2 iü e» m No. 16. Tachtigste Jaargang. 1878. ZONDAG 21 APRIL. (Officieel (ficbccltc 14 e n ii i «ge v i ii Een onrechtmatige druk op den overgang van onroerend goed en het grondcrediet. glZKckclijfcschc ücrichtcn. Ilinnenland. t ft D e> - Xl t e u vu s? MAANDAG, 2e. Paaschdagvan 12 tot 1 ure, gelegenheid tot aangiften voor den Burgerlijken Stand. '3öucricui icu. Hf 4 jarige iLchtvcrccniging; H WILLEM VOLKMAN S vmmmm V; 25jarige* llchlvereeni^ing tf| GEERTJE MIENIS. A L k II A A Deze Courant wordt wekelijks uitgegeten en is verkrijgbaar op Zaterdag avond te 7 uren. Prijs per kwartaal f 0,05. franco per post 1 ft HO. afzonderlijke nemmers 5 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers HER.M*. COSTER ZOON. E COL A T. De Advertentiën kosten van 15 regels 0,75, voor elke regel meer 15 Cents; groote letters naar plaatsruimte. Bij inzending tot Zaterdag namiddag 1 uur, wordt voor de plaatsing in het eerstvolgend nommer ingestaan ingezonden berichten een dag vroeger. Bij (leze Courant behoort een bijbladbevattende wekelijksche berichten. Dn Commissaris des Konings in Noordholland Brengt ter kennis van belanghebbenden dat bet verkeer over den westelijken dijk van het Noordhollandsch Kanaal tusschen de schutsluis te Purmerend en de daar bezuiden gelegen deuren-ligplaats gedurende eenige dagen (vermoedelijk van 18 April tot 2 Mei aanstaande) zal gestremd zijn, doch dat bet verkeer gedurende dien tijd kan plaats hebben door middel van de pont over het, Noord hollandsch Kanaal bij de A.nsterdamsche poort aldaar; 2. dat de scheepvaart door de groote opening der sluis te Purmerend op den 24 April e.k. en eenige volgende dagen belemmering zal ondervinden, daar bij het verwisselen der deuren slechts nu en dan kan worden geschut. Haarlem De Commissaris des Konings voornd., 8 April 1878. RÖELL. Aan belanghebbenden wordt berigt, dat de BADINRIG- TING in het Mannen- en Vrouwen-Gasthuis van af heden alle dagen uitgezonderd Zondaggeopend zal zijn van 's morgens 7 tot 's avbnds 7 uur. Zij die van deze inrigting voor een enkel bad gebruik willen maken moeten voorzien zijn van een door den bin nenvader van het Gasthuis aftegeven kaartje. "VERGADERING van dén RAAD der gemeente ALK MAAR, op Woensdag, den 24 April 1S78, 's middags ten 1 ure. Namens den V oorzitter van den Raad De Secretaris, NU HOUT VAN DER VEEN. P O L 1 C I E. Ter terugbekoming is aan het Commissariaat van Pólicie het navolgende voorhandenalseen broche en een win- k elboekje. Verder zijn aldaar inlichtingen te bekomen omtrent een ned. el. De bezwaren tegen de hooge belastingdie bij ons den omzet van vaste goederen en het opnemen van geltl onder hypothecair verband drukt en daar door belemmertdagteekenen niet van gisteren Reeds in 1820 vond Gogel nauwelijks woorden, sterk genoeg om zijn af keuring van de registratierechten, die in dit opzicht de vrije beweging zoozeer belem meren naar wensch uit te drukken. Bij afwisseling heet die helasting bij hem afschuwelijk, verderfelijk, verf'oeielijk ondeugend. In 1849 schreef Stuart Mill: „Al zulke belastingen die den verkoop van grond eigendom treffen moeten veroordeeld worden. Men kan den overgangde samenvoeging de splitsing van landeigendom niet te gemakkelijk maken in het belang der betere voortbrenging Zijn de bezittingen te uitgebreid dan behoort de bevreemding bevorderd te worden om ze te verdeelen zijn zij te bekrompen, dan om ze te vereenigen. Alle belasting op de overdracht van grondeigendom behoorde afgeschaft te wordenof liever, vermits de grondeigenaren geen aanspraak kunnen maken op geheele ontheffing van deze bijdrage tot de schatkistvervangen te worden door een vaste grondbelasting." Vooral in den laat- sten tijd is dit onderwerp voortdurend aan de orde In de dagbladen op vergaderingen van landbouwers en belangstellenden in den landbouw wordt het be handeld door de Tweede Kamer wordt het ernstig ter sprake gebracht bij het onderzoek van het wets voorstel tot herziening van de belastbare opbrengst der ongebouwde eigendommen zoowel als van dat tot heffing van een recht-van successie en van overgang in de rechte lijn. Ook het bestuur der Vereeuiging tot ontwikkeling van den landbouw in Hollands Noorderkwartier heeft zich met zijn bezwaren tegen deze belasting tot den Minister van Financiën gewend. En dit alles geschiedt met het volste recht. Zon der eenig gevaar voor ernstige tegenspraak mag het bestuur dezer vereeniging in zijn adres verklaren „De belasting op het recht van hypotheek en die op den overgang van onroerend goed onder do levenden zijn belastingendie reeds lang door alle staathuis houdkundigen zijn veroordeeld, en die op den landbouw een druk leggen, waaronder hij niet langer mag ge bukt gaan." Wat meer bepaald den tegenwoordigen toestand betreft, zal in Noord-Holland niet licht iemand, die den toestand kent, gevonden worden, die niet tevens instemt met hetgeen het bestuur daarover opmerkt. Het is het vo'gende: „Deze druk is, wat de hypotheekrechten aangaat, des te noodlottiger, daar de toestand, waarin de landbouw verkeert, zeer gespannen is. De enorm hooge prijzendie voor de landerijen besteed worden maken het steeds meer noodzakelijkdat de hoogst mogelijke opbrengsten van den grond worden verkregen, wilde landbouwer een matige rente van zijn kapitaal genieten. Om die hooge opbrengsten te verkrijgen, moet de landbouwer met een groot bedrijfkapitaal werken. Dikwijls bezit hij dat niet, en moet hij dat geld opnemen, waarin die belasting hem zeer belemmert." Die er kans toe ziet, moge zich dan ook wagen aan een bevredigend antwoord op de volgende vraag hij kan er eer mee inleggen: „Waarom moet, zoo er geld geleend wordt en het onderpand in grond bestaat, een zwaar obligatierecht betaald worden, terwijlzoo het onderpand staatsfondsen of goederen zijn, geen recht hoegenaamd gevraagd wordt, waar door aan den landbouwer het opnemen van geld dat hij ter exploitatie zijner gronden noodig heett zeer bezwarend wordt gemaakt, terwijl de Staat al ie andere bedrijven in het verkrijgen van het geld tot het drijven hunner zaken met vrede iaat?" Wanneer de eene of andere maatschappij een prijsvraag zoekt, waarop zij het antwoord met goud wenscht te bekroonen, meenen wij de beide volgende vragen evenzeer in haar aandacht te kunnen aan bevelen „Waarom blijft op die wijze de staat indirect steeds medewerken tot het beleggen der kapitalen zijner burgers in maar al te dikwijls insolide fondsen en ondernemingen, door eene der meest solide geldbe leggingen tot nadeel zoowel der geldschieters als der grondbezitters, voor velen minder gewenscht ot onmogelijk te maken?" en: „Wat de belasting op den overgang van on roerend goed onder de levenden betreftindien geen enkele andere belasting op bet ruilverkeer drukt., waarom moet dan het ruilmiddel, als het grond is op zulk een zware wijze belast worden Gelden deze bezwaren tegen de terecht veroor deelde belasting in liet algemeen, voor Noord-Hol land wijst het bestuur en wie zal het ook op dat punt tegenspreken? op den onevenredig zwaren druk die op deze streek ten gevolge van het kleine grondbezit en de daaruit noodzakelijk voortvloeiende talrijke mutatiën, wordt gelegd. Met bijzondere ingenomenheid vermelden wij, met betrekking tot dit adres van het bestuur der ge noemde vereeniging een omstandigheiddie inder daad zeldzaam is en onzen Noord-Hollandschen landbouwers tot eer strekt Niemand betaalt gaarne belasting, en ieder, omdat het toch onvermijdelijk is, althans liefst zoo weinig mogelijk. Dat belang hebbenden die zich door een onbillijke en slecht werkende belasting in hun bedrijf gedrukt voelen op haar afschaffing aandringen, is bij gevolg een zeer gewoon en hoogst natuurlijk verschijnsel. Maar deze landbouwers hebben getoond, dat bet hun, zooals het bestuur zich uitdruktniet te doen is om ont heven te worden van hun aandeel in het dragen der kosten van het Staatsbestuurmaar dat zij be- in zwaar hebben dat aandeel langer op te brengen een verm, die hunne belangen zoo sterk krenkt. De vereeniging heeft namelijk in haar besluit van i3 Maart 1.1 om op de afschaffing der overgangs- en hypotheekrechten aan te dringen de verklaring opgenomen„dat zij er geen bezwaar tegen heeft dat, bij aldien die rechten afgeschaft worden, daaren tegen de grondbelasting eenige verhooging onderga." Eenige verhooging. Het is dus waarschijnlijk niet de bedoeling der vergadering geweest, dat de ver oordeelde rechten zouden worden vervangen door verhooging van de grondbelasting tot een gelijk bedrag. De opbrengst toch van de evenredige re gistratierechten, wegens handelingen in verband staan de met den grondeigendom, beloopt ongeveer zeven millioen. De grondbelasting die tien millioen be draagt, zou alzoo met ongeveer 70 percent verhoogd moeten worden, wil men daardoor het gemis van de af te schaffen rechten aan de schatkist vergoeden. De heer A van Eek, die dit, blijkens zijn artikel in het Handelsblad van 2 April 1.1. billijk acht, geeft dan ook in overweging, om een te grooten schok te vermijden, de verhooging trapsgewijzebij voorbeeld in vier termijnen, in te voeren. Hoe het zij, het wordt tijd dat de Regeering ook hier handen aan het werk slaat. Door de tekorten óp onze taatsbegrooting is nu eenmaal belastinghervorming onvermijdebjk geworden. Wij moeten meer belasting betalen. Maar bij haar plannen om meer geld in de schatkist te doen vloeien zorge de Regeering tevens voor de vervanging van onbillijke en scha delijke belastingen door andere en betere. Gaan de invoering van nieuween de verliooging van bestaande belastingen daarmee gepaard zij zullen aannemelijk geacht, en door de natie williger ge dragen worden. Of is bij voorbeeld de tegenstand, die zich tegen het wetsvoorstel tot invoering van een successierecht in de rechte lijn openbaart on gegrond, wanneer hij steunt op den eisch, dat einde lijk ook de bezittingen in de doode hand, waarvan dit recht nooit zou worden betaald, door een daaraan geëvenredigde belasting zullen worden getroffen, en dat tevens bet zoogenaamde recht op de overbedee- lingen bij de boedelscheidingen waardoor bijna uit sluitend de kleine boedels worden gedrukt, worde afgeschaft? had gedaan. De overdrevenheid van de bezwaren der tegen-I standers werd daarbij in het licht gesteld Bij de 2' Kamer is ingekomen een wetsontwerp, houdende nadere, wijziging der wet tot regeling der militaire pensioenen hij de zeemacht, waardoor het totale bedrag met 180,000 zal vermeerderen. Benoemingen. Dr. P. C. Pluggedirecteur der Pharma- eeutisehe School in Japan, is benoemd tot hoogleeraar in de artsenij bereidkunde en de leer der vergiften aan 's Rijks universiteit te Groningen. Belastingen. Het bestuur der Vereeniging tot, ontwik keling van den landbouw in Hollands Noorderkwartier heeft zich den 10 April, volgens besluit der algeraeene vergadering, den 18 Maart, te Twisk gehouden, bij adres gewend tot, den minister van financiën, met ernstigen aandrang tot afschaffing der hypotheekrechten en overgangsrechten van onroerend goed en vermelding dat de Vereeniging er geen bezwaar tegen heeft, dat, bij afschaffing dezer rechten, de grondbe lasting eenige verhooging onderga. Afschriften van dit, adres zijn verzonden aan de overige ministers en aan de leden der Staten-' ieneraal. Spoorwegen. Door den heer J. Mees 6. J. z., te Rot terdam, is concessie gevraagd voor den aanleg en de exploi tatie van eenen spoorweg van Boxtel naar Antwerpen in de richting van Èaarle-Nassau. Het voor den aanleg be- noodigde kapitaal bedraagt 5p miljoen. De Paardenspoorweg te Leiden zalblijkens kennis geving van den concessionaris aan de inschrijvers in de geldleeningbij gebreke van genoegzame deelneming, niet tot stand komen. Voor de utrechtsclie paardenspoorwegen is slechts t 90000 ingeschrevenen het comité gemachtigd om f 25000 aan obligatiën uit te geven en 50000 te vinden door het uitgeven van aandeelen van f 100. De gemeenteraad van Loosduineu heeft den heer A, B. o. Praag concessie verleend tot het aanleggen en exploiteeren van een paarden spoorweg over de gemeentewegen van het dorp naar het strand, en hem tevens, 4 jaren lang, eene jaarlijksche sub sidie van f 2500 's jaars toegekend voor de exploitatie van een op te richten badhotel aan het strand aldaar, waarvoor het b'-noodigde terrein kosteloos is afgestaan Scheepvaart. Het in verhand met de droogmaking der Makkummer-Piirregaster- en Workummermeren door de friescke landaanwinning-maatschappij te Makkum bevaarbaar gemaakte kanaal, loopende van Tjerkwerd tot de zeesluis te Makkum, is den 9 feestelijk geopend. Kerkelijke Zaken. Ds. L. R. Oldeman, predikant te Scber.nerliornis beroepen te Ursem. Feesten. De studenten-vereeniging „Vindicat atque polit" te Groningen zal in Sept,, a s. het 265jarig bestaan der hoogeschool vieren door het houden eener maskerade, voorstellende den intocht van Edzard den Grootegraaf van Oost-Friesland te Groningen, 1 Mei 1506. Vervolg der Wekelijksche Berichten in het Bijblad. De uitgever van «De nieuwe Financier», P. Noordhoff te Groningenheeft het. eigendomsrecht van een ander finan cieel orgaan. De Kapitalist», overgenomen en beide bladen vereenigd waartoe het formaat van het eerstgenoemde zonder prijsverhoogingis vergroot [per jaargang franco per post 10,De heer T, A. Huizenga die op dit gebied zijne sporen reeds verdiend heeft, blijft met de re dactie belast. Behalve de wekelijksche nummers ontvangen de geabonneerden ook eene maandlijstbijzonderheden be vattende omtrent alle aan de amsterdamsche beurs verhan deld wordende fondsen. Onze beminde prins Hendrik is den 14 te Karlsruhe ver loofd met prinses Maria, oudste, in 1855 geboren, dochter van prins Frederik Karei van Pruisen. Prins Hendrik is den 16 op liet Loo aangekomen. Den 17 is hij te 's Gra^enhage door verschillende hooge autoriteiten aan de station begroet en op zijnen weg, langs de met vlaggen getooide straten, door de talrijke menigte luide toegejuicht. Staten-Generaal. Blijkens het voorloopig verslag over het, wetsontwerp betreffende het heffen van successierecht in de rechte lijn, achtten de meeste leden, die zich in beginsel met zoodanige belasting konden vereenigen, de voorgestelde regeling onvolledig, zoolang daarbij niet tevens de goederen in de doode hand aan eene periodieke heffing werden onder worpen' Men drong op zoodanige heffing aan hetzij door aanvulling van het tegenwoordige voorstel of bij afzonder lijke wet. Nog werd het gevoelen verdedigd, dat er te dien aanzien geene ongelijkheid tusschen de tinnen bet Rijk in Europa en de in de koloniën en overztesehe bezittingen gevestigde europeanen behoort te bestaan. Sommige leden bestreden de opvatting van het voorgestelde middel als cor rectief onzer directe belastingen. Ook werd het beschouwd als een nieuwe druk op den grondeigendom, aan welke ver zwaring eene herziening der grondbelasting, in verbaDd met de hooge registratie-en hypotheekrechten, behoorde voor al te gaan. Ook werd de gemakkelijke ontduiking, voor zoover roerend goed betreftals een bezwaar tegen deze belasting genoemd. Behalve de onbillijkheid van verzwaring der op den eigendom van vast goed rustende lastenwerden ver schillende andere bezwaren legen de successiebelasting inde rechte lijn aangevoerd Zonder nu de juistheid van verschei dene der gemaakte aanmerkingen te betwisten, meenden de leden, die zich in de gegeven omstandigheden met dit voor stel konden vereenigentochdat de regeering door het voorstellen van dat middel geenszins eene zoo slechte keuze Ds. P. v. d. Veen, t.e Zierikzee, heeft het beroep naar de evang.-luth. gemeente alhier aangenomen. Te Leiden is den 13 tot doctor in de letteren bevor derd de heer. F L. Ahreschgeboren te A Ikmaarmet een proefschrift „Observationes criticae ad Plutarcki Moralium capita selecta". De afdeeling Alkmaar en Omstreken van „Volksonderwijs" heeft in hare vergadering van 1U April j.l zich in hoofdzaak vereenigd met het prae advies van het, hoofdbestuurten aanzien van het, door den minister Kappeyne bij de 2e. Ka mer ingediende ontwerp tot herziening der wet op het, lager onderwijs. Tot afgevaardigden ter algemeene vergadering den 23 dezer te Utrecht te houden, zijn benoemd de heeren H. G. de Pries van Heyst en M J. Wuyster te Alkmaar; J. van der Tang te Noord-Schermer en F. A. Tauber te Heilo, als pl .atsvervangers de heereu dr. C. J. de Lange en dr. H. W. Waalewijn te Alkmaar, JFranken te Bergen en IV. M. de Vries te üudorp. Ds. Brummelkamp heeft voor het beroep naar de clirist -geref. gemeente te Beverwijk bedankt. De lieer B. v. Schelven is beroepen tot predikant der herv. gemeente te Vlissingen. Z. van Abraham Johan Bruin en Anna Volkers. Frederik BernardZ. van Jan Willem Wicherink en Gesiena Blom. 16 Christina Amelie CharlotteD. van Hubertus Ge- rerd 's Josephus Benedict en Anna Maria Christina Hubertiua Q,uat. 18 Martinus PhilippusZ. van Willem Klaassen en Guurtje Kaandorp. Henri, Z. van Johan Friedrig Jobst Herman Schilling en Johanna Christina Elsina van Tent. OVERLEDEN. 2 Apr. Casper, Z. van Casper Ooijevaar en Metje Aaltje Cornelisse, 18 overl. te Helder. 13 Klaas Bakker, 66 j. 14 Gerrit Hendrik Spieker man van W eezelenburg76 j. en 9 in. Wilhelmina Neman, wed. Johannes Justus Krijt50 j, 15 Gerritje Hofman, 83 j. en 5 m. VEILING VAN VASTE GOEDEREN. 17 April. Door den Notaris H. J. DE LANGE. 1. Huis, z.z. Heul, Sectie A 2520, Str. J. J Tesselaar f 2100. Verhoogd door A. Levert met f 200, - 2. Dito, aldaar, 2519, Str. J. D. Tander. 230, Niet verhoogd. 1 en 2 gecombineerdStr. J. de Graaf q.q. f 4810, Verhoogd door denzel/den met f 15, Vele menschen beklagen zich, dat ze des morgens bij 't wakker worden eene groote belemmering gevoelen in de bronches, een zeker gevoel van benauwdheid in het achterste gedeelte van de keelveroorzaakt door min of meer dikke slijmdeeltjes. Men wendt dan dikwijls heftige pogingen aan om ze kwijt, geraken, waarvan hoesten en soms misselijkheid dan dikwijls het gevolg is, terwijl men er menigmaal eerst na veel moeite en eenige uren van onpasselijkheid in slaagt, om de stofjes te verwijderen, die de ademhaling belemmeren. Allen die aan deze onaangename kwaal lijden bewijst men een waarachtigen dienst door hun 't middel aan te wijzen om er van verlost te worden. Dit middel nu is de teer, waarvan het gebruik zoo heilzaam werkt op alle aandoeningen var. de bronches. Het is voldoende om bij eiken maaltijd twee of drie cap sules te nemenom spoedig een gevoel van verlichting te krijgendat men dikwijls te vergeefs zocht in eene menigte zeer samengestelde en dure geneesmiddelen. Tienmaal van de twaalf gevallen zal dat, gevoel van on passelijkheid des morgens geheel verdwijnen, wanneer men geregeld gedurende eenigen tijd de teercapsules gebruikt. Het is genoeg om te herinneren dat elke flacon zestig teercapsules bevat o de goedkoopte van dit geneesmiddel te bewijzen. Deze behandeling kost den geringen prijs van zes a acht centen daags. Heeft dit geneesmiddeldoor zijn verbazend succes en debiettalrijke namaaksels in het leven geroepen de heer Guyot kan echter alleen instaan voor de goede werking der capsules in die flacons, op wier etiquette zijne haudteeke- ning in drie kleuren gedrukt is. welke flacons in de meeste goede apotheken te verkrijgen zijn. en 4^ HENRTETTE MARIA VAN BEEKUM g| t§|Alkmaar, 22 April 1878. Hun eenire Zoon G. Volkman. B U R U E it B IJ K ifi STAND ONDERTROUW I). 18 Apr. Andries de Vries en Joanna Catharina Clasina Maria Schrederhof, beiden alhier, laatstgen. onl. te Utrecht,. Hermanns Mijnhardtte Amsterdamen Josephine Theodora Ma ia Schrederhofte Alkmaar, onl. te Utrecht. Godefridus Cornelis Luijks en Margaretha Maria Kloet, beiden alhier, eerstgen. onl te Am sterdam. Pieter Mooij te Heilo, onl. te Bergen, en Adriana van. der Velden te Alkmaar. Pieter van der Veer en (Leertje Hoobjboer. Willem Fredrik Adolf, te Haarlem, onl. alhier, en Barbara van Viersen alhier. Johannes Oosterhoorn wedr. van Willemina Verdonk, en Aaltje van der Stam, wed. van Elias van Kampen, beiden alhier, laatstgen. onl. te Schermerhorn. Hendrik Gotvertrouwt Both wedr. van Dorothea Juliana Willeijus, en Sara de Goede Engelbertus Gerardus Boots en Hondrika Amersbeek. IPiltem van 't Padje en Anna Geer- truida Gransjean. Jan Jonker, Ie Bergen, en Anlje Bloothoofd, alhier. Jan Hinkewedr. van Lijsbet Schuitemakerte Avenhornen Leentje Burger, alhier. Lode wijk G er ar dus Gilles en Ghristiia Gesina Duits. Gerardus Franciscus Jo hannes Bakker en Maartje Hartog. Jan George Corino en Neeltje Bruin. Johannes Badenhuizen wedr. van Dientje Veldhuizenen Alida Jans, wed. Klaas Hartog. Jan Mulder, alhier, en Trijntje Gerritste Limmen. Cornells Johannes Goes, alhier, en Geertruida Hendrina ter Laar, te Amsterdam. Christiaan Frederik Koningte Koedijk, en Catharina Wendelte St. Paneras onl. alhier. GEBOREN. 13 Apr. Anna Maria Magdalena D. van Jacobus Anthonie de Geus en Anna Catharina Groenland. - Meindert, Z. van Gerardus Johannes Narold en Jacoba van Tiggelen. 14 Wilhelmus Alphonsus AntoniusZ. van Anthonius Bartliolemeus Bösensell en Helena Charlotta ten Siethoff. 15 Anna Margaretha, D. van Hendrikus Johannes Nahuijsen en Jannetje Groote Woortmann. Gesina, D. van Richard Klooster en Jacoba Raisig. Arien^ van Sf"®" JAN STROOKER «-fasHeer Hugo Waard, Hunne dankbare kinderen, gè-o- «J§ 22 April 1878. §t Getrouwd JOANNES NAGELHOUT, Weduwnaar van Grietje Timmerman, en GRIETJE RLAAUBOER. St Maartensbrug (Zijpe), 14 April 1878. Ondertrouwd KLAAS OUT, van Burgerbrug (Zjjpe), en NEELTJE DUIN. Schoorl12 April 1878. Ondertrouwd P. BOONTJES en M. K O O M E N, van Wieringerwaard. Dijkstaal (gem. St. Maarten), 13 April 1878. Ondertrouwd WILLEM FREDRIK ADOLF en BARBARA VaN VIERSEN. Alkmaar, Algemeene kennisgeving, zoowel 18 April 1878. buiten als binnen deze stad. Ondertrouwd CORNELIS JOHANNES GOES, van Alkmaar, en GEERTRUIDA HENDRIKA TER LAARfi. Amsterdam 18 April 1878,

Alkmaarsche Courant | 1878 | | pagina 1