No. 10. Tachtigste Jaargang. 1878. Bismarck's oordcel. ZONDAG 10 MAAR T. dDfCiciëel (Bcbcelte Dp de verschillende marktdagen mogen <le Boterstraat en l'ieterstraat Slechts in ééne rigting worden bereden de Boterstraat alleen van de zijde der Laat en de Pieterstraat alleen van de zijde der kanaalkade. 'lïöucvteuiieu. H k II A A II S i Uere Courant wordt wekelijks uitgegeven en is verkrijgbaar op Zaterdag avond te 7 uren. Prijs per kwartaal 1 O,«5, franco per post f O,HO afzonderlijke nommers 5 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers HEB.M'. COSTER ZOON. ECO A I De Advertentiën kosten van 1—5 regels 0,75, voor elke regel meer 15 Cents; groote letters naar plaatsruimte. Bij inzending tot Zaterdag namiddag 1 uur, wordt voor de plaatsing in het eerstvolgend nommer ingestaan ingezonden berichten een dag vroeger. Bij deze Courant behoort een bijblad, bevattende wekelijksche berichten JAGT en VISSCHERIJ. De BURGEMEESTER der gemeente Alkmaar maak- bekend dat ter secretarie dier gemeente kosteloos verkrijg baar ziin blanco aanvragen ter bekoming van jagt en mschacten. an-mnnr De Burgemeester van Ah maary 22' X1878. A. MACLAINE PONT. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeer.e kennis Dat aan artikel 13 der politieverordening op de verschil- lende jaar- en weekmarkten van 12 Juli 1876, is toegevoegd de volgende bepaling Burgemeester en W elhouders voornoemd Alkmaar, A. MACLAINE PONT. 8 Maart 1878. He Secretaris. NUHOUT van der VEEN. PATENTEN. De patentenaangevraagd in de maanden NovemberDe cember en Januari 1., kunnen ter gemeente-secretarie worden afgehaald van 11 tot en met 25 Maart 1878. Het Gemeentebestuur van Alkmaar vraagt tegen 1°. Juni 1878 of vroeger een geëxamineerd APOTHEKER, gehuwd of ongehuwdgeschikt en bekwaam o aan het hoofd der stads-apot.heek te staan. Jaarwedde ƒ800,met vrije woning in het met de apotheek verlonden woonhuis. Sollicitatiën onder overlegging van bewijzen van bekwaam heid en goed gedrag vóór 24 Maart 1878 intezeuden aan het Gemeentebestuur. Lijst van brieven, waarvan de geadresseerden onbekend zijn. verzonden gedurende de 1". helft der maand Februari 1878. H. Schut. J. Splinter, E. Eraken, Amsterdam; J.Eloore, Anna Paulownapolder; van Zooue Haarlem; Jansje Schut, H. Hellings, Utrecht. Van de Hulpkantoren RustenburgEolieus Co., Amsterdam met nader adres verzonden naar Rotterdam. SchoorldamMej. B. van Diggelen, Groningen. P O L 1 C 1 E. Ter terugbekoming is aan het Commissariaat van Policie het navolgende voorhanden alseen kleine ladder, een vuil nisbak een aschpot. twee oude kachels, een bril, een huissleu tel en een rolletje centen. Verder zijn aldaar inlichtingen te bekomen omtrent een gouden oorbel, vier ronde mandjes en een spoor mand. Het maakt inderdaad een weldadigen, „kalmee renden" indruk, in plaats van de altijd min of meer dubbelzinnige en soms ten eenenmale raadselachtige diplomaten-taal van de Russische en Turksche staats lieden de verklaringen der Engelsche ministers evenals de Britsche vloot ons beurtelings het schouw spel aanbiedende van een voorwaartsche en een achterwaartsche beweging, en de nota's van Andrassy, waarvan de inhoud geheim bhjft, woorden te hooren van een man die volkomen kalm en veilig buiten de partijen staat, en voor geen belangen behoeft te waken, die van nabij bij de hangende vraagstukken betrokken zijn. He Duitsche rijkskanselier is die man. Hij heeft op zijne eigenaardige wijze over de Oosterscbe kwestie gesproken, dat is: eenvoudig helder, ondubbelzinnig, als iemand die met een ver trouwd vriend de zaak bespreekt, of voor zich zei ven als in een alleenspraak op het tooneelhaar van'alle kanten beziet. Van bem kan niet gezegd worden, dat het woord door den mensch is uitge- vonden, om zijn gedachten te verbergen. Of zijn die rondheid en openhartigheid slechts geveinsd en geven zij ons de hoogste staatsmanskunst te aan schouwen Als het de eerste maal wasdat wj hem aldus hoorden, was die vraag niet ongepast; maar hij is reeds te lang één der groote mannen op het wereldtooneelom ten zijnen aanzien nog ruimte voor twijfel over te laten. Bismarck vreest geen nieuwen oorlognu het zwaard eenmaal in de schede is gestoken. Wie zouden oorlog voeren Engeland of Oostenrijk, oi beiden te zamen tegen Rusiandr 3n waarom? Zeker niet om te beslissen, of de grens van Bulgarije iets noordelijker of zuidelijker getrokken zal worden. Evenmin om de verrassingen of teleurstellingen, die Roemenië, Servië of Montenegro te wachten staan of om het lot van Bosnië en Herzegowina. Maar de kwestie van de Dardanellen is belangrjker. On getwijfeld! Toch niet zoo belangrijk als men denkt, voor zoover zij namelijk niet reeds door den oorlog is beslist. Dit toch is reeds zekerdat de sleutel van die poort van Konstantinopel en de Zwarte Zee bij een volgenden oorlog in handen zal zijn van een vrij wat zwakkeren staat dan ooit te voren. Maar daar is nu eenmaal niets meer aan te doen. Nie mand denkt er aan, een ooriog te beginnen tot her stel van de vroegere Turksche macht in Europa. In oorlogstijd zal het natuurlijk altijd van veel be lang zijn, zeide Bismarck, of de staat die den sleutel der Dardanellen in handen heeft, aan de zijde van Rusland of van zijn tegenstanders staat. Doch dat kan niet bij voorraad in een vredestractaat of op een congres bepaald worden. Wij zouden daarom meenen, dat het belang van Ruslands mededingers medebracht, op het grondgebied van het oude Tur kije, de vestiging van nieuwe staten te bevorderen die zeiven zoo sterk mogelijk en zoo weinig mogelijk afhankelijk van Rusland zijn, en niet gedwongen wor den alleen bij Rusland steun en hulp te zoeken. Noch Roemeniënoch Servië is op dit oogenblik bijzonder dankbaar jegens Rusland gestemd. De nieuwe staten die aan hunne grenzen zullen ont staan, zullen, evenals zij, steeds tegen Ruslands over- heerschenden invloed op hunne hoede moetén zijn en daarom van nature geneigd wezen, tot handhaving hunner zelfstandigheid en onafhankelijkheid tegen over dien overmachtigen nabuur, steun te zoeken bij andere mogendheden waarom niet bij Oostenrijk en Engeland? Evenzoo schijnt het op den weg te liggen van alle mogendheden, die de overmacht van Rusland wenschen tegen te gaande uitbreiding van Griekenland te gelegener tijd te bevorderen. Een Gladstone had volkomen gelijk, toen hij het 'betreurde, dat de Slaven door dezen oorlog zooveel op de Grieken hebben gewonnen. Willen Engeland en Oostenrijk echter bondgenootschap en steun zoe ken bij de opkomende natiënbij de volken der toekomstdie naar den gewonen loop van zaken eenmaal geroepen zullen worden om Bosporus en Dardanellen te beheerschen, in plaats van bij de verrotte en wegstervende Turksche heerschappij, dan zullen zij voorlaan een staatkunde moeten volgen ge heel tegenovergesteld aan die waaraan zij tot nog toe zijn trouw gebleven. Om tot Bismarck terug te keeren. Is het van veel belang, wie in oorlogstijd den sleutel der Dar danellen bezit, van zeer ondergeschikt belang, meende hij, is het daarentegenof in vredestijd Russische oorlogschepen in en uit de Zwarte Zee mogen varen. En zoo is het inderdaad. Stelt men zich de zaak voor zooals zij zich in de werkelijkheid voordoet gelijk Bismarck deed, zonder zich te laten afleiden door holle klanken en duistere phrasen, dan hangt van deze kwestie niet zooveel af, als de Engelschen in hunne zenuwachtige opgewondenheid in en buiten het Parlement beweren. Alles wat verandering brengt in de bepalingen van het tractaat van Parijs van 1856. zal op een Europeesch congres moeten worden geregeld. Maar als men het daar niet eens wordt? Wei, antwoordt Bismarck, dan wordt men het niet eens, maar daar om voert men nog geen oorlog Dan onthouden de overige mogendheden baar goedkeuring aan hetgeen tusscheu Rusland en Turkije is bedongenen be houden zij zich haar vrijheid van handelen bij latere daaruit voortvloeiende verwikkelingen voor. Maai zij zullen geen oorlog beginnen om het zonder baar goedkeuring tot stand gekomeue en thans reeds be staande ongedaan te maken. Daarvoor is het nu eenmaal te laat. Zelfs Napoleon is na Sadowa geen oorlog begonnen. Zal Rusland dan tot den oorlog besluiten? Thansna hetgeen het reeds geleden heeft, en alleen om van Europa een goedkeuring at te dwingen voor hetgeen onafhankelijk van die goed keuring reeds tot stand kwam Ondenkbaar. Toch heeft Rusland inderdaad groot belang bij een ge meenschappelijke regeling en goedkeuring van den toestand in bet Oosten door de Europeesche mo gendheden, naar aanleiding en dat kan nu een maal niet anders van de door den laatsten oorlog verkregen uitkomsten. Een groot belang niet zoo zeer voor het tegenwoordige, als voor de toekomst Of de nieuwe toestand in het Oosten de bekrachti ging van Europa erlangt, ot onder protest blijft en bij gevolg de kiemen van nieuwe oorlogen blijft bevatten, is toch onbetwistbaar van zooveel gewicht, dat van Rusland ter wille van die bekrachtiging inderdaad gematigdheid en inschikkelijkheid kunnen verwacht worden op punten van niet overwe gend belang. Want aan den anderen kant zal het niet bereid bevonden worden om afstand te doen van hetgeen het als den duren prijs van dezen vreeselijken oorlog zal beschouwen. Wat behoort ten slotte de houding van Duitsch- land te zijn op de conferentie ot het congres der Europeesche mogendheden? Niet die van een scheids rechter heeft Bismarck gezegdmaar van een be middelaar, die door zijn tusschenkomst de onderhan delingen gemakkelijk maakt, botsingen voorkomt, vertrouwelijke mededeelingen en inlichtingen van alle partijen ontvangtgoeden raad geelt en kan geven, omdat hij weet wat men van weerszijden za willen toegeven en waarbij men zal blijven volharden. Wij zullen zeker met het Napoleontische voorbeeld volgen, zeide Bismarck, niet door den scheidsrechter of den schoolmeester van Europa te willen spelen ten slotte alle mogendheden ergeren, grieven en van ons vervreemden. Hij sprak voorts met zelfvoldoe ning en vertrouwen over de goede verstandhouding, zoowel met Engeland als met Oostenrijk en Rus land; maar met bijzonderen nadruk verklaarde hij den Keizer van Duitschland nooit een raad te zullen geven, waardoor de honderdjarige vriendschap met Rusland in gevaar zou kunnen worden gebracht Oostenrijk behoeft zich dus in dit opzicht geen il lusies te maken, en Engeland nog veel minder. Duitschland zal aan Rusland geen enkelen eiscb stellen, zijn macht en invloed niet in de schaal leg gen, maar zich bepalen tot vertrouwelijken en vriend- schappehjken raadaan Rusland de „verdienste' latende, van „vrijwillig de concessies te doen, die het voor het behoud van den Europeeschen vrede doen kan." Het bovenstaande werd reeds vóór veertien dagen geschreven. Eerst nu hebben wij gelegenheid het onder de oogen onzer lezers te brengen. Maar nu ook is reeds door de uitkomst voor een deel, de juist heid van Bismarck's oordeel gebleken. De vrede is geteekend, en ofschoon groote bedrijvigheid heerscht op de werven en in de tuighuizen van Engeland ofschoon men in Oostenrijk blijft spreken over oor- logscredieten en de bezetting van Bosnië, de vrees voor een nieuwen oorlog is aanmerkelijk verminderd. De kwestiën die nog overblijven zyn niet van zoo veel belang, dat zy niet geschikt kunnen worden, of, onbeslist blijvende, een oorlog zullen doen uit barsten. In den nacht van zaterdag op zondag ontstond een begin van brand in een aan de Voorineer alhier liggendeniet een verliuisbuedel geladen kofljalkwaarin schipper JHuyer en zyn knecht lagen te slapen. Aan de flinke en doeltreflende maatregelen van den met de nacutdienst belasten agent van policie L. van Regen is het te dankendat twee menscken- ievens behouden zijn geblevendaar de schipper en zijn knecht reeds door den rook bedwelmd waren, en bovendien grootere schade werd voorkomendaar de brand door de wakkerheid van genoemden agent spoedig was geblusekt. Het aandeel der gemeente Alkmaar en üudorp za- mengevoegd voor de lichting van 1878, is bepaald op 27 man. Voor de ware vereerders van even liefelijke als degelijke muziek was de uitvoering van Haydn's Jahreszeitenop maandag 4 j.l., door de Afd. van Toonkunst, in den vollen zin des woords een „genot." Dal de aandacht gespitst was op de dingen die komen zouden bleek aireede uit de buitengewoon groote opkomst van belangstellenden. Maar hoe de ht.ogugespanuen verwachting ruimschoots voldoening heeft gevouuen leerden de onverdeelde aandacht en het bijna doorloopeud enthusiasine van het meegesleept, auditorium. De bij de Afd. zoo gunstig bekende mevr. Ikinter deed iets meer dan het ophouden van haar goeden naam. 't Was of haar middelen nog waren toegenomen, en haar school nog fijner was geworden. Wie de heer Smabers als zanger is, en wat hij kan is voor geen stadgenoot een geheimmaar dat dit Hanucnen geen waardiger Lukas kon vinden toonde als frase bij frase. In den heer van der Ik ens had Alkmaar het voorrecht een musicus van echte eruditie te leeren kennen bij wien de schoone stem als om den voorrang dong met de waardige voordracht.' Ee ensembles dtzer drie kunstenaars waren letterlijk samenvlocijingen van toonen. Gelijk zij. leet- den de koren in huu werk en gingenkrachtig gesteund door geen onaanzienlijk deel van de Zaansche zangvereeni- ging, als op in de voor te dragen toonschepping. Bij zooveel schoonswaartoe ook wederom het edele spel van mevr. v. d. Mieden v. Opmeeren de begeleiding van het ditmaal verdubbeld strijkkwartet het hunne toebrachtenmoet aan het tijdschrift Ccecilia worden overgelaten in althands eenigebijzonderheden te treden. Hier sta alleen een woord van dankzegging aan de executanten, een ander van gelukwenscli aan den directeur Ikinter en het wakkere Af- deeliugsbesiuur. L)e volksvoorlezingen werden den 5 gesloten met de optreding van den heer de fries, van üudorp, die op de hem eigene, zoo onderhoudende wijze menige nuttige les gaf in den vorm van eene vertelling, getiteld: Een drenkeling gered, de geschiedenis van een jongmensch dat van kwaad tol erger vervallenin de gevangenis onder gpede leiding tot, een beter leven terugkeerde. Le heer Cohen Stuart bracht den spreker den dank der talrijke aanwezigen toe en nam daarop een hartelijk afscheid van het publiekvoor 'twelk hij zoo dikwerf was opgetreden, daarbij herinnerende wat hij in het belang dezer' gemeente gepoogd en gedaan had, en verzekerende, dat bij, elders gevestigd, Alkmaar met belangstelling zou blijven gedenken. De beer Twisk legde namens vele hoorders, met eenige goed gemeende woordeneen krans van eikeloof aan de voeten van den heer Stuart, waarna de heer v. Hegst den heengaanden vrienduit naam der commissie voor de volksvoorlezingen en van het publiek, dat van zijne instemming luide deed blijken, warmen dank betuigde voor al hetgeen bij in deze vergaderingen en daar buiten voor onze burgerij verricht had. Na een inalencontreuse reis, zooals er ten gevolge van zekere spoorwegcomplotten nog menigeen tussehen Hoorn en Alkmaar zal kunnen worden gemaakt, trad Ar. van Hoorn, uit eerstgenoemde stadwotnsdagavond in liet locaal van van Leuven, als spreker op in een openbare vergadering der Evaug. Maatschappijvoor een gehoor hetwelk, zóó wat gehalte als wat talrijkheid betreft, het niet behoefde ;e doen betreuren dat deze bijeenkomst samenviel mei een tooneel- voorslelling. De zeer populaire rede gaf een overzicht van de oirzaak en aanleiding des ontstaans der Maatschappij in den zomer van 1853; van hetgeen zij sedert had gedaan en van haar recht op- en verplichting tot een voortdurend beslaan en werkzaamheid. Daaraan werd een opwekking tot deelneming aan haren arbeid vastgeknoopt, terwijl de spreker ten slotte üortator's „Voorheen en Thands" voordroeg. BURUERLLJKK STAND ONDERTROUWD. 1 Mrt. Gerrit Jan Hoogvorstte Amsterdam, onl. te Alk maar, en Cornelia Margaretha van Beest, te Utrecht. 8 Cornelis Admiraal en Sophia Jes, wed. Jan Keppel. GETROUW D. 3 Mrt. Jacobus Leonardus Cregghton en Johanna Cornelia Reelis, wed. Adrianus Jaeobus Jacobse. GEBOltEiN. 2 Mrt. ElisabethD. van Izaak van A mstel en Elisabeth van den Brink. Johanna Jacoba, D. van Adrianus van der Gulik en Johanna Jacoba Kuitems. 3 n Johannes, Z. van Anthonius Peters en Brigetta Wilhelaiina Cornelia Dekker. AlidaD. van Dirk Oorver en Alida Houikooper. 4 Geertruida, D. van Pieter Weel en Pieterlje Schong. MargarethaD. van Jan van Westerop en Jan- netje Bakkum. 6 n Alida, D. van Johannes Petrus van Hugten en Antonia Vredeveld. Johama, D. van Johannes de Rover en Trijntje de Wit. 1 n Ma ia CatharinaD. van Hetto de Wijn en Maria Catharina Beek. OVERLEDEN. 2 M.rt. Jacoba Bos, echtgen. van Jan Rens Schelhaas. bijna 67 j Johanna Jacoba Kuitemsechtgen. van Adrianus van der Gulik 20 j. 3 u Hermanns de fries, 72 j. 4 Aagje Kepp-lechtgen. van Simon Admiraal, 39 j. 7 Nicolas Theodoras, Z van Hillebrand Paulus van der Tak en Wilheltnina Johanna van Dam, 8 m. Jansina Elisabeth Arbousechtgen. van Johannes George Lijnback 44 j. en 7 m. 8 Alida, U. van Johannes Petrus van Hugten en Antonia Vredeveld 2 d. Wat is er onaangenamer voor hen die door hun beroep verplicht zijn veel le spreken; zooals advocaten, onderwij zers, redenaars, predikanten, dan keelpijnverkoudheid of een overblijfsel van bronchites? Men gebruikt hiervoor in overdaad, doch zonder groote uitkomst, eene menigte patés siropen, drankjes enz., welke meestal de ziekte vreedzaam zijnen weg laat gaan. De teer alleen kan hieraan eene spoe dige verlichting geven, men kan zeggen oogenblikkeiijk al^ dezelve bij eene genoegzame hoeveelheid wordt toegediend. Om deze uitkomst te verkrijgen, behoeft men bij elkeu maal tijd slecht vier a zes teercapsules van Guyot ie gebruiken. De flacon van 1,25 bevat 6U capsuleszoodat d ze be handeling slechts op eenige centen duags koint te staan en men kan verzekerd zijn dat van tien personen die het be proefd hebben negen zich aan deze geneeswijze houden. De teercapsules van Guyothebben door huu succes dat van dag tol dag toeneemt, onnoemelijk veel namaaksels uit gelokt. De heer Guyot kan alleen deze flacons waarborgen, waarop zich zijne handteekeningin drie kleuren gedrukt, bevindt,. Bevallen van eene Dochter MARIA CaTHA- R1NA BECK, geliefde echtgenoote van H. DE WIJN Pz. Alkmaar, 7 Maart 1878. Nog treurende over het droevige verlies van onze geliefde Zuster AAGTJE HOOGWATER, trof ons, slechts 3 weken daarna, de zware slag door het overlijden van mijn geliefde Echtgenoot COR NELIS HOOGWATER, na eene ongesteldheid van 9 dagen na voorzien te zijn van de Heilige Sacramenten der stervenden in den ouderdom van 61 jaren en 4 maanden Allen die den overledene van nabij gekend hebben zullen beseffen wat wij in hem verliezen. Mede namens Kinderen Behuwd- Koedijk en Kleinkinderen, 27 Feb. 1878. M KUNIS Wed. C. Hoogwater Heden, den 3 Maart overleed alhier, na eene zeer korte ongesteldheidheid, onze geliefde Vader en Behuivdvader HKRMANUS DE VRIES, in den ouderdom van ruim 72 jaren. Namens zijne kinderen, Alkmaar. T. F. I)È VRIES. Tot diepe droefheid van mij en onze wederzijd- sche betrekkingen overleed heden morgen na een langdurig lijden, mijn geliefde Echtgenoot, W. MUL LER in den ouderdom van 30 jaren mij met drie jonge kinderen in zorgvolleii toestand achterlatende. Noordscharwoude, N. DE WIT, 4 Maart 1878. Wed. W. Mui.t.er ILden trof ons een gevoelige slag, door het over lijden van onzen innig geliefden en veel beloven- den Zoon EVERT, in den aanvalligen leeftijd van bijna vijf jaren. K. OLIJ Ez. Scher.r.erhorn A. OLIJ 5 Maart 1878. Visser. Onze jongste lieveling NICOLAS THEODO- RUS ontviel ons heden, in den ouderdom van acht maanden. H. P. VAN DER TAK. Alkmaar, W. H. VAN DER TaK- 7 Maart 1878. van Dam. Eenige en algemeene kennisgeving Heden overleed, tot diepe droefheid van mij, mijne kinderen en verdere betrekkingen, na een langdurig doch geduldig lijden mijne geliefde echt genoote ANTJE SLTJKSTEKG, in den ouderdom van 56 jaren. W/at wij in baar verliezen kunnen zij beseffen, die de overledene van nabij kenden. Oterleek, 7 Maart 1878. C". KOK. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed, na een langdurig lijden inden ouderdom van 62 jaren, na tijdig voorzien te zijn van de H.H Sacramenten der stervenden onze vader en behuwdvader Jn. CORNEL1S8E, sedert eenen dertig jaren Poldermeester van den Uitgeester Broek polder. Uit aller naam, Uitgeest, 8 Maart 1878 Hs CORNKLISSE. Heden morgen overleed, na eene kortstondige ziekte, mijn trouwe knecht KLAAS KOOP. 9 Maart 1878. C. J. PEEREBOOM. Voor de menigvuldige bewijzen van deelneming, ondervonden bij het treurig verlies van ons geliefd kind betuigen de ondergeteekenden hunnen harte- lnken dank.' M. NIENKEMPER. Alkmaar, A. M. NIEN K EM PER - Maart 1878 Smabers. 11 artelijken dank aan allen, die blijken van be langstelling betoond hebben bij het veilies van on zen lieveling. Alkmaar. A. IMHULSEN. C. IMHULSEN-de Wit. De Notaris C BREEDT BRUYN te jafsfal Uitgeest, zal, op Maandag den 18 Maart SKI' 1878 des middags te 12 uren, in de herberg van de wed 11. ZONNEVELD te Zuid Bakkum, gemeente Castricum publiek verknopen Een li'ounhuis staande op Erfpachtgrond aan den straatweg van Castricum naar Egmond Binnente Zuid Bakkum voornoemd kadastraal bekend als sectie I), Nos. 394 en 395, ter grootte van 8 aren en 40 centiaren, met het recht van ERFPACHT tot den 1 Mei 1899 tegen een jaar- lijksche pacht van f 3. In het huis werd jaren lang met goed gevolg eene slijterij in dranken bakkerswaren uitgeoefend zijnde het door zijne gunstige ligging voor elke nering zeer geschikt Een uur vóór de veiling zal in het te verkoo- pen perceel den daarin aanwezigen iilhocricl be staande in tafel, stoelen, bed met toebehooren, kast, latafel klok enz. om contant gëld publiek worden verkocht. Nadere inlichtingen zijn te bekomen ten kantore zoo van den genoemden Notaris, als van den No taris C. H. MOE NS te Beverwijk.

Alkmaarsche Courant | 1878 | | pagina 1