No. 6. Tachtigste Jaargang. 1878. ZONDAG 10 FEBRÜA R I. Echte en onechte gevaren til (Officieel (öebccltc Loting- voor de Nationale Militie. itlarHi- cu fieucsbecichtcu. 3 buerfcuttën. göjarigc KclLverceuiging ||f .£§1 van lil Jb. hoogedijk gl VAN ZOONEN Sdjurigc KclRverccniging A A Deze Courant wordt wekelijks uitgegeven en is verkrijgbaar op Zaterdag avond te 7 uren. Prys per kwartaal f O,Sa, franco per post f O,SO, afzonderlijke nemmers Cents. Brieven franco aan de Uitgevers HERM'. COSTER ZOON. De Advertentiën kosten van 15 regels f 0,75, voor elke regel meer 15 Cents; groote letters naar plaatsruimte. Bij inzending tot Zaterdag namiddag 1 uur, wordt voor de plaatsing in het eerstvolgend nommer ingestaan ingezonden berichten een dag vroeger. Bij deze Courant behoort een bijblad, bevattende stads nieuws, wekelijksche berichten en adverlenlièn- BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis dat ieder bevoegd is zich van de dienst bij het^brandwe- zen vrij t.e fcoopentegen betaling van f 5,— voor de lo- ling in de maand Februari en van 6 na de loting in de maand April e.k. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Alkmaar, A. MACLAINE PONT. 10 Jan. 1878. Dfl Secretaris NUHOUT van der VEEN. KIEZERSLIJSTEN. De VOORZITTER van den Gemeenteraad te Alkmaar; Gezien art. 7, 2e lid der kieswet van 4 Juli 1850 (Staats blad n°. 37); Noodigt de ingezetenen dezer gemeente dringend uit,om zoo zij elders in de directe belastingen zijn aangeslagen daarvan vóór 15 Februari 1878 ter gemeente secretarie te doen blijken opdat zij op de weldra optemaken kiezerslijsten kunnen worden gebragt. Verzuim heelt tengevolge dat men niet op die lijsten geplaatst wordt en alzoo niet zou mogen deelnemen aan eventuele verkiezingen, boewei betalende de gevorderde census. Alknutnr Be Voorzitter voornoemd 1 febr. 1878. A. MACLAINE PONT. De BURGEMEESTER der gemeente ALKMAAR heeft ter secretarie dier gemeente, gedurende dertig dagen, ter inzage van de belanghebbenden nedergelegd eene opgave van "uitkomsten bedoeld in de artikelen 15, 23 en 43 der wet van 26 Mei 1870 (staatsblad n°. 82), waarvan ter vol doening aan art. 15, 2'. lid der gemelde wet, bij deze af kondiging geschiedt. Alkmaar De Buraemeester voornoemd 2 iebr. 1878. A. MACLAINE PONT. BURGEMEESTERenWETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter kennis van de belanghebbenden: dat de loting der in het vorige jaar in deze gemeente voor de Militie ingeschrevenen zal geschieden op Dingsdag, den 12 Februari 1878, ten raadbuize der gemeente Alkmaar. Zij worden mitsdien opgeroepenom op dien dag des voormiddags ten 9J. ure zich aldaar te bevinden om te loten en opgave te doen van de redenen van vrijstelling die zij ter zake van de Militie vermeenen te moeten inbrengen. Indien zij vermeenen vrijstelling te kunnen erlangen wegens broederdienst of op grond van te zijn eenige wettige zoon, zullen zij bovendien op Vrijdag, den 1 Maart e.k., des na middags ten zes ure, in bet gemeentebuis moeten verschij nen vergezeld van twee bij den Burgemeester bekende en ter goeder naam en faam staande meerderjarige ingezetenen, die de vereischte getuigenis kunnen afleggen en het aldaar optemaken getuigschrift onderteekenen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Alkmaar, A. MACLAINE PONT. 6 Febr 1878 De Secretaris, NUHOUT van der VEEN. P O L I C I E. Ter terugbekoming is aan bet Commissariaat van Policie het navolgende voorbandenals20 zakken rogge5 rissen klompen, 1 kachel, 1 kleed of dek, 1 doode kip en 1 dito haan en 1 wollen dasje. Verder zijn aldaar inlichtingen te bekomen omtrent 1 kleine portemonnaie met eemg geld, 1 doosje, inhoudende 2 gouden oorbelletjes1 vierkant plaatje van een gouden ring, 1 melk- schuitje of boeier en 1 wit kinderkapertje met blauw lint. De heer I. Pik te Groningen gaf een drietal arti kelen uit de „Financier" als brochure uit, en behan delde daarin De gevaren verbonden aan het koopen van vast goed en het schieten van geld op hypotheek. Dit werkje schijnt opgang te maken. De schrij ver vermeldtdat hij tot de afzonderlijke uitgave is genoopt geworden, door den „meer dan gewonen bij val" aan zijn werk te beurt gevalien. De heer A. van Eek schreef naar aanleiding van deze uitgave van den heer Eolmer te Groningen, een omvangrijk artikel in No. 14780 van het Handelsblad, meerdere dag- en weekbladen wijdden eenige regelen aan het bij talrijke advertentiën onder de oogen van het pu bliek gebragte boekje. Wij kunnen de ingenomenheid van het publiek, dat meer nummers van de „Financier" verlangde, dan -de uitgever gedrukt had, niet deelen. Niet, omdat wij het verkeerd vinden om werkelijk be staande gevaren aan te wijzenal worden daardoor velendie bun fortuin belegden in landerijen en hypotheken, uit hunne rust opgeschrikt. Dat gevoel van onveiligheid kan vuor de bezitters van koopacten en hypothecaire obligatiën slechts heilzaam zijn eene aansporing tot voorzichtigheid eene herinnering aan de les dat het gemakkelijker is fortuin te makendan fortuin te bewaren. Onze grieve tegen het boekje van den heer Pik, is, dat het onvolledig en daarom onwaar is. Van courant-artikelen, allerminst van de sensatie-artikelen, die een nieuw orgaan aan lezers moeten helpen verwacht niemand volledigheid; men moet diu echter eit.chen van eene brochure, die optreedt met het karakter van een ernstig en gemoedelijk woord van waarschuwing. Men behoeft geen onvolledigheid die onwaarheid wordtte verontschuldigen ia een schrijver, die zijne meening over een jurisdiseb on derwerp ten beste gevende, „de meesters in de rech ten in de Tweede Kamer" verwijt, dat zij den tijd zoek brengen „met politieke beuzelpraat en allerlei partygeknoei." Beuzelpraat en partygeknoei zijn harde woorden vooral wanneer zij ongemotiveerd worden neerge schreven. Zoo ook is onvolledig tot onwaarheid toe een hard oordeel over een boek. Op ons rust dus de plicht tot motiveering. Helaaser is in de nog niet volle 12 bladzijden groote brochure stof te over. Enkele voorbeelden dus slechts. De heer Pik sprekende over het contracteeren van hypotheken zegt op pag. 7 „is de geldnemer „een koopman van wiens solvabiliteit men niet ten „volle overtuigd is, dan zal men voorzichtig hande- „len de gelden niet te stortendan nadut de in schrijving der hypotheek minstens 40 dagen gele- „den heeft plaats gevonden, daar men anders krach tens art. 774 W. v. K. gevaar loopt als concur rente en niet als preferente schuldeischer te wor- „den aangemerkt, indien de koopman binnen den „genoemden termijn in staat van faillissement mogt „worden verklaard." Met andere woorden vertelt dus de heer Pik dat eene hypotheek voor binnen veertig dagen voor het faillissement van den debiteur geleend geld nietig is, den geldschieter geene preferentie geeft op het ver bonden perceel. Daar de heer Pik het wetsartikel er bij opgeeft, za! het wel waar wezen! Toch is 't niet waar, en hoe gevaarlijk een dergelijk neêrschrijven van on juistheden is, bewijst het voorbeeld van den heer van Eek die in goed vertrouwen hetzelfde naschrijft in zijn aangehaald artikel in het Handelsbladzonder ei: en onderzoek hoewel hij als hypotheekbewaarder en deskundige het ongetwijfeld beter weet. Misschien doen wij er den heer Pik dieals wij ons niet vergissen, geen tijdverbeuzelend en par- tijknoeijend meester in de regten maar een ijverig commissionair in effecten is, een dienst mede, waarvan hij in zijne particuliere zaken gebruik kan maken, als wij hem mededeelen, dat de door hem uit de wet gelezene bedreiging met nietigheid er niet in ttaat vooral niet in art. 774 W. v. K. Inderdaad er zoude ook geen enkele reden voor te vinden zijn. Wat echter wel door de wet verbo den wordt, is geheel iets anders; het is verboden om bestaande concurrente schulden binnen veertig dagen voor het faillissement te veranderen in preferente het is verboden ten nadeele van de overige con currente crediteuren aan één hunner een voor- regt te schenken; en teregt, want alle gelijksoor tige (concurrente) schulden hebben een gelijk regt op de goederen van den koopman. Maar het is nergens verbodenook niet één dagéén uur voor het faillissementom voor eene nieuwe geld- leening waarvan het bedrag in den boedel komt en het actief verhoogt, hypotheek te bedingen Wat verboden is, is wat men in den handel noemt, zich dekten, b. v. voor vroeger geleverde goederen maar geldleenen tegen hypotheek kan de heer Pik zonder gevaar voor zich of zijne clienten gerust doen aan een koopman van wiens solvabiliteit bij niet zeker is. Zelfs wanneer de heer Pik zelf tot curator in hel faillissement mogt worden benoemdzoude er weinig gevaar voor hem zijn, want de rangschik king der crediteuren en daarmede de beoordeeling van de waarde der hypotheekzou ook dan nog af hangen van den regter-commissaris 1 De heer Pik denkt zich het gevaldat iemand een behoorlijk onderzoek heeft ingesteld naar de wettigheid van de laatste overdracht van een perceel vast goed. En vraagt zich dan af, of die man nu genoeg heeft gedaan, „om niet de dupe te wor den van ons ellendig regtwezen." Op een paar scherpe uitdrukkingen komt het niet aan. Neen zegt de heer Pik „hij heeft nog bijna niets gedaan." Nademaal nu niemand gaarne de dupe wordt van iets „ellendigs," noch van een regtswezen, noch van halve wetenschap, zoo volge men den raad van den heer Pik. „Men moet opklimmen tot alle vorige „eigenaars en alle vorige overdrachten. Latere over brachten kunnen toch de eenmaal gemaakte fout „niet verhelpen. Zij lijden aan een gebrek dat zij „van de eerste gebrekkige overdracht hebben geërfd, „en zij verergeren slechts de kwaalomdat zij de „zaak oneindig ingewikkelder maken." Met deze „opvatting komt de schrijver er dan ook toe om te „zeggen, „zekerheid krijgt men ten deze bijna nooit." Dit alles is nu wel heel mooi, dat opklimmen tot alle vroegere overdrachten, en alle vroegere eigenaren, die retrospective kennismaking met onze voorvade ren, tot do Batavieren toe, is wel geschikt om iemand af te schrikken van de allerloszinnigste handeling om in Nederland land te koopen of huizen te bou wen of op de huizen en het land van een mede- mensch geld te schieten. Want dat onderzoek naar alle overdrachten en alle eigenaars is zoover de hand van het kadaster reikt uitvoerbaar, maar hoe vindt gij de eigenaren uit de vorige eeuw b. v„ om van Claudius Civilis en Sora- nus te zwijgen, en gij hebt die noodig, want latere overdrachten toch kunnen een eenmaal gemaakte fout niet verhelpen." Maar 't is volkomen overbodig Want zoodanig onderzoek behoett zich hoogstens over een tijdvak van 30 jaren, den langsten verjaringstermijn, uit te strekken. Oudere fouten doen er mets meer toe en in den regel zal men kunnen volstaan met een onderzoek naar de overgangen over de laatste twintig jaar omdat het meestal eene verjaring uit kraehte van een titel zal gelden. Om nu ook uit het laatste deel van des heeren Pik's waarschuwing een voorbeeld van overdrijving te gevenhalen wij zijn beweren op pag. 13 aan dat wanneer eene koop ontbonden wordtwegens wanbetaling der kooppenningen en art. 1302 B. W. de inmiddels door den kooper verleende hypotheken -- n.b. verleend, terwijl hij eigenaar was en het vaste goed ten zijnen name bekend stond nietig zouden zijn. Hoe de schrijver aan dat gevoelen komt, geeft hij niet op wij moeten dus raden naar zijn argu ment, en vermoeden dan, dat hij art. 1215 B. W- op het oog heeft. Is dit zoo dan kan hij zich in. derdaad beroepen op één arrest van den Hoogen Raad van 12 Nov. 1873, afwijkende van het gewone gevoelen en met vroegere jurisprudentie in strijd. Wat dus is het geval? De schrijver heeft het reg te wijzen op eene afwijzende jurisprudentie, ais een mogelijk gevaar; in plaats van dat te doen, stelt hij als een onbetwistbaar feitwat eene zeer betwiste en op goede gronden betwistbare beschouwing is. Dit is eene overdrijving, die niet schaadt voor den deskundigen lezer, waarop echter het publiek, voor wien de brochure geschreven is, regt heeft uit te roepen: bangmaken geldt niet! Zeker is met het aanwijzen van deze en andere bezwaren tegen het schrijven van den heer Pik niet aangetoond dat onze wetgeving op het stuk van kadaster en hypotheken volmaakt is, zeker volgt daar niet uitdat voorzorg bij het aaukoopen van land en het beleggen van geld op hypotheek over bodig is. De werkelijke moeijelijkheden zijn meermalen door bevoegde hand aangetoond, ook deheer A. van Eek de schrijver van het artikel in het handelsblad heeft daaromtrent ernstige ook populaire vertoogen gele verd. Zij spruiten in hoofdzaak voort uit de onmo gelijkheid zoowel feitelijke onmogelijkheid, als ju ridische onbevoegdheid voor den hypotheek-bewaar der om te oordeelen over de bevoegdheid van hen, die acten ter overschrijving aanbieden. Alle andere gevaren zijn bij eenige zorg te voor komen. De ondervinding leert dan ook, dat milü- oenen en millioenen op hypotheek worden geplaatst, dagelijks en in alle oorden des lands, dat er dagelijks vast goed publiek en onder de hand wordt verkocht, en er bijna nimmer schade wordt geleden door de schuld van wat de heer Pik noemt „ons ellendig regtswezen". Er wordt dikwijls schade geleden door de eigenwijsheid van koopers die zélf wel een acte kunnen maicen, de verkeerde zuinigheid van anderen, die om de kosten van het transport te verminderen noodig onderzoek nalaten door zaakwaarnemerij en beunhazerij, die de wet niet kent, en de meest eenvoudige voorzichtigheidsmaatregelen verzuimt en duizend andere redenen van eigen schuld. Maar niettegenstaande alle grieven tegen ons hypothe cair stelsel en de werkelijk niet volmaakte inrigting van het kadaster is in ons land geen geldbelegging veiliger dan deze, mits men de wet kent en voor zichtig handelt, zoo als een goed huisvader past. Legio zijn de processen voortspruitende uit het pand- regt op roerend goedals men ze vergelijkt met het getal van die, welke uit hypotheken ontstaan; en indien er perceelen zijn waarvan de eigendom onzeker is (en dat die er zijn kunnen en ook werkelijk zijn alvorens de verjaring te hulp komt, zal niemand den heer Pik betwisten), dan zal een voorzichtig geldschie ter daarop evenmin zijn kapitaal plaatsen, als een voorzichtig koopman zich waagt in onzekere speculatiën. Want in den regel zal die onzekerheid van eigendom zich aan den notaris, die bekend is met loeale toe standen, verraden. Misschien, zegt de heer Pik nu maar gij erkent dan toch onzekerheid, gij geeft toe dat er gevaren zijn, en roept hij ons triomphantelijk de woorden toe die hij ontleende aan het wetsontwerp van 1860; de wetgever zelf heeft het gezegd „de geheele eigendom van onroerend goed staat op losse schroeven." Over de gepastheid der laatste uitdrukking kan men twisten; als men er mede bedoeltdat op het kadaster verkeerde tenaamstellingen voorkomen, en dat het mogelijk is, dat eene hypotheek ten onrechte en door een onbevoegde kan worden geroijeerd, dan is er niet veel tegen te zeggen, maar als de heer Pik zich beklaagt, dat hij de bezitters niet leert ken nen door het kadaster annonceert dat het getuig schrift van den hypotheek-bewaarder een vod, een kladde is, het geheele regtswezen ellendig noemt, ver kondigtdat de geldbeleggers meestal te werk gaan met de meest afkeurigswaardige roekeloosheid, dan is zijne overdrijving zoo grootzijne voorstelling zoo gechargeerddat wij twijfelen aan het nut eener waarschuwing op deze wijze gegeven, en zeker de veroorzaakte onrust onevenredig achten met het wer kelijk bestaande kwaad. 1A b - il i e U U) 3 Tot predikant bij de herv. gemeente alhier is beroepen ds. H. A. J. Lutgete Nederhorst den Berg. -- Door den heer P. Brugman alhier is aangenomen het bouwen van eene boerenhofstede enz. in den grooten IJpoider voor de som van 14,890. Door de Justitie is in beslag genomen een valsche rijksdaalder met de beeltenis van Koning Willem lil en het jaartal 1872. De sub-commissie tot viering van de „Unie van Utrecht alhier heeft zich geconstitueerd en bestaat uit de heeren dr. J. J. de Gelder, voorzitter; f Nuhout van der Been, secre taris; jhr. J. G. F. van Spengler, penningmeester; J. C. Iioon, dr. C. J. Lange mr. C. R. H. van Lelyveldmr. C. P- E HaneqraajfH. P. Ibink Meienbrink, J. C. Vonk en A- Prins. Naar men verneemt, zal onze voormalige stadgenoot de heer H. Hofmeester, tnans soloviolist bij het paleisorchest, in het begin der volgende maand een concert gevenmet belangelooze medewerking van de heeren J. Cramer (viool), Coltin (piano) en Wedemeyer (Cellö), allen artisten van naam en leden van genoemd orehest. Deze medewerking zij eene aanbeveling te meer ter bijwoning van het concert, door den heer Hofmeester te geven. Zie verder het bijblad. B U R G E R L IJ K E STAND ONDERTROUWD. 7 Feb. Dirk Kruytte Amsterdam en Marritje Margaretha Lubertite Alkmaar, onl. te Amsterdam. -Pieter Oostenrijk en Alida Cornelia Roodenberg. Hermanns Bos, wedr. van Catharina Maria Sehrö Ier, en Maria, de Boer, beiden alhier, laatstgen onl. te Amsterdam. Jacobus Zuttalhier en Dieuwertje Lakemante Medemblik. GETROUW D. 3 Feb. Hendricus Johannes Jacobus Wehnes en Catharina Maria Sanders. Cornells Fepping en Margaretha van Dam. Josephus Antordus Fransiscus tfehnes en Antje Huybers. - Franciscus Johannes Comeman en Dieuwertje van Veen. - Jacob Mollevanger, wedr- van Cornelia Veen en Neeltje Costerwed. Dirk Hendrik Schrar.t. Adrianus vuu Doorn en Catha rina Maria Margaretha Snijderswed. Jacobus de Vries. Matthijs Zonderhuyswedr- van Antje Tholen en Maria Catharina Bruin. Johannes Ge- r ar dus Heintzberger en Jacoba Maria Barendina Duyn. GEBOkEN. 2 Feb. Hendricus Johannes Marie, Z. van Johannes Peeper- korn en Johanna Jacoba Francisca Vlek. Maria Angenitha, ü.-van Johannes van Beekum en Angenitha Maria Pallemans. 3 Grietje, D. van Bernardus Termaat en Jansje Bleeker. 4 n Johanna Catharina, D. van Everardus van Latum en Agatha Knuist. Maartje, van Nioolaas van dan Brink en Trijntje Rochel. MaartieD. van Pieter Bakker en Maarlje Brouwer. 5 Johannes Bernardus, Z. van Judoeus Schellinger en Geertrudis Vredevoort. 6 Aicolaas, Z. van Remmert Jonker en Grietie Wester. OVERLEDEN. 1 Feb. Maria Schut, wed. Hendrik Cloeck91 j. 2 Grietje Hart, wed. Cornelis Bommezijeerder wed. Simon Jongert81 j. 3 u AlidaD. van Pieter Roskam en Maartje Kabel, 18 d. 4 u Trijntje, D. van Willem Klugt en Geertruida Blok dijk bijna 18 m. 5 u Margaretha CorneliaD. van Arnoldus Hubertus Driesen en Margaretha Cornelia Keuss, ruim 14 m. 6 Elisabeth keilman, echtgen. van Hermanus Smoren- berg51 j. Geertje Hofland, wed. Willem de Gelder, bijna 68 j 7 Jantje Worst, echtgen. van Hendricus Mueiink, 59 j Alkmaar 4 Febr. Aangevoerd 91 vetfe Kalveren f 60 a 140, 11 nuchtere dito (8a 14, 7 Schapen f 26 a 38, 112 vette Varkens f 0,50 a 0,58 per kgr. 8 Feb. Kleine Kaas f 34,50, commissie 33, middelbare f 35 laagste prijs t 21 aangevoerd 177 st., wegende 43565 kilogr. Ter graanmarkt aangevoerd 3189 heet. Tarwe 7,50 a 12, Rogge 7,75 a 8, Gerst f 5,80 a 6,75, idem Chevelier 7 7 a 7,50 Haver f 3,25 a 4,75, Paardenboonen f 7 a 7,50 bruine f iO a 13 25 Kanariezaad f 8-75 a 9 Blaauwmaanzaad f 11, Erwten: groene 14 a 19, graauwe 18 a 22 vale f 14 a 19. 9 Feb. Aangevoerd 7 Paarden f 150 a 400 5 Koeien f 110 a 180, 40 nucht. Kalveren f 6 a 14, 934 Schapen 1 14 a 32 1 Lam 898 magere Varkens 12 a 17, 135 Biggen f 4 a 8 Boter per kop 85 a 95 ct. Edam 2 Febr. Aangevoerd 6 st. wegende 1344 kilogr., f 30 a 34,50. Haarlem 6 Febr. Aangevoerd 5 Koeien f 130 a 180, 1 Kalf f 55 19 nuchtere kalveren f 6 a 12 21 Schapen f 25 a 30, 1 Paard f 130, 49 st. Kaas f 33,50, we gende 10418 kilogr. Punterende 5 Febr. Kleine Kaas/35,50, middelbare r 34, aangevoerd 84 stapels, Boter 1,35 a 1,42 j. per kgr., Kip peneieren f 4 a 5 per 100, 92 Runderen, 24 Paarden, 58 vette Kalveren f 0,70 a 0,90 per kilogr., 91 nuchtere dito 10 a 25 36 velte Varkens 0,48 a 0,56 per kilogr., 10 magere dito f 12 a 18 147 Biggen f 5 a 8 526 Schapen en Lammeren, 4 Ganzen f 2, '26 Zwanen f 4 a 4.50. behagen 7 Feb. Aangevoerd 12 Paarden f 30 a 250, 14 magere Geldekoeien 'f 170 a 2,10, 18 vette dito f 220 a 300, 12 nuchtere kalveren /6 a 13, 375 Overhouders f 22 a 29 16 magere Varkens J2 a 16, 20 Biggen f 6 a 8 30 Kippen f 0,50 a 1.75, 40 Eenden f 1 175 kilogr. Boter f 1,20 a 1,26, 40 kilogr. Kaas 35 a 45 per kilogr., 3000 stuks Kippeneieren f 3,50 a 4 per 100. Schiedam 4 Febr. Moutwijn f 10,75, Jenever f 16,25. Uitgeest 6 Febr. Aangevoerd 89 Schapen f 21 a 28,50, 2 nuchtere Kalveren f 8 a 15 2 magere Varkens f 21,50, 131 koppen Boter (van 0-65 kilo) 0,85 a 195 Eieren f 5 per 100. Londen 4 Febr. Aangevoerd 3000 Runderen 4 6-6.2 9000 Schapen en Lammeren 5.6-7.2 Kalveren 5-6.6 100 Varkens 3.6-4-9. 7 Febr. 800 Runderen 4.6-6., 3000 Schapen en Lam meren 5 6-7.2, 100 Kalveren 5-6.4, Varkens 3.6-5. Gedurende eenigen tijd achten wij ons verplichtde aan dacht der zieken te vestigen op de merkwaardige eigenschappen der teercapsules van Guyot, ingeval van verkoudheid, catharren, tering en andere aandoeningen van de bronches en longen. Eene zaak heeft ons echter bijzonder getroffen namelijk dat vele personendie in onze pkarmacie komen om dat geneesmiddel te vragen, den naam zijn vergeten en het om schrijven met den naam van pillen, globules, ja zelfs pastilles. Als men zich direct tot ons huis wendtis het ons ge makkelijk het geheugen van den kooper te hulp te komen maar dat is niet altijd het geval als men zich elders aan meldt om genoemd geneesmiddel te verkrijgen en dat kan tot, nadeelige vergissingen aanleiding geven. Wij verzoeken daarom de koopers vriendelijk den naam van teercapsules van Guyot wel te willen onthouden. Ten einde elke dwaling te voorkomen gelieve men zich vooral te herinnerendat de handteekening Guyot in drie kleuren gedrukt is op het étiquettedat zich op elke flacon moet bevinden. Bergen, 6 Febr1878. Uit naam hunner kinderen, van WILLEM STENGS en DOOETJE BRAKENHOE. Aagtdorp, gem. Schoorl, 6 Eebr. 1878 >pv e ondergeteekende vermeldt hierbij gaarne dat „WILLEM STENGS gedurende 26 jaren zijnen vader en hem steeds eerlijk en trouw heeft gediend. BAS. ;r st ij

Alkmaarsche Courant | 1878 | | pagina 1