Tschtiaste Jaargang. 1878. T. Bijblad van de Alkmaarsclie Courant van Zondag o Maart 1878. SlSAcfceUjkecftc ficvichtcn. DuUscSiland. Itelgic. Frniikryk. Cii'ool Ri'itianje en Ierland. 3 boerlciiticu. H. P. van der tak. w. h. van der tak— De Bondsraad heeft den 21 de voorstellen zijner com missie betreffende de wet op de plaatsvervanging van den Rijks-kanselier met alg. st. aangenomen. Bij den Bondsraad is een wetsontwerp ingekomen, dat het aantal booten regelt, die op elk dnitsch koopvaardijschip voorhanden moeten zijn, daar de ondervinding geleerd heeft, dat er bij schipbreuk dikwijls menschenlevens verloren gaan omdat de schepen niet voldoende van booten waren voorzien. De grootmeester der Johanniter-ordeprins Karei van Pruisen, heeft 3000 mark uit de kas der orde aan den duitschen ambassadeur te Konstantinopel gezonden ten be hoeve van de noodlijdenden aldaarzonder onderscheid van geloof of nationaliteit. De te Varzin tusschen den Rijks-kanselier en den heer v. Bennigsen gevoerde onderhandelingenten doel hebbende het optreden van leden der nationaal-liberale partij in de regeeringzijn te Berlijn voortgezet maar dezer dasen af gebroken. De heer v. Bennigsen moet verklaard hebben dat de nationaal-liberalen onmogelijk nieuwe belastingen konden goedkeuren, die de Rijks-regeering onafhankelijk zouden maken zonder de noodige constitutioneele waarborgen. Daar voor was het in de eerste plaats noodigdat men in de verschillende Statenvooral in Pruisender Volksvertegen woordiging een werkelijk recht om de belastingen te regelen toekende [In Pruisen, en ook in verscheidene andere duit- sche Staten, heeft het Parlement namelijk het recht niet om eenmaal bestaande belastingen te wijzigen of af te schaf fen]. Derhalve moest art. 109 der pruisische grondwet ver anderd worden. Prins Bismarck moet geantwoord hebben dat hij dat niet kon belovenomdat die eisch waarschijnlijk bij de Kroon op onoverkomelijke bezwaren zou stuiten. De kamer van koophandel te Frankfort a/M. heeft den Rijks-kanselier voorgesteld om eene duitsche zilvermarkt te Frankfort te vestigen waar men over Triest en Venetie zeer goed met Londen zou kunnen wedijveren en door den handel in oostenrijksche fondsen en coupons bij den zilverhandel bijzonder groot belang heeft. Rijksdag. Den 22 is een begin gemaakt met de eerste lezing van de met elkander verbonden wetsontwerpen be treffende de belasting van tabak de zegelbelasting en die op de speelkaarten. Nadat de minister Camphausen die ont werpen had toegelichtvoerden verscheidene sprekers 'net woordallen tegen de ontwerpenhetzij omdat zij eene algemeene belastinghervorming verlangden hetzij omdat zij te groote nadeelenvooral voor den tabaksbouw en handel daarvan vreesden. Zijdie op eene algemeene belasting hervorming aandrongen, deden tevens uitkomen, dat die onmogelijk zou zijn zonder de constitutioneele waarborgen die een verantwoordelijk Rijks-minister van financiën geven kan. Prins Bismarck verklaarde, dat hij in zaken als deze voornamelijk op het oordeel van den pruisischen minis ter van financiën moest afgaaan. Toen de heer Delbrück nog aan het hoofd van 's Rijkskanselarij stond, was dat anders; maar de ondervinding had geleerd, dat er op den duur niet 2 zulke groote centra voor de leiding der finan ciën in het Duitsche Rijk konden bestaan. Spr. beschouwde deze ontwerpen als een maatregel van overgangom lang zamerhand tot eene algemeene belastinghervorming te gera ken; en met name de tabaksbelasting als een eersten stap tot een tabaksmonopolie voor het Rijk. Het Rijk moest zijne eigene inkomsten verkrijgen zoodat het ter bestrijding van de Rijks-uitgaven niet langer aan de deur der verschillende Staten behoefde te komen bedelen, maar eer tot het uitdeelen van gelden uit het overschot der Rijks-inkomsten aan de duitsche Staten zon kunnen overgaan. Den 23 heeft de minister Camphausen -eenige zinsneden voorgelezen uit eene notaruim een jaar geleden door hem aan prins Bismarck gezo.iden, waarm hij verklaarde, een voorstander te zijn van eene hoogere tabaksbelasting als middel om het Rijk eene duurzame vermeerdering van in komsten te bezorgenmaar slechts als maatregel van over gang naar het tabaksmonopolie voor het Rijkwaarvan zulkegroote inkomsten te verwachten waren, dat andere belastingen met name die op het zoutafgeschaft zouden kunnen worden. Herhaaldelijk had hij den Rijks-kanselier verzekerd zijn ontslag te zullen nemen in geval deze voor stellen niet goedgekeurd werden. Prins Bismarck heeft dat bevestigd en er bijgevoegd, dat hij slechts om gewich tige redenen en noode des ministers ontslag zou aannemen maar dat hij hooptedat zij het ook verder eens zouden kunnen worden. De eerste lezing der ontwerpen is ge ëindigd met hunne verwijzing naar de begrootings-commis- sie. Tegen een tabaks-monopolie verklaarden zich alle sprekers. Den 26 heeft een lang debat plaats gehad over het voorstel betreffende het centraal-bureau der Rijkskanselarij, dat van de Zijde van het centrum fel bestreden werd voornamelijk door den heer v. Scho lemer-Alstdie het wilde doen voorkomen alsof de instelling van dat bu reau eene onnoodige weelde wasalleen voor bet ge mak van den Rijks-kanselier, die het grootste deel des jaars in ledigheid te Varzin doorbracht. - Prins Bismarck verklaarde, dat de inrichting van het centraal-bureau on misbaar was voor de gemakkelijke afdoening van zaken. De vorige spreker had gezegd, dat men het centraal-bureau maar naar Varzin verplaatsen moest, dewijl hij daar den meesten tijd vertoefde. Dien spreker moest hij echter her innerendat hem in het voorjaar een volledig verlof gewei gerd was ten gevolge waarvan hij den zwaarsten arbeid naar Varzin moest meenemen, tiezond was hij daarbij niet geworden, en hij had gedurende zijn verlof méér en met geringer krachten moeten arbeiden dan te Berlijn. Hij hooptedat de verwachte plaatsvervanger hem geheel en in alles vervangen zou. Daartoe was evenwel een centraal- bureau noodig. Nam men aan dat de pruisische minister van financiën de bedoelde plaatsvervanger werddan zou deze toch met alle takken van het Rijksbestuur niet geheel vertrouwd zijn. Dientengevolge zouden er wrijvingen plaats hebben wanneer de Rijks-kanselier met verlof of ziek was. Ten slotte verzocht spreker (onder toejuichingen van reeli- ter- en linkerzijde) den leden, wien hij persoonlijk onaange naam waszich te onthouden van zulke kleine persoonlijke hatelijkhedendie slechts strekken konden om zijne gezond heid nog meer te benadeelen- -- De aangevraagde' gelden zijn met groote meerderheid toegestaan. Bij de beraadslaging over de begrooting van buit.-zaken is de ten vorigen jare geweigerde verhooging van 3000Ü mark voor den ambassadeur te Londen verleend. Den 20 is het gouvernementsgebouw te Brugge, waarin des avonds een feest zou worden gegeven, afgebrand. Er is niets overgebleven dan de I muren. De Kamer heeft den 22 de beraadslaging over het wets voorstel betreffende den arbeid van kinderen in de mijnen ten einde gebracht. Van de beide in ons vorig No. ver melde amendementen is dat van den heer Jottrand met 80 tegen 5 st. verworpen en dat van den minister Beernaert met 60 tegen 32 st. aangenomen. Graaf Qourowski-Weceleartillerie-officier in britsche dienst, heeft dezer dagen op zijn kasteel Montboron bij Nizza een luisterrijk diner gegeven ter eere van den prins v. Oranje. De Koningin van Wurtemberg is den 18 te Nizza aangekomen. De carnavals-feesten zullen aldaar dit jaar zeer luisterrijk zijn. Eere-pr°sidenten van het feestcomité zijn de prins v. Oranjede maire der stad en de hertog v. Castries. De bekende landschapschilder Daubigny, een leerling van Paul Delaroche, is den 19 in den ouderdom van 61 jaren overleden. De heer Chapouilgérant der ultra-radicale Réveil, is met aanneming van verzachtende omstandigheden, veroordeeld tot 2 maanden gevangenisstraf en 3000 fr. boetewegens het opnemen van het vroeger vermelde artikel van Rocheport tegen Paus Pius en het Conclave, welk artikel als beleedi- gend werd aangemerkt voor eene door den Staat erkende godsdienst. De advocaat Santaïïier te Lyondie vóór eenigen tijd een zijner ambtgenooten, den heer Cabaud, met een pistool schot om het leven bracht, is met het oog op verzachtende omstandigheden tot tien jaren dwangarbeid veroordeeld. Dat hij ten gevolge van bijziendheid zich in zijn slachtoffer ver gist hadis intusschen thans bewezen. De dagbladschrijver Hughes, die in een tweegevecht een ander dagbladschrijver, Uaimete Marseille, ombracht, is door de gezworenen vrijgesproken. De laatste, een elericaal, had in een artikel tegen het burgerlijk huwelijk bedekte toe spelingen gewaagd op de vrouw des eersten die haar hu welijk niet had laten inzegenen Den 24, den verjaardag van den val van het Koningschap m 1818, is op Père Lachaise, in tegenwoordigheid van eene ontzaggelijke menigte volkseene gedenkteeken onthuld op het graf van Ledru RollinHet bestaat uit een borstbeeld op een voetstuk en vermeldt, dat hij in 1818 als minister van binn. zaken het algemeen stemrecht regelde. Een aantal de- putatiën uit de departementen woonden de plechtigheid bij. De lieeren CrémieuxPiet or Hugo', Herisson en Louis Blanc hielden toespraken, welke luidruchtig- werden toegejuicht. Den 21 is in het Grand Hotel te Parijs een elevator [een stijg- en daaivertrekje dat den trap vervangt], waarvan de inrichting in het ongereede schijnt geraakt te zijn met ge weld tegen het dak gevlogen waarop de kettingen braken, en toen met even groot geweld nedergesmakt3 personen die er zich in bevonden, de barones v. Schack en 2 bedien den zijn door den schok gedood. De genl. Duplessis is den 25 op op 56 jarigen leeftijd aan de gevolgen van een val van het paard overleden. Er is een comité gevormd voor de oprichting van een standbeeld van de Lamenais te Ploërmel. De bij besluit van 31 Jan. aan het ministerie van o. werken toegevoegde hooge raad voor de middelen van gemeenschap, bestaande uit 48 ledenis den 25 door den minister de Preycinet geïnstalleerd. Senaat. Den 21 heeft de betrokken commissie haar ver slag ingediend betreffende het wetsontwerp op de colportage van dagbladen waarvan de beraadslaging op verzoek van den minister Dufaure op den 25 werd bepaald. - Het wets voorstel tot bescherming der vogels werd, na eene verwarde woordenwisseling tusschen de kampvechters der vogels en die der insecten, naar de commissie teruggezonden. Ver volgens had eene nog verwarder beraadslaging plaats over het herhaaldelijk ingetrokken en gewijzigd weder ingediende ontwerp betreffende den generalen staf. Den 22 heeft de minister Léon Say de begrooting van uilgaven ingediend en aangedrongen op de afdoening ervan vóór 1°. Maart, opdat de regeering niet wederom in de noodzakelijkheid zou worden gebracht van de goedkeuring van een nieuw twaalfde te vragen. De rechterzijde maakte veel bezwaar tegen zoo haastige behandelingwaarop zich een langdurig en stormachtig debat ontspon, hiermede ein digende, dat met alg. st. (256), terwijl 35 leden der rech terzijde zich onthieldenvoldaan werd aan 's ministers ver langen om de begrooting spoedvereischend te verklaren. De minister heeft het niettemin noodig geachtden 23 een wetsontwerp in te dienen om weder een twaalfde goed te keuren, hetwelk met alg. st. spoedvereischend werd verklaard. Voorts werden toen de beraadslagingen over den generalen staf hervaten wel naar aanleiding van een tegenontwerp van den heer Loysel. Den 25 isna eene korte beraadslaging het eerste arti kel, dat is het hoofdbeginsel, van het wetsontwerp tot vrij making van de colportage der dagbladen, met hulp vaneen deel van het rechtercentrum aangenomen. In overweging genomen werd een door den rapporteur der commissie be streden additioneel artikel van den heer de Ravignan vol gens hetwelk eeu colporteur in het genot moest zijn van zijne burgerschapsrechten en gecnerlei veroordeeling, zelfs niet wegens^ een drukpersdelict, ten zijne laste hebben mocht. De commissie stelde de volgende minder omvattende redactie voor: Deze aangifte houdt op van kracht te zijn, wanneer het uitgemaakt isdat de colporteur geen franschman is of wel eene veroordeeling te'zijnen laste heeft, waardoor hem zijne burgersehapreehten ontnomen zijn." De discussie hierover werd verdaagd. Het tweede artikel, boeten van 5 tot 15 fr. en eene gevangenisstraf van 14 dagen stellende op het verzui men der vereischte aangifte, werd zonder strijd goedgekeurd. Een additioneel artikel van den heer Lareinty, het opnemen van boeken, waaraan de colporta-gestempel was ontzegdals feuilleton in de couranten verbiedendewerd uit naam der commissie en der regeering als reactionair bestreden en niet in overweging genomen. Het twaalfde der begrooting voor de maand Maart werd goedgekeurd. Den 26 is het artikel van deu heer de Ravignan met 136 tegen 123 st. verworpen en vervolgens met zitten en opstaan de redactie der commissie aangenomen. Het geheele dus ge wijzigde wetsontwerp is voorts met 164 tegen 94 st. aange nomen. Kamer. van Afgevaardigden. Den 21 werd, na afdoe ning der begrooting voor landbouw en koophandel en die voor Algiersde kwestie van de seminariebeurzen in be handeling genomen. Een artikel bepaalde het vervallen der beurzentoegestaan voor seminarian welker professoren of onderwijzers deel uitmaakten van niet bij de wet erkende godsdienstige corporation, en dat die beurzen onder de ove rige seminariën zouden worden verdeeld. Graaf de Mm kwam hiertegen in eene uitvoerige rede, waarin hij uitweidde over de door de Kerk bewezen diensten en te velde trok tegen de revolutie van 1789, ten behoeve van verkregen rechten op, betoogende, dat het recht om godsdienstige cor- poratiën te stichten besloten was in de burgervrij hedenen niet kon worden ontzegd zonder inbreuk te maken op het recht van domicilie. De minister antwoordde, in eene veel toegejuichte rededat het ministerie de beginselen der re volutie vertegenwoordigde, welke juist den catholieken ge wetensvrijheid waarborgden. Hij betoogde voortsdat de Slaat wel degelijk liet recht had om buiten zijne toestem ming gestichte corporation te verbieden, kwam er tegen op, dat het ontnemen van beurzen gelijk de heer de Mm ge daan had, als eene vervolging werd voorgesteld, en verklaarde, dat de regeering het Concordaat en de rechten van het we reldlijk gezag zou handhaven. Ten slotte werd het betrok ken artikel met 313 tegen 107 goedgekeurd en na eene rede van den heer de Gasté werd de wet op de middelen aangenomen. Den 22 is de verkiezing van den heer Sens (bonapartist) te Atreelit nietig verklaard, den 23, met 238 tegen 215 st.. die van graaf d'Aulan (mede bonapartist). Den 25 is het ontwerp betreffende het twaalfde der belas tingen voor de maand Maart goedgekeurd en in verband daarmede een ander ontwerp spoedvereischend verklaard strekkende om aan de verschillende ministeriën voor de uit gaven gedurende die maand een crediet te verleenen van 359 miljoen. In het Hydepark te Londen waren tegen den 25 twee meetings bijeengeroepeneene vredelievende en eene anti- russische. De laatste was het talrijkst. Er waren volgens de Times 70,000 a 80,000 menschen van allerlei rangen en standen op de been men zag georganiseerde troepen wel- gekleede jongelieden eene massa nieuwsgierigendie zich wilden amuseeren, en een grooten hoop van het schuim des volks. Op de anti-russisclie meeting werden allerlei banie ren onder anderen turksehe en poolschegezien. Deze werd ongestoord gehoudeneene motie van vertrouwen in de regeering aangenomen en eene andere waarbij stappen wenschelijk werden geacht om de verdrukte mohammedaan- sclie bevolking van Turkije te beschermen en het ottornani- sche Parlement te steunenals het beste middel om die staalkundige en godsdienstige vrijheid te bevorderen waar van Rusland de grootste vijand is. Nadat deze motie was aangenomentrok, op voorstel van de leiders der meeting de geheele volksmassa naar dat gedeelte van Hydepark, waar de andere meeting intusschen ook bijeengekomen was. Zoodra men den vijandelijken drom zag naderen, stelde men zicli te weerde turksehe en andere banieren werden ver scheurd de policie-agentendie in massa tegenwoordig waren om de vrijheid van de meeting te handhaven konden weinig uitrichtenhet platform van de vredemannen werd door de tegenstanders genomen; eentooneelvan de grootste pschudding en verwarring had plaats. Er werd natuurlijk eevochten maar verreweg de meeste aanwezigen waren hoegenaamd niet gezind om te vechten en trachten slechts uit het gedrang te komen. Intusschen kwam van de meeting der vredemannen verder niets. Eindelijk trok een deel van de anti-russen naar het huis van lord Beaconsfield en bracht hem eene ovatiewaarna bij den heer Gladstone de glazen werden ingeworpen. Een der schuldigendie gearresteerd is en daarbij de policie-agenten heeft geslagen en geschopt, is reeds tof eene geldboete (subsidiair 2 maanden dwangarbeid) en tot 3 maanden dwangarbeid veroordeeld. De leiders der uiteengedreven meeting hebben 's avonds besloten, op nieuw eene meeting te beleggen ten gunste van den vrede en tevens ter verdediging van het recht van openbare bijeenkomst tegen geweld. De Mormng Post en de Daily Telegraph betoogen dagelijks met alle machtdat de russische vredesvoorwaarden voor Oostenrijk en Engeland verderfelijk en beleedigend en daarom volstrekt onaannemelijk zijn. Deze mogendheden behooren er zich dus op voor te bereiden om hare belangen des noods met. geweld te handhaven. Lord Rapier v. Magdala is, voor het geval dat eene expe ditie mocht noodig zijn, aangewezen als opperbevelhebber en sir Garnet IVolseley als chef van zijn generalen staf. In de arsenalen wordt harder gewerkt dan ooit. Hoogerhuis. Den 21 heeft lord Derby medegedeeld, dat de regeering op 13 en 15 Febr. depeches aan de russische gezonden had waarin de ernstige hoop werd uitgedrukt dat de russische troepen niet naar Gallipoli zouden rukken of de gemeenschap van de britsche vloot bedreigen. Daarop had de russische regeering op 18 Febr. geantwoord, dat de russen niet naar Gallipoli zouden oprukken of de liniën van Boulair overschrijden. Van haren kant hoopte de rus sische regeeringdat de engelsche vloot geene troepen op het europeesche of aziati-che strand zon ontschepen. Op 19 Febr. had lord Derby geantwoorddat Engeland geene troepen op de europeesche kust zou doen landenen bereid was om dat ook niet op het aziatische strand te doen zoo ook Rusland zich verbond om op de laatstgenoemde kust geene troepen aan wal te zetten. Daarmede had Rusland blijkens eene depeche van den 21genoegen genomen [In het Lagerhuis deed de minister A orthcotein antwoord aan lord Hartington, dergelijke mededeeling]. Op de vragen van lord Granville ant.wordde lord Derby, dat Baden-Baden als de plaats der Conferentie was aangewezenzij zounaar algemeen verwacht werdbijeenkomen in het begin van Maart, maar een gerucht, waaraan hij nog al geloof sloegdeed hem denken dat eene der betrokken mogendheden [Rusland] eenig 'anger uitstel van de Conferentie wenschelijk achtte. Eéne of twee mogendheden wenschtendat de regeeringen op de Conferentie door de ministers van buit. zaken zouden vertegenwoordigd wordenmaar de engelsche regeering had daartegen groot bezwaar, omdat de minister niet buiten de gelegenheid moest gesteld worden om in dagelijksche recht- streeksche gemeenschap met het Parlement te slaan. Enge land zou daarom een ambassadeur zenden en lord Derby geloofde, dat de meeste mogendheden dat voorbeeld zouden volgen. -De tweede lezing van het crediet-ontwcrp had zonder stemming plaits, nadat lord Beaconsfield betoogd had, dat alle europeesche natiën uit aanmerking harer be langen bij de oostersche kwestie tot de tanden toe gewapend waren en Engeland dus niet achterwege mocht blijven ook om in staat t.e zijn om zijn woord te doen eerbiedigen. Lord Granville verklaarde, er natuurlijk niet aan te denken om zich tegen de crediet.wet te verzet ten maar hij wees er ophoe uit de overgelegde stukkeu gebleken wasdat de vredesvoorwaarden weinig verschilden van diewelke 9 maanden geleden reeds als het doel der russische regeering aan de britsche waren bekend gemaakt. Hij beweerde vervol gens, dat het gaan van de vloot door de Dardanellen tegen den wil van Turkije eene overtreding van het tractaat van 1856 was en dus voor Turkije of Rusland een casus belli had kunnen zijn. Ten slotte maakte hij aanmerkingen op sommige depeches van den heer Layard, cn hij vertrouwde, dat de regeering op de Conferentie in een anderen geest dan die uit die depeches sprak zou handelen. Den 22 is de crediet-aanvraag bij derde lezing en de wet betreffende gepleegde misdrijven aan boord van schepen binnen 3 mijlen afstand van de engelsche kust bij tweede lezing aangenomen. Den 25 heeft lord Derbyin antwoord op eene vraag van lord Emly naar hetgeen door de engelsche regeering gedaan was om de gruwelen der baschi bozoeks te voorko men en de christelijke bewoners van Thessalie en de andere grieksche provinciën van Turkije te beschermen, nadat het grieksciie leger weder binnen de grieksche grenzen terug getrokken was medegedeelddat Engeland Griekenland aangeraden had om zijne troepen terug tc trekken en op het verzoek der grieksche regeeringof de mogendheden alsdan de veiligheid van de bewoners der bedoelde provin ciën zou waarborgen beloofd had het mogelijke te zullen doen om onwettige of gewelddadige handelingen te voor komen. Door lord Strafheden werd eene motie voorge steld waarbij de regeering werd aangespoord om alle schen ding van de traetaten van 1856 en 1871 tegen te gaan. Hij hield daarbij eene redevoeringdie lord Derby zeggen deeddat de oplossing der oostersche kwestie zeker niet bevorderd werd door liet uiten van hoogdravende rhetori- sche en gezwollen gemeenplaatsen. Lord Derby achtte de motie onnoodig en voorts in zekere mate de strekking hebbende van der regeering t.e verwijtendat zij iets ver zuimd had. Daarom achtte hij haar verwerpelijk en stelde hij de prealabele kwestie. Deze werd met alg. st. aangenomen. Lagerhuis. Den 22 heeft de vice-minister Bourke op eene vraag van den heer IVait geantwoord, dat er, sedert Nederland bezwaar had gemaakt tegen de suikerconventie, onderhandelingen gevoerd zijn tusschen Nederland, Frankrijk, Belgie en Engeland. Een toetreden van Rusland en Oos tenrijk tot de conventie werd onwaarschijnlijk geacht. I)e heer Trevelyan deed zijne jaarlijksche pogir.g ten gunste van de uitbreiding van het stemrecht op het platteland, dit maal in den vorm van twee motiën. De eerste motie verklaarde uitbreiding van het stemrecht in geheel Groot- Brittanje wenschelijkde tweede drong aan op eene her ziening van het stelsel van vertegenwoordiging, zoodat het Parlement eene volkomener uitdrukking werd van de ANT 75, voor elke regel meer 15 ading tot Zaterdag namiddag volgend nommer ingestaan Guyot kan alleen deze flacons waarborgen e handteekeningin drie kleuren gedrukt n eene Dochter MARIA CaTHA- geliefde echtgenoote van H. DE Maart 1878. nde over het droevige verlies van Zuster AAGT.)E HOOGWATER, ,s 3 weken daarna, de zware slag door van mijn geliefde Echtgenoot COR- IGWATER, na eene ongesteldheid na voorzien te zijn van de Heilige er stervenden in den ouderdom van maanden Allen die den overledene end hebben zullen beseffen wat wij sen. Mede namens Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen, M KUNIS Wed. C. Hoogwater n 3 Maart overleed alhier, na eene gesteldheidheid, onze geliefde Vader Ier HERMANUS DE VRIES, in van ruim 72 jaren. Namens zijne kinderen, T. E. DÉ VRIES. droefheid van mij en onze wederzijd- ïgen overleed heden morgen na een ,n, mijn geliefde Echtgenoot W. MUL- ouderdo.n van 30 jaren mij met drie n in zorgvolle!) toestand achterlatende, woude, N. DE WIT, 878. Wed. W. Muller ons een gevoelige slag door het over- zen innig geliefden en veel beloven- rERT, in den aanvalligen leeftijd van m. K. ÜIiIJ Ez. irn A. OLIJ 878. Visser. ;te lieveling NICOLAS THEODO- ons heden in den ouderdom van acht i. van Dam. en algemeene kennisgeving rleedtot diepe droefheid van mii en en verdere betrekkingen, na een ch geduldig lijden mijne geliefde echt- l'JE SLTJKSTEKG, in den ouderdom Wat wij in haar verliezen kunnen die de overledene van nabij kenden. Maart 1878. Ca. KOK. ;e en algemeene kennisgeving. srleed na een langdurig lijden inden in 62 jaren, na tijdig voorzien te zijn van cramenten der stervenden onze vader ider Jn. CORNEL1SSE, sedert eenen- Poldermeester van den Uitgeester Broek- Uit aller naam Maart 1878 Hs CORNELISSE. orgen overleedna eene kortstondige trouwe knecht KLAAS KOOP. 1878. C. J. PEEREBOOM. menigvuldige bewijzen van deelneming, bij het treurig verlies van ons geliefd jen de ondergeteekenden hunnen harte- M. NIENKEMPER. A. M. NIENKEMPER - Smabers. mi dank aan allen die blijken van be- betoond hebben bij het veilies van on- g. A. IMHULSEN. C. IMHULSEN-de Wit. den alleen bij Rusland steun en uuip .o Noch Roemenië, noch Servië is op dit oogenblik bijzonder dankbaar jegens Rusland gestemd. De of, onbeslist blijvende, een oorlog zullen doen barsten. 1 Ue lecrcajisuircö vuu u^»r van dag tot dag toeneemt, onnoemelijk veel namaaksels uit- tans De Notaris C BREEDT BRUYN te itgeest, zal, op Maandag den 18 Maart 178, des middags te 12 uren, in de i de wed H. ZONNEVELD te Zuid 'ineente Castricum publiek verknopen OOllllllis staande op Erfpachtsgrond traatweg van Castricum naar Egmond Zuid Bakkum voornoemd kadastraal sectie I), Nos. 39-1 en 395, ter grootte n en 19 centiaren, met het recht van T tot den 1 Mei 1899 tegen een jaar- iht van Jt 3. huis werd jaren lang met goed gevolg ij in dranken bakkerswaren uitgeoefend door zijne gunstige ligging voor elke geschikt vóór de veiling zal in het te verkoo- den daarin aanwezigen be- tafel, stoelen, bed met toebehooren, kast, k enz. om contant gèld publiek worden inlichtingen zijn te bekomen ten kantore in genoemden Notaris, als van den No- rt. MOENS te Beveiwijk.

Alkmaarsche Courant | 1878 | | pagina 7