VISSGHERS-WEDUWEN- EN WEEZEN-FONDS TE VLAARDINGEN. ®«rsek«*HSam!l Tiïï'kije. OostenriJl4-IIosigar|J«« Spanje. StinHcninsid, o-i'i icmt) o iflac&l- ca CcwrabcriclUcn- Qibuevtcntiën. gögiirige llctifvereeni^ing geheel Frankrijk opstaan om met een beslissend onherroe pelijk souverein vonnis die te eischen." ï)e Unionhet orgaan van den graat v. Chambord, zegt De maarschalk de Mac-Mahon heeft den koningsgezinden Senaatsledenten spijt van onZe waarschuwingen de toe stemming kunnen afpersen tot de ontbinding welke volgde op den 10 Mei en het land aan eene belachelijke en roe- kelóoze onderneming waagde. Eene tweede ontbindingmet dezelfde onvoorzichtigheid ten bate van dezelfde mannen die nog achter de zijschermen van het Elysue schuilen ver richt, zou geen misslag meer zijn, zij zoude het tijdsge wricht Kenmerken waarin politieke waanzin tot zelfmoord leidt. Eenmaal hebben de Koningsgezinden des Senaats den maarschalk niet weten te wederstaan. De proef is genomen en hun gebiedende plicht tegenover Frankrijk brengt meê niets meer toe te geven aan de politiek der valsche bereke ningen der weifelingen en der kuiperijen. De Ordrehet orgaan van den heer Rouher, betoogt dat de bonapartistenvermengd met. partijen zonder wortel, noch toekomstmet moeite bij de laatste verkiezingen een 30tal zetels gewonnen, maar hun prestige een knak gegeven hebben door zich tot, het land te wenden met een verkleurd vaandel en onder een geleenden haam. Thans betaamt het hun. vervolgt zij, hunne autonomie te herstellen en, de twijfelachtige eer verzakende van tot spil te dienen voor zonder hen beraamde plannen, hunne onafhankelijkheid en vrijheid van handelen te hernemen. „Zij zullen er*bij win nen", meent de Ordredoor niet langer het kind van de rekening te zijn en de medeplichtigen te schijnen van de opgeblazen middelmatigheden die de conservatieve partij naar Reiehshofen gevoerd hebben en haar gaarne naar Sedan zouden leiden." De dagbladen dringen eenstemmig op handelend optre den aan. In het ministerie bestond in de laatste dagen zooveel ver schil van gevoelen dat de grootvizier. Edhem-bassa zijn ontslag indiende, hetwelk de Sultan evenwel niet aannam. Sadyk-bassavoormalig ambassadeur te Parijsis, in de plaats van Ilamdi-bassabenoemd tot, minister van binn. zaken. Reouf-bassa commandant der reserve is tot mi nister van oorlog a.i. benoemd. De turkscke vrouwen zijn reeds sedert het begin van den oorlog ijverig werkzaam geweest om kleederen voor liet leger, pluksel voor de gewonden te maken enz. In alle harems heerschte de levendigste bedrijvigheid. Maar tegen alle turk - sche gewoonten in beginnen de vrouwen zich nu ook buiten de harems verdienstelijk te maken en in de hospitalen werk zaam te zijn, en zelfs onder de oud-turksehe partij schijnt, niemand zich daartegen te verzetten. De Sultan heeft eene medalje van verdiensten ingesteld, die alleen aan vrouwen verleend zal worden. De Tramway-maatschappij te Konstantinopcl wordt met den ondergafig bedreigd door een besluit der regeering om, wegens het gebrek aan paarden bij het leger, beslag te leggen op de 280 paarden van die maatschappij- Deze heeft geprotesteerd en hoopt het besluit nog ingetrokken te zullen zienomdat zij de regeeriug gewezen heeft op de armoedewaartoe die maatregel de vele ambtenaren der maatschappij zou brengen. De inwoners van Scutari en de voornaamste opperhootden in Albanië hebben naar Konstantinopel om hulp getelegra feerd, verklarende dat, zij, indien deze niet wordt verleend, Italie's bijstand zullen inroepen. In een den 12 aan het departement van oorlog gehouden grooten raad is tot den oorlog tot, het uiterste besloten. Mchernet-Ali heeft het opperbevel in de Herzegowina ont vangen en is als bevelhebber van het leger van Solia door Schakir-bassa vervangen. Bulgarije. De lcolonne van Kurnakoff is uit, den Slttia- zapas in de vlakte nedergedaald, heeft den 3 de dorpen Klis- kios en Stschopoletsch bezet, en de turken gedwongen zich iu het versterkt kamp bij Slatitza terug te trekken. Te ge lijker tijd is de overste Komarowsky van de oostzijdeuit Tetewentegen Slatitza opgerukt. De kolonne van genl. EÜis veroverde de turksche stelling bij Arabkonak welke de hoogten ten westen van den straatweg naar Solia be- liecrseht. De stelling, was geducht versterkt.Op denzelf den dag begon het bombardement der turksche stellingen te Arabkonak en Schanderinak. liet verlies" der russen be droeg ongeveer 150 man. Den 4, 's morgens te 7 ureithebben 20-a 30000 turken de positie der russen bij Mahren aangevallen. Prins Mirsky werd gedwongen met de regimenten van Kiew en Orel terug te trekken naar llenawaar hij aan drie zijden ingesloten, tot des namiddags 3 uren zich bleef verdedigen en na bètrekkelijk groote verliezen geleden te hebben, gedwongen werd van llena naar eene versterkte positie bij het dorp Jakowit.z t,e trekkeu. Versterkingen werden hém derwaarts van alle zijden toegezonden. Op 5 Deo. hernieuwden de turken des ochtends te 10 uren met hevigheid den aanval. Prins Mirslcy handhaafde zich in zijne stelling en dwong, met behulp der inmiddels aangekomen versterkingenden vijand om tegen den avond terug te trekken. Het verlies van llena noodzaakt de russen, de passen van Hain-Boghaz en Slivno te ontruimen. Solimcm-bassa meldt, dat bij deze overwinning der turken 11 kanonnen30 am- munitiewagens300 gevangenen en een ontzaggelijke voor raad proviand in zijne handen gevallen zijn. Van russische zijde wordt het verlies der 11 kanonnen erkend, alsmede dat, 50 officieren en 1800 soldaten gesneuveld of gekwetst zijn. De turksche divisie van Osman-bazar is naar Kesrova op geruktwaarna de russische bezetting van die plaats 6 ba taljons infanterie en 1 rpgiment cavallerie, in de richting van Tirnöva terugweek. Eene andere turksche divisie is van Sarnasoutiar naar Verboca opgetrokken zoodat er eene algemeene voorwaartsche beweging van Solimans linkervleu gel merkbaar was. De gouverneur van Kossova verzekert, iu een bericht van 5 Deo,, dat servisehe troepen te Yavor zijn aangekomen en dat denzelfden dag vier servisehe beambtenna de grenzen overgetrokken fe zijn(e Seredje waren aangekomen en van de turksche troepen hadden verlangd dat zij den vol genden dag zouden vertrekken. Den 11 's morgens te uren deed liet geheele leger van Osman-bassa uit Plewna een aanval op het russische grenadiercorps op de belegeringslinie aan den linker Wid- oever, met het doel om door die linie heen te breken in de richting van Widdin. De aanval geschiedde met de kracht, der vertwijfeling; een gedeelte der turken drong, in weerwil van een moorddadig geweer- en kartetsvuur, zelfs tot de loopgraven eu batterijen der belegeraars door en een ander deel vermeesterde liet fort Dolny Netropolje, dat Osman den weg versperdemaar alle pogingen om de pösitiën der gre nadiers door (e breken warcu vruchteloos. De astrakansche en sarnqgotische regimenten kwamen liet, eerst aangevallene (het siberisehe) te hulp en gezamenlijk verdreven zij, 1 vaan- dol en 6 kauonnen buit makende de turken uit de loopgra ven. Daarop ging liet, geheele corps grenadiers tot don aan val over, de turken tot achter de Wid terugdringende. Na 5 uren strijdens gaf Osman-bassa zijne poging op en trachtte hij in zijne vroegere stellingen terug te kecrenmaar daar genl. 5kobelejf en de roumaniërsdie over de verschansing bij Grivitza aanrukteninmiddels Plewna bezet hadden zag hij zelf gewond zijndezich van 3 zijden aangevallen, en"gaf hij zich met zijn geheele leger cn met alles wat zich in Plewna bevond over. De verliezen der russen waren, in evenredigheid tot het behaalde resultaat,, niet groot. Osman-bassa heeft zich niet aan den opperbevelhebber van het, leger voor Plewna, Vorst Karei, dien hij als een op roerig vazal des Sultans beschouwt, willen overgevenmaar zijn zwaard Ier beschikking van den Keizer van Rusland gesteld. Den 12 is de Czaar in de turksche redoute n". 12, op den weg van Plewna naar Grovitzawaar Osman-lasso's standplaats was, afgestegen, en vervolgens heelt, Z. M. in Plewna ontbeten, waarna bij Osman zeer vriendelijk ontvan gen met hem gesproken en hem uit hoogachting zijn sabel teruggegeven heeft. Het krijgsgevangen gemaakte leger bestaat uit 00 batal jons met 70 kanonnen en weinig cavallerie. Onder de gevan genon zijn 10 bassa's. Krijgsbedrijven in Azie. Erzeroum wordt gebombardeerd. Moukhlar-bassa is nogmaalsmaar wederom te vergeels opgeëiseht om die plaats aan de russen over te. geven, llij beijvert zich om zooveel mogelijk verbetering te brengen in den ellendigen toestand waarin de bevolking^ verkeert. Genl. Meliko/f en zijn staf zijn te Hassan-Kaleh aangeko men. Sedert 1°. December heerscht de typhus onder alle klassen der bevolking van de dorpen in de vlakte van Pas sim. Een russiseh detachementop verkenning uitgezonden naar Bardes, is tot, op een uur afstand van daar voortge- ruktmaar toen ten gevolge van de groote hoeveelheid sneeuw gedwongen geworden terug te keeren. Een naar Van gezonden russiseh detachement is tusschen Mousson en Bayasid blijven staanomdat de wegeu onbegaanbaar waren. Roumanie. De Senaat heeft den 8 het ontwerp-adres van antwoord op de troonrede met alg. st. op 38 na aange nomen. De minister Cogolniceanu ondersteunde hetver klarende dat er geen geschreven verdrag met Rusland be staat, maar dat de roumaansche regeering rekent op de grootmoedigheid van den Czaar en later op de wijsheid van Europa. De Kamer heeft het wetsontwerp tot uitgifte van 8 miljoen fr. aan schatkistbons voor de buitengewone leger- behoetten aangenomen. Sekvie. Den 9 zijn in het legerkamp te Kragujewatz ten gevolge van communistische en conservatieve woelingen, de troepen aan het muiten geslagen. De ministerraad besloot krachtige maatregelen te nemen. De bevelhebber^ van bet corps in de Schoumadia heeft twee bataljons en vier batte rijen naar Kragujewatz afgezonden, waarheen ook uit Semen- dria troepen vertrokken zijn. Op deze wijze is de muiterij spoedig onderdrukt. Montenegro. Den 9 is een aanslag op liet leven van den Vorst beproefd, maar mislukt. Men heeft, het door hem betrokken huis in de lucht laten springen. De gemeenschappelijke regeering Leeft van de Delegatiën de goedkeuring van credietwet.ten voor de 3 eerste maanden van 1878 gevraagd. De commissie der oostenrijksche Dele gatie heeft zich daarmede reeds vereenigd. Aan de Kamers te Weenen en te Budapest zijn regee- rings-ontwerpen ingediend, strekkende tot verlenging met 2 maanden van de wetten van 1837, betreffende het verge lijk tusschen Oostenrijk en Hongarijealsmede tot verlen ging der handelstractaten met Duitschland, Frankrijk en Ilalie. Graaf Andrassy heeft den 10 in de commissie der hon- gaarsche Delegatie zijne bnit.enlandsche staatkunde besproken. „De monarchie, zeide hij, beschikt vrij over haar lot en er is geen Staat in Europadie er met grooter zekerheid op rekenen kandat zijne billijke en rechtvaardige belangen geëerbiedigd zullen worden. Er zijn mogendheden, die het misschien in dezelfde mate kunnenmaar in groote mate ge-ene." Naar aanleiding van „bet vooroordeel" als zou Oostenrijk-llougarije geen hart hebben voor de welvaart en het lot der christenen in het Oosten en als zou het zijn belang zien in bet onveranderd behoud van Turkije in den toestandwaarin dit, Rijk vóór den oorlog verkeerdever klaarde hij „Ik mis den moed om voor het status quo van Turkije in dien zin op te komen. Onder „opkomen versta ik namelijk niet met woordenmaar met daden, en ik moest mij de vraag stellenof ik het aanzien en de macht der monarchie op het spel mocht zetten voor een doel, aan welks rechtvaardigheid en bereikbaarheid - stoutmoedig houd ik dit staande geen staatsman in Europa gelooft, zelfs de turksche staatslieden niet." Hongarije. In het Volkshuis tracht zich eene nieuwe partij te vormendie zich „de nationale partij" noemen wil en verklaart,dat de tegenwoordige liberale partij door geen program, maar alleen door een persoon bijeengehouden wordt, den persoon van Kolman Tiszaden tegenwoordigen presi dent-minister. De nieuwe partij zou moeten bestaan uit de oude Deakisten en de afvalligen der tegenwoordige liberale partij, in verband met, de groep, die zich naar den elerieaal- gezinden baron Semyey noemt. De ministerraad heeft, het voorgenomen huwelijk van den Koning met, prinses Mercedes v Montpensier goedgekeurd. Verkiezingen. Te Assen is bij herstemming tot, lid der 2' Kamer verkozen jr. W. A. v. d. Felle, met 825 sttegen 699 op den heer de Vos v. Steenwijk. Staten-Generaal. De lc. Kamer heeft den 11 de in- dische begrooting met, alg. st. aangenomen. Dc 2'. Kamer heeft aangenomen de hoofdstukken der staatsbegrooting binn. zakenmarinenationale schuld en financiën met, alg. st., en oorlog met 61 tegen 2 (de ves- tingbegrooting met 66 tegen 2) st. Bij de Kamer is eene onteigeningswet voor den spoor weg Stavoren—Leeuwarden ingekomen en een ontwerp bepalende een nieuwen termijn van oplevering der werken van liet Noordzeekanaal. Marine. Den 12 is van 's Rijks werf te Amsterdam te water gelaten het sehroefstoomselnp 1®. kl. Tromp, lang bijna 92 ellengebouwd van ijzer met, houten bekleedsel en zink- bedekking te voeren door stoommacnines van 2750 p.k. en te wapenen met 6 kruppkanonnen van 17 en 4 van 12 duimen. Aanbestedingen. Den 11. te Utrecht, het maken van een verdedigingswerk op den Hoofddijk minste iuschr. W A. G Jansenvoor f 190,832; te Amersfoort, het bonwen van 3 stallen en 2 paviljoenen, ten behoeve der artillerie- schietschool op de Oldebroeksche heideminste inschr. G. Schuuringte Zutfenvoor 77,800. Rampen. In den nacht van 78 Dec. is benoorden den rotterdamschen waterweg gestrand het duitsche schip Ger- mania met, houtbestemd naar Gent. Het, volk is gered. Misdrijven. Bij den beer d. R., onder Pernisis de brandkas, inhoudende eene som van ongeveer f 100,000, geheel leeggestolen. 2 Neven van den bestolene zijn in hechtenis genomen en naar Dordrecht gebracht,. Een bediende van bet expeditiekantoor van v. Gend en Loos t,e Utrecht en zijne vrouw zijn in hechtenis genomen, verdacht van diefstal van vele in den laatsten tijd vermiste goederendie aan de onderneming ter verzending waren toevertrouwd. Rechtszaken. De rechtbank te Roermonde heeft den 6 pastoor F. P. H. H. v. Haeff veroordeeld wegens het houden eener onweltige'processie te Echt. Overleden, den 7, te 's Gravenhagedr. G. Ruitenschild, commandeur van den Ned. Leeuw, groot-officierder Eike- kroonhofprediker des Konings en predikant te 's Graven hage oud 76 jaren. Te Djambi, aan eene hartkwaal, de luit. ter zee 2J. kl. JSchomc Sandvóortchef der Sumatra-expeditie, oud 31 jaren. Haarlemsche Tkamway-Maatschappij. V an het, kapitaal, groot f 200.000, verdeeld in 800 aandeelen van f250, wordt de helft uitgegeven voor den aanleg eener lijn van de spoor wegstation tot de sociëteit in den Hout, en blijft de weder helft, gereserveerd voor eventueel later aan te leggen lijnen naar üverveen, Bloeméndaal en Zantvoort. Concessionarissen zijn de keeren P. Rouwenhorst Mulder, A. Numans, W'.A.J. Kuiler en IV. TL Muntendam. De Paardenspoorweg Dam-Sarphatisstraat te Amsterdam is den 10 voor het verkeer geopend. Staats-Loterij. Trekking der 5e. klasse, 3e. week, No. 8575 25000, No. 3736 3798 5268 5406, 6975, 11295, 12101, 12682, 13749, 13832, 13871, 177S2 1000. vreezende dat, het schip uiteen zou stooten, haastte, of Lever, overhaastte men zich om iu de sckeepsboot, to gaan met het noodlottig gevolg; dat deze omsloeg en van de veertien opvarenden dertien plotseling in de diepte verdwenen terwijl later het schip, doch, helaas! zonder bemanning werd afgebracht. Van dat scheepsvolk blijven 6 weduwen en 14 kinderen alhier over, de laatsten meestallen slechts weinige jaren, een slechts weinige dagen oud. Hoe de toestand dier hulpbe hoevenden is, met, den winter voor oogen, zullen wij u met, behoeven te schetsen. Telkens kwam bij dergelijke omstandigheden de openbare liefdadigheid te hulp. Ook thans vragen wij die met vrij moedigheid doch we.nschen nu iets verder tc gaan en iets blijvens te stichten. De gezamenlijke reederijen dezer plaats hebben zich met eenige belangsteller.denotabele ingezetenen vereenigd en willen beproeven een fonds bijeen te brengen, opdat niet telkens bij voorkomende onheilen eene roepstem om hulp door Neder land behoeft te weerklinken. De visseher zelf is bereid om van zijne zuur verdiende penningen iets tot dat doel te doen afhouden. Doch hoo/dzaak is, thans eene flinke inzame ling te doen als grondslag voor een fondsten einde uit de renten van het te verkrijgen kapitaal, gesteund door jaarlijksche bijdragen van Teederijen en begunstigers hier ter plaatse en elders, benevens door de voornoemde bijdragen der visschers zeiven de weduwen en weezen van verongelukte visschers eenigermate te kunnen ondersteunen. Daartoe is veel noodig, want reeds de bovenvermelde beboeftigen zien reikhalzend naar hulp uit,. Het is namens genoegzaam alle reeders en vele andere ingezetenen te dezer plaatse dat wij u dringend vragen ondersteunt, ons en schraagt door ruime giften onze pogingen om iets blijvend goeds daar te stellen, waarvan de vruchten strekken moeten ten bate van ongelukkige en behoeftige weduwen en weezen. De Commissie, P. KIKKERT Hz., Voorzitter, A. A. YZERMANS, J. W. MUURLING. Reeders, P. K. DROSSAART, Burg em., A. KNOTTEN BELT. Rotans, SecretPenningm. Vlaardingen, December 1877. Tot inzending van giffen hebben zich bereid verklaard: te Alkmaar de heeren COSTER en VAN LEEUWEN en P. A. VAN DER DRIFT. Op den 4 dezer had de officiëele proefmaling plaats van bet stoomgemaal van den polder Obdai-onder de gemeente van dien naam. De werking van dit watergemaal waarmede door middel van een vijzel 50 kub. ellen water per minuut ter hoogte van 2.60 ellen kunnen worden opgevoerd, voldeed volkomen aan de verwachting. Het gebouw werd opgetrokken naar de plannen en onder het toezicht van de ingenieurs ffC. en A. de Wit te Am sterdam, welke firma tevens de machineriën leverde. Landgenooten Op nieuw moet uit, Vlaardingen een beroep gedaan worden op uwe liefdadigheid. Reeds dikwijls vond dit plaatsen nimmer was het te vergeefs, wanneer het voor weduwen en weezen van zeelieden was, dat men lot u kwam. Vlaardingen is dezer dagen weder door eene ramp getroffen, daar dertien visschers op de vaderlandsche kustvan hunne laatste reis terugkeerendchunnen dood in de golven vonden. Het was de bemanning van den vischlogger het Noorden gevoerd door schipper H. Huisman. Hit schip geraakte den 26 November 1.1. aan den Hoek van Holland op het, strand, het stootte hevig in de branding, en op lijfsbehoud bedacht, De policie alhier heeft 2 personen aangehouden die in eene herberg een beschonken veehandelaar met, geweld eene som van ongeveer f 50 hebben ontstolen. Het plan bestaat tot, het instellen eener geregelde stoombootdienst tusschen Alkmaar en Oudesluis. Met ingang van 1 Januari a.s. is tot lid van den Ge neeskundigen Raad in Noordholland benoemd dr. C. J de Lange, thans plaatsvervangend lid. De directie van liet haagsche zieken- en begrafenisfonds heeft den heer C. A. Schroder, ter gelegenheid van zijn 25jarig agentschap, als blijk van waardeering van den door hem betoonden ijver, een Iraai geschenk vereerd, bestaande in een zilveren inktkoker met inscriptie en een zilveren presse- papier. Vrijdag-avond is uit de Singelgracht bij den molen de Wolf opgehaald, het lijk van een 17jarig meisje, dat zich sedert het overlijden eener vrouw, bij welke zij was opge voed, zeer ongelukkig gevoelde en waarschijnlijk haar leven door zelfmoord heeft geëindigd. STAN I). B U RG E R L LJ K E GEiSOREW. 7 Dee. W ilhelminaD. van Dirk Adrianus Mooij en Elisa beth Souge. 8 Simon, Z. van Cornelis Brakenhoff en Jannetje Boots. Jacob, Z. van Jan Engelsman en Elisabeth Kes. Jan, L. van Jan Tijssen en Catharina de Cock. 9 llenriette Elisabeth, D. van Pieter Vlaanderen en Teuntje Molenberg. Nicolas Hermanns TheodorusZ. van Pieter Cauff- maun en Hendrica Wijnanda Haarmans Evert Jan, Z. van Hermanus Godijn en Mietje van den Berg. Cornelia Helena, D. van Klaa Koop en Dieuwertje Mulder. OVERLEDEN. 8 Dec. Johannes PetrusZ van Petrus Mente en Maria de Jong, 2 j, Grietje, D. van Cornelis Visser en Anna Catharina Storm 3 j. en 2 m. Jan Hendricus Z. van Jan Kaif en Maartje Grootes ruim 5 w. Frederik Martinus Z. van Petrus Mente en Maria de Jong 7 w. Johanna Elleman64 j. Jansje van der Steilenechtgen. van Nieolaas van 10 11 12 Koningsbrugge van Frans Kars 51 57 Trijntje Zwaan echtgen. VEILING VAN VASTE GOEDEREN. 13 Dec. Door den Notaris W. F. G. L. GOUWE. 1. Winkelhuis met Pakhuis, O z„ Ritsevoort, sectie A, 2592 en 1090. Str. H. A. v. Woerden t 4525,- 2. Erf, Geest, 2433 en ged. 2512 StrJJBoogh 695,- 3. Ditoaldaar, 2512 ged- 705, 4. Dito, aldaar, 2512 ged. nu- 765,— 5. Dito, aldaar, 2512 ged. 840, 6. DitoStadsvest, bij de KeetkolkB 2628 Sir. D. Wiggers 90,— 7. Dito aldaar, 2629, A.Wde Jong 100, 8. Dito, aldaar, 2630, Jde Graaf" 105,— 9. Ditoaldaar, 2643, JKluft 100, 10. Winkelhuis, Z z. Laat, met Pakhuis aan de Vijverstraat, A936 en 955 Str. A. Dorregeest f 3105, (Afslag 20 Pee.) VERGADERING van den RAAD der gemeente ALK MAAR op Woensdag, den 19 December 1877, 's middags ten 12 ure. A aniens den Voorzitter van den Raad, De Secretaris NUHOUT VAN DER VEEN. grauwe 20, groene f 16, 40 Paarden 5q a 200, 20 Kal veren 10 a 28, 380 Schapen f 22 a 30, 70 Varkens 1-2 a 22, 5 Zeugen 30 a 40, 325 Biggen f 5 a 9,' 1500 koppen Boter f 1,49 a 1,60 per kilogr., 200 Kippen f 0,60 a 2,50, 1600 Kippeneieren 6 per 10Q, 300 Eenden 0,80 a 0,90 per st.uk. Krommenie 13 Dee. 23& Koppen Boter 1,25 a 1,48 per P., 200 Kippeneieren 5 a 6 per 100. Medemllik 12 Dec. Kleine Kaas f 34,50, Commissie f33, Boter 1.50, Kippeneieren 7, Eenden dito 5 per 100. Purmerende 11 Dec. Aangevoerd 166 stapels Kaas, Boter T 1,15 a 1,25 per kgr„ 151 Runderen, 43 Paarden, 39 vette Kalveren f 0,80 a 1 per kilogr., 65 nuchtere dito 10 a 30 85 vette Varkens 0,48 a 0,58 per kilogr., 7 magere dito 12 a 18 227 Biggen 6 a 9 3446 Schapen en Lammeren, 1160 Ganzen f 2,25 a 2,70, 216 Zwanen f 5,50 a 6,50, Kippeneieren /6a 6,50, Eenden dito f 4,25 p. 100, Schayen 13 Dec. Aangevoerd 8 Paarden f 50 a 150, 10 magere Geldekoeien /150 a 170, 20 vette dito 220 a 270, 6 nuchtere kalveren 10 a 20, 1240 vette Schapen 28 a 41, 1100 Overhouders 16 a 26, 40 magere Varkens 11 a 16, 40 Biggen 6 a 8 20 Konijnen 25 a 65 ets., 30 Kippen f 0,40 a 1,75, 60 Eenden f 0,75 a 0,90, 400 kilogr. Boter f 1,13 a 1,20, 25 kilogr. Kaas 35 a 45 per kilogr., 500 stuks Kippeneieren 6 per 100. Uitgeest 12 Dec. Aangevoerd 1 Koe 124, 1 Kalf f 17,50, 76 Schapen 21 a 40, 205 koppen Boter (van 0.65 kilo) 0,77% a 0,95, 108 Eieren 7 a 8 per 100. Schiedam 13 Dee. Moutwijn f 11,50, Jenever 17. Zaandam 13 I)ee. Kleine Kaas 34,75, verkocht 49 st. Londen 10 Dec. 4100 Runderen 4.6-6.2, 9000 Schapen en Lammeren 5 6-7, 100 Kalveren 5-6.4, Varkens 3.6-4.6. 13 Dec. Aangevoerd 1000 Runderen 4 6-6.2, 2000 Scha pen en Lammeren 5.6-7, 100 Kalveren 5-6.6, Varkens 3.6-4.6. Amsterdam 15 December 1877. Alkmaar 10 Dec. Aangevoerd 1 Koe 22541 vette Kalveren f 47 a 115 1545 Schapen 26 a 42 148 vette Varkens 0,44 a 0,55 per kilogr. 14 Dec. Kleine Kaas f 36 commissie 34middelbare f37, laagste prijs t 18, aangevoerd 522 stapels, wegende 137816 kilogr. Ter graanmarkt aangevoerd 4766 heet. Tarwe /8a 12,75. Rogge f 8 a 8,50, Gerst 6,60 a 7, idem Cbev. 7 a 8 Haver f 3,50 a 5,50, Paardenboonen f 7 a 7,50, bruine dito /II a 13, Kanariezaad 8,50 a 9,50 rood Mosterdzaad 16 a 20,50, Karweizaad /22 a 23, blauw Maanzaad /11a 12,25 Erwten groene /12 a 17, grauwe 16 a 21, vale 12 a 18, witte /12 a 14. 15 Deo. Aangevoerd 5 Paarden 72 a 180, 2 Koeien 190, 20 nuchtere Kalveren /13 a 28, 952 Schapen 17 a 42 68 magere Varkens /12 a 18, 207 Biggen f 4 a 9, 11 Bokken en Geiten f 3 a 8, Boter p. kop 82£ a 90 ót. Edam 8 Deo. Kleine Kaas 26 a 34,75, aangevoerd 47 stapels, wegende 10751 kilogr. 12 Dec. 316 Stukken Boter f 1,20 a 1,30 per. kilogr.. Kippeneieren 7 a 8. Enkhuizen 12 Dec. Kleine kaas 34.75, aangevoerd 16 stapels, wegende 5067 kilogr. Karweizaad f 22,50, blauw Maanzaad 16 a 17 per 50 P., Mosterzaad 21, Erwten- graauwe f 12,50 a 13,50, vale 13, bruine Boonen 12,50 per mud. Haarlem 10 Dee. Roode Tarwe 8,10 a 11,30, Witte dito 9,12 a 10,50, Rogge/6,60 a 7,10, Gerst /5,90 a 7,75, Haver /4a 5, Duivenboonen f 7,50 a 7,90, Paarden dito 7 a 8. 11 Dec. Kleine kaas f 15 a 34, aangevoerd 89 sfapels, wegende 18606 kilogr. 17 Koeien 130 a 220, 1 Vaars 130, 17 nuchtere Kalveren 8 a 15, 49 Schapen 16 a 30. Hoorn 13 Dec. Kleine Kaas f 36, Commissie 35, Mid delbare 35, aangevoerd 140 stapels, wegende 11961 kgr. 15 Dec. Aangevoerd 14 heet. Tarwe 12, 7 Rogge f 8, 19 heet. Gerst 7, 69 heet. Haver 5,25, 16 heet. Boonenbruine f 14paarden 8,25, 25 heet Erwten Nederl. C. N.Sch. 2 jpet. dito dito 3 n dito dito 4 n Spanje, Obligat. 1 dito Binnenl. 1 Pwtuqal 1853 3 Rusl. 1798-1816 5 n Oblig.-leen. 1864 5 Aand.Z.Rs. 1864 5 dito dito 1866 5 Oostenr.Obl. inp. 5 dito in Zilver 5 Aandeelen 1864 Turk. Obi. 1865 5 pet. Egypte 1868 7 N. Amerika 1885 6 pet. dito 1904 5 63® 761 100J is; 12J 50J 91i 841 133 129 5 f. 551 1131 71 Brazil.Obl.1865 Spet. MexicoOhl. 1851 3 n Maatseh.expl. Staat.s-sp. Gr. Russ. Sp.-M. 5 pot. Russ. Sp. Kiew Brest Aand. Balt.-Spoorweg Ulin. Cent.-Spw. Mts. Ct.v.Aand. Chicago N. YVest Cert. Union Pac.Hoofdl.6 Chicago Z.W. 7 n St.Vincent.Br.7 e Alt.Miss Ohio 7 Peru 1870 6 1872 5 Aand. Erie-Spoorw. a Union Pacific San Joaquin Valley 6 pet. 94?. 106* 46 44? 711 63* 100* 90i 82 Er zijn weinig ziekten welke de daarstelliug van zoovele geneesmiddelen heeft bevorderd als de Asthma. De meeste dezer middelen, min of meer onvoldoende, zijn in een wel verdiende vergetelheid geraakt. De bewonderenswaardige werking der teer op de longenen de slijindeelen in liet algemeen, heeft talrijke proefnemingen uitgelokt, waaruit tlmns blijktdat een der beste behandelingen tegen Asthma be staat in de aanwending der Teercapsules van Guyot. In de meeste gevallen geven hvee of drie capsules, bij eiken maal tijd ingenomeneene snelle verlichtingwij vo°gen er echter bijdat wanneer de kwaal reeds verouderd ismen gedurende eenigen tijd met deze behandeling moet voort gaan overigens na de spoedige verlichtingdie zij daarvan ondervindenzijn de zieken zelden geneigd het gebruik der Teercapsules af te schaffen alvorens zij geheel zijn hersteld. Deze wijze van behandeling komt op zeer geringe kosten te staanongeveer 6a 8 cents per dag. Om er zeker van te zijndat men de echte Teercapsules van Guyot bekomtmoet men de in drie kleuren gedrukte handteekening van Guyot eischendie zich op elke flacon moet, bevinden. Depot te Parijs in de apotheek Guyot 31 Rue de Seine, en in de meeste apotheken. van DANIEL TOEPOEL en A NT JE VERRE VER. Hunne dankbare kinderen en behuwdkinderen. Alkmaar, 12 Dec. Mijne geliefde Ouders vierden heden hunne '£5j»ï*igc SHflufvereeniging. M. W. HON KOOP. Alkmaar, 12 Dec 1877. Door Gods goedheid voorspoedig bevallen van eene welgeschapen Dochter G. OOMS, geboren DALENBERG, geliefde Echtgenoot van N. OOMS. Amsterdam 8 December '77. Voorspoedig bevallen van een Zoon G. TIJSSEN DE COCK. Alkmaar, 8 Dec J. TUSSEN. Bevallen van een Meisje T. VLAANDEREN MOLENBERG. Alkmaar, 12 December 1877. Voorspoedig bevallen van een zoon P. E. OORT, geliefde Eehtgenoote van J. D. BOEKE. Alkmaar, 14 December. Heden overleed tot diepe droefheid van hare kinderen, behuwd- en kleinkinderen, in den ouder dom van circa 80 jaren, PIETKRTJE VAN DEN BERGH, weduwe, van CASPER STENNENBERG. Egmond a d Hoef, Uit aller naam, 10 December 1877. H. STENNENBERG. Heden overleed na eene ongesteldheid van ruim vier maanden mijne geliefde Eehtgenoote TRIJN TJE ZWAAN, in den ouderdom van 57 jaren. Alkmaar, FRANK KARS. 14 December 1877. Heden oveledentot onze diepe droefheidzacht en kalm onze twee jongste lievelingen. Zwaar treft ons deze beproevingdoch de hoop op een gelukkig wederzien doet ons in Gods wil berusten, k Alkmaar, P. MENTE. 11 Dec 1877. M. MENTE de Jong. Tot onze diepe smart overleed heden onze harte lijk geliefde dochter MA ARTJ Einden ouderdom van 20 jaren. Met haar verliezen wij de laatste onzer kinderen. Diep bedroefd staren wij haar na. God sterke cn steune ons. V. DE REUS. Bedijkte Schermeer, F. DE REUS gem. Schermeer, 15 Dec. 1877. Stammes.

Alkmaarsche Courant | 1877 | | pagina 2