H albums! 7 St. Nicolaas-Cadeaux. BOEKHAMREL Oostenr(i k-IIongarffe. ■talie. Spanje. Vereenlgde Staten. de 5 ons, a.etterlmnket80 ets. de 5 ons. Bestellingen worden ten spoedigste bezorgd. TJEd. Dw. Dienaar, Payglop. W. A. VOGELPOEL. Eene geheel nieuwe keuze, in keurige soortenis voorhanden. DE B/lZ/FR. J. BRONGERS Gzoon. voortaan is te spreken in hel Centrsil op den hoek van de Nieuwesloot en van de Schapensteeg, ingang Schapensteeg, en dus NIET meer in het Hotel de Burg. A. VONK, Notaris te Schoorldam. T AT "PT V 4 AT T? 4 T Til AT fp hvuup Het Bestuur van het Suppletiefonds ten behoeve der Christelijke School alhier, noodigt de leden et Bestuur van den Polder Geestmerambacbt (Oosterdijk en Molengeersen) adverteertdat fiü RA De onderueteekende heeft de eer te berichten, Ook de christenbevolking is daartoe opgeroepen, hoewel zij anders van de krijgsdienst is vrijgesteld. Omer Fewzi-bassa is tot commandant van de burgerwacht der hoofdstad benoemd. De montenegrijnen hebben den 24 des nachts de forten Hajnehag en Golobrdo vermeesterd, die de stad Spitza en de haven beheerschen. Bulgarije. De roumaniërs hebben den 21 Rahova veroverd en zijn den Donau bij Beket overgetrokken. Zij bezetten Rahova en een deel hunner troepen vervolgde in de richting van Widdin de vluchtende turken. De roumaansche batte rijen schoten het vlek Cibni-Palanka in brand en boorden een tarkschen monitor in den grond. Het verlies der rou maniërs bedroeg 4 officieren en 77 soldaten gesneuveld en 4 officieren en 139 soldaten gekwetst. Het aantal deserteurs uit Plewna is de laatste dagen weder zeer groot geworden en het voorkomen van die lieden getuigt van de groote ontberingen, die het leger van Osman- bassa zich getroosten moet. Zijne soldaten ontvangen slechts 2 maal per week vleesch en dan nog wel paardenvleesch dat den mohammedanen anders een gruwel is. Voorts krijgen zij eene krachtelooze soep, eene handvol rijst en 3 ons brood per dag. Het russische hoofdkwartier heeft reeds een grooten voorraad van levensmiddelen besteld voor het geval, dat ook het turksche leger van Plewnana krijgsgevangen gemaakt te zijn ten laste van de russische intendance komt. Na een strijd van 2 dagen zijn de zeer sterke stellingen bij Provit.z [bij Orc'nanie] den 23 door de russen genomen. Ter wijl genl. Schouwalojf den schijn aannam als of hij de stellingen in het front zou aanvallen trok genl. Rauchvan Wratza komendehet gebergte over en tastte hij de turken in den flank aan. 10 Tabors turken werden in wanorde op de vlucht geslagen. Den 23, 's morgens te 10 uren vielen 2 tabors turksche troepen met cavallerie Tesewen aan. Zij werden te 4 uren 's namiddags met groot verlies volkomen teruggeslagen. Aan russische zijde vielen 2 dooden en 1 gekwetste. De turken hebben den 24 Orchanie ontruimd en eene ver sterkte stelling aan den ingang van den pas van Orchanie bezet. Den 24 's avonds hebben de kolonnes van prins Alexander van Oldenburg en van den vleugel-adjudant, overste Lubo- witzkionder opperbevel van genl. F andevillesmet onbe duidend verlies de versterkte stad Etropolop den weg van Orchanie naar Sofiaingenomen. De turken namen in wan orde de vlucht en werden door de russische dragonders vervolgd. Den 25 hebben de turken op den weg naar Schoumla de russische voorposten bij Kowatschitza aangevallen. Zij wer den met groot verlies teruggeslagen en over Polomarza en Gajowo tot achter Karalow vervolgd. Den 26 's morgens vielen de turken met eene aanzienlijke krijgsmacht de russische versterkte stellingen bij Trost.enik cn Metsckka (bij de Beneden-Lom) aan. Na een knrdnek- kigen strijd werden zij teruggeslagen. De troepen van groot vorst Wladimir vervolgden den vijand tot dat het donker werd. De turken streden zeer verwoedzij naderden de russische batterijen tot op 100 passen. Dientengevolge is hun verlies groot. Een groot aantal dooden zijn op het slagveld gebleven. Het verlies der russen bedraagt ongeveer 300 man waaronder vele officieren. Den 27 heeft Soliman- bassa den aanval herhaald, en wel met eene aanzienlijke krijgsmacht tegen Carevito. Het gevecht duurde tot den avond en bezorgde den turken wederom groot verlies- Krijgsbedrijven in Azie. De russen zijn verlegen met, het groot aantal gevangenen, die zij te Ears gemaakt hebben, maar nog meer met de vele zieken en gekwetsten, die zij daar hebben gevondendaar zij bovendien hunne eigene gekwetsten uit de laatste bestorming verplegen moeten. Er beginnen typheuse koortsen te heerschen. Genl. Melikoff heeft slechts een betrekkelijk klein garnizoen te Kars achter gelaten en is met 15000 man tegen Erzeroum opgerukt. Ge vallen sneeuw belet het voortzetten der operatiëm Servis. De regeering heeft de grensbewoners aanbevolen om hunne woningen te verlaten en naar het binnenland te trekkenten einde niet bloot te staan aan de mishandelin gen der albaneezen en circassiërs, die gruwelijke wreedheden plegen jegens de inwoners van christelijke dorpen in Bulga rije en reeds een inval in Servie gedaan het vee geroofd en de eigenaars omgebracht hebben. Bij manifest aan de prefectuur van Belgrado zijn alle in het buitenland vertoevende serviërs onder de wapenen geroepen. Roumanie. Den 27 heeft de minister Bratiano namens Vorst Karei de zitting der Kamers geopend met eene troon rede waarin gewezen wordt op de in April j'.l. door de Kamers geproclameerde onafhankelijkheid van Roumanie. Ter verdediging dezer onafhankelijkheid aldus wordt verder in de troonrede gezegd heeft het roumaansche leger den Donau moeten overschrijden, en sedert heeft het door schit terende wapenfeiten den doop des roems ondergaan. Vorst en Kamers koesteren liet vaste vertrouwen dat de garan- deerende mogendheden Roumanie als een land van wezenlijke levenskracht zullen erkend hebben, en dat alzoo de tijd van vreemde voogdijschap en vazalschap voor Roumanie geëin digd zal zijn. De invber van rundvee uit Servie is verboden. Oostenrijk. Het Huis van Afgevaardigden heeft zich den 27 met 144 tegen 119 st. vereenigd met het voorstel van de door dr. Herbst aangevoerde minderheid der com missie voor de Bankwet, om de benoeming der vice-gou- verneurs door de regeering en alzoo niet door den algemee- nen raad als vertegenwoordiger der aandeelhouders te doen plaats hebben. Hongarije. Het Volkshuis heeft, bij de behandeling van het ontworpen nieuwe strafwetboek, een voorstel om de dood straf af te schaffen verworpenmaar de voltrekking van die straf met den strop is door den valbijl vervangen. Den 18 hebben de verkiezingen plaats gehad voor den Provincialen Raad van Rome, waarbij de clericale partij met ongemeene kracht is opgetreden en, partij trekkende van de verdeeldheid der liberalen, in verscheidene districten de over winning behaalde. Zoo zijn te Rome 9 van de 16 clericale caudidaten verkozen. De meerderheid in degeheeleprovincie blijft aan de liberalenmaar is niet groot. Verscheidene hooggeplaatste Pausgezindenprinsen en edellieden, zijn verkozen geworden. De regeering heeft bij de den 22 heropende Kamer wets ontwerpen ingediend betreffende den aankoop der zuid-itali- aansche spoorwegen en den aanleg van nieuwe spoorwegen. Op advies van den maarschalk Quesada is den 13 een kon. besluit uitgevaardigd, waarbij de baskische gewesten ten aanzien van de belastingen met het overige gedeelte des lands worden gelijkgesteld. Daarvan komen voor rekening van Alava 660.200van Guipuzcoa 837.000 en van Biscaye 1.032,000 peseta's 's jaarswaarvan de voorschotten zullen worden afgetrokken door bedoelde gewesten geleverd voor de rantsoenen brood aan het leger en de belasting voor de eeredienst. De heer Robert Ingersolldie als politiek redenaar veel bijdroeg tot de verkiezing van den heer Hayes tot President, was overeenkomstig de uit diens naam gedane uitnoodiging, door de republikeinsche leden van het Huis van Vertegen woordigers aangewezen voor de betrekking van gezant te Berlijn, en te Washington gekomen, in afwachting van.de bekrachtiging zijner benoeming door den Senaat. Maar er verhief zich bij een deel der bevolkingop grond van het ongeloof, door den heer Ingersoll in zijne redevoeringen herhaaldelijk uitgesproken zulk een verzetdat hij de re geering heeft bericht, in geval van zijne benoeming te zullen bedanken. Het americaansche oorlog-stoomschip Rerou is op de kust van Zuid-Carolina gezonken. Van de 15 officieren en 119 manschappen zijn 4 officieren en 30 manschappen gered. Het Huis van Afgevaardigden heeft den 23 met 133 tegen 120 st. het voorstel aangenomen tot intrekking der artikelen van de wet betreffende het hervatten der betalingen in specie, volgens welke de intrekking van papiergeld greenbacks zou plaats vinden naar mate van de uitbreiding der in om loop zijnde bankbiljetten en het hervatten van die betalingen definitief op 1 Januarij 1879 werd vastgesteld. In Virginia en in de Carolina's hebben geweldige stormen overstroomingen veroorzaakt. Bij Charlotte, in Noord-Ca- rolina, is eene aldus ondermijnde brug den 22 onder eenen spoortrein ingestort,waarbij verscheidene menschen omkwamen. GEMEENTERAAD. Zitting van Woensdag 28 November 1877. No. 17. Voorzitter de Burgemeester A. Maclaine Pont. Tegenwoordig 13 leden. Afwezig de heeren Ferhoejf en Wellanwegens uitstedigheid. De Voorzitter opent de vergadering, waarna 1. op zij.i voorstel wordt overgegaan tot de beëdiging van den heer Fonk als lid van den Raaddaar tegen het raads besluit van 10 October 11., No. 1, om dien heer als zoodanig toetelatengeen bezwaar is ingebragt. De heer Fonk legt daarop af den bij art- 83 der grondwet bedoelden eed van zuivering en den bij art. 39 der gemeen tewet voorgeschreven eed en neemt'zitting, na door den Voorzitter geluk te zijn gewenscht met het bij vernieuwing door de kiezers in hem gestelde vertrouwen. 2. Zijn de notulen der vorige vergadering gelezen en goedgekeurd. 3. Deelt de Voorzitter mede, dat op 13 November 1877 is aangenomen het bouwen van een ijkkantoor voor ƒ9999,— f 513,— beneden de raming, door C. van den Burg' te' Amsterdam: de levering van 615000straatklinkerwaalmoppen door H. C. van der Houven van Oordtte Apeldoorn, voor 20,11 per 1000, 2,48% beneden de raming, en van 27000 athsche keijendoor '1'. J. Smits te Dordrecht, voor 75,95 per 1000, f 3,15 beneden de raming, bedragende te zamen f 2126,32% beneden het bij de begrooting toegestane bedrag. Voor kennisgeving aangenomen. Zijn medegedeeld de sedert de vorige vergadering ingekomen stukken. Van Gedeputeerde Staten. 5. Besluit, waarbij geweigerd wordt de gevraagde goedkeu ring van het raadsbesluit van 7 Juni, tot aankoop van eenige huizen aan het Waagplein. Op voorstel van den Voorzitter wordt besloten in dat besluit te berusten en niet in hooger beroep te komen. 5. Ontvang-berigt der verordening tot wijziging van de artikelen 5, 6 en 9 der politieverordening op het bouwen en sloopen. 6. Brief ten geleide der goedgekeurde gemeentebegrooting voor 1878. Nos. 5 en 6 voor kennisgeving aangenomen. 7. Verzoek van den Raad der gemeente Nieuw Leusen om te ondersteunen zijn aan Z. M. den Koning ingediend adres, houdende verzoek om, op de daarbij aangevoerde gronden maatregelen te willen neruen tot het wijzigen van art. 242 der gemeentewet in dien geestdat het getal der opcenten op de grondbelastingdoor de gemeentebesturen te heffen zoowel voor de gebouwde als voor de ongebouwde eigen dommen b. v. worde bepaald op 50. Gesteld in handen der commissie van financiën om berigt en raad. 8. Verslag van den stads-klokkenist omtrent de stedelijke zangschool. Zij wordt bezocht door 45 leerlingen, verdeeld in 3 klassen. In de 3e ot laagste klasse wordt onderwezen kennis der noten en hetgeen daarmede in verband staat, muziekschrijven en verdeelen op leijen. kennis der intervallen en toonsckellen in de 2e klasse worden twee- en driestemmige oefeningen en liederen onderwezen, ingestudeerd met begelei ding van viool en later met orgel uitgevoerd, na altijd eerst te zijn gelezen en verdeeld in de 3e klasse wordt dit meer en meer uitgebreid. 4 Leerlingen ontvangen gratis onderwijs. Voor kennisgeving aangenomen. Fan Burgemeester en Wethouders. 9. Voorstel tot benoeming van de leden der vaste com missie voor de verordeningen, waarop straf is bedreied voor 1878. 10. Voorstel tot benoeming van de leden der vaste com missie van financiën voor 1878. 11. Voorstel tot benoeming van de leden der vaste com missie van bijstandin betrekking tot het beheer en onder houd der plaatselijke werken en eigendommen voor 1878. 12. Brief ten geleide der aanbevelingslijsten van personen ter vervulling der vacaturen in verschillende gemeentelijke administratiën met 31 Dec. a.s. ontstaande door de perio dieke aftreding van een deel der leden. a. Een lid van het burg. armbestuur. Aftreding van den heer R. Bossert Gz., herkiesbaar. Aanbevolen worden de heeren Bossert, J. Mesman, J. I.atenstein van Voorst en C. van de Pol. b. Een commissaris van de stads-apotheek. Aftreding van den heer IF. J. Bakker, herkiesbaar. Aanbevolen worden de heeren Bakker, J. J. Molenaar en 11. J. Ansingh Bz. c. Een regent van het mannen- en vrouwengasthuis. Aftre ding van den beer JF. Bellingherkiesbaar. Aanbevolen worden de heeren Helling, W. F. G. L. Gouwe, G. Bosman en J. Kuhout van der F een. d. Een lid der plaatselijke schoolcommissie. Aftreding van den heer Dr. J. Boelce, herkiesbaar. Aanbevolen worden de heeren BoekeMr. M. A. Kluppel, J. S. Laatsman en Th. Koek. e. Twee regenten van het burgerweeshuis. Aftreding van den heer W. Helling, herkiesbaar. Aanbevolen worden de heeren Helling, Mr. M. A. KluppelF. van Leeuwen en Mr. C. P. F. Hanegraajj. 2°. Aftreding van den heer JGouweherkiesbaar. Aanbevolen worden de heeren Gouwe, 1. Holtz, C. Bosman en WGeveke. f. Een lid der commissie van toezigt op het middelbaar on derwijs. Aftreding van den heer P. A. van der Drilt, herkiesbaar. Aanbevolen worden de heeren van der Drilt, J. C. Koorn, Mr. JP. Kraakman en J. M. de Sonnaville. g. Een curator der latijnsche school. Aftreding van den heer Mr. D. F. van Leeuwen, niet herkiesbaar. Aanbevolen worden de heeren Dr. C. J. de Lange, Mr. J. P. F. van der Mieden van Opmeer, Mr. C. R. H. van Lelijveld en Mr. J. IF. van Oosterzee. 13. Brief der commissie van toezigt op het museum, daarbij voor het aftredende lid den heer C. W. Bruinvis het vol gende dubbeltal aanbiedende: de heeren C- JFBruinvis en JC. Koorn. 14. Brief der gezondheidscommissiedaarbij voor het af tredende lid, den heer A. R. Mulder, bet volgende dubbeltal aanbiedendede heeren A- R. Mulder en dr. J. A. Mensonides. Nos. 9 tot en met 15 ter lezing gelegd. 15. Voorstel van de heeren Bosman, C. IF. Bruinvis en Bruinvis de Langekennis dragende van een aanbod door den heer JFGeveke alhier aan Burg. en Weth. gedaan, om een stuk van zijn erf, grenzende aan de Pieterstraat, ter grootte van ongeveer 4% centiaren aan de gemeente Alk maar aftestaan voor 150,om ter verbetering van den toegang tot die straat van dat aanbod gebruik te maken door dat stukje grond voor dien prijs in koop aantenemen. Na korte toelichting van dat voorstel door den heer Bos man wordt besloten het in overweging te nemen en te stel len in handen van Burg. en Weth. om berigt en raad. 16. Verzoek van J. Breebaart Kz. en 195 medeondertee- kenarenallen landbouwersgraanhandelaars en schippers uit de omstreken om zoo spoedig mogelijk in den bestaan- den toestand der graan- en zaadmarkt verandering te bren gen door het stichten eener overdekte graanmarkt. Gesteld in handen van Burg. en Weth. om berigt en raad. Eene vraag van den heer Fonkof dit verzoek in over eenstemming met het eenmaal bij dezen Raad aangenomen beginsel niet ter secretarie moest worden gedeponeerd, wordt door den Foorzitter beantwoord met de opmerkingdat dit werkelijk zou moeten geschiedenzoo dit adres niet in ver band stond met door Burg. en Weth. reeds ingewonnen in lichtingen omtrent deze zaak in verband met het in den Raad in de vorige vergadering reeds besprokene. 17. Verzoek van acht bewoners van perceelen aan den Kennemerstraatwegom opteruimen de hoornenstaande voor hunne perceelen, welke naar hunne meening in voor hen gevaarlijken toestand verkeeren. 18. Verzoek van eenige bewoners aan den zuidoosthoek van het Kennemer-Park om bebarding en verlichting van den weg aldaar. Nos. 17 en 18 ter secretarie gedeponeerd. 19. Verzoek van de stads-werklieden J. Keysper, J. Koop, C. Roos, G. J. BruynsF. Keysper, L. KlugtA. Bronner, J. GrootD. Klugt, J. A. KoptJ. Over en J. de Jong om verhooging van hun loon. Gesteld in handen van Burg. en Weth. om berigt en raad. 20. Verzoek van G. Baas, geboren de Wit, om eervol ontslag als 2' helpster aan de openbare armenschool met 1 Januari 1878. Eervol verleend onder de gewone bepalingenmet ingang van 28 Januari 1878, of zooveel vroeger als in de vacature zal zijn voorzien. Zijn in behandeling genomen de volgende voor de leden ter lezing gelegen hebbende stukken. 21. Voorstel van Burg. en Weth. om een gedeelte be- schoeijing langs het afgesneden kanaalvak van de Rijkswa- terstaatwerken tot de vaste brug in den rijksweg te verhoogen en een gedeelte te vernieuwen, eene uitgave zullende vor deren van f 552,op de dienst 1878 te vereffenen. De commissie van bijstand acht de uitvoering van dit werk zeer wenschelijkzjj geeft alleen in overweging, het werk aante- besteden en evenals het Rijk vuren in plaats van greenen hout te gebruiken. De Voorzitter deelt mede dat het voor nemen reeds bestond het werk optenemen onder de werken, waarvan de uitvoering aanbesteed zal worden. Het voorstel wordt overigens aangenomen. 22. Rapport der vaste commissie van bijstand op het in September door Burg. en Weth. gedaan verzoek om magti- ging tot het uitvoeren van eenig bijwerk aan het stadhuis. De commissie berigtdat bij haar geen bezwaar bestaat daar zij overtuigd is van de onvermijdelijke noodzakelijkheid om tot de voorgedragen herstellingen overtegaan. Zij advi seert dus tot het verleenen der magtiging. Aangenomen, nadat tusschen de heeren Coster, Fonk, Bruin vis de Lange en den Foorzitter was besproken het onaangename, dat telkens zulke belangrijke bijwerken noodig waren, welke bij behoorlijk onderzoek voorkomen konden worden en dat bij de uitvoering dezer werken welke zooveel tijd had ge vorderd niet altijd de noodige zorg was gedragen voor het inregenendaar in de lokalen der Regtbank enz. daarvan de nadeelige gevolgen in ruime mate ondervonden waren. Fan Burgemeester en Wethouders. 23. Yoorstel om het stuk land te Ueilo, genaamd het Geesl- weidje, groot 1.30.20 heet., behoorende tot de kappellerij- goederen van M. van de\Feldc, uit de hand te verkoopen aan Arie Bakker, landman te Alkmaar, voor de door hem geboden som van f 5000, -, te betalen op 2 Januari 1878, opgrond dat door veranderde omstandigheden de huurprijs van dit landwelke nu aanzienlijk isvoortaan belangrijk zal ver minderen en de thans geboden som zoo aanzienlijk is, dat bij openbaren verkoop zij niet zal worden overschreden. De commissie van financiën acht den prijs zoo buitengewoon hoog, dat zij de aanneming van dat voorstel aanbeveelt. De heer Fonk is nog niet voor den verkoop gestemd. Dat de huurprijs dalen zal is een vermoeden, dat volstrekt nog niet zeker isals hoofdzakelijk gegrond op gegevens van den tegenwoordigen kooperhij zou dit eerst willen afwachten. Blijkt het later dat het juist is, dan kan het nog altijd ver kocht worden. Op het oogenblik is de huur voordeeliger dan de rente van het op het Grootboek aantekoopen kapi taal. Nadat de F oorzitter eenige inlichtingen aan sommige leden had gegevenhet voorstel nog nader had toegelicht en ook had opgemerkt dat het de vraag zou zijn of wan neer gewacht werd, zooals de heer Fonk wil, dan weder zulk eene flinke koopsom zou geboden wordenwordt het voorstel in hoofdelijke stemming gebragt en aangenomen met 7 tegen 6 stemmen van de heeren T. L. Koorn, H. J. Bruinvis, Coster, Fonk, J. C. Koorn en Stuart. 24. Voorstel om de vroeger door de plaatselijke school commissie aangevraagde vermeerdering van het aantal 3e hulponderwijzers aan de tusschenschool aantenemen, daar de behoefte aan meer hulp zich even sterk bljjft doen gevoelen en door de toegenomen vermeerdering van het aantal leer lingen aan de armenschool eene tijdelijke overplaatsing van een hulponderwijzer dier school naar deze inrigting niet meer kan geschieden. In plaats van twee 3e hulponderwij zers zoo noodig te vervangen door hulponderwijzeressen zullen dus voortaan 3 werkzaam zijn. Aangenomen. 25. Verzoek om magtiging tot het uitvoeren van belang rijker herstellingen aan de brug bij de Appelsteeg, dan waarop bij de begrooting voor 1878 gerekend is, waarvan de drin gende noodzakelijkheid na dien tijd gebleken is. De hoogere kosten worden geraamd op f 1389,behalve die, aan het fundament te verrigtenomtrent de hoeveelheid waarvan geene opgave kan worden gedaanvoordat de vaart droog gemaakt is. De commissie van bijstand acht eene spoedige beslissing wenschelijk. Zij vermeent echter, nu toch de nood zakelijkheid bestaat om de brug droog te leggen en liet noordelijk hoofd geheel te vernieuwen met geheele of ge deeltelijke vernieuwing van het fundament met aandrang te moeten wijzen op de wenschelijkheid van de verbreeding der doorvaartwijdte dezer brug. Ware het mogelijk, aan deze brug dezelfde wijdte te geven als aan die bij de St. Annastraat dan werd eene zeer gewenschte verbetering verkregen. Eene kleine verhooging van uitgaven zon daarvan het gevolg zijn wel opwegende tegen de blijvende verbetering, daarvan té verkrijgen. Over dit voorstel ontstaat eene langdurige beraadslaging in verband met het door den heer Stoel geopperde denkbeeld om liever eene geheel nieuwe brug te maken, dan de tegen- woordige wijze van handelen te volgen waren de opgaven omtrent de ligging van het noordelijk hoofd toch juist dan was te verwachtendat die van het zuidelijk hoofd daa'raan gelijk zou zijn en zou later van nog veel meer bijwerk de noodzakelijkheid blijken. De meening van dén heer Bosman dat het de voorkeur verdiende dit werk niet aantebesteden maar onder eigen beheer uittevoerenwaardoor men volkoé men vrij was in hetgeen men wilde doen als eenmaal de brug droog was werd eindelijk algemeen gedeeld en dien tengevolge de magtiging tot het uitvoeren dier herstelling onder eigen beheer verleend. 26. Rapport op het verzoek van C. Kater Cz. en J. J. Tes- selaar als borgen van J. M. Burkunko. a. uitgevoerd heb bende de vernieuwing der Spekbrug, om eene vergoeding voor het metselwerk, door hen aan die brug uitgevoerd boven het bij het bestek omschrevene. In overeenstemming met de commissie van bijstand wordt voorgesteld, op gronden van billijkheideene tegemoetkoming van f 450,— te verleenen daar eenparig het oordeel isdat volstrekt geen regt op eenige vergoeding bestaat. Aangenomen. 27. Voorstel, naar aanleiding van de besprekingen bij de behandeling der gemeentebegrooting voor 1878om met 1 Januari 1878 de gemeentepolitie tej ontheffen van de werk zaamheden, vroeger opgedragen aan een havenmeester en we der een havenmeester te benoemen. Aan den Raad wordt overgelaten het bedrag der aan die betrekking te verbinden jaarwedde: in aanmerking nemende den omvang dier werk zaamheden, wordt een bedrag van f 100,— voldoende geacht De heer Stuart acht eene jaarwedde van t 100,— veel te gering: hij stelt voor, eene wedde van 250,— toetekennen. De heeren T. L. Koorn en Stoel ondersteunen dat voorstel' De heer Bosman acht f 200,— voldoende dat bedrag komt den Foorzitter ook voldoende voor. Met 7 tegen 6 stem- men van de heeren van der DriftFonkBosmanC. W Bruinvis, Conijn en den F oorzitter wordt het voorstel van den heer Stuart aangenomen. Eene oproeping van sollici tanten zal geschieden en eene instructie zal den Raad aan geboden worden. 28. Rapport op het voorstel van P. de Boer, kleerenblee- ker, om vergunning tot afvoer van vuil water over eigen grond naar de slootbewesten zijne onlangs in de nabijheid der Kennemersingel achter Mariënhof gebouwde woningen. De conclusie strekt om die vergunning tot wederopzegging toe te verleenenmits opvolgende de gegeven voorschriften ter voorkoming, dat mest of loecale stoffen worden afgevoerd. Aangenomen. 29. Voorstel om evenals gedurende de kaasmarkt verboden is het rijden met niet tot de markt in betrekking staande rij- en voertuigen door de Houttil enz., dat verbod toepas selijk te maken gedurende de wekelijksche veemarkteu cn dat rijden te verbieden door de Houttil, Paardensteeg, Pie terstraat en langs de Mientter wegueming van de vooral in den laatsten tijd daaruit voortgevloeide belemmeringen in den aan- en afvoer van vee vooral van koppels schapen De commissie voor de strafverordeningen kan zich daarmede' geheel vereenigen. Aangenomen. 30. Rapport op het verzoek van Bd. Bruin, timmerman, om hem in eigendom aftestaan ongeveer 16 centiaren ge meentegrond ter zijde van zijn huis op den hoek van het Klein Nieuwland en de Vest, ten einde op dien grond in vereeniging met zijnen grond een woonhuis te bouwen. De architect, acht verbetering van den toestand aldaar het gevolg van de inwilliging van dit verzoek Burg. en Weth. stellen voor, afwijzend op dit verzoek te beschikken, om reden dat bij afstand van dien grond de tegenwoordige weg naar den molen verlegd moet, wordeneene uitgave van f 70,a 75,-- zullende vorderen, zonder dat daardoor eene verbe tering verkregen wordtdat door liet bouwen van een huis aldaar, in aanmerking nemende welk huis waarschijnlijk zal worden gesticht, het uiterlijk aanzien van het terrein niet zou worden verbeterd en het dus beter is dien grond te behouden. Na eenige bespreking of dit verzoek niet ingewilligd zou kunnen worden verklaart de heer J. C. Koorn zich bepaald tegen met het oog op den wegmisschien eenmaal te maken van de thans in aanbouw zijude huizen op het terrein aan de Keetsloot naar het Klein Nieuwland, waarvoor deze grond bepaald noodig zou zijn: de heer Stuart, die opmerking juist échtendezou het rapport naar de commissie van bijstand willen verzenden bij het bestaande verschil van gevoelen tusschen den architect en Burg. en Weth., waartegen de Voorzitter zich verklaart,, daar de verzoeker op eene spoedige be slissing heeft aangedrongen. Met algemeene stemmen wordt daarop afwijzend op het verzoek beschikt. 31. Is overgegaan tot het benoemen van a. een lid der vaste commissie voor de strafverordeningen noodzakelijk geworden door het ontslag nemen van den heer Fonk als raadslid. Met 12 stemmen de heer Fonk benoemd; 1 blanco billet. b. een lid der commissie in zake het burgerweeshuis, mede in plaats van den beer Fonk. Met 11 stemmen de heer Fonk benoemd; 2 blanco billetten c. een 3en hulponderwijzer aan de openbare tusschenschool nadat besloten was dadelijk tot de benoeming overtegaan hoewel de voordragt eerst heden was ingediend. Be "voor- gedragene J. R. van Arnhem wordt met algemeene stemmen benoemd. 32. Bij de gewone rondvraag door den Voorzitter aan de leden of iemand nog iets in het midden heeft te brengen vestigt de heer Coster de aandacht op hetgeen te Scbagen en in de Beemster gedaan wordt of zal worden voor land- bouw-onderwijs en dat hier daarvoor nog niets gedaan is, hoewel indertijd op het wenschelijke daarvan gewezen is! Hij beveelt ten sterkste aan op de eene of andere wijze hierin alsnog te voorzien. De F oorzitter antwoordt, dat wanneer de heer Coster raadpleegt hetgeen indertijd is ge schied in dezen Raad om alhier eene landbouwschool opterig- ten en de oorzaken nagaat, waarop dat plan afgestuit is, hij tot de overtuiging zal komen dat dit punt volstrekt niet over het hoofd is gezien. De heer Fonk bevestigt des Voor zitters mededeelingen en geeft den heer Coster de verzekering, dat daaraan de meeste zorg is besteed. De heer Cosier wil dit gaarne aannemen, maar blijft toch betreuren, dat Alkmaar thans door kleinere gemeenten wordt voorbijgestreefd en dat na dien tijd niet getracht is om het geven van landbouw onderwijs mogelijk te maken op veel kleinere schaal, dan bij dat plan het geval was. Hij blijft daarop ten sterkste aan dringen. De Voorzitter verklaart zich bereid bij Burg. en Weth. de zaak ter sprake brengen, waarna 33. de vergadering wordt gesloten. Snelpersdruk van Herin*. Cost«r en Zoon. CllIHUS, 45 ets. de 5 ons, lk(S('UÜlil I. 22 ets over nv«uiuDv„ de Directie der Ijzergieterij "de Prins van Oranjeu tot het maken en levereu van Stoomgemalen aan ieder met alle bescheidenheid aanbevelen. Oud- en Haringkarspel, 30 November 1877. Het bestuur van den Polder Waarland, A. A. KROON, Voorzitter. P. APPELBOOM, Secret. Penningm Het bestuur van den Koog- en Bleekmeerpolder, G. BORST, Voorzitter. W. B. RIESZ, Secret.-Penningm. DAGELIJKS: Van ALKMAAR ?s morgens 8 uren. u AMSTERDAM 's namiddags 41 uren. Vr.orts nog- op MaandagWoensdag en Vrijdag. Van ALKMAAR 's morgens 6 u. 30 min. u AMSTERDAM 's namiddags 3 uren. Dienstbiljetten en verdere inlichtingen zijn te be komen bij N. J. STAM, aan den Voormeer alhier. Snelpersdruk van Henus. Coster en Zoon.

Alkmaarsche Courant | 1877 | | pagina 6