8 niet alleen de liedendie van een bepaald inkomen levenmaar ook zij, die een slecht jaar gehad hadden, door die verhooging getroffen worden. Zou het billijk zijn alleen laatstgenoemden den verhoogden last te laten dragenbeteekent het woord „gemeente niet gemeenschap, gemeenschap van burgers en hunne belangen? Laat mij oprecht zijn en erkennendat B. en Wzij het in de tweede plaats en met even weinig woorden als de heer v.d. Tak, even als deze wijzen op de slechte uitkomsten elders van een in come-tax verkregen. Misschien zijn zij daaromtrent beter ingelicht dan ikmaar tochmochten zij ot' anderen het oog hebben op de jongste courantenberichten betreffende Amsterdamdan mag het nuttig zijn te herinnerendat men eene inkomstenbelasting in normale tijden behoort in te voeren en niet in abnormale, zoo als te Amsterdamwaar door de opening van het Noordzeekanaal een plotselinge ommekeer in den toestand gekomen en pas eene groote leening gesloten, een tweede in het verschiet was, zoo dat de ingezetenen zich met eene heffing van minstens 3 p.c be dreigd waanden. Zal men in Alkmaar ook wachten tot de nood aan den man is en de wik- en weegloonen eene belangrijke ver mindering ondergaan iets watna het laatstmaal daaromtrent in de Tweede Kamer gebeurde, volstrekt niet onmogelijk is? Dan zullen de bezwaren zeker veel grooter zijn dan thans. Velen noemen met den heer v. d. T. de inkomstenbelasting in theorie de beste maar in de practijk aan vele bezwaren onderhevig. Met dergelijke wankelmoedige bewondering komt men geen stap verder: de bezwaren der practijk kunnen alleen opgeheven worden door de practijk zelve. C. W. BKUINVIS. Te Alkmaar bij Herin'. Coster en Zoon-

Alkmaarsche Courant | 1878 | | pagina 14