van Zondag Met 1878. 1878. Vervolg der Wekelijksche Berichten IBuftschland iSeigle. FrauUrlik.. üraot BtrSttunje en Ierland. 2&uslan<l. Redelijk llusemn. Alkmaarschc Courant A Noordpool-expeditie. De 3 gedenksteenenwelke door de Willen Barends naar de noordpoolstreken worden overge bracht herinneren aan de ontdekking van Kaap Nassau door W. Barends 10 Juli 1591. aan de overwintering van Barends, Heemskerk, de Veer en 14 anderen op Nova Zembla en aan de overwintering op Spitsbergen van Jacob en 6 anderen 1633-34 en Andries Jansz. en 6 anderen 1596-97 Seegersz 1634-35. Kerkelijke Zaken. üs. G. Vlug, predikant te Heer» jansdam, heeft het beroep naar de herv. gemeente te Broek op Langedijk aangenomen. Ds. A. J. Oiinekes te Masten broek heeft bedankt voor het beroep naar Eenigenburg. De gemeentebesturen in Limburg zijn door Gedep. Staten namens den minister van binn. zaken dringend aangemaand om geene subsidiën meer toe te staan aan kerkenpast.orièn of geestelijken. De te Amsterdam gehouden vergadering van moderne predikanten heeft met. bijna eenparige stemmen verklaard dat, naar hare innige overtuiging, geen andere oplossing der kerkelijke kwestie mogelijk is dan door toekenning van zelfstandigheid aan de verschillende fractiën in de gemeente, met behoud van het kerkverband. Op het drietal te W armenhuizen zijn geplaatst de heeren J. H. Assink Calkoen te Sloterdijk, J.G- Hagen te Mijdrecht en A. H. E. Junqius te Poortugaal. Onderwijs. Te Haarlem is de aete van bekwaamheid voor de hoogduitsche taal verworven door F. Kalsbeckvan Broek op Laneedijkde aete voor landbouwkunde door H. J. C. Blautckuip, van Nieuwe Niedorp, en J. M. Keen, van Wieringerwaard. Kunst. Den 28 is in Arti et Amicitiae te Amsterdam eene tentoonstelling van teekeningen geopend, welke 193 num mers telt- De Vereeniging tot het vormen van eene openbare verza meling van hedenHaagsche kunst te Amsterdam [thans be staande uit 8 leden die ieder/" 160, 39 die f 25 en 31 donateurs die f 15 en minder jaarlijks bijdragen] heelt in 1877 f 9-266 tot aankoop van schilderijen besteed, waarvan f 5Ü00 op de verkooping der verzameling van wijlen den heer P. Langerhuizendie genoemd bedrag tot dat doel aan de Vereeniging vermaakt had. De ruim f 11006, waaronder f 5 00 van den Koningbereids ontvangen bij de commissie voor de stichting van een museum te Amster dam werdennu de bouw vau 's Rijkswege geschiedt,met goedvinden der gevers in de kas der Vereeniging gestort. Aanbestedingen. Den 30aan het bureau der spoor wegmaatschappij Leiden-Woerden, Let maken van stations gebouwen bij Alphen Bodegraven Zwammerdam en Ha- zerswoudeinschr. P. Plasmante Bodegraven 1 93,840 voorde massa, en A.Pina, te Kralingen, 27,100 voor het stationsgebouw en de retirade te Alphen; te Zetten, het vergrooten en herstellen van het gesticht Bethel, minste inschr. S. A. JFogging, te Wagcnmgen, voor 13,788 [boven de raming en voorloopig niet gegund] Te Hoorn is den 2 het van staatswege nieuwgebouwde post-, telegraaf- en kadaster-kantoor ingewijd. Giften. Wijlen de heer A, Js Graennen, te M uibel - bur" heeft vermaakt aan het burg. armbestuur en de ned. herv. diaconie aldaar elk t 1000, aan het burgerweeshuis en het armweeshuis elk 600. Wijlen mej. A. Vastioijk heeft aan het geref. Oranje weeshuis te Huizen 1000 vermaakt. Voor de op te richten kweekschool voor machinisten is van iemand, die ongenoemd wil blijven, 5000 ontvangen. Geschenken. Den 28 heeft eene commissienamens 300 amsterdammers, den heer dr. G. F. Westerman directeur der diergaarde, die in Dec. 1.1- zijn 70'° verjaardag vierde, eene gouden medalje, eene portefeuille met teekeningen van onze beste meesters en een keurig album met de namen der gevers aangeboden. Afslagen der medalje m zilver zijn aan de kinderen van den heer W. en in brons aan de stad en aan het Kon. Zool. Genootschap vereerd. Den 1 Meiop den 40'° verjaardag van de opening der diergaarde werden hem behalve verschillende geschenken van "familieledenbeambten enz., aangeboden door eene commissie uit de besturen der europeesche diergaarden eene o-roote zinnebeeldige groep in edel metaalen door eene commissie namens ongeveer 2000 stad- en landgenooten een marmer beeld door prof. Tarquini te Romeeen prac itwerk betreffende de overblijfselen van Pompei, eene schilderij door mevr. Bomer-Knip en een album met. de namen der schenkers. De heer Westerman vereenigde de 3 commission en een aantal andere genoodigden aan een gastmaal in de Koninginnezaal. De heeren v. Bechteren vAnhemW. v. Attyu F. de Casembroot, E. W. v. Weede, W. G. Hovy,h v. Schuy- tenbureh en IV. J. dl Ablaing v. Giessmburg te 's Gravenhage hebben zich vereenigd tot eene voorloopige commissie, om bijdragen in te zamelen voor een huldeblijk prins Hendrik bij gelegenheid van zijn aanstaand huwelijk aan te bieden. Rampen. Den 29 is op 's Rijks Marinewerf te Nieuwediep de buis van den windtoestelwaarmede de smidsen werden aangeblazen, uit elkander gesprongen, waardoor belangrijke schade aan de smederij is veroorzaakt; bijna 170 ruiten wer den verbrijzeld. De oude blaasbalgen ziju nog aanwezig en het werk behoeft dus niet stil te staan. Te Scharwoude zijn in den nacht van 1 Mei door een feilen brand bij een verver ontstaan 2 huizen geheel ver nield. Een gedeelte van het verbrande was verzekerd. Den 1 Mei is de stadshuistoren te Sittard door den blik sem getroffen waardoor eene gebeele rij leien weggeslagen, maar geene verdere schade veroorzaakt werd. Overleden den 26, te Utrecht, J. P. Roltzsehue, oud- inspecteur der geniegenl.-majoor bevelhebber in de 2e. afdeeling. j Den 29, te Ginneken, de gepens. luit-genl jr. 6. n ,J. Storm de Graveoud bijna 86 jaren. Kolonicn Op Curap-to was tot. 24 Maart voor de nood lijdenden door den geweldigen storm reeds meer dan f 130,000 ontvangen. Weel vreugde heeft op het eilund verwekt liet decreet van den President van Venezuela, d.d* 2 Apiii, waarbij overeenkomstig de besluiten van den Senaat en de Kamer van Vertegenwoordigers daar te lande, de havens van Maracaibo en Coro voor den handel worden heropend, eeue levenskwestie voor Curapao. De Aordd. Eeitunq van 26 April meende, dat, ofschoon eeue eenigszins optimistischer opvatting van den politieken toestand geoorloofd was toch liet zwaartepunt der diplo matieke onderhandelingen op dat oogenblik te zoeken was in liet antwoord van Engeland op de vraag van Italië naar bet, eigenlijke positieve programma van de engelsche politiek betreffende de Oostersche kwestie. Engeland had bij liet begin van den oorlog eerlijk zijne eigene belangen als den maatstaf voor zijne houding aangewezenmaar zich sedert liet, sluiten van den vrede uitsluitend op het verheven standpunt van de zoogenaamde europeesche belangen geplaatst. Niemand echter wist wat, die belangen eigenlijk zijn. Het program door hetwelk Engeland vroeger of later zou moeten doen zien, in welke kleur het speelt, en dat in den mond van verschillende engelsche ministers reeds zeer verschillenden inhoud heeft gehadzal ten slotte voor de oplossing der oostersche crisis beslissend zijn. Hetzelfde blad merkte den 27 opdat het zenden van eene sterke engelsche pantservloot naar de Oostzee, waar vele tot dus ver onzijdige belangen in bet spel zijnden toestand veel ingewikkelder zou kunuen inakeu. Zulk eene vloot, zeat het zou daar geene basis voor bare ope ration hebben en slechts weinig roemvolle lauweren kunnen behalen door de blokkade van russische havens. Pruisen. De Koning van Zweden is te^ Berlijn aange komen maar, daar hij incognito reist, niet officieel ontvangen. Ter zijner eer is aan het Hof een groot, feestmaal gegeven. De runderpest in het poolsche district Plock is opgehouden. Saksen. De sociaal-democraten hebben bij de gemeente raadsverkiezingen wederom overwinningen behaald, lelreu- en zijn 4te Netzscbkou 3 hunner candidaten gekozen. In het geheel is hunne partij nu reeds in 11 gemeenteraden vertegenwoordigd en in enkele hebben zij zeils de meerderheid. Elzas-Lotharingen. De Lands-eommissie heeft in hare laatste vergadering den wensch uitgesproken „dat het Rijksland eene eigene constitutie mocht ontvangen als Bouasstaat, met den zetel der regeering te Straatsburg en vertegenwoordiging in den Bondsraad. De belgiseke commissie van administratie voor de wereld tentoonstelling te Parijs heeft het door de commissie van toelating goedgekeurde stuk „de roofvogels"[2 jezuieten bij een sterfbed] van den antwerpschen schilder Struys terug gezonden. Te C'aoisy-le-roiwaar bij begraven is heeft men eene inschrijving geopend ter oprichting van een standbeeld voor Rouqet de I' Isle, den dichter der Marseillaise. De gemeen teraad heeft voor dat doel 500 fr- toegestaan. Te Parijs werd onlangs in zeker kosthuis der straat Puhveau eeue kamer gehuurd en kort daarop eene partij goederen daarin overgebracht. De huurder betrok de kamer echter niet en deed niets van zich kouren, zoodat, tot een onderzoek der goederen werd overgegaan. Men vond nu verschillende stukken van een vrouwelichaam eu vermoedde^ een studen tengrap vermits de snijkamer in de nabijheid is. Maar de vrouw van een rijtuigverhuurder herkende de lichaamsdeelen ais die van zekere melkverkoopster Gilletdie in liet bezit van eenig vermogen en den 23 Maart verdwenen was, ter wijl er slechts weinig geld ten harent gevonden was. De deurwaardersklerk Barrédie door vrouw Gillet omtrent hare financiën placht geraadpleegd te worden werd in het bezit bevonden van eene manclieue van dezelfde stol als de hemden, waarin de stukken van het lijk gewikkeld waren. Hij werd gevangen genomen en door de eigenaresse van het hotel als de huurder herkend. Als zijn medeplichtige is gevat de student ia de medicijneu Paul Lebiezvroeger ziju schoolmakker, die, volgens Barré, de vro iw den dood steek gegeven en het lijk in stukken gesneden heelt. -biet hoofd er, eeuige andereu deelen zijn in een koffer naar Mans gezonden, welke daar ook aan de station gevonden is. De radicale Progrès de Lyon is met de verantwoording van den heer Bonnet-ümerdier voor zijne kiezers volstrekt niet tevreden. Onder voorwendsel van zich buiten persona liteiten te houdenzegt het bladheeft hij omtrent den raad van eer en de tegen hem gedane uitspraak zich niet uitgelateu; een openlijk debat is niet gehouden; de heer Bonnet-Daver dier heeft, erkend eene „onvoorzichtigheid in zaken van comptabiliteit" begaan te hebben; cle vergadering, waarin hij zijne zoogenaamde verantwoording deedwerd door vierdehalf duizend opzettelijk uitgenoodigde personen biteewoond, ofschoon het betrokken arrondissement 18,000 kiezers telt. Op grond van dit alles is de Progrès vau oor deel da1 genoemde heer niet beter doen kan dan bij het voorloopig door hem onderteekend ontslag als lid der Kamer te blijven en zich aan eene nieu ve verkiezing te onderwerpen, opdat het algemeen stemreent gelegenheid hebbe om in laat- sten aanleg in dezen uitspraak te doen. De weltiekende schilder Jaroslajf Czermakgeboren te Praa", is te Parijs, waar hij omstreeks 20'jaren gewoond heeft", op 47jangen leeftijd overleden. Hij heeft aanzien lijke sommen vermaakt aan den franschen Onderwijsbond eu aan de Redding-maatschappij te Parijs. De voorzitter van de synodale commissie der herv. Kerk heeft de aandacht des ministers van eeredienst gevestigd op de besluiten van de predikanten-vereeniginger der Ceveunes en der Gironde gericht tegen de inmenging van de liberale commissie van protestantsche Senatoren eu Kamerleden in de zaken der Kerk. De Herv. Kerk, schrijft hij is hoogst "evoeli" vooral wat haar zou kunnen toeschijnen inbreuk t,e maken "op de vrijheden en de bevoegdheid der lichamen welke alleen geroepen ziju om haar bij de staatsmachten te vertegenwoordigen. Volgens de ünivers is te Cudot, bij Joigny, in het de partement, der Younehet ongeschonden gebeente ontaekt van eene in 12li in den reuk van heiligheid overleden her derin Alphdis. Zij bezatzegt het blad de gave der pro fetie en heeft verschillende wetenschappelijke ontdekkingen voorspeld, o. a. de dagelykscke omwenteling der aarde, „vier eeuwen later door Gatilei bevestigd Men bereidt groote leesten tot hare eer voor, en giften worden gevraagd om haar overschot naar eisch te bewaren. In eene den 27 gehouden vergadering van aandeelhouders in het Crédit Eoncier heeft de gouverneur medegedeeld, dat, ten gevolge der bemoeiingen van Frankrijk en Engeland betreffende de uitvoering der door den Khedive van Egypte aangegane verplichtingen, de betaling der coupons van 1 Mei thans verzekerd is. De prins v. Wales is den 27 te Parijs aangekomen en door eenen aide-de-camp van den President aan de station ontvangen. Prins Amadeode gewezen Koning van Spanje, arriveerde den 30. Ook is een chineesch gezantschap van 12 personen in de hoofdstad aangekomen. Opening der Wereldtentoonstelling te Parijs. Den I Mei's nam. te 2 uren heben de maarschalk de Mac- Mahonde ministers, de Senatoren, de leden der Kamer, het corps diplomatique zieh in het Trocadero-paleis vereenigd. De te Parijs aanwezige vorstelijke personen werden door eerewachten van hunne hotels afgehaald en de President stelde hun de ministers en het tentoonsteliingspersoneel voor. De prins v. Wales stond aan de linker-, prins Hen drik aan de rechterhand des maarschalks. De minister van koophandel hield eene redevoeringwaarin hij herinnerde dat het denkbeeld om de tentoonstelling te houden ontstaan was op den dag waarop de republiek definitief was geves tigd. Het republikeinsclie gouvernement stelde vertrouwen in de duurzaamheid en de vruchtbaarheid der republikeinsclie instellingen in de sympathie der buitenlandsche gouverne menten." De minister betuigde zijnen dank aan de_ Staten die op zoo schitterende wijze aan de uitnoodiging van Frankrijk gevolg hadden gegeven en de opening opluisterden door de tegenwoordigheid hunner uitstekendste burgers, hunner meest gelietde Vorsten. De maarschalk Mac-Mahon betuigde zijne instemming met de gevoelens van den mi nister. Hij achtte zich gelukkig, de geheele wereld getuige te kunnen doen zijn van het verkregen resultaat. Hij dankte de vreemde natiën in naam der republiek en verklaarde de tentoonstelling voor geopend. Opgewonden kreten leve de republiekleve Frankrijk weerklonken alom. Terwijl het kanon van het invp,lieden-hötel en van den Mont-Valérien en 26 muziekcorpsen zich deden liooren, begaf de stoet zich over de Jenabrug, terwijl de geschaarde troepen het geweer presenteerdennaar het gebouw der tentoonstellingwaar aan een ontelbaar aantal standaards de vlaggen van alle natiën geheschen werden, en de gemeenteraad de rechter lijke macht enz. den maarschalk opwachttendie gevolgd door de daartoe genoodigden de verschillende afdeelingen der tentoonstelling doorwandelde. De volksmenigte en de toevloed van vreemdelingen was ontzaggelijk groot. Van de meeste huizen waren vlaggen uitgestoken en 's avonds was de stad luisterrijk geïllumineerd. Senaat. Den 30 heeft de eerste lezing plaats gehad van het wetsontwerp van genl. Billot betreffende den generalen staf. Bij de samenstelling der bureaux zijn in 6 afdeelmgen leden der linker- en in 3 leden der rechterzijde tot presidenten en secretarissen gekozen. Kamer van Afgevaardigden. Den 30 is de Kamer weder bijeengekomen. Na langdurige beraadslaging is ten aanzien van het voorstel van den lieer Camille Sée e.a., strek-kende om den toegang tot de tentoonstelting des zon dags kosteloos open te stellen, een voorstel aangenomen der commissie, waarbij de Kamer de regeering uitnoodigt „om zooveel mogelijk den toegang tot de tentoonstelling des zondags gemakkelijk te maken en daartoe al de maatregelen te nemen, welke zij oorbaar keuren zou". Volgens het versla" der commissie hadden de buitenlandsche commissa rissen" en de prefect van policie ernstige bedenkingen inge bracht tegen eene onbeperkte kosteloosheid, en hadden som mige inzenders verklaard het ingezondene terug te zullen nemen of althans sommige afdeelingen op kosteluoze dagen geheel le zullen sluit-en. Te Tamworth is in plaats van het conservatieve lid van het Lagerhuis Hanburydie voor een ander kiesdistrict zitting had genomen, de liberale candidaat gekozen. De Daily Kern ziet daarin alweder eene ernstige waarschuwing aan het adres van de regeeringdie niets doetwaaruit de hoop op het behoud van den vrede bij de natie eenigszins voedsel ontvangen kan. Professor Max Ai idler is in het Chapter-House van Westmin ster Abby begonnen eene reeks van zeven lezingen te houden over den oorsprong en de ontwikkeling van de godsdienst, verband met de indisehe godsdiensten. Ongeveer 1500 Er waren in menschen hebben op die lezingen ingeteekend. zeer vele dames tegenwoordig. Men is de moordenaars van lord Leitrim op het spoor gekomen. In een boschje nabij de plaats van den moord is een stuk papier gevonden waarin nog eenig lood voor handen was en dat kennelijk gescheurd was uit een schrijf boek van een schoolkind. Bij eene huiszoeking ten huize vau de familie M'Grenaghan een deel van dien naam stond op de gevonden bladzijde is het gelukt het schrijf boek t,e vindenwaaraan die bladzijde ontbrak en waarin op iedere pagina de naam van Mary M'Grenaghan stond. Het andere stuk van de gevonden bladzijde werd aange troffen in een borlogekastje van een der zoons van den huize. Drie broeders M'Grenaghan en twee neven van den zelfden naam zijn daarop in hechtenis genomen. De Evening Standard bericht,dat Rusland 100000 ton steenkool uit Sunderland besteld heeftmaar dat de uitvoer daarvan door de regeering verboden is. De pers uit het kolendistriet heeft niet weinig daartegen aan te merken, wijl Rusland een van Engelands beste klanten en de concurrentie van Belgie en üuitschland somtijds zwaar genoeg is. Ult°. April waren reeds 8000 man bij het actieve leger en de vrijwilligers ingelijfd. De opkomst der reserve is boven verwachting gunstig; 6 p.c. van het op papier besenreven aantal is tot dusver afwezig de zieken daaronder begrepen. De regeering keert voor de vrouwen der opgekomeneü f 2,10 en voor hunne kinderen 70 cents per hoofd en per week uit, maar daar deze bedragen voor Londen volstrekt onvoldoende zijn hebben de armenverzorgers aldaar aan d<- waarlijk behoeftige gezinnen 3 per week uit de stedelijke beurs toegekend. liet door de aristocratie ondersteunde weekblad Fardty Fair meldt uit Petersburg. dat de Czaar den 25 een besluit heeft oüderteekend waarbij 240,000 man der reserve worden opgeroepenen dat eene volgende dagorder van gelijken datum den staat van beleg van Petersburg, Bessarabie en de Krim afkondigt. T, 7 De minister voor Indiede heer Galhorne Hardy, heelt '5, voor elke regel meer 15 iding tot Zaterdag namiddag ■olgend nommer ingestaan in de politiek van oorlogzuchtige demon- :eurd, op het houden van een europeescli igedrongen en waarinzoo het Congres scheidsrechterlijke tnsschenkomst gevraagd petitie aan het Lagerhuis in dien trant ad den 3 eene bijeenkomst van werklieden len vrede plaatswaarin heftige brieven dstone en Bright werden voorgelezen. evice-minister voor Indie, heeft in eene t Birkenhead-Theatre de regeering verde- ,ie van vijandschap tegen de regeering be- heet't hij beweerddat lord Beaconsfield ïooger dan ooit bij de natie staat aange- t licht gesteld, dat, de regeering eenvoudig at Turkije geheel onder de macht en den id kome. Zij zou de tract,ateu handhaven, Zoo zij alleen mocht blijven staan, dan n de heer Gladstone, die tot wantrouwen opgewektedaanan zeker schuld. De ng achtte hij volstrekt niet in strijd met goed bestuur van de christelijke bevol- tcli-Turkije en strekkende tot handhaving en belang. Hall te Londen werd den 4 eene talrijke adbouwers gehouden waarin motiën wer- it protest tegen de oorlogstoebereidselcn ielang van den vrede gemaakt te worden. iard dat zoo de regeering weigerachtig om het geschil met. Rusland door een scheidsrechterlijke beslissing uit den weg daardoor oorlog ontstond, de aanwezigen hunne landbouwdistricten aan te sporen, i oorlog te nemen en zich niet voor de melden maar hendie den oorlog ge- n ook zeiven te laten voeren. Eene mst werd den 4 te Leeds door afgevaar- ital Trade-Unions gehouden, waarop een John Bright voorgelezen werd, die o. a., len oorlog onder de tegenwoordige om- kken, aan de redevoering van den afgc- van 8 April herinnerde, aan welker inhoud algemeene bekendheid wenschte gegeven me meeting van werklieden te Edinburg n dag eveneens geprotesteerd tegen de ding der regeering Te Preston werd werkliedenclub geopend bij welke gele- r-generaal de regeering vertegenwoordigde hieldwaarin hij den oorlog van Rus- onrechtvaarriig en het traetaat van S. Ste- met de britsche belangen noemde. Hij astberaden houding der regeering strekte voorkomendaardoor tocb zou Rusland unnen worden om op de door Engeland m aan het Congres deel te nemen, ijn 24 liberalen [tegenstanders van den an den gemeenteraad verkozen, e dames hebben een adres aan de Ko- waarin de handhaving van den vrede a 6 heeft de minister Northcote in ant- van lord Hartington het volgende mede onderhandelingen zijn en worden tusschen id gevoerd. Eene discussie daarover zou met Eugelands belangen. De onderhan- 3 de onlusten in Thessalie loopen ten hoopte, dat de rust aldaar weldra lier- >t het zenden van Indische troepen naar geruimen tijd besloten. Eene vroegere .n was onnoodig. De discussie daarover bij de behandeling der daarop betrekking nvrage kunnen plaats hebben. De minister rnsch te kennen dat het niet aanwezige m John Brightdat hem buiten het Huis an het Huis bedrogen 1e hebbendie ,et Huis zou herhalen in een vorm die igelijk zou maken daarop te antwoorden.— fsoboon den minister niet beschuldigende Lelijk misleid te hebben beweerde dat n wel 100 leden met hem feitelijk door id warentoen deze vlak vóór het reces politiek der regeering geene verandering rwijl het ontbieden der indisehe troepen erandering van politiek was. Spr. alsmede l en Harcourt keurden dien maatregel i zonder voorkennis van het Parlement ïtioneel. De minister, nader antwoor- bet ontbieden der troepen te zijn eene t eene deel van het Rijk naar het andere, •gunning noodig was en waarover de re- rnd uitgelaten omdat zij geene discussie eer de noodige maatregelen genomen -engen van indisehe troepen naar Enge- ïder toestemming van het Parlement niet >e politiek der regeering was niet veran- ds vóór het reces verklaard had, streefde dzatr.e oplossing der moeilijkheden. Er om te meenendat zulk eene oplossing chijnlijk was dan vroeger; maar de hoop orden en daarom waren maatregelen van leslotendat de uitspraak in processen nslagen of aanslagen tegen personen in hun ambt voortaan niet door gezworeueu 'e maatregelen tot uitvoering van dit, rweging. Aan de centralisatie der poli- de hoofdstad zal een einde gemaakt repoff wordt om redenen van gezondheid i Petersburg ontslagenen hij zal door aamdoortastend generaal vervangen Bezichtiging teren 10 cents de persoon op Zondag, 12 Mei e.k„ 's namiddaA van 1 tpt 4 uren. Bezichtiging 'jen 25 cents de persoon eiken Maandag en -<rs van 1 tot 3 uren. boete en 5 jaren policie-toezicüt na het eindigen der gevan genisstraf veroordeeld. De commissie voor de Tuilerien heeft, besloten tot den wederopbouw van het paleis voor eene som van 4 miljoen fr. en t,ot, de inrichting ervan als een museüm voor moderne kunst te adviseeren. Den 5 hebben wederom in 8 arrondissementen verkiezingen dat geene regeermg, die net t.ractaat van farijs mede-onder teekend heeft,, zich gerechtigd kon rekenen om tot, den oorlog over te gaaneer zij volgens het bedoelde 23ste artikel ge handeld heeft. 's Avonds werd in dezelfde stad nog eene openbare mee ting ten gunste van den vrede gehouden waarop motiën werden aangenomen in den geest vau die der bovengenoemde •as is den 4 te Petersburg aangekomen. ,t. Pétersbourg wijst, op tegenstrijdigheden an den minister Hardydie o.a. gezegd I de declaratie van 1871 verdedigt, vol- er mogendheden zonder toestemming der aars tractaten schenden mag, en levens, vloot door de Dardanellen zond om zijn n, om in de turksche wateren zijne schepen Het blad beweert, dat Engelands politiek orloopen eerst trad zij voor engel che :he, nu voor mohammedaanscke belangen lad betoogt voortsdatals een door 0 en traetaat, gedurende 20 jaren door een sn wordtdat, het den onwil van Europa 2 gedragslijnen voor de andere mogelijk zijn. Of zij vereenigen zich oin den overtreder tot nakomen te dwingenóf zij handelen niet, en beschouwen zieh van hare verplichtingen ontslaeen. Tot de eerste gedragslijn heeft Rusland de mogendheden herhaaldelijk aangespoord Engeland alleen heeft zich daartegen verzet. Nadat het mislukken van de Conferentie te Konstautinopel feitelijk de tweede gedragslijn had doen volgen, stond het, Rusland vrij.

Alkmaarsche Courant | 1878 | | pagina 5