Turkije. Blniienlmitf. icuuïu- ftlarhl- cu ficursbcrtclUeu. 76 103. «I 111 84' Ql ÖuÉricntiüï 40jarige Echtvereeniging iOjarige Dchtvcrccniging ANDRIES OLGERS en MAARTJE ROELOFSEN. skjarigc Holilvcreenigig g Sajarige Dchlvereeniging M vau H C. RUYTER H Gr. SLOOTEN. jarige ibchtvereeniging TM van H s. P. OVERDUIN A. D O N K E R. V den het door de traditie voorgeschreven weg alleen in te slaan. Onredelijk is het thans, uu de oorlog nieuwe rechten en plichten heelt doen ontstaan, aan die vroegere door nie mand nagekomen verplichtingen te herinneren. Wil de mi nister Hardy beweren, dat het oude tractaat door een nieuw tusschen de 6 mogendheden gesloten verdrag moet vervangen worden, dan bestrijdt Rusland dat niet, 't welk dan ook het eerst een Congres gewenscht heeft,, dat Engeland thans verhindert. Het stelseldat de minister Hardy vertegen woordigt, zou bet.eekenen, dat Engelands oppositie voldoende is om het door Turkije geschonden tractaat van 1856 niet te wijzigenzelfs als de andere mogendheden herziening daarvan verlangden. Maar zulk eene wederrechtelijke theorie acht het blad geheel verwerpelijk. De Golos gispt de laatste redevoering van den engelschen minister Cross. Het blad betoogt, dat niet door het verdrag van S. Stefanohetwelk slechts op het papier bestaat, maar door het stevenen der britsche vloot door de Dardanellen feitelijk de overeenkomst van 1871 is gesebonden. Engeland stoorde zich eenvoudig niet aan een verdragdat het voor lluslaud verbindend acht. De onredelijke eischen van het kabinet van St. James hebben volgens de Golos ten doel om eene weigering van Rusland uittelokken, ten einde den oorlog onvermijdelijk te maken. Het Journal de S. P. zegt, dat de minister Cross zich in zijne laatste redevoering op een hooger standpunt geplaatst heeft, al is ook de theorie on aannemelijk volgens welke het tractaat van 1856 voor de overige mogendheden bindende kracht bezit ook wanneer Turkije er zich niet aan gehouden heeft. Rusland, zoo gaat het blad voortheeft in overleg met Europa gehandeld en ook den oorlog niet tegen den wil der mogendheden onder nomen aangezien na het mislukken van de Conferentie te Konstantinopel alle mogendheden, en Engeland in de eerste plaatsaan de Porte hare bescherming onttrokken. Ten slotte spreekt het Journal de hoop uitdat het Congres slagen zalhetwelk, zegt het, ten eindeen duurzaam werk te verrichten, moet afgaan van het in 1856 uitgesproken beginsel, dewijl daarmede miljoenen christenen aan de roof zucht en de woestaardij der muzelmannen werden prijsge geven. Is dat het geval niet, dan zou men volgens genoemd orgaan slechts eene overpleistering van het buitendien reeds wormstekig gebouw verkrijgen. De britsche consuls Merlin en Blunt zijn te Karditza aangekomen en hebben aan de hoofden der opstandelingen in Thessalie verklaarddat Engeland er groot belang in steldeom den opstand door zijne bemiddeling te zien ophouden, en dat het besloten heeft voor Griekenland in de bres te tredenhetgeen eene vredelievende schikking waar schijnlijk zou maken. Volgens een bericht der Polit. Corresp. verlangen de opstandelingen van Thessalie en Epirus eene algemeene amnestie en wederkeerige ontwapening, volgens een ander bericht hebben zij het behoud hunner wapenen en hunne ongehinderde overbrenging te land of aan boord van britsche oorlogschepen naar Griekenland bedongen. De pogingen van Engeland om de rust op Candia te herstellen zijn tot dusver zonder gevolg geblevenomdat 12000 goed gewapende opstandelingen de geheele streek tusschen Lussiti en Sphakia bezetten en niets van eene verzoening met de Porte willen wetendaar al hun streven op eene vereeniging met Griekenland gericht is. De artillerie in de russische liniën voor Konstantinopel is versterkt. Een deel der russische troepen bij S. Stefano is iets teruggegaan om de nabijgelegen hoogten te bezetten, die een gezonder verblijf voor de soldaten opleveren. Schakir-bassade nieuwbenoemde ambassadeur te Peters burg heeft den rang van mouschir (veldmaarschalk) ver kregen. Een berichtgever te Konstantinopel van de Daily Hews meldtdat de „zoogenaamde opstand" der muzelmannen in Bulgarije ten einde is en geen opstand heeten mocht, omdat er in de muzelmansche districten geen russisch gezag was waartegen men in verzet kon komen. De geheele zaak was hét gevolg van het overschrijden der bulgaarsche grenzen door turksche plunderaars geweestmaar de verslaggevers hadden zich door de hun door den heer Layard en de Porte medegedeelde officiëele rapporten op een dwaalspoor laten leiden. Van elders verneemt men dat de russische ver liezen ten gevolge van den opstand, die uiteen militair oog punt zonder beteekenis isdaar hij de russische liniën van gemeenschap in geen enkel opzicht bedreigt, niet meer hebben bedragen dan 1 gesneuvelden waaronder 1 officier, en 30 gekwetsten. De eenige moeilijkheid leveren de vluchtelingen en maraudeurs van Solimans leger opdie geen middel van bestaan hebben en van de liefdadigheid der muzelmansche bevolking afhankelijk zijn. Genl. Todtleben heeft nieuwe onderhandelingen met den engelschen vlootvoogd over het gelijktijdig terugtrekken hunner strijdmachten aangeknoopt. Ook de onderhandelingen tusschen Rusland en de Porte duren voortnaar men schijnt wel te mogen aannemendat de turken aan Ruslands eisch tot ontruiming van BatoumSehoumla en Varna niet zullen toegeven voor dat het gevaar voor een nieuwen oorlog geweken is. De Porte beweertdat zij niet gehouden is, de bepalingen van het tractaat van S. Stefano betreffende de ontruiming der genoemde vestingen na te komen, zoolang Rusland in strijd met datzelfde tractaat zijne troepen nab Konstantinopel en Gallipoli laat blijven. En het zal de vraag zijnof Rusland die troepen zal terugtrekken indien het niet zeker isfiat ook de britsche vloot de zee van Marmora verlaat. De Koning heeft te Amsterdam den 4 op plechtige wijze den eersten steen gelegd van het nieuwe gebouw voor de Kweek school voor de Zeevaart, daarna een rijtoer gemaakt door het Vondelspark en de nieuwe stadswijken en 's avonds de voorstelling in den stads-schouwburg bijgewoond. Den 5 heeft Z. M. de godsdienstoefening in de Nieuwe kerk onder het gehoor van ds. Hoedemaker, bijgewoond en 's namid dags de diergaarde bezocht. Den 5 is de Koning naar den Haag vertrokkenna f 2000 voor de algemeene armen te hebben geschonken. Verkiezingen. Te Zevenbergen is bij herstemming tot lid der 2«. Kamer verkozen de beer rar. R. v. d. Werk, libe raal, met 901 st., tegen 814 st. op den heer v. Diepen, catholiekdie den vorigen keer verkozen was verklaard. Staten-Generaal. 1". Kamer. Den 6 is met 30 tegen 2 st. aangenomen het onteigeningsontwerp voor den spoorweg Amersfoort—Nijmegenen met 25 tegen 9 st. verworpen de bedelarijwet. De Kamer is daarna op reces gescheiden. 2e. Kamer. Het uitvoerig voorloopig verslag betreflende de on derwijswet is verschenen. Terwijl verscheidene leden dit ontwerp nog afkeurenswaardiger vonden dan het ontwerp-Heemskerk en meenden, dat de bestaande grieven der voorstanders van het bij zonder onderwijs bij aanneming er van in hooge mate zullen toe nemen, was de groote meerderheid met de hoofdstrekking van het ontwerp ingenomen. Overtuigd van het nut der volksschool, juichte zij de poging toe om te voldoen aan de hoogere eischen die zich allengs in zake het onderwijs op die school hebben doen gelden. Een deel der leden meendedat de minister ten aanzien dier eischen het juiste midden had getroffen. Andere vreesdendat. hij te ver was gegaan en nog niet bereikbare hervormingen voorstelde. Weder anderen geloofden, dat hij al te gematigd was geweest en verwachtten heil van de openbare discussiën. Een groote meerderheid stond kweek scholen en normaallessen voor de opleiding voor. Omtrent de bezoldiging der onderwijzers heerschte groot verschil van meening. Velen achtten de voorgestelde minima onvoldoende en wenschten een verdeeling van scholen in drie klassen met opklimmende hoogere minima. Terwijl verscheidene leden leerplicht hadden wenschcn opgenomen te zien achtte men meer algemeen het tijdstip tot invoering van leerplicht nog niet geboren. Het beginsel van bijdragen door het Rijk aan de gemeenten werdbehalve door de voorstanders van het bijzonde ronderwijs, vrij algemeen beaamd. Verscheidene leden stonden verplichtede meerderheid het behoud eener facultatieve schoolgeldhefïing voor. -- Bij het verslag zijn gevoegd de vroeger vermelde nota van eenige anti-revoluti onaire leden eu eene van den heer v. Rispen waarvan de conclusie strek't tot aanneming van dit beginsel: „Behoudens combinatie van kleinere gemeenten, wordt in iedere gemeente van het Rijkvan overheidswegemet eerbiediging van ieders godsdienstige begrippen, lager onderwijs gegeven voor alle kinderen wier ouders of voogden zoodanig onderwijs voor hen verlangen. Het bijzonder lager ouderwijs wordt van Staatswege gesubsidiëerd. Een en ander geschiedt over eenkomstig de regelen te stellen bij deze wet". JJen 6 is de motie van den heer v. Kerkwijk, betreffende de overeenkomst van den minister van waterstaat enz. met het gemeentebestuur van Rotterdam, dd. 18 Maart j.l behandeld; zij strekte om te verklaren, dat die overeenkomst niet had behooren te zijn gesloten zonder dat wettelijke vast stelling der daaraan verbonden uitgaven uitdrukkelijk voor behouden of voorafgegaan ware. Zij werd na uitvoerige discussie verworpen met 49 tegen 8 St., en met gelijk stem- mental desgelijks eene van den heer Borgesiuswaarbij het sluiten der overeenkomst zonder voorbehoud van de goed keuring der wetgevende macht door de urgentie gebillijkt werd verklaard. De regeering heeft een ontwerp ingediend tot verhooging der marine-begrooting met f 70.500, tot aanbouw van 3 loodsvaartuigen in plaats van 3 door aanvaring en storm weder verlorene. Benoemingen. Tot dijkgraaf van den polder Waard Nieuwland. op Wieringen is benoemd J. Breebaart Kz., tot heemraad van de Schermeer Olij. Onberwijs. De op 1 Mei te Utrecht gehouden verga dering der Yereeeniging voor christ.-nat. schoolonderwijs heeft het voorstel van het hoofdbestuur aangenomenom zich met een adres tot de 2". Kamer in zake de aanhangige onderwijswet te wendenen voorts goedgekeurd het voorstel der heeren Kuyperde Geer en de Savornin Lobman tot or ganisatie van een volks-petitionnement aan den Koning, na eventuëele aanneming van het ontwerp-A«pp<?y«e. Kerkelijke zaken. Ds. Wieland te Akersloot is be roepen te Edam. 240 Mannen en 308 vrouwen hebben besloten tot de nieuwe remonstr.-geref. gemeente te Groningen toe te treden, en 357 personen hebben verklaard haar als begunstigers te zullen steunen. Aan jaarlijkscbe bijdragen is voor f 4200 ingeteekend. Te Heerhugowaard is beroepen ds. J. Heenkvan Wer vers hoof. Eeesten. De heer C. A. Brandts Buys, organist, klokkenist en muziekdirecteur te Deventer, vierde den 2 zijn 40jarig huwelijk en zijne SOjarige kunstenaarsloopbaan. Verschillende vereenigingen boden hem geschenken aan, en's avonds werd hem door een aantal zangers en de kapel der huzaren eene serenade met fakkellicht gebracht. De feestelijke viering van het 25 jaren droog zijn der Haarlemmermeer gaat, ten eevolge van het onvoldoende der inschrijvingen niet door. Geschenken. Den 8 heeft in het gebouw Felix Mentis te Amsterdam de plechtige uitreiking plaats gehad van een nieuw vaandel, het studentencorps door de jonge dames der hoofdstad aangeboden. In eene te Rotterdam gehouden vergadering is besloten dat Rotterdam zelfstandig aan prins Hendrik een geschenk zal aanbieden. Noordpool-expeditie. De Willem Barendsz. is den 5 van Amsterdam vertrokken en den 6 uit IJ muiden in zee gestoken. Vooral bij het vertrek van de hoofdstad was eene groote menigte op den wal of in allerlei vaartuigen tegenwoordig. Van de stadstorens werd 3 malen met de vlaggen gesalueerd. Een stoomboot, waarop zich de studenten met een muziekcorps bevonden, deed de schoener uitgeleide naar IJmuiden, op de sleepboot, die haar buiten bracht, bevond zich mede een muziekcorps, en de'officieren van het wachtschip te Amsterdam vergezelden in hunne stoombarkas de Willem. Ba rendsz een uur ver in zee. De equipagie bestaat uit den com mandant A. de Bruyneluit. ter zee le. kl., de officieren L. R. Koolemam Beynen en jr. H. M. Speelman, luit", t. z. 2°. kl., den zoöloog C. P. Sluyterden arts Heymans v. Anrooy, den photograaf W. J. A. Grantbootsmantimmerman kok en 5 matrozen. Te Amsterdam zijn den 6 70 perceelen bouwterrein op het Eunen meerendeels 5,80 ellen breed en 12 ellen diep van .vege de gemeente in openbare veiling aangeboden maar alle opgehoudengezamenlijk voor 97,477. Misdrijven. Den 28 April hebben in de provincie Limburg in onderscheidene r. c. kerken diefstallen plaats gehad te Valkenburg Schin op Geulle Hobbelrade Spaubeek enz. De offerblokken werden geledigd en te Schin ook een kelk, een hostiekastje en een relikwiënkastje gestolen. 2 Pruisen zijn als verdacht gearresteerd. Op den wal te Groningen is in den morgen van den 7 het lijk gevonden van de wed. Schut, die blijkbaar een geweld- dadigen dooden wel door verworging, gestorven was. Als dader is gevat de onlangs uit de bedelaars-kolonie ontslagen Blankendie zijn daar verdiende geld met de vrouw ver teerd en haar vermoord had uit jaloezieomdat zij met een anderen man was uitgegaan. Den 8 is een gedeelte der gelost wordende lading katoen verbrand van het in het Westerdok te Amsterdam liggende americaansche schip Lois. Een iersch matroostot de be manning van het schip behoorende., is, als verdacht den brand gesticht te hebben, in hechtenis genomen. Den y heeft de justitie in de gemeente Zijpe het lijk eener vrouwomtrent wie vermoeden schijnt ontstaan te zijn, datzij aan vergift overleden was, doen opgraven en door deskundigen een onderzoek instellen. De plaatselijke commissie tot viering van de Unie van Utrecht brengt voorloopig ter kennisse van de ingezetenen dat zij, op uitnoodigi'ng van het geact te Bestuur dezer Ge meente, niet geaarzeld heeft zich aan de Utrechtsche Feest- commissie aan te sluiten, eu diensvolgens nu ernstige pogingen te beproeven om Alkmaar op eene eervolle wijze te doen mede werken tot de stichting van een nationaal Gedenkteeken voor de beroemde Unie van Utrecht voor een gewichtig feit nu bijna drie honderd jaren geleden, den 23 Januari 1579, tot stand gebracht door het beleid van Jan van Nassau den Stadhouder van Gelderland en broeder van den grooten Zwijger. Met vol vertrouwen op den Nederlandschen zin en de medewerking van de ingezetenen dezer Gemeente aanvaardt de Commissie deze taak. Immers aan een Nationaal Gedenkteeken voor het verbond van eendracht tegen vreemd geweldmag niemand die Nederlander wil zijnal ware het een bescheiden offer, onthouden, 't Geldt de aloude roem van Neerlands worstelstrijd En zou dan Alkmaar, dat in 1875 't voltooide Monument, de bevallige Alcmaria Victrix, van Neerlands Vorstenhuis en burgerij ontving en op de plek, waar het leed en roemrijk streed met dankbare vreugde zag verrijzenonder de stichters van Utrechts Uniezuil niet met, eere genoemd worden? De Commissie kan dit gelooven. Eerstdaags zal zij het beproeven. Dr. J. J. DE GELDER, Poorzitter. J. NU1IOUT VAN DER VEEN Secretaris. Jbr. J. G. E. VAN SPENGLERPenningmeester. J. C. KOORN. Dr. C. J. DE LANGE. Mr. C. H. R. VAN LE LIJ VELD. Mr. C. P. E. HANEGRAAF. H. P. IB1NK MELENBRINK. J. C. VONK. A. PRINS De acte voor het fransch is te Haarlem verworven door mej. L. F. de Grave en den heer M. F. v. Goor, voor nut tige en lraaie handwerken door mej. M. A. Rietberg en voor fraaie handwerken door mej. H. C. Rentmeester. Ten behoeve van den tocht naar de noordelijke IJszee, waarvan de aanvang in onze binnenlandsche nieuwstijdin gen vermeld wordt, is alhier door een aantal belangstellenden bijeengebracht een bedrag van f 103,50. Aan de openbare school voor meer uitgebreid lager onderwijs te Hoorn is benoemd mej. IJ. Veenman, hulpon derwijzeres aan de openbare meisjesschool alhier. Door het stedelijk muziekcorps zullen op Zondag 12 Mei, 's namiddags te 5$ uren, in den Stadshout, de navolgende stukken worden uitgevoerd 1- l'OcarienPas redoublé Van Bandonck. 2. Ouverture Solemnelle van van der Biest. 3. "Élégante, Polca de con cert avec larillon van Paque. 4. Grosse Potpourri aus der Oper „Obéron" van Weber. 5. „Chien et Chat", Pas re- doublé van Reuland. 6. „Alla stella considente", Romanza avec carillon van Rossi. 7. Quadrille sur Topórette „le Pom pon" van Lecocq. 8. „Traum nach der Schlacht" Eantaisie van Neubig. Den 15 vangt de zomerdienst op den spoorweg aan en zullen de treinen van bier vertrekken naar den Helder te 8.17, 11.31, 5.55 en 9.35, alsmede op Vrijdag en Zaterdag te 2.40; en naar Haarlem te 7.13, 10 50, 2 30, 3.28 en 8.30deze 5 treinen correspondeeren te Haarlem direct op Amsterdamen de eerstetweedederde en vijfde ook te Uitgeest, na 10 tot 17 minuten toevens, over Zaandam op Amsterdamzoodat, de hoofdstad wordt althans den rei zigers te Uitgeest de keus gelaten van hier over de nieuwe ljjn ZaandamAmsterdam in 12 tot 20 minuten minder bereikt kan worden dan over Haarlem. Van Amsterdam vertrekken de treinen in de richting Zaandam—UitgeestAlkmaar te 6.50, 10.10, 4.35 en 8.10, in de richting HaarlemUit geest -Alkmaar te 6.33 9.45 12.55 4.5. en 7.50. B U R G E R L IJ K tó STAND ONDERTROUWD. 9 Mei. Simon Anthonius Sistermans. te Alkmaar, en Veronica Johanna Bosch. Martinus Xaverius Paleari en Maria Christina Diderika du Boisbeiden te Am sterdam feerstgen. onl. alhier. GETROUW D. 5 Mei Godefridus Cornelis Luijks en Margaretha Maria Kloet Pieter Mooij en Adriana van der Velden. Pieter van der Peer en Geertje Hooijboer. Willem Fredrik Adolf en Barbara van Piersen. Johannes Oosterhoornwedr. van Willemina Verdonken Aaltje van der Stam. wed. van Elias van Kampen. Hendrik Gotvertrouwt Bothwedr. van Dorothea Juliana Willeijns, en Sara de Goede -Engelbertus Gerardus Boots en Hendrika Amersbeek. Willem van 't Padje en Anna Geerlruida Gransjean. Jan Jonker en Antje Bloothoofd. Jan Hinke wedr. van Lijsbet, Schuitemaker, en Leentje Burger. Lodewijk Gerardus Gilles en Christina Gesina Duits. Ge rardus Franciscus Johannes Bakker en Maartje Hartog. Jan George Corino en Neelt je Bruin. Johannes Badenhuizenwedr. van Dientje Veldhuizenen Alida Jans, wed. Klaas Hartog. GEBOREN. 3 Mei Johannes CornelisZ. van Arie Balder en Maria van der Kolf. 4 JahannesZ. van Hendrik Kleverlaan en Catharina Tederik. 7 Trijntje D. van Jan Hartog en Jannetje Hagenaar. 8 Wiiiem t 2. van Hendrik Groentjes en Grietje Koper. 10 h Maria SaraD. van Arnoldus Groot en Maria Josepha Reuter. ChristinaD. van Cornelis Spruit en Anna "Wilhelmina Lindeman. OVERLEDEN. 5 Mei Alida GeerttuidaD. van Willem Klugt en Geer- truida Blokdijk, 5 j. en ruim 5 m. 7 Cornelis Engelen, 13 j. en ruim 8 m., wonende te Roosendaal, alhier verblijf hebbende Adrianus, Z. van Adrianus Schouten en Barbara Hoogland, 14d. 8 Jannetje, D. van Gerrit Molenaar en Aaltje Hoek, 3 j. en 3 m. 10 a Klaas, Z. van wijlen Maarten Olij en Neeltje Klein, 9 j. en 11 m: VEILING VAN VASTE GOEDEREN. 7 Mei. Door den Notaris BAKKER SCHUT. HuisKennemerparkwesteind Str. Hulskamp f 2355,— Opgehouden. Winkelhuis, w.z. Houttilstraat, Str. Tesselaar 4400, Opgehouden. Bouwterrein aan de Korte Nieuwesloot en Kanaalkade. No. 1 1 roe 6 ellen. Str. H. Schuit f 900, 2 2 s 1 Str. dezefde e 855, s 3 1 2 e Str. Tesselaar e 1085, 4 91 Str. dezelfde n 1500, 14 gecomb. 4340. Verhoogd door H. JBruinvis voor de doopsgezinde gemeente met 260, 5 99 Str. H. Schuit 955, 6 99 Str. dezelfde 1025, 7 1 47 Str. Tesselaar 1625, 8 1 62 Str. de Jong 1625, 9 2 58 Str. Tesselaar 2300, ff 59 gecomb. f 7530. Verhoogd door S. C. Cosier q.q. met 520,— Door den Notaris A. VONK. 9 Mei. 1. Winkelhuis met pakhuis, N.z. Luttik-Oudorp, sectie B, No. 2398. Str. H. W. A. Lmhulsen f 5035, 2. Pakhuis, O.z. MosterdsteegB, No. 230. Str. dezelfde715, 3. Dito, aldaar, No. 2675. Str. dezelfde 1330, 4. Huisje, aldaar, No. 2399 Str. Jde Raat Az 610, (Afslag 16 Mei). Alkmaar 6 Mei. Aangevoerd 278 vette Kalveren f 34 a 110, 8 nuchtere dito f 6 a 13, 3 Schapen f 42, 110 vette Varkens 0,42 a 0,53 per kilogr. 10 Mei. Kleine Kaas f 32, commissie 32, middelbare f 32,75, laagste prijs t 8,25, aangevoerd 361 st., wegende 78963 kilogr. Ter graanmarkt aangevoerd 396 heet., Tarwe t 9,50 a 12.50, Rogge f 8,37 a 8,50, Gerst f 6,50 a 7,25 idem Chevelier f 8,50Haver f 3.75 a 5,50. Paardenboonen f 8, bruine dito f 12,50 a 14,50, Kana riezaad f 7 Erwten: groene 16 a 18, grauwe 18 a 22 vale f 17 witte f 12 a 14. Edam 4 Mei. Kleine Kaas 18 a 34aangevoerd 32 st- wegende 5496. Enkhuizen 8 Mei. Kleine) kaas f 33aangevoerd 20 st, wegende 5120 kilogr. Karweizaad f 22,50, blauw Maanzaad f 12 a 13 per 50 P„ Mosterzaad f 20 a 21. 11 Mei. Aangevoerd 6 Paarden /85 a 500 42 Koeien 173 a 30037 nucht. Kalveren f 6 a 19 1062 Schapen f 26 a 42, 2488 Lammeren /8a 24, 343 magere Varkens /14 a 26, 376 Biggen 4 a 10, 27 Bokken en Geiten 4 a 9, 17 k. Bokjes 25 a 70 ct„ Boter per kop 70 a 85 et. Haarlem 6 Mei Aangevoerd Witte Tarwe In,25 a 11, Rogge f 7 a 7,20, Haver t 4,37j a 4.75, Duivenboonen 8,75, Bruine dito f 11,75, Kanariezard 8,75. 277 Paarden f 100 a 600. Levendige handel; slechts en kele buitenlandsehe kooplieden. 8 Mei. Kleine kaas 27.50aangevoerd 41 st., we gende 8384 kilogr. 24 Koeien 175 a 225, 36 nuch tere Kalveren 5 a 12, 139 Schapen f Ti a 38 142 Lam meren f 12 a 18. Hoorn 9 Mei. Kleine Kaas 33Commissie f 33 aangevoerd 174 st-, wegende 56974 kilogr. 11 Mei. Aangevoerd 5 heet. Tarwe f 12, 1 heet. Rogge 8, 13 heet. Gerst 7,50, 6 heet. Haver f 5 op monster verkocht Mosterdzaad f 20,25, Karweizaad 22, 24 heet. Boonen, bruine f 16, witte f 20, paarden 8, 7 heet. Erwten: grauwe 22, vale 16, groene 16, witte groote f 12, 19 Paarden 70 a 200, 325 Koeien f 180 a 250, 40 Kalveren 9 a 242100 Schapen 23 a 36, 2350 Lammeren 10 a 20, 200 Varkens 16 a 23, 9 Zeugen 30 a 50, 550 Biggen 5,50 a 10, 150 Bokken 0,70 a|9, 130 Geiten /la 10, 1712|koppen Boter 1.25 a 1,45 p. kilogr., 19000 Kippeneieren/3 a 3,15, 6700 Eendeneieren 3,40 per 100. Purmerende 7 Mei. Aangevoerd 171 stapels Kaas, Boter 1,00 a 1,20 per kgr., 67 Runderen, 109 vette Kalveren 0,70 a 0,90 per kilgr., 113 nuchtere dito 6 a 22, 60 vette Varkens 0,50 a 0,60 per kilogr., 80 magere dito f 16 a 30, 606 Biggen 5 a 8, 2122 Schapen en Lam meren Kippeneieren /3a 3,40 Eenden dito 3.50 per 100. Op de vcorjaarskoemarkt (6 Mei) zijn aangevoerd 1927 koeien. Amsterdam 11 Mei 1878. Nederl. C. NSch. 2jpct. dito dito 3 dito dito 4 Spanje, Obligat. 1 dito Binnenl. 1 Portugal 1853 3 Rusl. 1798-1816 5 Oblig.-leen.1864 5 Aand.Z.Rs. 1864 5 dito dito 1866 5 Oostenr. übi. inp. 5 dito in Zilver 5 Aandeelen 1864 Turk. Obi. 1865 5 pet. Egypte 1868 7 N.Amerika 1885 6 pet. dito 1904 5 62$ 75 99$ 13 12 50$ 90 84 r", 136 134J 50'rj 521 117 611 52$ Obl.1865 Spet.1 MexicoObl. 1851 3 j Maatsch.expl. Staats-sp. 110 Gr. Russ. Sp.-M. 5 pet. 106 Russ. Sp. Kiew Brest, -- Aand. Balt.-Spoorweg Illin. Cent.-Spw. Mts. Ct.v.Aand. Chicago N. West.Cert. Union Pac.Hoofdl.6 Chicago Z.W. 7 ff St.Vincent.Br.7 Alt,Miss Ohio 7 Peru 1870 6 1872 5 Aand. Erie-Spoorw. ff Union Pacific. SanJoaquinValley 6 pet. 43' i Medemblik 8 Mei. Kleine Kaas f 32, aangevoerd 40 st., Boter 1,10 Kipeieren 3, Eenden dito 3,40 per 100. Schiedam 9 Mei. Moutwijn 10 Jenever 15,50. Uitgeest 8 Mei. Aangevoerd 3 Koeien f 140 a 210, 69 Schapen 26 a 39,50, 125 Lammeren 8 a 18, 35 Var kens /7a 12, 329 koppen Boter (van 0.65 kilo)/0,65 a 0,75, 770 Kippeneieren 2,50 a 3,50 275 Eenden dito 3,50 per 100. Zaandam 9 Mei. Kleine kaas 35, aangevoerd 41 st' Londen 6 Mei. 300 Runderen 4 6-6.4, 16000 Schapen en Lammeren 5 6-2, Kalveren 5.6-6,8, Varkens 4-5. 9 Mei. Aangevoerd 600 Runderen 4.6-6.2, 5000 Scha pen en Lammren 5-6.4, 100 Kalveren 5.6-6.10 Varkens 4.-5. Vele personen, die hunne bezigheden buitenshuis hebben, kunnen zich niet genoeg verplegen wanneer zij verkouden ziju of aan bronchitis, catkarren of andere aandoeningen van de broncbes of longen lijden. Niets is voor hen inderdaad beter en gemakkelijker dan 't gebruik der tecrcapsules van Guyot, die alle afkooksels siropenpatés en borstdranken vervangen, 't Is voldoende om telkens wanneer men gaat eten twee of drie capsules in te nemen. Daar elke flacon zestig teercapsules bevat, kost dit werk dadig geneesmiddel slechts den geringen prijs van zes a acht centen daags, terwijl het ontheft van bet gebruik van andere geneesmiddelen. Om zeker te zijn, dat men de echte capsules heeftmoet men op de driekleurige handteekening van den heer Guyot op het étiqjiette letten. In de meeste goede apotheken zijn de capsules te verkrijgen. van JAN KAPTEIN en i MAARTJE ADMIRAAL. AkerslootHunne dankbare kinderen, j 29 April 1878. behuwd- en kleinkinderen. 3o bÖ6o^3oc5^3o oÜo oöc j€3o o£3oc£3oo^3o jC3oo^3o5^3o o* le é&ib van Akersloot,, Hunne dankbare kinderen, behuwd- en kleinkinderen. 13 Mei 1878- van J. AKKERMAN Kaz en MAARTJE WIT. Schermeer, gem. Oterleek, Hunne dankbare kinderen^ 1 Mei 1878. en behuwddochter. fll ^§5 Ursem 8 Mei 1878. Hit BnrgCTbrug (Zijpe), 13 Mei 1878.^ Op den 14 Mei 1878 hoopten onze geliefde Ouders 0, P. WIERING en N GROOT p (hunne 25jarige lielitvereeniging 1 oC^te vierendoch door ziekte onzer Moeder^® £öjis zulks uitgesteld Spo C||) Alkmaar. Hunne dankbare kinderen. CB3) Ondertrouwd SIMON ANTHONIUS SISTERMANS en VERONICA JOHANNA BOSCH. Alkmaar, 9 Mei 1878. Getrouwd L. BRIEFJES, van Alkmaar, en G. DEKKER, van Noordschermeer die tevens hunnen hartelijken dank betuigen voor de menigvuldige blijken van belangstellingbij hun huwelijk ondervonden. Alkmaar, 4 Mei 1878. Getrouwd WILLEM FREDRIK ADOLF en BARBARA VAN VIERSEN. Alkmaar, 5 Mei 1878, Getrouwd C. GEEL en G. KROON, die, ook namens de familie, hunnen hartelijken dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Beemster, 9 Mei 1878. Bevallen van een Zoon J. J. DE GOEDE SLEBE. Schagerbrug 9 Mei 1878,

Alkmaarsche Courant | 1878 | | pagina 2