van Zondag 2 Juni 1878. i No. 23. Tachtigste Jaargang. 1878. r. LS Vervolg der Wekelijksehe Berichten UuitMChland llelgie. Frankrijk. Sen Pinksterdagvan 12 tot ikeid tot aangiften voor den and. i iieursbevtchten. «IWWPIB ,t ALK A A E C RA Alkmaarsche Courant van Amsterdam. Meer dan 300 slachterskooplieden en aanvoerders van vee hebben een adres aan den gemeenteraad gericht met het verzoek om de intrekking van het besluit tot oprichting eener algemeene slachtplaats en tot. verplaat sing van de veemarkt naar de Stadsrietlanden in overweging te willen nemenof althans de uitvoering daarvan uit te stellen totdat de wetenschap baar beslissend woord gesproken zal hebben. Aanleiding tot dit adres hebhen adressanten gevonden in het rapport der gezondheids-commissie, waarin wordt aangetoond dat de verontreiniging des bodems van Amsterdam door faecaliën en organisch vuil geen uadeeligen invloed uitoefent op de volksgezondheid. Gieten. Voor de oprichting van een visschers-weduwen- en weezenfonds te Vlaardingen is aldaar ingezameld 2087,59 en van elders aan giften ontvangen f 9974.92, te za en f 12.062,51. Te Workum heeft eene commissie, ten einde in de be hoeften van vele arme typlmsiijders te kunnen voorzien 634,35 gecollecteerd Voor de nagelaten betrekkingen der bemanningen van de Friesland en de loodskottcr No 8 was tot 25 Mei bij de commissie aan den Helder ontvangen f 12418,55%. Rechtszaken. De kindervader in het armweeshuis te Mid delburg, die in Januari 1.1. het ongeluk bad 2 weesmeisjes door een geweerschot te treffen [beiden zijn hersteld] is door de rechtbank aldaar tot 2 boetenelk van f 50 en de kosten veroordeeld. Policie. De burgemeester van Amsterdam heeft aan den gemeenteraad een reorganisatie der polieie voorgesteld, vol gens welke deze voor de dienst hij nacht en bij dagzal bestaan uit 2 hoofdcommissarissen, 5 sectie-commissarissen, 12 inspecteurs le kl„ 21 inspecteurs 2e kl1 inspecteur lc en 2 inspecteurs 2e kl. voor het voorwezen, 17 brigadiers. 150 hoofdagenten, 200 agenten le kl250 agenten 2e kl.' 1 boekhouder en 10 schrijvers. De kosten worden berekend op 506,875 's jaars, zijnde 190.500 meer dan voor de tegenwoordige organisatie is uitgetrokken. Het Monument, door de Holl. Maatschappij van Land bouw te Loosduinen opgericht, voor wijlen haren mede-op richter jr. nir. R. Gevers Deynootis den 25 plechtig onthuld. Overleden. Den 25, te 's Gravenhage, mr. A. de Pinto, lanris-advoeaathoofdredacteur van net W eeldlad van het Rechtlid der hoofdcommissie van het Port.-Israël. kerkge nootschap lid van den haagschen gemeenteraad enz enz., oud 68 jaren. Prostitutie. Den 27 werd, ingevolge eene oproeping van den heer tl. Pierson, in het Gebouw voor Kunsten en Weten schappen te Utrecht, eene doorp. m. 200 personen bezochte ver gadering gehouden, waarin de vragen besproken werden: 1. Is bet bestaande sanitaire toezicht in overeenstemming met de eischen der zedelijkheid 2. Stemt het bestaande toezicht overeen met de wetten des lands en met. onze begrippen van recht 3. Bevordert het sanitaire toezicht de gezond heid? Na lange beraadslagingen werd besloten, dat men weder bijeenkomen en inmiddels de zaak aan een nader on derzoek onderwerpen zou. Staats-Loterij. Trekking der le. klasse- No. 521 f 20000. No. 6744 5000, No- 15539 2000, No. 18618 en 20768 t 1500, No. 4097, 8615, 8832, 9549 en 13734 f 1000. KoLomëN. De expeditie tegen de battnks van Toba is beëindigd; de troepen zijn teruggekeerd met achterlating van eene voorloopige bezetting in Silindoeng. Rijksdag. Het handelsverdrag met Roumanie zal niet meer in de openbare zitting ter tafel komen daar bet, bij de behandeling daarvan door de commissie niet heeft mogen gelukkende bedenkingen op te heffenbetreflende de be handeling der duitscue israelieten in Roumanieovereen komstig de roumaansche speciale wettenin strijd met de bepalingen van bet verdrag. Den 23 is de eerste lezing begonnen van het wetsontwerp „ter bestrijding van de uitspattingen der sociaal-democratie." De sociaal-democratische Afgevaardigden verklaarden schrif telijk het afkeurende, dat de daad van een zinnelooze welke door huune partij verafschuwd wordt, werd aangegrepen om eene lang beraamde staatkunde van redactie in te voeren, dat zij niet aan de beraadslagingmaar wel aan de stem ming zouden deelnemen. De ministers Hofmann en Eulenhurg en de heeren Bethusy-Huc en Heldor ff verdedigden liet ontwerp en wierpen de verantwoordelij'Hield voor de gevolgen eener verwerping op den Rijksdag. De heeren Jörg, namens het centrum. Richternamens de fortschrittspartij, en v. Benrng- sen, namens denationsal-liberalen, bestreden het Laatstgenoem de verlangde strenge toepassing der bestaande wei ten en ver klaarde, dat zijne partij, indien er leemten in die netten waren, bereid zou zijn om des noods in eene herfszitting bij bet aan vullen van die leemten behulpzaam te zijn. Werd het ont werp tot wet verhevendan zouden de regeeringen eene dictatoriale macht bekomen, en dan moest de Rijksdag toch weten in welke richting de regeering van Duitschlands grootst,en Staat zich bewoogmaar in Pruisen was de mi- nisteriëele crisis permanen., g worden. Den 24 betoogde dr. Lasherdat het ontwerp niet voor verbetering vatbaar was, en dr Gneist het tegendeel. Deze had dan ook met dr. Beseier eenige amendementen ingediend, voornamelijk ten doel hebbende om het woord „bed .dingen" in de verschillende artikelen door minder vage woorden te vervangen. De minister Hofmann verklaarde zich met die voorstellen te vereenigen en dank e de voorstellers voor het bewijs, dat bet ontwerp niet zoo slecht was als dr. Las'cer meende. Nadat dr. Lucius van de vrij-eonservatieven ge sproken en graaf v Moltke de noodzakelijkheid van het ont werp aangedrongen had, en een dispuut tusschen dr. B indthorst en den minister Hofmann over den aard der van de Kerk verwachte hulp tot bestrijding van het voor de maatschappij gevaarlijke kwaad geleverd wasis het amendement der heeren Gneist en Beseier op art. 1 met 243 tegen 60 st. verworpen, en vervolgens dat artikel zelf met 251 tegen 57 st. De minister Hofmann verklaarde daarop, dat de regeering de overige artikelen introk. Na liet houden van eene avondzitting, saarin bet ge bruikelijk overzicht is gegeven van hetgeen in liet, afgeloopcn zittingjaar verricht, en onafgedaan gebleven is is de Rijks dag uiteengegaan. Pruisen. De Keizer heeft bij zeer vleienden brief den minister Falk verzocht, niet verder op zijn ontslag aan te dringenmaar in dien brief de punten niet aangeroerd waaromtrent de minister bezwaren had geopperd. De instructie van Hódels zaak is afgeloopen. Er zijn geene bewijzen gevonden vuor bet, vermoeden dat hij mede plichtigen had maar wel is zoo goed als bewezen dat hij den moordaanslag op den Keizer reeds eenigen tijd geleden beraamd bad. De B olksseitung beeft vernomen, dat de pruisiscbe mi nisters van justitie en van binn. zaken, onder verwijzing naar de laatste dtscussiën van den Rijksdag, de ambtenaren van bet O. M., van policie en van administratie hebben aangeschreven om onverwijld met, de grootste strengheid alle buitensporigheden der sociaal-democraten tegen te gaan, zoowel op het gebied der drukpers als op dat van vereeni ging en vergadering. De aanvoerders der socialistische partij hebben, met het oog op de te verwachten maatregelen der regeering beslo ten om bet socialistische congresdat dit jaar te Gotha zou bijeenkomenniet te laten doorgaan. Baden. De Groothertogin is den 25 uit Berlijn te Karls ruhe teruggekomen cn onder proot gejuich der bevolking in de feestelijk versierde residentie ingehaald. Den 22 heeft de Kamer een wetsontwerp in behandeling genomenstrekkende tot overneming van eenige spoorweg- lijnen in Vlaauderen. De heer FrèreOrban nam deze ge legenheid te baat om hel financieel beleid der regeering af te keuren; de minister van (ianciën hoofd van het, tecen- wourdige kabim thad volgens hem veel beloofd maar weinig gedaannoch van de nieuwe wetgeving op het stuk van bet vervoer, noch van het overzicht van den staat van 's lands spoorwegnetnoch van andere toezeggingenmet het oog op de verkiezingen gedaan, was iets gekomen. Ook met het thans ter tafel gekomen ontwerp was de lieer Frère gansch niet ingenomen, krachtens hetwelk men voor 19 miljoen 249 kilometer spoorweg zou overnemen, welke aan de maatschappijen 268,000 fres. 's jaars plachten op te brengen, Spr. voDd dit belachelijk en naar zijn inzien zou geene maatschappij van eene dergelijke speculatie, als de Staat thans ging doen, willen weten. Volgens den heer Frère behoorde de handelswaarde der spoorwegen voor den Staat geene andere te zijn dan voor particulieren. De mi nister van o. werken antwoordde, dat, behalve bet belang der exploiteerenden, ook bet algemeen belang in liet oog gehouden moest worden. Het was alleszins billijki,et midden te nemen van de handelswaarde der lijnen en de kosten, aangezien de Staat ze zou hebben aangelegd indien de maatschappijen zulks niet gedaan hadden. De aanleg nu had 36% miljoen gekost. Voorts constateerde de minister de voortreffelijke resultaten van de exploitatie der spoorwegen door den Staat, zullende voor 1877 2 mil joen van het, bij de exploitatie betrokken kapitaal kunnen worden geamortiseerd.— De minister Malou zeidedat de cijfercritiek der linkerzijde ten doel had ommet het oog op de verkiezingen invloed op de openbare meening uit te oefenenen hij verdedigde voorts verschillende maatregelen, hem door den heer Frère als zoo vele verkwistingen van 's lands gelden aangerekend. Den 2.1 is het ontwerp met 86 tegen 10 st. goedgekeurd, nadat, het o.a. door den heer Firma: met nadruk bestreden was als te bezwarend voor de schatkist. In antwoord op eene interpellatie over het kanaal van Terueuzen verklaarde de minister Beernaert, dat de onder handelingen met Nederland nog altijd hangeude zijnen dat de vertraging ontstaan is door de weigeringwelke de regeering ondervondtoen zij de lijn van Antwerpen naar Rotterdam wenscheude over te nemende rekeningen be treffende de exploitatie wilde venliéeren. Bij den rechter had de regeeriug ten slotte haar pleit, gewonnen. Den 24 zijn verschillende bijzondere eredieten voor open bare werken goedgekeurd o. a. dat voor de werken aan het kanaal van Terneuzen hetwelk op aandrang van de gentsche Afgevaardigdenin overeenstemming met de regeering met 1 miljoen fr. verhoogd werd. Voorts werd met, alg. st. aangenomen het ontwerp tot het uittrekken van 6 miljoen voor de oprichting en meubeleering van schoolgebouwen waarna de Kamer voor onbepaalden tijd is uiteengegaan. Den 2b zijn de bij zeer slecht, weder te Brussel geopeude wedrennen bijgewoond door den Koning en de Koningin en den prins v. Oranjedie met zijn paard Gentilhomme mededong naar den Prix de l'Aoenir en den tweeden pnis behaalde. De verkiezingen voor de Provinciale Raden hebben den volgenden uitslag gehad: In Brabant hebben de liberalen i zeteldien van den Afgevaardigde uit Diestverloren doch ziju daarentegen al de bij de jongste wet opgerichte nieuwe zetels aan liberalen te beurt gevallen In de beide Vlaanderen en in de provinciën Luik en Limburg heeft de verkiezing geeue verandering teweeggebracht, in de provincie Antwerpen hebben de liberalen de 3 onlangs nieuw opge richte zetels eu in Henegouwen I zetei gewonnen, doch daarentegen in Luxemburg 1 en in Namen 3 zetels verloren. Het getal slachtoffers der ontploffing in de Bérangerstraat te Parijs bedraagt 42 waarvan 14 dooden. De meeste ge wonden zijn aan de betere hand. Het onderzoek naar de eigenlijke oorzaken der ontploffing wordt nog steeds voort gezet. Te P rijs is eene nieuwe openbare wandelplaats geopend, bet, park van Munt,sourisbijna lb bunders groot,. De aanleg heeft f.749,000 fr. gekost, ongerekend de oprichting van het paleis van den Bey van Tunis'twelk deel uitmaakte van de tentoonstelling van J8b7. De syndicale kamers te Bordeaux hebben eene regelings- commissie benoemd tot het orgauiseeren van een werklieden- banket ter eere van Fottaireop 30 Mei. De gérant der herrezen ultra-radicale Droits de l'humme is wegens het opnemen van artikelen van iemand die van zijne b rgerrechten verstoken is, van zekeren communard Bobo namelijk, tot eene boete van 1000 fres. veroordeeld. In een nieuwen brief aan den prefect der Seine beeft de minister de Marcère het uiterlijk lëestvertoon ter eere van Voltaire, uitgaande van het comité des heeren Menier, onder de tegenwoordige omstandigheden bedenkelijk en volgens de wet ongeoorloofd verklaard. Eene delegatie van den parijschen gemeenteraad, met zijnen voorzitter, den heer Hérisson, aan het hoofdheeft den mi nister dc Marcère onderhouden over de tegen 14 Juli voor genomen feestelijke herdenking van de inneming der Bastielje. De minister, opmerkende, dat het genomen besluit onweltig washeeft verklaarddaaraan evenmin zijne goedkeuring te kunnen geven als aan het vroegere betreffende Voltaire's eeuwfeest. Omtrent den gekozen dag zeide luj, dat die voor bet minst onraadzaam scheen, met het oog op den 'oevloed van vreemdelingen, door de tentoonstelling naar de hoofdstad gelokt Den 19 werd de parijsche tentoonstelling bezocht door eene jonge vrouw dieonder den naam van Emma Parker sedert een paar jaren te Parijs op grooten voet leeftver gezeld van eeuige heerenwaaronder ook zekere Jackson die ditmaal niet, zooals anders, hare liverei droeg. Zulks verwekte argwaan bij een polieie-agentdie de vreemdelin gen volgde naar eene sierlijke villa in de Avenue d'Eylau en er 's avonds eene huiszoeking deed plaats hebhen met het gevolgdat de schoone dame naar de gevangenis van S. Lazare en 6 heeren naar die van Mazas werden overge bracht. Men verzekert, dat het gezelschap een grooten slag dacht te slaan in de juweelen galerij der tentoonstelling. De maire van Toulon heeft bij besluit van den 20 de kerkelijke ommegangen in die stad verboden. Den 22 is te Parijs eene door werklieden belegdedoor omstreeks 1500 mannen en vrouwen bijgewoonde vergadering gehouden ten gunste van eene amnestie voor de veroordeelden wegens den Commune-opstand. Een groot aantal Afgevaar digden der departementende leden van den gemeenteraad en. met aangeteekende brieven, al de Kamerleden der hoofd stad waren uttgenoodigd om tegenwoordig te zijn, maar er ver scheen slechts één lid van den raad. Dat wegblijven lokte tal van heftige redevoeringen uit en met name de heer Gambetta werd met scheldwoorden overladen, 'ien slotte werd eene motie aangenomen, waarbij de aanwezigen zich verbonden tot eene ijverige propaganda om de herkfezing te beletten van de 18 Afgevaardigden van Parijs en van de 5 uit de voor steden. De ainue tie werd als een minimum van voldoening aan de verontwaardigde openbare meening geeischt en de bovenbedoelde Afgevaardigden werden gesommeerd, een daar toe strekkend vuorstel ten spoedigste in te dienenonder bedreiging van andere vergaderingen„waarin hunne nood lottige politiek, welke allen dezen naam waardigen democraten een walg iszal worden ontmaskerd." Sedert hebben 3 raadsleden zich met dit besluit vereenigd. Bij besluit van den 22 is aan 39 medeplichtigen aan de Commune gratie verleend. Een aanial aanzienlijke dames, waaronder hertoginnen en gnvinnen, hebben, met eenige „dames de la hal!e" tot een comité veremigd, eene oproeping openbaar gemaakt aan de fransche vrouwen, om bij wijze van protest tegen het eeuw feest van B oltaire op Hemelvaartsdag het standbeeld van Jeanne d'Are te Parijs met kransen eu bloemen te versieren. Een algrijselijk tooneel beeft den 23 in liet hospitaal te Beaulort plaats gehad. Een der verpleegden, zekere Arnaudeau, viel namelijk onverhoeds eene geestelijke zuster, die hem zijn voedsel bracht, met het mes in de hand aan. Een moedig man in de nabijheid, Hamard genaamd, wierp zich tusschen beiden en kreeg een messteek in bet oog. De zuster werd aan de band gewond. Daarop drong de razende in de vrouwenzaal door, wierp zich op de eerste bedden de beste en bracht 3 lrjderessen om bet leven. Middelerwijl vluchtten de andere naar de kapel, naar den aalmoezenier, enz. Eene van haar, sedert maanden aan verlamming lijdende, ver mocht door angst gedrevenhet bed en de zaal uit te komen. Eindelijk kwamen gendarmes opdagen, die zich van den moordenaar meester maakten. Bij het verboor scheen te blijkendat deze door plotselinge zinsverbijstering was aangetast. Er is vergunning gegeven voor 2 internationale congressen in bet Trocadero-paleis, liet eene, van 10 tot 20 Juni, over landbouw, het andere, van 25 tot 27 Juni, over de unili- catie van de nummering der garens van allerlei aard. De hertog v. Aosla beeft den 23 den President Mac-Mahon een diner aangeboden. Den 24 beeft de vóór eenigen tijd opgerichte politieke lub de Cercte Nationalaan de buitenlandse be gedelegeer den ter toonstelling een banket aangebodenhetwelk o. a. door 4 ministers en 3 vice-ministers werd bijgewoond. Den 26 is door den hevigen wind bet 2 ellen hooge stand beeld der nijverbeid, dat den oostenrijkscuen gevel ter tentoon stelling bekroonde naar beneden geworpen en verbrijzeld. In de belgische atdeeling heeft een onbekende 2 schilderijen, kerkgezichten voorstellende, aan si ukken gesneden. Den 26 is de temoonstelling voor het eerst door meer dan 100,000, n.l. 103,138 betalende personen bezocht. Het getal niet-betalende bezoekers bedroeg dien dag 8168. Naast bet tentoonslellmgspaleis op bet Cuainps de Mars is eene bijzondere tentoonstellingdie der „onafhankelijke werklieden geopendd. i. van kleine patroons en op"zich zeiven staande werk.ieden meest uitvinders en fabrikanten van z.g. „parijsche artikelen", diewegens de kosten zien vereenigd hebben tot liet buren en op eigen hand inrichten van een terreinwaarop zij een kleinen toegangsprijs beffen. Te Cognac is een metselaar in de gevangenis gebracht, die, zich voor den keizerlijken prins uitgevende, in'eenige bonapartistischgezinde dorpen een treffelijk onthaal gevonden had. Hij was in zijne werkmanskiel gekleed en beweerde dat hij zich slechts op die wijze vermomd had, ten einde de tentoonstelling te kunnen bezoeken. Senaat. Den 28 is een wetsontwerp aangenomen strek kende om de werken aan zekere spoorweglijnen te voltooien met, welker aanleg reeds vroeger, krachtens een tweetalen Dec. 1875 door de Nat. Vergader.ng aangenomen wetten, begonnen was. Kamer van Afgevaardigden. Den 22 zijn de ininistèrs van buit. zakeu. en van kuopuandel géhoord"door^de com missie, belast met hel on icrzoek van net1 öntworpen ban- delstraetaat tusschen ifraukrjjk eu Italië, Deze was van ir elke regel meer 15 ot Zaterdagnamiddag i nommer ingestaan op de Mient ontstanen brand, welke lp gebluscht werdzonder dat de te geven. de Bries van Heyst is benoemd tot looi der remonstrantsche broederschap. jk muziekcorps zullen op Maandag te 6% uren, in den Stadskout, de •den uitgevoerd ions van Govaert. 2. „Le Retour au re van Steenebrugen3. „L'Otsea.u t van la Haye. 4. Grande Eantaisie du Printemps" van Labory. 5. „Le a di Marcia „le Rappel" van Kontsky. >er „Der Maienkömg" van Massini, ialop van Buhner. 8. Eantaisie- Kosiki" van le Cocq. RL LJ kit STAND us Fraw-ois van Genabeth, te Alk maar Iravenhageen IVilhelmina Hendnka avenhage. is van Franeker en Mijntje Molenaar n Anna IBilhelmina de Ruijter. 1lost en Conradina Philippina Louisa utrina D. van Wouter van Haaften Kruijer. - ElisabethD- van Jacob lanna Christina Maria Aveling. sZ. van Petrus Leijen en Anna xrethaD. van Matthias Oortmeijer Dijk. AnnaD, van Curnelis ïtje Plijter. Anna Hendrika, van loven en Louise Catharina Hendriks, van Arend Gerrit Elfrink en Maartje ved. Eliazar Wolf Vet, 85 j. Eme- Schouten wed. Godefridus Luijckx 30 j. ch, wed. Jacob Mouris Mul, eerder Blom75 j. iusZ. van wijlen Gerrit Hartog en ia Piketbijna 5 m. angevoerd 303 vette Kalveren f 44 a 0 f 5 17,119 Schapen f 30 a 35 0,44 a 0,52 per kilogr., 43 magere tas (hooi) f 28 (gras) f 29,50com- middelbare (gras) t 31, laagste prijs rd 532 stapels, wegende 127722 klgr., voerd 146 heet., Rogge 8,37 Gerst lier f 7,50Haver 4, bruine Boonen ten' groene 18, grauwe /23, witte t 12. 'd 12 Paarden t 65 a 525, 18 Koeien :ht. Kalveren f 8 a 22166 Schapen meren f 7 a 22, 119 magere Varkens en 3 a 7, 15 Bokken en Geiten f 4 1., Boter per kop 80 a 90 ets. ae Kaas f 20 a 29 aangevoerd 84 st. rd 237 st. Boter 1,30 a 1,36, Kip- Kleine kaas f 29 aangevoerd 41 st Karweizaad f 21 blauw Maanzaad d f 20 a 21 per 50 P. Aangevoerd Witte Tarwe f 10,50 a 1 7,25 Gerst f 6,70, Haver f 4,50 a '9 a 10. aas f 29, aangevoerd 91 st.. wegende eien t 136 a 200, 1 Stier, 35 nuchtere ,7 Schapen f 24 a 36, 293 Lamineren Kleine Kaas f29, aangevoerd 50 1,40, Kipeieren f 3,50 Eenden dito Aangevoerd 239 stapels Kaas, Boter 285 Runderen, 61 Paarden, -191 vette 90 per kilgr., 135 nuchtere dito /6a U.46 a 0,54 per kilogr., 40 magere Biggen 4 a 7, 1466 Schapen enLam- f 3,50 a 3,75, Eenden dito 3.50 p. 100 Moutwijn 9,50, Jenever 15. Aangevoerd 3 Koeien 160 a 285 1 /24 a 31,50, 26 Lammeren 12 a 15, 16 per kilo, 24 magere dito f 7 a 14, iri 0.65 kilo) /0,80 a 0,92 620 Kippen- 200 Eenden dito f 3,50 per 100. Kleine kaas 29, aangevoerd 100 st. vraag bij ons op hoe is het toch mo- •idersdie in de open luebt moeten fwisselingen van ons veranderlijk klimaat g gezond blijven? k. gaan geloovendat die arbeidende er maaksel ismaar wanneer men de andereu die met hun gezondheidstoe- zijn dan verneemt men helaas dat er idig velen gevonden wordendie aau itiscatharren of andere aandoeningen lijden. Voor lien is het, werkelijk een psules van Guyot zijn uitgevonden, die gedurende zijn arbeid kunnen worden 11e borstdrankenpatés en siropen ver huis zou moeten bereiden en innemen, geneesmiddel liet voorrecht van bijzonder psn'.cs bevat zestig capsuleszoodat do slechts 6 a 8 centen d»a'-s kost,. Het I de goedkoope prijs als de uit tekende ules er veel toe hebben bijgedragen om populariteit, te doen verwerven die het e landen geniet. Te verkrijgen in de ten.

Alkmaarsche Courant | 1878 | | pagina 5