No. 41. Negenenzeventigste Jaargang. 1877. ZONDAG 14 OCTOBER. <3>fftcicel (Bcbcelle. De President der Republiek tegen de Republikeinen. Stabs-flicums. ALK A A Deze Courant wordt wekelijks uitgegeTen en is verkrijgbaar op Zaterdag avond te 7 uren. Prjjs per kwartaal f O,OS, franco per post f O,SO, afzonderlijke nwnmers S Cents. Sneven franco aan de Uitgevers HERM'. COSTER ZOON. bu U A NT. De Advertentiën kosten van 15 regels f 0,75, voor «lke regel meer 15 Centsgroote letters naar plaatsruimte. Bij inzending tot Zaterdag namiddag 1 uur, wordt voor de plaatsing in het eerstvolgend nommer ingestaan ingezonden berichten een dag vroeger. Bij deze Courant behoort een hijblad. PUBLICATIE. De COMMISSARIS des KONINGSin Noordholland brengt ter kennis van belanghebbenden, dat wegens uittevoe- ren herstellingen aan de vlotbrug over het Noordhollandsch Kanaal te Alkmaar, deze voor het verkeer met rijtuigen, te beginnen met den 9 October aanstaande zal zijn geslo ten en dat in het verkeer voor voetgangers en handwagens door middel van een pont zal worden voorzien. Haarlem Be Commissaris des Konings voorn., den 2 Oct- 1877. RÓELL. PUBLICATIE. De Commissaris des Konings in Noordholland brengt ter kennis van belanghebbenden dat door het uitvoeren van herstellingen aan de wipbrug en den dam door de Vuile Graft, aan de oostzijde van het Noordhollandsch Kanaal te Westgraftdijkde scheepvaart door die brug den 17 Octo ber a.s. en eenige volgende dagen eenig oponthoud kan ondervinden. Be Commissaris des Konings voornoemd, Haarlem, 11 Oct. 1877. RÖELL. PUB L I C AT I E; De COMMISSARIS des KONINGS in NOORDHOL LAND brengt ter kennis van belanghebbenden, dat wegens bet verwisselen van deuren in de schutsluis Willem III op het Noordhollandsch Kanaal, tegenover Amsterdam, den 10 October ek. en eenige volgende dagen met die sluis niet zal worden geschut, maar dat gedurende dien tijd alleen zal geschut worden met de schutsluis Willem I. Be Commissaris des Konings voornoemd, ROELL. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR, zamengesteld als Subcommissie der Hoofdcommissie, gevestigd te 's Gravenhage, belast met de uitvoering van het plan, om als NATIO NAAL GEDENKTEEKEN voor wijlen Hare Ma jesteit Koningin SOPHIA der Nederlanden, te 's Gravenhage een 141* HERZIE §4 EV HUIS te stichten, bestemd tot verpleging van zieke kinderen wdar ook in Nederland gevestigd en tot opleiding van kinderziekenverpleegsters, alles zonder eenig onderscheid van godsdienstige ge zindheid Overtuigd dat Alkmaar's ingezetenen niet zullen achterblijven om medetewerken aan het tot stand brengen van dat blijk van hulde en dankbare er kentenis aan Neêrlands geliefde Koningin, verklaren zich bereid om iedere bijdrage welke aij doorvoor wenschen aftezonderen, hoe gering ook, in ontvang te nemen. Zij stellen daartoe ter gemeente secretarie de gelegenheid open van 8 tot en met 20 October 1877, van des voormiddags 9 tot des namiddags 2 uren. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Alkmaar, A. MACLAINE PONT. 2 Oct. 1877. De Secretaris, NUHOUT van der VEEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR herinneren de belanghebbende ouders en voogden dat op 1 November e k. de toelating van leerlingen gesekiedt op de openbare armen- en tusschenschooldat aanvragen om op die scholen toegelaten te worden, moeten geschieden vóór 15 October e.k. bij de hoofdonderwijzers der betrokken scholen onder overlegging van de bewijzen van geboorte inenting of doorgestane pokziekte der kinderen waarvan de toelating gewenscht wordt. Burgemeester en Wethouders voornoemd Alkmaar, A. MACLAINE PONT. 3 Oct. 1877. 1>e Secretaris, NUHOUT van der VEEN. De BURGEMEESTER der gemeente ALKMAAR ves tigt bij deze de aandacht der ingezetenen op het Koninklijk besluit van 1 September 1877 (Staatsblad n°. 175) waarbij is bepaald 1. dat met den dag van het in werking treden van genoemd besluit (zijude geweest. '28 Sept. j l.) geene nieuwe tonne- maten en geene nieuwe cilindrische maten, uit duigen zamen- qesteldwaarvan ingevolge de bestsan hebbende bepa lingen 'hoogte en middellijn ongeveer gelijk waren, mogen worden geijkt 2. dat de cilindrische maten voortdurend en de in gebruik 'zijnde tomematen tot 1 Januari 1879 mogen worden herijkt, op welk tijdstip deze laatste buiten gebruik worden ge- stdden 3. Jat op 28 September j.l. is ingevoerd eene andere soort van cilindrische maten uit duiqen samengesteldop een in houd van 21 en hectoliter, waarvan bodem- en dui gendikte merkelijk geringer zijn dan van de nu vervallcne en waarvan de middellijnen en hoogten zich verhouden als 4 tot 5 zoodat ook de inwendige middellijnen merkelijk van de vroegere afwijken. Be Burgemeester voornoemd. Alkmaar, 11 Oct. 1877-A. MACLAINE PONT. SCHOUW. BURGEMEESTER en WETHOÜDERS van ALKMAAR brengen mits deze ter kennis van de belanghebbenden: dat op Bonderdag 25 October e.k., door den opzigter van den Hout en de plantsoenen zal worden gehouden de jaarlijksche schouw over de slooten en wateren gelegen aan en langs perceelen onder deze gemeentemet uitnoodiging aan de betrokken eigenaars en gebruikers dier perceelen tot voorkoming der straf, als bij de verordeningen is bepaald, zorg te dragen, dat de slooten en wateren behoorlijk zijn schoon gemaakt. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Alkmaar, A. MACLAINE PONT. i q n.t i «77 Be Secretaris NUHOUT van der VEEN. B U RGE ME ESTER en WETHOUDERS van AL K MAAR brengen ter openbare kennis: dat bet eerste suppletoir kohier voorde belasting op de bonden over de dienst van 1877, op 10 October j.l. door den Gemeenteraad vaslgesteld, met bepaling van den eersten Januari 1878 als den dag vóór of waarop de aanslag in eens moet zijn betaaldop heden aan den gemeenteontvanger ter invordering is uitgereikt. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Alkmaar, A. MACLAINE PONT. 13 Ort 1877 Be Secretaris, NUHOUT VAN DER VEEN POL I C 1 E. Ter terugbekoming aan bet Commissariaat van Policie voorhanden het navolgende gevondene, als: een bruine hand schoen, een zweeg, een witte schapenhuideen zwarte vrouwen zak giet gortemonnaie en witte zakdoek. Verder zijn aldaar inlichtingen te bekomen omtrent een bos sleutels, een loterijbriefje, een schaap, een mand met wijnfesschen. Lijst van brieven, Waarvan de geadresseerden onbekend zijn, over de maanden J uiiAugustus en September verzonden geweest naar Neord-America E. Akkerman Brigtkon. Van het Hulpkantoor te Birkshort/.Dirk SijpRoss. BelgieMad'. S. Joh. Onwens, J. van den Eende, Ant werpen Maria van Doorn Leuven. Buitschland, Mess. G. L. Daube C°, Erankfort, a/d M. Engeland, van het Hulpkantoor te Koedijk, W. Bour, Londen. Over EngelandAP. W. Imrnink, Simous-b nay. frankrijk, J. J. Batelier, Lille. Hoe hevig de strijd in het Oosten van Europa woedt, en hoe vele belangen bij den loop der zaken aldaar betrokken zijnsterker dan door dezen strijd met de wapenen, wordt onze aandacht getrokken door den bloedeloozen strijd in Erankrijk, waarvan de be slissing aanstaande is. Daar treft ons het jammerlijk schouwspel van een President der Republiek die omstuwd door de heftigste voorstanders van het Ko ningschap of het keizerrijkde Républiek wil doen ondergaan voor zijn persoonlijk gezag eneen be roep doende op de stem des volksde candidaten der republikeinen vervolgtzijne tegenstanders zoo veel mogelijk verhindert te vergaderente spreken of te schrijven, en de buitenlandsche dagbladen, die zijn politiek veroordeelen, aan de grenzen terughoudt, Toch blijven de ministers beweren, dat zij geen partij mannen zijn; zij verklaren geen andere vlag te voeren, dan de driekleurigewaaronder de maarschalk Mac- Mahon te Malakoff, te Magenta en te Solferino zich met roem heeft overdekt (ook te Sedan De driekleu rige vlag is die van Frankrijkmaar dat zij nader wordt aangeduid als de vlag waaronder Mac-Mahon zijn heldendaden heeft verrigttoont alweer duide lijk aan dat de geheele beweging wordt voorgesteld als de handhaving van Mac-Mahon tegen de meer derheid der Kamer. Dat in eene Republiek door de stem des volks gegrondvest, aldus een enkel persoon tegenover de afgevaardigden des volks, wordt gesteldis op zich zelf zoo vreemd, dat men zich terecht zou verwonde ren over zulk een gebrek aan beleidwanneer men niet wist, dat een andere, meer met de waarheid overeenkomende voorstelling van een strijd inderdaad onmogelijk is. Mac-Mahon is en treedt op als pre sident der Republiek; maar hij bestrijdt alle republi keinen ook de gematigsteen heeft geen andere bonds«""r,to" '!<i" ïoo-iHn-iiefon OrleanistenBona- j partiaten en ultramontanen. Toch wil hij de Itepu- bliek handhaven, en het middel dat hij daartoe kiest ishaar te stellen onder de hoede harer vijanden. Maar dat gaat nu eenmaal niet. Er moet een andere taktiek gevolgd worden. De President van de Repu bliek kan de verkiezing van een Bonapartist of een Orleanist niet aanbevelen: daarom worden eenvoudig aanbevolen candidaten van den maarschalk, personen in wien hij vertrouwen stelt, en die bereid zijn hem te steunen. Men noodigt het Fransche volk uit zijn lot te stellen in de handen van één man, zich geheel over te geven aan de bekwaamheid, het juiste inzicht en goed beleid en de eerlijkheid van één persoon. En dat met behoud van den republikeinschen re- geeringsvorm Tot zulk eene stap is de geschiedenis heeft het bewezen het Eranscbe volk onder sommige om standigheden bereid, en de raadgevers van den maar schalk hebben gemeend, dat ook thans de meerderheid der kiezers daartoe wel gebracht zou kunnen worden. De omstandigheden echter, waaronder zoo iets moge lijk is zijn deze dat de bestaande toestand naar het gevoelen der meerderheid onhoudbaar is, en de man die zich aanbiedt als de redder des lands, een naam voert, waaraan een tooverkracht is verbonden, als eenmaal van dien van Napoleon uitging. Maar die omstandigheden zijn thans niet aanwezig. Het Fransche volk achtte den toestand, die in de maand Mei van dit jaar door Mac-Mahon werd verstoord, volstrekt niet onhoudbaar. Het had er vollen vrede meê. En geen wonder. Erankrijk had zich in zeer korten tijd op bewonderenswaardige wijze hersteld van de groote verliezen en ontzettende rampen die het geleden had. Na weinige jaren, stond het daar met ongeschokt crediet, bloeijender nijverheid levendiger handelja zelfs met een sterk en goed ingericht leger. Boeren en burgers, handelaren en fabrikanten, waren tevre den en met goed vertrouwen op de toekomst bezield. Het land genoot voorspoed en welvaart, minder meer dan vele andere landen die nog altijd gedrukt gin gen onder de kwijning die in de laatste jaren op de vroegere overspanning is gevolgd. Er was orde en rust, rechtszekerheid en veiligheid. Zal men den ver stoorder van dien toestand dank weten, zijne hande ling goedkeuren en hem macht geven om met land en volk te handelen naar zijn welbehagenof over eenkomstig de plannen en wenschen van zijn vrien den en raadgevers Waarop kan de maarschalk zich beroepen om zulk een eisch te kunnen doen. Ook al dingt men niets af, op den naam die hij zich zoo gaarne geeft en hoort geven, dien van den „eerlijken soldaat," dan zal die titel toch wel niet voldoende zijn om zich de goedkeuring des lands te verwerven op de dolzinnige handelingwaartoe hij zich heeft laten overhalen. Wanneer echter de maarschalk zelf geen waar borgen geeftvoor de onbekende toekomstdie hij Frankrijk aan zijne hand wil binnenleiden, wanneer men in zijn naam en zijn verleden geen antwoord vindt op de vraag, wat hij met het land voorheeft, dan schiet er niets anders over, dan te letten op de mannendie zijne handelingen goedkeuren en de Eransche uitnooaigen om het lot des lands in zijne hand te geven. En men vindt naast weinige legitimis ten en Orleanisten zonder invloed, geheel het leger van Bonapartisten en de gansche schare der geeste lijkheid de oude bondgenooten van 1851. Wat dezen willen is bekend: de Bonapartisten herstel van het Keizerrijk, de geestelijkheid een regeering die bereid is de politiek van Rome te volgen. De eersten komen met een onbewimpeldheiddie openhartigheid zou kunnen heetenwanneer zij geen onbeschaamdheid was, voor hun meening uiten dat de laatsten een bondgenootschap hebben aanvaard en alle ware Ka tholieken oproepen om voor de zegepraal van den maarschalk te bidden en te stemmen, bewijst, dat zij van het keizerrijk een staatkunde verwachten naar hun hart. Zal nu het Eransche volk zich verklaren voor de voorbereiding van het Bonapartistisch keizer rijk, voor een leiding der zaken volgens de inzichten der geestelijkheid? Na alles wat er in de laatste jaren gebeurd isis dat eenvoudig ondenkbaar. De maarschalk en zijn ministers wachten zich dan ook wel zich in dien geest uit te laten. Maar wat mag dan wel het vaandel zijn, dat zij ontplooien? Wij weten het. Mac-Mahon treedt op in de be kende rol van beschermer der maatschappij tegen de aanslagen der radicalen, en zegt aan de kiezers, dat zij hebben te kiezen tusschen Gambetta en hem. Men mag hopen dat de kiezers beter weten. Ais zij be denken hoe streng de handelingen der Regeering door Thiers zijn afgekeurd en hoe beslist deze on verzoenlijke bestrijder en onderwerper der commune tegen den maarschalk optradzullen zij wel weinig gevaar loopen van te gelooven, dat zijdoor de 365 republikeinsehe afgevaardigden te herkiezen, die Mac- Mahon door zijne candidaten wil vervangen, de com mune helpen herstellen, de maatschappelijke orde in gevaar brengen en den eigendom ondermijnen. Het stellen van Gambetta tegenover Mac-Mahon is daar enboven alles behalve eerlijk spel. 'tls duidelijk wat de Regeering daarmede beoogt. De ex-dictator be hoort ongetwijfeld tot de politieke mannen, omtrent wier plannen en beginselen vele burgers met zeker mistrouwen, met zekeren schroom althans zijn ver vuld. De Regeering doet ijverig haar best om de algemeene aandacht op Gambetta te vestigen, als haar voornaamsten tegenstander. Zij laat hemjbij her haling vervolgen, en, wat helaas hetzelfde schijnt, veroordeelen, en ten slotte komt zij met de vraag, tot de kiezers: „Wien kiest ge nu, dezen veroor deelde of maarschalk Mac-Mahon, den eerlijken sol daat, den ridder zonder vrees of blaam? Dat de kie zers'zich zullen laten misleiden, schijnt echter met te duchten. De toeleg is te duidelijk. Men mag met "rond hopen, dat de maarschalk zijn spel zal verlie zen. Maar wat dan De President vertrouwt voor dat geval op den Senaat, en schijnt voornemens, wanneer hij den steun van de meerderheid dier vergadering blijft genieten, zich aan de Kamer der afgevaardigden niet te storen. Men mag echter aannemen dat Mac- Mahon zich drie malen zal bedenken, eer hij tot zulk een verkrachting van de grondwet besluit. Hij moge in de hoop van door schrikaanjaging een aantal stemmen te winnen dergelijke plannen laten doorschemeren maar rie «fuWhtp. aan de vrfiessolüko ',"- zij zouden kunnen hebbenaan de rustverstoring het oproer, den opstand, den burgeroorlog, die er uit zouden kunnen voortvloeijenzal hem weerhou den, wanneer het van woorden tot daden zou moeten komen. Mac-Mahon heeft tot nog toe geen grond gegeven om hem tot zulke dingen in staat te achten. ïutusschen verdient het reeds zoovele maanden iang geplaagde en getergde Fransche volk onze hulde en onzen dank voor de zelfbeheersching en het ge duld, waarmede het dit alles verdraagt, en den zoo lang verschoven, thans eindelijk naderenden verkie zingsdag verbeidt. XL-Jt—'ff "11'Eg J.l. Maandag is de verjaardag van Alkmaars Ontzet in 1573 op de gewone wijze gevierd van gemeentewege en een aantal ingezetenen door het uitsteken der vlaggen, door de ieden der „Vereeniging" met ochtend- en avond-bijeen komst beide met muziek van het stafcorps der marinedat veel bijval mocht verwerven. Niet minder bijval vond de feestrede van dr. Jan ten Brink, die wij in een volgend No. in substantie hopen mede te deelen. De reünie en het bal na het avondconcerthoewel na de onlangs hier gegeven hals niet zoo druk bezocht als in vorige jaren kenmerkten zich door eene zeer genoegelijke en opgewekte stemming. Nog werd ter viering van den dag door een paar kas teleins in den Geesterhout eene harddraverij ondernomen door paarden die nog geen prijs gewonnen hadden. De deelneming was zeer voldoende (21 paarden), maar bet. aantal belangstellenden ten gevolge van het 's morgens zeer ongunstige weder niet groot. Prijs en prermën werden be haald door Snig, van H. Batenberg te SchoorlOnvermoeid, van W. Spaan te Schermeer, en de Kol, van C. Batenberg te Zijpe. Op den voet van het monument van 1573 was een krans nedergelegd met dit bijschrift Thans op den dag van Alkmaars glon Leg ik hier aan uw voet Victori l)eez lauwerkrans met brief Wand ben ik slechts een burgervrouw Ik eer der vadren moed en trouw Mijn Alkmaar heb ik lief Twee flinke hollandsehe zeelieden een stuurman en zijn luitenant, krijgsgevangenen in Erankrijk na den val der citadel van Antw erpenslagen er in2 schelmen te ont maskeren en ieder een meisjeshart te veroverende een van een kameniertje, de ander van freule Emma de Tour- ville, ziedaar den inhoud van een oorspronkelijk tooneel- spel (3 Nov. 1835 voor het eerst te Amsterdam opgevoerd), dat de toeschouwers boeit en vermaakt.zelfs dan wanneer de opvoering niet geheel aan de eisohen der kunst voldoet. Zij die met ons de buitengewone voorstelling op den 10 bij den heer Switzav bijwoondenzullen de zwakke zijde der uitvoering niet onopgemerkt gelaten en nochtans we. voldaan de zaal verlaten hebbenomdat het stuk zoowel als het spel van de heeren L. en F. Bouwmeester en de la Mar en van mej. Enyers hnnne goedkeuring hadden ver worven. De heer L. Bouwmeester als stuurman Boschde ronde zeeman, ruw van taal maar nobel van gemoed, ver toonde zich in deze voor zijn talent zoo geschikte rol m zijn volle kracht. jQ de vergadering der afdeeling van Volksonderwijs, op 22 dezer, zal als spreker optreden de heer mr. A. Kerdijk. Den 7 had de Rijks hoogere burgerschool alhier reeds 10 jaren bestaan. De leerlingen maken aanstalten om deze gebeurtenis op 20 dezer feestelijk te vieren. GEMEENTERAAD. Zitting van Woensdag 10*October 1877. No. Ij. Voorzitter de Burgemeester A. Maclaine Pont. Tegenwoordig 12 leden. Afwezig met kennisgeving de heeren Wellan en Coster. De Voorzitter opent de vergaderingwaarna 1. de notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. 2 Deelt de Voorzitter mede, dat zijn ingekomen de ge loofsbrieven van den heer J. C. Ponk die zijn ontslag als lid van den Raad had genomen, doch den 17 Juli 1.1. werd herkozen en stelt voor, tot het onderzoek daarvan over te gaan. Daartoe besloten zijnde worden de heeren Verhoejf, Bruinvis de Lange en T. L. Koorn uit.genoodigd zich met dat onderzoek te belasten. Die heeren stellen na dat on derzoek voor, den heer Ponk toetelaten welk voorstel met algemeene stemmen wordt aangenomen. Zijn medegedeeld de sedert de vorige vergadering inge komen stukken. 3. Verslag van Curatoren der Latijnsche School over het schooljaar 1876/7. De cursus werd geopend met 10 leerlin gen waarvan 2 in de 4e of hoogste2 in de 3e en 3 in de 2e en 3e klasse. Bij het zomerexamen werden be vorderd de leerlingen der 3e tot de 4edie der 2e tot de 3e, en de eenig overgebleven leerling van de le tot de 2e klasse. De beide andere leerlingen der le klasse had den kort voor het examen de school verl iten. De beide leer lingen der 4e klasse werden tot de Hoogeschool bevorderd. Voor kennisgeving aangenomen. P an Burgemeester en Wethouders. 4. Proces-verbaal der op 9 Oct. gehouden verificatie der kas en boeken van den gemeenteontvanger. 5. Rapport op het verzoek van G. J. van den Bos, namens de wed. ZBolsmuller alhier, om vergunning tot het leggen van een riool in gemeentegrondtot afvoer van vuil- en hemelwater uit het perceel aan de Ramen, wijk B, No. 405, naar het gemeenteriool aldaar. De conclusie strekt de gevraagde vergunning tot weder opzegging toe onder de gewone voorwaarden, te verleenen. Ter lezing gelegd. 6. Verzoek van P. de Boer, kleerenbleeker, omvergunning tot afvoer van vuil water over eigen grond naar de sloot bewesten zijne perceelen aan de Kennemersingel. Gesteld in handen van Burg. en Weth. om berigt en raad. 7- Verzoek van J. Bakker Schut, H. Lijnbach en W. van der Meulen, om in een algemeen gezondheidsbelang fe laten opruimen de ir.estfaaltgehouden wordende op het erf van Bakkum, kastelein in de herberg „de Leeuwerik", aan de Breestraat. 8. Verzoek van bewoners van Ropjeskuil en in de nabij heid daarvan, om verbetering van ongeveer 150 centiaren weg aldaar. Gesteld in handen van Burg. en Weth. ter beschikking. Zijn behandeld de ter lezing gelegen hebbende stukken. 9. Verzoek van J. J. Christensen om eervol onstiag als 2e helpster bij het onderwijs in vrouwelijke handwerken aan de openbare tusschenschool, met ingang van 1 December a.s. Eervol verleendmet ingang van 1 December of zooveel vroeger als in de vacalure kan worden voorzien. 10. Rapport der commissie van financiën op het verzoek van de le helpsters aan de armen- en tusschenschool T. M. de Rover en A. H. Bijleveld, om verhoogintr van jaarwedde. De conclusie strekt, om afwijzend op het verzoek te beschik ken op grond dat eerst onlangs en wel met ingang van 1 Juli 1875 de jaarwedde dezer titularissen verhoogd is van f 40,tot f 50,en die der 2e helpsters van f 30,tot aa. - uai lint »ci oLtrti tuoauimii TiartJ w^ncLetemnicu'CirTm die der 2e helpsters niet van die beteekenis isdat daarom nog tot verdere verhooging moet, worden overgegaan. Afwijzend op het verzoek beschikt. 11. Onlwerp-besluit tot voldoening van f 1110,uit de onvoorziene uitgaven op de gemeente-begrooting, dienst 1877, te weten f 1000,toelage aan de Hollandsehe Maatschappij van Landbouw en 110,voor van gemeentewege uitge loofde medailles bij de onlangs gehouden tentoonstelling. De commissie van financiën stelt voor, dat besluit onveranderd vasttestellen. Aangenomen. 12. le Suppletoir kohier der hondenbelasting, dienst 1877, bedragende f 27,waartegen geene bezwaren zijn ingediend. Vastgesteld, ouder bepaling, dat vóór 1 Januari 1878 de aanslag in eens moet zijn voldaan. 13. Voorstel om te besluiten a. tot het stichten voor re kening der gemeente van een ijkkantoor, zullende gebouwd worden in bet plantsoenovereenkomstig het door den ge meente-architect ontworpen en door den Minister van Bin- nenlandsche Zaken reeds goedgekeurde schetsplanwaarvan de kosten met inbegrip van het ameublement op ƒ12998, worden geraamdb. tot, het verhuren van dat kantoor aan het Rijk voor 10 jaren, tegen een jaarlijksehen huurprijs van f 000,- c. tot- het verleenen van magtiging aan Burg. en Weth. tot het verrigten vanhetgeen noodig is om uit voering te geven aan het onder letter a en b omschreven e. Aangenomenbehoudens goedkeuring van Gedep. Staten. 14. Bij de gewone rondvraag door den Voorzitter aan de ledenof iemand nog iets in het midden heeft te brengen vestigt de heer Stoel de aandacht van Burg. en Weth. op den onreinen toestand waarin de Korte Nieuwstraat zich bevindt. De Voorzitter zegt een onderzoek toe, waarna de vergadering overgaat in eene zitting met gesloten deuren. Na heropening der deuren sluit de Voorzitter de vergadering. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD. 4 Oct. Wilhelmus Gerardus Johannes de Tjaatte Venlo en Anna Isabella Broers, te Alkmaar. 5 h Adam Joachim Birger Ohlmamwelr. van Neeltje Dunbier en Alida Cornelia Raat. 11 n franciscus Pelk, wedr. van Trijntje van Santé, te Zaandam, en Margaretha Geels, te Alkmaar, onl. 1e Haarlem. Cornells Johannes Geels en Helena Maria Plas. Cornells van Graft en Johanna Geertruijda van Buijtenelaatst wed. van Meindert van Assen. Wilhelm van der Waal, wedr. van Maria Helena Bakker, en Maartje Wezel. Jacob Nicola as Pled ger van Balen, te Alkmaar, en Margaretha Kaakebeen, te Haarlem. Wierd Corbiéte Hoorn, onlansrs alhier, en Johanna Hidlker, te Hoogwoud, verblijf hebbende te Hoorn. GETROUWD. 7 Oct. Johannes Goes en Alida Geertruida Bekker. Cor nells Johannes Woudenberg, wednr. van Anna Maria Pruijm, en Anna Elsabeth van den Berg. Cornelis Grootegoed, wednr. vau Cornelia Bruinen Anna Margaretha Josephina Thomhagen. Hendrik Wille- brordus Oudho/f en Anna Margaretha Musen GEBÜK.EN. 7 Oct. WilhelmijntjeD. van Evert van Dijk en Marijtje Rengers. 8 n GesinaD. van Jacob Coruelis Smet en Helena Catharina Gesina Koch. Cornelis frederikus, Z. van Cornelis Briefjes Koetsveld en Alida Maria Lobach. 10 Grietje, D. van Gerrit Rol en Grietje Oortwijn. 11 n Lucas, Z. van Antonius Ernestus Augustinus Buis- sinl^ en Helena Theodora Eransen. OVERLEDEN. 28 Sept. Levinis Johannes, Z. van Levinus Johannes Schou ten en Neeltje Tholen6 j., overleden te Graft. VEILING VAN VASTE GOEDEREN. 10 Oct. Door den Notaris W. E. G. L» GOUWE. 1. Winkelhuis, hoek Huigbrouwerst.eeg en Laat, sectie A 536. Str. N. Geelsf 45:15, 2. Pakhuis, Z.z. Laat, Str. J. de Graaf1500, (Afslag 17 Oct.)

Alkmaarsche Courant | 1877 | | pagina 1