5 Feb 1878. ARI. TanhtinretA JaArtranov Vervolg der Wekelijksche Berichten. Eliniiciilaiid. DuftscMand EraaakrlJik. rd 4»root Brittasife eia Ierland. TarkUe. - c« ficurdticricliUu. £1 burr tent ten. arigc Uclitverceiiiging jarige Eehlvereeniging I Ongelukken. Zondagnamiddag ongeveer te vier uren waren de meisjes in het Armweeshuis te Middelburg op de binnenplaats aan liet gooien met sneeuwballen toen de kin- dervader haar aanmaande om naar binnen te gaan. Niet dadelijk werd hieraan gehoor gegeven en de vader dreigde gekscheerende met een geweer te zullen schieten. Werkelijk legde hij, in de overtuiging, dal: het geweer niet geladen wasaan en trok af. Ongelukkig bleek het wapen met een schot hagel te zijn geladen, waardoor 2 meisjes van onge veer 19 jaren in de rechterborst, schouder, hals en wangen werden getroffen, Men hoopt echter dat zij, daar de wonden niet dadelijk levensgevaarlijk zijn in het leven zullen worden behouden. Tegen den vader is procesverbaal opgemaakt Gedenkteeken zal worden geplaatst op het graf van dr. W. CH. Staring, te vervaardigen door den beeldhouwer Strackê te Amsterdam. Dezer dagen is bij den Bondsraad ingediend het ontwerp van wet op de plaatsvervanging van den Rijkskanselier. Het heeft slechts één artikel, dat, volgens de Berlijnsehe bladen, aldus luidt: »Wij Wilhelm, bij de gratie Gods Duitsch Keizer, Koning van Pruisenverordenen in naam van het Duitsche rijk en met toestemming van den Bondsraad en den Rijksdag. De leiding van het beheer en het toezicht op de regeling der rijksaangelegenhedenzoomede de bevoegdheid om de wetten en verordeningen des Keizers te contrasigneercn, den kanselier opgedrageningevolge de bepalingen der grondwet en de wetten des Rijkskunnen door een plaat,st.vervanger worden waargenomenwelken rijksambtenaar de Keizer, op voorstel van den Rijks-kanselier, in geval hij verhinderd wordt die functiën waar te nemen, uit andere medeleden van den Bondsraad hetzij voor bijzondere takken van be stuur, hetzij voor den geheelen omvang der functiën des Rijks-kanseliers benoemt." De memorie van toelichting brengt in herinnering, dat de Rijks-kanselier de eenige verantwoordelijke minister des Rijks is en dat alzoo alle van den Keizer uitgaande wetten, verordeningen en beschikkingen door hem mede onderteekend moeten worden. De Constitutie verbiedt nu wel is waar nergensdat de Rijks-kanselier tijdelijk door een of meer personen wordt vervangenmaar of zij het toelaat is eene betwiste vraag. Toen de Rijks-kanselier verleden jaar voor onbepnalden tijd verlof kreeg, werd die vraag door verschei dene leden ontkennend beantwoord. In de Bankwet van 1875 is de bepaling opgenomen, dat de Rijks-kanselier voor zijn toezicht op de Bank door een keizerlijken commissaris vervangen kan worden. Die bepaling werd door sommigen als eene uitzondering op den regeldoor anderen als eene erkenning van het bestaande recht beschouwd. Om aan dat verschil van meening een einde t.e maken is het bovenstaande wetsontwerp ingedienddat natuurlijk de bepaling van art. 15 der Constitutie in haar geheel laat, inhoudende, dat de Rijks-kanselier zich als voorzitter van den Bondsraad door een ander lid van dien Raadschriftelijk door hem aan te wijzenkan laten vervangen. Op het voetspoor van dat artikel is thans voorgesteld om de plaatsvervangers van den Rijks-kanselier eveneens alleen uit den Bondsraad te benoe men en wel door den Keizer, maar op voorstel en onder verantwoordelijkheid van den Rijks-kanselier. Die benoeming zal kunnen geschiedenniet alleen in geval van een den Rijks-kanselier verleend verlof, maar ook in alle gevallen, waarin hij verhinderd is. Bij het Pruissische Huis van Afgevaardigden is een door den minister van Eeredienst ingediend wetsontwerp ingeko men, betreffende de bevoegdheid der Koninklijke commissa rissen om voor het beheer der bisschoppelijke goederen in vacante diocesen dwangmiddelen te gebruiken." Het ontwerp telt slechts één artikel, luidende als volgt: /'De commissarissen, die op grond der wet van 20 Mei 1874 voorliet beheer van vacante catholieke bisdommen zijn aangesteldzijn gerechtigdaan de maatregelendoor hen krachtens hunne wettelijke bevoegdheid bij de uitoefening van hun beheer en toezicht genomen, door het opleggen van geldboeten tot 150 mark kracht bij te zetten en, behoudens de bepalingen der wet tot bescherming van de persoonlijke vrijheid, rechtstreeksellen dwang aan te wenden, wan neer de genomen maatregel zonder dien onuitvoerbaar is. Aan het opleggen der geldboete moet steeds eene schriftelijke waarschuwing voorafgegaandaarin behoortvoor zoovel- iemand tot eene handeling gedwongen moet wordende termijn bepaald te wordenbinnen welken de uitvoering verlangd wordt." De samenstelling van dit ontwerp is het gevolg van een besluit, den 25 Januari j.l. door het Huis genomen, waarbij de genoemde commissarissen niet bevoegd verklaard werden om dwangmiddelen te gebruiken. De Regeering was van een ander gevoelen maar de meerderheid der liberale frac tion vereenigde zicli met het voorstel der centrums-partij, om die onbevoegdheid uit te spreken. Dat oordeel grondde zich op de bestaande wet. De meerderheid ontkende echter niet de wenschelijkheid om den beheerders van bisschoppe lijke goederen die bevoegdheid te verleenenwaarom men meent, dat het ontwerp zal worden aangenomen. De leden der Fransche Kamer kunnen er zich op voor bereiden indien geen rijkstraversen of andere gewichtige hinderpalen daartegen in den weg staan eerlang bij hun gaan en komen van de zitting aan den stichter der Repu bliek herinnerd worden. Het Gouvernement heeft den di recteur der Ecole des beaux arts, Guillaume. het vervaardigen van een standbeeld van Thiers opgedragendat bestemd is voor een der hoofdpleinen van Versailles. Zoo het, legeen van den sluitsteen van het fondement, tot eene feestelijkheid wordt, zal er voor Gambetta eene nieuwe aanleiding zijn om van zijn redenaarstalent te doen blijken. Zoodra"heeft hij niet den vaderlandschen grond, na zijne buitenlandsche »isweer betreden of elke gelegenheid' grijpt hij aan om ijne staatknndige gevoelens en denkbeelden den republikeinen levendig in te prenten. Zondag was er te Parijs een banket, dat door het verkiezlngs-comité der wijk Belleville te Parijs aan de Afgevaardigden ter Kamer en naar den Gemeente raad voor dat arrondissement werd aangeboden. Kr zaten 400 gasten aan en de heer Gambetta, die metg roote levendig heid verwelkomd werdhield eene redevoering tot toelich ting van een door hem uitgebrachten dronk op „de geest kracht der Fransche republikeinsche partij". Van wrok en weerwraak heb ik een afkeer, zeide de spreker in den loop zijner rede, maar het algemeen skmrecht moet, de mate zij ner verongelijkingen kennenen zoo eene les ontvangen waardoor het tegenwoordige gewaarborgd en voor de toe komst een vaste grondslag gelegd zal worden. De tijd, aan het onderzoek naar de misbruiken van gezag bij de laatste alge- meene verkiezingen t.en koste gelegd zal voor de politieke opvoeding van het algemeen vruchten dragen. Praktische kwestiën ging spreker voort, zullen daarom niet worden verwaarloosd tijd zal er wezen ook voor hervormingen op het stuk van onderwijs, van belastingen, van openbare wer ken het binnenlandsch bestuur, de krijgsmacht enz. De Kamer moet daartoe met oordeel het ministerie ondersteunen, toezicht en critiek uitoefenendeniet slaafs gehoorzamende. De ministers zijn de ambtgenooten der meerderheid. Wat zij reeds verricht hebben, bewijst, dat, zij de Republiek niet enkel theoretisch, maar als eene levende werkelijkheid op vatten. Wanneer wij den wil des lands blijven gehoorzamen en eene politiek van orde, bedachtzaamheid, voorzichtigheid, eendracht en vooruitgang blij.ven voeren, zal de Senaat niet wederstuan. Ongeduldig mogen wij niet wezen wij mogen onze blikken noch te ver, noch te hoog richten. Frankrijk moet zich wijden aan zelfherstelwaarin het slechts door twee middelen slagen kandoor namelijk het verstand en het geweten van al zijne kinderen en de stoffelijke welvaart te ontwikkelen. Al deze dingen echter, zoo eindigde de redenaar, bestendigheidordevrijheidde voortdurende uitbreiding van Frankrijïs grootheid, hangen nu af van de standvastige wijsheid en eensgezindheid der republikeinen van alle schakering. Wanneer oueenigheden ontstaan, moeten wij ons beijveren die uit den weg te ruimen, en zoo wij het niet eens kunnen worden, moeten wij onze verschillen doen wijken voor de belangen des lands. Ik, voor mij, ben er trotsch op, tot Belleviile te blijven behooren, en ik hechtte er aan, mijne vlag te planten in uw midden, omdat ik mij overtuigd hield dat Europa's bewondering voor uw gezond verstand en politiek doorzicht en hare erkenning der bestaanbaarheid van het vurigst republikanisme met, het besef en de behartiging van ordewijsheid, vastberadenheid en vaderlandsliefdeer de vrucht van wezen zou. Het woord van Gambetta hoeft onder de republikeinen groot gezag. Zijne politiek is het eenig richtsnoer van hun doen en laten. Vandaar dat; zoo menig Kamerverslag te genwoordig eene overwinning vermeldt door de republi keinen behaald. Donderdag 24 Januari is het wetsontwerp in behandeling genomen tot het verleenen van amnestie wegens drukpers delicten enz., tusschen den 16 Mei en den 14 December gepleegd. De heeren Lengte, Dufaure en andere Bonapartis- ten hadden op het eerste artikel een amendement, ingediend, strekkende om daaruit de bovenbedoelde data weg te nemen, hetgeen natuurlijk de beteekenis van het ontwerp zou heb ben doen vervallen. De heer Lenglé betoogdedat het voorstel ten doel had om den maatregel algemeen te maken en aldus meer in overeenstemming te brengen met de ware opvatting van amnestie en de gelijkheidop het stuk van vergevensgezindheid. De heer Goblet bracht hiertegen in dat het ontwerp niets anders bedoelde dan den lts Mei uit te wisschendie tot den 14 December toe 5271 processen ten gevolge had gehad, van welke 2709 tot veroordeelingen hadden geleid; alle, zeide hijtegen republikeinen inge steld terwijl cle tegenpartij straffeloos do wetten schond. Nadat de heeren iiaragnon en Routier ten gunste van het amendement het woord hadden gevoerdbeantwoordde de minister Dufaure de verschillende sprekers, 's Ministers rede werd levendig toegej uichten voorts het amendement van den heer Lenglé met 310 tegen 13S stemmen verworpen. Daarop werd het eerste artikel goedgekeurd. Verworpen werd. met, 306 tegen 173 stemmen, een amendement van den heer Routier op het tweede artikelen daarop het ar tikel zelf met groote meerderheid goedgekeurd. Het derde artikel werd zonder verzet en daarop het geheele ontwerp met 321 tegen 35 stemmen aangenomen. In de zitting van zaterdag 26 Januari is het wetsontwerp van den minister Bardoux betreffende bet stichten van nieuwe schoolgebouwen in behandeling gekomen. Volgens dat ontwerp, hetwelk zoo goed als zonder discussie met alge- meene stemmen aangenomen werd, zal eene som van 60 mil- lioen fres. binnen vijfjaren door den minister van Onderwijs tusschen de gemeenten verdeeld worden, om het bouwen van scholen gemakkelijk te maken. Eene gelijke som wordt,, gedurende h (zelfde tijdsbestek, bij wijze van voorschotten ter beschikking gesteld van de gemeentenwelke tot het aangaan van leeningen bevoegd zijn. Voorts wordt een fonds gesticht voor hetzelfde doel, onder waarborg van den Staaten waaruit toelagen en voorschotten zullen worden verstrekt. Verder wprdl bepaald, dat, wanneer de bevoegde autoriteit bepaald heeft, dat ergens eene school gebouwd moet worden, de betrokken gemeente verplicht zal zijn om de kosten daarvoor te betalen, zoodat, wanneer de Gemeente raad in gebreke blijft daartoe een besluit te nemen of wel de gelden weigertde betaling krachtens besluit van den prefectovereenkomstig advies van den Algemeenen Raad geschieden moet. De Kamer maakt grooten spoed met, de behandeling der begrooting. Bijna zonder discussie worden de verschillende hoofdstukken aangenomen. De heer Dufaure heeft een goed werk verricht, toen hij ook enkele leden der rechterlijke macht heeft ontslagen. Men weet welke rol de hertog de Broglie haar gedurende den verkiezingsstrijd had opgedragen. Sommige leden der rechterlijke macht hebhen zich toen van die opdracht gekwe ten. Het, was dus noodigdat, ook onder haar een voor beeld werd gesteld. Bij liet besluit in het Journal Officiel opgenomen, zijn 5 procureurs-generaal van den minister de Broglie afgezet of gepensioneerd6 andere verplaatst2 officieren van justitie zijn ontslagen en 4 andere, door den heer de Broglie afgezet, in hun ambt hersteld. Ziedaar, meent de Siècleeen begin van bevrediging der openbare meening en eene waarschuwing aan de magistratuur zelve om zich voortaan niet meer buiten hare rol en aan het heete hangijzer der politiek te wagen. De minister van Justitie heeft zijnen plicht gedaan en, voorspelt de Siècle, hij zal voortgaan met zijnen plicht, te doen. Het Gerechtshof te Grenoble zoo leest men in de Temps, heeft naar aanleiding van het ontslag des procureur-gene raals de Prandièresgemeend eene tamelijk ongewone mani festatie te moeten doen de leden hebben zich namelijk en corps naar genoemden heer begeven, om hem hun leedwezen over den tegen hem genomen maatregel te betuigen. De Siècle keurt deze handelwijze van dit rechtscollege zeer af. Is het bericht der Temps waar. zegt zijdan heeft het Hof te Grenoble dat den burgers den eerbied voor de wet moest leerenmetterdaad een voorbeeld van rebellie gegeven. In de zitting van het Hoogerhuis van Vrijdag 25 Januari, heeft lord Beaconsjield ongeveer het, volgende gezegd. Daar wij geene berichten omtrent de vredesonderhandelingen ont vingen en de Russen voorwaarts rukten in de richting waarbij EngelanÜs belangen vooral betrokken zijn daar de Sultan de aandacht vestigde op de onveiligheid der vreem delingen te Konstantinopelbeval de Regeering nadat zij aan verscheidene mogendheden had doen wetendat zij geene verbreking barer onzijdigheid in den zin had de vloot, naar de Dardanellen te gaan ter bescherming van Britsche onderdanen en eigendommen en ter handhaving van de Britsche belangen ten opzichte van die zeeëngte. Sedert zijn de vredesvoorwaarden bekend geworden en daar deze naar de Regeering gelooft, de grondslagen vooreen wapen stilstand aanbieden, heeft zij het zoo even vermelde bevel ingetrokken. De minister Carnarvon verklaardedat hij zijn ontslag nam als minister, wegens het afzenden van de vloot en het aanvragen van credietenwelke maatregelen hij ontijdig, aanmoedigend voor Turkije en dreigend voor Rusland keurde. Lord Beaconsjield zeide, dat hij het aftreden van lord Carnarvon betreurdemaar de Regjeering was niet van bare vroegere politieke gedragslijn afgeweken; zij wensclite onzij dig t.e blijven zoolang Engelands belangen niet worden be dreigd. De vredesvoorwaarden konden niet worden mede gedeeld de daaromtrent ontvangen berichten waren van vertrouwelijkcn aard. Lord Beaconsfield kon niet zeggen of nog andere ministers hun ontslag hadden genömen. Het was een voorrecht van de aftredenden om hun aftreden zei ven te mogen aankondigen. Hij mocht geen inbreuk op dat privilegie maken. Lord Derby woonde de zitting van het, Hoogerhuis niet. bij. Dien dag viel in het Lagerhuis een eenigszins belachelijk tooneel voor. De Minister Rorthcote verklaardedat de Regeering Woensdag aan de vloot bevel gezonden had om door de Dardanellen te gaan. Luide toejuichingen vaneen ap,ntal ministerieelen. Maar, liet de minister volgen, wegens later ontvangen berichten hebben wij dat bevel weder inge trokken. Thans volgden luide toejuichingen van de oppositie. Een aantal Afgevaardigden verlieten daarop ontevreden de zaal en gingen luisteren naar hetgeen in het Hoogerhuis voorviel. Maandag heeft Lord Derby in het Hoogerhuis medege deeld. dat hij zijn ontslag had aangeboden, omdat de Regee ring tot een maatregel besloten had, dien hij niet kon goed keuren. Toen tegenbevel gegeven werd had hij ook zijn verzoek om .ontslag ingetrokken. Hij voegde er bijdat Engeland, evenals andere mogendheden, er op aandrong om bij het vaststellen van den vrede gehoord te worden. Iu liet Lagerhuis heeft de minister Rorthcote, het aange vraagde crediet, toelichtende, eene schets van den staat van zaken gegevendie hij besloot met het stellen der vraag of Engeland naar de conferentie zou gaan, gewapend met het noodige gezag. Indien de Kamer aan de Regeering het vertrouwen daartoe weigerde, dan was het haar onmogelijk zaken van zooveel gewicht, te behartigen als aan het oordeel der Conferentie onderworpen zouden worden. De Regeering vroeg dit vertrouwen uit volle overtuiging de verzekering gevende, dat het het beste middel zou zijn, om den vrede te bewaren. Lord Hartington was van oordeel, dat, nu de kwestie van vertrouwen gesteld was, de discussie tot Donderdag behoorde uitgesteld te worden. De minister Rorthcote vereenigde zich hiermede en daarop werd dienovereenkomstig besloten. Van den heer Gladstone is een brief openbaar gemaakt door hem aan eon zijner kiezers geschreven, waarin hij zegt, vastelijk te vertrouwen, dat „de zeer ongepaste aanvragV' om een buitengewoon crediet in het Parlement standvasti- gen en sterken tegenstand zal vinden, Hij acht het voorts wenschelijk dat de natie thans zoo krachtig mogelijk hare stem doe hooren. De Times is van oordeel, dat het vragen van een crediet eigenlijk nergens toe dient, en de positie van Engeland op de Conferentie niet sterker maakt. Naar de Daily Reics van Dinsdag-ochtend mededeeldezouden de hoofden der oppositie in den loop van den dag bijeenkomen, om t.e be raadslagen over den Vormwairin zij bun voorstel om liet crediet, te weigeren zouden kleeden. Dienzelfden dag nog bracht de telegraaf de tijding van het vaste lajid van Europa dat in ,het Lagerhuis de lieer Torster een amendement op de crediet-aanvrage had voor gesteld van den volgenden inhoudHet Huis, uit de troon rede vernomen hebbendedat, geene der oorlogvoerende partijen de voorwaarden van Engelands onzijdigheid heeft geschondenUn geene mededeeling ontvangen hebbende welke eene afwijking van die neutraliteit, voldoende zou rechtvaardigen, ziet geen grond om de volkslasten door onnoodige credieten te verzwaren. Het debat over dit amendementDonderdag aangevangen, wordt sedert voortgezet. Een besluit dienaangaande is nog niet genomen. Lord Carravon wordt door den beer Hides Beach als minister van koloniën vervangen. De Porte heeft te Konstantinopel met groote moeielijk- heden te Kampeneensdeels door de stemming der bevol king die der Regeering zeer vijandig is ten andere door de verzorging van het. overgroot aantal vluchtelingen uit de provinciën. Zij wordt daarin krachtig bijgestaan door de Europeesche bevolking en ook de aanzienlijke Turken stellen hunne paleizen en landhuizen voor de vluchtelingen open. Solimans leger wordt nu over zee naar Konstantinopel gebracht, indien althans het overschot van zijne geslagen, ,75, voor elke regel meer 15 ending tot Zaterdag namiddag tvolgend nommer ingestaan Franciscus Johannes Conneman oertje van Veen. Jacob Mollevanger, wedr. ■nelia Veen en Neeltje Coster, wed. Dirk Schrant. Adrianus van Doorn en Catha- na Margaretha Snijders, wed. Jacobus de - Malthijs Zonderhuyswedr. vau Antje in Maria Catharina Bruin. Johannes Ge- lemtzberger en Jacoba Maria Barendina Duyn. s Johannes Marie, Z. van Johannes Peeper- Johanna Jacoba Francisca Vlek. Maria i, D.-van Johannes van Beekum eu Angenitha allemans. D. van Bernardus Terrnaat en Jansje Bleeker. CatharinaD. van Everardus van Latum ha Knuist. Maartje, van Nioolaas van ik en Trijntje Rochel. MaartieD. van lakker en Maartje Brouwer. BernardusZ. van Judocus Schellinger en is Vredevoort. Z. van Remmert Jonker en Grietje Wester. N. Schut, wed. Hendrik Cloeck 91 j. Hart, wed. Cornelis Bommezijeerder wed. longert81 j. D. van Pieter Roskam en Maartje Kabel, D. van Willem Klugt en Geertruida Blok- jna 18 m. •,tha CorneliaD. van Arnoldus Hubertus en Margaretha Cornelia Keuss, ruim 14 m. h Pellmanechtgen. van Hermanus Smoren- '1 j- Geertje Rojlandwed. Willem de bijna 68 j. Worst, echtgen. van Hendricus Mueiink, 59 j 'ebr. Aangevoerd 91 vette Kalveren f 60 a ire dito 7 8a 14, 7 Schapen 26 a 38, 112 0,50 a 0,58 per kgr. e Kaas f 34,50, commissie f 33 middelbare prijs t 21aangevoerd 177 st., wegende - Ter graanmarkt aangevoerd 3189 heet. Tarwe logge f 7,75 a 8, Gerst f 5,80 a 6,75, idem 7,50 Ilaver f 3,25 a 4,75, Paardenboonen uine 10 a 13.25 Kanariezaad f 8.75 a 9 d 11, Erwten: groene 14 a 19, graauwe e 14 a 19. ïgevoerd 7 Paarden f 150 a 400 5 Koeien 0 nucht. Kalveren f 6 a 14, 934 Schapen Lam 8 98 magere Varkens t 12 a 17, 4 a 8 Boter per kop 85 a 95 et. r. Aangevoerd 6 st. wegende 1344 kilogr., Febr. Aangevoerd 5 Koeien f 130 a 180, 19 nuchtere kalveren f 6 a 12, 21 Schapen 1 Paard f 130, 49 st. Kaas f 33,50, we- ilocr. 5 Pebr. Kleine Kaas 35,50, middelbare r 34, stapels, Boter 7 1,35 a l,42j. per kgr., Kip- a 5 per 100, 92 Runderen, 24 Paarden, 58 i f 0,70 a 0,90 per kilogr., 91 nuchtere dito vette Varkens 0,48 a 0,56 per kilogr., 10 12 a 18, 147 Biggen 5 a 8 526 Schapen 4 Ganzen f 2 26 Zwanen 7 4a 4,50. Feb. Aangevoerd 12 Paarden 7 30 a 250, eldekoeien f 170 a 2,10, 18 vette dito 7 220 uchtere kalveren /6a 13, 375 Overhouders 6 magere Varkens 7 J2 a 16, 20 Biggen 7 6 ;n f 0,50 a 1,75, 40 Eenden f 1 17 5 kilogr. a 1,26, 40 kilogr. Kaas 35 a 45 per kilogr., ppeneieren f 3,50 a 4 per 100. Febr. Moutwijn 10,75, Jenever f 16,25. ?ebr. Aangevoerd 89 Schapen 7 21 a 28,50, .keren 78 a 15, 2 magere Varkens f 21,50, Boter (van 0.65 kilo) 7 0,85 a 1 95 Eieren Febr. Aangevoerd 3000 Runderen 4 6-6.2 en Lammeren 5.6-7.2 Kalveren 5-6.6 100 -9. )0 Runderen 4 6-6., 3000 Schapen en Larn- 100 Kalveren 5-6.4, Varkens 3 6-5. eenigen tijd achten wij ons verplichtde aan- sn te vestigen op de merkwaardige eigenschappen is van Guyot, ingeval van verkoudheid, eat.harren, lere aandoeningen van de bronches en longen, heeft ons echter bijzonder getroffen namelijk ionendie in onze phartnaeie komen om dat te vragen, den naam zijn vergeten en het om- den naam van pillen, globules, ja zelfs pastilles, ieh direct tot ons huis wendtis het ons ge- geheugen van den kooper te hulp te komen niet altijd het geval als men zich elders aan- noemd geneesmiddel te verkrijgen en dat kan vergissingen aanleiding geven, ken daarom de koopers vriendelijk den naam 'es ven Guyot wel te willen onthouden, elke dwaling te voorkomen gelieve men zieli rinneren, dat de handteekening Guyot in drie ikt is op het étiquettedat zich op elke flacon - ,v. van Jb. HOOQEDIJK en S. VAN ZOONEN. 6 Febr. 1878. Uit naam hunner kinderen _3oo^3o ^3oo€3ooC3o oöct Helaas! er is in de nog niet volle 12 bladzijden groote brochure stof te over. Enkele voorbeelden dus slechts. Raad van 12 Nov. 1873, afwijkende van het gewone gevoelenen met vroegere jurisprudentie in strijd. Wat dus is het geval? De schrijver heeft het reg 3 Feb, Hendricus Johannes Jacobus H'ehnet en \jatnu,,,,.- z Maria Sanders. Cornelis Pepping en Margaretha 1 J van Dam. Josephus Antonius Fransiscus fPehnes geaieua. WILLEM STENGS en BOORTJE BRAKENHOE. rpgem. Schoorl, 6 Eebr. 1878. !3c 3oo»3oci€3^o€. ^O0CO< geteekeude vermeldt hierbij gaarnedat ,EM STENGS gedurende 23 jare n ijnen vader en hem steeds eerlijk en trouw heeft R. BAS.

Alkmaarsche Courant | 1878 | | pagina 5