A WIJNHANDEL. Uit de hand te koop Uit de hand te koop: Uit de hand te Uit de hand te Bloemkweekersk VERLOREN: Balansen en B; I)r. Airy's Naluurgen HOOFDEN. Ho Jjet wel Verdronkenoord, D, No. 108, Alkmaar. Champagne Wijnen van het huis best Ru^gemeei voor kil», bij L. DE GEUS te II ,e gerenommeerde C. B y RTRÖUWEH KAN EEN ZIEKE J. C. 4«ro»t ISritfanJe en Ierland. Rusland. Turk lie. Oostenrffk-Ilongarife. Italië. Wereenlgilc Staten. en net betimmerd, wel ingericht Mr»»nliui8 met Erve eii Tuinvoorzien van uitmuntend regen- en welwater en ruimen kelderbijzonder aangenaam staande en gelegen op Varnebroek, in den Kennemerhoutnabij den Stadssingel, te Alk- .i'maar, thans bewoond door den h< Te bevragen ten kantore van den te Alkmaar. een ruim en sterk Hdis, staande aan de Choor- straat te Alkmaar, en bevattende zes kamers kelder, zolders, Yuan, B*iaals met afzonderlijke floods voor brandstoffen en een uitgang in de Augustijn- stpprr voorzien van trasleolino- pp ornementen binnen- Hen die iets te vorderen hebben van wijlen den Heer G. L SCHUURMAN Senior, gelieven daar- Januari opgave te doen aan den van vóór primo ondergeteekende. G. L. SCHUURMAN. IPictm mHwl o-»- p -» - - 1.Een HSïiis, Erve en Stal bunder uitmuntenden en best bev hollen^i'cmtl aan den H Pancras, geheel ingericht tot bloi 2. Een iluis, met stellingen I< 1 bunder besten en goed bewt boHeiagt'ond, te Heilo; me' Beide perceelen zeer gunstig Te bevragen bii den onderget A. J. M. PEETEI nabij de Vier S te Heilo, in de Buurt, aan de Straatweg, een stuk puike tllingr terrein. Te bevragen bij H. M IEmIs en Erf, Moestuin en E het huis geschikt voor alle bedrijv bij T KARELS, Smid te Egmor Te aanvaarden half Januari 1878. Het HOS "BE VIER SI jaar niet in publieke veiling word maar is alsnog uit de biïnd bevragen bij P. TW1SK, alhier. een p \Joor de Wasela van vraagd IEMAND, die kan wa en zich ook belast met het nazi' Te bevragen bij den boekhandelaar alhier. geheel bekwaam in de Hyacinthen- gezond en goed kunnende werken getuigschrift voorzien tegen goec woning, kan tegen 1 Maart 1878 Brieven franco bij den Boekbanden MAN, te Alkmaar, onder letter h (Portcicuailcwaarin aan I f 300,en andere papieren voor geene waarde. De terugbezorging wordt tegen goede belooning verz gevers dezer Courant. I worden uitsluitend vervaardig iveel verminderde prijzen te Fabriek van Wis- en Natuui meuten van BECKER Si, BUDQ1MQKte bij hunnen Agent te Alkmaar, de Coheil1 Jzerkooper. een Geneeswijzestellen, die, even Natuurgeneeswijze, feitelijk getoo te zijn. Dat door deze Geneeswijzi gunstigezelfs verbazingwekkend werden verkregen, blijkt uit de ii illustreerde werk afgedrukte, talrijke ecfate geti 4Cï* volgens welke zelfs die zieke werden, voor wie hulp niet meer m< Elke zieke mag dus zijn toevluct proefde Geneeswijze met te me nemendaar de leiding der genezi dit verlangd wordt, aan daarvoor o gestelde practische geneesheeren trouwd. Nadere inlichtingen daar men in het 500 bladzijden dikke boe Natuurgeneeswijze, prijs een gul alle boekhandelaren door het ge ontbiedenalsmede door Richter', te Rotterdam, die het boek op aanvi toezending van 20 postzegels a 5 c franco verzendt. 17" i I r Roos, haaruitval komen der baan Depoth J. BRONGERS C Bij vonnis der Arrondissement^ Alkmaar, van den 11 October If LEGONDA CAT HA RIN A 11 OEM A en haar echtgenoot GEORG HEN DEMEIJER Kleedermaker te Alkmi blijf houdende te Brusselten verzo genoemdeverklaard te zijn gesche en bedmet al de gevolgen daarva verbonden. Voor i De Procureur d< Kamer van Afgevaardigden. Den 29 is de verkiezing van baron Gorsse (bonapartist) .te Albi met 313 tegen 202 st. nietig verklaardop grond van de pressiedaarbij door de geestelijkheid uitgeoefend. Maires waren ontslagen ge worden omdat zij geweigerd hadden officiëele aanbevelings biljetten te doen aanplakken, de gendarmerie had ondanks de instruction van den minister Berthaut zich ijverig geweerd, de aartsbisschop had gedreigd priesters in den ban jte doen, die voor den republikeinschen candidaat mochten stemmen enz. Den 30 is in overweging genomen en spoedvereischend verklaard een voorstel van den heer Gastéstrekkende om het decreet van 1851, betreffende de koffiehuizen, drank winkels enz. in te trekken. Dit voorstel was reeds door de vorige Kamer aangenomen en naar den Senaat gezonden maar door deze, vermits de ontbinding der Kamer, als niet ontvangen beschouwd. Met zitten en opstaan werd nietig verklaard de verkiezing van bn. de Gelcenlegitimistre- geeringscandidaat te Prades, en met zeer geringe meerderheid tegenover den republikeinschen candidaat Escanyé verkozen. Volgens het verslag was van regeeringswege zware druk uit geoefend, waren niet minder dan 18 leden van den gemeen teraad van Prades afgezet gewordenhad de onderprefect in blanco geteekende bevelschriften tot sluiting van koffie huizen aan de maires doen toekomen enz. - De verkiezing van den heer Routier werd zonder discussie goedgekeurd. Den 1 Dec. isdaar het linkercentrum met de rechter zijde ééne lijn trokde conclusie der commissieom de beslissing over de verkiezing van den heer Bosredon, officieel candidaat te Sarlatte verdagen tot tijd en wijle de com missie van enquête de zaak zou hebben onderzochtmet 270 tegen 217 st. verworpen en die verkiezing goedgekeurd. Den 3 is de aangehouden verkiezing van den heer Jolibois, te Saintesin behandeling genomen. De heer Bouchet be streed die uitvoerig wegens de kwade pract,ijken der over heid, waardoor volgens hem de heer Jolibois, die voorheen slechts 300 st. bekomen haddeze had zien vertienvoudigen Hij verlangde, dat de verkiezing naar de commissie van enquête zou verwezen worden, waartegen de heer Jolibois vruchteloos opkwam. Toen de verdaging besloten was, verzocht hij dan maar liever zijn ontslag, opdat zijne kie zers niet van een vertegenwoordiger zouden verstoken we zen en de rechterzijde niet eene stem zou missen wanneer Senaat en Kamer eens tot wijziging der constitutie in ver- eenigde zitting mochten worden opgeroepen. Met 261 tegen 214 st., terwijl een aantal ledenwaaronder verscheidene van de uiterste linkerzijdezich onthielden werd dit ont slag geweigerd. Den 4 heeft de heer Ferry eene verklaring der begrootings- comnrissie voorgelezeninhoudendedat de Kamer het hef fen der belastingen alleen aan een parlementair ministerie behoort te vergunnen. Indien de begrooting niet vóór 1 Ja nuari e.k. werd aangenomen, zou de verantwoordelijkheid rusten op hendie de crisis onnoodig verlengen. Dienten gevolge legde de commissie de begjooting neder zonder voorshands verslag uit te brengen. Dc heer Rouher zeide dat de begrootingseo.mm;.. het recht niet had te verkla ren dat men p.vet de bêgfoöÜng niet beraadslagen zal vóór de oplossing ATait een staatkundig vraagstuk. De meerder heidte van dat wapen gebruik zou willen maken, zou êêne zware verantwoordelijkheid op zich laden. Hij pro testeerde tegen het smoren der discussie. De heer Gam- helta antwoorddedat de begrootingscommissie haar gevoe len als mandataris van de meerderheid uitsprak. Hij hand haafde het onderscheid tusschen eene verklaring en een ver slag. Het verslag zou den 6 gereed zijn en de commissie zou dan tot het land zeggen: Wij zijn gereedmaar zullen ons werk eerst openbaar makenwanneer men zich voor uwen op 14 Oct. uitgesproken wil gebogen zal hebben. Het is noodig te wetenof het de natie isdie regeert ol een man, die beveelt. De voorzitter, Jules Grévy, zeidedat de minderheid niet onderdrukt zal wordenwant de Kamer zou den 6 kunnen verklarenof zij de begrooting al dan niet behandelen wil. Dc heer Rouher stelde voor, dat de Kamer de begrootingscommissie verzoeken zou om haar ver slag zoodra mogelijk in te dienen en vroeg voor dat voor stel urgentie, maar deze werd met 314 tegen 196 verworpen. - De beer Léon Renault vroeg opheldering omtrent de laatste nota van Ravas, daarbij verklarende, dat aan geen lid der linker zijde was opgedragenover de in de nota genoemde voor waarden te onderhandelen. Spr. hoopte, dat de (thans niet aanwezige) ministers den 6 zouden zeggenof zij de ver antwoordelijkheid voor die nota al dan niet aanvaardden. De voorzitter Grévy verzekerde dat hij alleen bij den maarschalk Mac-ilahon ontboden was en niet, uit naam der meerderheid had gesproken. Hij had geenerlei wenschen betreffende de samenstelling van een parlementair ministerie te kennen ge geven. De heer de Cassagnac verklaardedat de nota hem en zijne geestverwanten een gevoel van voldoening en blijd schap verschaft had. Het was hoog noodig den rechtschapen lieden die zich den 16 Mei aan de zijde van den maarschalk geschaard haddeneen hart onder den riem te steken. Het gerucht liep overaldat de maarschalk sedert eenigen tijd geaarzeld had tusschen aftreden en zich onderwerpennu bleek het dat door hem was ingezien, dat hij niet mocht aftredenalvorens den laatsten slag aan de linkerzijde gele verd te hebben. De commissie der Kamer, die met liet onderzoek van het voorstel van den Afgevaardigde Bardoux belast is verlangt eenstemmig dat de staat van beleg in geen geval zonder goedkeuring der Kamer zal kunnen afgekondigd worden. De commissie voor het voorstel betreffende de colportage verlangt daarvoor volkomen vrijheid. John CarrCharles Martin en Bibbertbijgenaamd Au- gustin George beschuldigd van den diefstal van 2 miljoen fr. op den Noorder-spoorweg tusschen Calais en Boulogne gepleegd te hebben zijn door het hof van assises te Londen uan rechtsvervolging ontslagenomdat de misdaad bedreven is in Frankrijken de engelsehe justitie zich niet heeft in te laten met. hetgeen in andere landen gebeurt. John Carr bij wien 500,000 fr. effecten behoorende tot de gestolene gevonden waren werd onmiddelijk op vrije voelen ge steld; doch Charles Martin en Hibbert moesten in hechtenis blijven want de franscbe regeering heeft de uitlevering van Martin gevraagd en de oostenrijksche vraagt die van Hibbert. De rechter van Bowstreet moet beslissen of zij uitgeleverd zullen worden. De firma Kurbour 8y Co- te Manchester is door den rech ter veroordeeld om aan de firma Williamson Sy Go te Cal cutta te vergoeden de schade, welke zij 20 jaren lang daaraan toegebracht heeft door, terwijl zij voor laatstgenoemd huis als agent werkzaam wasbehalve het commissieloonook te genieten de sommen waarvoor zij goederen beneden den marktprijs kochtde percenten welke zij van verkoopers bedongen het pakloon terwijl zij de goederen zelf ver pakte; 't welk alles p'aats had volgens het algemeen gevolgd gebruik, dewijl het commissieloon zelf, inzonderheid wegens de groote en soms niet eerlijke concurrentie, veel te laag is. In de handelswereld heeft deze uitspraak groote opschudding veroorzaakt. Op last van den Geheimen Raad is de invoer van vreemd vee in de haven van Huil tot nader beschikking verboden. Het blad Tiflisk Westnik schat het aantal der opstande lingen in Daghestan op 175,000 man en zegt, dat zij een plechtig besluit genomen hebben om „de ongeloovigen te verdelgen." Daar de Bey van Tunis hulptroepen naar Turkije zendt heeft de regeering haren consul te Tunis gelast te vertrekken en de waarneming zijner betrekking aan den duitscben ge zant op te dragen. - Reouf-bassa is tot commandant benoemd van hot leger van 150,000 man, dat de Sultan als eene burgerwacht voor de van geregelde troepen ontbloote plaatsen des Rijks heeft op geroepen. Als commandant, bij Schipka wordt, hij vervangen door Achmed-Eyoub-bassaden vroeeeren onderbevelhebber vau Mehemet-AUmet dezen indertijd teruggeroepen omdat hij zich niet naar zijne bevelen had willen voegen. Op de kust van Albanië zijn turksche oorlogschepen aan gekomenmet, landingstroepen aan boord, die trachten zul len Antivari te ontzetten. Eene poging van 3 dezer sche pen om troepen aan land te zetten is door de artillerie der montenegrijnen verijdeld. De opperste krijgsraad die lot dusver onder voorzitter schap van Ma/moud-Damad bassa te Konstantinopel de krijgs verrichtingen zoo in Azie als in Europa bestuurde, is ont bonden en daarvoor in de plaats getreden een raadgevend collegie, dat onder het voorzitterschap van den minister van oorlog staat. Er is een ernstig geschil ontstaan tusschen de Porte en Italië, wegens het in beslag nemen van twee italiaansche schepen, die de blokkade verbroken hadden. De heer Corti heeft gedreigddat hij onverwijld de blokkade onvoldoende zou verklaren, indien die vaartuigen niet werden vrijgesteld. Hij zeide bovendien, dat Italië de noodige maatregelen zou nemen om de Porte t,ot, toegeven te dwingen. De engelsehe vlootdie bestemd was om Besika te ver laten, ten einde den winter te Smyrna en te Malta door te brengen, heeft last ontvangen om Ie Besika te blijven. Bulgarije. Toen den 23 de aanval der russen op Provitz plaats had was een detachement cavallerie uit Wratza in de richting van Orchanie gezonden, om de aandacht der turken af te leiden en hen te verhinderenhulp uit Orcha nie naar Provitz te zenden. Dat doel werd bereiktmaar ten koste van zware offers. Het detachement stuitte niet alleen op turksche cavalleriemaar werd in den flank door infanterie aangevallenzoodat men de kanonnen der mede gevoerde batterij rijdende artillerie in den afgrond werpen moest, waarbij een kanon in handen van de circassiërsviel. Van de 12 officieren zijn 3 gesneuveld, 3 zwaar en 4 licht gekwetstvan de L50 soldaten 43 gesneuveld 24 gekwetst en 2 vermist. Na het gevecht van den 26 bij Trostenik en Matschka zijn 2500 turksche gesneuvelden on j j j'agvciq ge»u.,den. Den -29 heeft, de kotnone -j b^n, f eene sterke ver schansing K' en Loutakowa bezet, welke door 1 C -VOth' tcrnpnrp.tmkken. .i0-nr]p,. ..f„t CIC u9-&r „w. tardea büt^ ot buoOI ontruimd was. Mehemet-Ali heeft den 30 de stelling van Provitz herno men welke den 23 door genl. Gourko vermeesterd was. Na een bombardement van 6 dagen hebben de rournanen den 30 Lompalanka bezet. Het turksche garnizoen trok naar Widdin terug. Den 30 heeft het detachement van genl. Arnoldi Tscher- kessky en Kriwina aan de Tsehibritza en Koutlowitza aan den weg tusschen Lom-Palaka en Berkowitza bezet, en zieh aldus in bestendige gemeenschap gesteld met het roumaansehe detachement te Lom-Palanka en het russisehe te Wratza. Een turksche monitor, die zich in het kruisvuur der rus sisehe batterijen waagde tusschen Silistria en Czernawoda is lek geschoten en gezonken. Mehemet-AU berichtte den 3 uit Kamirli [ten zuiden van Slatitzanabij den Balkan] dat er een onafgebroken he vige strijd tusschen de artillerie van beide partijen plaats had. Hij en Schakir-bassa trachtten de russisehe stellingen in de richting van Etropol en Orchanie te hernemen. Een paard werd Mehemet-Ali onder het Jijf dood geschoten. Soliman-bassa heeft naar Konstantinopel gemelddat zijn linkervleugel onder bevel van Fuad-bassa den 1 Deo. bij IleDa eene groote overwinning op den rechtervleugel van den russiscben kroonprins heeft behaald waarna de russen met een verlies van 3000 man naar Tirnova gevlucht wa ren. Volgens een ander bericht is Soliman-bassa de Lom overgetrokken en heeft hij Popkoi genomen. Krijgsbedrijven in Azie. Khatzoubani, dat door JJerwisch- bassa, met achterlating eener zwakke bezetting, verlaten was is den 28 vermeesterd door eene uit Ozurgheti afgezonden kolonue, welke de bezetting verdreef en het voor 10Ö00 man, ingerichte kampalsmede den voorraad proviand en ammu nitie buit maakte. De turken bedreigen aldaar derhalve nu niet langer de russisehe grenzen. Uit Erzeruin wordt bericht, dat de gemeenschap der turken met Trebizonde en met het binnenland in goeden staat, is dat de russen hunne winterkwartieren betrekken in de vlakte van Passin, en dat er veel sneeuw valt. Rottmanie. Den 29 hebben de turken eene poging ge daan om te voorschijn te komen uit eene redoute op deu linker-Donauoevereene in der tijd door de russen opge worpen en eene maand geleden door eene afdeeling turken uit Silistria bezette en sterk verschanste batterij. Eene af deeling van 500 man uit Silistria stak onder bescherming van het vuur der vesting en der monitors de rivier over en viel het door de russen bezette bosch bij het dorp Ma- noukou aan. Na een gevecht van 3 uren werd de aanval door een regiment infanterie afgeslagenevenzoo dreven de huzaren de circassiërs 3 malen terug. De turken lieten vele dooden achter cn trokken ten slotte in hunne redoute terug. Het verlies der russen bedroeg 2 dooden en 12 gekwetsten. De Bender-Galatz-spoorweg is den 29 Nov. geheel gereed door de russisehe regeerings-commissie onder voorzitting van baron Ster/Mail overgenomen. De vierde Donaubrug bij Petro- schani is voor het openbaar verkeer opengesteld. Nog twee bruggen zijn in aanbouw. Servie. Het bevel over het voor den aanval bestemde legercorps is aan Horvatovicdat over de ter verdediging van het Vorstendom achterblijvende troepen aan Leschjanin opgedragen. Aan den agent te Konstantinopel is opgedragen voldoe ning te eischen voor de onophoudelijke grensoverschrijdingen door de turksche troepen. Wegens de samentrekking van turksche troepen aan de Drina, heeft eene brigade militie uit Schabatz eu Valjevo last gekregen om derwaarts op te rukken. Vorst Milan heeft den 4 eene toespraak tot, zijne uittrekkende troepen gehouden en gezegddat er uitzicht bestond op een beter resultaat dan van den vorigen veld tocht, aangezien het leger thans beter uitgerust eu steunende op een machtigen bondgenoot te velde trekt. Eene nota der britsche regeering ontraadt de deelneming aan den oorlog en dreigt met het verlies der waarborging van Servie's autonomie. Montenegro. Vorst Eicolaas heeft den opperbevelhebber van zijn leger Bozo Petrovicvoorzitlter van den' Senaat uit Italië teruggeroepenwaar hij nog vertoefde sedert hij Vorstin Milena en den kroonprins naar Napels had gebracht. De oorlog heeft groote ellende over de bevolking gebracht: de vrouwen en kinderen hebben bijna geene kleederen meer aan het lijf en zij voeden zich met de afzichtelijkste dingen. De Senaat heeft dezer dagen beraadslaagd over de middelen tot leniging van den noodmaar Montenegro's financiëele krachten zijn uitgeput. De Delegation hebben den 5 hare eerste zitting gehouden, waarin de bureaux samengesteld en de oommissiën verkozen werden. De oostenrijksche Delegatie heeft den heer v. Trautt- mansdorjt tot haren voorzitter en Vidulich tot onder-voor zitter verkozen; de hongaarscbe verkoos Szoegyeny tot voor zitter en Szlavy tot ondervoorzitter, Graaf Andrassy heeft de Rijksbegrooting ingediend. Oostenrijk. De commissie voor het Vergelijk, over het toltarief beraadslagende, heeft het voorstel aangenomen, dat de inkomende rechten in goud voldaan zullen worden. Het regeerings-voorst.el tot verhooging der inkomende rechten op koffie van 16 tot 24 gulden is met alg. st. verworpenen zelfs een voorstel tot verhooging dier rechten met slechts 1% gulden met 24 tegen 11 st. afgewezen. Den 3 heeft het Huis van Afgevaardigden het eerste arti kel der overeenkomst tusschen de beide ministers van financiën en de Rank naar eene commissie verwezenten einde de kwestie der bijdragen van de beide helften des Rijks voor de delging der schuld van 80 miljoen definitief uit te maken. Den 4 heeft de regeering verschillende wetsontwerpen in gediend als 1°. tot het verder heffen van belastingen en rechten ter bestrijding der Staatsuitgaven tot ult°. Maart 1878; 2°. tot machtiging der regeering tot de uitgifte van 10 miljoen fl. goudrente, ter dekking van het deficit over het eerste kwartaal 1878; 3°. tot verlenging der tegenwoordige bepalingen van de legerwet tot het einde van 1879, en 4°. tot heffing der lichting recruten over 1878. Henry de Tourvilleverleden jaar ter dood veroordeeld, wegens het vermoorden van zijne vrouwdie hij op eene wandeling van de rotsen geworpen had (hij beweerdedat zij bij ongeluk in den afgrond was gestort), heeft thans van den Keizer gratie verkregennadat zijn beroep in cassatie onlangs afgewezen was. Zijne straf is nu veranderd in 18 jaren dwangarbeid te ondergaan in de vesting Gradiska. Hongarije. De regeering beeft bij het Volkshuis een ontwerp ingediend tot verlenging der legerwet tot het einde van 1879. Volgens de ltatie hebben de belanghebbende mogend heden zoodra zij kennis kregen van het besluit van het Vaticaan om het recht van veto bij de verkiezing van eenen Paus niet langer te erkennen aan den H. Stoel in vertrou wen vertoogen gericht en daarop formeele kennisgevingen gedaan. OostenrijkFrankrijk en Spanje zouden van eene dergelijke nieuwigheid niet willen weten en thans alle krach ten inspannen om het genomen besluit te doen intrekken. Den 25 Nov. ishoezeer het geweldig regende in tegen woordigheid Var, duizenden uit, Rome en andere plaatsen saamgestroomde belangstellenden, teMentanaeengedenkteeken ontbuldvoor de aldaar in 1867 gesneuvelde garibaldisten. Leden van de linkerzijde der Kamer en de burgemeester der hoofd stad hielden toespraken. Ettelijke jeugdige heethoofden spraken eenige heilige woorden tegen het Koningschap en drongen aan op de teruggaaf van Triest, Nizza enz. aan het italiaansche vaderland. De policie sloeg er geen acht op en bepaalde zich tot het in beslag nemen van eene roode vlag, welke door een der aanwezige deputatiën ontrold werd. De Kamer heeft den 28 ruim 60 artikelen van het nieuwe strafwetboek afgehandeld en daaronder dat, waarin, bij de opsomming der verschillende straffen, de doodstraf was weg gelaten. Een amendement van deu heer Gabelliom haar te behouden, werd niet bestreden en verwierf slechts 20 st De Senaat heeft den 27 het hoofdbeginsel goedgekeurd eener wet tot bescherming en bewaring van monumenten en kunst werken. De provinciën de gemeenten, het domein en de zedelijke lichamen wordenonder toezicht van den Staat door tusschenkomst van den minister van onderwijs of be paaldelijk aangestelde autoriteiten, belast met de hoede en het onderhoud der onder hun beheer staande monumenten, bouwvallen en voorwerpen van historische en kunstwaarde zijnde particulieren tot de hoede en het onderhoud van der gelijke hun behoorende voorwerpen verplichtin geval die wegens hunne beteekenis voor kunst en geschiedenisvan nationaal belang verklaard en in officiëele catalogussen be schreven zijn. De openbare administratiën, kerkenen andere zedelijke lichamen, en evenmin particulieren, mogen meerge noemde voorwerpen niet binnenslands verkoopen of naar het buitenland uitvoeren zonder machtiging van het ministerie van onderwijs, 't welk den verkoop of uitvoer kan verbieden, indien daardoor de geschiedenis en kunst, de eer en de be langen der natie schade lijden. Ten aanzien van voorwerpen in het bezit van particulieren wordt den Staat het recht van voorkeur bij verkoop toegekend. De Senaat heeft den 4 Dec. de gijzeling afgeschaft. De Diritto deelt een ontwerp van den minister Nicotera mede tot wijziging der kieswet van 1860, volgens hetwelk voortaan alle burgers, die hun 91' jaar vervuld hebben en ten minste 20 lira's belasting betalen behoudens de overige door de wet gestelde voorwaarden bet kiesrecht bezitten. Hetzelfde is zonder eenigen census het geval met de burgers, die op de lijsten der gezworenen zijn ingeschreven en de functiën daarvan hebben uitgeoefend; de onderwijzers van openbarë scholende gepensioneerde onderofficierende wegens militairen moed gedecoreerden en eindelijk allen die door examens of op andere wijzenamelijk naar ge noegen eener daartoe bestemde commissiegetoond hebben de kennis te bezitten in de programma's der lagere staats scholen omschreven. In zijne Boodschap aan het Congres beveelt President Hayes de hervatting der betaling in specie aan, en wel zoo spoedig mogelijk. Hij verklaart een voorstander van den dubbelen standaard le zijn en raadt nadrukkelijk aande bons in goud te betalen en bij elke wet betreffende'het muntwezen zorg te dragendat de tot nu toe uitgegeven nationale schuld niet betaalbaar worde gesteld in eene munt van minder waarde dan de tegenwoordige gouden munt. Volgens het rapport van den minister van financiën, heb ben de douane-rechten in 1877 d. 17.115.491 minder opge bracht dan in 1876. De inkomsten over 1878 worden ge raamd op d. 265 miljoen en de uitgaven op d. 232 miljoen. Daar eene som van 35 miljoen voor het amortisatie-fonds noodig is, zal er een tekort zijn van 1 miljoen. De minister beveelt de betaling in goud aan van het kapitaal en den interest van alle sedert 12 Februari 1873 uitgegeven bons, voor het geval dat het zilver tot wettig betaalmiddel van sommen t,ot een onbeperkt bedrag mocht worden verheven. De Senaat heeft den 1 Dec. mei, 30 tegen 28 st. de verkiezing van den heer Kellogg (republikein) tot lid van den Senaat voor Louisiana bevestigd, en met 29 tegen 28 st. die van den heer Butler (demoeraat) voor Zuid-Carolina. De landverhuizing herwaarts neemt steeds af. In 1873 kwamen er 266,818, in 1874 140,040, in 1875 84,560, in 1876 71,265 aan. Snelpersdruk van Herin^. Coster en Zoon,

Alkmaarsche Courant | 1877 | | pagina 6