.^5tirstS« ioo~' "ft f iilarfst- ca fieucjjbsrtcftten. 7i lOfurigc HclUverceiiiging inkomen over liet aan het dienstjaar voorafgaande jaar.» Zij, die in den loop van het dienstjaar be lastingschuldig worden, worden gebragt in die klasse, waarin zij voor hun inkomen over het loopende dienstjaar behooren. Art. 5. Tot vaststelling van het bedrag waarvoor de belastingschuldige, bedoeld bij Art 2, sub a, wor den aangeslagen, wordt de huurwaarde genoemd in Art. 4 vermenigvuldigd op de volgende wijze van f 40,tot en met 50, 51, 60, 61,70, 71, 80,—- 61,'90, 91,100, 101,150, 151,>j 200, „201,— 300,— „301,— 400,— „401,500, „501,— 700,— „701,- 1000,- worden voor ieder stuk rundvee naar een inkomen van f 60,— bovendien aangeslagen. Art. 6. Tot vaststelling van het bedrag waarvoor de personen, die boven de 20 jaren oud zijn en een eigen middel van bestaan hebbenin deze belasting worden aangeslagen, worden met inachtneming van het bepaalde bij art. 4, sub b, de belastingschuldigen verdeeld in klassen. In de eerste klasse worden gebragt zij wier vermoe delijk inkomen bedraagt van f 300,tot 400, 401,- 600,- met 4°/„ le klasse V 4°/0 2e j? 8°/„ 3e J) 5? 8°/0 4e 8 5e 12°/0 6e JJ 7e >1 12°/„ 8e 20 °/0 9e JJ 20°/o 10e 2 4°/„ 11e n 24°j0 12e j? 24°/0 13e 5> af TH bc P vf In de 2e klasse 3e 5e 6e 7e 8e 9e 10e 11e 12e 13e vermoedelijk 900,— 1200,— 1600,— 2000,— 2600,— 3500,— 4500,— 6000,— 8000,— „10000,— verminderen hun kind 601,- 901,- 1201,— 1601,— 2001,— 2601,— 8501,- 4501,— 6001,— 8001,— „10001,— en daarboven. Als vermoedelijk inkomen wordt de middenterm van de sommenwaar tussehen de klassificatie loopt, aangenomen en alzoo voor de le klasse 350, 2e 500,— 3e 750,— en zoo vervolgens. Onder inkomsten worden verstaande in geld berekenbare vruchtenvoortspruitende uit eigendom of andere zakelijke regtenbezittingen (eigen gebruik van dezen daaronder begrepen), uit ambten, bedie ningen, wachtgelden, pensioenen, lijfrenten, tontmen, vaste of tijdelijke commissiën of betrekkingenin dustrie, handel, beroep, bedrijf, arbeid en onderne ming, alsmede alle andere inkomsten, van welken aard ook, voor het leven of tijdelijk genoten wor dende, ook genot van kost en inwoning, een en ander onder aftrek van de renten van verschuldigde kapitalen, de uitgaande lijfrenten en periodieke uit- keeringen de noodzakelijke onkosten van onderhoud der bezittingenwaaruit de inkomsten worden ver kregen en daarop drukkende grond-, dijk-, polder- en andere zakelijke lasten. De aanslag der in dit artikel bedoelde belasting schuldigen wordt gelijk gesteld met die van hoofden van huisgezinnen of alleen wonende personenvol gens de volgende tabel 350,- o 500,— 3U°/0 750,- iy 1050— llk°/0 1400,— lV/o 1800,- 2% 2300,- 21/a /o le klasse van 2e 33 3e n 33 4e 33 5e >3 33 Ge 33 33 7e n 33 33 8e }f 33 33 9e 33 33 10e 33 33 llo 33 33 12e 33 3» 13e 19 33 3050,— 3% 4000,— 3Vs0/ 5250,- 4 7000,— 41/j% 9000,- 5% 10000,— en d.b. 6 °/0_ Art. 7. Indien de opbrengst van deze belasting, krachtens art. 5 en 6 gehevenmeer of minder be draagt dan het maximum bedoeld bij art. 1, dan wordt het bedrag van de belastingschuldigen met zooveel malen Vso gedeelte van hunnen aanslag ver minderd of vermeerderdals het meest overeenkomt met het bedrag door den Gemeenteraad op de be grooting uilgetrokken. Gesteld in handen der vaste commissie van financiën om berigt en raad. 9. Voorstel van het lid den heer C. IPBruinvistot ver vanging der tegenwoordige verordening tot heffing eener plaatselijke directe belasting door eene .inkomstenbelasting van den volgenden inhoud Ter vervanging der geheven wordende plaatselijke directe belasting wordt met het jaar 1879 ingevoerd eene plaatselijke directe belasting tot een bedrag van hoogstens/30000,over de ingezetenen omgeslagen in verhouding tot hun zuiver inkomen. Onder zuiver inkomen wordt verstaan al wat genoten wordt a. als winst van ondernemingen van handel en nijver heid, scheepvaart, landbouw, veeteelt en visscherij, te wetende omzet of het te boek gestelde over het laatst verloopen jaarverminderd met kwade posten, inkoopen, vrachten, arbeidsloonensala rissen van bedienden, gereedschappen renten van opgenomen gelden patentalsmede grondlasten onderhoudskosten en huren van terreinen en localen, voor zoo verre deze niet te gelijker tijd tot woning van de belastingschuldigen dienen; als bezoldiging van betrekkingen, of als pensioe nen en uitkeeringengenoten wordende op het tijdstip der aangifte, onder intrek der verplichte bijdrage voor pensioenfondsen c. als renten van Staats-, particuliere of andere schuld brieven, genoten wordende op het tijdstip der aangifte d. als inkomsten van vaste goederen over het laatst verloopen jaar, na aftrek van grond-en polderlasten en van onderhoudskosten; Verminderd met a. da grondlasten der door de belastingschuldigen bewoonde perceelen; b. viervijfde der betaald wordende huur van perceelen of gedeelten van perceelen, uitsluitend tot woning of wel tot woning en het drijven eener zaak ge zamenlijk dienende; c. de verschuldigde renten van uit anderen hoofde dan ten behoeve van ondernemingen van handel, nijver heid enz. opgenomen gelden; d. eeu bedrae voor noodzakeliik levensonderhoud bepaald op ƒ400,voor ieder ingezeten, die ge huwd en op ƒ300,— voor ieder, die ongehuwd is. Op kinderen beneden de 20 jaren, hunne beide ouders of' een daarvan bezittendeis deze alinea niet toepasselijk. De inkomsten van halve weezen worden gerekend te behooren tot die van de overgeblevene der beide oudersinkomsten van geheele weezen worden afzon derlijk opgegeven en belast. De aanslag geschiedt volgens eigen, aangifte der ingezetenen (des noodig door voogden en curators), behoudens de natenoemen maatregelen van contróie. Met inachtneming van het bovenstaande wordt het zuiver inkomen zoodanig opgegevendat de bedragen beneden de 1500,— zijn veelvouden van 50,—, die van 1500,— tot 3000,— veelvouden van 100,die van f 3000,tot 5000, veelvou den van 200,en die boven de f 5000, vee - vouden van 300, De aangiften worden beoordeeld door Burgemeester en Wethouders. Vermeenen dezen, dat eene aangifte beneden het werkelijk zuiver inkomen van den belas tingschuldige is, dan geven zij hem daarvan kennis en 14 dagen tijd om eene nadere aangifte of we eene specificatie zijner eerste aangifte in te dienen. Bij gebreke daarvan of indien de nadere aangifte hun onvoldoende mogt voorkomendienen zij bij den Gemeenteraad een voorstel in ter bepaling van et vermoedelijk zuiver inkomen, waarop de Raad, naclat eene commissie uit zijn midden den belastingschu ïge gehoord heeftbeslist. Burgemeester en Wethouders aanslag in de belasting met 5 p.c. voor ieder beneden de 20 jaren der aangeslagenen. De lijsten der aangiften en de bedragen der aau- slagen worden elk gedurende 14 dagen in het voor portaal van het raadhuis aangeplakt. Personen, die in den loop des jaars binnen de ge meente komen wonenworden over het hier oor- gebrachte deel des jaars aangeslagen overeenkomstig hunne bezoldiging of hun inkomen van bezittingen en voor zoover zij zaken van handelnijverhei enz. drijven, tot een bedrag, gelijk staande met 4/5 unner over hetzelfde tijdsverloop verschuldigde personele belasting (hoofdsom en opcenten). Nadat de heer Bruinvis zijn voorstel had toegelicht, wordt op voorstel van den Voorzitter besloten het m behandeling te nemen waarna het mede in banden der vaïte commissie van financiën om berigt en raad wordt gesteld. 10. Brief van den beer J. Latewstem van Voorst, houdende berigtdat hij aanneemt de benoeming tot Regent van he Mannen- en Vrouwen-Gasthuis. Voor kennisgeving aangenomen. 11. Verzoek van G. Pater, melkverkooper, om vergunning tot het laten staan der houten bergplaats, door hem zonder vergunning ter goeder trouw gebouwd op zijn mrrein aan de Ondegracht nabij de Keetsloot. Met algemeene stemmen wordt afwijzend op dit verzoete besetuktgr^oek Wontman, benoemd hoofdonderwijzer te Opmeer, om eervol ontslag als le hulponderwijzer aan de vroeger als in de vacature mogt zijn voorzien. 13. Verzoek van Mej. M. S. Bourdrezbenoemd tot hu p- onderwijzeres te Schoonhoven om eervol ontslag als 3 hu p- onderwijzeres aan de openbare armenschool. Verleend met ineang van 20 September a.s. of zooveel vroeger als in de vacature mogt zijn voorzien. li Verzoek van /Puis 8f He., kooplieden alhier, om bun te vergunnen het leggen eener vaste rijbrug over de sloot langs hun perceel aan de Geestersingel aansluitende aan den openbaren gemeentewegnu het bestuur van den Den dragtspolder teruggekomen is op de aanvankelijk verleende vergunning tot demping dier sloot, 15. Verzoek van G. W. van de Pol Jr. en J. C. Malefijt, eigenaars van een stuk grond aan de Boekenlaan, om een toegang naar den openbaren weg over gemeentegrond te mogen hebben voor vijf op.dien grond te bou"°°;,h^- Nos. 14 en 15 gesteld in banden van Burg. en Wetn. °m] 6.6 Andres van P. Bezaan, uurwerkmaker, waarbij hij aan neemt te maken en te stellen een nieuw uurwerk, loopende n voor eene maal opwinding, voorzien van uur- en minuutwijzer, in den Waagt,oren met Sjarige garantie en een half iaar beproeving, benevens het leveren en stellen onde den beganen weg van draden voor eene electro wijzerplaat, te bevestigen aan het politiebureau, voor f 1460, wannee het oude uurwerk te zijnen bate komt en wenscht de ge meente dit te behouden, dan voor f 15b0, 26 25 26 2. b. van. van Gedeponeerd ter secretarie, om daarop bij de behandeling het aanhangige voorstel tot vernieuwing van het nurwerk den Waagtoten zooveel acht te slaan als de Raad zal vermeenen te behooren. i ..„f J7. Brief van Burg. en Weth. ten geleide der gemeente- rekening over 1877 sluitende in ontvang op A 20 .942 59 uitgaaf op /T95830,37, meteen batig saldo van A bi 12,2Z. Gesteld m banden eener speciale commtssie vanJleden om te worden onderzochtwaartoe benoemd woiden met meerderheid de beer.» Bosman. C. W. Bruinvis, J. C. Koorn en S. C. Costei. Pan de commisne van financiën. 18 Rapport omtrent de begrooting voor de dienstdoende schutterij voor 1879. De conclusie strekt, om haar onver anderd vasttestellen m ontvang en uitgaaf op f met toekenning eener toelage uit. de gemeentekas van 2084, 19ARapport omtrent de begrooting voor het. burgerlijk armbestuur voor 1879. De conclusie strekt om baar onver- anderd vasttestellen in ontvang en uitgaaf op 6635,(o me toekenning eener subsidie uit de gemeentekas van 310i,S8, waarvan f 2210— voor den onderstand aan R O. armen beneden den ouderdom van 60 jaren te Alkmaar verblij vende aan wie door bet R. C. parochiaal armbestuur .on derstand wordt geweigerd. Uit de memorie van toelichting blijktdat Beentje Kuit en Hendrikje Steeman, op 1 Maart 1878 uit bet gasthuis alhier verwijderd ter uitvoering van bet raadsbesluit van 1 April 1874. ten laste van het bur gerlijk armbestuur zijn gekomenhoewel behoorende tot de Nederduitsch Hervormde gemeente. Er blijkt echter met of zij zeiven zich om onderstand bij de Diakome der Her vormde gemeente aangemeld hebben en of die Diakome - weigerd heeft onderstand te verleenen en dit moet toch blijken, alvorens zij als politiemaatregel kunnen worden bedeeld. De commissie stelt daarom voor, het armbestuur uittenoodigen, te onderzoeken, of die personen behooren tot de Hervormde gemeente te Alkmaar, en zoo ja, of zij zeiven zich om onderstand bij de Diakome dier gemeente aange meld hebben en den uitstag van dat onderzoek den Raad medetedeelen. Aangenomen. Pan Burgemeester en U et houders. 20. Voorstel tot het teruggeven van f 3,24 aan H. A. Frigerio, op grond dat door eene fout in de berekening zijn aanslag in de plaatselijke directe belasting over 1878 /3,z4 te hoog is berekend. Aangenomen. 21. Rapport op bet verzoek van J. JTesselaar en 1.11. Ringers, om vergunning tot afvoer van vuil- en hemelwater uit hunne perceelen aan de Oudegracht naar het gemeente riool in de gedempte Baansloot. De conclusie strekt de gevraagde vergunning tot wederopzegging toe onder de ge wone voorwaarden te verleenen. Aangenomen. 22 Rapport op het verzoek van P. Slagter, om vergun ning tot afvoer van vuil- en hemelwater uit zijn perceel aan de gedempte Nieuwesloot naar het gemeenteriool aldaar. De conclusie is gelijk aan die bij punt 21 vermeld. Aangenomen. 23. Rapport op bet verzoek van P. van Aken, manden maker, om vergunning tot gebruik van gemeentewater onder de brug bij de Appelsteeg of onder de Scbapenbrugtot het leggen van een vlotje voor het weeken van tienen. Daar de noordelijke en zuidelijke pijp van eerstgenoemde brug reeds bij anderen in gebruik zijnkan dat verzoek niet ingewilligd 20 worden de oostelijke pijp van de Scbapenbrug kan wel af gestaan worden. De conclusie strekt om daartoe onder de gewone bepalingen te besluiten. Aangenomen. 24. Rapport op het verzoek van D Schotsman, aangeschre ven om zijne aan den openbaren weg nabij de "Vrouwenstraat, uitkomende steeg van den gemeenteweg aldaar behoorlijk atteseheidenom die afscheiding, in plaats van door een leenen muur, te mogen maken door een kozijn met twee houten deurendaar bij anders die steeg niet meer tot uit gang zou kunnen gebruiken. De conclusie strekt daartoe vergunning te verleenen. Aangenomen. 25. Rapport, op bet verzoek van den beer W. F. Stoel om hem medetedeelen, of het in des Raads bedoeling ligt het, Kennemerparkvoor zoover het thans bebouwd is te rioleeren en zoo dit niet bet geval mogt zijn hem te vergunnen zulks voor eigen rekening te doen volcens aan gegeven plan. Naar het oordeel van Burg. en Weth. be slaat op bet oogenblik voor de gemeente weinig of geen belang om tot riolering van het Kennemerpark overt,egaau en dat des verzoekers vraag dus ontkennend kan worden beantwoord. Voor den verzoeker is het verkrijgen eener gelegenheid tot afvoer van vuil- en hemelwater uit de reeds gebouwde en nog te bouwen perceelen van veel meer belang en zij stellen daarom voor, hem de gevraagde vergunning te verleenenwanneer hij bereid is zich te onderwerpen aan de door hen aangegeven bepalingen, waaronder de riolering moet worden gemaakt en daarna het riool aan de gemeente in eigendom overtedragen. Na het geven van eenige toe lichting met, algemeene stemmenuitgezonderd den heer Stoel, aangenomen. 26. Verzoek om magtiging tot het uitvoeren van eenige herstellingen in de woning van den stads-apotheker, waarvan de noodzakelijkheid na het vertrek van den heer Wennen gebleken is, door den architect op f 86,40 geraamd, voor welke buitengewone uitgaaf op de gemeentebegrooting geene gelden zijn aangewezen. De gevraagde magtiging verleend. 27. Rapport op het in de vorige vergadering ingekomen adres van den Kerkeraad der Doopsgezinde gemeente. Bij inwilliging van het adres staat de gemeente bijna 68 cen tiaren grond af, waaronder het tegenwoordige brandspuithuis, en krijgt daarentegen 15 centiaren grond, waarop een nieuw brandspuithuis zal worden gesticht. De vraag is dus, kan die afstand in het belang der gemeente worden geacht? Burg. en Weth. beantwoorden haar bevestigend. Het te genwoordige brandspuithuis moet eene belangrijke herstelling j straat ondergaan de architect raamt, de kosten op f 219,20 deze uitgaaf wordt dus bespaard. Het, daaromgelegen terrein ver keert steeds in onreinen staat en wordt nimmer door de ge meente gebruikt. Bij bebouwing op de voorgenomen wijze vervalt, die onoogelijke hoek en zal dat deel der gemeente werkelijk verbeterd en verfraaid worden, terwijl de gemeente 4/5 ontvangt van de door de bewoners der te stichten per ceelen te betalen Rijks personele belasting. Wanneer de Kerkeraad het nieuwe brandspuithuis geheel bouwt en inrigt overeenkomstig de wenschen der gemeente het terrein be bouwt op de aangegeven wijzeden niet bebouwden grond afscheidt van den gemeentegrond door een ijzeren hek op steenen voeting en alle kosten draagtwelke op de ruiling van dien grond vallen, dan achten Burg. en Weth, dat die verpligtingen gelijk kunnen worden gesteld met den koop prijs welke voor die meerdere oppervlakte betaald zou moe ten worden wanneer die afstand plaats had op de gewone wijze. Een ontwerp-besluit wordt aangeboden voor die ruiling, waarbij bepalingen in vorenstaanden geest zijn op genomen. De commissie van bijstand kan zich met dat voorstel geheel vereenigen. Ook bij haar heeft de afstand van den meerderen grond een punt van ernstige overweging uitgemaakt, doch zij heeft aliezius vrijheid gevonden om tot het aangaan der ruiling te adviseren. Zij licit die meening breedvoerig toe- Na het geven van een paar inlichtingen wordt de con clusie van het rapport aangenomen met 11 stemmen tegen 1 stem van den heer J. C. Koorn, die verklaard had tegen te zullen stemmendaar hij hoezeer met genoegen verne mende de voorgenomen plannen van den Kerkeraad van oordeel is, dat de gemeente, die zoo weinig beschikbare terreinen bezit, hare bezittingen moet behouden. Het blijkt toch van tijd tot tijd, hoe weinig terrein voor een of ander doel beschikbaar is. 28. Rapport der vaste commissie van financiën omtrent het voorstel der vaste commissie van bijstand om de veran dering der Rootorensbrug nog dit jaar \iittevoeren. De conclusie is, dat die uitgave op de dienst 1878 niet veref fend kan worden en dat,, besluit de vergadering tot de uit voering, die uitgave dus tot het jaar 1879 zal moeten worden uitgesteld. De Voorzitter stelt voor. zoowel dit voorstel als dat be treffende een nieuw uurwerk op den Waagtoren aantehouden in verband met het ook nog aanhangige voorstel tot stich ting eener Korenbeurs. Hierover ontstaat verschil van ge voelen: in hoofdelijke stemming gebragt staken de stemmen, 6 voor en 6 tegen. Tegen stemden de heeren C. B'Bruinvis, Stoel, Coster, Bruinvis de Lange, T. L Koorn en Bosman. De beslissing alzoo aangehouden tot eene volgende vergadering. 29. Rapport der commissie van bijstand op het verzoek van F- Vester, om kwijtschelding der van hem ingehouden boeten ten bedrage van t 775, Aangehouden, nu de heeren PPellan en Ponk afwezig zijn. 30. Rapport der commissie van bijstand betrekkelijk de afscheiding van het Doelenveld. Tot de voorgestelde afscheiding besloten, met deze wijzi ging op voorstel van den heer C. IP. Bruinvisdat deze afscheiding niet geplaatst zal worden langs de perceelen thans bij Switzar in huur, zoolang de huurder dier perceelen den thans aan hem in gebruik afgestanen gemeentegrond in ge bruik heeft. 3D Heeft de herstemming plaats over de conclusie van het rapport der commissie van bijstand op het verzoek van WF. Stoel, om gebruik van gemeentegrond tot het, aan leggen van bloemperken voor het nieuw gebouwde huis aan het Kennemerpark nabij het Ritsevoortstrekkende om af wijzend op dat verzoek te beschikken. Met 6 tegen 5 stemmen van de heeren C. WBruinvis^ Coster, Bruinvis de Lange, tl. J. Bruinvis en Perhoeffdie conclusie aangenomen. 32. Is overgegaan tot het benoemen van a. eene 3e hulponderwijzeres aan de openbare armenschool. De eenige sollicitante Mej. H.J.D. Botzen te Middelburg wordt voorgedragen. Met 12 stemmen benoemd Mej. B. J. D. Botsen b. zes personen om voorgedragen te worden aan den Commissaris des Koningster benoeming van 3 zetters voor 's Rijks directe belastingen in de plaats van de met 31 Deo. a.s. aftredende heeren 11. J. Conijn, H. P. Ibink Meienbrink en -J. C. Ponk. Bij eerste stemming worden benoe...d de heeren Ponk met 11, Conijn en Meienbrink met 10 en S. C. Coster met 8 stemmen. Verder waren uitgebragt op den heer C. Bosman 6, H. JBruinvis 5, C. PP Bruinvis 3, H. JAnsingh Bz. 3, C. Koorn en A. S. Coster 2 stemmen, en op de heeren 11. Preijer, Sluijterman van Loo, J. Al. de Sonnaville, W. Belling, Mr. A. tl. de Lange, tPF. Stoel, J. Gouwe, G.J. van Leeuwen, G. Bosman, Mr. A. P- de LangeMr. van der Hoeven en Mr. D. F. van Leeuwen 1 stem. Bij de tweede stemming worden benoemd de heeren H.J. Bruin vis met 10 en C. Bosman met 8 stemmen; de heer C. IP. Bruinvis bekwam 5 stemmen, de heer Mr. N. H. de Lange 1 stem. 33. Nadat de Voorzitter beantwoord bad eene vraag van den heer Stoel betreffende de afsluiting der brug aan het oostelijk einde der Breelaan en eene vraag van den heer Bruinvis de Lange betreffende den slechten toestand van het metselwerk aan de Vlotbrug over het Grooi Noord-Hollandsch Kanaal aan den kant naar de brug jn den jaagweg wordt de vergadering gesloten. Maria Hendrika en Geertruida Agatha, Ds. van Petrus Hofman en Agie Louw Hendrika Alida D. van Jacob Stroomer en Johanna Maria Spanne maker. MariaD. van J an Mesman en Dorothea Hendrica Kerbert. OVERLEDEN. Klaas Stuijfbergen en 6 m. (verzuimd in een 4 Juli. Christina Maria 1). van Marijtje Paskata1 j. en vorig nummer opt.enemen). 9 Jan van Sijp 51 j. 10 Anna ElisabethD. van Albertus Hendrikus Hofstee en Elisabeth Corell8 w. Antonius LucasL. van Hermanus Andrea Frigerio en Maria Catbarina Buissinkbijna 9 m. 11 Maarten, Z. van Willem Koning en Marijlje van Helden, ruim 11 m. 12 u Pieter de /Paal, 85 j. 13 Johannes Marie Z. van Hermanus Stephanus Haar- mans en Cornelia Hilbers, 4 j. en 6 m. Evert Jan, Z. van Hermanus Godijn en Mietje van den Berg7 m. Hendrina D. van Simon Pos en Grietje Kansen, 3 j. en 3 m. AdrianusZ. van Johannes Hermanus Wesseh en Petronella Zwetslootruiin 3 m. VEILING VAN VASTE GOEDEREN. 21 Juli Door den Notaris J. G. A. VERHOEFF. Logement met Koffiehuis „het Wapen van Alkmaar," Z.z. Verdonkenoord, D31. Str. Johs. Hofstee f 6045, Verhoogd door Jb. Blom met 775, Pakhuis, Nz. Laat, D 101. StrJacob van Twistc 1060, Niet verhoogd. No. 1 en 2 gecomb. 7880. Str. A. van Kleef f 8290, Verhoogd door J. B. Westen met a 10, ALGEMEENE BEWAARSCHOOL. Oudersdie hunne kinderen op bovengenoemde school wenschen geplaatst te zien, vervoegen zich, voorzien van de inëntings- en geboortebewijzenin 't locaal aan de Doelen- op Woensdag, 31 Juli, 's avonds te 8 uren. J. VAN DER KAAY Secretaris. Alkmaar 22 Juli. Aangevoerd 1 Koe 250, 235 vette Kalveren f 30 a 90 14 nuchtere dito fh a 20,1010 Schapen f 25 a 34, 161 vette Varkens 0,37 a 0,50 per kilogr., 42 magere dito f 12 a 16. 26 Juli. Kleine Kaas 1 31,50, commissie f 28,50, mid delbare t 27,50, laagste prijs 15, aangevoerd 677 stapels, wegende 152518 kilogr. Ter graanmarkt aangevoerd 790 heet.. Rogge f 7,50, Gerst f 5,50 a 6, Haver 4,50 a 6,25, Koolzaal f 12,85, Karweizaad A 17,25 a 18, groene Erwten f 15. 27 Juli. Aangevoerd 1 Paard f 60 7 Koeien f 170 a 240, 18 nucht. Kalveren A 7 a 21, 53 Schapen f 18 a 27, 37 Lammeren f 9 a 13 95 magere Varkens A 12 a 20, 202 Biggen 2,50 a 5, 4 Bokken en Geiten A 6 a 8, Boter per kop 85 a 100 ets. Edam 20 J uli. Kleine Kaas A 22 a 31, aangevoerd 107 st., wegende 23198 kilogr. 25 Juli. Aangevoerd 174 st. Boter A 1,20 a 1,35, Kip peneieren f 3,50 a 4,50. Enkhuizen 24 Juli. Kleine kaas A 32 aangevoerd 50 st., wegende 13639 kilogr., Karweizaad f 18,12 per 50 P., Mosterdzaad f 19,50, Wintergerst f 6,25 per mud. Haarlem 22 Juli. Aangevoerd Roode Tarwe ƒ10, Witte dito f 9,50 a 9,75 Rogge f 7, Gerst, A 7 a 7,75, Koolzaad A 13 per mudKarweizaad 17,75 a 18 per 50 P. 24 Juli. Kleine kaas A 31 aangevoerd 175 st., wegende 41949 kilogr. 4 Koeien A 170 a 210, 2 Vaarzen A90 a 100 7 nucht. Kalveren A 15 a 22 1 vet dito A 55, 19 Schapen IS a 28, 12 Lammeren A 14 a 18, 4 Varkens A 40 a 42 ct. per P, Hoorn 25 Juli. Kleine Kaas 31.75. commissie A 30. mid- de'bare 30aangevoerd 369 st., wegende 103425 kilogr. Medemblik 24 Juli. Kleine Kaas A 31,50, aangevoerd 88 st., Boter per kop A 1,30, Kipeieren A 4, Eenden dito A 3,75 per 100. Purmerende 23 Juli. Aangevoerd 354 stapels Kaas, Boter t 1,20 a 1,30 perkgr., 247 Runderen, 31 Paarden, 206 vette Kalveren A 0,60 a 0,80 per kilogr., 87 nuchtere dito f 10 a 25, 86 vette Varkens 0,42 a 0,50 per kilogr., 15 magere dito A 10 a 15, 285 Biggen f 3 a 6, 1222 Schapen en Lam meren, Kippeneieren f 3,25 a 3,75, Eenden dito f 4 p. 109. Schiedam 25 Juli. Moutwijn f 10, Jenever A 15,50. Uitgeest 24 Juli. Aangevoerd 8 Koeien A 110 a 300, 40 Schapen A 30 1 Kalf f 12 125 koppen Boter (van 0.65 kilo) f 0,90 a 97 483 Eieren f 3,50 a 4 per 100. Zaandam 25 Juli. Kleine kaas 31, aangevoerd 61 st. Londen 22 Juli. 2800 Runderen 4 6-,5 9, 14000 Schapen en Lammeren 5 6-4, Kalveren 5.6-6.6, Varkens 3-6,4.6. 25 Juli. 1400 Runderen 9000 Schapenen Lammeren, 300 Kalveren. Amsterdam 27 Juli 1878. Sedert. C. NSch. 2 jpet. dito dito 3 dito dito 4 Spanje, Obligat. 1 dito Binnenl. 1 Portugal 1853 Rusl. 1798-1816 Oblig.-lcen. 1864 Aand.Z.Rs. 1864 dito dito 1866 Ocstenr. Obl.inp. dito in Zilver Vandeelen 1864 Turk. Obi. 1865 Egypte 1876 :V. Amerika 188 j dito 1904 BUKUKRLLJKJS STAND ONDERTROUWD. 25 Juli. Jan ter Haatc en Cornelia Frai.kenoudt. Jan van Erkelens wedr. van Annigje Kuperus en A eeltj Mollevanger. Jacobus de Ruijter en Cafharina Elisabeth van Beusighem. GETROUW D. 21 Juli. Severius van der Gulik en Altda Collier. GEBOREN. 19 Juli. FranciscusZ. van Frans Vermeulen en Manjtj van der Bolk pet ff pet. 63J 7rivm7.Obl.1865 5 pet. MexicoOhXA 851 3 98) Maatsch.expl. Staats-sp. 109 131 Gr. Russ. Sp.-M. 5 pet. H7I Hi Russ. Sp. Kiew Brest 67i 50i Aand. Balt.-Spoorweg 48* 96 Ulin. Cent-.-Spw. 90jj Mts.Ct.v.Aand. 84A 150* Chicago N. WestCert. 74t'j 150 Union Pac.Hoofdl.6 103i 0 T ff Chicago Z.W. 7 56» u St/Vincent.Br.7 122 Alt.Miss Ohio 7 261 141 Peru 1870 6 h 15J ii 1872 5 125 Aand. Erie-Spoorw. 20i u Union Pacific. SanJoaquinValley 6 pet. van J. BEETS en M. STOKKINK. Alkmaar, 92 Juli 1878. Bevallen van eene KERBERT. Alkmaar, 26 Juli 1878. Dochter D. H. MESMAN Heden overleed, tot hare broeders en zusters zeven en dertig jaren mijne ELIZABETH AKKERMAN. Scherineer, 15 Juli 1877. diepe droefheid vau mij in den ouderdom van ruim eliefde Echtgenoot J. DAM. Heden overleed onze vader, behuwd- en groot vader PIETER DE WAAL, in den ouderdom van 85 jaren. ADOLF. Alkmaar, 22 Juli 1878. G. ADQLE-deM aal.

Alkmaarsche Courant | 1878 | | pagina 2