J van Zondag 21 Juli 1878. No. 29. Tachtigste Jaargang. ww a* ww WH jpf A WT Kfc 1878. f \F> 4^,. Vervolg der wekelijksche berichten. Ilelgic. Frankrffk. Cirool llriUange en Ierland. Oofttenrfjk-flongarfic. INT, Bijblad van de Alkmaarsche Conrant or elke regel meer 15 ;ot Zaterdag namiddag d nommer ingestaan; Te Schaerbeekonder Brusselheeft in den nacht van den 6 dezer in een drogerijen-magazijn eene tweevoudige geweldige ontploffing plaats gehadwaarbij 9 personen 'ge wond werden, van welke sedert 4 den geest gegeven hebben en daaronder de eigenaar, de heer Motke. Men gelooft, dat deze vóór de eerste ontploffing bezig was vernis te maken. De tweede ontploffing schijnt veroorzaakt te zijn door het vallen van een vat peterolie. Den 9 is te Doornik, in den ouderdom van 81 jaren, overleden de oud-minister Barthélemy Dumortier, bekwaam en vurig voorstander der clericale partij. Den 14 is de S. S. Michel- en öudule-processieter ge legenheid der kermis te Brussel, sedert 1870 voor het eerst zonder militair geleide en zonder policiebewaking door de straten getrokken. Prins Caraman-Chimay heeft zijn ontslag als gouverneur van Henegouwen, en tevens als voorzitter der tentoonstel- lings-commissieingediend. Op de aanschrijving van den minister van binn. zakenwaarin verlangd werddat de gouverneursals hooggeplaatste ambtenaren in den geest van het ministerie werkzaam zouden zijn, had hij geantwoord bereid te wezen om eenvoudig als administrateur den Staat te blijven dienen, en de minister had met deze verklaring geen genoegen genomen. De ministers leden derKamerzijn zonder verzet als zoodanig herkozen. De heer Alfonse Gautieroud-lid van den Raad van Stateoud-secretaris-generaal van het Huis des Keizers weerspreekt bij schrijven aan de Times het geruchtals zou Napoleon lil zijne civiele lijst stelselmatig overschreden en op gedreven hebben door het onbevoegd verkoopen van tot de domeinen behoorende boschgronden. De ongerijmdheid dezer beschuldiging moet z. i. ieder franschman in het oogspriu- gendewijl het kroondomein niet vervreemdbaar is en een Souverein er geen kooper voor zou kunnen vinden, omdat geen ambtenaar zijne tusschenkomst tot den verkoop zou willen leenen. De gemeenteraad van Marseille heeft het voorstelom het standbeeld van msgr. Belsmce naar een museum over te brengen aangenomenalsmede eene motiewaarbij het afgekeurd werddat de mairede heer Maglionedie zich tijdens de jongste troebelen te Parijs bevondzich niet gehaast had om naar Marseille terug te keeren. De maire heeft dien ten gevolge zijn ontslag genomen. De minister raad heeft zich den 9 met de voorgevallen onlusten bezig gehouden en in beginsel uitgemaakt, dat de gemeenteraad niet op eigen gezag openbare monumenten verplaatsen en veranderen kan. Op het initiatief van den predikant Bersier is een comité tot stand gekomen tot het oprichten van een praalgraf met een standbeeld voor den adml. Coligny, wiens overblijfselen in een muur van zijn voormalig kasteel te Chatillon—sur— Loing ingemetseld zijn. De Bien Public, het voormalig orgaan van den heer Thiers later van den radicalen chocolade-fabrikant Menier, heeft opgehouden te verschijnen en wordt vervangen door de Voltaire. Den 4 heeft zekere Dené in de S. Annastraat te Parijs, ten aanzien van alle voorbijgangers, eenen Vêrard 2 dolk steken in den rug en 1 ia de borst toegebracht, zoodat hij voor dood werd weggedragen. Derré werd gevat en gaf zijne hoop te kennen, dat hij zijn slachtoffer werkelijk afge maakt had wat echter niet het geval was. Derré was indertijd in Vèrards dienst geweest, maar niet betaald, hetgeen hem in grooten nood had gebracht. 3 Jaren lang had hij te vergeefs getracht, zijnen voormaligen patroondie zich uit de voeten gemaakt had, terug te vinden, om zich te wreken. Al dien tijd had hij het mes, opzettelijk tot het plegen van den beraamden moord gekocht, bp zich gedragen tot hij eindelijk Vérard toevallig ontmoette. Den 7 hebben in 22 arrondissementen verkiezingen voor de Kamer plaats gehadter vervanging van een overleden van 21 in October verkozen maar niet toegelaten [la, 17 plaatsen hebben de republi- leden der rechterzijde. —"inning behaald keinen en op 3 de conservatieven de ove, terwijl er 2 herstemmingen moeten geschieden. De herkozen conservatieven zijn de heeren Trubertvroeger hoofd van het kabinet des ministers de BroglieDelafosseredacteur van het bonapartistische Paris-Journalen bn. Jerome David oud-minister onder het Keizerrijk. De heeren Fourcade VinayVitalis en Aygues Vires, in October als officiëele candi- daten verkozenhadden zich ditmaal onder verschillende voorwendsels teruggetrokken. Te Grenoble dolf de heer Vogeli, door Gamletta's orgaan aanbevolen, met ruim 1500 stemmen het onderspit tegenover den gematigden re publikein Guillotdaarentegen werd de bekende economist Leroy Beaulieude medewerker van het Journal des Débats, te Lodève verslagen door den meer geavanceerden Arrazat. Onder de niet herkozenen behooren de heeren Baragnon en de St. Paul. Het aantal leden van de linkerzijde der Kamer is thans tot 376 geklommen. Bij 2 latere verkiezingenden 14te Guingamp en la Roebellewaar in October bonapartisten gekozen waren •welker verkiezing door de Kamer vernietigd is, zijn mede republikeinen benoemd. Martin, de uitdrager in de Rue S. Lazare te Parijs, die een bediende der „Société Générale" in zijnen winkel lokte, onder voorwendsel van geld te wisselen en hem doorstak heeft den 8 terechtgestaan. Op heeterdaad betraptkon hij de misdaad niet loochenen maar verklaarde dat hij haar niet met voorbedachten rade gepleegd had, en dat hij, wegens nijpend geldgebrekbuiten zijne zinnen was geweest. Deze verklaring streed ten eenemale met zijne vroegere bekente nissen, doch daar Martin steeds een goed echtgenoot en vader bleek geweest te zijnverklaarden de gezworenen hem schuldig met verzachtende omstandigheden. Hij werd dien overeenkomstig tot altoosdurenden dwangarbeid veroordeeld. Spanjaardendie zich gereed maakten om de spaansehe grens te overschrijdenzijn bij Perpignan in hechtenis genomen. De heer Thulie is tot voorzitter van den parijschen ge meenteraad benoemd in plaats van den heer Rerissondie den 7 tot lid der Kamer van Afgevaardigden is gekozen en dientengevolge, overeenkomstig het gebruik, als voorzitter van den Raad zijn ontslag genomen heeft. De grieksche kolonie te Parijs heeft eene deputatie naar den heer Gambetta gezonden om hem te danken voor het geen hij voor hun land gedaan had. De heer Gambetta antwoorddedat hij de grieksche natie als het voornaamste element der beschaving in het Oosten beschouwde, en hoopte, dat het door hem begonnen werk spoedig voltooid zou zijn. De begrootings-commissie heeft hare werkzaamheden tot den aanstaanden herfst verdaagd, na de begrooting van uitgaven voor 1879 met ongeveer 20 miljoen fr. verminderd te hebbenen besloten om de belastingen met een gelijk bedrag te verminderen. De heer Germain had voorgesteld om liever de staatsschuld te verminderen en meer voor openbare werken te doenmaar de heer Gambetta en de overgroote meerderheid der commissie waren daartegen. Vermoedelijk zal de vermindering van belasting die op de olie, op de wissels en op de middelen van vervoer verlagen Genl. cfe Bauchenau is op pensioen gesteld. Hij was ge plaatst in net departement Pas de Calaiswelks prefect en Afgevaardigden klaagden over den der Republiek vijandigen toon dien de genl. gewoonlijk aansloeg. Zijn ontslag wordt daaraan toegeschreven. De 5 eeremedaljes v00r buitenlandsche kunstenaars zijn door de jury der tentoonstelling toegewezen aan de engelsciie schilders Millais en Eerkomerden üongaar Munkacsyden oostenrijker Makart en den belg Wouters. De minister van koophandel heeft bepaalddat aan de inzenders ter tentoonstelling 2500 medaljeselk ter waarde van 300 fr., zullen worden uitgedeeld, in plaats van 1000 medaljes van 750 fr. Den 9 is in een der kleinere zalen van het Trocadero- paleis de reeks van populair-wetensehappelijke voordrachten aangevangenwelke de regeering inzonderheid door hoog leeraren van de Bcole Centrale of van de Ecole Supérieure des Arts et Métiers doet houden. Als gevolg der tentoonstelling zal een Museum der de coratieve Kunsten opgericht wordenwaarvoor een talrijk comité van aanzienlijke personen, kunstenaars en industriëelen, onder het voorzitterschap van den hertog Pasquier gevormd is. De ziel dezer onderneming isnevens den markies de Chennemèreslaatstelijk directeur-generaal der Kunst-Aca demie, de bankier Fdouard André, de stichter van de „Union centrale des Beaux-Arts appliqués a l'industrie". De regee ring heeft hare medewerking toegezegd voor het nieuwe museum, dat geplaatst zal worden in het Pavillon-de-Plore. Ken standbeeld van den heer Thiers zal worden opgericht te S. Germain waar hij is overleden, en evenzoo te Nancy. Op den Westerspoorweg is den 12 tussohen Vit.ré en Chateaubourg de sneltrein van Parijs naar S. Malo ont spoord 3 reizigers1 conducteur en 1 stoker verloren het levenen 10 personenwaaronder de machinistwerden zwaar gekwetst. Daar eenige telegraafpalen bij het ongeluk omvergeworpen warenkon er eerst hulp worden aangebracht nadat een der reizigers te voet naar Chateaubourg was gegaan. Den 15 is het ethnografisch congres te Parijs geopend. Den 14 is het feest ter herdenking van Rousseau's sterfdag te Parijs gevierd in het circus van het Chateau d'Eau dat ruim 6000 menschen bevatten kan. De toegangsbiljetten waren om niet te verkrijgen en alle plaatsen bezet" De voor zitter Louis Blane hield de feestrede en de radicale Afge vaardigde Marcou herdacht en bracht met de werken van Rousseau in verband den verjaardag van de bestorming der Bastielje. Deze redevoeringen werden afgewisseld door mu ziek de Marseillaisehet Chant du Depart en fragmenten uit Rousseau s opera „Devin du Village," uitgevoerd door artisten van het Theatre Lyrigue. De redevoeringende muziek en vooral een telegram van Garibaldi werden zeer toegejuioht. De regeering had alle demonstratiën op straat verboden. Denzelfden dag werd in den tuin der Tuileriënonder directie van den heer Cressonnoiseen reusachtig concert gegeven, waartoe 700 muziek- en zangvereenigingenmeer dan 22000 leden tellendedaaronder belgennederlanders en zwitsers, waren uitgenoodigd. 5000 Mijnwerkers in de belangrijke steenkolenmijnen te Auzin (Nord) hebben den 16 den arbeid gestaakt en eene dreigende houding aangenomen, zoodat de prefect te Rijsel militaire voorzorgsmaatregelen genomen heeft. De werkstakers verlangen vermindering van den werktijd tot 8 hren daags en een dagloon van 5 fr. In de bouillon-etablissementen van Duval te Parijs hebben 250 bedienden de voortzetting van hun werk geweigerd. KoLONlëN. De inlandsche stammen in Nieuw-Caledonie zijn tegen do irausche overheden in opstand gekomenheb ben 2 militaire stations vermeesterd en 89 blanken waar onder kolonel Passeboseom het leven gebracht. De ge deporteerden zoo Communards als gewone misdadigers hebben zich rustig gehouden. De gouverneur heeft naar Frankrijk gemeld dat hij meester van den ta.estand ison- middelijk zijn uit het moederland 386 man tot versterking der aanwezige krijgsmacht gezonden en naar Saigonin Cochin- china is getelegrafeerd om van daar ook 2 compagniën mariniers te zenden. De minister van koloniën heeft den 10 eene depuiatie uit de Transvaal ten gehoore ontvangen, bestaande uit de heeren P. Krüger en P. J. Jaubertdie namens de bevolking der Republiek een adres tegen de annexatie van dien Staat door .Engeland indienden. Daarin werd gewezen op de oneerlijke wijze, waarop de annexatie door den heer Shepstone bewerk stelligd was, en op het onderteekenen van een protest tegen de inlijving door 6591 van de 8000 kiesgerechtigden. De minister verklaarde met bevreemding te zien, dat eene tweede deputatie dezelfde argumenten kwam outwikkelenals de eerste tegenover zijnen voorganger had gedaanen eene poging kwam doen om reeds lang opgeloste en geregelde kwesticn nog eens aan de orde te stellen. Hij achtte de beweringen en verzekeringen van het adres onjuist en zou een schriftelijk antwoord geven. Op eene liberale meeting te Birmingham is een brief van den heer Gladstone voorgelezen waarin hij zegter zich in te verheugen dat men te Birmingham het initiatief nemen wil om de aandacht van de natie op de belastingen en de uitgaven te vestigen. De buitensporigheid der regeeriug te dezen opzichte noemt hij bejammerenswaard en hij ziet geeD spoor van verbeteringomdat hare wilde plannen op allerlei gebied aan de natie nog grooter lasten zullen op den hals halen. Op de meeting werd voorts geprotesteerd tegen hef, en gelsch-turksche tractaatomdat daardoor aan Engeland de verplichting wordt opgelegd, eene hopeloos bedorven en despotische regeering in stand te houden, en omdat het aan Engeland eene verantwoordelijkheid op de schouders laadt wier gevolgen en omvang niet te voorzien zijn. Dit te doen, zonder voorkennis van het Parlement, achtte de meeting in strijd met de belangen en ook met de vrijheden der natie. Genl. W olseley is den 13 met zijnen staf naar Cyprus vertrokken. Vooraf verleende hij audiëntie aan eenige on dernemende firma's betreffende eenen spoorweg. Den vorigen dag was reeds een detachement ingenieurs derwaarts vertrok ken den 15 gevolgd door een inspecteur der douanen en een^ inspecteur der posterijen. Ken der spitsboeven (Murray), die als getuige in het proces tegen de geheime policie-agenten wegens omkooping opge treden washeeft eerst eene aanmerkelijke vermindering van zpne gevangenisstraf bekomen en is den 12 in vrijheid gesteld. De noodige fondsen voor de groote, in 1879 te Kilburn bij Londen te houden landbouwtentoonstelling zijn bijeen gebracht. Men zal er een internationaal karakter aan geven. In Ierland is de groote demonstratie der Oranje-mannen, die den 12, den verjaardag van den veldslag aan de Boyne, te Lambeg plaats hadrustig afgeloopen. Optochten en meetings zijn daar door hendie ten getale van 30,000 bijeen waren, gehouden zonder dat zij gestoord werden. le Glasgow is ook een feestelijke optocht van 15,000 Oranje mannen rustig afgeloopen. Te Wishew, in Schotland, daar entegen is nog al hevig gevochten. Een optocht van Oranje mannen is daar door het cathoheke gepeupel aangetast en aan beide zijden zijn een groot aantal personen met stokken en steenen min of meer gevaarlijk gewond. Marvinbeschuldigd van den inhoud van het russisch- engelscke tractaat aan de Globe te hebben medegedeeld is vrijgesproken. Lord Beacons field en lord Salisbury zijn den 16 te Dover aangekomen. In antwoord op een adres van het gemeente bestuur, zeide de eerste minister, dat een gedeelte van den hem toegebrachten lof aan lord Salisbury toekwam, die even veel voor het land had gedaan als hij. Hij hooptedat de verkregen resultaten der Koningin tot eer strekkende welvaart van het land vermeerderen en den vrede van Europa veizekeren zouden. 2 Uren later te Londen aangekomen werd hij door eene zeer talrijke volksmenigte met veel geest drift begroeten heeft hij uit een der vensters van zijn bureau te hitehall eene korte toespraak gehoudenallen nadruk hierop leggendedat hij den vrede bracht, maar een eervollen vrededie de Koningin bevredigen en het prestige van Engeland verhoogen zou. Salisbury heeft bij de overzending van het tractaat van Berlijn eene lange depeche aan het ministerie verricht, üij verdedigt daarin krachtig de politiek der regeering tegen het, verwijtdat zij van de beginselen barer circulaire van 1 April zou zijn afgeweken. Hij doet uitkomen dat het tractaat van S. Stefano belangrijke wijzigingen heeft onder gaan met name dat een groot stuk grondgebied aan Turkije wordt teruggegeven. Ofseboon het tractaat geene melding maakt van de schadevergoeding, omdat het Congres weigerde een contract te herzien, dat niet in strijd was met bet trac taat van Parijshebben gelijk de minister verder op- fer de russische gevolmachtigden verklaringen afge- )eS ,"e strekking hebbende om de betaling voor onbcpaaldcn tijd uit, te stellen. Voorts stelt lord Salisbury in het licht, dat de regeering de dreigende gevaren voortvloeiende uit den atstand van de aziatisehe vestingen aan Ruslanddoor hare met Turkije gesloten overeenkomst heeft voorkomen. cr aldus eindigt de depeche door Turkije gebruik zal gemaakt worden van deze kans op herstel waarschijn lijk de laatste die zoodoende door tusschenkomst der mogendheden en van Engeland in het bijzonder voor Turkije verkregen isdan of die kans zal worden verspeeldzal athangen van de oprechtheid, waarmede de turksche staats lieden .zich thans zullen zetten fot het vervullen van de op de turksche regeering rustende verplichting tot het in voeren van een goed bestuur en van de hervormingen. Hoogerhuis. Den 11 werd gevraagdof Cyprus eene haven had en of de regeering plan had om de slavernij daar in stand te houden. De hertog v. Richmond antwoordde dat Cyprus in den eigenlijken zin van het woord geene haven, maar toch uitmuntende ankerplaatsen heeft. Omtrent de slavernij verklaarde hij alleen dat de regeering alle be staande wetten en instellingen op Cyprus aan een nauwkeurig onderzoek onderwerpen zou. Dit voorzichtige antwoord werd hem door lord Kimberley zeer kwalijk genomen. Lagerhuis. Den If is de Irish Sunday Closing Bill verder behandeldzonder dat ditmaal de obstructionisten eene spaak in het wiel staken. Een aan de wet vijandig amen dement werd met 166 tegen 55 st. verworpen en de derde lezing op den 16 bepaald. Den 15 is het tractaat van Berlijn aan het Huis overgelegd. •en *s over de artikelen der wet op de veeziekten be raadslaagd. De beer James stelde een amendement voor, strekkende om te bepalendat geene ministeriëele veror dening kracht van wet beeftdie onvereenigbaar is met de bestaande handelstraotaten. Hij betoogde dat liet bevel om het vee op de landingsplaats te slachten in strijd is met de bepaling dier tractatenwelke behandeling op 'den voet der meest begunstigde natie voorschrijft. De beer Ibbetson bestreed deze redeneering, op grond, dat niet de invoer beperkt werdmaar er alleen spraak was van policie-maat- regelen na de landing. Den 17 heeft de lieer James zijn amendement ingetrokken, nadat de regeering met een ander amendement had ingestemd, volgens 't welk de Geheime Raad bij de toelating van vee uit alle landen bevoegd zal zijn om van gedwongen slachting vrijstelling te verleenen, indien die landen vrij van besmetting blijken te zijn. In Bosnië zullen 44000 man in de Herzegowina 16000 man oostenrijksche troepen binnenrukken. Oostenrijk. De president-minister, prins Auersperg, heeft den 5, namens liet gekeele ministerie, aan den Keizer verzoek om ontslag ingediend. De Keizer beeft op dit verzoek schrif telijk geantwoord, dat hij zich het nemen van een besluit voorbehoudt, maar inmiddels den heer Lasser, die tot het ambtelooze leven wenscht terug te keerenontheft van het beheer van het beheer van het dep', van binn. zaken waar mede prins Auersperg in afwachting van het te nemen be" zonder hoofd. st. aangen. 17 Juli. Art. mjging van eene acte in een of meer é.-Verheijenom van de candidaten der aefen van bekwaamheid als hulp- tar alleen den vollen lSjarigenleeftijd d. Kaay en de Beaufortdezelfde tevens om de vak-examens te doen :r commissiën in art. 57 vermeld en an het middelbaar onderwijs. Beiden st. Art. 65 onveranderd goedgekeurd; den art. 56 en voorts de art. 66 tot loor de hoofden der scholen van bet nderen enz.), op verlangen van den stemming gebrachtaangen. met 58 (Opmaken -door B. en W. van een bet getal kinderen van 6 tot 12 jaren, e bevinden). Amt.-Schimmelpeminck m te doen vervallen de laatste alinea, iders of verzorgers van op dien staat geene ondersteuning van welken aard snte verleend wordttenzij zij aantoo- ;n ten onrechte op dien staat zijn ge- ichoolgaan van dezen aan ben niet is te emt de woorden „van welken aard ook" tegen het am'. Art.82. Am', v.d. Berch, bepalende dat de gemeen'eraad voor e wet is geschiedverbodsbepalingen m kinderen beneden de 12 jaren kan allen, verw. met 48 tegen 30 st. Art. 82 luli. Art. 88 en 89 door de regeering w artikel 88. bepalende, dat de termijn mgen der voorschriften van art. 24 ein- m die voor liet in werking brengen der 3 1 Jan. 1883. Amt.-Moens om het laat- n door 1880; verw. met 58. tegen 20 st. 2 aangen. Art. 93 (de tegenwoordige oecteurs bij het in werking treden der irvol ontslagen de inspecteurs boven hunne wedde, die jonger zijn hebben d). Amt.-Roéllom ook laatstgenoem- e als wachtgeld te doen behouden tot eene Rijksbetrekking of zij geweigerd den (bij herplaatsing in eene lager be lief, verschil als toelaag te ontvangen); 20 st. Art. 93 en 94 aangen. Am'.- Oye en Barge op art. 81 bij herstem- gen 40 st., nadat de minister bad over- l. Loejfdat het verbod van ondersteu- g heeft op geneeskundige hulp. Het enomen met 52 tegen 30 st. langenomen de wijziging op de spoor net 67 tegen 3 st„ het ontwerp tot dstuk IX (verhooging met f 260,000 erweg 56 tegen 3 st., der subsidie voor elling 57 tcgeu 14 st.). Den 18 is met ikeurd het ontwerp tot vaststelling der a tot beteugeling van de longziekte n bepaalde deelen des lands waarvan dus door den minister gewijzigd was eene volgens dit art. ondergane inen- 3, volgens verklaring van den districts- tsvervanger, gestorvendan wordt aan le waarde van dat rund in gezonden igegaan. ot hoogleeraar in de vaderl. en nlgem. universiteit te Groningen is benoemd jdelijk ambtenaar bij bet Rijks-archief de Polyt. School C. M. Sohols, leeraar mie te Breda, en J. A. Snijders C.Jz., oizijnde dr. F. JStamkartop zijn slagen als hoogleeraar aan die school voor de dienstengedurende 50 jaren van Amsterdam heeft dr. E. de Vries, siteit aldaar, tot buitengew. hoogleeraar ad. n hebben gedurende de eerste 6 maan- brackt ƒ45,131,203, tegen f 46,302,114 an 1877. Het 6/12 der raming bedraagt 3 zijn te Winterswijk de feesten ter ge- g van het spoorwegverkeer met, Zutfen sneert, een fakkeloptocht met muziek en den ontwerper van den Ned.-Westf. •eeteur Nivel, gevolgd door reünie in de de lijn geopend, waarbij de muziek der tegenwoordig was. In de gedecoreerde erd den gasten waaronder zieli ook de taathandel en nijverheid bevond, een r. Den 20 is een volksfeest gehouden. Den 17 te Hoorn, prijs 300, Wilhel men, te Amsterdam, 1° premie f 150 oom, te 's Gravenhage2e premie f 50 te Tjummarum. irijen in de Heerhugowaard gehouden paarden deelnamen, werd op Zondag de net servies en komfoor, van eleetro-piated, <a van den heer C. de Witte Zijpe eigenaar, en de premieeen salontafel van hois antique, door de Keukenmeid, erbroek, 'e Hoorn, bereden door Cs. Broers; prijs, een schenkblad met advocaatkan en 12 glazen, door Jans, van den heer ude Niedorp, en de premie, een rookta- itje, van bois antique, door Tomvan te Binnenwijzend; beide paarden werden leredeD. n 13 beeft in bet Paleis voor Volksvlijt zangwedstrijd plaats gehad, uitgeschreven innenkoor." Onder muziek trokken de amsterdamsche en haagschë vereenigingen r het paleis. De 1'. prijs werd verworven le Mannenkoor," de 2p. door de „Nationale Gravenhagede 3'. door de Nat. Zang- Is Mannenkoor; alle met het opgegeven van ltichard Hol. De uitvoering werd ■uurwerk besloten. v. Den 16, te Amsterdam, door het be- kmaatsehappijhet bouwen van eene wo- j en werkplaatsen met fundeeringen en ie werktuigen, aan de Vogelwijkslanden amminste inschr. B. v. d. Weerdente .990. •avenhage, het maken van tijdelijke gebou- rerken op bet westelijk gedeelte van het ation te Amsterdam, minste iuschr. K.F. or f 54,800. het maken der fundeering voor eene te luthersche gemeenteminste inschr. p. de ,5. .hing. De gemeenteraad van Groningen ie voordracht van B. en W. omtrent liet bepalingen tegen mishandeling van diereft

Alkmaarsche Courant | 1878 | | pagina 5