GËBR JOH. G. S Gebr. DE NIEU Goedkoop lews- en Aüy De gerenommeer OUDERS of VOORDE? Een gehuwd Per Te huur, WEGEN der COKES- en STEENKi Confectie. Groote opruiming van B derden prjjs. Van af heden zullen all lot veel verminderde prjjzi De Sloom-Meel- en Broodfa Tnn jl Aiw f I Sigaren-Fs FABRIEK en Sigaren. berichten, dat zij hebben ontvangen, 100 dozijr op om te ri KONIN /87B De llitu de Cologne Rusland. Dostenrijk-Biongai'tJe. Rounmnie. Servlc. Turkye. Italië. Spanje. uit de fabriek van den Heer J. uitsluitend verkrijgbaar bij A. J. bij wien voorhanden zijn alle soorten van INHOUDSMATEN en KOPEBEN en IJZEREN GEWICHTEN, voorzien van het ijkmerk 1878, legen lage prijzen. Voor een JONGMENSCF tijnsche School te Alkmaar be. vraagt men bij eene fatsoenlijke familie ge tot inwoningbij voorkeur waar de huizes geschiktheid heeft en genegen i zijn studie behulpzaam te zijn. Men wordt beleefd verzocht zich ond der conditiën te adresseeren aan Notaris te Beverwijk. te Amsterdam wenscht een depot te v Alkmaar en zoekt daarom een flink houder. Offertes ten kantore der Zoutkeetsgracht. die een kind of pupil een der scholen in wil laten bezoekenwordt gelegenheid as bij fatsoenlijke burgerlieden. Hierop reflecteerenden worden verzoch adresseeren onder letter H, aan de Uitge Courant. van fatsoenlijke afkomst, 27 wenschte in eene betrekking te komen een kantoor of iets dergelijks. Nadere in te bekomen bij de Uitgevers dezer Coura nom direct te aanvaardeneen k zeer net Ileerenliuis met Erfje aan de Oudegracht alhier, bevattende viei keuken, kelder, zolder, voorzien van goed r en verdere gemakken. Te bevragen onde aan het bureau van dit blad. GASKOKï RHUR-KACHELKOLE VS Alkmaar, Juli 1878. heeft ter opruiming voorhanden diverse r fijne Havanna-soortendeze restante per 100 stuks ad f 4,per duizend sti zalte beginnen met Donderdag a. geplakt. De Couranten, voor de aanplak] vaardigd en zeer sterk uitkomend papier. De Directie der Nieuwe Courant voor aan de advertentiën de meest mogelijke p1' per regel. Advertentiën worden aangenomen aan het 13 Uren. Na dat uur kunnen geene Wie zich thans op de Nieuwe Cou taal, zijnde voor .Vlkmaar 30 e< y* f,vt o fjUBuNiTEDÏTAT ^ATV.CENTENMA bj J. Biji.oos, G. H. van der Veen, W. te Alkmaar; W. Merz en J. Ra en verder bij alle voornan gen. De souvereimteitarechten des .Sultans worden niet beperkt. IIoogeriiuis. Den 18 was een bijzonder groot en aan zienlijk publiek waaronder vele damesaanwezig om de mededeelingen van lord Beacons field te hooren ten aanzien van de wijzewaarop bij zijne taak als gevolmachtigde op bet Congres te Berlijn had vervuld. Toen bij met lord. Salisbury binnentrad, ging er een luid gejuich op. Meer dan anderhalf uur sprak bij achtereen tot uiteenzetting en ver dediging der bepalingen van het gesloten tractaaten zulks voor een groot deel in overeenstemming met de depeche van lord Salisbury. Dat tractaat en de conventie van Kon- stantinopel hadden de door het tractaat van San Stefano verwekte bedreiging van Europa's onafhankelijkheid en van Engelands belangen weggenomen. Twee derde gedeelten van Turkije's gebied waren gered. De linie van den Balkan was verzekerd; die van Sofia had geene strategische waarde. De (door lord Salisbury het eerst geopperde) bezetting van Bosnië en de Herzegowina door Oostenrijk zou Turkije van een grooten last bevrijden. Engeland bad niet in eene ver deeling van Turkije toegestemdmaar haar verhinderd. Alle mogendhedenRusland niet uitgezonderdwaren thans van de noodzakelijkheid van het in stand houden van het turksche Rijk overtuigd. De belangen van Griekenland, welks gevol machtigden buitensporig in hunne eischen warenwaren niet uit het oog verlorendank ook Engelands welwillende voorspraak, verkreeg het wel degeiijk iets van beteekenis; maar als een land, dat stellig eene toekomst voor zich heeft, behoorde het geduld te hebben. De groote resultaten van het berlijnsche Congres in Europa waren verkregen zonder dat een druppel engelsch bloed vergoten was. In Azie moeten de britsehe belangen beschermd worden. Het doel van de engelscli-turksche overeenkomst was niet louter van militairen aardmaar de herstelling van rust, en goede orde, opdat de europeesche ondernemingsgeest de hulpbronnen van Klein-Azie ontwikkele. Geene mogendheid had hierdoor reden tot wantrouwenook Erankrijk nietwelks belangen ontzien waren. Engeland had door het bezetten van Cyprus geene noodelooze verantwoordelijkheid op zich genomen maar dit was een onvermijdelijke stap ter verzekering van den vrede en van het Rijk. Lord Derby erkende, dat het tractaat 'van Berlijn veel van de nadeelcn van het tractaat van S. Stefano had weggenomenmaar hij beweerdedat het geen blijvende rust in het Oosten zou te weeg brengen. Stout noemde hij lord Beaconsfields verklaringdat 2/3 van Europeesch Turkije aan de Porte teruggegeven waren. De provinciëndie gedeeltelijke autonomie gekregen hadden zouden spoedig naar absolute zelfstandigheid streven. Het, engelscli-turksche tractaat en de bezetting van Cyprus waren, dit erkende hij gaarnegeheel iets anders dan hetgeen in Maart door den ministerraad besloten was en aanleiding tot zijne aftreding gegeven hadt. w. het met of zonder goed keuring der Porte bezetten van Cyprus en van een punt op de syrische kust dooreen geheime expeditie uit Britsch-Indie. Daarvan zou de bezetting van Konstantinopel door de russen terstond het gevolg zijn geweest. Een tweede maritiem station in de Middellandsche-zee was intusschen niet noodig, ook niet voor de verdediging van het Suez-kanaaldat door de bezetting van Kars en Batoum door de russen immers niet bedreigd werdmaar het was zeer kostbaar. Wat ter ontwikkeling van het ongezonde Cyprus ondernomen werd zoueven als op de J onische eilanden geschied was, slechts strekken om Engeland door de grieksche bevolking te doen haten. Maar erger was de verantwoordelijkheid, die Enge land door zijn defensief verbond met de Porte aanvaard had. Bepaalt Engeland zich wat het inwendig bestuur van Aziatisch Turkije betreftslechts tot raadgevendan stelt het zich verantwoordelijk voor een wanbestuur; en zoo het zich meer afdoende met hervormingen bemoeitdan zal het een onbeperkt gezag over de Porte moeten voeren 't welk Frankrijk en Italië niet met goede oogen zullen aanzien. De groote uitgestrektheid van Az. Turkije zal voor Engeland meer eene bron van zwakheid dan van kracht worden. Lord Salisbury noemde de verklaring van lord Derby [zijn schoonvader] over het beslotene in den ministerraad „onjuist" entoen hij daarover door lord Derby geïnterpelleerd werd, „niet nauwkeurig." Lord Oranville beschuldigde lord Salisbury zicli onparlementair te hebben uitgedruktwaarop deze antwoorddedat hij de waarheidsliefde van lord Derby niet in twijfel trok. Maar mededeelingen van hetgeen in den ministerraad voorviel achtte hij uiterst ongepast. Ten slotte zette hij uiteen, dat Engeland zeker door het engelscli- turksche tractaat groote verantwoordelijkheid op zich laadde, maar dat de verantwoordelijkheid nog grooter zou zijn als het dat tractaat niet gesloten had. Nadat lord Derby ver zekerd had, dat bij, voor zoo ver zijn geheugen reikte, juist had weergegeven wat in den ministerraad besloten wasen nog enkele leden het engelscli-turksche tractaat goed- of afgekeurd hadden werd de zitting gesloten. Den 23 is eene kon. boodschap ingekomenwaarij mede- deeling werd gedaan van het voorgenomen huwelijk van den hertog v. Connaught (prins Arthur) met prinses T.ouise van Pruisen en het gebruikelijke jaargeld werd aangevraagd. Lord Camperdown vroeg opheldering omtrent eene zinsnede uit het engelsch-turksohe tractaatwaarin bepaald werd dat Engeland aan de Porte zou uitbetalen, wat het eiland Cyprus meer opbracht dan de gemiddelde opbrengst van de laatste 5 jaren. Hij wilde wetenof Engeland eerst lade onkosten van zijne administratie in rekening zou brengen of niet. Hij vreesde, dat het bezit en de bezetting van Cy prus Engeland jaarlijks op veel geld zou te staan komen. Er moest eene haven gemaakt en er moesten bruggen ge bouwd worden eenige duizenden soldaten moesten er in gar nizoen zijn. Lord Salisbury antwoordde, dat het de bedoe ling wasdat al de onkosten van civielen en militairen aard van het, eiland in rekening zouden worden gebracht. Om trent de opbrengst van het eiland kon hij nog niets met zekerheid zeggen, maar hij vond geene reden om de zaak zoo donker in te zien als lord Camperdown deed. Lord Gran ville beklaagde zich over de geheimhouding, die de regeering in dit opzichtgelijk in alles wat het engelsch-turksche tractaat betrof, tegenover het Parlement in acht nam. Vooral achtte hij die geheimhouding zonder voorbeeldnu het feit voldongen en het tractaat gesloten was. Hij geloofde niet, dat de natie op den duur daarmede tevreden zou zijn. Voorts zeide hij te meenen, dat de kennis, die de regeering zelve omtrent Cyprus en andere kwestiën in het Oosten had, zeer gebrekkig was. Lord Hammond betoogde daarop dat, naar zijne opvatting, niet de onkoslen, die Engeland maken zou bij de administratie van Cyprusmaar die van de vroegere turksche administratie van de opbrengst zouden worden afgetrokken. Hij vreesde ook groote onkosten. Lord Beaconsfield zeide, dat, als de klacht over geheim houding na voorafgaande kennisgeving op behoorlijke wijze aanhangig werd gemaaktde regeering zeer deugdelijke redenen voor de geheimhouding zou opgeven. Men vergiste zich overigens zeerzoo men meendedat de regeering tot de bezetting van Cyprus besloten had zonder de noodige inlichtingen te bezitten. Binnen korten tijd hoopte hij dat de staatsdienst gedoogen zou die inlichtingen aan het Parlement mede te deelen. Hij durfde voorspellen, dat eer een jaar verstreken was de havens van Cyprus vol zouden zijn van engelsche schepen..-- Lord ('ardweil klaagde over het onvoldoende der antwoorden: de opbrengst van Cyprus bleef onbekend. Ook had hij nog geen antwoord op zijne vroe gere vraag betreffende de slavernij op Cyprus. De lord- kanselier antwoordde nog korlelijk. Lagerhuis. Lord Harlington heeft den 19 eene motie aangekondigd betreffende de oostersche kwestiewaarbij tevredenheid zal betuigd worden over de vreedzame resul taten van het Congres en over het verleenen eener gedeelte lijke vrijheid en autonomie aan de turksche bevolkingen maar leedwezen over het onbevredigd laten der aanspraken van Griekenland en hierover, dat Engeland eene verant woordelijkheid op zich heeft genomenzonder dat passende middelen zijn aangewezen om daaraan te voldoen. Den 22 heeft de minister Northcote de discussie over deze motie od den 29 bepaald. De heeren Kenealy (liberaal) en Plunk el t (conservatief) kondigden daarop amendementen aan strek kende om vertrouwen in de regeering te betuigen. Den 23 stelde de heer Rylands aan de regeering de vraagof er een aanhangsel van het engelsch-turksche tractaat bestaat en of zij eenige inlichting kon geven omtrent een bericht van den correspondent der Daily News uit Konstantinopel volgens hetwelk de Sultan in zijnen Grooten Raad heeft verklaarddat hij het engelsch-turksche tractaat alleen geteekend heeft op de voorwaardedie in een aanhang sel zou zijn uitgedrukt en volgens welke de hervor mingen die hij met, Engelands hulp zou invoerenniet in strijd moesten zijn met zijne souvereine rechten. De vice-minister Bourke antwoordde, dat er geen ander aanhangsel van het tractaat bestaat dan dat, hetwelk aan het Huis was voorgelegden dat het niet in de bedoeling der regeering lag, verdere briefwisseling betreffende de ge noemde overeenkomst, over te leggen. Voorts werd door de regeering verklaarddat Engeland allen in den zin der meergenoemde overeenkomst bezit van Cyprus neemt. Op de aankondiging van het huwelijk van prins Arthur en de aanvraag van het jaargeld voor gehuwde prinsen, ver klaarde de heer Dilkedat hij die aanvraag zou bestrijden. De heer Gladstone interpelleerde de regeering over de onlangs uitgevaardigde strenge wet tegen de drukpers in Britsch- Indie. Hij laakte den spoed en de geheimhoudingwaar mede alles in zijn werk was gegaan, alsmede het, sterke on derscheid dat door de nieuwe wet tusschen de engelsche pers in Indie en de inlandsche pers gemaakt werdterwijl er geen behoorlijk onderscheid gemaakt werd tusschen be paald oproerige geschriften en gewone vlugschriften, en de beslissing over de overtredingen niet was opgedragen aan de gewone rechterlijke colleges. Hij toonde het overdrevene en soms belachelijke aan der voorbeelden, door den britsch- indischen advocaat-generaal van de uitspattingen der indische pers gegevenen hij stelde voor, een adres aan de Kroon te richten, waarin gevraagd werd, dat van tijd tot tijd van alle handelingendie volgens de nieuwe wet plaats hadden, aan hetr Parlement zou worden kennis gegeven. De heer Campbell, die als voormalig hooggeplaatst ambtenaar in Indie wel recht heeft om mede te sprekenverklaarde evenzeer de nieuwe wet af te keuren. Hij stemde echter toedat er iets gedaan moest worden om de inlandsche pers te beteu gelen. Een aantal andere sprekers voerden voor en tegen de wet het woord. Dc ministers Northoote raadde de aan neming van het voorstel van den heer Gladstone af, als eene gevaarlijke inmenging in het bestuur van Indie. Met 208 tegen 152 st. werd de motie ten slotte verworpen. KoiONiëu. De droogte in Australië is dit jaar zoo sterk geweest» dat alleen in Nienw-Zuid-Wallis 5 miljoen schapen moeten zijn omgekomenzoo door gebrek aan eten als aan drinken. Het aantal schapen in Australië wordt op 45 miljoen geschat, waarvan 20 miljoen in Nieuw-Zuid- Wallis. De heer Reutern is op zijn verzoek om redenen van gezondheidals minister van financiën ontslagen en in die betrekking opgevolgd door den Rijks-controleur-generaalGW^. De Keizer heeft bn. v. Reutern bij zijn ontslag de Andreas- orde geschonken en hem gedankt voor zijne trouwe diensten, vooral bij den aanleg van het groote spoorwegneten voor het herstel van het evenwicht op de begrooting, waardoor de jaarlijksebe tekorten verdwenen zijn en het dragen der groote uitgaven van den jongsten oorlog mogelijk is geweest. Naar aanleiding van de lichting van het militiecontingent zijn eenige weken geleden in het district Signachidat tot het gouvernemeut Tiflis behoorternstige ongeregeldheden onder de boeren uitgebrokendie met hulp der militaire macht bedwongen moesten worden. Het onderzoek der re geering heeft aan het licht gebracht, dat de boeren van dat district reeds jarenlang, zoowel door de regeerings-ambte- naren als door de oudsten hunner gemeenten, op onbeschaamde wijze werden afgezet, daar er acht- of tienmaal meer miliciens dan de regeering verlangde werden opgeroepenwaarna de overtolligen tegen groote sommen van de dienst werden vrij gesteld. Ook de grieksche geestelijkheid uit den omtrek moet aan die afzetterij hebben deelgenomen. Het blijkt ten minste, dat de geestelijken altijd geld, soms drie of vijf roe bels, eischten voor de doopbewijzen, die de miliciens moeten medebrengen en kosteloos behooren te verkrijgen. Sommige geestelijken in het district waren daardoor in eenige jaren njk geworden. Van daar, dat de woede der opstandelingen niet alleen tegen de oudsten en ambtenaren, maar ook tegen de geestelijken hunner gemeenten gericht was die allen aan de ergste mishandelingen hebben blootgestaan. Van de op standelingen zijn 150 te Titlis binnengebracht en in de ge vangenis voor zware misdadigers opgesloten tot zij voor den krijgsraad kunnen terechtstaan. Nog altijd worden er nieuwe bedriegerijen ontdekt, die bij de leveraneiën gedurende den veldtocht zijn voorgekomen. Zoo is het nu geblekendat de chininedie aan de hospi talen te velde werd verstrekt, voor de helft met magnesia was vermengdeen bedrogdat alleen met medeweten van lieden die tot het personeel der ambulances lehooren, door de leveranciers gepleegd kan zijn. De regeeringen van de beide helften der monarchie heb ben het verbod tot uitvoer van paarden ingetrokken. De regeering heeft den mogendheden kennis gegeven dat hare onderhandelingen om mef Turkije t.ot overeenstemming te geraken betreffende de bezetting van Bosnië en de Herzego wina mislukt zijn, en dat zij den tijd gekomen acht om ook zonder die overeenstemmingop grond van het europeesche mandaattot de occupatie over te gaan. Oostenrijk Den 23 is te Weenen overleden de ver maarde ontleedkundige bn. Rotikanskylid van het Heeren huis en president der Academie van Wetenschappen. Vorst Karei heeft de zitting der Kamers gesloten. Hij ried den- leden aandoor eene waardige houding en door besluiten even verstandig als vaderlandlievend te antwoor den op de voor Roumanie niet steeds gunstige besluiten van het berlijnsche Congres. Het lle. russische legercorps, dat in Centraal-Roumanie garnizoen hield, zal den Aug. naar Rusland terugkeeren. De Skupschtina heeft den 18 de staatsbegrooting voor 1878 overeenkomstig de voorstellen der regeering met alg. st. aangenomen. De inkomsten zijn op 38,833,080 de uitgaven op 38,(121,097 piasters vastgesteld. De regeering heeft aan de Skupschtina voorgesteld om het staande leger op 38000 man te brengen. Den 13 is Cyprus officieel door Engeland in bezit geno men. De admi. Hay begaf zich met zijnen staf en een detachement van 50 marinesoldaten te Nicosia naar het gouvernementsgebouwwaar hem eene turksche eerewacht salueerde enin tegenwoordigheid van Samih-bassade plaatselijke overheden en de voornaamste personen van het eiland, het bestuur door hem werd overgenomen, in af wachting van den nieuw benoemden gouverneur, den heer Woheley- Zijne toespraak werd door den heer Baring in de inlandsche taal overgebracht en daarop legden de nota belen den eed van getrouwheid af. Het hijschen van de engelsche vlag werd door de volksmenigte met toejuiching begroet. Sir Garnet Wolseley is op Cyprus aangekomen en heeft een proclamatie uitgevaardigd waarin hij verklaart, dat het eiland zonder partijdigheid voor eenig ras of voor eenige godsdienst zal bestuurd worden, en aan alle inwoners gelijk recht zal wedervaren. Hij zal geene maatregelen verzuimen om de moreele en materiëele welvaart van het land te bevor deren. De britsehe ambassadeur heeft van zijnen rnssischen ambt genoot inlichtingen gevraagd omtrer.t het schieten op eene engelsche sloepwelke matrozen kwam terughalen die zich binnen de russische liniën gewaagd hadden. Hij werd ver wezen naar genl. Todlebenaangezien de russische ambassa deur niets van de zaak afwist. Naar luid van de Polit. Corresp. is de Porte tot geene verdere rectificatie der grenzen jegens Griekenland bereid dan tot het afstaan van het district, dat zich binnen de lijn van Volo tot Arka uitstrekt, Larissa en Prevesa daar onder begrepen. Mocht Griekenland daarmede niet te vre- den zijndan zou Osman-bassa bestemd zijn om het com mando over liet t.urkache leger in Thessalie te aanvaarden en elke poging van Griekenland om Thessalie te bezetten terug te wijzen. Het zenden van troepen naar Thessalie is gestaaktop aandrang van de ambassadeurs der mogendhedendie hun best doen om een conflict tusschen Griekenland en Turkije te vermijden. De regeering wordt reeds bestormd met aanvragen voor het leggen van sporen in Klein-Azie. Voor een dezer lijnen, n.l. van Mersica over Diarbekir naar Erzerum moet reeds in allen vorm concessie verleend zijn. De engelsche consul te Trebizonde heeft getelegrafeerd dat de russen naar Batoum oprukken en dat 3000 in den omtrek gelegerde lazen de engelsche vlag hijschen en zieh tot verzet gereed maken. De russen zoeken te Konstantinopel scheepsgelegenheid voor het terugvoeren hunner troepen. Hoogstens 50000 man zullen achterblijven om ingevolge art. 22 van het tractaat van Berlijn, gedurende 9 maanden Oost-Ru melie te bezetten gedurende welken tijd zij de gemeenschap met Rusland zullen onderhouden over Roumanie en uit de havens van Varna en Bourgas, Oostenrijk verlangt zekere rechten op Mitrowitza waar de tegenwoordige turksche spoorweg eindigt; maar de Porte weigert stellig toe te geven omdat zij meentdat Oostenrijk hier minstens evenzeer strategische als commerciëele voor- deelen zoekt. De opstandelingen op Creta hebben de vijandelijkheden gestaakt na de belofte van Engeland dat het eiland eene nieuwe organisatie zal verkrijgen. Bulgarije. De russen hebben Schumla bezet, dat door de turken verlaten was. De turken zijn ook uit Varna ver trokken. De besluiten van het Congres hebben groote ontevreden heid verwekt en de protesten tegen die besluiten vermenig vuldigen zich in weerwil van den ijver der prefecten om ze te beletten. In alle steden worden bijeenkomsten om verontwaardiging kenbaar te maken aangekondigd. De rectificatie der grenzen wordt gevraagd, niet enkel als een rechtmaar als een middel van verdediging tegen het over wicht van Oostenrijk in de Adriatische-zee. Comilé's worden opgericht om deserteurs van de militie uit Tyrol en Istrie te helpen. Daarentegen gaan de gematigde bladen voort, de gemoederen tot bedaren te brengenwijzende op de moei lijkheden waarin de opgewekte beweging het land kan wikkelen zonder eenige mogelijkheid om thans of later een gewenscht resultaat te verkrijgen. In eene den 21 te Romein den ruimen Politiama-schouwburg, gehouden bij eenkomst van democratenwelke door Menotti Garibaldi gepresideerd en door ongeveer 4000 menschen bijgewoond werd is eene motie aangenomenwaarbij het werk van het Congres gelaaktde solidariteit van het italiaansche volk met, de volkerenwaarover het Congres beschikt heeft, bevestigd en den italianen herinnerd werddat er nog italiaansche landen bestaandie onder vreemde heerschappij zuchten. Bij den aanvang der bijeenkomst werd medege deeld dat 200 telegrammen van bijval waren ontvangen en dat 500 vereenigingen hare instemming hadden betuigd. De regeering had de vergadering op geene andere wijze belemmerd dan door het aanplakken van de hevig gestelde aankondiging in de straten te verbieden. Ten gevolge van de voorzorgen der policiehebben de demonstratiën voor de woningen van de oostenrijksche gezanten bij den Paus en de regeering zich bepaald tot het aanheflen van kreten ten gunste der bevrijding van Triest en Trente. Zij eindigden hiermede, dat een troep jongelieden door de straten trok, vaderlandsche liederen zingende en roepende„weg met CortiLeve de oorlog Ook te GenuaPalermoBrescia Pavia Reggio d'Emilia, Turijn Pistoja en Eerrara hadden den 21 vergaderingen en in de schouwburgen te Ancona en te Bologna demon stratiën ten gunste van het „nog niet vrijgekochte Italië" plaats. Te Genua hebben 's avonds troepen volk langs de straat geloopen, die de kreten „Leve Triest I Leve Trente aanhieven. De ministeriëele Diritto van den 22 behelsde een artikel, waarin gezegd werddat de regeering vast besloten heeft elke demonstratie te beletten, die aanleiding zou kunnen geven tot het storen der openbare orde. De regeering kent hare plichten en hare rechten tegenover bevriende mogend hedenen zij zal die weten te handhaven. „De betrekkin gen tusschen Oostenrijk en Italië zijn door te goedertrouw geteekende en aangenomen tractaten bekrachtigd. Het stel sel van schijnbare vriendschap en verholen samenzwering moge zwakke gouvernementen lijkendie alles te winnen en niets te verliezen hebben bij eene avontuurlijke staatkunde, tusschen groote Rijken kan niets anders bestaan dan open lijke vriendschap." De Paus heeft den kardinaal v. Hohenlohe tot aartspriester der kerk van S. Maria Maggiore benoemd. De lijkdienst voor Koningin Mercedes is den 17 te Ma drid gevierd in de kerk van S. Prancisco die geheel met zwart fluweelomboord met gouden franje en versierd met de wa pens van Bourbon en Orleansgedrapeerd en door 400 kroonen en 1000 kandelaars verlicht was. De aartsbis schop van Toledo celebreerdebijgestaan door 9 bisschop pen de lijkmiswelke door een koor van 50 personen gezongen werd. De lijkrede werd door den bisschop van Salamanca uitgesproken. De druifluis heeft zich in de aan wijnbergen zoo rjjke provincie Malaga vertoond. In de landbouwende districten heerscht groote nood ten gevolge van de droogte. De boeren blijven zich op meer dan ééne plaats tegen de heffing der accijnsen en grondbelastingen verzetten. Den 24 is de zitting der Cortes by kon. besluit gesloten. Snelpersdruk van Herms. Coster en Zoo», 1 JL' ATX ivv'i'Li oiunn mnmuüi 'r. ICI t - aajuit f 0,80. 2<= kajuit f 0,50. ;'F •"•a&K'iau. «t"Hail I Dienstbiljetten en verdere inlichtingen zijn te be- de kop aiVilaui», Dinsdag Harddraver jj, j komen bij N. J. STAM, aan den Voorineer alhier. en gedurende de geheele kermis BKittigooien. P. BIERSTEKER. Snelpersdruk van Herin'. Coster en Zoon.

Alkmaarsche Courant | 1878 | | pagina 6