landing aan de overzijde van den Donau te doen. Servie. Aan het hof van Vorst Milan schijnt men zich in erge verlegenheid te bevindenmen heeft de ondersteu ningsgelden van Rusland aangenomen, de hulptroepen plechtig toegezegd maar de voortdurende tegenspoed der russische wapenen doet aarzelen om die gelofte gestand te doen. Voor Rusland zou de Servische hulp thans juist zeer gelegen ko men en daarom dringt het er onophoudelijk op aandat Servie toch eindelijk den oorlog aan de Porte \erklaren zal. De eventuëele indeeling der militaire ambtenaren is open baar gemaakt De minister van oorlog heeft met eenige binnenlandsche groothandelaars eene overeenkomst gesloten voor het onder houd van 4 legercorpsen. Montenegro. Sterke afdeelingen ongeregelde turksche troepen hebben beproefd bij Soutourman over de grenzen te dringen maar zijn den 1 Oct. na een bloedigen strijd van ver scheidene uren teruggeslagen. Vorst Kicolaas besloot den 2 Oct. met het bezetten van de landstreek Banjani den veldtocht voor dit jaar afgeloopen te verklaren. In een schrijven aan den Czaar verklaard bij dat zijn hoofddoel, de bevrijding der stammen van de Opper - Herzegowinabereikt isdat hij niet verder dan Banjani wensehte te gaan en dat hij hooptedat de Czaar hij een eventuëel vredesverdrag het hierheen zou weten te leiden dat Banjani bij Montenegro werd ingelijfd. In de depeehedoor de regeering aan haren gezant te Londen over Griekenlands houding gezonden, stelt de heer Tricoupis op den voorgrond, dat, indien men het oogenblik geschikt achtte om Griekenland, hetzij door het vrees aan te jagen of door eene overrompelingals onafhankelijken Staat uit den weg te dringen de gebeurtenissen daarna al spoedig zouden bewijzendat de Porteraadgevingen in dien geest opvolgende, veel grootere gevaren zou tegemoet- gaan. Vrees noch overrompeling, verklaart de minister, kan het handelend optreden van het hellenisme in het Oosten beletten, en een onrechtmatige aanval tegen Griekenland zou noodwendig het gansche volk der hellenen te wapen doen loopen. Hongarije. De minister Tisza heeft den 27 in het Volkshuis de interpellatie betreffende de oostersche kwestie uitvoerig beantwoord wat de hoofdzaak betreft op dezelfde De berichtgever te Rome van het Journal des Bébats be weert, in tegenspraak van de Diritto, dat de nieuwe kamer ling kardinaal Pec.civuor een gematigd man doorgaat. Toen in 1866 Venetie aan Italië overging, werd op zijnen last het bisschoppelijk paleis t-e Perugia met vlaggen versierd, hetgeendaar deze stad tot. den Kerkelijken Staat behoord hadniet weinig opzien baarde. Het elfde artikel der constitutie, betreffende de godsdienst vrijheid wordt door de burgemeesters op de bekrompenste wijze uitgelegd. Te Recajade b.v., in de provineie Santan der, heeft men een engelsch zeeman eene eerlijke begrafenis geweigerd Volgens het deswege aan het britselie gezant schap gezonden rapportheeft men het lijk in een open veld ter aarde besteldin plaats van op het daartoe bij de wet van 1872 voorgeschreven afgezonderlijk voor protestanten bestemde gedeelte der begraafplaats. Te Iznatoraf, een dorp in de provincie Jaen, beeft den 18 der vorige maand de burgemeester met 2 pastoors een kind waarvan eene pro- testantsobe vrouw 24 uren te voren bevallen was, weggenomen, en zulks ondanks het verzet van den vader, colporteur voor een engelsch bijbelgenootschapen de moeder beiden. De pasgeborene en een ander kind van 2 jaren werden naar de kerspelkerk gebracht en daar naar roomsche zede gedoopt. De verkoop van bijbels en protestantsche geschriften aan den openbaren weg is niet langer vergund. Prins Frederik heeft zich den 28 naar Neuwied begeven. De Koning is den 30 Sept. naar het Loo vertrokken en den 2 Oct. in den Haag teruggekeerd. Den 5 is te 's Graveiïhage aangekomen prins Hendrik van Waldeck en Pyrmont. Staten-Generaal. De begrooting voot de staatsspoor wegen voor 1878 bedraagt 12 miljoen, waarvan 2% miljoen uit overschotten der loopende dienst. Voor de lijn Zaan streekHoorn is 500,000 uitgetrokken. Bij de 2e. Kamer zijn ingekomen wetsontwerpen tot ver hooging van hoofdstuk VI der staatsbegrooting voor 1876 met t 186.658.55 tot vaststelling van bepalingen omtrent de overdracht van spoorweg-concessiënen tot bekrachtiging van den verkoop van vestinggrond. De 2". Kamer heeft den 1 Oct. met 27 tegen 21 st. ver worpen het voorstel van den heer Wintgens om staande de jan„en nje^ voldaan ministeriëele crisis niet over te gaan tot het onderzoek der n staatsbegrooting. Benoemingen. De benoeming van mr. B. V. E. Teilegen tot hoogleeraar te Leiden is op zijn verzoek ingetrokken. Bij de faculteit der letteren en wijsbegeerte aldaar is tot hoogleeraar benoemd dr. G. Schlegel. Tot hoogleeraren te Utrecht zijn benoemd, in de faculteit der rechtsgeleerdheid mr. U. J. Hamaker, in de faculteit der geneeskunde dr. G. vOoerbeek de Meijer, met eervol ontslag uit zijne betrekking van geneesk inspecteur in Gelderland en Utrecht. Tot staatsraad in buitengew. dienst is benoemd jr. C. Hartsen, oud-lid der 1" Kamer; tot ridder-grootkruis van den Ned. Leeuw mr. J. W. v. Lansberge, gouv.-genl. van N. Indie. De gemeenteraad van Amsterdam heeft den 3 benoemd tot hoogleeraar in de wijsbegeerte dr. C. Bellaar Spruyt, leeraar aan de h. b. s. te Utrecht, tot hoogleeraar in de staathuis houdkunde mr. G. NPierson en tot buitengew. hoogleeraar in het internationaal privaatrecht prof. Asser- Posterijen. Tusschen den Staat en de Stoombootmaat schappij „Zeeland" is eene overeenkomst gesloten, waarbij deze zich verbindt, 2 nieuwe stoomschepen tusschen Vlissingen en de Theems in de vaart te brengen, van zoodanigeu bouw en stoomkrachtdat de overtocht binnen 8 uren verzekerd zij. Wanneer deze dienst in het begin van 1878 zal zijn aan gevangen en behoorlijk wordt voortgezetverbindt de Staat zich, voor het vervoer der brievenmalen jaarlijks 151,000 te betalen. De Koning heeft aan de Maatschappij vergun ning gegeven om den titel te voeren„Stoomvaartmaat schappij ZeelandKoninglijke Nederlandsche postvaart. Te Sneek is door het Rijk voor f 15000 een kapitaal heerenhuis aangekocht, ten einde daarin een vereenigd post en telegraafkantoor te vestigen. Spoorwegen- De heer/. G. v. Gendl Jr., te Amsterdam, heeft concessie aangevraagd voor een spoorweg na&r IJ muiden, de heer Detrauxte 's Gravenhage, voor een spoorweg van den Haag naar Scheveningen. Onderwijs. De wet op het hooger onderwijs is den 1 Oct. in werking getreden. Aan de 3 hoogescholen thans universiteitenwerd deze gebeurtenis gevierd door de in stallatie der nieuwbenoemde reetores magnifici. De hoogere burgerschool te Apeldoorn is den 1 Oct. inge- gewijd in tegenwoordigheid van den Koning prins Hendrik, den commissaris in Gelderland en den minister Heemskerk. Kerkelijke Zaken. De algemeene kerkeraad te Am sterdam heeft in beginsel besloten tot het stichten van een nieuw kerkgebouw voor de ned. lierv. gemeente in eene der buitenwijken. Het daartoe benoodigde kapitaal moet reeds voor een gedeelte aanwezig zijn. Harddraverij te Amsterdam4 Octvan wege de af deeling der Maatschappij van Landbouw28 paarden, prijs, f 400 en 50 voor den pikeur, de Nobel, van IJ. Bos, te Zevenhuizen bereden door den eigenaar, le premie, f 200 Susannevan C. Paarlbergte Zijpebereden door L G. Lampe2". premie, f 100, Goliath, van F. IF. Koopman te Akkrumbereden door den eigenaar. Aanbestedingen. Den 27, te Groningen, van wege het dept. van financiënhet dempen van gedeelten der vesting gracht tusschen het Winschoter- en het Hoornsehe diep en het in verband daarmede gedeeltelijk afgraven van den ach tergelegen lagen en hoogen wal, minsteinsehr. L. Kalis Kz., '1e Sticdrechtvoor f 72,400. Den 28, te Zwollevoor rekening van den Staathet bouwen van eene keersluis met daarbij behoorende werken ter verbinding van de Willemsvaart met de Stadsgracht behoorende tot de werken van den waterweg naar zee, minste insehr. P. H. Vogels, te Wersura, voor f 118,600. Den te Zutfenvan wege het ministerie van oorlog het maken van exercitie-terreinenaan A. Bokhorstvoor f 10300. Den 3 Oet.., te Heerlen het, bouwen van een gemeentehuis met kantongerecht, post- en telegraafkantoor en kazerne der r, arechaussées, minste, insehr. P, J. Ubaghts, te Nieuw- stadt, voor f 35,555. Den 4te Gravehet sloopen der Maaspoort en van een gedeelte der vestigingwerken aan de rivierzijde, minste insehr. J. Hi/len, voor 5800; te 's Gravenhage, ten behoeve der Staatsspoorwegenhet maken van een hoofdgebouw en bijbehoorende werken op de halte Oosterbeek, minste insehr. li. G. Knoops C. O. zte Arnhem voor f 43,500. De gemeenteraad van Gouda heeft, den 2in strijd met een rapport van B. en W. en een advies der gezond heidscommissie, met 10 tegen 7 st. aan de heeren A. Kap- tijn te Woerden en J. de Vries Robbé te Gouda concessie verleend tot aanleg en exploitatie eener drinkwaterleiding. De afsluiting van het Reit diep, prov. Groningen, is ate-cleopen en dit werk voltooid. De dijk is ruim een half uur gaans en telt 2 uitwateriiigsluizen waarvan de eene die het Reitdiep afsluit, uit 4 stroomsluizen en 1 schutsluis bestaat. Landverkoop. Bij de tweede veiling van gronden in de drooggemaakte Ronde Veenen den 27 te Utrecht gehouden, zijn 266 bunders verkocht voor j 470,567, of gemiddeld f 1770 per bunder. Giften. Mevr. de wed. Janson, geb. Ludewé Vink, den 26 Sept. te Groningen overleden, heeft hare nalatenschap vermaakt aan liet door haar gestichte Huis van Weldadig heid, aan de Groote Leliestraat aldaar, met uitzondering van eenige legaten aan particulieren eu de volgende aan liefdadige instellingen: het gasthuis der herv. gemeente/'10000, de herv. diaconie ƒ6000, de r. c. diaconie é30u0, de ned. israël. diaconie f 5000, de diaconie der israël. uemeente Teschuat Jisraël 3 00, het luih. diaconiehuis 2000, het luthersche gasthuis 3000, het Groene weeshuis der herv. ge meente ƒ5000, de christ- afgesch. gemeente ƒ2000het doofstommen-instituut ƒ5000, het gesticht voor pleegzusters 2000, alles te Groningen; het doofstommen-instituut te Rotterdam en het blinden-instituut te Amsterdam elk 5000, de Maatschappij van Weldadigheid en het weeshuis te Neer bosch elk ƒ2000. Be Tijd heeft naar Aruba (Nederl. W. Indie), waar ten gevolge van natuurrampen en het mislukken van den oogst groote ellende heerschtgetelegrafeerd, voor rekening van j het blad voorloopig over 2000 te beschikkentot voor ziening in den eersten nood. Roode Kruis. Er zijn-bier te lande thans 118 comité's en 17 correspondenten. De bezittingen der vereeniging be stonden bij den aanvang van 1877 in 77000 2% po. en ƒ34000 4 pc. inschrijving op het Grootboek. Aan Rusland en Turkije is reeds voor ƒ25 000 aan materieel en geld ge zonden voor de gewonde krijgslieden, f6000 daarvan aan de turksche vereeniging. Aan het verzoek om hulp in den strijd van Servië en Montenegro is niet voldaan, dewijl het geen internationalen oorlog gold. De hollandsche ambulance in den Caucasus, bestaande nit de groote hospitaaltent, omringd door 10 kleine tenten is op 32 bedden gebracht en alleen bestemd voor zwaar-gekwetsten, diezo'odra zij herstellende zijn, door andere vervangen worden. De grootvorstin Olga heeft den wensch te kennen gegeven, dat dit „schoone hos pitaal" alleen voor officieren zou dienen, maar aan dit ver- Rampen. Een vaartuig, geladen met hronolie en bemand met 2 personen, is in den nacht van 2728 op het Noord- hollandsch Kanaal nabij Boekei omgeslagen, zonder dat zulks op de sleepbootwaardoor bet getrokken werd tijdig bemerkt is. Een der opvarenden is gered, de ander, te Westzaan te huis behoorende is verdronken. In den nacht van 3—4 Oct. is de rijtuigfabriek van den heer Hermansaan den Fluweëlen Burgwal's Gravenhage, afgebrand. Het belendend rijtuigmagazijn is mede door de vlammen aangetast, maar door de krachtige werking der spuiten voor'het, grootste gedeelte gespaard gebleven. De Koning heeft zijne deelneming aan de firma Hermans doen betuigen en eene milde bijdrage gezonden ter voorziening in de eerste behoeften van de gezinnen der werklieden. Rechtszaken. Nadat uit een onderzoek was gebleken dat Deusch, te Rijmerstock, zijn vriend Wouters uit nood weer had doodgeslagenomdat hij, dezen niet herkennende, meendedat hij werd aangerandis hij in vrijheid gesteld. De rechtbank te Heerenveen heeft A'. te Amsterdam we gens oplichterij (aanleggen van eene loterij van meubelen en huissieraden tenen f 2.60 het lotmet toezegging van prijzen van f 1,25 tot 80 en uitreiking aan sommige hou ders van een paar manchetknoopen ter waarde van p. m. 10 cent) veroordeeld tot 185 dagen gevangenisstraf. Overleden den 30te Rotterdam mr. A. Hoynck v Papenirechtoud-lid der 2' Kamer, oud 58 jaren. Den 5, te Arnhem, jr. mr. II. A. ridder v. Rappard procureur-generaal en oud-lid der 2'. Kamer. Staats-Lotebjj. Trekking der 1" klasse, No. 13613 20000 No. 3232 5000 No. 9398 2000 No. 5314 en 16113 1500, No. 4723, 5108, 13558, 17112 en 18215 1000. Den 2' dezer maand werd het nieuwe, door het bestuur der polder Berkmeer (gemeente Obdam) gestiehte stoomge maal met het beste gevolg beproefd en in dienst gesteld. Het ontbrak niet aan belangstelling bij die voer den pol der belangrijke gelegenheid, behalve het geheele bestuur, waren onderscheidene dijkgraven van naburige waterschappen aanwezigen vereenigden zieh na den afloop aan den ge- meenschappelijken disch hier, door het bestuur van den Berkmeer aangeboden. Ook Iyer is het direetwerkend cen- trifugaalpomp stoomwerktuig van hooge drukking met ver anderlijke expantie en condensatie toegepast. Het geheel doet de ontwerpers de ingenieurs II- C. K. de Hitvan Amsterdam, eer aan. Snelpersdruk van Herm»- Coster en Zoon,

Alkmaarsche Courant | 1877 | | pagina 6