m Bergt rmeer, gem 11 unne dankare kinderen m ^Bergen, 26 Juni 1878. g en g fll van ISllllllIlfIWIll JttgczouDcu Stukken. ^tabd-£lieuto0. •ft«irhi- cu ISeurdbïrU'hlïti. 5HI AOfarigo Uchtiereeniging ff! Söfarigc Itlelilverecnigiiig 23 WILLEM HOOGLAND j. a. van der nolle te Slikkerveer, en Christie, Nole' en de Kuyper, fe Delfshaven, die in het begin van het vorige jaar de vervaardiging van materieel ten dienste der havenwerken bij Batavia hebben aangenomen, zijn in de üjdige levering tekortgeschoten en dientengevolge vervallen in eenige zeer hooge boetendie bij een wetsvoorstelaan de 2e. Kanier ingediendvoor gedeeltelijke kwijtschelding worden in aanmerking gebracht- De algemeene beraadslagingen over de onderwijs-wet zijn den 24, 25 en 26 voortgezet. De minister van binn. zaken heeft de verschillende sprekers den 25 breedvoerig en den 26 nader beantwoord. Door meerdere leden zijn nagenoeg 100 amendementen ingediendde heer Moens heeft zijn vroeger voorstel ingetrokken. Den 27 is de beraadslaging over de ar tikelen aangevangen. Yoor artikel I was een nieuw artikel door de heer v. ff assenaer voorgesteld omvattende 8 pun ten over welke de wettelijke regeling van het lager onder wijs zich uitstrekten vooral dienende om den onderwijzer der bijzondere school Rijkstractement toe te kennen. De voor steller en de heer Schimmelpenninck v. d. Oye verdedigden het, als bevattende een minimum van de eiscben der anti-revolu tionairen, en als verzoenend amendement. De minister van binn. zaken en de heer v. d. Loeft bestreden hetals niet ernstig overdacht, vooral ten aanzien van toekenning van Rijks-uit- keering aan ieder onderwijzer, die gedurende één jaar aan 30 leerlingen onderwijs had gegeven. Het amendement werd ver worpen met 56 tegen 13 st. Daarna kwam art. I van het ont werp aan de orde. De heer v. Rispen verklaarde daarop geen amendement voor te stellenbij den bepaalden onwil, in de Kamer geblekenom i et beginsel van de gesubsidieerd bij zondere school te erkennen. Ook werd met 42 tegen 31 st. verworpen het amendement - v. d. Kaayom het geven van huisonderwijs niet te binden aan bepaalde plaats. Art. I daarna onveranderd goedgekeurd en desgelijks art. 2. nadat daarop waren verworpen de amendementen v. Delden om de nuttige handwerken voor meisjes te brengen tot de niet verplichte vakkenmet 50 tegen 24 stv. d. Berch om de beginselen der vormleer te brengen tot de niet verplichte vakken met 44 tegen 30 st- Moens tot overbrenging van het kandteekenen en de vooroefeningen in de gymnastiek naar de verplichte vakken, met 58 tegen 16, en 51 tegen 23 st. Op art. 3, den 28 behandeld, bepalende dat openbare scholen zijn diewaarvan de kosten geheel of gedeeltelijk door de gemeente of het Rijk worden gedragen dat alle andere zijn bijzondere en eindelijk, dat provinciën of water schappen geen uitgaven voor het lager onderwijs mogen doen, waren 3 amendementen voorgesteld 1°. Van den heer v. Naamenom de bestaande gesubsidieerde bijzondere scholen (meerendeels ten platten lande voor meer uitgebracht lager onderwijs) in stand te houden. 2°. Van den heer v. d. Kaay, om provinciën niet uittesluiten van het doen van uitgaven voor het lager onderwijs, en voorts de subsidiëering door gemeenten of provinciën van scholen toe te latenmits ze voor ieder toegankelijk zijn en voldoen aan de bepalingen voor de openbare school gevorderd. 3°. Van den heer ten ting om die subsidiëering uitsluitend van gemeentewege toe te latenwanneer aan bedoelde bijzondere scholen onderwijs gegeven wordt in de facultatief gestelde leervakken. De heer Zinnicq Bergman eindelijk stelde als subamendement op beide laatste amendementen voor, gesubsidiëerde scholen niet. te onderwerpen aah de bepalingen van art. 44 voor de openbare scholen. De minister bestreed dit subamendement zoo sterk mogelijkals een beginsel voorstaandein strijd met de grondwet en het belang van het openbaar onderwijs. Ook de overige amendementen moest hij om verschillende redenen bestrijden. Daarentegen stelde hij voor een nieuwe zinsnede aan art. 3 toe t.e voegen bepalende dat als bijzondere scholen ook worden beschouwd die, waaraan onderwijs wordt gege ven in de talen of de wiskunde tezamen, of ieder afzonder lijk, en san welke een gemeentelijke subsidie wordt verleend, onder voorwaarden door den gemeenteraad noodig geacht. Op deze school zijn ook de artt. 4 en 5 33 (le en 2e lid) toepasselijk. De heeren Leiding ens. Naamen trokken hierop hunne amendementen in. De minister verdedigde nader zijne bijvoeging, die toeziet op subsidiëering van bedoelde scho len ook al wordt er onderwezen in de verplichte vakken van het lager onderwijs. Het sub-amendement van den heer Bergman is verworpen met 48 tegen 25 st.; dat van den heer v. d. Kaay met 40 tegen 33 st., en het regeerings- artikel, met, de bijvoeging door den minister, goedgekeurd. Staats leening. De inschrijvingen voor de leening van 43 miljoen bedragen f 127,917,300. Benoemingen. Als burgemeester van de Rijp is herbe noemd de hepr THaitsma Muiier, als burgemeester van Krommenie de heer A' v. Eden. Tot raadsheer in den H. Raad is benoemd mr. P. R. FeilA thans rechter in de rechtbank te Amsterdam. Tot lid van het Prov. Utrechtsch Genootschap \oor Kunsten en Wetenschappen is o.a. benoemd mr. ff. v. dKaay. De gemeenteraad van Amsterdam heeft tot gewoon hoog leeraar in de scheikunde, geologie en mineralogie aan de universiteit benoemd dr. JH. v. 't Bot}thans lector in die vakken. De minister van oorlog, sedert geruimen tijd lijdende, is den 23 uit het buitenland teruggekomen en bevindt zich thans in het ziekenhuis te Rotterdamalwaar hij eene be langrijke operatie heeft ondergaan. Stoomvaart. De Maatschappij „Zeeland" heeft in het afgeloopen jaar weder een aanzienlijk verlies geledenmaar het vervoer van reizigers en goederen blijft steeds toenemen. De schepen onlangs in de vaart gebrachtzijn de snelst- varende, die nog ooit voor eenige postdienst gebouwd werden. De concessie voor den tramway te Rotterdam verleend aan den heer Otletis vervallen omdat hij de ingeschreven som van 1101,000 niet binnen den bepaalden tijd voldaan heeft. Visscherij. De eerste haringjager is den 27 te Maas sluis aangekomen met 51J ton baring, welke hoeveelheid door 8 schepen was overgezet. De jager was door windstilte 10 dagen onder weg geweest. Handel. Het dividend der Handelmaatschappij over 1877 bedraagt 6l/i(>"9.ct. Landbouw1."' Bij den wedstrijd van hooibouwwerktuigen, den 19 te Hoorn gehouden [zie ons vorig nummer] is de eerste prijs voor hooischudders (14 mededingers) behaald door de Victoria, verbeterde Ashby, ingezonden door J. Best fy Cie. te Wognum en de eerste prijs voor ijzeren paarden- hooiharken (14 mededingers) door die van Howard, ingezonden door L. A. L. Kortmam Sf Cie. te Rotterdam. Het 31' Landbuishoudkundig Congres is den 25 te Assen in de herv. kerk geopend nadat de leden den vorigen avond door den voorzitter, mr. L. Oldenhuis Gratama, in het con certbuis waren verwelkomd. De stad was in feesttooi en de ingezetenen hebben zich beijverd om door het aanrichten van allerlei vermakelijkhedenals coueerten van corpsen uit Assen Groningen en Deventer, veetentoonstelling, illumi natie, ringrüden enz., het verblijf aldaar voor de congresle den zoo aangenaam mogelijk te maken. Het volgende Con gres zal te 's Hertogenbosch worden gehouden. Onderwijs. Tot hoofdonderwijzer te Broek op Lange- dijk is benoemd de heer J. Hamvan den Helder. Het aantal adressen van r. cathoiieken tegen de aanhangige wet beliep den 27 reeds 992 met 143,734 bandteekeningen. De kerkeraad der herv. gemeente te Keppel heeft, aan het comité voor bet volks-petitionnement te Arasterdam op diens uitnoodiging geant woord dat het bezit eeuer school boven geloofsverdeeldheid door het nederlandsohe volk niet genoeg gewaardeerd kan worden dat de bijbel een zeer schoon en nuttig boek is, docb ongeschikt voor de openbare school, dat de geest, dien het volks-petitionnement, ademt, indruischt tegen de bestaande grondwet, en daarenboven een revolutionair karakter draagt,, en dat de kerkeraad derhalve zich in de verste verte niet bij het comité kan aansluiten maar de bedoelingen daarvan met alle eerlijke middelen zal bestrijden. De kerkeraad te Nieuwenhoorn heeft aan de 2C. Kamer een adres van adhaesie gezonden aan dat van den herv. kerkeraad te Hoorn ten einde op die wijze van zijne ver ontwaardiging te doen blijken over de kunstmatige opwinding tegen het aanhangige wetsontwerp. Kerkelijke zaken. Ds. J. G. Hagente Mijdrecht heeft, bedankt voor bet beroep Daar Warmenhuizen. Tot 1«» secretaris der Evang. Lutk. Synode is benoemd ds. H- F. ff. Grottendieek te Groningen, tot, 2™ secretaris ds. G. F. Bruyn te Zutfen. Alle benoemingen in de classis van Hoorn zijn in vrij zinnigen geest uitgevallen. Ecne meerderheid van 22 stem men verklaarde zich legen de door de Synode voorgestelde belijdenisvragen. Feesten." Deu 23 heeft te Haarlem, in den Hertenkamp, de IK openbare uitvoering plaats gehad van het Nederl. "37 Vereeuigingenonder welke 3 aut- werpsche, 2 brusselsehe en 1 gent sche, waren de belgische slechts in geringen getale vertegenwoordigd door meer dan 390 gymnasten, 's Avonds werd den deelnemenden een concertgevolgd door een balaangeboden door bet bestuur der sociëteit, Vereeniging." De heer <S. C. S. Holland te "Wimmenum heeft, den 23 zijn 25jarig jubilé als burgemeester van Egmond aan Zee gevierd. De gemeenteraad en eene commissie uit de bur gerij wenschten hem bij monde van den wethouder Plan- teydtden heer Stolp en den hoofdonderwijzer geluk en boden hem prachtige radeaux aan. Door genoemde corpo ration en eene eerewacht van 21 personen te paard werd de jubilaris naar het alom gevlagde dorp en naar bet versierde raadhuis geleidvoor welk gebouw de schoolkinderen in 4 groepen verdeeldbeurtelings feestliederen aanhieven terwijl door eene der oudste leerlingen een fraai bouquet werd overhandigd aan den heer Holland die zichtbaar ge troffen was door zoo vele blijken van belangstelling. Het 25 jaren droog zijn van de Haarlemmermeer is den 23 in de kerken herdacht en den 26 te Hoofddorp gevierd door het houden van een allegorischen optocht en volksspelen, alsmede eene tentoonstelling van de afdeeling der Holl. Maat schappij van Landbouw. De vereeniging van schutterij-officieren heeft den 26 te Nytnegen hare algemeene vergadering, daags te voren te Heumensoord haren schietwedstrijd gehouden bij welke ge legenheid het niet ontbroken heeft aan feestendoor de nymeegsche regelingscommissie, in het Valkenhof en elders aangericht. De gemeenteraad van Amsterdam heeft besloten de nieuwe zwemplaats aan den Westerdoksdijk kosteloos voor het publiek open te stellen. Te Akersloot is voor het nationaal huldeblijk aan prins Hendrik t 48 bijeengebracht en te St,. Pancras f 29.75. Sterke drank. De gemeenteraad van Hoorn heeft een adres gericht aan deu minister vau binn. zaken, met ver zoek dat de bepaling der patentwet moge worden gewijzigd, dien den gemeentebesturen belet bel aantal tapperijen en kroegen te beperken. Rampen. 3 Jongelingen uit één geziD, 13, 15 en 18 jaren oud die den 24 in een der bij een steenoven te Sliedrecht aanwezige putten waren gaan zwemmen, zijn aldaar verdronken. Den 27 's avonds is te Zaandam brand ontstaan in een timmerwinkel aan den Zuiddijk welke gevoed door den windzoozeer toenam dat 11 perceelen totaal zijn afgebrand, waaronder eene bergplaats van levertraanhetgeen niet weinig tot uitbreiding der vlammen aanleiding grif. Ten gevolge van de buitengewone hitte der laatste dagen zijn op verschillende plaatsen in het land werkende of zich op weg bevindende personen dool uedergevallen. Rechtszaken. Het kantongerecht te 's Hertogenbosch heeft een landbouwer veroordeeld tot f 51 boete (subsidiair 14 dagen gev en de kosten, wegens het openen van een hek en het overrijden van den spoorwegwaarop een trein in aantocht was met paard en kar. De rechtbank te Heerenveen heeft den stationschef te Wolvegawegens het doen ontstaan van gevaar voor een treinveroordeeld tot, 45 dagen eenzame opsluiting. Het gerechtshof te Amsterdam heeft den 26 ff. C. graaf v. Rechteren Limpurgvroeger burgemeester van Nieuwkoop maar wegens zijn levensgedrag genoodzaakt geworden zijn ontslag te nemen, die in den nacht van 1718 Januari 2 re volverschoten gelost had in de slaapkamer van zijnen opvolger, vrijgesproken van de hem te laste gelegde poging tot moord, als zijnde niet wettig en overtuigend bewezendat lrtj ge schoten had met de bedoeling om te doodenmaar hem schuldig verklaard aan moedwillige verbreking van afsluiting en deswege veroordeeld tot 6 maanden eenzame opsluiting en f 25 boete. Te Amsterdam is den 25 een kleinhandelaar in effecten gearres'eerddie aan het, kantoor der firma üetermeijer Ifeslingh Sp Zn. het bedrag kwam ontvangen van 20 daaraan ter verkoop verstrekte'russische obligation van 1862, waarop een der bedienden van dat, kantoor vervalsebing van num mers, en zulks in verband met den in Juni 1877 tusschen Calais en Dover gepleegden diefstalhad vermeend te ontdekken. Overleden den 18, te Beilen, plotseling, A. L. Lesturgeon, predikant re Zweeloeen der oprichters en medewerkers van de N. Drentlisehe Courant, schrijver over het drentsche volksleven, oud 62 jaren. Den 23 te Rotterdam plotseling dr. T. J. Stieltjes lid der 26. Kamer voor Amsterdam, vroeger officier der genie, later adviseur bij den aanleg der indische spoorwegen. De heer v. d. Hoeven, den 24 in de 2e. Kamer sprekende, noemde hem „onzen vriend onzen beroemden landgenoot, een braaf en beminnelijk man, een verdienstelijk staatsburger, waaraan liet volk de grootste verplichtingen heeft." Hij was geboren te Leuven, 19 Mei 1819. Den 25, J H. Cordesoud-lid van Gedep. Staten van Noordbolland, dijkgraaf van Amstellandoud 82 jaren. Landerijen in oogenschouw nemendeis bij in eene sloot gevallen envóór hulp kwam opdagengestikt. KoLONiëN. Atehin. Wegens dagelijksche aanvallen op Edi zijn troepen gezonden naar Gedoeng. Na hevige gevechten werden sterke stellingen door ons genomen. Wij hadden 14 doodenwaaronder 2 luitenantsen 79 gewonden, waar onder eveneens 2 luitenants. De vijand kreeg 750 dooden en gewonden; in ééne versterking liet hij 180 dooden achter, waaronder voorname hoofden. Na die gevechten heeft het hoofd van Gedoeng afstand gedaan van zijn gezag ten behoeve van zijn zoon die zich persoonlijk is komen onderwerpen. Staats-loterij. Trekking der 3e. klasse, No. 8187 f 25000, No. 13163 f 5000, No. 19686 2000. No. 5876 en 15556 f 1500, No. 146, 2228, 17576, 18136 en 19540 f 1000. De thermometer freeft in de maand Juni groote verschil len aangewezen. Ofschoon in het begin der maand nagenoeg gelijk aan den gemiddelden stand, daalde hij van deu 1P tpt den 19«daar ver beneden. Den 15" en 16c steeg de thermometer niet hooger dan 14 graden, zijnde 2.5 graden beneden den gemiddelen stand, terwijl hij des nachts zelfs tot 9 graden daalde. In de laatste week is de warmte zeer toegenomen; de gemid delde stand 17.5 graden zijnde, stond de thermometer op den middag van den 22e 22 graden en des nachts 13.5 graden. 23e 24e 25e 26» 27 24 29 29 28 26 14.5 15 16.5 18 18 15 28e 25 n Hieruit blijktdat de hoogste stand 29 graden is geweest en wel op den 24e en 25e. Er zijn in deze maand 4 etmalen aan elkander voorgeko men waarin zelfs de hoogste stand den gemiddelden niet bereikte, namelijk den 13e, J4e, 15e en 16e en twee et malen aan elkander, den 26e en 27, waarin zelfs de laag te stand nog niet tot den gemiddelden afdaalde. De waarnemingen zijn met den maximum-minimum-thermo meter gedaan. Nog zij vermeld, dat de hoogst waargenomen thermome ter-stand te Utrecht 34,4 graden bedraagt eu wel op den 4 Augustus 1857- Gy mnastiek-verbpnd. Voor het huldeblijk aan prius tlendrik is alhier door 170 personen t 208 ingeschreven. Het leveren en plaatsen van een orgel in de herbouwde Westerkerk aan den Helder is door kerkvoogden opgedragen aan den heer L. IJpma alhier. Woensdag j 1. werd het jaarlijksch schoolfeest onder leiding van de Aid, Alkmaar der Vereeniging „Volksonder wijs" met den besten uitslag op het Doelenveld gevierd. Een echt zomersche namiddag oegunstigde de aangewende pogin gen om van de samenkomst eene ware belooning te maken voor trouw schoolbezoek. Van de verschillende openbare lagere scholen waren 738 kinderen aanwezig, die niet meer dan 3 malen in de jongste 12 maanden de lessen hadden verzuimd, en 461 hunner werden als de trouwsten onder de trouwen met boekgeschenkjes vereerd. Over de scholen waren deze cijfers verdeeld als volgtmeisjesschool 40 en 30burger school 127 en 83, tusschenscbool 199 en 109, armenschool 336 en 222 afdeeling vrouwelijke bindwerken dér tus schenscbool 36 en 17- Het, orkest ouder leiding van den hper Otto heeft wederom welwillend het, zijne gedaan om de feestvreugde te verhoogen terwijl ook met, lof en aanbeveling mag worden meidinar gemaakt van bet vuurwerkdoor de heeren C, van Oorschot en Zoon geleverden met zeer goe den uitslag afgestoken. Het talrijk contingent, der arrpen- scboo! mankte, onder geleide der onderwijzers, vóór den aanvang van het feest eene wandeling door de stad en gaf stof om de moeders te prijzen voor de netheid van de klee ding der blijde kinden n. De heer mr. F. M. Zonk is in de afgeloopene week als advocaat beëedigd en als lid der balie bij de rechtbank alhier geïnstalleerd. In de heden gehouden districtsvergadering waren 40 leden opgekomen. De aftredende bestuursleden de h.h. C. Heemskerk en A. J. Gantvoort werden herkozen. Na re kening en verantwoording van den penningmeester hield de heer H. v. d. Berg eene schoone lezing over „het kind en den onderwijzer." Zeer practische wenken werden door den spreker gegeven en de schoon gestelde redevoering boeide ten zeerste de vergadering. De prijs voor den wedstrijd het. verklaren van een opgegeven verswerdna loting met den heer G Smelik van Oudcarspel behaald door den heer J. G Krijt, hoofdonderwijzer te Warmenhuizen. Door het stedelijk muziekcorps zullen op Zondag 30 Juni, 's avonds te 7% uren, in den Stadshout, de na volgende stukken worden uitgevoerd 1. Sint, QuintinMilitaire Marschvan Kéler Béla. 2. Ouverture la Renaissauce van Fiihoul. 3. Le Rustique, Boléro van Rinchard 4. Grande Fantaisie Polenais van Baudonck. 5. Cornelius-Marsch van Mendelssohn. 6, Abendgebet van Krug. 7. Grande Fantaisie sur les plus beaux motifs d'opéras van Ferdi. 8. Les Bords du Rhin Polca de Concert van v. d. Maele. De feesttrein voor het 15e christelijk nationaal zendings- feest,, den 3 Juli a-s. te Bennebroek op het buiten van mevr de douairière ffillinkte houden vertrekt van hier 's mor gens te 7 u 37 m. en keert alhier terug 's avonds te 8 u. 25 m. Onder de 16 sprekers, die voor de deelnemenden zuilen optredenbehoort, ook de heer A Brummelkamp predikant, der christ,.-geref. gemeente alhierdie tot onder werp gekozen heeftDrie lessen tot aankweeking van den echten zendingsgeest, aan het lever, van Livingstone ontleend. Zondag, 6 Juli, zal de heer v. d. f eenals predikant bij de lutersche gemeente, 's morgens te 10 ure, bevestigd worden door ds. Meynersvan Amsterdam, en 's avonds te 6 uren zijne intrêerede houden [zijne afscheidsrede te Zie- rikzee op 23 Juni is bij de uitgevers dezer courant verkrijgbaar]. BURGERLIJKE STAND ONDERTROUWD. 27 Juni. Hendrik Kooge, te Alkmaar,) onl. te Oterleek en Geertje Zomer, te Oterleek. GETROUW U. 23 Juni. Johannes Schutte en Remmeltje Hoogeveen. GEBOREN. 21 Juni. Johanna Qeertruida Adriana, D. van Mr. Jan Wouter van Oosterzee en Louise Guillemette Cornelie Domis. 24 Joannes Jacobus, Z. van Alberlus de Vries en Antje Zuurbier. 25 Jan, Z. van Hermanus de Groot en Trijntje Humme. 26 Pieter, Z. van Johannes Hofstee en Maria Elisabeth van Doornik. 27 Klaas, Z. van Pieter Lek en Adriaantje Gootjes. OVERLEDEN. 21 Juni. Barendina Hazes, wed. Johan Friedericli Heijne 70 j. 22 Maria Harmina Margaretha Heijne, 27 j. 24 Johannes Bartholomew Obdam 48 j. en 10 m. Albertus CornelisZ. vau Arie de Graaf en Jacoba Burgering, 1 j. en bijna 10 m. 26 Johannes van Straten, 56 j. 28 Elisabeth D. van Louis Room en Dientje Pot, 11 w. POL1C1E. Ter terugbeko uing is aan het Commissariaat van Policie. het navolgende voorhanden, als- drie kaasdekien, een sleutel, een Jluweelen damesstrik, een baal provinciehout, een vat rense- houtdrie groentemanden en een fransch-nederduitsch woor denboek. Alkmaar 24 Juni. Aangevoerd 1 Koe 210 324 vette Kalveren f 27 a 98, 10 nuchtere dito f 7 a 19, 344 Schapen f -27 a 38, 194 vette Varkens f 0,38 a 0,48 per kilogr., 16 magere dito 12 a 19. 28 Juni. Kleine Kaas (gras) f 32, commissie (gras) f 31,50, middelbare (gras) 32,50, laagste prijs (gras) 16, aangevoerd 822 stapels, wegende 193914 klgr., Ter graan markt, aangevoerd 57 heet,., Tarwe f Rogge f 5,75. Gerst f 5,75, Paardeuboonen f 7, bruine dito 12 a 14, Erwten groene f 16 a 17. 29 Juni. Aangevoerd 6 Paarden f 92 a 375, 4 Koeien 170 a 225, 32 nucbt. Kalveren f 7 a 219 Schapen f 20 a 35, 16 Lammeren f 7 a 14 61 magere Varkens 11 a 16, J68 Biggen 2,50 a 5, 7 Bokken en Geiten f 3 a 10, Boter per kop 90 a 100 ets. Edam 22 Juni. Kleine Kaas f 25 a 30, aangevoerd 107 st. wegende 25840 kilogr. 27 Juni. Aangevoerd 193 st. Boter f 1,30 a 1,42, Kip peneieren f 3,50 a 4. Enkhuizen 27 Juni. Kleine kaas f 30,50, aangevoerd 60 st., wegende 17895 kilogr. Haarlem 24 Juni. Aangevoerd Roode Tarwe f 10. Witte dito f 10,50, Rogge f 7, Gerst, Chev. f 8,50, Haver t 5 a 5,25. 26 Juni. Kleine kaas f 31 aangevoerd 133 st,., wegende 32958 kilogr. 2 Koeien 180 a 200, 24 nuchtere Kalveren /6a 12, 8 Schapen 25 a 3540 Lammeren 13 a 18, 10 Biggen 5 a 4, 2 Paarden f 80 a 100. Hoorn 27 Juni. Kleine Kaas 32,50, commissie/32. mid delbare 32, aangevoerd 402 stwegende 123,750 kilogr. Medemblik 26 Juni. Kleine Kaas f 30,50, aangevoerd 88 st., Boter per kop f. 1,40, Kipeieren 4, Eenden dito f 4,50 per 100. Purmerende 25 Juni. Aangevoerd 295 stapels Kaas, Boter 1,25 a 1,35 perkgr., 129 Runderen, 51 Paarden, 177 vette Kalveren 0,60 a 0.80 per kilogr., 78 nuchtere dito /8a 24, 58 vette Varkens 0,42 a 0,52 per kilogr., 20 magere dito 8 a 12, 175 Biggen 2 a 4, 497 Schapenen Lam meren, Kippeneieren 3,50 a 4, Eenden dito 3.50 p. 100. Schiedam 27 Juni. Moutwijn 8.75. Jenever 14.25, Uitgeest 19 Juni. Aangevoerd 1 Koe/ 240, 1 Kqlf/12, 1 vet Varken 54] ets. per kilo, 5 magere dito t 8, 310 koppen Boter (van 0.65 kilo) 0,75 a 0,85 575 Eieren f 3,50 a 4 per 100, Zaandam 27 Juni. Kleine kaas 31,50, aangevoerd 82 st. Londen 25 Juni. 2400 Runderen 4 6-5.9, 12000 Schapen en Lammeren 5.6-2,100 Kalveren 5.6-6,4, Varkens 4-4,9. 27 Juni. 900 Runderen 4.6-5.8, 7000 Schapen en Lam meren 5-6.4, 200 Kalveren 5.6-6.4, 900 Varkens 4-4.10. Sedert. C. N .Scb dito dito dito dito Spanje, Obligat. dito Binnenl. Poriugal 1853 Rusl. 1798-1816 Oblig.-leen. 1864 Aand.Z.lis. 1864 dito dito 1866 Oostcnr. Obl. inp. dito in Zilver Aandeelen 1864 Turk. Ubt. 1 865 Egypte 1868 KAmerika 1885 dito 1904 Amsterdam 29 Juni 1878. 2 J pet. 3 4 1 1 3 5 5 5 5 5 5 pet,. 0 pet. 63' 98 j HA 12}} si; 95 J 90^ 1471 145' 56' 118 13] Brazil,Übl.1865 5 pet. MexicoOhl. 1851 3 Maatsch.expl.Staats-sp. Gr. Russ. Sp.-M. 5 pet. Russ. Sp. Kiew Brest Aand. Balt.-Spoorweg Ulin. Cent.-Spw. Mts. Ct.v.Aand. Chicago N. West Cert, i Union Pac.Hoofdl.6 J (Chicago Z.W. 7 St.Vincent.Br.7 j Alt.Miss Ohio 7 Peru 1870 6 1872 5 Aand. Erie-Spoorw. Union Pacific. SanJ oaquinValley 6 pet. 7 111 7i; 46 82 74 97 25 13} 11} is; Wat, is er onaangenamer voor hen die door hun beroep verplicht, zijn veelte spreken, znoalsadvocaten, onderwijzers, redenaarspredikantendan keelpijnverkoudheid ot' een overblijfsel van bronchites Men gebruikt biervoor in over daad doeb zonder groote uitkomst, een menigte patés, siropendrankjes enz., welke meestal de ziekte vreedzaam zijnen weg laat gaan. De teer alleen kan hieraan eene spoe dige verlichting geven men kan zeggen oogenbliktelijk, als dezelve hij eene genoegzame hoeveelheid wordt toegediend. Om deze uitkomst te verkrijgen behoeft men bij eiken maal tijd slechts vier a zes teercapsules van Guyot te gebruiken. De flacon van f 1,25 bevat 60 capsules, zoodat deze be handeling slechts op eenige centen daags komt te staanen men kan verzekerd zijn, dat van lien personen die het be proefd hebbennegen zich aan deze geneeswijze bonden. De teercapsules van Guyot hebben door bun succes, dat van dag tot dag toeneemt, onnoemelijk veel namaaksels uit gelokt. De beer Guyot kan alleen deze flacons waarborgen, waarop zich zijne handteekeningin drie kleuren gedrukt, bevindt. 3 h t» s: v l e u f i z van NICOLA AS PIK en A ALT JU DE JONG. Wognum, 1 Juli 1878 Hunne dankbare kinderen. CATIIARLNA ZUURBIER. StP Ondertrouwd K. VAN DER OORD, wedr. van G. de Boer, van Oude Niedorp, en J. ROL, wed. van C. Pijper. Heer Hugo Waard, 30 Juni 1878. Getrouwd A VAN WESSEM. Zaandam, 27 Juni 1878. Bevallen van een Zoon M. P HASSELO BREEBAART. Zutphen22 Juni 1878. Nog diep bedroefd over het zoo spoedig afster ven van onze geliefde Moeder en Behuwdmoeder Mejuffrouw de Wed. J E HEYNE, geb. 11AZES, werd heden ons hart op nieuw getroffen door het afsterven van onze geliefde Zuster MARIA HARMI- NA MARGARETHA HEYNE, die slechts eenige uren in smarte hare en onze zoo dierbare Moeder overleefde. Na een kort doch geduldig lijden volgde zij hare zoo dierbare Moeder, na gesterkt te zijn met de 11 11. Sacramenten en overleed zij na wei nige uren in den ouderdom van bijna 28 jaren. Zij die de overledene van nabij gekend hebben, kunnen beseften hoe treffend ons dit verlies valt. N P. B1BO. Alkmaar, M. E. BIBO HüVK'e 21 en 22 Juni 1878. C. A TENB^q u. TENBERGHeyne. Heden werd ons ouderhart diep getroffen door het plotseling afsterven onzer lieveling AEBERTUS CORNELIS, in den aanvalligen leeftijd van bijna twee jaren, A. DE GRAAF. Alkmaar, J. DE GRAAF 24 Juni 1878 Burgering. Heden overleed plotseling in den ouderdom van 56 jaren, JAN VAN STRATEN, tot diepe droefheid van zijne vrouw en kinderen en van den ondergeteekendewien hij een tiental jaren trouw en eerlijk heeft gediend. Alkmaar, 26 Juni 1878. F. VESTER. Heden overleed op een allernoodlottigste wijze, onze oudste lieveling TRIJNTJE, in den aanval ligen leeftijd van 7 jaar. Zuidscharwoude CORN3. VOERMAN. 26 Juni 1878, TRIJNTJE VOERMAN-Suit. Heden overleed, tot onze diepe droef heid mijne geliefde Echtgenoot M AaRTJE SWaGERMaN, in den ouderdom van 37^ jaar. Limmen 27 Juni 1878. S. STAPEL. Heden overleed, op het alleronverwachtst, na eene kortstondige ongesteldheid, voorzien van de laatste II. Sacramenten der stervenden, mijn hartelijk ge liefde Echtgenoot CORNELIUS LEIJEN, in den ouderdom van 35 jaren, diep betreurd door mij, zijne dierbare ouders, broeders en zusters. Schoorl C. LEIJEN, 27 Juni 1878. geb. Winder. Strekkende deze tot algemeene kennisgeving De Heer en Mevrouw VAN DER NOLLE VAN WESSEM betuigen, ook namens wederzijd- sche familiën hunnen hartelijken dank voor de vele bewijzen van belangstellingbij gelegenheid van hun huwelijk ondervonden Zaandam, 27 Juni 1878 Mevrouw Wed. A. VAN WESSEM- DEKKER betuigt haren dank voor de vele bewijzen van be langstelling, ondervonden bij gelegenheid van het huwelijk van hare dochter. Zaandam, 27 Juni 1878, Voor de vele bewijzen van belangstelling, ons beloond bi] gelegenheid der viering van onze 4(>jarige Echtvereeniging op den 16 dezer, betuigen wij onzen hartelijken dank. C. A. BALDER. Broek op Langedijk, M. BALDER 29 Juni 1878. Hqutkooeer.

Alkmaarsche Courant | 1878 | | pagina 2