van Zondag November 1877. 1877. ER. SSUckclijftsciic jöcricïttcu Duitschland. ëfeclgie. Fraiikr||k. iiscrlcusicu. llCTi(vei'ecnigiiig en BIESTERBOS, Bijblad van de Alkmaarsclie Courant A T Het centraal bestuur der Vereeniging van Duitsche In- dustriëelen laat een volledig autonoom tarief voor Duitscbland opstellen, dat de duitsche protectionisten in werking zouden willen zien treden, zoodra het in Oostenrijk beraamde tarief daar te lande kracht van wet verkrijgt. Den 14 is te Berlijn een handelstractaat tusschen Duitsch- land en Roumanie onderteekend, waarbij wel de erkenning van Roumanie als onaf hankelijken Staat vermeden is maar dat toch op zich zelf reeds in de tegenwoordige omstandig heden als een niet onbeteekenend feit wordt aangemerkt. Pruisen. In het departement van onderwijs was uitge rekend dat de onderwijswet van den minister Falk den Staat 12 miljoen mark aan hoogere uitgaven voor het lager onderwijs kosten zoumaar de minister van financiën schat die hoogere kosten op 30 miljoen en verklaartdat hij de verantwoordelijkheid daarvoor niet op zich nemen kan. Zaterdag-ochtend ontving de politie te Berlijn bericht, dat er een complot tegen het leven des Keizers op touw gezet was en dat de deelnemers met een trein der naar Berlijn voerende spoorwegen des voormiddags zouden aankomen. De beschrijving der personen paste op een met den Ooster spoorweg aangekomen jongen man, die in hechtenis genomen werd. Hij was voornemens in een hötel-garni der binnen stad zijn intrek te nemen en daar de komst zijner mede plichtigen af te wachten. Hoewel de policie sedert zaterdag middag in volle sterkte op de been was en dat hotel zoowel als alle spoorwegstations zorgvuldig bewaakte, is het niet gelukt, de andere deelnemers aan het complot meester te worden. De gevangene is een pool, met name Lugomky, particulier secre taris uit een stadje der kreïts Löbau, die wegens vervalsching van oorkonden in West-Pruisen vervolgd wordt. Naar luid der K'óln. Zeitung heeft hij vrijwillig bekend dat hij te Berlijn gekomen was om den Keizer en prins Bismarck te vermoordenmaar, toen zijne indentiteit gebleken was, die bekentenis onwaar verklaard. De voor het beginsel van vrijen handel gestemde leden van het Huis van Afgevaardigden zijn het in eene bijeen komst eens geworden over de volgende grondslagen voor een met Oostenrijk-Hongarije 1e sluiten handelstractaat. „1° De clausule der meest begunstigde natiën moet vernieuwd, maar tevens het toltarief verlengd worden 2° de verlenging van het tractaat mag voor niet minder dan een jaar geschieden." Dan volgen nog '2 besluiten voor het geval, dat bet tractaat met Oostenrijk-Hongarije in geen enkelen vorm tot stand komt: „3" Inkomende rechten op granen moeten in elk ge val bestreden wordenmaar andere rechten, bij wijze van représailles vast te stellen, zijn niet te yerwerpen4° In het verkeer met. andere Staten, behalve Oostenrijk-Hongarije, moet men geene bemoeilijking toelaten." In den Rijn, niet vér van Bingen, is een schip gezon ken, geladen met arsenicum. De overheid heelt de bevolking voor het gebruik van Rijnwater gewaarschuwdtotdat het water behoorlijk onderzocht zal zijn. De bijdragen voor de onderzoekingstochten in Midden- Africa, door Koning Leopold ontworpen, hebben voor Belgie alleen in minder dan een jaar tijds een kapitaal opgeleverd, dat eene rente van 72000 fr. afwerpt. Bij de behandeling van het adres van antwoord op de troonrede, den 21 heeft de Kamer een voorstel van den heer Frère Orban verworpen, strekkende om de regeering uit te noodigenden toeleg dergenen te bestrijden die de constitutie aan de minachting der burgers prijsgeven. Het adres is voorts met 55 tegen 34 st. aangenomen. Den 11 hebben de herstemmingen voor de Algemeene Raden plaats gehad. De berekeningen omtrent den uitslag loopen natuurlijk weder uiteen. Volgens het Journal des Débats hebben de republikeinen alles te zamen genomen in 5 departementen de meerderheid verloren, maar die in 15 andere gewonnen. Mitsdien hebben in 49 van de 90 Alge meene "RadenAlgerie en Belfort daarbij gerekendde re publikeinen en in 38 de monarchalen van allerlei soort on betwist de meerderheid. In drie is die twijfelachtig. De heer Lanfrey, republikeinsch lid van den Senaatbe roemd door zijne „Geschiedenis van Napoleon I", is den 16 overleden. Den 16 heeft tusschen de heeren Allain-Tarqêradicaal, en Mitchellbonapartistnaar aanleiding hunner heftige woordenwisseling in de Kamer, een duel met den degen plaats gehad, waarbij laatstgenoemde aan den arm is gewond. De ministers hebben den 16 gezamenlijk hun ontslag aan geboden en de President der Republiek heeft dit aangeno men, maar hun verzocht, tot de benoeming hunner opvol gers hunne functiën te willen blijven waarnemen. Het be sluit der ministers om af te treden wordtmeer dan aan de aanneming door de Kamer van het voorstel-^. Grévy toegeschreven aan de weigering der orleanistische leden van den Senaat [p. m. 20 in getal maar in staat om de meerder heid te verplaatsen] om tot eene tweede ontbinding der Kamer mede te werken. De heer Jules Grévy, zoowel te Parijs als in het arrond'. Dole tot lid der Kamer verkozen heeft voor Döle geopteerd. De catholieke universiteit te Toulouse is plechtig geopend met eene pontificale mis en eene redevoering van den aarts bisschop. De minister van onderwijsschoone kunsten enz. heeft besloten tot het instellen van een Ethnografisch Museum der wetenschappelijke zendingen." De vaste commissie van de Synode der Herv. Kerk heeft besloten hare bezwaren aan de regeering kenbaar te maken, ter zake der onlangs geopende protestantsche godgeleerde faculteit te Parijsaangezien de hoogleeraren zijn benoemd, zonder aan de synode voordrachten van candidaten voor de verschillende leerstoelen te vragen. Bij de beraadslagingen over het enquête-voorstel van den heer' Grévy in de' Kamer heeft verleden week de minister van oorlog, genl. Bertliautonder luide toejuichingen van de meerderheidverklaarddat overeeukomstig zijne uit drukkelijke instructiën het leger, en met name de gendar meriebuiten de politiek behoorde 1e blijven. Het Senaats lid Bictor Luro vroeger lid van het rechtercentrum der Nationale Vergaderingdoch later steeds met de linkerzijde stemmende heeft "den 16 eenen brief aan den minister gericht, welke door de dagbladen wordt openbaar gemaakt en waarin hij verscheidene gevallen van zeer krasse inmen ging in verkiezings-aangelegenheden van wege de gendarme rie vermeldtverklarende daarvan in het departement Gers zelf getuige te zijn geweest. De rechtbank te Nizza heeft den 16 zekeren kuiper Mi- lani en Louis Martin, gérant van een daar verschijnend bladwegens het verspreiden van voor de openbare veilig heid gevaarlijke valsche berichtenveroordeeld den eerste tot 2 maanden gevangenisstraf en 500 fr. boete, den laatste tot 1 maand en 1000 fr. Te S. Romain dept. der Tarn en Garonnezijn in een veld de overblijfselen van een prachtig romeinsch landhuis opgegraven, met ongeschonden fresco-schilderingen, mozaïk- werk van 80 ellen lang en 3 ellen breed, munten uit den tijd van lladriamsConslantijn, enz. De heer Leblond heeft den 17 het voorzitterschap van de republikeinsche linkerzijde der Kamer aanvaard met eene redewaarin hij de steeds dringender noodzakelijkheid be toogde van een eendrachtig gedisciplineerd optreden der linkerzijdeen gewagende van de plechtige veroordeeling, bij de verkiezingen door de natie over de politiek van den 16 Mei uitgesproken, zeide„Welnu, mijne heerenhet schijntdat dit vonnis nog niet begrepen is. De minis ters van den 16 Mei zijn nog altijd aan het bewind; hunne rneest gecompromitteerde handlangers blijven in functie. Eiken dag behelst het Journal Official nieuwe benoemingen. Enwat erger isde bedoelingen en plannen schijnen vol strekt niet gewijzigd te zijn. Ook zijn alle gemoederen in onrust. Handel en nijverheid, diep geschokt, kwijnen en staan stil; de werkplaatsen worden gesloten, de arbeid is geschorst. Onder alle wettelijke en constitutioneele vormen moet ermijne heeren aan deze anarchie een einde worden gemaakt." De Répnblique Franqaise zegt: „Met het oog op de aan matiging van den Senaat en de weigering van den President om zijne staat,kuude te veranderen, is het de duidelijk voor geschreven plicht der Kamerhet goedkeuren der staats- begrooting te weigeren. Het staat aan de Kamer om het land te redden. Geen budjet, zoolang de meerderheid geen ministerie heeftwaaraan zij haar vertrouwen kan schenken." Kort vóór de behandeling van de motie des heeren de Kerdrel in den Senaat hebben de ministers van financiën en van landbouw en koophandel, Caillaux en de Meaux, aan de onder hen gestelde ambtenarennaar aanleiding van het besluit der Kamer tot het instellen van eene enquête naar de verkiezingeneene aanschrijving eezondenwaarin de volgende zinsneden: „Dit besluit, welks uitvoering op ver schillende punten de bevoegdheid der rechterlijke macht zou kunnen rakenkan onder geen opzicht noch voor de diena ren der openbare overheid noch zelfs voor gewone burgers verplichtend zijn. l)e regeering meent er geen deel aan te moeten nemen. Ik noodig u mitsdien uitmet de com missie van enquête of met diegenen barer leden welke in uw departement mochten komen, niet in gemeenschap te treden, en hun noch bescheiden, noch eenige inlichtingen, van welken aard ook, te verschaffen; geen locaal tot hunne beschikking te stellen tot het houden van hunne vergade ringen in één woord noch in het geheim noch langs mfd- dehjken weg tot hunnen arbeid mede te werken. Gij zult deze instructiën wel wiilen doen toekomen aan de onder u gestelde ambtenaren en agenten en aan de stipte uitvoering er van de hand houden." Hetzelfde nummer van het Journal Officiel, dat het ont slag van het ministerie bekend maakte, behelsde een groot aantal benoemingen van raadsheeren procureurssubstitu ten enz., onder dagteekening van den 19 door den minister de Broglie gecontrasigneerd. De republikeinsche bladen verklaren dit natuurlijk voor een ongehoord schandaal. Senaat. Den 15 zijn tot onafzetbare leden verkozenin de plaats van den heer Picard, van de gematigde linkerzijde, de genl. de Chabrtud Latour, orleanist, met 152 van de 281 uitgebrachte st.: in de plaats van den heer Lepetitvan het linkercentrum de heer Greffuhlebankier en president van het conservatief comité, orleanist, met 149 st.; in de plaats van den heer de Tocqueville, van het linkercentrum, de bekende legitimist Lucien Brunmet 14S stin de plaats van den beer Edmond Adam eindelijkvan de linker zijde de bonapartist Qrandperretoud-minister van justitie onder het Keizerrijkmet 141 st. De republikeinsche candidaten, de heeren Victor LefrancAndréde adml. Ja.uréguiberry en Allouverkregen respectievelijk 137 135 131 en 130 st. Den 16 is de verkiezing van den heer Grandperretten gevolge van eene opmerking van den heer Üerrold (van de linkerzijde), nietig verklaarddewijl één stembriefje bij vergissing dubbel geteld was. De iinkerzijde verlangde dadelijk eene nieuwe verkiezingde rechterzijde 8 dagen uitstel (om de 3 nieuw gekozenen te doen mede stemmen). Met 147 tegen 132 st. werd in den zin der rechterzijde beslist. Den 19 was eene door den heer Audren de Ker drel aangekondigde interpellatie naar aanleiding van het be sluit der Kamer tot het instellen eener enquête betreffende de verkiezingen aan de orde [De voorzitter had hem te kennen gegevendat hij haar niet kon toelaten indien zij dienen moest om het besluit der Kamer te veroordeelen]. De heer Arago stelde de prealabele kwestiede interpellatie inconstitutioneel achtende en als inbreuk op de rechten der Kamer makende. Met 155 tegen 130 st. werd echter zijn voorstel worpenwaarop de heer de Kerdrel het woord verkreeg. Hij begon met zijnen eerbied te betuigen voor het beginsel van de scheiding der staatsmachten. De Kamer, zeide hij heeft het recht om tot enquêtes te besluiten. Ilem was het slechts te doen om te wetenwelke maatregelen de regee ring dacht te nemen om te vermijdendat de enquête be treffende de verkiezingen de prerogatieven van het Uitvoe rend Gezag en van de rechterlijke macht in gevaar bracht. De minister de Broqlie verklaarde, dat de enquête geen rechterlijk, noch onpartijdig karakter droeg en dat de Wet gevende Macht daarmede op de bevoegdheid van de rech terlijke en Uitvoerende Macht inbreuk maaktezich tot staving van deze meening op verschillende precedenten en het gevoelen van liberale ministers onder de Restauratie beroepende. Daar de enquête niet van wege de rechterlijke macht geschiedde, bleven, vervolgde hij, de a. btenaren ten dezen aan hunne superieuren ondergeschikt en moesten zij hunne bevelen en instructiën afwachten. In dien geest ging hij voorthebben wij op bet, punt van af te treden onze instructiën gegevenwaardoor alle maatschappelijke beginselengelijk wij die aan onze opvolgers willen nalaten, ongerept blijven. De heer Laboulaye hield staande, dat de Kamer tot het instellen niet slechts van eene parle mentaire, maar ook van eene judieiëele enquête bevoegd was, hetgeen noodzakelijk voortvloeide uit het recht om het ministerie in staat van beschuldiging te stellen. Derhalve behoorde z. i. het ministerie de ambtenaren uit te noodigen om voor de commissie te verschijnen. Spreker eindigde met eene vermaning tot verzoeningsgezindheid. De voor zitter las daarop de door de rechterzijdeals vrucht van eindelooze onderhandelingenopgestelde motie van orde voorluidende„De Senaat, acte nemende van de verkla ringen van het gouvernement en besloten om overeenkom stig de conservative beginselen die hij steeds heeft aan gekleefd de voorrechten te handhavendie aan elk der 3 openbare machten toekomengaat over tot de orde van den dag." De heer Bufaure deed uitkomen dat de overwegingen tot het enquête-voorstel van den heer Albert Grévy in de Kamer niet in stemming gebracht waren. Het besluit tot, de enquête, vervolgde hij, is niet gevaarlijk en in volkomen overeenstemming met de rechten der Kamer. Spreker kwam op tegen eene politiek, welke leiden moest tot conflicten met deze laatste. Men behoorde zeide hij het op verzoening toe te leggen en de prikkelbaarheid der Kamer niet op te wekken door het aannemen eener motie als de voorgesteldewelke ondoeltreffend en ijdel zou zijn, daar de instructiën der tegenwoordige ministers hunne op volgers niet zouden binden. In plaats van een zoo kwetsend voorstel te doen, zou het beter zijn, meende de heer Dutaure, dat de voorzitters van de begrootingscommissiën der beide Kamers in overleg traden, opdat vóór Januari de orde in de administratie der financiën hersteld werd. Om dit, doel te bereiken waseindigde sprekerverzoening noodig. Een voorstel om eenvoudig over te gaan tot de orde van den dag is daarop met 153 tegen 136 st. verworpen en de door de rechterzijde voorgestelde motie met 142 tegen 138 st. aangenomen. Den volgenden dag werd medegedeelddat deze cijfers 151 tegen 129 hadden moeten zijn. Kamer van Afgevaardigden. Den 14 heeft de minister de Fourtou het eerst het woord gevoerd. Hij zeide, dat het begiuselvolgens hetwelk de regeering het recht heeft zich in den verkiezingsstrijd te mengen altijd door de oppositie bestredenmaar steeds door het gezag in practijk gebracht is. Als de drukpers vrij isde vergaderingen vrij zijn, als de oppositie stelselmatig de regeering hoont en aanvalt, moet deze dit dan alles verdragen zonder zich te verdedigen De minister verklaarde verder, dat de voorgestelde enquête eene inbreuk is op het gezag van den Senaat, van de rech terlijke en van de Uitvoerende Macht Hij zeide vervolgens, dat Erankrijk bij de verkiezingen in bijna twee gelijke kampen verdeeld is. In plaats van de eene partij door de andere te verdrukkenmoet men den gemeenschappelijken band opsporendie haar aan elkander verbindt. Men heeft zich bij de kiezers aanbevolen uit naam der bedreigde constitutie, van den in gevaar verkeerenden vredevan de vrijheid en de burgermaatschappij. Maar indien de oppositie slechts dat vraagtdan heeft zij geene tegenstanders. Indien zij iets anders vraagt, dan heeft zij pr geen mandaat toe. Frankrijk wil een gouvernement van orde en vrede, het wil duurzaamheid. Dit alles is veilig onder het bestuur van den maarschalk Mac-Mahondien het gandsehe land vraagt om te blijven op den postwaar hij geplaatst is en blijven zal. Het wil van hem geene uittartingen en geen toegeven, geen méégaan en geen heengaan. De heer Jules Ferry antwoordde den minister. De lepublikeinenzeide hij, waren wel degelijk gerechtigdde Republiek bedreigd te achten. Met de Re publiek onder clericalen en vreemden invloed achtten zij 's lands belangen in gevaar. Men had het bestaan van het Italiaansch-Duitsch Verbond geloochend; maar tusschen die Staten was de overeenstemming reeds verzekerd voor het gevaldat het clericalisme in Frankrijk zou zegevieren. De minister Decaces verklaarde dit voor onwaar. De heer Ferry zeide vervolgens, dat, de theorie volgens welke twee machten te genover eene derde het veld moeten behouden, onaannemelijk is. Frankrijk zou zich eene tweede ontbinding niet laten welgeval len. De spreker eindigde aldus: „De houding der fransche demo cratie heeft Engelands bewondering uitgelokt; maar nu zij ten laatste de vrucht barer lijdzaamheid plukken wilverneemt zij dat hare uitspraak ongeldig is. Neem u in achtZij heeft bloed in de aderen. Indien men tegen haar rebelleert en met eene tweede ontbinding dreigtzal niet alleen de constitutie, maar de openbare rust, ja het land zelf in gevaar komen. Indien er mannen zijndieom zich bij hunne portefeuille en hunne coterie bij postjes te handhavenin staat zijn om Fraukrijks toekomst op het spel te zetten laten zij worden aangeklaagd bij de historie, indien zij ten minste aan de gerechtigheid hunner tijdgenootcn kunnen ontkomen Na eene heftige woordenwisseling tusschen de heeren Spulier, MitchellTargé en Gambetta is de zit ting gesloten. Den 15 heeft de minister-president de Broqlie gezegd, dat het kabinet aanblijft om de aanvallen der meerderheid af te weren. Wanneer deze plicht vervuld is, zoo ging hij voort, zal de maarschalk nader zien wat hem te doen staat. Indien men hem de verzekering kon gevendat de leden van een ministeriewaarin de heeren Louis Blanc en Léott Renault te zamen zitting zouden hebben, een gen eenschap- pelijk programma konden opmakenzou de parlementaire weg openstaan. In het, tegenovergestelde geval zal de solu tie elders moeten gezocht worden. De minister verwierp het voorgestelde onderzoekmaar zou het in staat van be schuldiging stellen van het kabinet aanvaarden. Het tegen woordige kabinet zal tot het beoogde onderzoek in het minst niet medewerken en het volgende zal zulks evenmin doenzoo de openbare rust het eenigszins ter harte gaat. Het komt er op aan, vervolgde de heer de Broglie, te weten, of Frankrijk op nieuw het revolutionaire juk zal dragen, De radicaal is thans even gevaarlijk als vroeger, omdat hij boven de overwinning door geweld de uitkomsten verkiest van eene stemming, door bedrog en laster van de verdoold- heid des publieks verkregen. Het ministeriezeide de heer de Broglie verderaanvaardt tegenover de historie en evenzeer legenover de natie, ja tegenover de strafwet de verantwoordelijkheid voor zijne daden. Al wat het verricht heeft was wettig en men kan het niets te last leggendat te vergelijken is met de bedreiging van eene weigering dei- begroot,ing, waarmee men de regeering tot zijne slavin wil makenof met de gisteren geformuleerde stellingwelke eene aansporing tot opstand schijnt te behelzen. Dat zij die daarover mochten denken, waarschuwde de minister, zich in acht nemen zij zouden aan eene onderdrukking van hunnen toeleg niet ontkomen, en gesteld eens, dat zij slagen; zoo behooren zij te bedenkendat de 31 October [de eerste poging tot opstand der communisten] niet ver voor elke regel meer 15 ïg tot Zaterdag namiddag ;end nommer ingestaan •s 15 a 35,75, aangevoerd 111 stapels igr. 22 Koeien 150 a 300, ilf 1 40, 23 nueht. dito f 6 a 16 7 4 vette Varkens 50 a 54 cl. p. P Kleine Kaas f 35,25, aangevoerd 44 0Kippeneieren f 6,50, Eenden dito iv. Op de scheimarkt aangevoerd 660 ird 168 stapels Kaas, Boter f 1,35 a uideren, 8 Paarden. 58 vette Kalveren )gr., 62 nuchtere dito f 12 a 30146 a 0,60 per kilogr. 20 magere dito/12 4 a 8 3240 Schapen en Lammeren, ,80, 120 Zwanen f 4,50 a 660 mud mud Peren t 5 per mud Kippeneiren Aangevoerd 4 Paarden 40 a 140 10, 100 magere Geldekoeien 140 a 210 a 280, 6 Nuchtere kalveren 15 pen f 26 a 36, 47'2 Overhouders 22 rkens 14 a 20, 70 Biggen 6,50 a 5 a 75 ets., 40 Kippen f 1 a 2, 50 350 kilogr. Boter f 1,33 a 1,46 40 per kilogr., 1000 stuks Kippeneieren Aangevoerd 4 Koeien f 120 a 130, 3 vette Varkens 26% a 27 per 18, 161 koppen Boter (van 0.65 kilo) iren 6 a 7 per 100. Moutwijn 12,50, Jenever f 18. Kleine Kaas f 35,50, verkocht 52 st. 0 Runderen 4.6-6.2, 8000 Schapen en Kalveren 4-6.6,100 Varkens 3.8-4.6. 1000 Runderen 4 6-6.2, 3000 Schapen Kalveren 4-6-6.4, Varkens 3.9-4.8. van PRINS en KOEMAN. dv. 1877. PRINS 3 N 1) E R V A N. re kinderen en behuwdkinderen Nov. 1877 IER WIJKER, Veduwnaar van Aaftje de Zeeuw, van Egmond aan Zee, van Limraen. 1 November 1877. ene kennisgeving. CM VASBINDER en iJE PURMER, lerzijdsche familie, hunnen har- jen voor de vele bewijzen van huwelijk ondervonden, ember 1877. IK KOS Az. en IBERTHA SLUITER, tuigen voor de bewijzen van egenheid van hun huwelijk out - aber 1877. AAS JULS1NG en RBARA BOUMaN iet ui gen voor de belangstelling, ,n hun huwelijk ondervonden. Zoon J. T. PEDROLI r Dochter J. B. VAN OVER- nber 1877. komen, zal haar de macht om hen tot beantwoording der hun gedane vragen te dwingen ontbreken. On getwijfeld zal zij de bevoegdheid hebben om te on dervragen wie zij wil, maar het is aan even weinig twijfel onderhevig, of zij, die door haar ondervraagd worden, zullen de bevoegdheid hebben om op de hun gedane vragen te zwijgen in plaats van daarop te antwoorden. van zuivelbereiding. Tot een S. Nieolaasgeschenk aan dames bevelen zich aan de verschenen 8 deeltjes (ook elk afzonderlijk verkrijgbaar) der Salo'n-Bibliotheek, uitgegeven bij Altmann te Rotterdam. In etagère-formaat bevatten zij herdrukken van gunstig be kende verhalen van de schrijfster van „Te laaf' (El. Hase- broekWildenhahn Kompert en Björnsonen van de niet minder goed aangeschreven „Vinteravond vertellingen" van Andersen. stapelswegende 6538 kilogr. Karweizaad f 23 blauw Maanzaad f 12 v 12,50 per 50 P., Mosterzaad 20 a 21, Erwten- graauwe f 17 a 19, vale 15 a 16, bruine Boonen f J3 a 14 per mud. Haarlem 19 Nov. Roode Tarwe f 9,75 a 11,25 Witte dito t 10,60 a 12, Rogge f 6,80 a 7,25 Gerst 6 a 8 Haver f 4,50 a 4,75, Duivenboonen f 7,75 a 8,10, Paarden dito f 7,35 a 7,70, groene Erwten /8a 11,25, Kanariezaad 9,37] a 9,50. smber overleed te Alkmaar, elf maanden ten gevolge e, in den ouderdom van te hartelijk geliefde Doch- laren werkzamen levenslust :g van vrouwenwaarde on- letreurd door onshaar angehuwde familie. C. A. SCHRODER. C. SCHRODER-GRAS. Heden behaagde het den Heere, een onzer lieve lingen CORNELIS, tot zich te nemen, in den aanvalligen leeftijd van 16 maanden. Alkmaar, C. BAAN. 17 Nov. 1877. N. B.\ AN- VAN ZALINGE»

Alkmaarsche Courant | 1877 | | pagina 5