i No. 43. Tachtigste Jaargang. 1878. Groote Koemarkten te Alkmaar, Groote Paardenmarkt, ZONDAG 27 O C T O B E h. (Sc&ceUe op llaandag, 4 November. lloensdag, SO op Woensdag, 13 November 18*8. Oostenrijk en de Oostersche kwestie. OTckclijkscïte Berichten Utinnenland. ■Sylaös-iHcuttJsj. In 3-j: ?e f. MarHl- en Beursberichten. A Deze Courant wordt wekelijks uitgegeven en ia verkrijgbaar op Zaterdag avond te 7 uren. Prijs per kwartaal 0,65, franco per post f 0,8 O, afzonderlijke nommers 5 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers HERM'. COSTER ZOON. De Advertentiën kosten van 15 regels f 0,75, voor elke rege' meer 15 Cents; groote letters naar plaatsruimte. Bij inzending tot Zaterdag namiddag 1 uur, wordt voor de plaatsing in het eerstvolgend nommer ingestaan; ingezonden berichten een dag vroeger. Bij deze Courant behoort een bijbladbevattende weke lijkse/ie berichten. BURGEMEESTER enWETHOUDERS van ALKMAAR brengennaar aanleiding van art. II van het reglement betreffende de kamers van koophandel en fabriekenvastge steld bij koninklijk besluit van 9 November 1851 (Staatsbl. no. 142), gewijzigd bij dat van 11 Augustus 1859 (Staatsbl. no. 80), ter kennis van de belanghebbenden dat op Donderdag 21 November 1878, des morgens van 10 tot 1 ure ten raadhuize dezer gemeente de verkiezing zal plaats hebben van vier leden voor de kamer van koop handel en fabrieken alhier, in vervanging van de met ultimo December e. k. periodiek aftredende ledenterwijl de vast gestelde lijst van kiesgeregtigden van af heden, ter gemeente secretarie van des morgens 9 tot des namiddags 2 ure terinzage voor de belanghebbenden is nedergelegd. Burqemeester en Wethouders voornoemd, Alkmaar, A. MACLAINE PONT. 17 Oct. 1878. Re Secretaris, NUHOUT van dee VEEN. SOLLICITANTEN naar de betrekking van marktmeester der kleine veemarkten, op f 150 jaarwedde, worden verzocht zich daartoe bij het gemeentebestuur van Alkmaar aantemeiden voor 29 October 1878. Lijst van brieven, waarvan de geadresseerden unbekendzijn, verzonden gedurende de 2e. helft der maand Sept. 1878. J. BoumanP. Waterschot, Amsterdam; P. J. Gijbeis, BennenbroekHk. Schouten Egmond a/d. HoefC. Los Heemskerk; B. Spies, Leeuwarden WestenbergenNoord- wijkerhoutBeldwolff, Rotterdam; A. Stam, Scheveningen; C. Houtkoper, ZuidscharwoudeW. Timmerman, 't Zandt; Mej. F. Hubeck (niet vermeld). Van de Hulpkantoren Oterleek: Mej. A. Jansen, Amsterdam. Woqnum: A. van der Wel, Amsterdam. P O L I C I E. Ter terugbekoming is aan het Commissariaat van Policie het navolgende voorhanden alseen eindje ijzeren ketting, een zeemlederen handschoen, een portemomaie9 zakken haver en 2 pakken ledige zakken. „Ik hoop, dat mijn kleinkinderen de Turken nog in Europa zullen zien," schreef honderd jaar geleden Keizerin Maria Theresia toen er over een verdee ling van Turkije tusschen OostenrijkRusland en Pruisen werd onderhandeld. Haar wensch is ver vuld. Ook na den laatsten oorlog blijven de Tur ken in Europamaar Oostenrijk schijnt niet zoo afkeerig meer van een verdeeling van het Otto- manische Rijk. „Wat voordeel zouden wij er bij hebben? vroeg de verstandige Keizerin Het zou voor ons een hoogst gewaagde en gevaarlijke onderneming zijn, vooral in haar gevolgeneen nog ongelukkiger gebeurtenis dan de verdeeling van Polen, die ik steeds diep betreur, en zij zou veel meer ten bate komen van mijne reeds zoo geduchte na buren dan tot heil van mijn rijk. Tenzij het on vermijdelijke moet gebeurenzal ik nooit mijne toe stemming geven tot de ontbinding van het Turk- sche Rijk." Zou thans het onvermijdelijke moeten gebeuren nu de Oostenrijksche regeering wel niet toestemt in een verdeeling van Turkije, maar er toch een deel van bezet, ten spijt van den Sultan en ondanks het wanhopig verzet van een deel der bevolking? Ja, antwoordt Andrassy de RijkskanselierOostenrijk heeft geen oorlog willen voeren om de Turken ten on der te brengen, noch om hen te verdedigen; maar thans mocht de regeering zich niet onttrekken aan een deel van de taakdie Europa had te vervullenthans mocht zij het aandeel in het moeilijke werk, dat de mogendheden in onderling overleg haar opdroegen niet van de hand wijzen. Zij heeft Bosnië en de Herzegowina bezet, en daarmede heeft zij naar de meening der Ministers in het welbegrepen belang des lands gehandeldwant door die bezetting kan zij het Panslavisme in bedwang houden. Het Panslavisme is de nachtmerrie der Hongaren. Niets vreezen zij meer dan eene uitbreiding van den invloed van den Slavischen volksstam en dientenge volge daling van eigen invloed en gezag. Thans zijn zij de eerstende machthebbenden de toonge- vers in de landen aan gene zijde van de Leitha, en op dien rang zijn zij ten hoogste naijverig tegenover Slaven en Croaten. Daarom werd ook de bezetting der beide Turksche landen, ofschoon om de belang' rijke offers in geld en bloeddie zij eischteook door velen in Weenen afgekeurd, het heftigst be streden te Pesth, en toegejuicht in den Landdag van Croatie en Slavonië. Deze maatregelzegt het adres van antwoord op de openingsrede, is eene be langrijke schrede op den weg naar de toekomstige grootheid der monarchie en ter vervulling van den eed die de Koningen van Hongarije en Croatië bij hun kroning afleggen dat zij zullen trachten al de landen terug te winnen die door den tegenspoed der tijden verloren gingen. De bezetting is in de oogen der Croaten en Slaven natuurlijk niets anders dan de voorlooper van de inlijving der beide landen en het groote doel kan volgens hen op geene an dere wijze bereikt worden dan door de vereeniging van CroatieSlavonië en Dalmatiëwaarbij dan later Bosnië en de Herzegowina gevoegd moeten worden, om zoo te zamen het hechtste bolwerk van den staat aan de zuidoostelijke grenzen te vormen Te vergeefs maakten enkele bezadigde leden de ijveraars opmerkzaam op de omstandigheid dat er tot nog toe alleen sprake was van een bezetten en een beheeren van de Turksche provinciën door Oos tenrijk en geenszins van een inlijving. Slechts zeven leden stemden tegen het adres. Te Weenen tracht daarentegen de Minister van Einanciën de gemoe deren tot rust te brengen door de verzekering te geven dat de bezetting niet langer zal duren dan noodig zal zijn om de rust te doen herstellen en de kosten te doen vergoeden in 1880 zouden de gewesten zeiven het beheer overnemen. Misschien waarschijnlijk zoo men wil, zal de loop der zaken zoo zijn als deze Oostenrijksche Minister voorspelt maar de omstandigheden zouden er ook wel eens verandering in kunnen brengen. Zooveel is zeker, dat Oostenrijk door deze bezetting meester blijft van den toestand aan zijn grenzen en dat de verzeke ring dat het doel is geweest beheersching van het Panslavismeveel zal bijdragen om den storm die te Weenen en te Pesth tegen het Ministerie begon op te steken te doen bedaren. Dat echter Oosten rijk op den duur in staat zal zijn de vereeniging van landen, die door dezelfde of nauw verwante volksstammen worden bewoond, te verhinderen, is een andere vraag die wellicht eerst na jaren door de feiten beantwoord zal worden. Het heeft de ver eeniging der Italiaansche landen niet kunnen be letten en evenmin die der Duitsche. Een regeering heeft echter allereerst te letten Op de eischen en nooden van het oogenblik en kan zich daarbij wei nig bekommeren om allerlei gebeurlijkheden in de toekomst. Toch dient zij zooveel vooruit te zien als voor een scherp oog, dat de teekenen der tijden waarneemt, mogelijk isen eene bepaalde richting te kiezen. Gelukkig wanneer zij die niet kiest tegen wind en stroom tegen den natuurlijken en in betrekkei ijken zin noodw.endigen gang der zaken Wanneer wat moeilijk uit kan blijven de Turksche macht in Bosnië en de Herzegowina be zwijkt en de Turksche bewoners in die gewesten hetzij naar andere streken verhuizenhetzij van in vloed beroofdzich in enkele dorpen samentrekken en allengs in aantal verminderendan .zullen de Serviërs en de Montenegrijnen steeds een vereeni ging met hun klein gebied blijven begeeren en zoo veel mogelijk bevorderen. De Croaten en Slavoniërs in Oostenrijk zullen evenzeer de verloste broederen tot zich roepen, en Oostenrijk zal daarvan altijd de moeilijkheden ondervinden. Onmogelijk is het niet, dat hetom te groote vereeniging van Slavische landen buiten zijn grenzen en de onvermijdelijke aantrekking daarvan op zijn eigen Slavische provin ciën te voorkomen ten slotte zal doen wat thans de Landdag van Croatie en Slavonië wenscht. Maar dan zal het ook niet langer met een splitsing van zijn binnenlandsch bestuur in twee groote deelen kunnen volstaan. De Slaven zullen dan een zelf standig deel van de monarchie moeten vormen en niet langer in het gevolg der Hongaren kunnen medegaan. Of zal Oostenrijk er eenmaal toe moeten komen om Croatie en Slavonië los te latenzooals het Venetië en Lombard ije heeft losgelaten en zal uit de vele kleine Slaven-staatjes eenmaal een vereenigd rijk ontstaan Ongetwijfeld in de eerste jaren nog niet. Het congres van Berlijn moge een diplomatiek kunstwerk zijnveel zekerheid voor het tegenwoordige en veel licht voor de toekomst heeft het nog niet aangebracht. Overal heerscht nog ver warring. Nevelen en duisternis blijven zweven over de geteisterde landen, en in gespannen verwachting blijft men uitzien naar de nieuwe wereld die uit dezen baaiert rijzen zal. stelde gelden zal aan de bemanning van de Barendsz. ieder een zilveren tabaksdoos met inschrift worden geschonken. Aan de lieeren Jan Zuurdeeg en Zoon, fabrikanten van wollen dekens te Leiden, is, behalve de zilveren medalje voor hunne firmade bronzen medalje voor den oudsten knecht der firma (54 jaren dienst) en eene eervolle vermelding voor den meesterknecht hunner fabriek (80 jaren dienst)op de wereldtentoonstelling te Parijs toegekendook nog bet lid maatschap der Académie nationale agricole manufacturière te commerciale te Parijs aangeboden. Nieuwe Ondernemingen. Op de te dempen Plantage- Muidergracht te Amsterdam zal een panorama worden op gericht, in den trant van dat in de Champs-Elysées te Parijs. Daartoe is den 19 eene maatschappij opgericht, niet, een ka pitaal van f 250,000 dat grootendeels geplaatst is. Onderwijs. Aeten voor de fransche taal zijn te Haar lem verworven door J. Iiam van Broek op Langedijken F. A. Kies, van Egmond aan Zee. De gemeenteraad van Beverwijk heeft, besloten tot oprich ting eener school voor meer uitgebreid lager onderwijs voor jongens. De hoofdonderwijzer zal genieten f 1200 en voor huishuur 400, terwijl f 900 voor hem beschikbaar zal zijn om een hulponderwijzer te bezoldigen. Den 22 is in eene vergadering van „hroederen" uit Amster dam Rotterdam 's Gravenhage en Utrecht besloten eene vereeniging op te richten voor hooger onderwijs allereerst tot het vestigen eener theologische faculteit te Amsterdam. Kerkelijke Zaken. Den 20 is te IJmuiden in een daartoe gehuurd locaal, door den predikant, van Velsen de eerste wekekjksche godsdienstoefening gehouden. Kunst. Den 21 is in Arti et Amicitiae te Amsterdam eene tentoonstelling geopend van schilderijen van levende meesters. Zij telt 322 kunstwerken van ongeveer 200 inzenders. Aanbestedingen. Te Gorinchemhet maken van een fort bij Giessengeraamd op 278,000minste inschr. C. D. Kleynte Moerdijkvoor t 293,000. Den 19, te Yelsen het verbouwen van het Hötel garni Vuinlustaan den Jangijsenvaart, aldaarminste inschr. Woud, te Amsterdam, voor f 24.871. Bouwwerken. De herstelling van den grooten toren te Breda, p.m. 100,000 gekost hebbende, aangevangen in 1843 is thans voltooid. Aanvankelijk droeg de stad alleen de kosten, later hielpen ook de provincie en het Rijk. Ook de geruimen tyd geduurd hebbende herstelling van het stadshuis te 's Hertogenbosch is thans afgeloopen. Den 24 is de nieuwe Maasbrug welke Rotterdam met Eijenoord verbindt, voor het verkeer opengesteld. Giften. Wijlen mr. S. E. Bijkerk heeft aan het nederl israël. armbestuur te Amsterdam vermaakt f 10000 4 p.c. inschrijving Nat. Schuld. Rampen. Op Rottum is den 17 gestrand het schip Joseph, van Riga naar Delfzijlde equipage is gered, maar het schip verloren. Te Utrecht heeft den 19 eene burgerdochter hare zuster bedenkelijk aan het hoofd gekwetst met een revolver, welke zij op het wapenrek van een bij hen inwonend maar afwezig student gevonden had en welke zij niet geladen waande. In den nacht van 2122 is de branderij van C.v.d.Zwet, te Leiden, geheel afgebrand en een belendend huisje zwaar beschadigd. Het stoomschip Stad Vtissingen, van de Maatschappij Zee land, heeft den 22 's nachts op de Noordzee den engelschen schoener Champion aangevaren, die zonk en heeft zelf eene schade hekomen, welke op f 60000 geschat wordt. In ont redderden toestand geankerd is de Stad Vlissingen, waarop de bemanning van den schoener gered wasdoor de Prinses Marie op sleeptouw genomen en naar Queensborougt terug gebracht. Onderweg brak de sleeptros en werd een der pas sagiers, een duitscher, doodgeslagen. Den 23 zijn door het inslaan van den bliksem verbrand de verfmolen de Trompvan de firma P. Schoen 8f Zn. te Westzaan, en een watermolen aan het Barnegat nabij Oost- zaan. Dezelfde molen was eenige weken geleden door den bliksem getroffen zonder in brand te geraken, en den 17 Maart 1877 was de daarin wonende molenaar door den bliksem gedood. PER TELEGRAAF, Hoorn, 26 Oct. 1878. De protestantsche kerk met toren zijn hoogst waarschijnlijk door het inslaan van den bliksem totaal verbrand, de belende perceelen zijn gespaard, verdere ongelukken niet te betreuren. De kroonprins en de kroonprinses van Denemarken zijn den 20-uit den Haag naar Parijs vertrokken. Prins Alexander is den 21 te 's Gravenhage teruggekeerd, laatstelijk komende van Parijs. Volgens het Dagblad heeft de prins er geen oogenblik aan gedacht, zich buiten Neder land te vestigenmaar zal hij weder een gedeelte van den winter in Algiers doo brengen. Prins en prinses Hendrik zijn den 24 van Soestdijk te s Gra- venhage teruggekeerd. Prinses Marianne is dien dag naar Wiesbaden vertrokken. Verkiezingen. Den 24 Uctober is te Zaandam tot hoofd ingeland van den Hondsbossche en Duinen tot Petten voor het :le. distriet van Waterland, verkozen de lieer C. Corver van Wessemdijkgraaf van den polder van Westzaante Zaandam. Staten-Generaal. 2p Kamer. De regeering heelt een wetsontwerp aangeboden tot bevordering van den aanvoer van vrije arbeiders in Suriname. Zij wil de bezwaren uit den weg ruimenwelke de immigratie belemmeren en de gebreken van het tegenwoordige stelsel wegnemenen daar door de welvaart dezer vrucht bare kolonie bevorderen, zoodat kapitaal en kennis zullen kunnen toevloeien, waardoor de vermeerdering van productie mogelijk zal worden. Er wordt een immigratieionds opgericht, zeer ten voordeele der planters en arbeidsaanmoediging. Benoemingen. Volgens kon. besluit van 8 Oet. ruilen jr. mr. M. J L. JH. A. Heldewier en mr. L. A. H. bn. v. Ittersum, Zr. M". minister-residenten te Konstantinopel en Madrid, onderling >an betrekking. De Koning heeft dr. C. E. v. Koetsveldpredikant te 's Gravenhagetot hofprediker benoemd. Mr. G. J. Rivecommies-redacteur bij het gemeentebe stuur te Amsterdam, is benoemd tot mede-redacteur van de Neue Freie Pressete Weenen. Eerbewijzen. Den 23 is, in bet, Amstel-Hótel te Am sterdam onder presidium van den burgemeestereen diner aangeboden aan de officieren van de Willem. Barendsz., waar aan 82 personen deelnamen. Onder de tegenwoordig zijnden bévouden zich de heeren Clemens Markham secretaris van het Aardrijkskundig Genootschap te Londen, en kapt. Mark hamde onverschrokken Noordpoolvaderdie de reis met de Alert maakte. Uit de voor het diner beschikbaar ge- in de kracht zijns levensde heer van den gemeenteraad en van de kamer Amsterdam, en J. M. Otto, violist. De beer Proschart boeide als gewoonlijk zijne toehoorders door de prachtigezuivere tonen, die hij zijn instrument weet te ontlokken. Vooral was zijne voordracht van de Varialions van Arlan en het Ave Maria van Schubert overheerlijk. De heer Otto overwon met glans de technische moeilijkheden van de Romance en Bohémienne van Pieuxtemps en bracht beide nummers onbe rispelijk ten geboore. De liedertafel zong Donkre buien aroeien van Jb. Kwast en Roeierslied van de Vlieghwaar mede zij onlangs op den zangwedstrijd te Amsterdam een prijs behaalde, benevens Omhoog van Heinze en die Belhcnde van üiabelli. De zangers namen de nuances goed in acht intoneerden zeer zuiver en bewezen een schoon klank gehalte en beschaafde voordracht te bezitten. Onder de be kwame leiding van den heer Schuurman kwam dus elk der zangnummers geheel tot zijn recht. Na afloop van ieder nummer werden de solisten en zangersdoor liet in groote getale opgekomen publiek, luide toegejuicht. Het Roeierslied moest, op dringend verlangen der toehoorders, herhaald worden. Woensdag a.s., 3U October, wordt in de zaal van den heer v. Tellingendoor het tooneelgezelschap der heeren he Grasv. Zuylen en Haspels, opgevoerd het tooneelstuk „De familie Fourchambault"van Em. Augier, dat thans ook door „het Nederlandsch Tooneel" gegeven wordt en elders grooten opgang maakt. Wij verwachten, dat alsdan eene talrijke opkomst den ondernemer zal loonen voor de groote kosten welke hij zich getroost om ons publiekdoor goed aange schreven artistente doen kennis maken met het nieuwste dat op tooneelgebied verschijnt. Te meer mogen wij dit vertrouwen omdat wij dezen winter voor geene overlading te vreezen hebbendaar de heer v. Tellingen om de 4 weken eene voorstelling denkt te geven enzijn wij wel ingelicht, bij den heer Switzar geene voorstellingen bij abonnement zullen plaats hebben. Bij kon. besluit van 8 Oct. is de strafgevangenis de Kruisberg bij Doetinckem levens bestemd tot kulphuis van verbetering en opvoeding voor jongens die volgens art. 66 Wetb. v. Strafr. zijn vrijgesproken doch gedurende een be paalden tijd in een huis van verbetering worden opgevoed eerstdaags zullen 50 knapen uit bet overbevolkte gesticht alhier derwaarts worden overgebracht. Voor het examen van hulponderwijzer is te Haarlem geslaagd de heer O. v. Setten. B U R U E R L IJ K E STAND ONDERTROUW L>. 24 Oct. Gernt Jurrien Raadman te Nijmegen, en Henriet te W ilhelmina Elize van Ravenhorst. Johames Schouten en Antje Malelijt. Her mams Blokdijk en Hendrika Wilhelmina van Roek. Hendrik Christiaan Gran- dadam en Aaltje Bruin. Hermann August Brunklaus en Maria Anna Goes. Anthonius Framiscus van Kesselte Haarlem, en Elisabeth Hens, te Haarlem, onlangs alhier. Harman Wijnants Corbiéwedr. van Catharina Prumper, en Johanna van der Hoorn, beiden te Haarlem, eerstgen. onl. alhier. GETROUW D. 20 Oct. Hendncus Muelinkwedr. van Jansje Worst, en Johanna Schottman. Gerrit Uuinmayer en Johanna Catharina Polharst, Willem Bek en Charlotta Paulina Pasman. GEDORLN. 19 Oct. Helena, van Pieter de Hoijer en Johanna Mag- dalena Hart. Geertruida CorneliaU. van Fran- eiscus Witte eu Johanna Antonia Maria Netten. 20 u Jantje, D. van Quirinius Snijder en Bregje Lange dijk. Pieter Jakobus, Z. van Hendrik Wuis en Gerritje de Graaf. OVERLEDEN. 20Oct. Simon Cornelis Coster, 46 j. 21 n Dieuwertje Kok, 71 j. Keeltje Boes, ecktgen. van Johan Fredrik Huster, 54 j. 23 Lodewijk van der Putten, 48 j. 24 n Keeltje Wiedijk, eehtgen. van Lieuwe de Vries, 38 j. VEILING VAN VASTE GOEDEREN. 24 Oet. Door den Notaris W. E. G. L. GOUWE. 1. WinkelhuisO.z. Houttilstraatsectie A, 1683. Str. J. J. Tesselaarf 9000,-llOu- 2. Vier Woningen onder één dak en Tuingrond, Geest, Aie- 1205 en 1206. Str4875,-e.« (Afslag 31 Oct.) it B- 3r Den 20 overleed S. C. Coster, lid van koophandel eu fabrieken kapitein der d. d schutterij. Zijn verlies wordtals dat van een werkzaam en nuttig lid der maatschappij ook huiten den kring zijner betrekkingen, zeer betreurd. De begrafenis had den 23 onder groot be toon van deelneming plaats; gedurende de teraardebestelling van het lijk voerde^het muziekcorps der schutterij de „Marches funèbre"s van Beethoven en Rossini uit. Den 22 werdten aankoore van een talrijk publiek de eerste volksvoorlezing gehouden door den heer Boeke die op zeer bevattelijke wijze, door afbeeldingen en proeven toegelicht, eene verklaring gaf der fabricatie van „een vijand, die zich als een vriend voordoet": de jenever. A.chtervoïgens besprak bij de omzettingdoor invloed van het gerstemout, van het zetmeel der granen in druivensuiker, en die, onder invloed van de gist, van druivensuiker in alcohol, vervolgens de afzondering van laatstgenoemde vloeistof door destillatie en hare bevrijding van de onsmakelijke en zoo schadelijke foeseloliedie te meer aanwezig is naarmate goedkooper grondstoffen, aardappelen b.v. in plaats van rogge, zijn gebezigd. Hij deelde mede, dat de schandelijke misdaden, waartoe in Engeland de drinkebroers meermalen vervallen voornamelijk toegeschreven worden aan het gebruiken van onvoldoend gezuiverden en daardoor minder kost.enden sterken drank, en dat ook hier te lande sommige verkoopers zich niet ontzienzich van den goedkoopen moutwijn te bedie nen, waardoor het gevaar van het. misbruik van sterken drank des te grooter wordt. Ten slotte wees hij met cijfers aan in welke verontrustende mate het drankverbruik ook in onze gemeente toeneemt, en hoe zulks inzonderheid is toe te schrij ven aan het groot aantal gelegenheden waar sterken drank te bekomen is1 op de 63 inwonersof in 1 van de 13 huizen en spoorde hij zijne hoorders in warme bewoor dingen aan tot ondersteuning van bet streven van den Mul- tapatiorsbond, die van de regeering wettelijke bepalingen tot beperking van den drankverkoop, door vermindering van het aantal drankhuizentracht te verkrijgen. Een adres in dien zin ligt, gedurende eenige dagen ter teekening bij den boekhandelaar P. Kluitman alhier. Aan den heer A. Copes v. Hasselt alhieronlangs op zijn verzoek ontslagen als bewaarder van de hypotheken, het kadaster en de scheepsbewijzen, is een pensioen verleend van f 1954. Zondag j.l. gaf de liedertafel Alkmaars Mannenkoor i/Arioneen vocaal en instrumentaal concert, dat, bij uitzon dering ook voor niet-leden toegankelijk was gesteld. Als solisten traden op de lieeren P. Froscharltrompettist van Alkmaar 21 Oct. Aangevoerd 5 Koeien 195 a 260, 101' de vette Kalveren f 48 a J.25 5 nuchtere dilo f 13 a 21 1702 Schapen f 26 a 38217 vette Varkens t 0,40 n 0,52 per kilogr., 9 magere 10 a 16, 2 Bokken en Geiten 7 a 10. ^25 Oct. Kleine Kaas 34,50, commissie f 34, middelbare t 36, laagste prijs r 20, aangevoerd 548 stapels wegend.: 127200 kilogr. Ter graanmarkt aangevoerd 3575 heet., Tarwe f 8,50 a 9,75. Rogge t 6,50 a 7,50, Gerst, f 5 a 5,80, idem Chevalier 7 a 7>,75 Haver 3,50 a 5, Paardenboonen 7 a 8bruine dito f 10,50 a 12,25 kanariezaad 7,50, rood Mosterdzaad t 15,50 a 18, idem geel f 8, koolzaad f 12,50, lijnzaad 117,371, blauw Maan zaad f 10 a 11 Erwten: groene f 15 a 17, grauwe 16 a 18, vale f 12 a 16, witte 11 a 13. 26 Oet. Aaugevoerd 18 Paarden f 96 a 325, 21 Koeien 180 a 245, 30 nucht. Kalveren f 12 a 28, 211 Schapen f 17 a 45 86 magere jVarkens f 10 a 16 428 Biggen 3 a 6, 12 Bokken en Geiten f 4 a 8, Boter per kop 87% a 100 ets. Edam 19 Oct. Kleine Kaas f 25,50 a 33,50aangevoerd 56 st., wegende 10868 kilogr. 24 Oct. Aangevoerd 249 st. Boter 1,40 a 1,50, Kip peneieren f 6,75 a 7. Enkhuizen 23 Oct. Kleine kaas f 33,25 aangevoerd 23 st., wegende 6530 kilogr., Karweizaad 17,50blauw Maan zaad 13 a 14 per 50 P., Mosterdzaad f 17,50 a 20 per mud, Erwten: grauwe f 14 a 14,au, vale 10 a 12 per mud. Haarlem 21 Oet. Aangevoerd Roode Tarwe 7 8,50 a 9,25, Witte dito f 8,25 a 10, "Rogge f 5,50 a 6,25, Gerst, f 5,50 a 6,50, Haver f 3,50 a 5, Duivenboonen 7,25 a 8,25, bruine Boonen f 12 Capueijners 9, bruin Mosterdzaad f 17. 12 Varkens 48 a 52 ct. per P., 146 Biggen /5a 14. 23 Oct. 24 Koeien f 160 a 250, 6 Vaarzen/100 a 140, 28 nueht. Kalveren 8 a 21, 43 Schapen Is a 32, 54 Lammeren 14 a 20, 1 Varken 50 ct. p. P., 47 Biggen /4a 5. Kleine kaas 33,25, aangevoerd 82 st., wegend.rj 19188 kilogr- Krommenie 24 Oct. 329 Koppen Boter 1,36 a 1,4-8 626 Kippeneieren 6 a 6,50. Medemblik 23 Oct. Kleine Kaas f 32, aangevoerd 60 st., 0. Boter per kop f 1,60, Kipeieren 4,50 per 100. Purmereitde 22 Oet. Aangevoerd 256 stapels Kaas, Botei f 1,30 a 1,40 perkgr., 404 Runderen, 35 Paarden, 8l vette Kalveren 0,70 a 0.90 per kilogr., 50 michlere dito /12a" 32, 102 vette Varkens 0,44 a 0,54 per kilogr., 2.1 magere dito 10 a 22, 545 Biggen 2 a 5, 25z2 Schapen eu Lam-

Alkmaarsche Courant | 1878 | | pagina 1