m Jttgczmtbcti Stukken. Nog eens de kwestie der Plaatselijke Directe Belasting alhier, burgerlijke stand itlAvKl- en tóswcsbtfUhUn. Cï bwEcScaf iëu. 'j5jarlgc J. Kclit vereeniging dat het Stoomschip „Gelderland," van Rotterdam naar Batavia (Rotterdamsche Lloyd), bij Cadix, gestrand is Te Bolsward heeft den 2 eene ringrtjdcrij met vélocipèdes plaats gehadwaartoe er 44. van heinde en verre waren samengekomen. Nieuwe Ondernemingen. De heeren J. Fred. Schutte fy Co., te Amsterdam en Coster 8f van Leeuwente Alkmaar, hebben het voornemen eene stoomvaartdienst tusschen Am sterdam via IJmuiden naar Londen in werking te brengen. Het kapitaal is aanvankelijk bepaald op f 1,200,000, verdeeld in 3 seriën en 1000 aandeelen ad f 250, of in stukken van 1000. Noordzeekanaal. Voor den ingang der haven te IJ muiden heeft zieh ten gevolge van het neerstorten aldaar van het uit de haven gebaggerde zand, over 850 ellen lengte en 400 ellen breedte een bank gevormd, waardoor de diepte te dier plaatse van 13% tot 8 ellen is verminderd. De bag gerspecie wordt thans verder gebracht en men hooptdat de gevormde bank door stormweder zal verdwijnen. Geschenken. Het huwelijksgeschenk der gemeenten Baarn en Soest aan prins en prinses Hendrik bestaat in een zilveren, met goud geïncrusteerd koffie- en theeserviesmet boulloir en blad, alles in japauschen stijl. Ingezetenen van Harlingen vereeren het echtpaar een zil veren wijnkan, in den vorm van een naulilusschelp, gedragen door 2 de staarten door elkander kronkelende dolfijnen. De 7 weerbaarheidsvereenigingendie onder 's prinsen beschermheerschap staanbieden hem ter gelegenheid van zijn huwelijkafslagen in goudzilver en brons van een gedenkpenning aanbesloten in een zinrijk gebeeldhouwde doos van ebbenhout. De schietvereeniging „le petit S. Hubert" biedt den prins en de prinses' een sierlijke zilveren coupe aande haagsche kunstvereeniging Pulchri Studio een album met 65 aquarellen, de duitsch-evangelische gemeente te 's Gravenhage een prach tig gebonden kerkboekde kerkeraad der hervormden een bijbel met standaard, de vereeniging Bijbel en Oranje werken van Groen v. Prinsterer en Motleyde werkinrichting voor blinden te Utrecht 3 daarin vervaardigde tapijten. Het geschenk van adelijke dames uit de residentie is den 4 door eene talrijke deputatie aangeboden. Den 5 werden ruim 20 deputation met dergelijke bedoeling op het paleis toegelaten. Den 6 boden B. en W. van Amsterdam het geschenk der hoofdstad aan. Rampen. Den 31 's avonds is de jalouziënzagerij van de firma Gebr. de Vries te Zaandam geheel afgebrand. De afsluitdijkdie gelegd was in de nieuw gegraven gracht achter de P. C. Hooftstraat te Amsterdamis door gebroken waardoor het achtergelegen land met inbegrip van een gedeelte van het Vondelspark en de tuintjes achter de huizen van genoemde straat en aan het Schapenburgerpad onder water zijn geraakt. Veeziekte. Het hoofdbestuur der Holl. Maatschappij van Landbouw heeftmet het oog op de wet tot beteugeling der longziekte in het spoelingdistrict, besloten geen rundvee toe te laten op de te Delft te houden algemeene tentoonstelling; Onder dankbetuiging aan de gevers wordt berichtdat voor het door brand ongelukkige gezin te St. Pancras is ingekomen Bij den heer L. van de Vijzel: van 7 leden van het Mul- tipatiors-verbond te Schoorl f 2,80 en van W. S. te Koe dijk 2,50, te zamen f 5,30. tax, voor velen deloyale gevolgen heeft, al dan niet juist is. Immers, iemand met f 1000,inkomen, wordt met het zelfde bedrag belast als zijn medeburger met 1999,een ander met 2000, tot een gelijk bedrag als hij met/2999, en zoo vervolgens, zoodat, om niet tot de hoogere klassen op te klimmeniemand met 4400,inkomen slechts de helft meer betaald dan hij met f 2000,Bij een hooger te heffen percentencijfer springt het onbillijke en onhoud bare van zoodanig tarief nog meer in 't oog, en de heer Martini beweert toch ook zelf, dat iemand met slechts een gering inkomen, de te betalen som meer drukt, dan iemand die over een veel ruimer bedrag te beschikken heefteen en ander is dus wel zeer met elkander in strijd- Waarom ik nevens eene vas'eniet voor verandering vat bare huurwaardemet vrijstelling van een gedeelte voor sommige perceelen, het mobilair als tweeden grondslag voor eene plaatselijke directe belasting alhier aanbevelenswaardig achtheb ik in mijne beschouwingen duidelijk aangetoond en zal zulks den heer Martini, bij een nauwkeuriger lec ture daarvan, zeker niet meer in zoo hooge mate bevreemden, terwijl ZEd. zeker zal terug komen van de meeningals zoude mijne opvatting zijndat hij Alkmaars ingezetenen voor Croesussen aanzietik heb dat volstrekt niet beweerd maar alleen gezegd, dat, vermits we slechts zeer weinig Croe sussen in onze stad hebbendoor het voorgestelde tarief het bedrag, dat geheven moet wordenstellig zeker niet in de gemeentekas zou vloeien, en dat dit trch een der voor naamste vereischten eener plaatselijke belastingverordening behoort te zijn. En hiermede neem ik van het veel besproken onderwerp afscheid, U Mijnheer de Redacteur, dank zeggende, voor de opname dezer regelen in uw geacht weekblad. Alkmaar, H p yAN DER TAK. 6 Sept. 1878. In het nummer van 25 Aug. 1.1. dezer courantkomt de heer d. L. op tegen de beschouwingen over eene Directe Inkomstenbelasting, en doet de vraag: wanneer ze in theorie als de beste wordt erkend, waarom huivert men dan dezelve in praktijk te brengen? en daarop is mijn antwoord eenvoudig eene wedervraag: Waarom zijn er op maatschappelijk en zedelijk gebied zoo tal van zakendie in theorie ten hoog ste aanbevelenswaardig zijn, en die toch in de praktijk door zoovelcn worden veronachtzaamd en de wetgever, niet het minst de belasting-wetgever, moet met de praktijk rekening houdenen deze weet tochdat te velen geneigd zijn zich zooveel mogeljjk aan belasting te onttrekkenvooral wanneer dit straffeloos kan geschieden. Bij eene plaatselijke directe inkomstenbelasting tot een vooraf bepaald bedrag, geschiedt zulks natuurlijk ten koste van de eerlijke belasting schuldigen en van hendie niets kunnen verzwijgen of ver bergen omdat hunne inkomsten nauwelijks voor hunne be hoeften voldoende zijn. Volgens het verslag aan den gemeenteraad van Amsterdam, over de werking der inkomstenbelasting aldaar, opgenomen in het Algemeen Handelsblad van hedenzijn er aldaar 30084 aangeslagenenwaarvan 25C62 naar een inkomen van bene den f 3000. Zou het zoo algemeen als rijk geroemde Am sterdam meer dan 5/6 zijner gezeten burgers tellenmet minder dan 3000,— inkomen Of zouden er onder dezen tal zijn, die bij eerlijke opgave of juiste schatting, gebukt gaan ender den last van hun' hoogen aanslag ad 3 °/0ten gevolge der oneerlijke opgaven van zooveel anderen Met wijlen onzen afgevaardigde van Foreest ben ik het dan ook geheel eensdat eene inkomstenbelasting vooral de eerlijke burgers treft, terwijl tegenover de oneerlijken zeer moeielijkja bijna onmogelijk middelen van contrainte kun nen worden genomen. Na het vorenstaande acht ik eene repliek op de beschouwin gen van den heer C. IV. Bruinvis, voorkomende in het bij blad van het meergemelde nummer dezer courantminder noodzakelijk; alleen zij het mij veroorloofd, den heer Bruinvis op te merkendat ik in mijne publieke beoordeeling van zijn ontwerp niet in alle bijzonderheden ben getreden, omdat ZEd. mij na mijn schrijven aan de Commissie van Finan- t.iën persoonlijk had verklaard dat zijn ontwerp slechts als eene proeve moest worden beschouwdingediend vooral om, zooals hij zich uitdrukte, aan de zaak een stoot te geven. Ten slotte rust op mij de taak tot beantwoording van het artikel van den heer Martini van Ge/jenvoorkomende in het nummer dezer courant van 1 dezer. Ik kan daarbij mijne verbazing niet ontveinzen, over den toon van dat stukmaar wil gaarne aannemen, deze een on willekeurig gevolg is van ontevredenheid of boosheid, omdat ik mij met de door ZEd. aangegeven grondslagen van belasting niet kan vereenigen. Het zou mij weinig moeite kosten op dezelfde wijze te repliceren maar acht zulks om verschil lende redenen, maar vooral in 't belang der zaak niet nood zakelijk ja zelfs schadelijk. Ik wil dus alleen trachten ZEd. op zoo beknopt mogelijke wijze van zijne dwalingen te overtuigen. Allereerst echter zij mij de opmerking veroorloofddat het niet aangaat, geheel ongemotiveerd, iemands waarheids liefde verdacht te makenin bewoordingen, door ZEd. eene spreuk genoemddie echter in mijn woordenboek onbekend is dus ter zake. 1». ZEd. vraagt, of ik art. 243 der gemeentewet wel aan dachtig heb gelezenen daarop is mijn antwoord„wel zeer zekermaar met de daarop betrekking hebbende memorie van toelichtingdie zegtdat de bepaling der tweede zinsnede noodig iswil men beletten dat plaat selijke direete belasting in het wezen eene verhooging worde van de Rijks directe belasting." Bij een aanslag dus naar de huurwaarde der personele belasting, wordt dit voor verreweg de meesten eenvoudig eene verhooging dier Rijks belasting, en kan de toevoeging eener hulp grondslag voor enkelennaar het mij voorkomthet in dat artikel opgenomen verbod niet neutraliseren. Volgens missive van den toenmaligen Minister van Binnenlandsche Zaken van 29 Januari 1866 No. 308 afd. 2 (zie notulen gemeenteraad van 20 Juni 1866 No. 15) zijn dan ook daaromtrent toen reeds bedenkingen gerezen. Hecht ZEd. dus alleen aan de letter der wet, mij komt het voor, dat vooral op de bedoeling moet worden gelet, en om tot eene behoorlijke regeling van belasting te komen, en omdat de betrekkelijke verordening door de Hooge Re gering moet worden goedgekeurd. 2°. Vermeent ZEd. dat ik wat vlugtig heb kennis genomen van 't geen voorkomt op pag. 32 der gedrukte bijlage, waarvan een exemplaar aan ieder der leden van de Com missie van Finantiën door ZEd. werd aangeboden. Met verwijzing naar het 2e gedeelte mijner beschouwingen moet ik dit meest stellig ontkennen. Nu de heer Martini een gedeelte van het door hem aan bevolen tarief voor zijn inkomen-tax publiceertkan ieder beoordeelen of mijne bewering, dat die zoogenaamde loyale Onrlor hot afdnikkon xrari dit No. VGm6U16U Wij De 4 p.cts. geldleening, groot /70000, uitgeschreven door het polderbestuur van de Schermeer, is geplaatst door het kassierskantoor de heeren Coster 8f van Leeuwenalhier. Was het bezoek van vreemdelingen op den kermis- zaterdagin weerwil van het ongunstige weder's morgens reeds beduidend, 's namiddags, toen de jonge lieden uit den omtrek herwaats kwamen, werd het zeer druk ep 's avends waren alle tenten, danszalen enz. overvol. De vreugde werd ecu- ter droevig verstoord door een ongemeen geweldig onweder, welhaast gevolgd door het luiden der brandklok. De voor 3 jaren nieuwgebouwde boerenhuizing van J. Roskam, nabij de begraafplaatswas door den bliksem getroffen en stond spoedig in volle vlamzoodat de bewoner slechts tijd had om zijn talrijk gezin te redden. De brandweer mocht slechts slagen in het bewaren van de boetdaar het huis met in boedel en voorraad van hooi, graan en kaas geheel verloren was. Huis en inboedel waren verzekerd, doch niet tot het volle bedrag der schade. Iets verder, in de Egmondermeer, werden van de woning van P. Kraakman een stuk van den schoorsteen en een aantal pannen afgeslagenterwijl daar binnen éen klok van den wand en een kind tegen den grond geworden werden en het behangsel in een paar vertrekken in snippers op den grond teruggevonden is. In het O verdie werd een watermolen getroffen, zoodat een der roeden scheurde. Binnen de stad werden ten huize van den heer Mesman eenige verschijnselen waargenomen die het vermoeden wet tigen, dat ook aldaar de bliksem een doortocht heeft gezocht. Het kantoor der hypotheken en van het kadaster is den 2 Sept. in het daartoe bestemde gebouw aan de Gedempte Nieuw esloot overgebracht. Tot landmeter 3e. kl. is benoemd de aspirant-landmeter v. Os alhier. De heer J. Kraijenbeltpredikant alhier, is beroepen naar Hilversum. Bij het den 3 en 4 Sept. gehouden her- en toelatings examen aan de Rijks hoogere burgerschool alhier zijn bevor derd tot de 5e klasse de leerling IV. C. Bosman, tot de 4e klasse J. B. Hartman, tot de 3e klasse J. J. Halbertsma, tot de 2e klasse M. J. Schroder en K. Cohen Stuarten toe gelaten tot de le klasse H. L. v. d. PolD. J. Hamburger en P. Meurs. Mochten de pogingen, aangewend om geregeld gods dienstig onderwijs in modernen geest bij de Nederl. Herv. gemeente alhier in het leven te roepen, als geslaagd worden beschouwdin eene in de vorige week gehouden bijeen komst waarin tegenwoordig waren de kinderen en vele ouders of betrekkingen derzelven, hield de heer ds. de Vries, van Oudorp, eene hartelijke en opwekkende toespraak, waarna de lessen werden geregeld om met een 30tal kinderen in deze week het onderwijs aan te vangen. Om van dat onderwijs gebruik te maken kan men zich steeds aanmelden bij den president der commissie P. Bruinvis de Lange. 't Was 1.1. Donderdag een blijde dag voor de leerlingen der christelijke school alhier. Ten getale van 169 trokken ze in den vroegen morgen naar het stationomin een 4tal waggons gezeten, met den eersten trein naar Zandpoort te stoomen en van daar naar de Bloemendaalsche bosschen te wandelen. De feestviering werd geopend met een wel komstgroet en gebed door ds. Brummelkampde spelen wer den afgewisseld met het gebruiken van ververschingen en toe spraken door de hh. J. Kraijenbelt en B. van Schelven. lot ongeveer 4 uren bleef de jeugd daar bijeen. Niettegenstaande de vermoeienis heerschte toch nog een blijde en opgewekte stemming onder hentoen ze te 6 uren ongeveer door vele ouders en vrienden begroet, aan 't station uit den trein stapten. De meêgenome vaantjes werden weêr in optocht teruggebracht naar 't schoolgebouw in de Doelenstraat en daar de feestviering besloten met lied en dankzeggingan dermaal door ds. Brummelkamp. 't Geheel liet bij allen een zeer aangenamen indruk achter. Aan de voor 1879 ingediende gemeentebegrooting wor den de volgende bijzonderheden ontleend Inkomsten van bezittingen worden geraamd op 8256,la. 40 opc. op de grondbelasting voor de gebouwde eigendom men op 7800,—, 10 ope. op die voor de ongebouwde ei gendommen op t 490,50 opc. op de Rijks personeele belasting op 20800,—, 4'5 gedeelten dier belasting op f 39900,—. Hoofdelijke omslag op/30000, hondenbelasting op 1000, belasting op tooneelvertooningen op 200, school gelden (lager onderwijs) op 7000, minerval latijnsche school op 400, alle marktgelden (daaronder begrepen wik- en weegloonen) op 46000. Alle ontvangsten te zamen, waar onder het saldo van 1877 ad 6112,22, op 173545,79. De uitgaven worden op datzelfde bedrag geraamdwaar onder voor onvoorziene uitgaven f 7091,56. Hoofdst. I, kosten van huishoudelijk bestuur f 12446. Hoofdst. II, kosten van invordering der plaatselijke be- lastiagen 11036, waaronder kosten der IVaag t 5483. HoofcUt. III, kosten van onderhoud van gemeente-eigendommen, afd. I jaarwedden t 3250, afd. II onderhoud van gebouwen t 8995; hieronder is opgenomen laatste gedeelte van de her stelling van den Nieuwen Doelen 518, voor herstelling van bet stadhuis en de gerechtszaal f 4341; afd. III wegen, straten pleinenvaartenbruggenwallen enz. 42569,45. Ter vernieuwing of verlegging worden de volgende straten voorgedragen: de Hoogstraat, de Huigbrouwersteegde Hofstraathet Ritsevoorthet Zeglis de Kapelsteegde Achterwezelhet Fnidsen van de Hekelstraat tot de St. Annastraatde Zandersbuurtde Achter-Houttilstraatde straat bij de Vlotbrug en het Waagplein. Min of meer be langrijke herstellingen zullen ondergaande brug naar de Buiten banen buiten bet Klein-Nieuwland, de brug bij de Wognumsche buurt, die bij de Zoutkeet, die in den Singel over de Hoevervaart, die over den Bosmolen-tocht en die over den Kolmolentocht. De volgende wallen zullen worden hersteld: Voordam Zijdam en een gedeelte aan de Bierkade afd. IV lasten /315. Hoofdst. IV, kosten der openbare veiligheid en brandweer, afd. I jaarwedden f 8717,50, afd. II andere kosten 7515, waoronder voor straatverlichting 1 3750, voor kosten der schutterij f 2084. Hoofdst. V, kosten der plaatselijke gezondheidspolicie f 38o. Hoofdst. VI, kosten voor het onderwijs, afd I lager onder wijs f 28710, daaronder begrepen 511 voor inwendig verven van de meisjesschool, f 1399 voor herstelling van den gevel van dat gebouw en 561 voor vernieuwing der rookleiding in de armen-, tusschen en burgerschool, afd. 11 middelbaar onderwijs f 2574, hooger onderwijs f 1915. Hoofdst. VII, kosten van het armwezen f 12722,28, waar onder voor verpleqingskosten van arme krankzinnigen f 2750. Hoofdst. VIII, renten en aflossingen f 16250. Hoofdst. IX, pensioenen en wachtgelden /120U Hoofdst. X, verschillende uitgaven 5204, waaronder ste delijk mnziekcorps t 2500, uit keering aan de hervormde kerk f 1*1)0, museum f 500 enz. Hoofdst. XI, buitengeioone uitgaven f 2650 waaronder f 2550 voor wederinkoop van verkochte inschrijving 2%°/o N. W. Schuld. Door het stedelijk muziekcorps sullen op Zondag 8 Sept., des namiddags te 5 urenin den Stadshoutde navolgende stukken worden uitgevoerd: 1. „Le Prince de Galles", Pas redouble van Zinnen. 2. „Une Fête Venétienne", Grande Ouverture van Patrie 3. „Marie" Redowa van Labory. Grande Fantaisie sur le Ballet Coppélia van Leo Deslibes. 5. „Oranje NassauHohenzollern" Feest- marsch, gecomponeerd voor 24 Augustus 1878 door H. D. A. Götz. 6. Andante Réligieux pour Trombonne solo van Déthise. 7- „Liederkranz", Grosse Potpourri van Aeibig. 8. „Le Postillon", Introduction et Grand Galop van Faust. GEMEENTERAAD. Zitting van Dingsdag 3 September 1878. No. 9. Voorzitter de burgemeester A Maclaine Pont. Tegenwoordig 8 leden. Afwezig de heeren Vonk, Stuart Coster, IVellan, C. W. Bruinvis, T. L. hoorn en V.rhoeff, de 3 laatstgenoemden met kennisgeving wegens uitstedigheid. De Voorzitter opent de vergaderingwaarna 1. de notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. 2. Is gelezen een verzoek van den heer M. Kz. Jonges alhier, om vergunning tot afvoer van vuil- en hemelwater uit zijn perceelstaande op den hoek van het Hof en de gedempte Nieuwesloot, naar het gemeenteriool aldaar. Op voorstel van den Voorzitter dadelijk behandeld en de gevraagde vergunning tot wederopzegging toe onder de ge wone voorwaarden verleend. 3. Is overgegaan tot het benoemen van: a. eenen Wet houder tengevolge van de periodieke aftreding van den heer P. A. v. d. Drift. De heer v. d. Drift wordt herbenoemd met 7 stemmen de heer Conijn bekwam 1 stem. Onder dankzegging voor het in hem gestelde vertrouwen verklaart de heer van der Drift zich bereid die betrekking op nieuw te aanvaarden. b. eene 3e hulponderwijzeres aan de openbare armenschool, waarvoor wordt voorgedragen de eenige sollicitante Mej. P. J. C. Verhuist te Middelburg. Met 8 stemmen benoemd Mej. Verhulst. 4. Heeft de herstemming plaats over de in de vorige vergadering door den Voorzitter aan des Raads oordeel onderworpen vraag, of bet rapport der commissie van finan ciën op het rapport der commissie van bijstand in zake de verandering der Rootorensbrug dadelijk, dan wel bij gele genheid der behandeling van de gemeentebegrooting voor 1879 zal worden behandeld. Met 6 tegen 2 stemmen van de heeren Bosman en Bruin vis de Lange wordt besloten die behandeling aan te houden tot de behandeling der gemeentebegrooting voor 1879. 5. Daar geen der leden bij de gewone rondvraag iets m het midden had te brengen, sluit de Voorzitter de vergadering. ONDERTROUWD. 5 Sept. IVillem Grilliswedr. van Willemina Rigter, te Haarlem en Catharina van de Pollwed. Johannes Bernardus van de Polte Alkmaar. Ar ie Korver, te Uitgeestonl. alhier en Alexandrina Corinote Alkmaar. GEBOREN. 1 Sept. GrietjeD. van Pieter Evers en Grietje Pover. Petronella Johanna, D. van Martinus Knuist en Maria Catharina Hendrina Dekker. Johannes Hen- dricus, Z. van Gerrit Kager en Adriana Borst. Maria AgnesD. van Jacobus Zutt en Dieuwertje Lakeman. 2 ArieZ. van Gerrit Oudes en Antje Steen. Jo hannes HermannsZ. van Hendrikus Anthonius Lohman en Alida Hendrika Middeldorp. At'colaas, Z. van Gerrit Apeldoorn en Margaretha Zuurbier.^ 3 u Johannes, Z. van Jan Derk Elings 'en Catharina Pieternella Geertruida Terluin. 4 Johannes Gregorius. Z. van Agidius Jelis Pekelharing en llisabeth Anna Blom. OVERLEDEN. 18 Aug. Elisabeth Schuuring, wed. Lambertus Johannes Jon kers, 48 j., overleden te Amsterdam. 2 Sept. fVijnanda Reeser, echtgen. van Dirk Rooderwijn 38 j. Jan Hekket58 j. en 11 m. 4 h Jacoba Tatnisechtgen. van Jan Rijsman 58 j. Jan Groot62 jwonende te Heilo. 6 Johan Gerard Joseph, Z. van Theodoor Kraakman en Anna Bertels 9 m. 5 Moesgrond, achter 3 VEILING VAN VASTE GOEDEREN. 4 September. Door den Notaris J. BAKKER SCHUT. Huis, O.z. Zakkenstraatsectie B, 930. Str. IVPraalder f 560, - W.z. i' sectie B, 1627. Str. JHofstede 410, O z. Gr. Nieuwland sectie B. 1499. Str. P. Geurts 590, v sectie B, 1498. Str. J. Duits 600, en 4, sectie B, 1500. St-r. J. ter Haak 500, 6 Huis, O.z. Hofstraat, sectie B, 818. Str. D. Higgers 715, 7 Z.z. Vijverstraat, sectie B, 985. Str. J. Kluft 670, 8 N.z. Oudegracht, sectie B, 907. Str. D. Wiggers 775, 9 Ramensectie A 230. Str. A. v. d, Voort 805, 10 sectie A233. Str. A. v. Geenhuysen 1335, 11 Z.z. Koningsweg, sectie A, 2292. Str. H. Schuyt 965, 12 sectie A, 2293. Str. W. Praalder 1220,— 13 t sectie A204. Str. J. Hofstede 805, (Afslag 11 September.) Alkmaar 2 Sept. Aangevoerd 579 Paarden en Veulens, paarden f 75 a 850, veulens 70 a 140, 1 Koe t 250, 150 vette Kalveren f 48 a 1508 nuchtere dito /13 a 20, 677 Schapen 21 a 35, 113 vette Varkens 0,48 a 0,54 per kilogr., 45 magere dito 12 a 16. 6 Sept. Kleine Kaas 34commissie f 35 middelbare 35, laagste prijs 18, aangevoerd 613 stapels, wegende 133258 kilogr. Ter graanmarkt aangevoerd 2655 heet., Tarwe f 7,75 a 10,12% Rogge /7a 7,40 Gerst 5 a 6 idem Chevelier f 6,25 a 7,50, Haver 3,50 a 5,75, bruine Boonen f 12, rood Mosterdzaad 16 a 18,87% geel dito 17 a 19, Koolzaad 11,50, Karweizaad f 18, blauw Maanzaad 10, Erwten groene f 13 a 17 graauwe 16 a 19, vale f 10 a 17 witte 12 a 14. 7 Sept. Aangevoerd 24 Koeien '140 a 225 15 nucht. Kalveren li a 27, 365 Schapen f 16 a 32, 247 magere Varkens 14 a 22 321 Biggen 3 a 7 8 Bokken en Geiten f 3 a 10 Boter per kop 92% a 100 ets. Haarlem 2 Sept. Aangevoerd Roode Tarwe 110,15, Witte dito 9,25 a 9,75 Rogge 5,40 a 6,25 Haver f 4,50 a 4,87%, bruin Mo-terdzaad 19 per mud, Karweizaad 18,50 per 50 P. 4 Sept. 14 Koeien f 150 a 270, 3 Stieren 84 a 110, 7 Vaarzen 100 a 140, 23 nucht. Kalveren 14 a 24 2 vette dito 50, 109 ;Schapen f 20 a 30, 44 Lammeren 10 a 20. Kleine kaas 33aangevoerd 134 st„ we gende 31118 kilogr. Hoorn 5 Sept. Kleine Kaas 35commissie 34 mid- elbare 34, aangevoerd 284 st., wegende 75216 kilogr. Purmerende 3 Sept. Aangevoerd 290 stapels Kaas, Boter 1,10 a 1,20 per kgr., 272 Runderen, 23 Paarden, 138 vette Kalveren 0,60 a 0,80 per kilogr., 69 nuchtere dito 10 a 30, 111 vette Varkens 0,44 a 0,52 per kilogr., 80 magere dito 12 a 24, 319 Biggen 3 a 5, 1826 Schapen en Lam meren, 800 mudden Appelen/ 2 a 3, 200 mudden Peren f 4 a 6 per mud, Kippeneieren f 3,50 a 4 p. 100. Uitgeest 4 Sept. Aangevoerd 24 Schapen 28 a 3138 magere Varkens 6 a 23,50, 215 koppen Boter (van 0.G5 kilo) 0,85 a 0,95, 475 Eieren 3,50 a 4 per 100. Schiedam 5 Sept. Moutwijn 11,25, Jenever f 16,75. Zaandam. 5 Sept. Kleine kaas 33,50 aangevoerd 67 st. Londen 2 Sept. 3700 Runderen 4.6-6, 11000 Schapen en Lammeren 5 6-7, Kalveren 5.6-6.6, Varkens 4-3.9, 5 Sept.. J. 100 Runderen. 4000 Schapen en Lammeren, 200 Kalveren Varkens 4-4.10. Amsterdam 7 Nederl. C. N.Sch. 2(pet, dito dito 3 dito dito 4 Spanje, Obligat. 1 dito Binnenl. 1 Portugal 1853 3 Rusl. 1798-1816 5 Oblig.-leen.1864 5 Aand.Z.Rs.1864 5 dito dito 1866 5 Ocstenr. Obl.inp. 5 dito in Zilver 5 Aandeelen 1864 Turk. Obl. 1865 5 pet. Egypte 1876 6 N.Amerika 1885 6 pet. dito 1904 5 C21J 75; 98; is; 50A 94 9o; 146; 147 52;; 54 120 13 Overigens onveranderd. 1878. Brazil. Obl.l 865 5 pet. Jie«'coObl.]851 3 Maatsch.expl.Staats-sp. 108 Gr. Russ.Sp.-M. 5 pet. 115; Russ. Sp. Kiew Brest 651 A and. Balt.-Spoorweg Illin. Cent..-Spw. Mts. Ct.v.Aand. Chicago N. West Cert. UnionPac.Hoofdl.6 Chicago Z.W. 7 St.Vinccnt.Br.7 Alt.Miss Ohio 7 Peru 1870 6 1872 5 Aand. Erie-Spoorw. Union Pacific. SanJoaquinValley 6 pet.. 47 j 66; 103; I 98 13; ii t is; van E L Z A 8 en A. M. HABICHT. Koegras, gem. Helder, 4 Sept. 1878. Getrouwd E. A. J. WILRENS, van Alkmaar, en E. J. SEBIL, die, mede namens wederzijdsche familie hartelijken dank betuigen langstelling. Tilburg voor de veelvuldige blijken van be- September 1878. Getrouwd GERBBAiND SIEBRAND HENDRIKS en ANNETTA LUCIA MEIJER, diemede namens wederzijdsche familiënhunnen welgemeenden dank betuigen voor de bewijzen van belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. Haarlem, 5 September 1878. Bevallen van een Meisje M. C. H. KNUIST DEKKER. Alkmaar, 1 September 1878. Voorspoedig bevallen van eene welgeschapen Dochter B. HUIZER VAN REENEN, geboren SMIT. Schermeer, den 1 September 1878. Voorspoedig bevallen van eene Dochter J. E. van VLADERACKEN—van FOREEST. Delft, 4 Sept. 1878. Bevallen van een welgeschapen Zoon E. A. PE KELHARING-BLOM. Alkmaar, 4 Sept. 1878. Voorspoedig bevallen van een Zoon G. DE GEUS OLIJ. Schermeer, gem. Ursem, 4 Sept. 1878. Algemeene kennisgeving. Voorspoedig bevallen van een Zoon M. Bl.EE- KER, zeergeih'fde echtgenoot van F. B. HOFSTEDE. De Kruisberg, bij Doetinchem 5 September 1878. Den 22 Augustus overleed onze lieVeling MARIA GEERTRUIDA, in den aanvalligen leeftijd van bijna 2 jaren. W. F. ADOLE. Alkmaar, 1 Sept. 1878. C. ADOLF—van Eeken. (Verzuimd vroeger op te geven. Heden overleedtot diepe zijne broeders en zusters en droefheid van ous van haar, met wie hij weldra door den echt hoopte vereenigd te worden onze geliefde jongste zoon ARIEN, in den ouderdom van ruim 23 jaren. Veenhuizen, C. GROOT. 1 September 1878. Pe. WONDER. kortstondige Echtgenoot van Op den 2 September isna eene ziekte, overleden mijne dierbare WIJNANDA KEESER, in den ouderdom ruim 38 jaren; mij nalatende 2 kinderen, te jong om het verlies te kunnen beseffen. Alkmaar, 7 Sept. 1878. D. ROODERWIJN. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed plotseling mijn geliefde Echt genoot JAN HEKKET, in den ouderdom van 58 jaren en 11 maanden, diep betreurd door mij en zijne kinderen, leder, die hem gekend h eft, zal beseffen wat wij in hem verliezen. Alkmaar, M. VINK, 2 Sept. 1878.Wed. J. Hekket. Heden overleed, na voorzien te zijn van de II. II. Sacramenten der stervenden, JAN GROOT, in d°n ouderdom van 62 te Heilo. Alkmaar, 4 Sept. 1878. Den 5 Sept. overleed te Coblenz, na eene kort stondige ziekte, mijne geliefde echtgenoot ANNA MARIA LAAN, tot diepe droefheid van mij, hare moeder, kinderen en behuwdkinderen. A. J. P. OORT. Eenige en algemeene kennisgeving. Op verlangen van de overledene zullen grene uiterlijke teekenen van rouw gedragen worden. jaren, in leven gewoond hebbende De Famili e. Heden overleedin den ouderdom van negen maanden, onze jongste lieveling JOHAN GERARD JOZEF. Til. KRAAKMAN. Alkmaar, A. KRAAKMAN 6 Sept. '78. Beetels.

Alkmaarsche Courant | 1878 | | pagina 2