Finale Uitverkoop Verloren: WIJNHANDEL. Prijsbiljarten van Goud, Zilver, Juweelen, Bloed- en Gracaatkoralen enz., bii W. HOLTSMIILLER. Fnidsen een bankbiljet van ƒ25,De eerlijke vinder kan op eene goede belooning rekenen. Te bezorgen bij de Uitgevers dezer Courant. nnirrir Verdronkenoord, D, No. 108, Alkmaar. Cnampagne Wjjnen van het huis Fisse, Thirion O. te Reims. Turkije. OwHlcnriik-IIongarife. Italië. fi*ortii£al. Egypte. Wereeuigde Maten. Geheel nieuw Gouden Kruis Utrecht JACHTWATER, HUILE DE LIS EAU D ANVERS, EAU D'ALKMA AR VOOR HOOFDHAAR. VOOR DE ZAKDOEK. Verkrijgbaar bij J. BUS1U, Payglop. - uUI in een gouden v r - zilveren Horloge. om pr|js en premie. die overvloed van ammunitie bezittenhebben wakker ge antwoord. Vorst Nikita is met tien bataljons opgetrokken, om zich bij de belegeraars te voegen. De Porte heeft de overgaaf van Batoum tot den 12 Sept. uitgesteldten einde de ingezetenen tot bedaren te brengen en eene botsing te verhoeden. Ten gevolge der vertoogen van den gouverneur van Trebizondeden patriarch en den engelsche consul hebben de lazen besloten zich niet tegen de bezetting van Batoum door de russen tc verzetten. Den 17 Aug. heeft genl. Todleben nabij Konstantinopel eene groote wapenschouwing gehouden over.zijne troepen ten getale van omstreeks 110,000 man. Al de gezanten waren tegenwoordigbehalve de heer Layard. Den 23 is het inschepen der russische troepen naar Odessa te San Stefano begonnen. De commissie voor de zaken van Rtiodope beveelt het in stellen eener permanente commissie van toezicht aanals mede bet organiseeren eener plaatselijke militie in Oost- Rumelie. De engelschefransche en italiaanscbe leden hebben een verslag opgemaakt, 'twelk de duitsche en russi sche leden geweigerd hebben te onderteekenenbet oosten- rijksche lid was door ziekte verhinderd. Genl. Todleben beeft der Porte dringend verzocht, de grenzen van het Rhodope- gebergte door geregelde troepen te doen bezetten, ten einde conflicten te voorkomen. De door Engeland aan de Porte aanbevolen hervormingen in Azie betreffen bet organiseeren eener gendarmeriehet opdragen van de uitspraak bij belastinggeschillen aan de rechtbanken het instellen van een Hof van Appèl. De Porte heeft verklaarddat zij de middelen niet bezit om die her vormingen in te voeren. Zij vraagt ondersteuning van En geland ten einde tegen onderpand van de inkomsten van Cyprus eene leening te sluiten. Bosnië. Den 20 werd der oostenrijksche hoofdkolonne, onder genl. Kai/fek, opgedragen de hellingen van den Sassarina te be stijgen en in de richting van DebeloBrdo en Serajewo voorwaarts te rukken. Eene andere kolonne, onder den overste Villotz, ontving bevelden straatweg naar Kratinselo te bezetten terwijl genl. Teqethoff last kreegden hoogen pas van den Brdo te veroveren. Een dikke mist begunstigde den marscli der kolonneswelke zonder verliezen te lijden de haar aan gewezen punten bereikten. Om 6y2 uur ving genl. Tegethoff den strijd aan tegen het met ringmuren omgeven kasteel waarin de insurgenten verscheidene kanonnen hadden opge steld. Om 7% uur openden de naar Bufalce voortgeseboven zware batterijen haar vuur tegen het kasteel. Te gelijker tijd viel de overste Villotz de door kanonnen en loopgraven versterkte stelling der insurgenten bij Kratinselo aan. Toen eindelijk om 10% uur genl. Kaiffek die den in zeer sterke stellingen geplaatsten vijand niet dan met moeite en lang zaam voor zich uit kon drijvenop de hoogte van Debelo Brdo verscheen werd het vijandelijk gesehut tot zwijgen gebracht, en daarop ging de infanterie tirailleursgewijze op de stad los. Er ontstond een allerhevigst gevecht. De troepen werden uit alle huizen, deuren en vensters beschoten; zelfs vrouwen en zieken en gewondenin het militair hos pitaal opgenomen insurgenten namen aan den strijd deel, die tot 1 uur voortduurde. De verliezen der oostenrijkers waren niet onbelangrijk. Aan hunne krijgstucht, was het te dankendat de stad niet meer schade heeft geledeneven wel werden eenige huizen verbrand. De insurgenten vloden in alle richtingenvooral naar Gorasda en Rogatica. Na den afloop van den strijd en de geheele bezetting der stad, werd de keizerlijke vlag op het kasteel geliescben en onder het aanheffen van het volkslied met 101 kanonschoten en een eindeloos gej ubel der troepen begroetwaarmede alle christen-inwoners der plaats instemden. Bij de inneming van Serajewo zijn 27 kanonnen, vele wapenen en vlaggen en een groote voorraad ammunitie buit gemaakt. Hafiz-bassade turksche gouverneur van Bosnië heeft zich in het oostenrijksche hoofdkwartier aangemeld en is voorloopig naar de grensplaats Brod gezonden. De verliezen der oostenrijksche troepen in Bosnië en de Herzegowina hebben tot lfi Aug. bedragen: gesneuvelden 161, gekwetsten 676, vermisten 139. Met de ontvangen versterkingen tellen de oostenrijkers nu 165,000 man en 400 kanonnen. De 11 divisiën vormen 4 legercorpsen, bet 3e, 4°, 5« en 13e, respectievelijk onder de genls. Szaparyv. BienerthRomberg en den hertog v. W urtemberg, onder het opperbevel van genl. Philippovich. Genl. Jovanovic heeft den 21 de stellingen der insurgenten bij Stolatz na een hevig gevecht van velen uren vermeesterd, waardoor de gemeenschap met, het binnen Stolatz ingesloten garnizoen hersteld werd. Het verlies der oostenrijkers be droeg 10 dooden en 32 gekwetstendat des vijandsdie in sterke positiën en op forten gelijkende gebouwen dap per streedwas zeer groot. De meeste zijner aanvoerders vonden onder de puinhoopen en in de vlammen hun dood. De overigen werden verstrooiden eene sterke afdeeling vluchtte naar het gebergte in de richting van Bilek. Aan de stad Stolac iswegens bare verradelyke houdingeene oorlogsschattinggrootendeels in levensmiddelen te leveren, opgelegd. Door deze overwinning is een beslissende slag toegebracht aan de hoofdmacht der in-urgenten in de Her zegowina. Uit het kamp van genl. Jovanovic wordt een verhaal ge zonden van de terdoodbrenging van een spiondie bij on derzoek een kapitein van den generalen staf bleek te zijn uit het leger van eenen Staat, „waarmede Oostenrijk niet in oorlog is". Behalve de papieren, waaruit zijne indentiteit, ten klaarste bleek vond men instructiën bij hem in het servisch en bestemd voor eenen van de aanvoerders der op standelingen onderteekend door iemand uit de onmiddelijke omgeving van Vorst Aikila- Zij waren gedrukt op een zijden zakdoek, welken de spion om het linker been gewonden had, waaraan hij beweerde eene wonde te hebben. Den 18 is de man geworgd. De bij hem gevonden papieren zullen bij de verdere bewegingen der troepen van groote dienst kunnen zijn. De stelling van de 20 afdeeling (genl. Szaparybij üoboj is den 23 door insurgenten van den rechteroever der Bosna op nieuw aangevallen. Het gevecht, duurde 9 ureu. De aanval teeen den linkervleugel werd door 2 compagniën met de bajonet afgeslagen De vijand trok tot ten noorden van Grabska terug. Daarop ontwikkelde zich een aanval tegen een gedeelte van bet centrum. De insurgenten werden overal geslagen. Den 26 had er weder een aanval van infanterie en artillerie plaats, maar het, gevecht had niet veel te beteekenen. Cyprus. De christelijke bevolking van Nicosia beeft zich met een adres tot sir Garnet Wolseley gewend met, het ver zoek om het grieksch voor de officiëe'e taal van het, eiland te verklaren. Hierop is geantwoorddat daarin niet kon getreden worden en dat, engelsch de otficiëele taal was. De onreinheid te Nicosia heeft het heerschen van koortsen ten gevolge zoodat een derde gedeelte der bevolking daar aan ziek ligt. [Daily Am] De gouverneur acht het noodigde 600 misdadigers die op Cyprus gevangen worden gehouden, naar 6 andere eilanden over te brengen. Het zijn niets ontziende lieden die po gingen doen om los te breken, en hij vraagt dus om een turksch schip van Cretaten einde de booswichten te ver wijderen. De grieken te Nicosia zijn in zak en assche. Zij hadden gemeend voor hunne slechte huizen te Nicosia van de en gelsehen buitensporig hooge huurprijzen te kunnen bedin gen meenendedat men niet buiten die gebouwen kon. Maar sir Garnet Wolseley en zijn geheele staf, dit. bespeu rende, hebben eenvoudig Nicosia verlaten en zijn buiten de stad in tenten gaan wonen. Karatheodori-bassa heeft uit naam van zijnen Souverein verzochtdat de Keizer den opperbevelhebber van het be zettingsleger zou opdragen om de verdoolde bevolking van Bosnië in het algemeen en vooral de bewoners van Serajewo zooveel mogelijk met verschooning te behandelen. Den t,urk- schen gevolmachtigde is geantwoord dat reeds instructiën van dien aard door den opperbevelhebber ontvangen waren, en deze trouwens reeds bij meer dan ééne gelegenheid van zijne goedertierenheid had blijk gegeven doch dat niette min de bedoelde instructiën herhaald zouden worden. Graaf Andrassy heeft den 24 in den ministerraad ver klaard overtuigd te zijn van de noodzakelijkheid om de overeenkomst met de Porte te onderteekenenwaarbij de souvereiniteit van den Sultan over Bosnië erkend en tevens de bezetting van dat gewest voorloopig genoemd wordt. Oostenrijk. Tyrol is door zware overstroomingen ge teisterd vooral bet Zillerthal heeft veel geleden. De sedert 14 Aug. waaiende sirocco had het ijs en de sneeuw in het hooge gebergte zoo doen smeltendat kleine beken in woeste bergstroomen veranderdendie alles medesleepten. Mensehenlevens schijnen niet te betreuren te zijnmaar de schade aan veeakkers en woningen is zeer groot. Den 23 heeft de Keizer van Duitschland des avonds Te- plitz verlaten om over Salzburg naar Gast-ein te vertrek ken waar Z. M. des anderen daags tegen 8 uren des avonds aankwam en door prins v. Bismarck en andere aanzienlijke personages verwelkomd werd. Er was eene eerepoort opgericht en de stad rijk met duitsche en oostenrijksche vlaggen versierd. Een groot aantal dames boden den Keizer een ruiker aan en allerwegen werd hij met luide toejuichingen door het volk begroet. Hongarije. Een keiz.-kon. besluit bepaaltdat eenige troepen van de 83c. brigade infanterie honvedsgedurende de verrichtingen van de inwendige veiligheidsdienst in de grensdistrictentijdelijk ook buiten de grenzen der hon- gaarsche kroonlanden mogen gebezigd worden. De minister van binn. zaken heeft eene toelaag van 3000 fr. verstrekt aan eene vereeniging van scherpschutters te Valtellina. Een engelschman Ray genaamd beeft aangeboden de stad Florence uit baren geldnood te verlossen en al bare schulden te betalen indien de regeering er in toestemtde accijnSen af te schaffen en gedurende een half jaar eene openbare speeltafel wil toelatenwaarvan Kay beweertdat zij niet onzedelijker is en veel meer opbrengt dan de Staats-loterij. De V oce della Veritd, het officieuse orgaan van bet Vati- caanbevat een artikel over de onderhandelingen met de duitsche regeering. waarin het volgende gezegd wordt: „De intransigenten der geestelijkheid, die gelooveu, dat een hard nekkige tegenstand sneller tot de overwinning voeren zou dan de onderhandelingen te Kissingenverkeeren in eene dwaling. Even groot eene dwaling is de bewering, dat de Paus aan zijne waardigheid heeft te kort gedaan door een nuncius naar Kissingen te zenden in plaats van af te wach ten, dat prins v. Bismarck hem een afgezant deed toekomen. De droevige staatwaarin de catholieken in Duitschland verkeeren, heeft het den Paus ten plicht gemaakt voor het minst eene poging te doen om tot den vrede te geraken. Indien men niet alles verkrijgt,, kan men wellicht de smarte lijke wonde eenigermate verzachten, waaruit het catholicisme in Duitschland bloedt. Het Vaticaau heeft geen ander di plomatiek wetboek dan het Evangelie ea dit schrijft het gebruik van vreedzame middelen voor. De Waarheid moet voor alle dingen door de Liefde worden verdedigd." De regeering heeft de volgende benoemingen ingevolge bet, tractaat van Berlijn, gedaan tot lid van bet voorloopig bestuur van het Vorstendom Bulgarije den heer di Guber- nntisconsul te Rustschuck tot lid der commissie voor de re organisatie van oostelijk Rumelie den heer Vernonieersten tolk bij bet gezantschap te Konstantinopelen tot lid der commissie voor de afbakening der grenzen van Bulgarije en Oost-Rumelie den luit,, kolonel Ozero. De druifluis richt in het noorden des lands groote ver woestingen aan. De erfprins en prinses Toussoumdochter des Onderkonings, hebben op raad van Nubar-bassaafstand gedaan van hunne bezittingen ter betaling der staatsschuld, en de commissie, belast met het onderzoek naar de lands-inkomstenheeft hunne aanbieding aangenomen. De lauderijen van den erf prins brachten hem 30.000'sjaars op. Uok demoederdes Onderkonings heeft hare bezittingenwelke eC 200,000 'sjaars opbrengenafgestaanzijne dochter, prinses Tadma, is er insgelijks toe bereid, en men denkt, dat prins Hussein dit voorbeeld zal navolgen. Nubar-bassa en de heer Rivers Wilsonde. hulpbronnen des lands voldoende achtende tot bet, nakomen van alle finan- oiëele verplichtingenmits de Onderkoning en zijne familie hunne onroerende goederen aan den Staat teruggaven en de civiele lijst belangrijk verminderd werd, hebben hem deze voorwaarden gesteld en tevens die van benoeming van Nubar- bassa tot president-minister en samenstelling van een verant woordelijk ministerie met den heer Rivers fkilson tot minister van financiën. De Onderkoning heeft aanvankelijk de helft zijner vaste goederen en bovendien 2,000,000 aangeboden; maar ziende, dat Engeland en Frankrijk ten deze volkomen eenstemmig handelden en dat het dus onmogelijk was aan zijne verbintenissen te ontkomen heeft hij ten volle toege geven en den 22 de conclusiën van het rapport der commissie van enquête goedgekeurd met uitnoodiging aan Nubar-bassa om die conclusiën uit te voeren en alle noodige administratieve hervormingen in te voeren. Tot bedoelde conclusiën behooren ook: geene belasting of betting daarvan, tenzij door de wet goedgekeurdbescherming der inboorlingen tegen mis bruik van gezag, afschaffing van heerediensten, beperking van de verplichting tot de krijgsdienst, organisatie van rech terlijke instellingen voor reclames betreffende belastingen, stichting van een reservefonds tot dekking der tekorten, die voortvloeien uit onvoldoenden waterstand van den Nijlen eindelijk beheer van al de onroerende goederen der verschil lende daïra's door eene speciale commissie ten bate van de schulJeischers zoowel van den Staat als van de daïra's. In de vorige week zijn te Nieuw-Yoik 295 lijders aan de gele koorts gestorven De minister Sherman beeft de amortisatie van 5 miljoen dollars nationale schuld aangekondigd. GEMEENTERAAD. Zitting van Woensdag 28 Augustus 1878. No. 8. Voorzitter de burgemeester A. Maclaine Bont. Tegenwoordig 10 leden. Afwezig de heeren Vonk, Wellan, ConbjnCoster en Stuart. De Voorzitter opent de vergaderingwaarna 1. de notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Zijn medegedeeld de sedert die vergadering ingekomen stukken. Van Gedeputeerde Staten 2. Brief ten geleide van het goedgekeurde raadsbesluit tot teruggave van f 3,24 aan H. A. Frigeriowegens te veel betaalde plaatselijke directe belasting over 1878. 3. Brief ten geleide van het goedgekeurde raadsbesluit tot het aangaan eener ruiling van grond met de Doopsge zinde gemeente. Nos. 2 en 3 voor kennisgeving aangenomen. 4. Driemaandelijksch verslag van den stads-muziekmees- ter omtrent den toestand der stads-muzieksekool. 8 Leer lingen traden toe en 7 gingen wegzoodat het getal leer lingen 48 bedroegwaarvan 8 gratis onderwijs ontvangen. Zij zijn in 5 klassen verdeeld, twee voor blaas- en twee voor strijk-instrumenten en eene voor beiden te gelijk. Voor kennisgeving aangenomen. 5. Verzoek van den Burgemeester van Opmeer namens den Raad dier gemeente om den ltn hulponderwijzer aan de openbare burgerschool F. W ontmanbenoemd tot hoofd onderwijzer aldaar, zoo zulks eenigzins kan zoo spoedig mogelijk uit die betrekking eervol ontslag te willen verlee- nen, daarbij de hoofdschool te Upmeer alleen een zeer jeug dige kweekeliug werkzaam isaan wien bet beheer dier school niet kan worden toegelaten of toevertrouwd. Wanneer dat ontslag overeenkomstir de verordening te Alkmaar eerst ingaat twee maanden nadat het gevraagd is, en dus al dien tijd op den benoemden hoofdonderwijzer moet worden ge wacht, zou de daaruit voortvloeiende sluiting der school niet weinig ongerief veroorzaken en zeer nadeelig werken op het onderwijs der jeugd. De Raad van Opmeer besloot daarom te trachten hierin tegemoetkoming te erlangen. Na eenige bespreking over de vraag, of bij uitzondering en zonder eenige gevolgtrekking voor het vervolg aan het verzoek zal worden voldaan, wordt met 9 stemmen tegen 1 stem van den heer J. C. Room die vraag bevestigend be antwoord en het ontslag verleend met ingang van 1 in plaats van met 20 September. 6. Rapport der kamer van koophandel omtrent de in hare banden om berigt en raad gestelde stukken betreffende de oprigting eener overdekte korenbeurs. Zij herinnert, hoe zij in 1861 den Raad er reeds op wees, dat de graanmarkt gehouden werd op eene zeer smalle, weinig geschikte gracht en dat, zich mogelijk spoedig het belang zou doen gevoelen, om die door eene overdekte graanmarkt te vervangen waartoe het infirmerie-terrein zeer geschikt was. Nu overal naar marktverbetering wordt gestreefd en een aantal land bouwers hunne klagten en wenschen kenbaar makenis de meerderheid der kamer van oordeel, dat de bevrediging daarvan niet langer kan worden uitgesteld. Omtrent het plan zelf merkt zij opdat de voorgestelde kamer voor de koop lieden en de twee aangegeven bergplaatsen door baar onnoodig worden geachteerstgenoemde kamer zou al ras eei;e koffie kamer worden en daardoor zeer nadeelig zijn voor de nering doenden die hunne perceelen hebben ingerigt voor het ver keer op de markt. Wanneer net plan in dien geest gewijzigd wordt, zal eene marktruimte van 444 centiaren overkapt worden en eene lengte van 148 meters ter plaatsing van marktzakken onder iedere gaanderij 2 regelsbeschikbaar zijn. Die ruimte acht zij aanvankelijk voldoende en mogelijk wel op den duur. Zij kan echter wel goedkeurendat de bouw zoodanig geschiededat een latere bijbouw geene noodelooze verzwaring der kosten veroorzake. In hoofdzaak kan zij zich dus met het plan vereenigen eu meentdat de door haar gewenschte wijzigingen zelfs eene besparing van kosten tengevolge zullen hebben. Ter lezing gelegd. 7. Brief van het burgerlijk armbestuur, waarbij het, naar aanleiding van het door den Raad gedaan verzoek om in lichtingen, mededeelt,, dat, Leentje Knit en Hendrika Steeman beiden lidmaten zijn der Nederd. Hervormde Gemeente te Alkmaar en als zoodanig in het lidmatenboek van dat kerk genootschap zijn ingeschreven dat beiden persoonlijk onder stand bij de diakonie dier gemeente gevraagd hebben, doch dat diakenen geweigerd hebben hun eemqen onderstand te verleenen, tengevolge waarvan zij als politiemaatregel in onderstand zijn opgenomen de eene met t t, per week en 1 brood en de andere met 1,50 per week. Voor kennisgeving aangenomen nadat de heer Verhoe ff verklaard had met leedwezen te hebben vernomen, dat wederom eene kerkelijke instelling van weldadigheid zich aan hare verpligtingen onttrekt. 8. Berigt van den heer W. F. Stoel, industrieel, dat, bij genoegen neemt met de hem gestelde voorwaarden voor de riolering van het Kennetnerpark. Voor kennisgeving aangenomen. 9. Verzoek van de bewoners in de nabijheid der Hooge Steenenbrug om bij herstelling dier brugwelke zij ver moeden dat spoedig zal moeten plaats hebbenhaar eene noodzakelijke veriaging te doen ondergaan. Gedeponeerd ter secretarie. .10. Adres van de firma Wuis ff C°., kooplieden alhier, waarbij zij mededeeltdat zij voor haren houthandel dringende behoefte heeft, zoowel aan eene plaats in het af gesneden kanaalvak tot het lossen van schepen, het opvlotten van balken en het afschepen van afteleveren hout als aan water tot berging van houtzoo digt mogelijk bij haar per ceel aan de Geestersingel en dat de firma lilikman Iff Co., aan wie in gebruik is gegeven het water in het afgesneden Kanaalvak en in de Singelgracht tussclien den Berger- en Helderschen wegzieli althans tegenover haar gedraagt als zijnde uitsluitend bevoegd daarover te beschikken en zelf geregtigd om het aanleggen tegenover haar perceel on mogelijk te maken, en verzoekt om 1°. na afloop der thans be- ataande overeenkomst met die firma of anderen het stadswater tot berging van hout in het openbaar te verburen of althans zoodanig te verpachten dat alle belanghebbende ingezetenen gelijk regt van inschrijving hebben 2". reeds dadelijk haar te vergunnen in het afgesneden Kanaalvak balken t.e lossen en optevlottenmet aanwijzing tevens van eene opsöheep- en losplaats aldaar, zoo mogelijk tegenover haar perceel. Gesteld in handen van Burg. en Weth. ter beschikking. 11. Berigt van P. Bezaan tot aanvulling van zijne laatste aanbieding tot levering en .stelling van een nieuw uurwerk in den Waagtoren, dat de zaïneustelling zal zijn van koper en de gang grahamsgang. Gedeponeerd ter secretarie om daarop bij de behandeling van het voorstel tot het maken van een nieuw uurwerk zoo danig regard te slaan als de Raad zal vermeenen te behooren. 12. Brief van Burg. en Weth., ten geleide der gemeente- begrooting voor 1879. Gesteld in banden der sectiënzullende bestaan de 1" sectie uit de heeren T. L. Koorn, Bosman, J. C. Koorn, en Conijn; de 2e sectie uit de heeren Vonk, Coster, Bruinvis de Lange en Stuartof het lid dat hem vervangen zal de 36 sectie uit de heeren H. J. en C. W. Bruinvis Wllan en Stoelwordende tot het geven van inlichtingen toegevoegd aan de Je sectie de heer Weth. v. d. Drift aan de 2e. de heer Weth. Verhoe ff en aan de 3e de heer Burgemeester. Zijn behandeld de volgende voor de leden ter lezing gelegen hebbende stukken. kan de commissie van financiën: 13. Rapport omtrent de begrooting van het gasthuis voor 1879 sluitende in ontvang en uitgaaf op f 6125,50. De conclusie strekt om de begrooting onveranderd goed- tekeuren en de aangevraagde subsidie uit de gemeentekas ad f 1446,—, zijnde f 417,minder dan voor 1878 werd toegestaan en 670,12 minder dan in 1877 is genoten, te verleenen. Aangenomen. 14. Rapport omtrent de begrooting der stads apotheek voor 1879, in ontvang en uitgaaf voorgedragen op 4943, daaronder begrepen de aangevraagde toelage uit de gemeen tekas ad f 3783,-. De conclusie strekt tot, vermindering-'' van verschillende posten van uitgaaf met f 700,totrbe- paling der toelage uit de gemeentekas in verband daarmede op f 3083,en tot vaststelling van den ontvang en de uitgaaf op f 4243,Uit de thans door commissarissen gegeven inlichtingen blijktdat de verhoogde uitgaaf voor geneesmiddelen over 1877 na aftrek van de sommen, besteed voor den aankoop van cliininegrootendeels een gevolg is van liet voorschrijven van vrij kostbare geneesmiddelen en bovendien zeer dikwijls in hooge giften. Deze inlichtingen versterken de commissie in de reeds eenmaal uitgesproken meening, dat bet stipt opvolgen der voorschriften van de pharmacopcea pauperum door de geneeskundigen zeer wen- sohelijk is en dat daarvan niet dan in buitengewone omstan digheden moet worden afgeweken. Zij geeft daarom in over weging, commissarissen op nieuw uittenoodigen op de naleving daarvan streng toe te zien. Bij de behandeling dezer begroo ting kwam de vacature ter sprakesedert, geruimen tijd be staande in het collegie van commissarissen. De vraag werd gedaanof het niet ter vereenvoudiging aanbeveling zou ver dienen het beheer en toezigt dezer instelling niet langer optedragen aan eene afzonderlijke commissie, maar aan regenten van het gasthuis. In meerdere gemeenten schijnt de apotheker de voor de werkzaamheden verantwoordelijke persoon te zijn, terwijl het zuiver geldelijk beheer aan eene commissie wordt opgedragen. Eene dergelijke regeling heeft natuurlijk ook dit voor, dat men niet verpligt is deskundigen te belasten met bet toezigt,. De commissie acht het wel wenschelijk dat punt in overweging te nemen en stelt daarom voor, Burg. en Weth. uittenoodigen dit denkbeeld tot een punt van naauwgezet onderzoek te maken. De omstandigheid dat gasthuis en apotheek in de onmiddellijke nabijheid van elkander zijn gelegen ja zelfs met elkander verbonden zijn en dat de knecht der apotheek ook werkzaam is bij de aan het gasthuis verbonden badinripting maakt de uitvoering eener dergelijke regeliiig gemakkelijk uitvoerbaar. Aangenomennadat de heer Verhoeff er op aangedrongen haddat het aangegeven denkbeeld tot verandering van het beheer en toezigt in overweging zou worden genomen en de Voorzitter daarop had geantwoorddat zulks onmid dellijk uit de aanneming van bet rapport, zou voortvloeijen. Van Burgemeester en Wethouders. 15. Rapport op het verzoek van B. Steffcnsom ver gunning tot het leggen van een roeischuitje onder een der bogen van de bryg bij de voormalige Heiloërpoort. De conclusie strekt om dat verzoek tot wederopzegging toe tegen betaling van recognitie toetestaan. Angenomen, onder bijvoeging dat de middelste boog daarvoor niet gebruikt mag worden. 16. Heeft de herstemming plaats over bet voorstel van den Voorzitter, om uittestellen de behandeling van het rapport der commissie van financiën omlrent, het voorstel der com missie van bijstand om de verandering der Rootorensbrug nog in dit jaar te doen plaats hebben, waarover in de vorige vergadering de stemmen staakten. Dat voorstel wordt ver worpen reet 4 tegen 6 stemmen. Vóór stemden de heeren T. L. Room. H. J. Bruinvis, Verhoeff en de Voorzitter. Daarna staken de stemmen over de door den Voorzitter aan rde gestelde vraag, of dat rapport nog in deze zitting zal worden behandeld. Tegen stemden de heeren v. d. Drift, C. ik. Bruinvis, Stoel, Bruinvis de Lange en Bosman- 17. Ontwerp-besluit tot beschikking over 4/5 gedeelten der rijks personele belasting voor de dienst van 1879. Vastgesteld. 18. Rapport, op het verzoek van Wuis ff C., om ver gunning tot bet leggen eener vaste rijbrug over de sloot langs haar perceel aan de Geestersingel, aansluitende aan den openbaren weg der gemeente. De conclusie strekt de ge vraagde vergunning tot, wederopzegging toe te verleenen mits de brug gemaakt, worde overeenkomstig de aangegeven voorschriftenopdat, zij voldoende zekerheid aanbiede voor de zware vrachten, welke daarover zullen gaan. Aangenomen, nadat in het, besluit was opgenomen, dat ter besparing van kosten ook een gemetselde boog zou mogen worden gemaakt. 19. Rapport op het verzoek van N. van der Voort, om vergunning tot het leggen van een riool in gemeentegrond tot afvoer van vuil- en hemelwater uit twee perceelen aan het Raaksje naar liet pemeenteriool. De conclusie strekt om die vergunning onder de gewone voorwaarden te ver leenen. Aangenomen. 20. Rapport op een verzoek van D. Ragemanvan gelijke strekking als het, vorige, uit zijn perceel aan de Laat. De conclusie is ook dezelfde. Aangenomen. 21. Rapport der speciale commissie tot onderzoek der gemeenterekening over 1877 met de bijlagen. Da1 onderzoek heeft plaats gehad, waarbij alle stukken in orde werden be vonden. Zij stelt daarom voor, de rekening voorloopig vast- testellen in ontvang op /20I942.59, in ui gaaf op Z 195830.37, met een batig saldo van 6112.22. Met algemeene stem men, uitgezonderd die van Burg. en Weth., aldus voorloopig vastgesteld. '22. Is overgegaan tot het benoemen van a. een leeraar in het hand- en regtlijnig teekenen aan de burgeravondschool, waarvoor door Burg. en Weth. in over eenstemming met den Inspecteur voor liet Middelb. Onder wijs, wederom voor den tijd van één jaar, ingaande 1 Sep tember as wordt voorgedragen de heer R. E. J. Roeterink. Met 10 stemmen de heer Roeterink benoemd. b- een eersten hulponderwijzer aan de openbare burgerschool, waarvoor wordt voorgedragen de eenige sollicitant, P. van Driel, te Zaltbommel. Met 10 stemmen F. van Driel benoemd. 23. Gaat de vergadering over in zitting met gesloten deuren, na heropening waarvan de vergadering wordt gesloten. Snelpersdruk van Herms. Coster en Zoon, E 1 en .ie n i 6 j bcstuu.i bij JAN SLIKKER, te Eenigenburgop Maan dag, 9 September 1878, des morgens te 10 uren, van ALjYiviAA.tt s morgens *i uur en S uur. 's nam. 8 uur SO min. AMSTERDAM 's morgens uur 3© min., 's nam -4 uur en uur. Dienstbiljetten en verdere inlichtingen zijn te be komen bij N. J. STAM aan den Voormeer alhier. Snelpersdruk van Herin". Coster en Zoon.

Alkmaarsche Courant | 1878 | | pagina 6