Bedden en Deken TÖÜ Gego Haardstellen Kolenscheppers geëmaille Be pelterij: I CHEMISCHE WASSCH Nieuwe sorteei ontvangen. A F S L ACT in groote keuze en KOOLTUIN, AI Graan- en Lijnzaadza STOOMVERVER STC Kachels en Fornui H. R. KUYT ZC Pelterijen Regen- en «liep Alles wat tot het Heddenvak b spoedig geleverdtevens maak ik aan nc begunstigers bekend, dat ik nog 8 dap ouden prijs het Zeegras zal opru knipt 8 ets. per 5 ons, ongeknipt 6 Hekelstraat. H. C. 1 De Bazar. J. BRONGER Puik vet koevlee§oh voor 4' laden 40 cents; groote stukken mii C. DE GROOT, Texelsche barrière, t Bij den ondergeteekende zijn voo soorten van ra an zak ken be groote partij hjjnzaadzakken. J. FORTUIN, Kaasmarkt ai 9 amTV* a immiira van Gebr. PALTHE, Air Depot te Alkmaar bij Mejuflïou SdlOI WENBIRO, in dames-liane l.angestraat, A, 116. ZEEDIJK 110, AMSTERD. maken aan hunne geachte cliëntelle en g stigers bekend dat zij op Maandag, de weder hier zullen arriveeren zoo als met eene prachtige sorteering in Nimmer klevende en OMdoordrin en kinder-regenjassen, benevens keuze geoliede goederen. J. I Rusland TurkHe. Ounleoriik-Hongarlje. Italië. &t»ange. Zuid-Africa. l'ereenlgde Staten. Australië. Rinnenland. Alkmaar. 1 Luttik-Oudorp, te Alkmaar. komen bij IN J STAM, aan den Voormeer alhier.' Mevrouw ANSINGH vraagt spi knap meisjetot het doen va pen en eenig huiswerk. Het verven van Gordijnen, Japon ren-Kleedingstukken enz. geschiedt 14 dagen, het chemisch wasschen o men in circa 8 dagen. lederen Dinsdag namiddag worde deren van onderstaa d depot nad opgezonden. Monsterboek ligt daar t terwijl prijscouranten op aanvrage verkrijgen zijn. Ruime sorteeri fijn gelakte, gegoti gen KACHELS, g HAARDEN, zinkei praehtige IIAARDü STANDAARDS en KOLENBAKKEN ei voor huishoudelijl tot de concurrentste prijzen. Hof. T. M. KRON1 ij! IN bestaande in Ileeren- en Dames-K rage Edel mar terstqarlen Victorines, Dames moffenManchetten, Colliers, Voetst veteerde Gezondheids-Borstlappen enz. Reparatie» worden aangenomen ei prijzen bewerkstelligd, naar de laatste N.B. Zijn te spreken en te ontbiedei R. TWISK, Logement het Wapen van A Zeer voordeelige TAEEL- en HAft onder deze laatste koperen groote bri celeinen kap voor «Irlc Gnldl 11 Is,koperen KOMFOORLAMPJ] 30 cents, NACHTLAMPJES 15, 22 cents. DE BAZAR. J. BRONG Kaasmarkt. De regeering heeft beslotenhet garnizoen van Malta te verminderen. De werklieden van verschillende bedrijven beginnen klach ten aan te heffen over de duitsche arbeiders die in toene menden getale naar Engeland komen en voor gering loon werken. In de jaarlijksehe bijeenkomst der vereeniging voor het sluiten der herbergen in Ierland is een brief van den heer Gladstone voorgelezenwaarin hij verzekert al zijnen invloed te zullen blijven aanwenden om eene wetsbepaling in dien zin te doen vaststellen. Lord Churchill, lid van het Lagerhuis en tweede zoon van den hertog v. Marlborough, den Onderkoning van Ierland, heeft op een feest van de landbouwvereeniging te W oodstoek eene rede gehoudenwaarin hij eene lans brak voor de grie ven der ierenbepaaldelijk ten opzichte van het hooger en middelbaar onderwijs en van het kiesrechten verklaarde dat het niet wegnemen van deze billijke grieven aan de z. g. „dwarsdrijverij" eene groote kracht gaf. KoLomës. De oogst in Britseh-Indie laat zich veel beter aanzien. Overal is regen gevallen. In bet noorden is elk gevaar voor hongersnood geweken. heeft 700 kanonnen van allerlei kaliber bij Krupp besteld. De regeering wil op Novaja Zemlja huizen doen bouwen en door 6 gezinnen van samojeeden doen betrekken. In Noorwegen worden vaartuigen gebouwd voor het overbrengen der bouwmaterialenvoorraad kleederen en levensmiddelen. Er is een aanslag gedaan op het leven van prins Andrinokoff, den aanvoerder der russische troepen in Daghestan. De prins is lieht gekwetst. Eene bende opstandelingensterk 4000 manis den 30 Sept. bij Kaïkentden 3 Oct. bij Dschemikent geslagen. De opstandelingen verloren 550 man en 300 gevangenen; van de russen werden 2 officieren en 12 soldaten gekwetst, en zijn 1 luitenant en 3 soldaten vermist. Aleko-bassa, de gewezen ambassadeur te Weenen, is door de Porte van al zijne titels en ridderorden beroofdomdat hij geweigerd heeft na het hem opgedragen ontslag naar Konstantinopel te komenmaar zich naar zijne goederen in Roumanie begeven heeft. Mehemet-Ali gaatnaar men beweertbet bevel over het tegen Montenegro opereerende leger aanvaarden. Achmed- Eyoub-bassadie onder hem eene legerafdeeling bij Rust- sehuk aanvoerde, is te gelijk met hem van het oorlogstoo- neel teruggeroepen. Mehemet beweertnaar men zegtdat hij naar de Zwarte Lom heeft moeten terugtrekkenomdat Achmed-Eyoub weigerdeaan een verder voorwaarts rukken deel te nemen. Aan den verslaggever van een engelseh dag blad heeft bij verklaard, dat hij is teruggeroepen, omdat hij «zijn hoofd niet tegen een muur te pletter wilde loopen, door het bevel tot onverwijlden aanval jjthans ook aan Soliman- bassa gegeven] uit te voeren. Door het in de lucht springen van een gedeelte van een kruitmagazijn te Makrikeni zijn eenige menschen omgekomen. De schade wordt op 10,000 p. st. geraamd. De voorraad ammunitie heeft niet geleden. Op de vertoogen van den duitschen ambassadeur betreffende de moordenaars van Salonica heeft de Porte geantwoord, dat de 3 veroordeelden naar Salonica zijn overgebracht krachtens een algemeen bevel, om alle te Widdin aanwezige veroor deelden naar verder van het oorlogstooneel verwijderde plaat sen over te brengendat de gouverneur-generaal van Salo nica instruction ten opzichte der 3 veroordeelden gevraagd en ontvangen bad en dat de last tot het voltrekken der straf reeds volvoerd was voordat bovengenoemde vertoogen ontvangen waren. De Porte merkt bij dit antwoord op „dat zij altijd gezorgd heeft hare plechtige beloften jegens bevriende mogendheden na te komen en geene handelingen te gedooeen die met de belangen eener goede rechtspleging in strijd zijn." De Porte heeft den Yorst der miridietenPrenkonder bedreiging van beslag te leggen op zijn vermogennaar Konstantinopel ontboden. De servisehe agent heelt de verzekering van Servie's vrede lievende gezindheid uitdrukkelijk vernieuwd. Bulgarije. Het hoofdkwartier van grootvorst Aicolaas is den 6 van Gorni-Stouden naar Sistowa overgebracht. Ter overwintering der russische troepen zullen in Bulgarije groote barakken gebouwd worden, van verwarmingstoestellen voorzien. Yoor de gemeenschap met Roumanie zal een tegen ijsgang bestande ijzeren brug over den Donau gebouwd wordentusschen Simnitza en Sistovaterwijl spoorwegen zullen aangelegd worden van Sistova naar Nicopolis en naar de Jantra. Een stormwind heeft aan de brug bij Sistova zoodanige schade toegebracht, dat zij voor voertuigen in het geheel niet en voor voetgangers eenige uren onbruikbaar was. Den 1 Oet. heeft de overste Lewis op den straatweg van Plewna naar Sofianabij het dorp Radomirzieen turkseh konvooi van zoutgeneesmiddelen 1000 stuks vee en 50 paarden veroverd. Denzelfden dag vertrok eene turksehe kolonne uit Plewna naar de Wid tot aan het dorp Doinz- Metropol om te fourageeren. De russen schoten het dorp in brand en deden een kruitwagen in de lucht vliegen waardoor de vijand tot een snellen terugtocht gedwongen werd. Den 3 is een russiscli parlementair atgezonden om vergunning te vragen voor het opzoeken der gekwetsten en het begraven der gesneuveldenhetgeen door de turken werd toegestaan. De sappeurswerken voor Plewna worden niettegenstaande de koude en den regen voortgezet. De loopgraven der rou- maniërs zijn aanmerkelijk gevorderd. Prins Imeretinsky is benoemd tot hoofd van den generalen staf van het leger voor Plewna en in bet bevel over het legercorps,- dat hij aanvoerdevervangen door genl Zotojj, vroeger chef van genoemden staf. Genl. Gourko is met het bevel over de talrijke eavallerie ten westen van Plewna belast. Den 8 heeft de eavallerie der voorhoede van de divisie van Orchanie zich bij Telich vereenigd met eene uit Plewna afgezonden kolonne. Che/ket-bassa, door een regiment ruiterij begeleidtoog op weg om Osman-bassa te ontmoeten. Het russische Rustschukleger is na den terugtocht van Mehemed-Ali voorwaarts gerukt. Het bombardement van Rustschuk duurt voort. Krijgsbedrijvenin Azie. Officiëele russische telegrammen. Den 2 Oct. tastten onze troepen de versterkte stellingen van den linker (rechter?) vleugel der turken op den kleinen en grooten Jagni aan en vermeesterden zij den grooten Jagni. De troepen, welke dien berg verdedigden, werden gedeeltelijk vernietigd, gedeeltelijk gevangen genomen. De kleine Jagni is derwijze versterkt, dat een stormloopen daarop voorbarig geacht werd. Nadat de troepen, die ter versterking van Moukhtars krijgs macht uit Kars waren afgezondenteruggeworpen waren, hebben de onze in de veroverde stellingen overnacht. Ons verlies op dezen dag bedroeg 9 officieren gesneuveld, 60 ge kwetst 1000 soldaten gesneuveld en 2000 gekwetst. Dat van den vijand was niet minder groot. Den 3 viel een aanzienlijke turksehe krijgsmagt onzen linker vleugel aan maar zij werd spoedig teruggeslagen en tot nabij haar kamp nagezet; de vervolging werd eerst bij het invallen der duis ternis gestaakt. Ons verlies bedroeg 4 doode en 11 ge kwetste officieren en 40 doode en 250 gekwetste soldaten. Dat der turken was ontzaggelijk groot. Den 4 trekt onze rechter vleugel van de den 2 bezette hoogte terug daar het moeilijk is zich daar water te verschaffen. Den 4 heeft de linkervleugel van Moukhtar, vereenigd met het garnizoen van Karsdes middags een hevigen aanval op den rechtervleugel der russen gedaanwelke met zware verlie zen teruggeslagen werd. 's Namiddags te 4 uren werd die aanvalmede zonder gevolgherhaaldde russen behielden hunne stellingen. De berichtgever der Daily Dews bericht omtrent den strijd van den 4, dat de russen Kiziltepe omsingelden, dat Moukhtar, zijne gemeenschap met Kars bedreigd ziende, 20 bataljons tegen het centrum der russen afzondmaar dat de turken met een vreeselijk artillerievuur ontvangen en in groote wan orde tot Soubatan teruggeworpen werden. Monkhtar bad echter den 5 zijne gemeenschap met Kars hersteld. Moukhtar zelf meldde den 5 het grootste gedeelte van de russische krijgsmacht heeft de hoogten van Kabak ver laten en is naar den voet van den Karatmol teruggetrokken. Hunne achterhoede, 6 bataljons sterk, heeft zich te Kabak verschanst. Te Baldavan, Kiselvan en Oghougli is geen spoor van den vijand meer te ontdekken. Het verlies der russen in de laatste geleverde veldslagen bedraagt 10,000 doodenhet onze ongeveer 2000waaronder 9 officieren. Een officieel russiseh telegram van den 9 meldt, dat, ten gevolge der krijgsoperatiën van 2 en 3 October en van het innemen van nieuwe positiën door de russische troepen de turken in den jongsten nacht hunne meeste stellingen en daaronder Kizeltepe verlaten haddenop hunnen terugtocht in de richting van Aladja krachtig vervolgd door de rus sische troepen die 's nachts de linie ChadschwaliLnbo- kanKulwerdan bezet'ten. Den 10 werd aan de Daily Dews bericht.dat de russen uithoofde van het ongunstige weder naar hunne vroegere stellingen teruggekeerd en de militaire operatiën geschorst waren. Montenegro. De „gematigdheid" van Yorst Nicolaas, die met zijne veroveringen juist is blijven staan bij de grens lijn die de internationale commissie verleden jaar getrokken had ter afbakening van het terrein, waarmede zij Montenegro wilde vergrooten wordt door de weener bladen het gevolg genoemd van eene verklaring van graaf Andrassy, inhoudende, dat een verder voortrukken van de montenegrijnen uit de Herzegowina door hem beschouwd zou worden als eene be dreiging der oostenrijksch-hongaarsche belangen. Oostenrijk. Bh. v. Lichten/els oud-voorzitter van den Staatsraad en lid van bet Heerenhuis is in 80jarigen ou derdom te Weenen overleden. Ondanks zijnen hoogen leef tijd was gij nog altijd een der steunpilaren en de beste redenaar van de liberale partij. Het Huis der Afgevaardigden heeft met 117 tegen 83 st. besloten om de inkomstenbelasting te laten dienen tot slui ting der begrooting. Verdere beraadslagingen over deze belasting zijn gesehorst, ten einde de commissie gelegenheid te geven om de amendementen te onderzoeken die op de schaal van progressieve belasting, welke door de meerderheid der commissie was voorgesteld zijn ingediend. Hongarije, la het Volkshuis is den 3 Oct. door een lid der linkerzijde de aandacht van den voorzitter gevestigd op de omstandigheid, dat de gangen van den Afgevaardigde Tlelfy door de policie schenen nagegaan te worden, zoodat er zelfs een dienaar van policie voor den ingang van het Huis stond. De heer Helfy verklaarde toenzich niet vrij genoeg te gevoelen om, gelijk zijn voornemen was geweest, eene interpellatie over het gebeurde in Zevenbergen tot de regeering te richten. De president-minister Tisza zeide, niets van zulke policie-maatregelen te weten en liet den bedoelden dienaar last geven om zijnen post voor dien ingang te verlaten. Bij schrijven in het Wiener Tagblatt verklaart de heer Tlelfymet de geheele zevenbergsche zaak niets te maken te hebben. Hij zou wenschendat de monarchie krachtig tegenover Rusland optradmaar be schouwt alle avontuurlijke ondernemingen als die welke in Zevenbergen beproefd isals onvruchtbaar en roekeloos. De sedert geruimen tijd te Rome aanhangige kwestieof Christoffel Columbus al dan niet heilig zou worden verklaard, is dezer dagen in ontkennenden zin beslist, dewijl, buiten zijne ontdekking van Americazijn openbaar en bijzonder leven vrijwat te wenschen overlieten hij dan ook bij zijn overlijden niet den naam van een bijzonder opmerkelijk catho- liek heeft nagelaten. De heer Antequera is als minister van marine afgetreden en vervangen door den vice-adml. Pariaden broeder van den bekenden generaalden man van den coup d'Etat van 3 Jan. 74. Hij behoort tot de partij der moderado's, d. i. der onverzoenlijke ultramontanen. 9 Personen die wapenen en ammunitie bij zich hadden zijn den 6 te Madrid gearresteerd. Daar zij zich verzetten, ontstond er een gevecht, waarbij één hunner omgebracht en een ander gekwetst werd. De heer Burgers, oud-President der Transvaalsche Repu bliek verklaart in een particulieren brief niets te weten van een hem door de britsche regeering toegekend pensioen. Genl. Miles heeft den 30 Sept. der naar Canada vluchtende nez-pereés-indianen ingehaald en een verwoed gevecht ge leverdwaarin 17 roodhuiden sneuvelden, een veertigtal gewond en bijna al hunne paarden buitgemaakt werden, maar ook aan den anderen kant 24 soldaten sneuvelden en 44 gewond werden. Het hoofd der indianen Jozef, beloofde zich te zullen overgevenmaar deed zulks nieter. is met zijne overgebleven mannen in diepe ravijnen gevlucht die door de soldaten bewaakt worden. Den 3 heeft in de Staten van het centrum en aan den Atlantischen Oceaan een storm gewoed, die veel schade toe gebracht en onderscheidene ongelukken op spoorwegen en op zee veroorzaakt heeft. Het Senaatslid Patterson, van Zuid-Carolina, is den 6 Oct. te Washington in hechtenis genomen, ten gevolge van eene aanklacht wegens „felonie" tegen genoemden Staatdoch hij werd vervolgens onder borgstelling tot den 17 vrijgelaten. De beide guano-lagen bevattende Barker-eilanden op 14° z. b. en 125° o. 1., zijn. waarschijnlijk door onderzeesche vulcanische werking, verzonken. In de maand April j 1. voer de tasmaansche kapitalist Fisher, die van het australische gouvernement concessie heeft voor de exploitatie der guano- lagen met 3 stoombooten er heen, doch hij vond niets dan eene uitgestrekte watervlakte. De heer Kappeyne v. d. Cappello is den 10 door den Ko ning ontvangen en heeft den 11 eene conferentie gehad met den directeur van het kabinet. Staten-Generaal. Bij het ingediende wetsontwerp tot wijziging van art. 25 der wet omtrent de tucht op de koop vaardijschepen wordt voorgesteld, den raad van tucht te doen voorzitten door een rechtsgeleerde en in dat college ook een inspecteur van het loodswezen en een reeder te doen zitting nemen, zullende nu voor elke uitspraak een minimum van 5 personen worden gevorderd. Het ontwerp betreffende het staatsonderzoek naar de oor zaken van zeerampen bepaaltdat zoodanig onderzoekop aangifte van schipper, reeder of ambtenaar, geschiedt door den raad van tuchten datindien de ramp veroorzaakt is door eenige daad of nalatigheid van schipper, stuurman of machinisthun voor hoogstens 10 jaren de bevoegdheid kan worden ontnomen om in een dezer betrekkingen op een nederlandsch schip te varen. Het ontwerp tot wijziging van art. 345 en 753 wetb. v. kooph. strekt om aan art. 345 toe te voegen: „Hij (de schipper) staat mede niet in voor schade, ontstaan door eene rainpwaarvan de oorzaak na een van Staatswege ingesteld onderzoek niet is ontdekt, onverminderd ieders bevoegdheid om die oorzaak alsnog te bewijzen." Volgens de nota over de legerorganisatie acht de regeering voor het bezetten der vestingwerken noodig 10930 man infanterie, 8800 man artillerie en 950 man genie, aangevuld met 11900 man inf. schutterij en 4600 man artill. schutterij. De sperforten zouden geene schutterij tot bezetting hebben. Het veldleger moet bestaan uit 4 brigades (van 6 bat. inf. elk van 4 comp. 3 veldbatterijen en 6 stukken, 2 esc. cavall. en comp. genie) en eene reserve-brigade (8 bat. inf., 4 batlerijen), 4 esc. cavall. en 4 rijdende batterijen, te zamen 34000 man. Bij de 2». Kamer zijn voorts ingekomen ontwerpen tot herziening der kiestabel (vorming van 4 enkele districten Meppel, Apeldoorn, Schiedam en Bergen op Zoom, en ver grooting van het district Amsterdam ter afvaardiging van een zevende lid), tot onteigening van perceelen voor den spoorweg NijmegenVenlo, tot overdracht van het veer over de Maas te Ravenstein aan die gemeente voor f 15,350. De heer Haffmans heeft zijn voorstel betreffende het recht van antwoord ingetrokken. Benoemingen. Tot raadsheer in den H. Raad is be noemd mr. J. Polsthans vice-president der rechtbank te Rotterdamtot directeur van 's Rijks-veeartsenijschool te Utrecht A. W. H. TTirtz, tot leeraar aan 's Rijks-land bouwschool te Wageningen mr. TV. Reilingh Dj., te Groningen, tot notaris te Beverwijk C. H. Moensburgemeester van Castricum, te Helder P. S. Hordijk, cand. not. te Purmerende, te Bergen M. Gouvernecand. not. te Hoorn. 's Rijks middelen hebben in de eerste 9 maanden van 1877 opgebracht f 69,015,179, tegen t 69,394,633 in het zelfde tijdvak van 1876. Het TBr der raming bedraagt 67,041,777. Handel. Een aantal commissionairs en handelaars in koffie en koopers in de veilingen der Ned. Handelmaatschappij, te Amsterdam en te Rotterdam hebben den minister van koloniën bij adres verzocht, de maandelijksehe koffieveilingen te vervangen door wekelijksche. Onderwijs. De gemeenteraad van Middelburg heeft den 6 het voorstel van B. en W. tot reorganisatie van Pet gymnasium aangenomenmits gunstig worde beschikt op het aan de regeering te richten verzoek om een Rijkssubsidie van f 11000 's jaars. Aan het „groenloöpen" is bij het utreehtsehe studenten corps voor goed een einde gemaakt. Den 9 is het nieuw gebouwde physiscb laboratorium te Utrecht ingewijd met het houden van eene rede door prof. Buys Ballot. Kermis. Te Peursum en Neder-Slingerland is, volgens besluit van den gemeenteraad, in de afgeloopen week voor de eerste maal kermis gehouden. Aanbestedingen. Den 6te Helder, het weder op metselen der muren en het onder dak brengen der verbrande Westerkerk aan P. Verhey, voor f 11,148. Den 9door het dept. van marinehet maken van een woongebouw voor de dienst der verlichting te IJmuiden minste inschr. P. Duynker, te Nieuwediepvoor f 17,477. Den 10te Oosthuizenhet bouwen eener nieuwe open bare school met locaal voor voorbereidend onderwijsaan J. Band, te Purmerende, voor f 15,690. De gemeenteraad van Haarlem heeft zich den 10 met 19 tegen 1 st. (1 lid buiten stemming) vereenigd met bet voorstel van B. en W., strekkende tot het betalen van 4 in de kosten der verdieping tot 4,20 onder A. P. van het Spaarne benoorden de stad tot Spaarndam en bezuiden de stad tot de ringvaart van den Haarlemmermeerpolder, geraamd op f 187,575, het Rijk, de provincie en het Rijnland de overige 4 en de gemeente ook de verdieping binnen de stad betalende. De leening der Anna Paulownapolder, rentende 4J p. c. en uitgegeven tegen 100 p. e„ is meer dan 5 maal volteekend. Giften. Wijlen mej. C. H. Sijpkens heeft aan het geref. weeshuis te Haarlem vermaakt f 2000vrij van rechten. Geschenken. Prins Hendrik heeft aan ae tuinbouwschool Linnaeus, te Watergraafsmeer (den 9 Oct. door hem bezocht) de verzameling nagebootste vruchten geschonkenin April j.l. door den heer Cirio op de internationale tuinbouwten toonstelling tentoongesteld. Rampen. Den 9, 's avonds, zijn de herberg en de daarbij gelegen doorritstal van J, Reyzer te Hargen, gem. Schoorl, afgebrand. Van den inboedel is weinig gered. Meubelen, hooi en graan waren ver?ekerd. Den 9 is tusschen Breda en Roosendaal een spoorweg wachtster en den 11 te Ellen een wisselwachter door den spoortrein overreden en onmiddelijk gedood, beiden doordat zij te laat de rails wilden oversteken. Misdrijven. In den nacht van 8 9 Oct. hebben te Maasniel eenige door den drank verhitte kermishouders, uit Roermonde, een paar wachthebbende maréchaussees aange vallen en verwond. De eene heeft ter zelfverdediging van zijn wapen gebruik gemaakt en met één sehot een der aan randers en ongelukkig ook een der bijstanders doodelijk getroffen. Er zijn verscheidene personen in hechtenis genomen. Overleden den 6te Rhedende oud-consul-generaal in Egypte S. IVRuissenaers. KoLONiëN. Den 23 Sept. zijn door een storm groote verwoestingen aangericht op de eilanden Curayao en Bonaire. Aruba bleef gespaard. Bij den boekhandelaar P. v- Zweeden te Groningen ver schijnt eerlang een nieuw effectenblad onder den titel van De Financier, W ekelijksche Beursccurant, onder hoofdredactie van J. Pik. Wij laten in het midden of er noodzakelijkheid bestaat het aantal organen op financieel terrein te vergrooten, maar meenen dat de heer Pik reeds getoond heeft de ken nis te bezitten om aan het hoofd van zoodanig orgaan te staan en het vertrouwen der fondsenhouders wel te verdienen. Snelpersdruk van Rerms. Coster en Zoon, Snelpersdruk van Herm". Coster en Zoon.

Alkmaarsche Courant | 1877 | | pagina 6