van Zondag 14- October 1877. i 1877, BER. SSZUckelijfcöche ficvichten Dultschland Belgle. Frankrijk. fjiroot Itrittanfe en Ierland. - cu Ëcursbcricttlcn. ibuevlentiëu. BAREND1NA NIEROP. t. 1877. G een receptie. OACH1M BIRGER OIIUMANN, i N - Bijblad van de Alkmaarsclie Courant 1 Pruisen. De half-officiëele Provimial Correspondent neemt een artikel van de Nordd. Allg. Zeitunq over, waarin eene brochure van den gewezen bisschop van Paderborn bestreden wordt, ten titel voerende: „Geene herziening, maar intrekking" der Mei-wetten. Prins Bismarck is den 8 naar Varzm vertrokken. Te Marienburg is dezer dagen het standbeeld onthuld van Prederik den Groote, waarvoor de Keizer in 1872, bij de viering van het eeuwfeest der vereeniging van West-Pruisen met. de monarchie, den eersten steen heeft gelegd. De kroon prins vertegenwoordigde bij de plechtigheid den Keizer en alle steden der provincie waren elk door een jong meisje vertegenwoordigd. Baden. Te Carlsruhe is m den ouderdom vau 7b jaren overleden dr. Eduard Devrient, de tweede der 3 vermaarde broeders, Van 1841 tot 46 was hij directeur van den hof- sohouwburg te Dresden, van 1853 tot 69 van dien te Carls ruhe. Hij schreef verscheidene tooneelstukken en eene Ge schiedenis der duitsche tooneelspeelkunst. De congregatie van O. L. V. des heils te Antwerpen heeft de r.-catholieken uitgenoodigd om aan de in Frankrijk uitgeschreven negendaagsche gebeden voor de aanstaande verkiezingen deel te nemen. Den 13 en 14 zal dag en nacht gebeden worden en den 14 wordt algemeene commu nie gehouden. Men verzekert, dat de maarschalk-President den post voor de bezoldiging der protestantsche predikanten te Parijs, door den raad dier stad uit hare begrooting geschrapt, bij decreet daarin beeft hersteld. Te Parijs zijn wel van conservatieve zijde candidaten voor de Kamer gesteld maar heeft de regeering zich daar van onthouden. De bejaarde graaf de Montalivet, een der mannen van 183U, heeft aan het Journal des Débats op verzoek der redactie eene studie gezonden over ,,De liberalen van 1830 en de verkie zingen van 1877." Daarin leest de graaf den hertog de Broglie, om den naam dien hjj draagten den liberalen van 1830 die zich door hem hebben laten medeslepen de les wegens de daad van den 16 Mei, vergelijkt hij de vervanging van Jules Simons kabinet door dat van de Broglie met de vervanging van Martignacs ministerie doordat vanPolignac, zoowel wat betreft de wijze waaropals de voorwendsels waaronder dat geschiedde, en noemt hij het staatsbeleid van bet tegenwoordig kabinet een staatsbeleid met misbruiken van gezag en eene volmaakte willekeur, als den regeeringen van 1829 en 1852 onbekend waren, niets sparende, het ambtenaarspersoneel ondersteboven keerendein alle kringen de hatelijkste inquisitie uitoefenende enz. De linkerzijde van den Senaat heeft een manifestd.d. 4 Oct., openbaar gemaakt. Daarin wordt gezegd, dat de eenige gronden, die voor de ontbinding der vorige Kamer werden aangevoerd deze zijndat zij de Republiek wilde bevestigen en de ullramontaanscke beweging wilde beteugelen, die gevaarlijk begon te worden voor 's lands instellingen en de openbare rust. Het manifest noemt den staat van zaken ernstig. De toekomst van Frankrijk staat op het spel. Het land is opgeroepen om te beslissenof zijn gouvernement een persoonlijk gouvernement onder clericalen invloed zal zijndan wel of het land zich zelf wil regeeren. In het eerste geval worden de vrijheden van 1789 bedreigdde goede orde binnenslands en de vrede naar buiten in de waag schaal gesteldin het tweede wordt de republiek bevestigd, kalmte en vertrouwen hersteld de vrede verzekerdwelke bij den tegenwoordigen staat van zaken in Europa alleen door de republiek bewaard kan blijven. Er is geen aarzelen mogelijk. Het manifest werpt het verwijt van radicalisme en demagogie van zich en besluit met eene opwekking aan de kiezers om hunnen wil op schitterendeonbetwistbare wijze uit te spreken. Als zij gesproken zullen hebbenzal hun wil gehoorzaamd moeten wordeH. De bekende geleerde Littré, onafzetbaar lid van den Se naat schrijft in de Temps o. a.: „Indien het staatsbeleid des maarschalks de Mac Mahon door het algemeen stemrecht veroordeeld wordtbeteekent zulksdat hij tusschen de vijf en zes miljoen stemmen tegen zich heeft. Het getuigt van groot zelfvertrouwen en van vertrouwen op eigen doorzicht, zonder voorbehoud van eenige schikkinghet gevoelen van zooveel burgers met hooghartige minachting te behandelen en als een geval van epidemische verdooldheid aan te merken. Wel is waar kan een enkel man tegenover velen gelijk heb ben maar dat groot vertrouwen is bevreemdend in den verw'onneling van Reichshofen en Sedan." De schrijver is van oordeeldat eene overwinning der rechterzijde eene lang durige felle worsteling tusschen de koningsgezinden en bo- napartisten en ten slotte waarschijnlijk liet herstel des Kci- zerrijks ten gevolge hebben zou. Uit eenige door de radicale Rappel medegedeelde opgaven blijkt, dat van de 533 kiesdistricten slechts 7 door de re publikeinen onbetwist worden gelaten en daarentegen 48 door de rechterzijde. Bovendien staan in niet meer dan twee mededingende republikeinen tegenover elkander; in 31 strijden bonapartisten en koningsgezinden om de voorkeur, waarbij nu eens dezen dan weêr genen zich in de bescherming der regeering verheugen. Al de leden der ontbonden Kamer, op 22 nahebben zich candidaat gesteldvan die 22 be lmoren 11 tot de republikeinsche partij en daarvan zijn 6 sedert de ontbinding overleden. De eenige van zekere be kendheid, die zich van het openbare leven terugtrekt, is de heer Mathieu-Bodetvan 1874 tot 1875 minister van finan ciën en een dergenen, die tusschen het rechter- en liukercen- trum stonden. Onder de regeeringscandidaten lelt men 4 prinsen7 hertoeen21 markiezen, 45 graven, 13 burggraven, 52 baronnen, 12 ridders en 55 jonkheeren, te zaraen 208 edel lieden. Volgens de Temps zijn onder de 490 regeerings candidaten 240 bonapartisten, 98 legitimisten, 25 orleanisten en 125 kleurlooze monarchalen. Onder de candidaten van het kabinet-rfe Broglie bevindt zich de heer de Maupas, die tijdens Napoleons staatsgreep den hoogbejaarden en kranken hertog de Broglie's ministers vader, van zijn bed deed op lichten en naar de Mazas-gevangenis overbrengen. Bij aanschrijving van den 4 heeft de minister de Vourtou den prefecten gelast, gedurende het verkiezingstijdperk nauw lettend toezicht te houden op de koffiehuizen, kroegen, enz., en die inrichtingen krachtens het decreet van Dec. 1851 te sluiten, indien daarin dagbladen, politieke geloofsbelijdenissen en vlugschriften hardop voorgelezen, politieke discussiën ge voerd, verkiezingslijsten opgehangen, geschriften en bulletins uitgedeeld worden. De gendarmerie zal den prefecten de noodige hulp moeten verleenen. Dezelfde minister heeft den 5 eene circulaire uitge vaardigd waarin den prefecten gelast wordtmaatregelen te nemen tot wering van schandelijke aanvallen tegen het gouvernement van den maarschalk Mac Ma/ion hetzij door middel van plakkatengeschriften of openbare redevoerin gen waarbij valschelijk te verstaan wordt gegevendat- de maarschalk door clericalen invloed gedreven eene po litieke gedragslijn zou kunnen volgendie den vrede in gevaar zou kunnen brengen. Dezer dagen heeft de regeering verschillende personen meest allen regeeringscandidaten, onderscheidingen toegekend, volgens de Siecle om hen schadeloos te stellen voor de on aangenaamheden van den verkiezings-veldtochten nu reeds omdat de heer de Fourtou niet weet of hij over 14 dagen nog minister zijn zal. De bonapartistisohe candidaat Pebvre schrijft aan de kiezers in de Morbihan „Verkoopt ge uw vee voor even goede prijzen als 10 jaren geleden? Ik geloof het niet, want ik heb verscheidene uwer hooren zeggenwij boeren, betreu ren het Keizerrijk, want toen verkochten wij ons vee beter, en wij blijven er bijdat Napoleon verraden is. Gij hebt gelijk. Iedereen in Frankrijk denkt er nu ook zoo over." De heer Gambetta heeft den 5 een manifest aan de kiezers gerichtwaarin hijzagende dat het 4 maanden geduld en gezwegen hebbende ifrankrijk eerdaags weder liet woord zal voeren om zijn oordeel uittespreken over de politiek der regeering en van haar hoofdde daden opsomt waardoor dezeten bate van clericalen en reactionairen den repu inen zal, blikeinschen regeeringsvorm getracht hebben te ondermij en alle liberalen van zich vervreemd hebben. I rankrijk bij durft het stellig verzekeren, binnen 8 dagen die politiek, die daden „de plannen en complotten der samenspannende monarchalen", den administratieven drukde officiëele can- didatuur en hare handlangers brandmerken„de koningsge zinden de caesaristende clericalen de schelmen zoowel als de gewelddadigen ver van zich stooten." Het zal het hoofd van den Staat, dat een plebisciet voor zich heeft uitgeschreven geene andere keus overlaten dan mee te gaan of heen te gaan. n De Frangais noemt de ongemeene heftigheid van^ Gam- bella's manifest eene groote onhandigheid, dat den „363 ten platten lande menige stem zal kosten. Het zou hem alleen te doen zijn geweest om de tegen hem persoonlijk in Bel.e- ville gistende ontevredenheid te bezweren. De ultra-radicale Réveil is door Qambetta' s manifest met te vrede gesteld zij verklaart de proclamatie „des opper priesters van het opportunisme niet te willen beoordeelen wiens onvruchtbare heftigheid zijne vroegere tekortkomingen h, i. niet kan goedmakentenzij men er voor de toekomst meer doortastendheid en geestkracht uit verwachten mag.' De heer Qambetta is wegens zijn manifest met den druk ker daarvan voor de rechtbank gedaagdhij zelf wegens beleediging (ditmaal niet wegens hoon) van den President der Republiek, de drukker wegens medeplichtigheid, lu de dagvaarding wordt de zinsnee in bedoeld stuk, welke weder van het bekende „meegaan of heengaan" gewaagtin het bijzonder aangehaald. De slechts 2 malen 's weeks verschijnende Independant du Cantal is gedurende het verkiezingstijdperk reeds 3 malen in heslag genomen. De heer Qrévy heeft een manifest gericht aan de parijsche kiezers en aan die van Dole (Jura)die hem in 48 voor het eerst ter Constituëerende Vergadering en ook verleden jaar naar de Kamer afgevaardigden. Het is zeer bezadigd gesteld. De Senateur Bourbeauzitting hebbende voor het depar tement der Vienne, in 1869 ais liberaal bonapartist ter Kamer en naar den Senaat als candidaat der „Conservatieve biüe afgevaardigd en de heer Castelnau, lid der ontbonden Ka mer, een der „363", zijn overleden. De londensche Punch is te Parijs in beslag genomen, wegens eene plaat met het opschrift „Twee manifesten en voor stellende Mac Mahon met de schim van Thiersieder met een manifest gewapend, terwijl de laatste zegt: „lk ben thans geen mededinger meerwees bijtijds gewaarschuwd hand haaf de republiek Den 5 zijn in de straat Ménilmontant te Parijs drie fabrie ken van hoedenvan orgelkassen en van pianino s, in drie vereenigde gebouwente zamen eene lengte van ongeveer 100 meter beslaande, afgebrand. De fabriek van pianinos was die van de heeren Ferré Sp C°.Erard en Schott De schade, komende voor rekening van 12 industriëelen wordt bij benadering op 1.500.000 fr. geraamd. Zeven handspuiten en twee stoomspuiten in allerijl aangeruktkonden moeielijk water krijgen endebrand, om 9 uren 's avonds uitgebroken, was eerst den volgenden ochtend om 5 uren geblusckt. Iwee personen zijn gekwetst geworden. Naar men in de officieuse Frangais leest, is de begrooting voor 1878, welke onmiddelijk na het, bijeenkomen der Kamers zal worden ingediend, gereed. Er wordt een overschot van inkomsten geraamd ten bedrage van 21,535,933 fr. De mi nister van financiën stelt voordit overschot te besteden 1» om de patentbelasting te verminderen2° ter verlichting van het proportioneel zegelrecht van handelspapier 3° ter verlaging van de belasting op het goederenvervoer. In de memorie van toelichting kondigt hij bovendien wetsontwer pen aan ter verlaging van de brief- en telegramporten en van de rechten op geestrijke dranken. De gérant der Observateur is wegens een voor den Presi dent der Republiek beleedigend artikel door de rechtbank van Tarbes bij verstek veroordeeld tot 14 dagen gevangenis straf en 500 fr. boete. De heer Beaume, een dagbladredacteur, is den 6 in hech tenis genomen wegens eene toespraak, in eene kiesvergadering door hem gehouden. Het „Comité Radical Socialiste" van S. Denis heeft tot zijnen candidaat verkozen den president van den parijschen gemeenteraad B onnet-Duverdier, die echter niet verkiesbaar is, als gevangen zittende ter zake van zijn betoog, in eene publieke vergadering gehouden, dat Mac-Mahon gefusilleerd behoorde te worden. In eene proclamatie van het comité wordt hij „een slachtoffer van plichtsbetrachting" genoemd. Hij is ook candidaat gesteld te Lyon, in de plaats van Ordinaire, die wegens de door hem gepleegde, onlangs bij een proces aan het licht gekomen oplichterijen, door al de republikeinen is losgelaten. Bij gelegenheid eener kiezersvergadering te Castres is den 6 de vloer der zaal ingestortzoodat 200 a 300 menschen naar beneden vielen en een tiental hunner gekwetst werden. Eenige dagen te voren toen de heer Jules Simon vader van den candidaat Charles Simonhet woord voerde, waren er nog omstreeks 1000 personen in dezelfde zaal bijeen geweest. Den 8 werden te Parijs in beslag genomen de dimesde Daily News, de Daily Telegraph de Aeue Freie Presse de Perseveranza de Indépendance, Den 9 heeft in het circus op het plein_ van het Chateau d'Eau te Parijs eene verkiezings-vergadering plaats gehad, welke door 6000 menschen werd bijgewoond en waarin de heer Gambetta het woord voerde. Spr. zeide, dat het bestaan van het algemeen stemrecht in gevaar gebracht zou worden, indien dit aan zich zelf ongelijk werd. Zulks zou het verval en den dood van het vaderland ten gevolge hebben, want zonder het algemeen stemrecht zou de goede orde bedreigd worden en geenerlei krachtig gezag kunnen bestaan, terwijl met bet algemeen stemrecht geene revolutie mogelijk was. Gambetta hield eene warme lofrede op den heer Grevy, dien hij den opvolger van Thiers noemde. Spr. zelf begeerde niets anders dan de vertegenwoordiger der democratie te blijven. Hij viel het bonapartisme en het cleriealisme heftig aan verzekerdedat de republikeinsche partij in de aanstaande Kamer 400 man sterk zou zijn en eindigde met te zeggen dat Frankrijk het cleriealisme dat er zijn laatste bolwerk van zoekt te makenals overwonnen moest kunnen verton nen. Zijne redevoering werd luide toegejuicht. De minister de Fourtou heeft het noodig geachtop een adres van zijnen mededinger naar het lidmaatschap der Ka mer te Bergerac, den heer Claverie, te antwoordenwaarbij hij o. a. het volgende zegt„Ik word beschuldigd van een aanhanger der witte vlag te zijn. Dat is onwaar. Ik heb maar ééne vlag de driekleurwaaronder de maarschalk de Mac Mahon zich bij Malakoff, Magenta en Solfenno met roem overdekte. Ik word beschuldigd van den terugkeer der adel- en priesterregeering te verlangen. Dit is eene tweede onwaarheid. De gelijkheid der burgers voor de wet is eene vrucht van 1789," welke ik nimmer zal prijsgeven. Gij kent mijmijne vriendengij kunt kiezen tusschen het woord van iemand die in uw midden geboren is en det van een vreemdeling." De ultramontaansche Univers is niet gesticht over s mi nisters verzekering, dat hij den terugkeer der adel-en priester regeering niet verlangt, omdat hij aldus schijnt te erkennen, dat de adel en de priesters op eenen invloed of liever op eene heerschappij bedacht zijn, hoedanige de revolutionairen die verzinnenmaar zelfs voorheen nooit heeft bestaan. Ook wijst het blad op de tegenstrijdigheid, dat de minister zich beroept op de beginselen van 1789 en te gelijk als verklaard tegenstander der revolutie optreedtook blijkens zijne aanschrijving betreffende de kroegenwelke maatregel zeer loffelijk is maar niets gemeen beeft met de beginselen van 1789. Voorts gewag makende van eene proclamatie van den prefect der Dordognewaarin ook deze verzekert dat de regeering geenszins aan „clericale invloeden" gehoor geeft, zegt het blad „De regeering heeft nog niet op zoo danige wijze gesproken noch gehandeld dat zij d# catho- lieken van hare zaak geheel afkeerig maakt, Maar zij vol hardt er in, hunnen ijver te koelen door eene taal, welke aan de lasteringen onzer tegenstanders gelijk schijnt te geven. Een conservatief bladvertoornd over „de groote woor den" en „de onbeschaamdheid" van Qambettanoemt hem „een parveDu van den gewapenden opstand, een dictator der onbekwaamheid, een stroopcr op de jachtvelden van Carnot, een raddraaier van straatrumoeren en bewerker van natio nale vernederingen." De bisschop van Vannes spoortmet een beroep op de door den Paus tot de bedevaartgangers van Angers gesproken woordende conservatieve kiezers aanzich te wachten voor partijgeest, naijver en eerzucht, waardoor de zoo noodige eendracht verloren dreigt te gaan. Die van Limoges ver maant de kiezers, hunne stem te onthouden aan candidaten, die onderscheid maken tusschen cleriealisme, ultramontanisme en de catholieke godsdienst, of spreken van de noodzakelijk heid om zich tegen de voorgewende aanmatigingen der gees telijkheid te verzetten en om de volstrekte rechten van den Staat te handhaven. In eene bijeenkomst van de verschillende conservatieve comité's, den 10 te Parijs gehouden, heeft de minister de Broglie eenige tegen het'kabinet ingebrachte beschuldigin gen wederlegd. Hij heeft betoogd dat de wezenlijke kwes tie thans isconservatisme of radicalismeMac-Mahon of Gambettade rol toch waartoe zich de heer Grevy leende bestond in het maken van zijn gelaat tot een masker voor Gambetta. Hij wederlegde de beschuldiging van cleriealisme en constateerdedat de betrekkingen van Frankrijk met alle mogendheden uitstekend waren. Hij verwachtte nog- tans dagblad-artikelen of depeches te zien verschijnen die uit Parijs naar RomeBerlijn of Londen gezonden worden en dan van daar terugkomen om de beurs met schrik te ven uilen. Hij waarschuwde thans reeds de eerlijke publieke opinie tegen slinkscbe streken waartoe men op het laatste oogenblik vóór de verkiezingen zijne toevlucht nemen zou. In tal van brieven, aan verschillende dagbladen gezonden, wordt betoogddat de schuld niet alleen van Alice Rhodes, maar ook van de Stauntons volstrekt niet genoeg bewezen is.Er worden meetings gehouden en petitiën circuleereu om herziening van het vonnis te vragen. De stokers' en de smeden op de scheepstimmerwerven aan de Clyde eischen 10 p. c. verhooging van loon op het stuk werk de werkgevers willen die niet gevenzoo de werk lieden niet de bepalingen afschaffendie zij omtrent de „leerlingen" hebben ingevoerd. Mej. Titiens, sedert 20 jaren eene der meest gezochte opera-zangeressen te Londen is den 3 overleden. Zij was in 1834 te Hamburg geboren. De heer Moriartyr. c. bisschop van Kerry, in Ierland, is overleden. Door levenswandel en toewijding aan zijn ambt maakte hij zich veler liefde en achting waardig. Hij was evenmin nationalist als ultramontaan. Hij veroordeelde de revolutionaire woelingen der home-rulers en nationalisten ten sterkste. Bij besluit van den Privy Council is het verbod van ont scheping van rundvee uit Belgie en Duitschland vflU 8 Oc tober af ingetrokken, 0,75, voor elke regel meer 15 izending tot Zaterdag namiddag :rstvolgend nommer ingestaan srwijzers J. F. üintzeti te Egmond aan Zee van Zuidschermer, zijn te Haarlem geslaagd, fransch de laatste voor hoofdonderwijzer. Oct. Aangevoerd 3 Koeien f 200 a 275 :en f 44 a 125, 43 nuchtere dito 13 a 18' r 26 a 35 100 vette Varkens 0,50 a 0,61 magere dito f 16 a 20. ine Kaas f 37,50, commissie f 38,50. middel- te prijs 1 21, aangevoerd 556 stapels, wegende Ter graanmarkt aangevoerd 3103 heet., 13,50Rogge /9a 9,25Gerst f 6,50 7,75 a 8,25, Haver f 3,50 a 6, Paarden- a 8, bruine dito f 12 a 13,75, Kanarie- 1 Mosterdzaad f 19 a 21geel dito f 20 a 24, blauw Maanzaad f 10 a 12, Erwten: 18 grauwe 18 a 21vale 12,50 a 17 gevoerd 12 Paarden f 61 a 475, 15 Koeien nuchtere Kalveren 12 a 21228 Schapen Geiten 4 a 12, 81 magere Varkens 14 ;en f 4 a 12, Boter per kop 105 a 115 ets. 175 Stukken Boter 1,55 a 1,60 per ieren f 5,50 a 6, 436 Lammeren /15 a 24. Oct. Kleine kaas 37,50, aangevoerd 17 4830 kilogr. Karweizaad f 24,50, blauw Mosterzaad 21 a 22,25 per mud. >ct. Roode Tarwe 10,50 all. Witte dito Rogge f 7,75 a 8, Gerst 7, Ilaver f 4 ten /8a 8.30, Paarden dito f 8,25, bruine a 13, groene Erwten 7,50 a 9,62)4, geel !0, 56 Biggen 7 a 14. Oct.. Kleine Kaas 36 aangevoerd 55 f 1,70, Kippeneieren 5, Eenden dito 6 Oct. Wegens de jaarmarkt geen Kaas- 1,45 a 1,55 per kgr., aangevoerd 282 Run- Kalveren 0,70 a 0,90 per kilogr., 40 12 a 32 45 vette Varkens 0,52 a 0,60 magere dito 16 a 26330 Biggen f 4 a en Lammeren, 210 Ganzen 1 2,75 a 3,25, en f 4 a 6171 mud Peren 4 a 8 per •en 5 a 5,50 per 100. ;t. Aangevoerd 12 Paarden 70 a 200, 120, 70 magere Geldekoeien 160 a 210, 180 a 280, 20 Kalf koeien 190 a 240, 30 120, 40 Graskalveren 40 a 80, 10 Rammen magere Schapen 19 a 26 500 vette dito Dverhouders 18 a 25, 30 magere Varkens liggen 7 a 9, 30 Konijnen 10 a 70 ets., 0,40 a 1,75 50 Eenden 60 a 75 ets., 150 1,33 a 1,60, 40 kilogr. Kaas 35 a 50 pgr ipeneieren 5 per 100. :t. Aangevoerd 4 Koeien, 89 Schapen 33, a 12. 201 koppen Boter (van 0.65 kilo) 00 Eieren 5. ct. Moutwijn f 12.50, Jenever 18. ct. Kleine Kaas 37,50, verkocht 78 st. 4,. 2600 Runderen 4.6-6, 6000 Sehapen i-7, Kalveren 4-6.6, Varkens 4-4.10. tvoerd 800 Runderen 4 6-6, 2000 Schapen 7, 100 Kalveren 4-6-6.2, Varkens 4-4.10. I: J. KOOL Jbz, van Alkmaar, en A. CAMFFERMAN. •r, 17 Oct. 1877. HENDRIK VAN DEN BRINK en Wedr. van Neeltje Dunnebier, en jlDA CORNELIA RAAT, anken voor de vele blijken van be- j hun huwelijk ondervonden. October 1877. S CORNEL IS JACOBSE, en van Alkmaar, y ik WILLEMINA MAAS, is vvederzijdsche betrekkingen, hun c betuigen voor de vele bewijzen van hun huwelijk ondervonden. 8 October 1877. 'ene Dochter A. VAN DER SLUYS I DER WART. 19 October 1877. nige kennisgeving. ctober 1877 overleed, in den ouder- >8 jaren mijn geliefde Echtgenoot, SCHUURMAN, tot diepe droefheid kinderen behuwd- en kleinkinderen, lijk verlangen des overledenen zullen teekenen van rouw worden gedragen. M. J. PR EU ER Wel. G. L Schuukmav. algemeene kennisgeving-, o •<- «v-oti^vu oj, Ovii iociiosLictjiisuLie uitspraaK van de volksstem bij de verkiezingen van November, in een anderen zin dan de rechtstreeksche uitspraak bij gehouden vergadering van belangst ellenden in eene inzending van vee op de wereldtentoonstelling te Parijs in 1878 is be sloten, die inzending onder toezicht enz. van het bestuur der -- - -_/ut'juuüyn f (5b# v', Winkelhuis W.z. Payglop 2467. Str. P. K. Kuyper 30U0, (Afslag 25 Oct-) 'd, na een efde Kchtj van ruim zes kinderen. Noordscharwoude, 19 October 1877. langdurig, doch geduldig 'riioot P. SWAGER, in 40 jaren mij nalatende A. JONGERLING, Wed. P. SWAGER, i' 9BB

Alkmaarsche Courant | 1877 | | pagina 5