N H. L A u Het Agentschap t WINKEL &Cie., te Chemische Wassch EEN PRACHTIG KI l KIEZEHSVEREENIGING „EVANGEÜ De Duitsche Singer s Het Bes A. SIEBE P. BRIHN P. RENT J. KRAB J. V. D. E Schouwburg „Harmoni Sl»«mverver|jDrnl sche lYassrherli lloirée -inrichlin, ALOM TE BEK AGATHAEen pretti met P Biriilanje est Koriand. Rusland. Turkije. BlosieiirfjlA-Mongarfje. Italië. Spanje. Vereenigtle Slatesi. bestaande in getiteldRUBENS peignant la femme dite au chapeau de pailie. VAN DIJCK quitte Rubens pour se rendre en Italië. Drukoppervlakte 51 bij 71 Centimeter. Be beide Staalgravuren ter handelswaarde van VEERTIG GL'LOEV". IN »E 111 J I zijn WIJNHANDEL en DE5 aldaar hebbende geopend beveel delijk aan voor het leveren zijne keur-soorleu en Sterk* zijn de soliedste en doelmatigste uitgevonden; zij zijn verkrijgba: als trapniacliines, bij J. Naar aanleiding van het besl van 2 November, zal, ten gevolj van Ds. van Walsem voor de gemeente, gedurende deze week en vrouwelijke lidmaten en le Gemeente, een adres aan den Al bij de Boekhandelaars JOH'. ROE TER ZOON ter teekening liug wordt thans in die vacature i beroeping van een modern pred Wie van zijne overtuiging in wordt dringend uitgenoodigd d kenen. Alkmaar, 17 Nov. 1877. No. 1 van het abo; Het Amsterdamsch Tooneelgeze. vanN. JUDELS en LOUIS E zal de eer hebben ten too op Donderdag 22 1 Drama in vijf bedrijven, naar het celles en Deslandesdoe (Nooit alhier vei Prijzen der plaatsen: le rang/ 3e rang f 0. Plaatsen te bespreken 10 en Donderdag, van 10 tot 3 Aanvang te 7 uren. DER is gevestigd bij Mej. B. EE alwaar geverfde en gedrukte f of te ontbieden en Prijscourar MANTELS JASSEN BRO blijven met verven geheel Een a tweemaal per week van Goederen naar de Fabrie Spoedige aflevering. 1 Tooverboek. Groot 4 Oorspronkelijke teekeninge Nederland gedrukt; oorsproukel worden hier aangeboden in een heidsgevoel der kleinen ontw dit genre is het 't mooiste boel terwijl de prijs, met het oog 1 ring, bijzonder matig is. IIENUIIII Rotterdam, Nov. 1877. Dit werk zal verschijn kingzooals het prospectus k Men verbindt zich ti der inteekenaren zal zijn. Mocht de vrij gekouv naren gratis worden geleverd. De betaling geschiedt De afleveringen 1 en Ten einde eene algem dat aan de eerste 300 0 van den 4 September. Voorts weidde de beer de Broglie uit over de manoeuvres der linkerzijde, van luid te schreeu wen over clericalisme te beweren dat eene zegepraal van bet conservatisme tot den oorlog leiden zou eu artikelen te zenden naar buitenlandsche dagbladen. De heer Gambetta, in antwoord op deze rede bet woord voerendezeide in het betoog des ministers de trouwelooze behendigheid te herkennen, welke door knoeierijen zetels te winnen wist. Hij protesteerde tegen de aantijgingals zou hij het werktuig geweestzijn voor denVreemdelingenliield voorts staande, dat de Kamer met liet instellen eener enquête binnen hare bevoegd heid als Wetgevende Macht bleef. Den Senaat te stellen boven het algemeen stemrecht zouzeide hij gelijkstaan met er eene Witte Conventie van te maken. Na eene woordenwisseling tussehen verschillende leden, o. a. tusschen den heer Leon Renault en den minister de Broglieis het voorstel van den heer A. Grévy met 320 tegen 204 st. aan genomen.Den 17 zijn tot leden der commissie van enquête uitsluitend Afgevaardigden van de groepen der linkerzijde verkozen. Zij heeft den heer Albert Grévy tot haren voor zitter, de heereu Brisson en de Chanal tot ondervoorzitters verkozen. Den 19 is heslist ten aanzien der verkiezing te Lectoure (Gcrs), waar bij de eerste stemming de republikein Descamps 6563 en de officiëele eandidaat graaf de Lagrange 6486 st. bekwammaar door bet stembureaudat de overplakte bil jetten voor eerstgenoemde ongeldig verklaarde, eene herstem ming uitgeschreven werd, waarbij de republikeinen zich onthiel den en graaf de Lagrange 6423 st. verkreeg. Met 310 st. terwijl de rechterzijde zich onthield ia de gehouden herstemming nietig verklaard en met 300 tegen 201 de ver kiezing van den heer Descamps bij de eerst gehouden stemming bekrachtigd. De Kamer heeft den 20 de commissie voor de begrooting geheel uit de linkerzijde en het linkercentrum gekozen. In de bureaux hebben sommige leden der rechterzijde gevraagdof de meerderheid terstond hare toestemming zou geven tot het heffen der directe belastingen. De heer Gambetta heeft geantwoorddat zulks van de omstandig heden alhangen zou. Tot voorzitter der begrootingseommis- sie verkozen, heeft hij bij het aanvaarden van die betrekking gezegd: „Wij zullen ons stipt, aan de wetten houden en trachten degenendie er van mochten willen afwijkenin het rechte spoor te houden." Den 20 heeft de heer Belhmont uit naam van de meer derheid eene verklaring voorgelezenvolgens welke de Ka mer tegenover de daags te voren in den Senaat verkon digde beginselen van den beer de Broglie hare waardigheid, hare besluiten en hare rechten willende handhavende beslissing omtrent de verkiezing te Castres van den vice- minister van binn. zakenReille [diemet welke officiëele middelen ook ondersteund, eeÜter onaantastbaar is gebleken], uitstelt, tut dat de commissie van enquête hureD arlieid be treffende de verkiezingen in liet dept. der Tarn ten einde gebracht eu de ambtenaren eu agenten der overheid te Cas tres gehoord zal hebben. Die motiedoor den heer Reille met nadruk bestreden is aangenomen met 308 tegen 206 stemmen. ëlken overgang kennis te geven, en hen voor het gedrag der nieuwe leden verantwoordelijk gesteld. Te Adrianopel zijn tot dus ver ruim 500 buigaren opgehangen en naar verhouding evenveel in Eski-Sagkra, Jeni-Sagkra en Kesan- 'yk- Aan alle aanvoerders van henden ciroassiërs en basohi- bozoeks in Bulgarije is een door den Sultan eigenhandig onderteekend bevelschrift, gezondenwaarbij hun onder be dreiging van strenge straffen gelast wordthet leven en de bezittingen van alle onderdanen des Sultansonverschillig van welke godsdienstte ontzien en tegen alle aanvallen te beschermen. Een dozijn agenten zijn naar de provincie gezonden om op de naleving van dit bevelschrift aan te dringen. Bij het onderzoek naar de oorzaken van de onlangs plaats gehad hebbende mijnramp te High-Blantyreis den 15 door een der mijnwerkers verklaard, dat, hoewel er kennelijk voortdurend de aanwezigheid van mijngas te bespeuren viel, de mijnwerkers bleven arbeiden met ongedekte lichtendie aan hunne mutsen gebonden waren. De studenten t.e Glasgow hebben den 15 tot opvolger van lord Beaconsjield als lord-rector hunner universiteit verkozen den lieer Gladstoneen wel met 1153 st. tegen 609 op den minister Northcote. Den 17 is de beroemde Charles Daréin in eene afzonder lijke Senaatsvergadering der hoogeschool te Cambridge tot doctor of laws honoris causa bevorderd. De studenten op de gaanderijen hadden de aardigheid omtoen Darwin bin nenkwam eene groote popdie een aap in academisch eos- tuum voorstellen moest.aan een touw midden in de zaal te laten zweven. Het gelukte een paar academische ambte naren echter spoedigzich van de pop meester te maken en haar te verwijderen. De inspecteurs der geheime polieie te Londen Palmer, Druscovich en Meiklejoïm zijn tot 2 jaren gevangenisstraf met dwangarbeid veroordeeldomdat zij in vele gevallen zich hebben laten omkoopen om eenige oplichters ongehinderd te laten begaan en hen zelfs min of meer in hunne slechte praetijken hebben geholpen. Eeu vierde beschuldigde, de inspecteur Clarkeis vrijgesproken. Van het begin van den oorlog tot 7 Nov. hebben de russende zieken niet medegerekend zoowel in Azie als in Europa 64,863 man verloren. Bij keiz. besluit is de uitvoer van alle soort van levens middelen uit de havens der Zwarte-zee en der Zee vanAzoff naar het buitenland verboden. Er schijnt geene samenzwering bestaan te hebben, waarin de voormalige Sultan Mourad betrokken was. Tuen den 2 te Konstantinopel biljetten waren aangeplakt, waarbij de bevolking aangespoord werd ziek van het juk van Jlahmoud- Damad-bassa, zwager des Sultans, te ontslaan, heeft Mahmoud die laten afscheuren en die gelegenheid gebruikt om den Sultan diets te makendat zijn broeder Mourad tegen hem samenzwoerwaarop die broeder naar een ander verblijf overgebracht en door andere dienaren omgeven is. Te Konstantinopel zijn bij de aanvullings-verkiezingen voor het Parlement 6 mohammedanen en 4 christenen tot Afgevaardigden vernozen. Den 18 was Antivari [althans de citadel] nog niet in handen der montenegrijnen gevallen. De plaats bood sterker tegenstand dan zij verwacht hadden. Zij wilden eene bestor ming wagen, omdat van turkscke zijde het ontzet word voor bereid en turksche oorlogschepen in het gezicht waren. De omringende dorpen waren ten deele door de montenegrijnen bezet. De turksche commandant van Scutari meldt, dat zij in den nacht van den 19 een aanval gedaan hebben op de verschansingendie den weg van Antivari naar Scutari ver dedigen en met een verlies van 300 man teruggeslagen zijn De Polit. Corresp. berichtdat Spitzamede aan de zeekust gelegenreeds den 16 zonder slag of stoot door de mon- tegrijnen bezet is en dat het fort Nehap hetwelk Spitza beheersckt4 dagen later door hen is vermeesterd. Daar het gebleken isdat de opstandelingen onder de buigaren uitsluitend tot de bulgaarsche Kerk behoorden en bijna geen enkele tot de griekseb-catbolieken (geünvëerden) of de protestanten, heeft de Porte de overheden in Bulgarije gelast, de griekseh-catholieken en protestanten te besehermen, zoodat de vervolging zich sedert uitsluitend tot de eerstge- noemden bepaalde. Het gevolg hiervan wasdat zij die niet gevlucht, verbannen of opgehangen waren, zich als leden der beschermde kerkgenootschappen lieten overschrijven. De regeering heeft daarop de besturen der grieksch-catko- Jieke en profestantsehe gemeenten last gegeven om haar van Bulgarije. Het offieicele russische regeeringsorgaan maakt eene verklaring openbaar van de 2 engelsche geneeskeeren die met het garnizoen van Telich bij de verovering var. die plaats in handen der russen gevallen zijn. Zij verklaren dat op het slagveld van Telich russische lijken gevonden zijn, die op barbaarsche wijze verminkt waren. Twee lijkeu waren hall verbrand van andere waren neus en ooren af gesneden euz. Volgens niet-officiëele berichten waren bet niet russische gesneuvelden maar gekwetsten die alzoo verminkt en ter dood gemarteld werden en zijn het niet ongeregelde turksche troepen maar soldaten van de turk sche Imietroepen geweest, die zich daaraan schuldig hebben gemaakt. Op den 15 's morgens tastten 2 turksche escadrons den post van het 19ste regiment kozakken te Solenik aanzij werden teruggeslagen maar de turken herhaalden den aan val met hulp der infanterie en drongen de kozakken tot naar Ostriza terug. Door het in de nabijheid liggende 36ste regiment kozakken op hunne beurt teruggedrongeutastten de turken den post huzaren voor Kazelewo aan en drongen dien terug tot achter de rivier de Lomop den rechter oever, waar zy 8 compagniën infanterie opstelden. De com mandant van het lubiinsche regiment huzaren deedmet een deel der divisie van Taguscheen heftigen aanval op d_e turksche infanterie, welke, door dien aanval verrast, naar Kazelewo terugtrok. Daarop door eene flankbeweging der russische ruiterij bedreigd keerden de turken naar hunne versterkte stelling bij Solenik terug. De russen herstelden hunne vroegere voorpostenlinie te Kazelewo. De kozakken-aanvoerder Afonasficff heeft de turken uit den Rasseletpas verdrevendoordien hij hunne stellingen van Moragaidag was omgetrokken. Hij stak hun kamp" in brand en maakte een voorraad beschuit buit. In den nacht van 14- 15 hebben de turken 3 maal de positie van genl. iSkobeleff (de Groene Heuvels bij Plevvna) aangevallendoch ziju zij met groot verlies teruggeslagen, Dat der russen bedroeg 1 GO gesneuvelden en gewonden. Genl. Skobeleff' is den 16 sterk gekneusdnadat hij in den vorigen nacht, reeds eenige kneuzingen had bekomenhij blijft evenwel het bevel voeren. V olgens turksche opgaven hebben de russen de positiën van Chahi-bassa bij Orchani aangevallen en zijn zij met groote verliezen teruggeslagen. Mehemet-Ali kon den 18 reeds over 60 goed uitgeruste bataljons met 150 kanonnen beschikken, die de kern van het tot ontzet, van Piewna bestemde leger moeten vormen. Krijgsbedrijven in Asie. Moukhtar-bassa berichtde be volking van Erzerum bereidt zich voor op een tegenstand tot het uiterste. Er zijn versterkingen aangekomen. De russen hebben een tweeden aanval tegen de buitenwerken ondernomen, welke misiukt is [Volgens den correspondent der Daily News hebben zij bet, fort Azizi eenige oogenblikken m bezit gehad, maar zijn zij daaruit door de turken weder verdreven]. De correspondent van Reuter bericht, dat de russen door het gesehutvuur genoodzaakt ziju geworden deu aanleg van versehansingswerken ten zuiden van Erzerum te staken. Een russiscb parlementair heeft de stad opge- eischt. De Sultan heeft bevolenhaar tot het uiterste te verdedigen. Kars is den 18 stormenderhand door de russen ingenomen. De strijd begon 's avonds te voren en eindigde 's morgens. Er werd door 18000 man in 3 kolonnes storm geloopen tegen de zuidelijke forten, terwijl sckijnaanvallen tegen de overige forten werden gericht. De turken verdedigden zich wanhopig. Een deel van het garnizoen trachtte zich door deu vijand heen te slaan naar Oltimaar werd door de cavallerie afgesneden. De turken verloren 5000 man aan dooden en gekwetsten en 16000 gevangenen, waaronder 2 bassa's en den chef van den staf der artillerie. Vaandels, 300 stukken geschut, geweren munitie en levens-middelen werden door de russen buitge maakt. Hun ver ies bedroeg ongeveer 2500 man. Genl. Qrabbe was onder de gesneuvelden. Genl. Melikojf is des morgens de stad binnengetrokken. In de hospitalen der stad zijn om streeks 4500 gewonden en zieken in ellendig verwaarloosden toestand gevonden. Servië. Den 18 is de mobiliseering bevolen van het corps in de Schoumadja. Ook zijn de reservisten bij de ar tillerie opgeroepen. Naar Koupria zijn 800 vrijwilligers gezonden. De Köln Zeilmg meldt, dat de regeering van die van Servie de stellige verzekering ontvangen heeft, dat Bosnië buiten den strijd zal blijven. Oostenrijk. Den 16 hebben de 32 czechiscbe Afgevaar digden hun jaarlijksch protest tegen de constitutie bij het Huis van Afgevaardigden ingezondendat dienen moet om hunne atwezigkeid te rechtvaardigen. Bn. v. Rellersperg wist door te zetten, dat het niet eenvoudig ter zijde gelegd maar voorgelezen werd hoewel hij niet kon verkrijgen clat hei naar eene commissie werd verzonden. De staatsschuld van ruim 2500 miljoen is thans op 3% miljoen na in stukken der nieuwe schuld geconverteerd, en daarvan voor 1007 miljoen in hei buitenland, te Amsterdam 426, te Erankfort 129, te Brussel 119, te Parijs 109, te Keulen 51, te Antwerpen 36 miljoen, enz. De eerste lezing der Bankwet in het Huis van Afgevaar digden is den 21 nadat de beraadslagingen 7 dagen had den ingenomen, ten einde geloopen. Nadat een"voorstel tot uitstel van den heer Schaup verworpen waswerd met 169 tegen 103 st. besloten tot de tweede lezingde behan deling der artikelenover te gaan. Het Italiaansch Aardrijkskundig Genootschap heeft bericht ontvangen, dat de markies Antinoride aanvoerder van den italiaanseken ontdekkingstocht, in Africa overleden en dat zijn medereiziger Chianni in Abyssinie gevangen is. De op het Vaticaan vergaderde Raad beeft beslistdat geene der mogendheden het recht van veto heeft, ten aanzien der besluiten van het Conclave. Professor k anzettiuit Padua bi] den Paus ontboden en den 17 in het Vaticaan aangekomen, heeft den Paus bezocht en de tot dusver gevolgde behandeling van den lijder goed gekeurd. Hij acht het onmogelijkhem het, gebruik der beenen weder te geven, doch acht den staat des Pauseu niet verontrustend, ofschoon die plotseling zon kunnen ver ergeren De markies Orovio is er in geslaagd, op de in te clienen begrooting 25 miljoen te bezuinigen. De Senaat, beeft de begrootingsontwerpen goedgekeurd doch het artikel betreffende de vermindering der krijgsmacht van 25000 tot 20000 man overeenkomstig de conclusie der betrokken commissiegeschrapt en wel met 39 tegen 19 st. Evenzoo is een ander artikel geschraptkrachtens hetwelk 4 regimenten ruiterij aan de Rio Grande zouden worden geposteerd. Te Chicago is den 15 het groote manufacturen-magazijn van de heeren Field Sr Leiter afgebrand. De schade wordt op 1 miljoen d. geraamd. Vervolg der Binnenlandsche Berichten. Benoemingen enz. Tot hoogleeraar in de faculteit der wis- en natuurkunde te Leiden is benoemd dr. H. A. Lo- rentstot hoogleeraar in de faculteit der geneeskunde te Utrecht, dr. H. Snellen; de benoeming van dr. G. F. Baehr tot hoogleeraar te Utrecht, is ingetrokken. Tot rechter in de arr. rechtbank te Amsterdam is benoemd mr. WA. L. Domis. Tot hoogleeraar in het strafrecht aan de universiteit te Amsterdam is benoemd de heer B. Brussarvan Modena. Scheepvaart. De Prov. Staten van Noordholland hebben den 20 met 35 tegen 23 st. beslotenaan de gemeente Zaandam voor de verbinding van de Voorzaan met het Noordzeekanaal eene subsidie te verleenen van f 186,000. Handel. In 1876 bedroeg de algemeene invoer 7,619,005,234, de algemeene uitvoer 3,460,857,405, de doorvoerl,422,5l6,763, zijnde respectievelijk 994,211,368 208,573,901 eu ruim 275,500,000 meer dan in 1875. Onderwijs. Het aantal studenteningeschreven bij de amsterdamsche universiteit, bedraagt voor het loopende studiejaar 468waaronder 76 ingeschrevenen voor enkele colleges. Aan de Polytechnische School te Delft zijn bij den aan vang van den cursus 1877—78 ingeschreven 303 studenten. De Prov. Staten van Noordholland hebben den 20 beslo ten gunstig te adviseeren op de aanvragen voor subsidiën voor het lager onderwijs te Nieuwendam. RansdorpWest- zaan Krommenie en Petten voor gewone en te Westzaan en Schermerhorn voor buitengewone kosten, en afgewezen de aanvragen van Anna Paulowna en Texel. Kerkelijke Zaken. Tot pastoor te Heyloo is benoemd de beer v. d. Heuvel, thans pastoor te Wormerveer. Aanbestedingen. Den 22 te 's Gravenhage, het maken der gebouwen en bijbehoorende werken voor de station te Eist, minste inschr. R. Spoor, te Harlingen, voor/ 86,800; het maxen van den onderbouw eu het stelieu van deu bovenbouw van de spoorwegbrug over de Singelgraeht te Amsterdam minste inschr, LI. Wienhovente Schiedam, voor f 55,590. Giften. De Koning en de prinsen Hendrik en Frederik hebben ieder 2000 gezonden aan het centraal comité voor de noodlijdenden op Curajao en Bonaire. Roode Kruis. Het hoofdbestuur heeft, besloten op nieuw 10000 beschikbaar te stellen voor de verpleging van zieken en gekwetsten in de russische en turksche legers elk voor de helft. Rampen. Den 21 is in de Eierlandsche gronden gestrand de duitsche kof de Ikeldaadmet haver van Emden naar Londen bestemd. De equipagebestaande uit 4 manis door de reddingboot aan wal gebracht. Misdrijven. Den 18 heeft een werkman te's Gravenhage, door huiselijke oneenigheid tot razernij gebrachttoen zijne vrouw hem ontvlucht was zijn hond verscheurd, zijn kanarievogel gedood en daarna zijn kind willen doorsteken, 't welk belet werd door een buurman, die een messteek in den buik be kwam, zoodat hij bewusteloos neerzeeg. De te hulp geroepeu polieie nam den razende in hechtenis. Rechtszaken. De rechtbank te Rotterdam heeft op den eiseh van den heer J. M. Farina te Keulen, ter zake van nabootsing met eene zeer geringe wijziging zijner étiquet- tenden heer J1v. d. Heekfirma Cramer Sf Ciever- oordeeld tot schadevergoeding, nader te bepalen. Het asyl Steenbeek na den brand geheel herbouwd is deu 16 plechtig ingewijd. Noordpool-Expeditie. In een den 17 te 's Gravenhage gehouden vergadering van het hoofdcomité voor de expedi tie naar Nova-Zembla met de afgevaardigden der subcom- missiënmede bijgewoond door sir Allen Young, don ervaren Noordpoolreiziger, is besloten den tocht in Mei 1878 te doen plaats hebben en daartoe onmiddelijk een zeilschip te doen bouwen van ongeveer 80 ton. Overleden te Batavia, pas na zijne aankomst aldaar om de redactie op^ zich te nemen van het Bataviaasch Handels blad mr. J. Spekham Dagvisgedurende de laatste 3 jaren lid der redactie van de N. Rott. Ct. Het; Utr. Dagblad meldt, dat er niet meer te twijfelen is aan zelfmoord van den heer KetsBrouwersgracht te Am- sterdam. Er is een pakket gevonden, met 2 gouden ringen en de brieven van de verloofde van den heer Kets, mej. T., onderwijzeres. Die brieven schijnen opheldering te geven. Men vermoedtdat hij zich gebonden had om aan moord te doen denken en en zoodoende zijn polis van levensverze kering te redden. De geheimzinnige zakdoek, die men vond, is herkend als de zijne. De Amsl. Cour. zegt, dat ook het mes gevonden is, waarmede vermoedelijk de moord of zelf moord is gepleegd. Staats-Loïerij. De minister van financiën heeft vast gesteld de 296» staata-loterij bestaande uit 210 0 loten 10500 prijzen en 2 premiën, en te trekken vau 28 Jan. tot 20 April 1878. De collecte wordt geopend van 31 Dee. tot 12 Jan. KoLONiëN. De raad van justitie te Batavia heeft den 17 Oct. den heer Verloop, gezagvoerder van het in Juni 1876 vergane stoomschip L,uit. Gen. Kroesenschuldig verklaard aan onwillige berooving van het leven van 129 personen begaan uit onvoorzichtigheid en nalatigheid, en hem deswege veroordeeld tot 2 jaren gevangenisstraf en f 300 boete. 22 November. Heden avond hield de afdeeling en Omstreken van „Volksonderwijs" alhier eene Bergen Alkmaar openbare vergadering, die talrijk was bezocht. Het woord werd gevoerd door den heer v. Heyst{, die, na een vergelijkend historisch overzicht van het lager onderwjjs in de Napoleontische Staten ia het begin dezer eeuw toen Holland nog de kroon spande, meer uitvoerig den tegen- woordigen toestand van het 1. o. bier te lande beschreef, en daarin aanleiding vond om met klem van redenen deze en gene onjuiste opvatting omtrent de Vereeniging „Volkson derwijs" aan te toonen, wier programma hij in het breede ontwikkelde. Sprekers boeiendovertuigend woord waarvoor de heer Franken namens de aanwezigen den heer v. Heyst dank be tuigde versterkte de afdeeiing met ruim een 30tal nieuwe ledeu. Snelpersdruk van Herms. Coster en Zoon, te beiDe aflevering der Staalgravuren, die mede bij de Boekhandelaars HERMS COSTER ZOON te.r inzage vooihanden zijn, zal plaats hebben tusschen aan deav® van de 50« en 6üe aflevering, of zooveel vroeger als eene goede bewerking zal toelaten. Op eeae algemeene deelneming vertrouwende, is de prijs van dit werk zoo ongemeen laag gesteld. Zoodra de inteekening gesloten iswordt de prijs 15 ®/o verhoogd. te kekomen in de bekende ,U w*rB met gebruiksaanwijzing. Bovenstaande artikelen zijn depótsvoornamelijk te Alkmaar, Ansingh en Mesman. Hoorn, Job. Ruttenberg Hoorn Sclniyt Best. Zaan lam H. H. Remme. En in andere plaatsen in de bekende depóts. Emmerik. I. VON GIMBORN; Snelpersdruk van Herms. Coster en Zoon,

Alkmaarsche Courant | 1877 | | pagina 6