IJmuiden-Duinlust. WIJNHANDEL. VOLKSFEEST] Waschmidc H.H. Brievengaarders een Broodbakkerskn Doctor J. C. M. SIMON T CORNs. KONING Verdronkenoord, D, No. 108, Alkmaar. zal van Woensdag, den 17 J met den 1 Anguslul niet te teeren zfjn. Mevrouw COHEN STUj als Noodhulp of voor vast ei UIËW1BOUE, die en werken kan en genegen Rotterdam te gaan. W Wegens reparatie zal de pai paarden en rijtuigen over de Zi te Broek op Langedijk GESLC van Dinsdag 46 Juli aanstaai met Donderdag 18 Juli daaraan De Biirgcmeesler der gcnmecle Broek J. VAN BOM Ml 86 N. Z. Voorburgwal en 47 Sj AMSTERDAM. Bij gelegenheid van de kermis aan bij Alkmaar, zullen bij den ondergetet gende spelen plaats hebben Zondag, 21 Juli, Katkncppel Maandag, 22 Juli, Alaslkliintlie loopen enz. enz. Dinsdag, 23 Juli, Harddrnvi aanzienlijken prijs en premie in gt den van zessen klaar (De paarde dag, vóór 2 uren 's middags, te hem op stal zijn). Zondag, 28 Juli, l*r{jsbiljartc katkneppelcn. Alle Mail»- en Borstkwalen, alsmed Tering, Hardlijvigheid, slechte Spi ook Zenuzwakte en Bloedarmoede worden spoedig en zeker genez wereldberoemde i>r. AlKl'SSPECl.t Een ieder die, alvorens een kuur te zich van de degelijkheid dezer S] wenscht te overtuigen ontvangt aanvrage, door Richtkr's Boek kar terdam gratis en Jranco een 121 dik Uittreksel uit Dr. Alttï'S Na wijze, waarin men onder anderen e getuigschriften van gelukkig ger zal zinden. voor SCHAPEN en LAM van THOMAS BI( Turkfie. Rouiiianie. Servie. Italië. Spanje. Rultschland. De ondergeteekendezijne broodbakkerij overge daan hebbende aan den Heer H. BOUWENS, bedankt bij deze alle zijne burgers en verdere be gunstigers voor het vertrouwen en de gurof "»dn. rende 17 jaren door hem zoo ruimschoot en beveelt zijn opvolger in dezelfde gum Noordscharwoude 12 Juli 1878. A. OP T De ondergeteekendedoor aankoop eij worden zijnde van bovengenoemde broo beveelt zich minzaam bij zijne burgers begunstigers aan, hopende door eene nette bediening zich ieders gunst waardig te Noordscharwoude 12 Juli 1878. H. BOU\ De bekende en onbekende schuldeisc onder het voorrecht van boedelbeschrijving nalatenschappen van PIET ER VAN NEELTJE OP 'T LAND, gewoond he overleden te Oudcarspelworden opgerot verschijnen op Woensdag, den 17 Juli voormiddags te 10 uren, ten kantore ve DE LANGE DE MORAAZ, te Alk einde de rekening en verantwoording aai welke door de beneficiaire erfgenamen afgelegd wordende aan de schuldeischei berichtdat de boedel niet toereikendt bevoorrechte schulden te voldoen. die hun post met 1 Mei 1879 willen overdoen voor fóOO,adresseeren zich met franco brieven Bezoekers van IJmuiden worden attent gemaakt od SlaiNon MMuiailuftt. liejeuners en AITi-«ri An tto vt V» öf Vmip Bij vonnis van de Arrondissement? te Alkmaar, van 9 Juli 1878, is PIET WOU DER, verver en glazenmaker te 1 verklaard te zijn in staat van faillissemei 6 Juli 1878. Benoemd tot Rechter-C Mr. A. C. LAGERWEY, tot Curator c teekende. De schuldeischerspand-, hy voorrechthebbenden niet uitgezonderd, w roepen tot het bijwonen der eerste verg verificatie der schuldvorderingenop 24 Juli 1878, des voortniddags te twaa het Raadhuis te Alkmaar. De Cc Mr. P. M. VONK P. KOK, te St. Pancras, spoedigste van af 3 P. K., uit de fabriel RISTOiV PROCTOR zijn verkrijgbaar bij Voor een goed bezet orkestvelerlt gen cn nette bediening zal zorg ged A. ERANKEN Op franco aanvrage te bekomen TUIN BzKaasmarkt, Alkmaar. Eenige Agent voor Alkmaar en sluit lijdelijk belast wordt. De heer Lasser is tot groot kruis der Slefanus-orde en tot levenslang lid van het Hee renhuis benoemd. De Schacli van Perzie is den 5 te Weenen aangekomen. Hij werd aan de station door den Keizer opgewachtaan wien hij zich in de fransche taal verstaanbaar kon maken. Na een verblijf van eenige dagen is hij naar zijn land teruggekeerd. De Keizer heeft dr. Rechbauerden voorzitter van het Huis van Afgevaardigdentot geheimraad benoemd hem vrijstellende van de betaling der bij dergelijke benoemingen verschuldigde belasting. Hongarije. De minister van justitie, Bela Perczelis tot president van het hof van cassatie benoemd en als minister vervangen door den hoogleeraar Theod. Pauler. De minister-presidentTiszaheeft in eene rede waarin hij aan zijne kiezers rekenschap aflegdeook de oostersche kwestie behandeld. Hij kwam op tegen de zulken die wenschten dat er met Oostenrijk geen vergelijk werd gesloten en dat aan Rusland de oorlog werd verklaard. Hij herinnerde aan zijne vroegere verklaringenonder op merking dat het Congres meer had kunnen doen en kracli- t.iger had kunnen optreden, maar dat toch niemand den zedelijken triomf kon loochenengelegen in het feitdat Rusland op Europa's machtwoord afstand heeft moeten doen van een aanzienlijk gedeelte van hetgeen het door het t.rac- i.aat van S. Stefano had afgepersten dat er een grondslag is gelegd voor een gezonder toestand van Europa. De be palingen van het genoemde tractaat waren op gewichtige punten en tegen de wenschen van Rusland door het Congres gewijzigd. De bezetting van Bosnië en de Herzegowina was noodzakelijk ten einde de voortdurende uitbreiding van het pan-slavismewaardoor in de eerste plaats Hongarije werd bedreigd tegen te gaan. De afwending van een gevaar, dat met zekerheid werd tegemoet gezien, mocht niet verzuimd worden uit vrees voor mogelijke verwikkelingen ten gevolge der bezettingDe rede werd met levendigen bijval begroet. Op Cyprus is den 11 door Samit-bassa als gevolmachtigde der Porte en den heer Barinq als vertegenwoordiger van Engeland de bezetting van het eiland door de engelschen afgekondigd. Den 12 is eene uit russen en turken samengestelde com missie uit Konstantinopel vertrokken om de ontruiming van Varna en Schumla te beginnen. Den 10 zijn te Konstantinopel onderscheidene personen onder welke ulema's, softa's en staatsambteraren, in hechtenis genomen in een huiswaar zij eene geheime bijeenkomst hielden. Oostenrijk en Turkije hebben eene overeenkomst gesloten, of zijn op het punt haar te sluiten, waarbij laatstgenoemde de bezetting van de Bosnië en de Herzegowina goedkeurt en eerstgenoemde beloofteen mogelijk verbond tusschen Rusland en Servie en Montenegro te zullen verhinderen, en, naar verzekerd wordt, ook de goede orde in Bulgarije te herstellenzelfs gedurende de bezetting door Rusland. De Porte heeft de turksche overheden te Banjaluka aan geschreven aan de turjcsdhe bevolking bekend te maken dat het oostenrijkscke leger met, de welwillendste bedoelingen in Bosnië zal binnenrukken en dat de verhouding tusschen Turkije en Oostenrijk-Hongarije zoo vriendschappelijk moge lijk blijft. De gouverneur van Banjaluka heeft den kaima- kams van alle districten bevolen, de oostenrijksclie troepen vriendschappelijk te ontvangen en de bevolking beeft zich daarbij nedergelegd. De bosnisehe insurgenten zijn geneigd om zich aan de besluiten van het Congres en aan de oosten- rijksche bevelhebbers te onderwerpen, hoewel zij van zekere zijde tot verzet worden aangespoord. Uit Athene werd den 16 gemeld, dat de turken in Epirus en Thessalie de oogsten in brand steken, en dat de chris tenen de wapenen weder hebben opgevat. Adral. Hassan is den 16 met pantserschepen en transport schepen met troepen van Konstantiuopel naar Volo vertrokken. De russen hebben den 17 in de Golf van Saros geschoten op eene ongewapende boottoebeboorende aan een engelsch oorlogschip. Zij gingen voort met schieten, in weerwil dat men in de boot eene witte vlag vertoonde. De boot kwam eenige engelsche zeelieden terughalen, die tot in de russische liniën waren doorgedrongen en aldaar werden teruggehouden. Bumelie. De aanvoerder der opstandelingen in het Rhodope- gebergte en de aangrenzende districten Hydeyk-bey heeft een memorandum aan de engelsche regeering gerichtwaarin hunne bedoelingen worden uiteengezet. De gruwelendoor de buigaren bedrevenhebben de muzelmansehe bevolking zeer verbitterd en deze te meer afkeerig gemaakt van een bulgaarsck bestuur, zooals Rusland wenscht in te voeren. Een turksch bestuur bestondten gevolge van het tractaat van S. Stefano, voor Bulgarije en Rumelie niet meer, en zoo ontstond er als van zelf een voorloopig bewind, waarin ook de grieksehe bisschop Sophronius zitting heeft, en waar onder 3 miljoen zielen, 100,000 gewapende mannen tellende, behooren. De opstandelingen erkennendat het turksche Rijk niet als vroeger kan blijven bestaanhet bedorven omkoopbare moderne Byzantium is niet in staat een behoorlijk bestuur te voerenmaar zij wenschen onderdanen des Sul tans te blijven, met een autonoom bestuur en een christen als gouverneur. Zij verzoeken Engeland, de wederinvoering der hyzantijnsche misbruiken te verhinderen. De britsche consul Fawcett heeft de vluchtelingen in het gebergte bezocht, derwaarts gegaan zijnde met mondvoorraad en velerlei andere zakenwaaraan groote behoefte bestond. Maar zijn voorraad beteekende weinig, tegenover het groote gebrek, dat daar heerschte. Hij meldt in zijn verslagdat aan de oostenrijksche en fransche gezanten is medegedeeld, allerlei bijzonderheden omtrent gruwelendoor de kozakken an somtijds zelf door geregelde russische troepenmaar vooral door buigaren jegens de mohammedaansche bevolking gepleegd; in de jongste 2 maanden, zegt hij, werden meer dan 50 dorpen geplunderd en ten deele verbrand. Hij ver langt het zenden eener commissie van onderzoek, opdat aan deze de menschheid onteerende gruwelen een einde kome. Men begint kalmer te oordeelen over de besluiten van het Congres en de voordeelen te berekenen, die het bezit der Dobrudscha met zijne zeehavens Kustendje en Kavarna ver schaffen kan. Bessarabie leverde geen punt aan de Zwarte- zee opwaar eene haven gemaakt had kunnen worden. De minister Bratiano beeft in eene geheime zitting der Kamers verklaarddat de regeering besloten is, met voor behoud van historisch recht op Bessarabiein de besluiten van het Congres te berusten en de Dobrudscha in bezit te nemen. Yoorts verklaarde hij, dat het kabinet besloten had, zich in de israëlietische kwestie naar de uitspraak van het Congres te voegen. De Skupschtina heeft den J 5 goedkeuring verleend op de wetten, tijdens den toestand van oorlog uitgevaardigd. Voorts werd bepaald dat eenige dezer wetten na de afkondiging van den vrede slechts voor twee piaandendoch binnen het veroverd gebied tot na de grondwettige wijziging van kracht zullen blijven. De toewijzing aan Servie van bet kleine stadje Pirot, in oorlogstijd een belangrijk puntwaar vele wegen te samen loopen, door het Congres, wegens den tegenstand van Rus land, dat het voor Bulgarije begeerde, tot het laatste oogen- blik vertraagdheeft te Belgrado veel vreugde veroorzaakt en tot demonstratiën voor het vorstelijk paleisde minist.e- riën en de woning van den oostenryksch-hongaarschen consul aanleiding gegeven. De organen der nat.ionaal-servische partij verklaren dat Servie, zich voor het oogenblik als de zwakkere aan de be sluiten van het Congres onderwerpendeondubbelzinnig en openlijk behoort te verklarendat het zijne aanspraken op Bosnië niet opgeeft. Den 7 heeft de Kamer met 235 tegen 78 st, bet wetsont werp aangenomen, 't welk bepaaltdat de belasting van de tarwe met 1 Juli 79 op 1% fr. per quintaal verminderd en die van de mindere soorten van granen met denzelfden datum afgeschaft wordtvoortsin beginseldat de geheele be lasting met het jaar 1883 wordt ingetrokken. Het ontwerp is zoowel op financiëele als op politieke gronden bestreden door den oud-minister Selladie bet afschaffen eener be langrijke belasting zonder equivalent afkeurdetenzij de rekening van bet afgefoopen dienstjaar een voldoend overschot mocht aanwijzen. De minister Seismit-üoda verklaarde her haaldelijk, het groote gewicht van zijn voorstel te beseffen en daarvan de geheele verantwoordelijkheid op zich te nemen. Ten slotte werden alle vijandige motiën ingetrokken en die der commissie aangenomen waarin het vertrouwen uitge sproken wordtdat de regeeringom het evenwicht in de begrooting te behoudendoor hervormingen in de admini stratie en van het belastingstelsel zal zorgen, in bet mogelijk tekort, door de afschaffing der gemaalbelasting in 1883 veroorzaaktte voorzien. Den 8 is de Kamer op reces gescheiden. De heer Collonna hertog di Cesaro, een zeer verdienstelijk lid der linkerzijdegeboren te Messinais den 8 op den leeftijd van 37 jaren overleden. Den 14 beeft te Napels, onder voorzitting van genl. Avezzano, eene talrijk bezochte volksvergadering plaats ge had, welke ten doel had om de vereeniging van die plaatsen in Oostenrjjk, waar italiaansch gesproken wordtmet Italië te bepleiten. Telegrammen uit Trente en Triest deden van sympathie voor het doel der vergadering blijken. De rede naars stelden zich over het algemeen gematigd aan en ver klaarden dat geene aanleiding mocht gegeven worden tot storing van den algemeenen vrede. Onder luide toejuiching las de voorzitter eene motie voor, waarbij de buitenlandsche politiek der regeering afgekeurd en de samenwerking van alle Italianen met. de broederen van Trente en Triest beloofd werd. Daar de radicale partij voornemens isdergelijke bijeenkomsten door het geheele land te organiseerenheeft de regeering besloten, aan de prefecten instructiën te zenden, om een oog te houden op de beweging en op de agitatie die er het gevolg van kan zijn. De Senaat heeft, in weerwil van het verzet van den mi nister van financiën, de discussie over het wetsontwerp be treffende het gemaal tot November uitgesteld, aangezien de commissie, in wier handen het gesteld is, een grondig onder zoek verlangt. In den avond van den 3 is wederom een uit Valencia komende spoortrein bij het uitgaan van den tunnel van Mart wellniet ver van Barcelonadoor 14 met messen en geweren gewapende roovers aangehouden en geplunderd. Te Manresa, in Catalonie, hebben den 4 ernstige onlusten plaats gehad, ten gevolge van eene heftige manifestatie der warmoezeniers uit den omtrek tegen de stedelijke accijnsen. Hunne bendedoor tal van boeren versterkt, werd door da vrouwen aangehitst, om de commiezenhuisjes in brand te stekende genl. Kola en zijne aides-de-campdie het op- gewouden volk tot bedaren poogden te brengen geraakten in het gedrang, werden gekwetst en moesten in het gemeen tehuis een goed heenkomen zoeken. Dit werd door de troepen bezetdiedaar ook de menigte met zinkroeren dolken en knuppels gewapend was ten slotte vuur moesten gevenwaarop de oproerlingen bet hazenpad kozenniet zonder dat een aantal personen min of meer zwaar gekwetst werden en een klein kind het leven verloor. De rechterlijke macht stelde een onderzoek in en het stedelijk bestuur droeg zijn gezag aan genl. Mola over, die den staat van beleg af kondigde en uit Barcelona versterking ontbood. De nacht liep rustig af, maar met het krieken van den dag hervatten de boeren den aanval en trachtten zij de burgerwacht uit hare positiën te verdrijven. Deze bood echter wederstand totdat de gouverneur der provincie met een bataljon infanterie uit Barcelona aankwamdie in korten tijd de orde herstelde niettegenstaande hier en daar uit de huizen geschoten werd en zwakke barricades waren opgeworpen. Een honderdtal personen werden in hechtenis genomen. Dezelfde zaak heeft ook te Marchena, in Andalusie, een kleinen oploop ver oorzaakt waar de burgerwacht door een detachement uit Sevilla is moeten versterkt worden. Naar aanleiding van deze en van de vorige aanhouding heeft de gouverneur vau Barcelona een besluit uitgevaardigd, waarbij bepaald wordtdat alle dievendie bij troepen van vier of meer gearresteerd wordenovereenkomstig de wet van 17 April i871 voor een krijgsraad zullen terechtstaan. Dit zal ook geschieden met diegenendie aanslagen plegen tegen de openbare orde of de veiligheid van den Staat. De Diario van Barcelona meldt voortsdat voortaan de spoor treinen op alle wegen in die provincie door de burgerwacht of gendarmes geëscorteerd zullen worden. Over dit besluit den 8 door den heer Balaguer in de Cortes geïnterpelleerd n. 1. over de rangschikking der aan slagen tegen de openbare rust onder de misdrijven die over eenkomstig de wet van 1821 kunnen gestraft worden, beeft de minister Robledo verklaard, dat de regeering geene kennis droeg van de gewraakte proclamatie maar dat zij indien de gouverneur de echtheid van het stuk niet logenstrafte liet er voor houden zou, dat hij zjjue bevoegdheid was te buiten gagaan. Het Congres beeft den 13 de staatsbegrooting aangenomen. Georqe Helferick, nog niet lang geleden een van de ijverigste agenten der socialistische partijheeft zich onlangs van die partij afgescheiden en thans eene brochure tegen haar ge schreven. Zij is getiteld: „De exploitatie der werklieden door het socialisme." De schrijver toont aan: 1° dat die partij de oplossing der sociale kwestie slechts door eene geweld dadige revolutie tracht te verkrijgen; 2° dat hare leidslieden te dien einde den werkman in een toestand van verdrukking trachten te houden3°. dat zij leden van den Rijksdag trachten te worden, niet om mede te werken ter verbetering van den toestand der arbeidende klassemaar alleen om agitatie te verwekken4° dat zij in weerwil van hun ge roep over vrijheid van denkenaan hunne partij liet denken officieel verbieden5° dat zijonder de leuze „godsdienst, is eene particuliere zaak," de verspreiding van het ongeloof tot partijzaak maken6° dat het communisme het einddoel van het soeialisme.is; 7° dat de partijhoofden op kosten van den werkman een lui leven leiden. De Keizer heeft den vice-president van het ministerie den lieer Stolbergbelast met. de algemeene plaatsvervan ging van den Rijks-kanselier, naar het voorschrift der tweede paragraaf van de wet van 17 Maart. Pruisen. Prof. Vircho-ceen van de woordvoerders der fortschrittspartij wil niet weder in den Rijksdag gekozen wordendewijl hij zieh voor beter geleerde dan staatsman houdt eu ongaarne zijn wetensekappelijken arbeid zou opgeveu. Het Stads-Theater te Frankfort is den 10, kort vóór het begin der avondvoorstellinggrootendeels afgebrand. Er waren reeds veel toeschouwers in het gebouw, maar gelukkig is niemand bij den brand om het leven gekomen. Een aantal personendie Nobiling heeten en onder hen ook bloedverwanten van den moordenaar, hebben zich tot den Keizer gewend met verzoek om van naam te mogen ver anderen. Dit verzoek is toegestaan zij zullen voortaan den naam van Edeling voeren. De hoofden der israëlietische gemeente te Berlijn hebben een schrijven van dankbetuiging aan prins Bismarck gericht voor zijne bemoeiingen op liet Congres ter verbetering van den toestand der joden in het Oosten. Zij verklaren ten hoogste voldaan le zijn over de besluiten van het Congres en als duitschers trotsch te zijndat die genomen zijn in de hoofdstad des Duitschen Rijks door eene europeeseke vergaderingonder voorzitterschap van den duitschen Rijks kanselier. Het Congres te Berlijn heeft den 11 de lezing van het tractaat ten einde gebracht. Er werd besloten den vroeger vastgestelden termijn voor de ontruiming van dat. gedeelte van Turkije't welk de russen volgens liet tegenwoordige tractaat niet zullen bezetten, te handhaven; voorts tot af schaffing en kapitalisatie der schattingen van Roumanie en Serviewelke kapitalisatie niet drukken mag op de door laatstgenoemd Vorstendom gewapenderhand veroverde dis trieten en met alg. st. tot instelling eener commissie te Konstantinopelbelast met liet in ontvangst nemen van reclamatiën van houders van turksche fondsen. Rusland bracht de vraag ter sprakeop welke wijze men zich voorstelt de uitvoering der besluiten van bet Congres te verzekeren en gaf in overweging, dat de mogendheden zich daartoe zouden verbinden. Maar prins Bismarck deed uitkomen dat een gezamenlijk handelen onmogelijk wasaangezien de belangen der mogendheden van verschillenden aard waren. Het Con gres beslootdat elke mogendheid haren gezant of consul in Turkije zal opdragen om voor de uitvoering te waken van die bepalingenwelke de belangen zijner mogendheid raken. Den 13, in de twintigste zitting, is het tractaat getee- kendwaarvan de verschillende exemplaren op perkament gedrukt en vooraf door de eerste secretarissen en de daartoe gemachtigde gedelegeerden van de zegels voorzien waren. De onderteekening had in alphabetiscke volgorde plaats nadat prins Bismarck de leden van het Congres daartoe uitge- noodigd had, hulde brengende aan de opofferingen, waardoor de mogendheden den vrede verzekerd hadden. Graaf Andrassy hield vervolgens eene redewaarin hij voorsteldeprins Bismarck dank te zeggen voor de boven allen lof verheven wijze waarop hij zijne taak als voorzitter had volbracht. Alle leden stonden op om van hunne instemming te doen blijken. Ten slotte betuigde prins Bismarck ook uit naam der vergaderingzijnen dank aan de ledendie deel der commissiën hebben uitgemaaktmet name aan de keeren Besprez en Hohenloheen aan de secretarissen. Hij zeide daarbij o. a. bet volgendeIndien het al onmogelijk moge geweest zijn, alle wenschen der openbare meening te vervullen, de geschiedenis zal in elk geval recht laten wedervaren aan onze bedoelingen en aan ons werken de gevolmachtigden zullen de voldoening smaken van binnen de perken van het mogelijke aan Europa den zoozeer bedreigden vrede terug gegeven en verzekerd te hebben. Ik koester de vaste hoop, dat deze europeesche overeenkomstmet Gods hulpvan duurzamen aard zal zijn en dat de hartelijke persoonlijke betrekkingendie gij gedurende onze werkzaamheden hebt aangeknooptde goede verstandhouding tusschen de gou vernementen zullen bevestigen. Ik betuig nogmaals mijnen ambtgenooten mijnen dank voor hunne welwillendheid te mijwaartsen onder dien indruk sleit ik de laatste zitting van het Congres. De spreker noodigde de aanwezigen uit nog een oogenblik te blijven zitten waarop een photograaf binnenkwam en eene photografie van het Congres vervaar digde. Prof. v. Wemer, die het Congres voor het berlijnsche raadhuis op doek zal brengen had de zitt.inig bijgewoond. Voor het gala-diner ten hove hadden prins Gortschakoff en lord Beaconsfield zich om redenen van gezondheid laten verontschuldigen. Behalve de leden van het Congres waren ook de vertegenwoordigers van GriekenlandPerzieServie en Montenegro en de armeenische bisschoppen genoodigd. De kroonprins stelde namens den Keizer een dronk in op het welzijn der Vorsten en regeeringen, welker vertegenwoor digers het tractaat onderteekend hadden. Behalve hetgeen reeds omtrent het tractaat is medege deeld verdienen nog de volgende bepalingen vermelding De Port.e verbindt zich om in haar geheele Rijk alle on derscheid van godsdienst als reden van uitsluiting van som mige burgerlijke en politieke rechten te laten vervallen zoodat voortaan ook christenen als getuigen in rechten wor den toegelaten. De rechten van Frankrijk op de Heilige Plaatsen blijven onveranderd en evenzoo worden de tractaten van Parijs (1856) en Londen (1871) gehandhaafd, voor zoover hunne bepalingen door die van het berlijnsche trac taat niet gewijzigd of vervallen zijn. Daar Oostenrijk- Hongarije zich niet wenscht te belasten met liet bestuur van het sandjak Novibazar (tusschen Servie en Montenegro), zal het ottomanisck bestuur daar blijven voortgaanmaar Oos tenrijk-Hongarije behoudtter verzekering van den nieuwen staatkundigen toestand en van de vrijheid en veiligheid der gemeenschapsmiddelenzich het recht voor om garnizoen te leggen en militaire en handelswegen te hebben in dit deel van het oude vilayet Bosnië. Zoowel Bulgarije als Servie en Montenegro zullen een deel van de turksche schuld voor hunne rekening moeten nemen, in „billijke" verhouding tot het nieuw verworven grondgebied en tot de schatting die de Vorst van Bulgarije aan zijnen souverein, den Sultan, zal moeten betalen. Roumanie behoeft geen deel der turk sche schuld over te nemenomdat het de Dobrudscha in ruil voor Bessarabie krijgt. De ratification van het tractaat moeten binnen 3 weken te Berlijn worden uitgewisseld. Prins Bismarck is den 17 naar Kissingen vertrokken. Hij heeft van den Keizer diens levensgroot portretdoor Win- terlialter geschilderdten geschenke ontvangen. Baden. De Koning van Nederland is den 17 te Karls ruhe aangekomenom een bezoek aan den Groothertog te brengen. Snelpersdruk van Herms. Coster en Zoon.

Alkmaarsche Courant | 1878 | | pagina 6