1 3 No. 18. Tachtigste Jaargang. 1878. ZONDAG 5 MEI. 1 1 (Officieel ©cbcclte Stedelijk. Iluseum. Kennisgeving. Geen lijfstraffen meer bij leger en vloot. vlckclijköchc öcrichtcn SKiiuienland. &tai>0~i)li£uu)d. itlarhl- ca ficursbctrieftten ii 3I p a n d- ïij A L K M A A i: COURANT. Deze Courant wordt wekelijks uitgegeven en is verkrijgbaar op Zaterdag avond te 7 uren. Prijs per kwartaal 0,G&, franco per post f O,HO, afzonderlijke nomraers Cents. Brieven franco aan de Uitgevers HERM'. COSTER ZOON. Bij deze Courant behoort een bijbladbevattende uiekelijksche berichten. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR. Gezien de beschikkingen van den Heer Commissaris des Konings in de Provincie Noord-Holland van 23 April 1878 5de afdeelingNo. 113/1704 en 1705 (Prov. blad No. 33 en 34), houdende bepaling omtrent den lijd der afgifte van de verklaringen van aangifte voor de Personele Belasting en het Regt van Patent, over de dienst van 1878/79, en art. 30'2le zinsnede der wet van 29 Maart 1833 (Staatsblad No. 4). Maken aan de ingezetenen dezer gemeenteonder herin nering aan de wet van 9 April 1869 (Stbl. No. 59) bekend: Dat de Ontvanger der Directe Belastingen alliier, aan hunne woningen te beginnen met den Oden Mei aanstaande zal doen bezorgen een Beschrijvingsbillef, hetwelk inhoudt eene korte schets van de grondslagen der voornoemde belasting zijnde 1°. De Huurwaarde. 4°. Het Mobilair. 2°. Deuren en Vensters. 5°. De Dienst- en Werkboden. 3°. Haardsteden. 6°. Paarden, waarbij aan ieder ingezeten de noodige vragen dienaangaande ter beantwoording worden voorgesteld en hetgeen ingevuld van wege den Ontvanger wordt teruggehaald te beginnen den lOden dier maand. Dat zijdie bij het bezorgen der billetlen of ook bij het terughalen daarvan mogten zijn overgeslagenzich in geen geval kunnen beroepen op zoodanig verzuimmaar integendeel gehouden zijn om de vereischte en behoorlijk ingevulde verklaring vóór of uiterlijk op 24 Mei eerstkomende intedienen ten kantore des Ontvangers alwaar de billetten ter invulling steeds verkrijgbaar zijn. Dat, ieder gehouden isde te doene aangifte te onder- teekenen en ingeval iemand niet kan schrijven invulling in zijn naam door den Ontvanger of zijnen gemagtigde te doen bewerkstelligen met vermelding der redenen waaromin tegenwoordigheid van een derden persoondie de aangifte na voorlezing met den Ontvanger ot zijn gemagtigde zal onderteekenen. Zij verwittigen voorts, dat als tegenschatters ingevolge bovenstaand wetsartikel zijn benoemd Dirk Julsing Jan Dekker, Jan Metz Burkunk en Jan Ringers. dat de bevolking dezer gemeente, voor zooveel zij tot maat staf van sommige grondslagen der belasting dienen moet bedraagt een getal van 12613 zielen, en dat bezwaarschriften tegen de belasting op het Personeel en die óp het Patent, ingevolge art. 1 der wet van 4 April 1870 (Staatsblad No. CO), aan Gedeputeèrde Staten van Noord-Holland beliooren te worden ingediendonder over legging van een dubbel van het aanslagbillet (tegen betaling van 5^ cents bij den Ontvanger verkrijgbaar), binnen drie maanden na den dag der afkondiging van het kohier, waarop de aanslag voorkomt. Burgemeester en Wethouders vermanen de ingezetenen, om met, de meeste r.aauwkeurigheid binnen den bepaalden termijn hunne beschrijvingsbilletten interuilenter bevorde ring van den geregelden afloop der beschrijving en ter voorkoming van de toepassing der boeten en straff u, tegen valschheid en onuaauwkeurigheid der invulling vastgesteld. Burgemeester en W ethouders voornoemd. Alkmaar, A. MACLAINE PONT., 2 Mei 1878. Be Secretaris, NUHOUT van der VEEN. Bezichtiging tegen 10 cents de persoon op Zondag, 12 Mei e.k., 's namiddags van l tot 4 uren. Bezichtiging tegen 25 cents de persoon eiken Maandag en Vrijdag, 's namiddags van 1 tot. 3 uren. Aan belanghebbenden wordt berigt, dat de BADINRIG- TING in het Mannen- en Vrouwen-Gasthuis van af heden, alle dagenuitgezonderd Zondaggeopend zal zijn van 's morgens 7 tot 's avonds 7 uur. Zijdie van deze inrigt.ing voor een enkel had gebruik willen makenmoeten voorzien zijn van een door den bin nenvader van het Gasthuis aftegeven kaartje. Tegen betaling van f 1,is ter gemeentesecretarie ver krijgbaar het door Burg. en Wetn van Alkmaar aan den Gemeenteraad uitgebragte BEREDENEERDE VERSLAG omtrent den toestand der gemeente over 1877- POL1C1 E. Aan het Commissariaat, van Policie zijn inlichtingen te bekomen omtrent een stuk van een goud kettingje met sleu- telde en een poriemonnaie inhoud, f 17, Wij bezitten twee wetboekenwaarover niet alleen niet is beraadslaagd, maar waarvan de ontwerpen zelfs niet zijn ingezien, vóór ze werden aangenomen. Daarenboven zijn ze nooit in het Staatsblad geplaatst en dus eigenlijk met afgekondigd. Alleen de wet waardoor ze zijn vastgesteld, is in het Staatsblad opgenomen. Die beide merkwaardige wetten zijn van de jaren 1812 en 1815 en heeten het Crimineel Wetboek voor het krijgsvolk te water en het Crimi neel Wetboek voor het krijgsvolk te land. Dat zij inderdaad crimineel zijndaarvan kan men zeker we zen. Hot laatste, voor het krijgsvolk te land, dat tot nog toe onveranderd is gebleven, bevat de vol gende rijke verscheidenheid van straffen de straf des doods met den kogel, de kruiwagen, de cassatie de slagen met het wegjagen uit den dienst als eerlooze schelm de slagen met het afnemen van de kokarde en arrest of detentie de slagen met bet afnemen van de kokarde, de slagen met arrest of detentie ue slagen het arrest of detentie. Niet minder uitgezocht is de keur van straffen van het Crimineel Wetboek voor het krijgsvolk te water. Men vindt daarin straffe des doods met den kogel, kielhalen en laarzen, van de ra vallen en laarzen als schelm aan den wal zetten cassatie De Advertentiën kosten van 15 regels 0,75, voor elke regel meer 15 Cents; groote letters naar plaatsruimte. Bij inzending tot Zaterdag namiddag 1 uur, wordt voor de plaatsing in bet eerstvolgend nommer ingestaan ingezonden berichten een dag vroeger. degradatie slagen met handdaggenarrest of detentie. Door de wet van 28 Juni 1854 (Staatsblad n°. 96), zijn sommige bepalingen van dit Wetboek gewijzigd, en zijn de straffen van kielhalen en van de ra val len door andere straffen vervangen. In de straf van „slagen" voor het krijgsvolk te lande is daarenboven voor de noodige afwisseling gezorgd. Men heeft stokshgen „met eenen gewonen rieten rotting," rietdagen „met taaije rieten, ter dikte van eene gewone mans kleine vinger" en klingslagen „op den rok met een platte ligte degenkling met eene stompe punt." Ook de straf van arrest of de tentie is niet altijd eentoonig dezelfde; zij kan zijn „in de ordinaire gevangenis of in een cachot of gat, met ot zonder sluiting aan handen en voetenof aan de eene hand en voetop de gewone kost of te water en te brood, naar de omstandigheden." Het laarzen (bij het krijgsvolk te water) bestaat volgens de wet van 1814 in het „toebrengen van slagen op den broek met een end touw,''" dat niet meer zal mogen hebben dan de dikte van vier en twintig op streng oud en ongeteerd touw". Bij de wet van L854 is bepaald, dat het eind touw moet zijn „ongeteerd, driestrengs, losgeslagen en de dikte van vijftien draad op streng niet te boven gaande voor veroordeelden boven de zestien jaren", terwijl voor veroordeelden onder de zestien jaren moeten gebruikt worden „zoogenaamde knutteltjes van niet meer dan negen einden oud getakelde loglijn, zonder knoopen.' De straf van slagen met handdaggen be stond aanvankelijk in „het toebrengen van slagen aan den veroordeelde gekleed zijnde op den rug en op de broek, met een end oud touw, ter dikte van niet meer dan twaalf garens op streng". Na de wet van 1854 is daarvoor in de plaats gekomen, voor veroordeelden boven de zestien jaren, „een end witte lijn n.iet zwaarder dan vijftien draden", en voor veroordeelden onder de zestien jaren de „zoogenaamde knutteltjes". Ook hier is voor behoorlijke verscheidenheid bij de straf van arrest of detentie gezorgd, die daarenboven met „sluiting aau handen of voeten" of „het sluiten in de boeien" kan gepaard gaan. Dat deze Wetboeken sinds lang door niemand meer verdedigd wordenzal wel geen onzer lezers verwon deren. Meermalen is een poging tot herziening be proefd, doch zoneter dat het werk ten einde toe kon worden volbrncht. Nu kwam er dit, dandatindeu weg, en altijd scheen er iets noodigers te doen. Wat de zeemacht betreft, bestond er ook nog altijd eenige weifeling, of de lijfstraffen niet volstrekt on misbaar waren voor de handhaving van voldoende tucht aan boord van het schip in die afzonderlijke kleine wereld te midden van den oceaan, waar geen politie en geen gewapende macht kunnen worden ingeroepen, waar geen handen kunnen worden ge mist, en waar aller belang stipte gehoorzaamheid eischt aan het bevel van den gezagvoerder. Bij de landmacht was er een andere reden die de herzie ning hielp vertragen Zij scheen minder noodig Immers gedurende omstreeks veertig jaren werden de lijfstraffen van hetCrimineele Wetboek eenvoudig niet meer toegepast, liet vorig Ministerie had ein delijk de zaak weer ter hand genomen en wetsont werpen tot wijziging ingedienddie door de tegen woordige Regeering zijn gehandhaafd De beide wetten zijn in alle opzichten zoo slecht, dat de Regeering het onnoodig acht de wenscheljjk beid der herziening ook maar met een enkel woord aan te toonen. „Dat ons militair strafrecht herzie ning behoeft", zegt zij, „is sedert lang erkend en vereischt geen betoog". La mort sans phrases. Het is inderdaad meer dan tijd, dat wij de lijfstraffen voor onze land- en zeemacht eindelijk afschaffen. Van ■onvoorzichtigheid, van lust om over ijs van één nacht te gaan van onbedachtzaam voorwaarts streven zal wel niemand ons beschuldigen na de lezing van de volgende woorden uit de Memorie van Toelichting van het wetsontwerp tot wijziging van het Crimineel Wetboek voor het krijgsvolk te water „Het zal wel geen betoog vereischen, dat op zich zelf die soort van straffen (de lijfstraffen) geen aan beveling verdient. Zij zijn sinds lang door de straf- rechtsleer veroordeeld en door alle beschaafde natiën, behoudens een enkele uitzondering verworpen. In beginsel worden zij ook bij ons te lande vermoedelijk door niemand meer verdedigd, en alleen het geloof aan hare doelmatigheid en onontbeerlijkheid doet haar nog enkele, hoewel steeds schaarscher wordende voorstanders vinden. De ervaringoveral waar men haar heeft doen verdwijnenopgedaanheeft echter allen grond aan dat geloof ontnomen. Achtereenvol gens zijn de lijfstraffen uit ons stelsel van opvoeding verdwenen, in het gemeene recht afgeschaft, bij de landmacht en zelfs in de gevangenissen in onbruik geraaktzonder dat één der gevaren, die velen zich daarvan voorstelden, is verwezenlijkt. Ook bij de zeemacht is hare toepassing steeds meer beperkt, voor bepaalde kategoriën (daaronder ook voor de zeemi liciens) hetzij afgeschaft, hetzij in onbruik geraakt, zonder dat daaruit eenig nadeel voor de orde en tucht is ontstaan. Maar bovendien, achtereenvolgens zijn de lijfstraffen bij de marine van bijna alle beschaafde volken afgeschaftzonder dat eenig nadeel is onder vonden, of de noodzakelijkheid eener wederinvoering is gebleken. Het is voldoende om op de Franscbe, Duitsche en Amerikaansche marine te wijzen. Er bestaat geene reden, waarom de handhaving van orde cn tucht bij de Nederlandsche marine niet evenzeer zonder lijfstraffen mogelijk zoude zijn." Men ziet het, haanbrekers zijn wij juist niet. Wij komen zoo tamelijk wel in de achterhoede der be schaafde natiën. Doch, l eter laat dan nooit. Laat ons dankbaar zijn, dat althans vooruitzicht bestaat op het afschaffen van stok- en riet- en klingslagen en enden touw van meerdere of mindere dikte, ge teerd of ongpteerd met of zonder knoopenvan handdagen, witte lijnen en knutteltjes. Wie weet of wij reeds zoover zouden zijnwanneer niet de behoefte aan matrozen uns als het ware tot afschaffing dwong. Immers, men moge kweekscholen voor zee vaart en opleidingsschepen voor matrozen stichten zoolang er aan boord „geslagen" wordt, zal men den weerzin tegen den dienst bij de zeemachtde min achting waarmee door velen onder het volk van het „gaan op het oorlogschip" gesproken wordt, niet overwinnen. Daarenboven past het ransel-systeem al zeer slecht in het opleidingsstelsel dat thans op de schepen en kweekscholen is aangenomen, en waarbij het opwekken van het eergevoel een groote rol speelt De oude wetten, hoe gebrekkig daarenboven in velerlei opzicht, zullen overigens blijven bestaanin het vooruitzicht op het tot stand komen van het al gemeen strafwetboek met welks beginselen zij later in overeenstemming zullen moeten gebracht worden De doodstraf door den kogel blijft voor sommige gevallen bestaan, en in de Reglementen van krijgs tucht ook de sluiting in de boeien, evenwel zonder kromsluitingdie als een soort van lijfstraf wordt beschouwd. Eenvoudige sluiting in de boeien moet op de schepen, waar geen provoostkamer bestaat; dienst doen als een soort van arrest. Hetzelfde zal gel den voor het boeien bij het leger te velde. Is er geen provoost, dan moet de berooving van de vrij heid en te gelijk de onmogelijkheid om te ontsnap pen op andere wijze worden tot stand gebracht. Dat er aan boord onzer oorlogschepen geen gelegenheid zou te vinden zijn om schepelingen in arrest te hou den op andere wijze dan door hen te boeienkomt echter een landrot wel wat vreemd voor. fin Prins Hendrik is den 29 naar Parijs vertrokken ter hij woning van 6e opening der tentoonstelling. Z K. H. heeft dr. L. R. Beynen. rector van het gymnasium te 's Gravenhage, met de taak belast om prinses Marie van Pruisenzijne aanstaande gemalinte gaan inleiden in de kennis van onze taal en onze geschiedenis. De Koning is den 3<> van het Loo te Amsterdam op het paleis gearriveerd Den 1 Mei heeft Z. M. audiëntie aan autoriteiten, den 2 aan particulieren verleend. Den 3 bezocht de Koning de tentoonstelling vau teekeningen in Arti, het blinden-instituuthet in aanbouw zijnde drooge dok en de Eabriek van stoom- en andere werktuigen. StatenGeneraal, De 1". Kamer heeft den 29, de 2f. den 30 hare werkzaamheden hervat- Bij de 2«. Kamer zijti ingediend ontwerpen: tot het ver- leenen van toestemming tot het voorgenomen huwelijk van prins Hendriktot nadere wijziging der wet van 28 Aug. 1851, regelende de militaire pensioenen bij de zeemacht; lot onteigening ten behoeve van den spoorweg Zaandam—Hoorn, welke ten noorden van Zaandam bij den bestaandeu spoorweg aansluit en stations of halten bekomt te Oostzaan, Purmerende KwadijkOosthuizen, Avenborn en Hoorn. De 2e. Kamer heeft den 2 Mei met alg. st. aangenomen de wetsontwerpen tot liet verleenen van toestemming voor het huwelijk van prins Hendrik, en tot wijziging van art. 16 der coöperatie-wet (vrijstelling van de rekening van zegel en registratierecht. De, Kamer heeft den 3 aangenomen het ontwerp betref fende de beëedigde vertalers mei 24 tegen 10, het ontwerp tot wijziging der wet op het notarisambt, dat tot bekrachti ging van eenige artikelen eener overeenkomst met de Holl. Spoorwegmaatschappij en 16 andere kleine ontwerpen met alg. st Benoemingen enz. Tot commissaris des Konings in Overijsel is benoemd mr. J. liGeertsema Cz., lid der i'. Kamer. Jr. mr. G. de Bosch Kemper, referendaris en eenige andere ambtenaren bij bet dept. van binn. zaken worden met 1". Juli op pensioen gesteld we;ens de afschaffing der afdeeling Statistiek, waarvan de werkzaamheden alsdan over de ver schillende bureaux zullen i erdceld worden. Militaire Zaken. Nevens de normaal-schietschool voor de infanterie en cavallerie, sedert tal van jaren te 's Graven hage gehoudenis dezer dagen een artillerie-sclnetsohool opgericht, welke zal gevestigd zijn te Zwolle. De 4e batterij rijdende artillerie is uit Roermonde verlegd en daarmede liet garnizoen aldaar opgeheven. Marine. Den 2 is van di werf der firma Christie Nolet Sf de kuyper te üelfshavente water gelaten de stoomka- nonneerboot groot model Tyr. Stoomvaart. De Nederl.-Amerieaansehe Stoomvaart maatschappij heeft in 1877 eene winst behaald van 1194,000. Daaruit kunnen f 80,000 aau afschrijvingen, f 59,000 voor renten der obligation en 55,000 onkosten bestreden worden. Het overschot, 7337, laat geene uitkeering van een dividend toe. De ongunstige uitkomsten der 4 jaren, welke de Maatschappij bestaalwaren ook bet deel der engeische en duitsche ondernemingen. Scheepvaart. Het adres aan de 2'. Kamer, waarin deze verzocht wordt de regeering te steunen in alles wat tot de spoedige uitvoering zal kunnen bijdragen van de voorge stelde nieuwe en verbeterde waterwegen tusschen Amsterdam, en de groote rivierenis den 30 verzondenonderteekend door ruim 800 firma's en ingezetenen van Amsterdam. De gemeenteraad van Rotterdam beeft den 2 besloten een droogdok aau te leggen en in eigen beheer te nemen. Handel. Te Rotterdam is eene Kamer van arbitrage op gericht, waarvan de 13 leden den 26 door de Kamer van koophandel zijn benoemd. Vervolg der Wekelijksche Berichten in het Bijblad. Boter- en Kaasfabrieken. Eenige praetiscbe denkbeelden over hedendaagsche laudbouwtoestanden, door Rinkes Borger. Te Leeuwarden, bij W. Eek- hoff Sr Zoon, 1878. Nederland heeft wat zijne boter betreft zijn goeden naam in het buitenland verlorenwat zijne kaas betreft handhaaft het, dien nogschoon ook ernstig in het bezit daarvan bedreigd. Terwijl de zuivelbereiding bier te lande zich bleef vergenoegen niet, liet navolgen der oude gewoonten en voorschriftenstond zij elders niet stilmaar maakte zy zich de ontdekkingen der wetenschap ten nutte en werd zij stelselmatig verrichtmet het gevolgdat onze producten door de vreemde reeds ten deele overvleugeld zijnof dreigen van de builenlandscke markten gedrongen, althans tot lager prijzen teruïgebracht te zullen worden. Onkunde, gebrekkig toezicht en bij den kleinen boer niet minder bet, gemis van doelmatige hulpmiddelen hebben tot, dezen treu- rigen staat van zaken geleidwaarvan de opheffing zeker hoogst wenschelijk is. De schrijver doet ons daarom een blik op andere landen vooral op Denemarkenslaanom nategaan op welke wijze de zuivelbereiding aldaar zoo hooge vlucht genomen en zulke uitstekende resultaten opgeleverd heeft; en hij leert ons ais het redmiddel kennen boter- en kaasfabrieken door een aantal veehouders gezamenlijk ge sticht waar, in doelmatig ingerichte localen met doelmatige werktuigen, onder deskundig toezicht, de door de deel hebbers geleverde melk oordeelkundig tot boter en kaas steeds van even uitmuntende hoedanigheid en in staat om de hoogste prijzen te bedingenverwerkt en de gemaakte win3t naar evenredigheid der verstrekte hoeveelheid melt verdeeld wordt. Coöperatie alzoowelke ook dén kjeinen producent in staat stelt van dezelfde, soms kostbare hulp middelen te profiteeren als den grooten en hem voor zijne kleine partijen even voordeelige markt doet vinden als zijnen vermogenden vakgenoot te beurt valt. 's Schrijvers denk beelden waarover wij niet uitvoeriger mogen zijnzullen niet overal instemming vinden misschien Wél hier en daar meer of minder gegronde bezwaren ontmoeten; maar zij verdienen voorzeker met aandacht overwogen te worden. Niet voor den zeeman alleen geldt het spreekwoord „Als het tij verloopt verzet men de bakens." Uok voor den landman verlooptbij het stijgen van de liuur- eh koop prijzen van den grondvan de werkloonen en der eiselien van het levenhet getijen wel mag hij alles wat weten schap en ervaring aan de hand doen benuttigen om de veranderde toestanden het hoofd te kunnen bieden. Hij make daartoe ook kennis met bovengenoemd boekje. Door den commissaris des Konings in Noordholland zijn voor deze gemeente tot Rijks-schatters voor de personeele belasting dienst 1878—79 benoemd de heeren J. J. Poll, G. M. HonkoopH. Post, J. B. ObdamJ. G. Klein en G. Krijt. - Mej. Johanna de Lange is te Leeuwarden geslaagd voor het examen van hoofdonderwijzeres. De Kamer van koophandel en fabrieken alhier, ingevolge kon. besluit van 28 Jan. 1853 den 1 Mei van dat jaar in werking getreden, herdacht 1.1. woensdag-avond haar 25jarig bestaan, Oij welke gelegenheid aan de heeren T. L Koorn (voorzitter) en J. tonijnsedert de instelling der kamer lid daarvangeschenken ter herinnering werden aangeboden. Met recht mag de kamer op hare afgelegde loopbaan terugzien; vóór 25 jaren had Alkmaar noch vette veemarkt, noch telegraafkantoor, nocli spoorwegen waren Schermer en Heer Hugo Waard nog onbestraat. De vette veemarkt werd door haar uitgelokt en krachtig bevorderdliet tele graafkantoor door haren ook fiunnciëelen bijstand opgericht als onderdeel van de destijds particuliere lijn HelderAm sterdam lang vóór dat de Staat het telegraatnet deed aan leggenzij beijverde zich om den jaagweg naar de oost zijde van het Kanaal te doeu verplaatsen, om Alkmaar van straatwegen te doen omgeven, om het agentschap der Neder landsche Bank hier te doen vestigen en om den spoorweg door geschikte uren van aankomst en vertrek zoo doelmatig mogelijk te maken, terwijl zij aan vele andere zaken van ge meentebelang, b. v. de afschaffing der kaai-, haven- en diep- gelden, zich liet gelegen liggen en den stoot gaf. Door het stedelijk muziekcorps zullen op Zondag, 5 Mei, 's namiddags te 5J uren, in den Stadshout, de navolgende stukken worden uitgevoerd: 1. Premières Eleurs, Marche de Processions van Reuland. 2. Eest-Ouverture Tempelweike van Kélar Béla. 3. Par oi par laPolea de concert van Bandonck. 4. Eantaisie bur lesque sur Top era Kosiki van Lecocg. 5. St- CecilePas redouble van Waucampt. 6. Einale aus der Oper das Eeldlager van Alberti. 7. Sérénade (Ruy Bias) van Wekerlin. 8. Die Zauberlanternegrosse Potpourri van Wagner. BüilUJSitblJKJS STAND ONDERTROUWD. 25 Apr. Gijsbtrtus Baas en Elisabeth Ooyevaar. Cornelis Geel alhi-r, en Grietje Kroonte Beemster. 2 Mei Johannes George Sclmerr, wedr. van Jacoba Sombeek en Phtlippina Jacoba Korf. Jacob Dekker, te Heer Hugo Waard en Grietje Koste Alkmaar. Jacob Machiel koopman en Naatje Deen. Johannes Kuyt en Maria Petronella Stoppelsteen. GETROUW D. 28 Apr. Gerrit Gelder on Elisabeth Hos. Theodoras Groen en Barbara Johanna Hazes. Jan Jansen en Ma ijtje Hoff. 2 Mei Andries de fries en Joanna Catharina Cla si na Maria Schrederho/. Hermanns Mijnhardt en Josephine Theodora Maria Schreder\ot gEbOrkn. 27 Apr. Frans, Z. van Dirk Hermanus van Dijk en Grietje Meester. 30 n Neeltje en Geertruida Johanna, Ds. van Jan van der Wissel en Johanna Geertruida Bouman. 30 h Grietje, van Nicolaas Ploeger en Neeltje Vorst. 1 Mei Andries, Z. van Cornelis Zwart en Trijntje Koning. Cornelia Maria D. van Simon Hooij en Elisabeth Maria Gerardina Zondag. OVERLEDEN. 26 Apr. JohannesZ. van Peter Johannes Peters en Louisa Schouw 4 m. Simon Dirk Lansdorp 54 j e Nicolaas, Z. van Nieolaas Roozendaal en Jacoba Langedijk 1 j. en 11 m. Mei fcromca Dissel, eehtgen. van Gerrit Fraaij man, bijna 69 j. JohannaD. van Piet,er Koreman en Maria Charlotta Petersruim 9 m. V EI LING VAN VASTE GOEDEREN. 30 April. Door den Notaris BAKKER SCHUT. HuisKennemerparkwesteind Str. Hulskamp f 2355, Winkelhuis, w.z. Houttilsiraat, Str. Tesselaar 4400,— Bouwterrein aan de Korte Nieuwesloot en Kanaalkade! 27 30 1 No. 6 ellen. Str. H. Schuit e 1 Str. dezefde 2 Str. Tesselaar 91 a Str. dezelfde 99 Str- H. Schuit 99 Str. dezelfde 47 Str. Tesselaar 62 Str. de Jong 58 Str. Tesselaar (Afslag 7 Mei). 900,— 855, 1085,— 1500,— 955, 3 025, 1625, 16-25, 2300,— Alkmaar 29 April. Aangevoerd 344 vette Kalveren f 24 a 110, 17 nuchtere dilo f 4 a 13, 2 Schapen f 40, 138 vette Varkens f 0,44 a 0,58 per kilogr. 3 Mei, Kleine Kaas f 3,550 commissie 31, mid delbare f 32, laagste prijs t 12,50, aangevoerd 299 st., we gende 63012 kilogr. Ter graanmarkt aangevoerd 64(i 1st ïl£ iir i« du ei ei O O lai t--e 1 'ii tc. rüiilft

Alkmaarsche Courant | 1878 | | pagina 1