bi H£€»<0ISbsiI$9 Yj S Italië. Spanje. Tereeuigde Staten. Binnenland. Jugczoubeti Stukken. Plaatselijke Directe Belasting. iSlabs-fiieux» JtlavHl- cu ücucöltc c tcSücn, n; 20 3boerteutiëu, JAN G LIJ NIS. GRIETJE DOETS, V7Orli nnnillff °P ^aanclag, '9 Augustus V Cl tVUUJJllig e k t des morgeilS te J urei)j II 1ÖO ^(carinekaitrsen he lij' pe stel van den Bondsraad vooral uit een politiek oogpunt de behoefte aan betere samenhang van het kanton Tessino met de overige kantons betoogende. De kardinaal Nina, geboren in 1812, heeft het ambt van pauselijk staats-secretaris in de plaats van wijlen kardinaal Franchiwiens vertrouwde vriend hij wasaanvaard. Hij heeft zijne benoeming te BerlijnPetersburg en Londen bekend gemaakt inet de verzekering dat hij de reeds begon nen onderhandelingen wenscht voort te zettenbezield door oprechte inschikkelijkheid en goeden wil. Voorts heeft hij eene circulaire aan de nunciussen gerichtwaarin hij ver klaart de gedragslijn van zijnen voorganger, msgr. Franchi, te willen volgen, en hen tot voorzichtigheid aanmaant, ten einde de mogendheden geene noodelooze ongelegenheden te berokkenen. Voorts verklaart hij dat dè H. Stoel zal trachtende banden eener oprechte vriendschap in stand te houden, waardoor de belangen der geloovigen en de kracht der Staten moeten beveiligd worden. Eene bendedie de Republiek uitriepheeft zich te Na- valmoralin Estramadura gevormd en den sneltrein aange houden maar is door de oierheid vervolgd, geslagen en verstrooid. Van de 42 personen, die de hende uitmaaakten, zijn 34 gevangengenomen en 5 in onderwerping gekomen. De aanvoerder, Villarino is naar Portugal gevlucht. Een koninglijk besluit gelast het houden van verkiezingen van Afgevaardigden voor Cubadie op een nader te bepalen tijdstip zullen gekozen worden. Cuba zal voor elke 40,000 vrije inwoners van het eiland een Afgevaardigde kiezen. Te Capron, in Illinois, is in het laatst van Juli het vol gende voorgevalleneen zonderling menschzekere C. ff. Burleighhoog beschaafd en des levens moedekondigde aan dat hij den 23 eene lezing houden zou in vrijzinnigen geest, waarbij den hoorders tevens het genoegen verschaft zou wordengetuigen er van te zijnhoe een mensch in het „eeuwige Niet" overging, aangezien hij zich ten slotte een kogel door het hoofd zou jagen. De toegangsgelden één dollar de persoonwaren bestemd voor de begrafenis kosten. Hetgeen mocht overblijven zou besteed worden tot het aanschaffen van Huxley's en Harwins werken voor de stedelijke boekerij. De lezing had plaats en werd door het ongemeen talrijk gehoor met gespannen aandacht gevolgd, tot de spreker, aan het einde gekomenvoordat iemand het hem verhinderen koneen revolver te voorschijn haalde en zich werkelijk dood schoot. De erfgroothertog van Saksen-Meiningen heeft den 9 eenige uren bij den Koning op het Loo doorgebracht. Den 12 is hij met zijne gemalin van Scheveningen naar Duitschland vertrokken. Prins Hendrik is den 13 van Soestdijk inden Haag terug gekeerd. Prins Albert van Pruisen is den 15 met zijne gemalin en kinderen van Scheveningen naar Duitschland vertrokken. Benoemingen enz. Bij kon. besluit van den 6 is aan J. van Amstelgewezen hoofdonderwijzer te Broek op Laugedijk een pensioen verleend van f 467 's jaars. Eerbewijzen. Het dagelijksch bestuur van Rotterdam heeft, als blijk van openbare hulde aan de 3 ingenieurs, die in den laatsten tijd aan de gemeente ontvallen zijnde heeren RoseStieltjes en v d. Takbesloten 3 hoofdstraten op Eijenoord naar hen te noemen. De gemeenteraad heeft de mededeeling daarvan met toejuiching ontvangen. Posterijen. IJmuiden is aangewezen als standplaats van een postkantoor. Spoorwegen. Door mr. F. A. v. Hall is concessie aan gevraagd voor den aanleg en de exploitatie eener direcle spoorweglijn Amsterdam-Rotterdam, door den Haarlemmer meer over Alphen. De aanleg en exploitatie van tramwegen te Rotterdam is toegewezen aan de hoogste inschrijvers, de heeren IF. 1). v, Maurik te Drumpt en R. B. J. de Bruin Sf Co- te Tiel, voor f 106,000. Onderwijs. De Koninsr heeft de petitiën in zake de onderwijswet aan den ministerraad verzondenten einde de ministers in de gelegenheid te stellen om Z. M. daarom trent te dienen met advies. De minister van binn. zaken heeft aan het gemeentebe stuur van Zwolle medegedeelddat hij voornemens isden Koning voor te stellen om aan die gemeente eene subsidie te verleenen voor het nieuwe gymnasiumten bedrage van hoogstens de helft der kosten. Aan het gemeentebestuur van Gouda heeft de minister kennis gegevendat de aangevraagde subsidie ten behoeve van het gymnasium niet verleend en de verlangde uitbrei ding der hoogere burgerschool tot eene met vijfjarigen cursus niet toegestaan wordt. De gemeenteraad van Zutfen heeft besloten tot de oprich ting van een gymnasium met zesjarigen cursus. Kerkelijke Zaken. De synode der ned. herv. Kerk heeft verworpen een voorstel om branders, slijters en tappers van sterke dranken onbenoembaar te verklaren tot ouderlingen en diakenen, maar besloten, de kerkeraden bij circulaire aan te sporen om alle gepaste middelen tot bestrijding van het drankgebruik aan te wenden en de regeering te verzoeken de bevoegdheid tot het verkoopen van sterke dranken bij de wet te beperken. Te Warmenhuizen is beroepen ds. M. J. Adriaidvan Brouwershaven. Ds. R. Damstc, te Ureterpheeft het be roep aangenomen naar Heemskerkds. J. C- Benet, te War der, dat naar Ursem. Aan ds. v. Loon te Egmond aan Zeeis toezegging van beroep gedaan naar Oude Schild, op Texel. Geschenken. Het huwelijksgeschenk der marine aan prins Hendrik zal bestaan in eene schilderijte vervaardigen door den heer Heemskerk o. Beestvoorstellende een voorval op een der vaartuigenwaarop Z. K. H. indertijd het bevel heeft gevoerd. Daarvoor is 2400 bijeengebracht. Het zilveren dessertserviesdoor de stad Amsterdam den prins aan te biedenbestaat uit ongeveer 70 stukken waaraan 36 ponden zilver verwerkt zijn. De gezamenlijke ambtenaren van het nederlandsch han dels-etablissement te Port-Said zullen prins Hendrikden stichter dezer instellingeen aldaar vervaardigd zilveren turksch koffieservies aanbieden. Eeesten. De gemeenteraad van Breda heeft den 10 met 10 tegen 1 st., besloten om te volharden bij het bee sluit om de vroeger toegestane subsidie van 3000 voor d- Academiefeesten met f 4000 te verhoogentegen de goed keuring van welk besluit Ged. Staten bezwaar gemaakt hadden. Het aangekondigde schoolfeest te Koedijk is den 16 tot algemeen genoegen gevierd. De in de school bijeengekomen kinderen hielden een optocht door een deel der gemeente en begaven zich vervolgens naar de herberg van Stam, waar hun ververschingen toegediend werden, en eene tombola zonder nieten getrokken werd voor ruim 100 leerlingen, die geen enkelen schooltijd verzuimd hadden. Ten slotte werd een prachtig vuurwerk afgestoken door de hoeren G. v. Oor schot en Zoonvan Alkmaar, die aller lof verdienden voor het door hen geleverde. Harddraverij te 's Gravenhagevan wege de afdeeling der Holl. Maatsch. v. Landbouw, 14 Aug., 20 paarden, prijs, zilveren portemonnaie met 300, Nobel, van W. Uoon, te 's Gravenhagele premie, voorwerp in zilver ter waarde van f 100, Sophia, van jr. Quarles v, Ufjord, te Loosduinen, 28. premievoorwerp ter waarde van 50Susanna van C. Paarlbergte Winkel. Rampen. Den 14 is de dorpsschool in de Wijk (Drenthe) door den bliksem getroffeneen paar honderd aanwezige leerlingen kwamen er zonder ongelukken af. Te Veeningen, gem. Zuidwoldeis een kind gedood. Den 16, 's avonds half acht, sloeg de bliksem in de woning van de wed. H. Sevenhuijsen, te Warmenhuizen, maakte een eroot gat. in den schoorsteen aan de voorzijde van het huis, nam een gedeelte van den schoorsteen aan de achterzijde weg, ontzette de voordeur, wierp een rek met eiereD omver en joeg de asch uit den schoorsteenkolk, doch veroorzaakte geen verdere schade. De gemeenteraad van Deventer heeft den 12 beslo ten het voorstel van den minister tot overneming van de vestingwerken in hun geheel, voor de som van 51,000, aan te nemen. Staats-loterij. Trekking der 5'. klasse, 4". week. No. 7840 1000 en premie van /30000, No. 12902 ƒ10000, No. 17237 ƒ5000, No. 284, 420, 1694, 2151, 2901, 5822, 7125, 8175, 8448, 9096, 12419, 12856 f 1000. Verbetering. De twist tussehen 2 militairen in de Oranjekazerne te 's Gravenhage heeft niet zulk een nood- lottigen afloop gehad als in ons vorig nr. gemeld werd. De wonde, door den messteek toegebracht, wordt niet gevaarlijk geacht. KoLONlëN- Atchin. De radja van Pasangan is door de hoofden van dat landschap afgezet en zijn opvolger heeft, te Kotta Radja de acte van onderwerping aan het nederlandsch gezag geteekend en beëedigd. Onder dankbetuiging aan de gevers wordt bericht, dat voor het door brand ongelukkige gezin te St. Pancras is ingekomen Bij ds. J. Ik. Lemvan J. V. R. 1, W. G. 20 stuiver tjes, Juffr. S. 2,50, N. N. ƒ0,50, N. N. 1, N. N. 2,50allen te Alkmaar, een kluizenaar te Schoorl 0,50, diens buurvrouw 0,25 te zamen 9,25. Bij den heer P. Nobel: op eene landbouwvergadering aan den Stompentoren, van Jb. G. te Alkmaar 10, van H. te Egmond-binnen f 1, verder van N. N. te Noordscharwoude 10, A. V. te Schoorldam 5 N. N. te Schagerwaard 5 S. K. te Koedijk 2,50, te zamen t 33,50. Bij den heer L. van de Vijzel.- van M. te Koedijk f 10 V. D. V. te Haarlem 5D. O. V- te Bergen 3 C. B. te Koedijk 5te zamen 23. II. Overgaande tot de behandeling van het ontwerp- Bruinvis, moet ik allereerst als mijne overtuiging uitspreken, dat eene plaatselijke inkomentaxhoewel in theorie de beste, evenwel in de praktijkonpartijdig beoordeeld, de slechtst werkende van alle grondslagen van belasting is en de grootste on billijkheden tengevolge heeftwaaruit twisthaat en nijd en weinig gepaste beoordeelingen, onder de gemeentenaren onwillekeurig voortvloeien. Immersmen plaatst de menschen tussehen hunne beurs en hun geweten, en wie zal het mij tegenspreken, dat, in zake van belastingbij velen het belang van de beurs zal zege vieren over de stem van het gewetenen- het eerste vooral een' overwegenden invloed bij de aangifte zal uitoefenen. Daarbij schijnt de opgave van het zuiver inkomen voor velen hoogst moeielijk, zooals ook uit de onderscheidene vermin deringen, die het ontwerp wil toekennen, blijkt. De heer Bruinvis heeft een en ander dan ook wel overwogen, en we tende dat, bij een bepaald bedrag van heffingde eerlijke belastingschuldige voor den oneerlijkenof laat ik liever zeggen, minder conscientieusen, moet betalen en voor zich zelf bezield, met het vaste voornemen, om juiste opening zijner finantien te geven, wil hij, tegenover de ook door hem vermoed wordende ontduikersde inquisitoiriale bepaiing maken om de lijsten van het aangegeven of geschat inko men ten dienste van elk en een iegelijk, gedurende 14 dagen in het voorportaal van het Raadhnis aan te plakken. Hij hier plus roi que le roi, ziet echter over 't hoofd, dat door dien krassen maatregel van contrainte, ook de cemoedelijke erlijke aangevers worden getroffendaar niet ieder er op gesteld is, zijne boeken of zaken voor Jan en alleman open te leggendaargelaten nogde overwegingof dit voor sommigen wel zeer wenschelijk zou zijn. Ik veroorloof mij dus de vrijheid het vorenstaande wel zeer ter nadere overweging aan te bevelenen den Leden van den Raad met bescheidenheid de vraag voor te stellen of zij, met het oog op de bestaande toestanden alhier, de invoe ring eener inkomentax zóózeer wenschelijk en noodzakelijk achten, dat over al de voorgestelde bezwaren kan worden heen gestapt, en of de, jaarlijks terugkeerende, moeilijke beoor deeling der aangiften zóódanige uitkomsten zal opleveren dat men zich den daarvoor besteden kostbaren tijd niet be hoeft te schamen noch zich met twijfel af te vragenof die tijd, in het belang der gemeente, niet beter had kunnen wor den besteed. Maar, zal men mij wellicht vragen, welke grondslagen acht gij dan wel voor eene plaatselijke directe belasting, de besteP Of kunt ge u vereeuigen met de denkbeelden daaromtrent ontwikkeld in den open brief van den heer Martini van Geffenvoorkomende onder de ingekomen stukken dezer courant van 4 Augs. j.l., n.l. a. de heffing eener Jjirecte Fcrterinqsbelastingwaarvoor als grondslagen worden aangegeven: 1°. een gedeelte? der kadastrale huurwaarde, 2". het aantal dienstboden, met vrijstelling van ééne voor elk gezinen 3°. de paarden, uitsluitend of ten deele gebezigd wordende tot gemak en vermaak, of b. eene normale lnkomer.belasting op loyalen en milden grond slag met toepassing eener billijke en niet vexatoire in komentax en dan kan op de tweede vraag mijn meest stellig antwoord niet anders dan ontkennend zijn. In het eerste gedeelte dezer beschouwingheb ik reeds aangetoondwaarom althans in onze stad de huurwaarde alléén geen redelijken maatstaf voor de berekening van het inkomen of de verlering der Belastingschuldigen ismaar dat daaraan zeer zeker het mobilair als grondslag moet wor den toegevoegd terwijlwat de twee andere voorgestelde grondslagen van dienstboden en paarden betreft, waarmede ae geachte briefschrijver de weelderig levende burgers wil treffen, het mij voorkomt, de heer Martini nog te kort alhier verblijf houdt en te weinig met de bestaande toestanden alhier bekend isom over de uitkomsten eener dergelijke heffing, ook vooral wat de opbrengst betreft, te kunnen oor- deelen; waarbij nog wordt opgemerkt, dat wanneer het mobi lair eenvoudig als tweede grondslag werd aangenomende houders van paarden, geheel of ten deele tot gemak en ver maak gebezigd, extra kunnen worden getroffen, door de rij tuigen enz, onder de belastbare voorwerpen op te nemen; en in iiet tweede gedeelte heb ik hierboven reeds trachten duidelijk te maken, waarom ik de heffing eener Directe In komstenbelasting ontraad. De heer Martim moge door zijn aangegeven grondslag daarvoor, n.l- figfig billijke en niet vexa toire inkomentax, deze belastingvoor den oppervlakkigen oningewijde» beoordeelaar aanlokkelijk trachten te maken voor hem, die dieper jn de zaak doordringt, kan zulks geen lokaas zijnwant hij weet, dat die zoogenaamde loyale tax voor velen deloyale gevolgen heeft, omdat daardoor bij een vooraf bepaald cijfer van heffingzooais in casn het geval moet zijn, het percentsgewijs aoor ieder verschuldigd bedrag rijst, tengevolge waarvan vooral de midden- of burgerklasse van belastingschuldigendie een beperkt inkomen heeftte zeer zou worden gedrukt. Met het oog ook op het tarief voor de heffing van zoo danige belastingvoorkomende op pag. 32 der in zijn open brief bedoelde brochure, schijnt de heer Martini over het hoofd te zien, dat een der voornaamste vereischten van eene plaatselijke belastingverordening behoort te zijn, dat ze het bedrag, hetwelk geheven moet wordenaan de gemeentekas levert. Daar we slechts zeer weinig Croesussen in onze stad tellen, zou zulks door het voorgestelde tarief stellig zeker het geval niet zijn, en zou, bij noodzakelijk voorgestelde ver hooging van het percentencijferde deloyaliteit voor velen en dus de onhoudbaarheid eener zoodanige inkomentax, nog meer in 't oog vallen. Up de eerste vraag moet ik voorloopig mij een antwoord voorbehouden, maar wil alleen meedeelen, dat ik mijne denk beelden daaromtrent in een schema van ontwerp heb neer gelegd en zulksop verzoekvan een barer Leden, aan de Commissie van ïinantien ter band gesteld, met vrijlating om daarvan zoodanig gebruik te maken, als zij, na ernstige over weging in het belang der gemeentezal verrueenen te be- hoorenmij reserveerendeop een en ander nader terug te komen. Intusschen betuig ik uMijnheer de Redacteur, mijn' dank, voor de mij afgestane ruimte in uw geacht weekblad. Alkmaar, H. P. VAN DER TAK. is 1878. [De heer C. WBruinvis zal in een volgend nummer de bezwaren van de heeren Martini v. Gejfen en o. d. Tak tegen zijn voorstel en de door deze heeren aangegeven plannen bespreken.] Als kadet voor de artillerie hier te lande is aan de Kon. Militaire Academie toegelaten C. H. de Boer. Tot stationschef alhier is benoemd de heer Q. M. v. Reyssen stationschef te Zaandam. Den 15 vierde de heer J. H. Ruscheblalt, sedert 1870 pastoor der St. Laurentius-parochie en deken van Alkmaar, zijn 25jarig jubilé als priester, onder talrijke blijken van belangstelling. De voor deze gelegenheid fraai gedecoreerde kerk kon de saamgestroomde menigte schier niet bevatten toen hij 's morgens de h. dienst verrichtte en zijn broeder, pastoor te Castricum, de feestrede uitsprak. Rijke geschenken werden hem aangeboden, o. a. bestaande in een ameublement voor de receptiezaal der nieuwgebouwde pastorie ('t welk op zijn verlangen aan die woning zal verbonden blijven), door de gemeenteleden bekostigden voorts in verschillende sierlijke voorwerpen van wege het dekenaat, het zangkoor en andere vereenigingen of particulieren. De tot zijne ge meente behoorende jeugd verblijdde hem door het bijeen brengen der gelden voor een nieuwen vloer in de kerk op het koor in gekleurde tegels en in het overige gedeelte van namenschen steen en marmer. Niet alleen de parochia nen van den jubilarismaar ook al zijne buren hadden hunne woningen met vlaggen versierd. Zoowel de verpleeg den in het burger- als in het r c. weeshuis hadden aan zijne mildheid een feestelijk onthaal te danken. Door het stedelijk muziekcorps zullen op Zondag 18 Aug. 's avonds te 6 urenin den Stadshoutde navol gende stukken worden uitgevoerd 1. „lm leichten Schritt"! Militaire Marsch van Carl. 2. Grande Ouverture solemnelle van van der Biest. 3. „Ursu- le", Mazurka de Concert van Fach. 4. Mosaïque de 1' Opéra 1' Ombre" van Floto'o. 5. „Heil Deutschland dir mein Va- terland", Militaire Marsch van Ikinne. 6. Adagio uit de Sonate pathétique van Beethoven. 7, „Le Reveil de la Na ture", Polca imitative pour concert, solo voor Picolo van Christophe. 8. „Soldatenleben" (Retraite autrichienne) Mi- litairisches Lied, Tonbild van Kélar Béla, BURüEKLlJ KK STAND GETROUW O. 11 Aug. «Are ter Haak en Cornelia Frankenoudt. Jan van Erkelenswedr. van Annigje Kuperus en Neeltje Mollevanger. 15 Jan de Lange en Nancy Oort. GEBOREN. 10 Aug. Martinus Cornells, Z. van Johannes Roskam en Catharina Admiraal. Lourens SimonZ. van Pieter de Ruiter en Grietje Modder. 11 u Martinus, Z. van Jurrianus Hazes en Elisabeth Maria Mente. 12 n Maarten AdrianusZ. van Maarten Adrianus Wol zak en Catkaaina Adriana Hoekmeijer. Anna Cornelia D. van Arie Pel en Aaltje Riesebos. 14 FokjeD. van Roelof Kuyper en Elisabeth Bierman. Geertruida Johanna, 1). van Eredrik Willem Kroese en Maria Catharina Koster. 16 Alida Johanna, D. van Dirk van Vliet en Maria Margaretha van Leersum. OVERLEDEN. 9 Franciscus HendrikusZ. van Hermann Anton Bröc- kers en Geertruida Maria Hpogvorstbij.ia 9 m. Anna Bloem, wed. Dirk de Wit Janzoon, 54 j. Johannes Wilhelmus Franciscus, Z. van Pierre Damave en Catharina Adriana Seraphine Kluijskens, 13 m. Anna MariaD. van Hubert Peter Zeek en üesina Roubachruim 6 m. Jan, Z. van Jan Bruntink en Maria Nanning, bijna 3 m. Jan, Z. van Jan Tijssen en Catharina de Cock8 m. 10 Theodoras Lourentius Franciscus, Z. van Adolf Rigardus Mulder en Maria Gesina Schermer, 4 j. en 7 m. Pieter, Z. van Frcdrik Spierdijk en Evertje Klinkert Storm, 3 j. en 7 m. 11 Jan Bijpast, 23 j. en 8 m. Grietje, D. van Gerrit Rol en Grietje Oortwijn 10 m. 12 0 Jannigje, D. van Prans Hendrik van den Brink en Barendma Nierop bijna 4 w. 13 u Maria, D. van Anthonie Bernardus Boogh en Maria de Wit, 15 d. Hendrica Abeln39 j. 15 Trijntje, D. van Arie Twisker en van wijlen Antje Bakker, 9 mwonende te Warmenhuizen. CORRESPONDENTIE. De heer F. IJske heeft ons copie verstrekt van een schrijven, door hem den 11 dezer gericht aan den commissaris van policie te Rotterdamter zake van het niet voldoen aan hare verplichtingen door de firma F. A. Reiners Sf Co., aldaar, voor welke de schrijver sedert 1 Aug. 1877 van ruim 300 personen 5 centen 's weeks heeft geïndals contributie voor eene verdeeling [of verloting] van meubelen, huisraad enz. Aangezien de goederen alhier nietzooals bedongen was, vóór 1° Augustus en evenmin op den bij nadere brief wisseling bepaalden dag van 8 Augustus ontvangen waren koestert de schrijver vrees, „dat de zaak niet pluis is, de goederen in 't geheel niet zullen komenen de deelhebbers wederom slachtoffers zijn geworden van oplichterij," Alkmaar 12 Aug. Aangevoerd 5 Koeien 210 a 250, 177 vette Kalveren 40 a 80 6 nuchtere dito 12 a 19, 704 Schapen 20 a 3490 vette Varkens 0,45 a 0,50 per kilogr., 44 magere dito 12 a 17. 16 Aug. Kleine Kaas/ 31, commissie 30, middelbare 30, laagste prijs 1?aangevoerd 595 stapels, wegende 130258 kilogr. Ter graanmarkt aangevoerd 1020 heet., Tarwe 10 a 11,25, Rogge 7,50 a 8, Gerst 5,25 a 6, idem Chevelier 7,25 a 7,50Haver /4a 5,50, rood Mosterdzaad 18,75 a 19, geel dito 15, Koolzaad f 12,25, Karweizaad 16 a 17,25, vale Erwten 11 a 13,50. 17 Aug. Aangevoerd 6 Paarden 85 a 350, 12 Koeien 165 a 225 15 nucht. Kalveren /12 a 24, 178 Schapen f 1.6 28, 117 magere Varkens 12 a 16, 170 Biggen 2,50 a 47 Bokken en Geiten 3 9 Boter per kop 95 a 105 ets. Bdaru 10 Aug. Kleine Kaas 22 a 29,50, aangevoerd 117 st,., wegende 25,190 kilogr. 15 Ang. Aangevoerd 272 st. Boter 1 a 1,20, Kip- peneijeren 4 a 4,50. Rinkhuizen 14 Aug. Kleine kaas 30,50, aangeroerd 49 st., wegende 13790 kilogr. Haarlem 12 Aug. Aangevoerd Roode Tarwe ƒ10 a 10,25, Witte dito ƒ8,50 a 10,30, Rogge 6 a 6,25, Bruin Mosterd zaad 18 per mud, Karweizaad 13,10 per 50 P. 14 Ang. 5 Koeien 150 a 216, 7 nucht. Kalveren 15 a 25, 2 vette dito f 40 a 60, 64 Schapen 20 a 30, 9 Var kens 44 ct. per P. Kleine kaas 30,50, aangevoerd 133 st., wegende 33199 kilogr. Hoorn 15 Aug. Kleine Kaas 32,50. commissie 31,50, midde'bare J 31, aangevoerd 200 stwegende 54289 kilogr. Krommenie 15 Aug. 150 Koppen Boter 1,17 a 1.32, 1075 Kippeneieren 3,50 a 3,60. Meiemblik 14 Aug. Kleine Kaas 31, aangevoerd 68 st., Boter per kop 1,30, Kipeieren 3,50, Eenden dito 3,50 per 100. Purmerende 13 Aug. Aangevoerd 376 slapels Kaas, Boter f 1,10 a 1,20 per kgr., 309 Runderen, 23 Paarden, 152 vette Kalveren 0,60 a 0,80 per kilogr., 78 nuchtere dito 14 a 30, 60 vette Varkens 0,44 a 0,54 per kilogr., 20 magere dito 8 a 14, 301 Biggen 2a5, 2134 Schapen en Lam meren, 300 mudden Appelen 1 a 1,50, 825 mudden Peren 1 a 1,50 per mud, Kippeneieren /3a 3,50 p 100. Uitgeest 14 Aug. Aangevoerd 7 Koeien f 254,21 Schapen 28 10 magere Varkens 14, 185 koppen Boter (van 0.65 kilo) 0,85 a 0,95, 750 Eieren 3,25 a 3,75 per 100. Schiedam 15 Aug. Moutwijn 10,50, Jenever f 16. Zaandam 15 Aug. Kleine kaas 30, aangevoerd 42 st. Londen 12 Aug. 3900 Runderen 4 6-,5 9, 11000 Schapen en Lamineren 5 6-6.6, 200 Kalveren 5.6-6.4, Varkens 4-4.10. 15 Aug. 1400 Runderen 4.6,5-10, 7000 Schapen en Lamme ren 5,6-6.6, 200 Kalveren 5.6-6.4, Varkens 4-4.8. Amsterdam 17 Augustus 1878. Sedert. G. N.Seh.2|pct, dito ditu 3 dito dito 4 Spanje, Obiigat. 1 n dito Binnenl. 1 Portugal 1853 3 Itusl. 1798-1816 6 0 Oblig.-leen. 18< 1 5 Aand.Z.Rs. 1864 5 dito dito 1866 5 Ocstenr. Obl. inp. 5 dito in Zilver 5 Aandeelen 1864 Turk. Obl. 1865 5 pot. Egypte 1876 6 0 N.Amerikal&&5 6 pet. dito 1904 5 63; 98 14; 50 95T" 90; 147; 148 53,% 55 122 12 {Brazil. Obl.1865 5 pet. Mexicoübl. 1851 3 Maatsch.expl. Staats-sp. Gr.Russ. Sp.-M. 5 pet. 115 Russ. Sp. Kiew Brest Aand. Balt.-Spoorweg j I Uin. Cent.-Spw. Mts. Ci.v.Aand. Chicago N. West Gert. Union Pac.Hoofdl.6 0 Chicago Z.W. 7 0 0 St.Vincent.Br.7 Alt.Miss Ohio 7 Peru 1870 6 V 1872 5 Aand. Erie-Spoorw. 0 Union Pacific SanJoaquinValley 6 pet. 83 66' 103; 26 J3; 89 Ondertrouwd van Oterleek en Wed. Jan Luken. Oosthuizen, 16 Augustus 1878 Ondertrouwd E. A WIEK ENS en E. J. SEBIL, van Tilburg. Alkmaar, 18 Augustus. Getrouwd J. DE LANGE Cokns. Johszn. en N. OORT, diemede namens wederzijdsche betrekkingen hun hartelijken dank betuigen voor de bij hun huwelijk ondervonden belangstelling Alkmaar, 15 Augustus 1878. Heden overleed, tot onze diepe droefheid onze geliefde Zoon JAN BIJ POST, in den ouderdom van ruim 28 jaren. Alkmaar, C BIJPOST 11 Aug. 1878. en Echtgenoote. Heden avond overleed na een langdurig doch geduldig lijden in den ouderdom van 61 jaren j onze geliefde Moederen Behuwdmoeder NEELTJE de GELS, Wed. L. HAGENAAR, diep betreurd door haren ouden vader en zorgdragende zuster, alsmede kinderenbehuwd- en kleinkinderen Zuidscharwoude, Namens Broeders en Zuster, 16 Augustus 1878. C. ZOMER. Heden overleed, zacht ei) kalm, na een lang durig en geduldig Jijdenmeermalen gesterkt door de Heilige Sacramenten der stervenden mijn ge liefde Echtgenoot Js SCHOTVANGER Dz., in den ouderdom van 78 jaren en bijna 7 maanden, in leve.i Parochiaal Kerkmeester, Wethouder van de gemeente Castricum, Hoofdingeland van den Groot Limmerpolder en Lid van het Collegie van den St. Aagtendijkeji. Castricum, Wed. A. SCHOTVANGER - 16 Aug. 1878. Stet. aan de gedempte Nieuwesloot te Alkmaar, van eene partij Al braak bestaande in balken, planken, sparren, kozijnen, deuren, ramen en brandhout, af komstig uit het geamoveerde logemenjj M(le %on Schermeer zullen Oijkgraaf en Heemraden van 111 hunne eerstvolgende vergadering, op Zaterdag, den 31 Augustus ek., bij enkele inschrijving aan besteden I. ©50 kilogrammen beste oude geklopte SSlad- i'cuzel. volgens monster. III. lO© h gesmolten Paardenvel. IV. 160© liters Baapolie. Te leveren aan de beide timmerwerven. Bestek en voorwaarden liggen tpr secretarie des polders ter inzage. Inschrijvingsbiljetten moeten uiterlijk den 31 Augustus, vóór 9 uren des morgens, worden inge diend ter secretarie des polders. Dijkgraaf en Heemraden van de Schermeer, W. DE GEUS. De Secretaris A. P. DE LANGE. voor kontant geldten sterfhuize van TRIJNTJE BLOKKER, Wed. van Ks VAN 't HOFF, bij de Sluisbuurt te Aker sloot, ten overstaan van den te Alkmaar gevestigden Notaris W. F G L GOUWE, op Woensdag, den 4 September 1878, vóór den middag te 9 uren, van eenig ISulsraad en inboedel, lied met loebeliooren en Manufacturen. Zullende na afloop van het Boelbuis, na den middag te 1 uur, door genoemden Notaris, in de herberg van Johs. FottUEit te Akersloot, wordert over gegaan tot de OPENBARE VERKOOPIXG van Ken Sluis en Erve, Tuin en een stukje Weiland, bij de Sluisbuurt te Akersloot sectie, G Nos. 335, 336, 337 en 338, te zamen groot 26 roeden, 60 ellen, in twee gedeelten. Breeder bij biljetten omschreven en nadere in lichtingen te bekomen ten kantore van den Notaris GOUWE te Alkmaar. Te Alkmaar wordt gevraagd '"'"kost en inuonlrg, met beivasschin; bij burger- Offertes met opgaaf van prijs onder letter Rbij de Uitgevers dezer Courant. lieden

Alkmaarsche Courant | 1878 | | pagina 2