J I kf Tachtigste Jaargang. Nog gceü wapenschorsing? No. 1878. 1 ZONDAG 3 FEBRUARI. T be- nitr. kiezerslijsten. ^Elcfcclijfesdtc £>crtchtcn. SSinsMCH&amS. ut* o# o TT* A I A Deze Courant wordt wekelijks uitgegeven en is verkrijgbaar op Zaterdag avond te 7 uren. Prijs per kwartaal f «,65, franco per post f 0,8 0, afzonderlijke no-mmers 5 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers HERMv COSTER ZOON. De Advertentiën kosten van 15 regels 0,75, voor elke regel meer 15 Cents; groote letters naar plaatsruimte. Bij inzending tot Zaterdag namiddag 1 uur, wordt voor de plaatsing in het eerstvolgend nommer ingestaan ingezonden berichten een dag vroeger. 'ij deze Courant bekoort een bijbladbevattende rvolg der wekelijkscke berichten en advertentiën. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR ■jngen ter algemeene kennis j dat ieder bevoegd is zich van de dienst bij het brand we- -n vrij 1e koopentegen betaling van 3,— voor de lin ing in de maand Februari en van 6 na de loting in de aand April e k. Buraemeester en Wethouders voornoemd, Alkm tr A. MACLAINE PONT. Jan- (878. "e Secretaris NUHOUT van dek VEEN. BURGEMEESTER enWETHOUDERS van ALKMAAR irengen ter kennis van de ingezetenen, dat eene derde snp- letoire gemeente-begrootingdienst 1877, heden door ben [en gemeenteraad aangeboden, gedurende de eerstvolgende eertien dagen op de gemeente-secretarie ter lezingis neder- eleo'd en in afschrift verkrijgbaar is tegen betaling der kosten. Buraemeester en Wethouders voornoemd Alkmaar. A. MACLAINE PONT. i Jan 1878 Da Secretaris, JanNUHOUT van dek VEEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR rengen ter algemeene kennis••■ij Dat beden op de gemeente-secretarie ter visie is gelegd et aan hen ingediende verzoek met de bijlagen van JO ANNES SMAK, metselaar te Alkmaar, om vergunning it het oprigten van eene spekslagerij in het pereel aan ,e noordzijde der OudegrachtWijk D. No; 36a en dat Diugsdagden 12 Februari 1878 's middags ten 1-2 „renten raadbuize gelegenheid wordt gegeven om tegen iet oprigten van die spekslagterij bezwaren in te dienen. Burgemeester en Wethouders voornoemd Ikmaar A. MAOLAINE PONT. B Jan 1878 De Secretaris U jan. NUHOUT van der VEEN, NATIONALE MILITIE, i URGEMEESTERen WETHOUDERS van ALKMAAR. Gezien art. 1, 2'lid der wet op de Nationale Militie van 0 Augustus 1861 (Staatsblad No. 172) alsmede art. 9 van kt koninklijk besluit van 11 December 1861 (staatsblad Roepen bij deze op de daaartoe ligchamelijk geschikte rvsonen die genegen zijn zich als vrijwilliger voor de Mi- tifl te verhinden op de voorwaarden en voordeden als in aangeplakte openbare kennisgevingen vermeld wordt. Buraemeester en Wethouders voornoemd, nkmaar, A. MACLAINE PONT. <hr 1878 De Secretaris, f NUHOUT van der VEEN. De VOORZITTER van den Gemeenteraad te Alkmaar; Gezien art. 7, 28 lid der kieswet van 4 Juli 1850 (Staats blad n°. 37); Noodigt de ingezetenen dezer gemeente dringend uit, om tr> zij elders in de direcle belastingen zijn aangeslagen cuarvan vóór 15 Februari 1878 ter gemeente secretarie te ,l(»n blijken, opdat zij o Ie weldra optemaken kiezerslijsten kunnen worden gebragt. Ve rzuim heelt tengevolge dat men niet op die lijsten geplaatst wordt en alzoo niet zou mogen deelnemen aan eventuele v kiezingenboewei betalende de gevorderde census. Alkmaar De F oor sitter voornoemd, 1 Tebr \in. A. MACLAINE PONT. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR J -»ngen ter algemeene kennisdat de beer T. Fenenga, door ïtn Gemeenteraad den 23 Januari 1.1. benoemd tot haven eester den 1 Februari als zoo hanig in functie is getreden, ,i dat'door hem als ondersoheidingsteeken zal worden ge- [i-ao-en een marinepet met gouden gallon. i. Buruemeestiien Wethouders voornoemd, Alkmaar, A. MACLAINE PONT. 1 Fehr 1878. De Secretaris, NUHOUT VAN DER VEEN. SOLLICITANTEN naar de betrekking van 3™ HULP ONDERWIJZER aan de openbare burgerschool te Alkmaar, Fr, f 650,jaarweddemet vooruitzigt op ccno verhooging van f 50,per jaar gedurende 3 jaren worden verzocht i unne stukken vrachtvrij intezenden aan het Gemeentebe duur aldaar voor 5 Februari 1878. P O L I C I E. Ter terugbekoming is t. n bet Commissariaat van Policie V;t navolgende voorhanden, als: een sleutel een bloedkora len ketting en een paardendek Verder een wagenbind {louw), zien bevindende op hm, raad huis te Bergen. j t- De gebeurtenissen van de laatste acht dagen heb" len maar al te zeer bewezen, dat wij juist hebben geoordeeld toen wij in ons laatste overzicht schre ven: „Hoe langer de wapenschorsing achterwege blijft, hoe grooter het gevaar wordt voor verwikke lingen met andere mogendheden. En Ruslands be lang verbiedt den Ozaar in een wapenschorsing toe to stemmen en daardoor den Turken tijd tot ver ademing te geven, zonder dat tevens do grondslagen voor den vrede worden vastgesteld. Komt er vrede, dan zal het dus spoedig zijn. Elke vertraging ver meerdert het gevaar voor het voortduren en zelfs voor het uitbreiden van den krijg Het gevaar waarop wij wezen, is niet uitgebleven. Toen de vrede: voorwaarden bekend werdenmaar kot bericht niet volgde, dat de wapenschorsing, waarvan zij den grondslag zouden uitmaken, was gesloten, zijn andere mogendheden zich in de zaak gaan mengen, er op wijzende dat de schikkingen, tusschen Rusland en Turkije getroffen ook de belan- I en van andere Staten, zoogenaamde algemeene Euro- eesche belangen raakten Dat deDardanellen voor alle oorlogschepen, behalve die van Turkije gesloten zijn, is een artikel van een tractaat tusschen de Euro- jieesebe groote mogendheden dat bij gevolg niet door Rusland en Turkije iu onderling overleg kan' worden gewijzigd. Evenzoo heelt Rusland afstand gedaan van tie monden van den Donauen is de vaart op die rivier vrij verklaard op het vredescon- res te ^van 1S56 waaraan ook Frankrijk Engeland, Oostenrijk en Sardinië deel namen. Oos tenrijk is daarenboven te recht van mofcning dat de toekomst van Servië, "Bosnië en Herzegowina van belangrijken invloed kan zijn op zijn eigen in- wendigen toestand en de onderlinge verhouding der zeer ongelijksoortige uitgestrekte volksstammen van zijn eigen gebied. Yan daar eene drukke telegra fische gedachtenwisseling tusschen Engeland en Rus land en niet minder tusschen Oostenrijk en Rusland Oostenrijk-Hongarije heeft eindelijk aan de Russische Regeering een nota doen ter hand stellen, die dui delijk is. Het betwist aan de Porte niet het recht om met eenigen Staat tractaten te sluiten in haar belang, maar moet alle rechtskracht ontzeggen aan overeen komsten waardoor inbreuk wordt gemaakt op be staande tractaten waartoe andere mogendheden heb ben medegewerkt, en de belangen der Oostenrijksch- Hongaarsche Monarchie benadeeld dreigen te worden, zoolang een nieuwe regeling van den toestand in het Oosten niet is goedgekeurd door de Mogend heden die deze tractaten hebben onderteekend. Het spreekt van zelf, dat Oostenrijk op dezen weg niet alleen zou staan maar krachtigen steun zou vinden bij Engeland. Intusschen is op de Oosten- rijksche nota reeds door Rusland geantwoord en wel in bevredigenden zin. De Czaar erkent, dat de reeds gemaakte of later te maken bepalingen tus schen Rusland en Turkije voor wijziging vatbaar en eerst volkomen rechtsgeldig zijn, wanneer zij door de overige mogendheden bekrachtigd zijn. In dit opzicht bestaat er alzoo geen verschil. Rusland stemt toe in een congres en geeft toedat daarop alle overeenkomsten tusschen den Czaar en den Sultan getroffen voor zoover zy niet uitsluitend Russische en Turksche belangen betreffen nader bekrachtigd behooren te worden. Ondertusschen schijnt er nog maar altijd geen wapenschorsing gesloten te zijn worden de vijande lijkheden voortgezet, en naderen de Russische legers Konstantinopel en de zée van Marmora. De tele graaf meldt zelfs, dat zij reeds in de aan die zee o-elegen stad Rodosto zijn aangekomen. Gaan zij ook naar den sleutel van de Dardanellen, naar Gallipo- lis? De Russische Regeeriug had verklaard dat dit niet geschieden zou, tenzij eene geregelde Turk sche krijgsmacht zich daar bijeentrok. Daartegen had zelfs Engeland geen bezwaar. Zoolang de oor log duurt, kan ook aan de oorlogvoerende partijen niet het recht worden betwist, om in het vijandelijk iand het leger des vijands te volgen en te bestrijden, waar het ook heentrekt. Daar Suleiman Pacha echter met het overschot van zijn leger meer in westelijke richting is afgetrokken, kunnen de tegenwoordige stellingen der Russische troepen ten doel hebben, den weg naar Konstantinopel voor Suleiman Pacha af te sluiten en zijn leger verder westwaarts terug te slaan. De Engelsche Regeering vraagt inmiddels aan het Parlement de beschikking over een,ge millioenen, niet om Turkije te helpen en de vloot naar de Dar danellen te zenden, maar om, gesteund door dit blijk van vertrouwen van het Engelsche volk, de bijzon dere belangen van Engeland en de algemeene Euro- peesehe belangen met te meer kracht te kunnen voorstaan op het congres der mogendheden, waarop het Oostersche vraagstukna het sluiten van den vrede tusschen Rusland en Turkije op nieuw zal worden geregeld. Hoe al keerig het Engelsche volk zich ook van een oorlog tegen Rusland heeft be toond, toch mag men aannemen, dat het verlangde crediet, onder de tegenwoordige omstandigheden en aangevraagd tot het vermelde doel, aan de Regeering niet zal worden geweigerd. De meerderheid van het Parlement zal haar thans zeker niet tot aftreding dwingen, en de openbare meening zooals die zich binnen en buiten het Parlement doet hoorenzal Engeland tegen de oorlogzuchtige en avontuurlijke politiek van zijn eersten Minister voldoende beveiligen. Maar waaraan is het dan toch te wijten, dat de wapenschorsing nog niet tot stand is gekomen, of schoon Turkije had toegestemd in de voorwaarden, die de grondslag zouden zijn der vredesonderhande lingen? Men weet het niet! De Porte telegrafeerde herhaaldelijk uit Konstantinopel aan hare gevolmach tigden voor het sluiten van den wapenstilstand, te Kezanlik, maar ontving geen antwoord. Is het dan wel waar, vraagt men, dat de telegrafische verbin ding met die stad nog niet gestoord is? Zijn de gemachtigden misschien elders? Te Konstantinopel begrijpt men dus niet, wat de reden van het opont houd isen de Russische Rijkskanselier Gortscha- koff antwoordt aan de Engelsche Regeering, dat hij de vertraging van de wapenschorsing evenmin kan verklaren. Dat gevraagd wordt, of hierbij ook kwade trouw in liet spel iszal niemand bevreemden. Tweeërlei vermoeden is reeds geuit. Heeft misschien de Porte het oponthoud weten te veroorzakenin de hoop, dat de Oostenrijksche nota en de houding van Engeland haar gunstiger vredesvoorwaarden zou den bezorgen vraagt de een. En heeft misschien de Engelsche gezant daartoe medegewerkt, voegt een ander er bij om daardoor het Parlement on gunstiger voor het steeds vooruitdringende Rusland, en gunstiger voor het verleenen van een crediet aan de Regeering te stemmen? Neen, wordt van een andere zijde beweerd, niet het perfide Albion, maar het tronwelooze Rusland is misschien de schuldige Wellicht beletten de Russen de gevolmachtigden van de Porte om aan hun Regeering berichten te doen toekomen en inlichtingen of bevelen van haar te ontvangen om daardoor de wapenschorsing te vertragen, inmiddels steeds verder vooruit te dringen en zich van Konstantinopel meester te maken En er zijn dagbladen, die hun verontwaardiging over deze mogelijke trouweloosheid niet kunnen betoomen, en reeds bij voorraad een verpletterend vonnis over de Russische Regeering uitsprekenvoor het geval dat hun onderstelling mocht worden bevonden juist te zijn. Wij zullen dezen weg niet inslaanmaar ons oordeel eenvoudig opschorten tot de toedracht der zaak aan het licht komt. 't Is niet onmogelijk dat alles reeds opgehelderd is, wanneer dit opstel wordt gelezen. Laat ons hopendat dan ook het blijde bericht tot ons moge gekomen zijn de ont zettende oorlog in het Oosten is gestaaktde wa pens rusten. Want dat de oorlog zou worden her vat als eenmaal de wapenschorsing is tot stand gekomen en met haar de vredesvoorwaarden in hoofdzaak zijn vastgesteld, behoort, ja, tot de moge lijkheden maar toch ook tot de groote onwaar schijnlijkheden. Verjaardag des Konings. Op verlangen van Z. M. zal er dit jaar te dezer gelegenheid geene openbare feestviering plaats hebben. Staten-Generaal. De Tweede Kamer zal den 5 Maart hare werkzaamheden hervatten. Verkiezingen. De verkiezing van de' 6 nieuwe leden der Tweede Kamer, volgens de gewijzigde kiestabel, zal den 26 Februari plaats hebben. Herstemming 12 Maart. Marine. Het eskader, bestaande uit de stoomschepen Leeuwarden, Zilveren Kruis en van Galen, is Maandag door den minister van marine geïnspecteerd en zal den 1 Febr. de haven te Nieuwediep verlaten om den oefeniugstocht te aanvaarden. Landbouw. Bij liet in het land laten of verweiden van koeien stooten zij elkander dikwijls de hoorns af. Om dit te voorkomenbegint men in Friesland het volgende middel toetepassenMen bestrijkt de horens der koeien met, azijn; de koeien bereiken elkaar nu wel evenzeer, maar de zure reuk oefentblijkens de ondervindingzooveel invloed uit dat zij zich van elkander verwijderen en het stooten nalaten. Maandag 28 Januari is te Haarle .1 de 40»» Algemeene Ver gadering gehouden der Vereeniging voor Bloembollencultuur. Te Lirnmen is de longziekte weder uitgebrokenna zich in lauge jaren niet vertoond te hebben. Drie koeien van eenzelïden koppel zijn ziek bevonden en onteigend om te worden afgemaakt. Een twintigtal runderen zijn verdacht geraakt. Kerkelijke Zaken. Een echtpaar te Nederhorst den Berg is in den ban gedaan. De overwegingen in bet kerkelijk vonnis houden in gesprekken met den Predikant ds. Lütge gevoerdover geloofspunten. Ds. JD. H. van Setten heeft het beroep uaar Noord- srharwoude aangenomen. Onderwijs. De Gemeenteraad te Amsterdam heeft benoemd aan de Universiteit aldaar: tot gewoon hoogleeraar in de wiskunde en mechanicaA. J. von Peschtot gewoon hoog leeraar in de nederlandsche taal en letterkunde en de oude talen en letterkunde der germaansche volken dr. J. F er dam tot gewoon hoogleeraar in de artsenjjbereidkunde en de to xicologie dr. A. Hilgertot buitengewone hoogleeraar in de artsenijbereidkundeW. Stoeder. Bij Kon. besluit, van 31 Januari is tot hoogleeraar inde faculteit der rechtsgeleerdheid aan de hoogeschool te Utrecht benoemd mr. JBaron d'Aulnis de Bourouill. Het volgende adres is aan Z. M. den Koning verzonden Aan Zijne Majesteit den Koning, geven met verschuldigden eerbied te kennen de ondergetee kenden uitmakende het hoofdbestuur van „Volksonderwijs vereeniging tot bevordering van het volksonderwijs en het schoolbezoek in Nederland." dat zij het optreden van het tegenwoordig ministerie met warme ingenomenheid hebben begroet; dat die ingenomenheid vóór alles haar grond vindt in het vaste vertrouwen dat thans zonder onnoodig tijdverlies bij de volksvertegenwoordiging aanhangig zal worden gemaakt een voordracht tot zoodanige ingrijpende wijzigiging van de wet van 13 Aug. 1857, dat die herziening leiden kan tot afdoende verbetering der openbare schoolzonder dat het bijzonder onderwijs bevoordeeld worde in strijd met de letter en den geest der grondwet dat eciiter naar de overtuiging der ondergeteekenden met de beste wettelijke maatregelen ter verbetering van bet on derwijs nog niet alles zal zijn gedaan om allen kinderen van het Nederlandsche volk de voor allen noodige kennis en ontwikkeling deelachtig te doen worden maar dat dit doel niet te bereiken is zonder weidelijken leerplichtdie de kin deren beschermt tegen den onwil of de onverschilligheid der ouders; dat de ondergeteekenden wel is waar de dadelijke invoering van den leerplicht, noch wenschennoch mogelijk achten maar erkennen, dat daarvoor een termijn van ettelijke jaren dient te worden gesteld, gedurende welke het noodige kan worden gedaan om de uitvoerbaarheid te verzekeren; dat daarom de nieuwe wet op het lager ouderwijs in elk geval van dien aard wezen moet om te kunnen strekken tot voorbereiding van het tijdstipwaarop de invoering van den leerplicht mogelijk zal zijnen dat het zeer zeker in het hooge belang der zaak wezen zou indien in die wet werd opgenomen het beginsel van den leerplicht, met bijvoeging van een termijn voor zijn fei telijke invoeringopdat men ook in dat opzicht gerust de toekomst konde tegengaan redenenwaarom de ondergeteekenden zich veroorloven namens de vereeniging die zij de eer hébben te vertegen woordigen, met gepaste vrijmoedigheid en warmen aandrang de hoop uit te spreken, dat, doer Uwer Majesteit's regeering in het verwachte wetsontwerp aan boven omschreven wenseh worde voldaan. Aanbestedingen. Dinsdag 29 Januari te Bussem Het bouwen van eene school, gymnastiek-lokaal en onderwijzers- woning aldaar. Laagste inschrijver de heer G. Blokhuis, voor f 2401)0. Visscherijen. De visscherij te Egmond aan Zee in 1877 door 29 schuiten uitgeoefend levert geene voordeelige uil komsten op. Eensdeels is dit toe te schrijven aan het voort durend ruwe weder in den herfstwaardoor de vloot soms weken achtereen belet werd zee te kiezen, anderdeels aan het willekeurig verlaten der schuiten door vele manschappen, die naar Scheveningen ter haringvisscherij trokken, ten ge volge waarvan zelfs 4 schuiten moesten opsteken wier be somming daardoor minder dan 1000 bedroeg. De besomming der overige schuiten beliep van 1600 tot f 5400. Vervolg der Wekeljksche Berichten in hel Bijblad. Adrianopel geteekend zijn. De Engelsche regeering draagt echter zoowel van het onderteekenen der preliminairen als van den aard der voorwaarden nog geen kennis. PER TELEGRAAF. In het Lagerhuis gaf Vrijdag de minister Northcote aan lord Hartington op diens vraag te kennen dat Musurus-Pacha van de Porte een telegram ontvingdat de algemeene grond slagen van den wapenstilstand en den vrede Donderdag te t A 0 -111CISXU S5 Tijdens het seisoen, dat geene muziek-uitvoeringen in den Stadshout mogelijk zijn, nu en dan Zondags een groot volks concert in Harmonie te doen geven, is een goed plan. De heer Switzar heeft daarmede laatstleden Zondag eene proef genomen en het is wenschelijkdat daarin voor hem eene aanleiding gelegen is om (die te herhalen. Concerten zoodanig ingericht, dat zij voor de verschillende klassen der burgerij toegankelijk kunnen geacht wordenhebben zoowel uit den aard der omstandigheden als van hotjdoel, een heschavenden invloed op de gemeente. Bij meerdere bekendheidis het niet onwaarschijnlijk, dat het Harmonie-orchest, onder directie van den heer Oltobij de eerstvolgende gelegenheid zich voor een veel talrijker opgekomen belangstellend publiek ziet geplaatst. Maandag, 28 Januari, heeft de rederijkerskamer Bilderdijk voor een talrijk gehoor in üiliqentia opgevoerd; „De schuld eens broeders" van Hofdijk en het blijspel „Verstrooid" van Leonard. De voorstelling van Hofdijk's stuk zal a.s. Maan dag 4 Februariherhaald worden bij welke gelegenheid ook het gezelschap Concordia eenige muziekstukken zal ten gehoore brengen eene uitvoeringdie om hare dubbele be- teekenis en als ten bate van de nagelaten betrekkingen dei- verongelukte bemanning van den loodskotter No. 8een talrijk auditorium te wachten staat. Daartoe uitgenoodigdvestigen wij de aandacht op achterstaande advertentie der opvoering van Narcis, treur spel van Brachvogeluit het Duitsch vertaald door Sora- msin den schouwburg Diligentia, op a.s. Woensdag, 6 Februari; omdat het hier geldt een nieuw stuk van be- teekenis. Ten dienste van diegenen onzer lezerswelke gaarne met eenige voorbereidende kennis de opvoering van een treurspel bijwonen, deelen wij hier mede, dat in den persoon van Narcis wordt geschetst het beeld van een edel, geestrijk man uit het Frankrijk van Lodewijk XF, wien zijne innig geliefde jonge vrouw plotseling verlaten had, en die, sedert 20 jaren lang haar vergeefs heeft gezocht, ar moede en smaad heeft gedragen en zich gevoed heeft met de twijfelingen der encyclopedisten en den bitteren spot van zijn eigen geest. Het betere element in hem sluimert, open baart zich slechts in droomenherinneringen aan vroegere betere tijden of wordt opgewekt door de werking van een liefhebbend hart.. Tegenover hem staat dè figuur van de markiezin de Pompadourde meesteresse van Frankrijk die reeds haar einde voelt naderenmaar de laatste krachten inspant om haar huwelijk met den koning door te zetten. Narcis staat tegenover de Pompadour als het lijdende, haast waanzinnige Frankrijk tegenover de zedelooze hofkringen die het op den rand van den afgrond voeren. Als werk tuig van een der hofpartijen, komt Narcis in tegenwoordig heid van de Pompadour en herkent in haar zijne tronwe looze vrouwdie hij nog lief heeft. Zij voelt weder haar eenige ware liefde opkomen en wil het overschot van haar leven aan hem toewijdenmaar haar verleden stelt zich tusschen hen, en drijft Narcis tot waanzin waarin hij haar vervloekt, terwijl de vreeselijke slag beiden doodt. De heer U. Haspels speelt in de rol van Narcis en mej. Cath- Beersman in die van markiezin de Pompadour. Dezer dagen ontving leapt. J. P. Hillebrandt Cz. alhier, gevoerd hebbende het onlangs vergane kofschip Johanna Petronella, van wege het Fransche Gouvernement een keurigen nachtkijker in mahoniehouten kistje, ter herinnering aan het redden der équipage van de stoomboot Basuto van Marseille, in den nacht van 6 op 7 October 1876 gezonken. De heer M. Cohen Stuart heeft de betrekking van hoofdredacteur der Nieuwe Courant te Rotterdam aangenomen. Bij Kon. beluit van BO Jan. is tot ontvanger der directe belastingen etc. alhier benoemd de heer Jhr. N. J. Martini van Gejfen, thans controleur te Valkenburg. In de Sociëteit Hereeniging zal Dinsdag5 Februari een bal masqué voor de leden en hunne dames plaats hebben. Door den kerkeraad der evang. luth. gemeente is, ter beroeping van een predikanthet volgende zestal geformeerd d". JW. Beversen te Dordrecht, d8. G. T. Bruijn te Zutphen, da K. A. Gonlag te Beverwijk, d!. C. H. Kinderman te Helderds. J. A. Helper Sessbrugqer te Amersfoort en d'. P. van F een te Zienkzee. Aan het verslag van het Rijkstelegraaf-kantoor alhier over het jaar 1877 ontleenen wij het volgendeverzonden werden 9809 binnenlandsche330 buitenlandsche en 1777 kaarttelegrammen ontvangen 8683 binnenlandsche, 370 bui tenlandsche en 1649 kaarttelegrammen; overgenomen en verder geseind werden 20431 gewone en 2576 kaarttelegram men. Het totaal berichten bedroeg 45625. Wordt aan groote menschen dezen winter gelegenheid in overvloed gegeven uitspanningen te nemen, de heer Switzar vergeet ook de kinderen nietde aangekondigde voorstelling van Wery's groot honden- en apen-théater en cirque in mi niatuur mag naar het gunstige oordeel daarover elders ge uit zeker op een groot bezoek aanspraak maken. B U R G E R L IJ K E STAND ONDERTROUWD. 20 Jan. Anthonius Bakker en Aaltje Feitkamp, beiden te Almeloonl. alhier. Engelbertus Èoeldinkholder, wedr. van Johanna Maria van der Rijdt, te Houten, onl. alhier, en Christina Maria Calharina Benzei, te Utrecht. 31 Jan van Amstel en Hendrika Maria Dompelinq Petrus Hermams van Uaalhoff, te Alkmaar en Maria Adriana van Straten te Amsterdam. GETROUW D. 27 Jan. Cornelis Schipperen Alida Jacola Donnee. Jacobus Winder en Prancina de Jong Willem Cornells Gijsbertus de Gelder en Hendrika Baas. GEBOREN. 26 Jan. Johannes Jasper Philippus ChristiaanZ. van Bart van Schaik en Anna Maria Johanna Habich. Anna MariaD. van Hubert Peter Zeek en Gezina Roubag. Antje, D. van Klaas Schot en Trijntje de Raad. Dina Johanna, 1). van Roelof Jacob Vuyck en Ma rianne Erederika Wilbelmina de Graaf. Maria Magdalena, D. van Petrus Johannes Henneke en Cornelia Admiraal. Willem, Z. van Jan van Lienen en Clasina van Leijen. OVERLEDEN. 25 Jan. Hermanus Z. van Johannes Badenhuizen en wijlen Dientje Veldhuizen, 1 j. en 10 m. Geertje F eer, 71 j. Petronella Kager, wed. Cornelis Veltman, 40j. Simon Gerard, Z. van Simon Stikkel van Dam en Trijntje Stikkel, II j. en 9 m. Maria Hendrica Liggers20 j. Ida Huchshorn, 28 j. Hermanus, Z. van Jan den Hartog en Geertruida Fakkeldij ruim 4 m. Catharina de Lo, wed. van Johannes van Pareeren 86 j. 1 Feb. Maria Wilhelmina Mulders, cclilgen. van Johmi es Keerwolf, 45 j. 27 28 27 28 •29 31

Alkmaarsche Courant | 1878 | | pagina 1