I KIESPIJN t W aschmiddel VOÜRHANDliN Wintermantels M A. VAN DE LAAR C», Zaadmark t. ll/l irnu iiukvi KINK HOEST-SIROOP, Oliegoederen en Regenjassen. nwimjhiTSkariHT „A u r o r a," Cr. J. Schurink Druiven-Borsthonig Brabantsche Kielen. Kin- VOOr Ledekant-, Staatsie- en Bedsteê-Gordijnen Wieg- en Vuurmandkleeden, Zijden- en Wollen Japonnen, Doeken, Dasjes en Linten, Heeren Kleedmgstukken, Damesmantels en Regenmantels Door opruiming van Zwitserland. Italië. Spanje. Vereeni^dc Staten. llinnenlnnd. Uitwendig Middel tegen KINKHOEST, Odontine voor SCIIAPEN en LAMMEREN, van THOMAS BIGG. Adverienliën. Alkmaar. Jf FORTUIN Bz., Kaasmarkt. bantsche bij FOIITIÜ1 Op Dinsdag-, Nov 1858, in de kollbaan van de Wed. Leguit in de Schermeer. Vervolg der Avertentiën in het Bijblad. f KÜNSTVERVERU eene ruime keuze Willen Dames- en «lx-,m - - Hort mot -I...*' v Den 4 Nov. heeft de regeering de indiening aangekon digd van een wetsontwerp betreffende de inlijving van Spizza en is het traetaat van Berlijn overgelegd. De president verklaardedat bij het weuschte te laten drukken en volgens het reglement van orde zou laten behandelen. De beraadslagingen werden aangevangen over het adres aan den Keizer, dat door de commissie met 18 tegen 2 st. ontworpen is. In bet begin van dit stuk wordt geklaagd over „het gebrek aan openhartigheid en oprechtheid tegenover de Volkvertegeuwoordiging bij de handelwijze der regeering ten opzichte van de oosterscbe aangelegenheden", blijkens hare herhaalde verklaringen in het lluis en in de Delegatiën, dat de staatkunde der monarchie bovenal op het behoud des vredes gericht was en geene verkrijging van vreemd grond gebied noch bezetting daarvan bedoelde, terwijl, nadat haar, met het oog op onvoorziene gebeurtenissen een credièt van 60 miljoen verleend was en nadat de zittingen der vertegenwoor digende lichamen verdaagd waren, zij zich door het ber- lijnsche traetaat de bezetting van Bosnië en de Herzegowina liet opdragen en daartoe ten koste van stroomen bloeds en onnoemelijke ellende, overging, zonder dat de grondwettige vergunning der Vertegenwoordigers voor dit buitengewone gebruik van het leger verkregen was. Het adres geeft de bezorgheid te kennen, die zich van Oostenrijks volken meester maakte, toen hot Rijk op een geheel nieuwen, gevaarlijken weg gebracht werdzonder dat de stem der grondwettig daartoe geroepen Vertegenwoordigers gehoord werd; het eindigt met den wensch, dat voldoende ophelderingen zullen gegeven worden nopens de onvoorziene gebeurtenissendie de bezetting onvermijdelijk maaktenen het spreekt de ver wachting uit, dat geene verdere stappen op den ingeslagen weg zullen gedaan wor.len voordat liet berlijnsche tractaar, aan de grondwettige behandeling van den Rijksraad zal on derworpen zijn. Den 6 is het adres met 160 tegen 70 st. aangenomen In den loop der heraidslagingen verklaarde de minister De- pretisdat graaf Andrassy zijne staatkunde overeenkomstig de grondwet in de Delegatiën zou rechtvaardigen. De mo narchie beschouwde éeue vredelievende staatkunde als hare taakhetgeen echter krachtig optreden niet buitensloot., als de belangen of de integriteit, van den Staat bedreigd werden. De oosterscbe kwestie betrof Oostenrijks belangen in hooge mate en de Volksvertegenwoordiging erkende dat door de bewilliging van 60 miljoen. Het doel der staatkunde van de regeering was te verhinderendat zich op het schierei land van den Balkan Staten vormden, die vroeger of later de belangen der monarchie konden bedreigen. Alle mogend heden ook Turkijeverleenden het mandaat tot occupatie en deze is een definitieve maatregel tot voorkoming van latere verwikkelingen; zij moet ook verhinderen, dat Oosten rijk van een voor zijnen handel gewichtig gebied wordt af gesneden. Eerst de niet te voorzien geweest zijnde tegen stand maakte het overschrijden van het crediet. van 60 miljoen noodzakelijk en de regeering nam de verantwoording daar voor op zich. Hongarije. Het namens de uiterste linkerzijde door den Afgevaardigde Ernst Simonyi bij het Volkshuis ingediende voorstel om het ministerie in staat van beschuldiging ie stellenis gegrond op de volgende overwegingende reiree- ring heeltin overeenstemming met het gemeenschappelijk ministerie 1°. rnet voorbedachte schennis der constitutie handelingen en omissiën gepleegddie de oostenrijksch- hongaarsche belangen in ernstige mate treffen en de toekomst in gevaar brengen; 2°. aan üosenrijk en Hongarije offersin geld en menschenlevens opgelegd door misleiding van de Wet gevende Vergaderingen; 3». onrechtmatige handelingen ge pleegd bij de requisitie van paarden en wagens Den 31 Oct. is in het Volkshuis de commissie voor het adres van antwoord verkozen en heeft de uiterste linkerzijde naar aanleiding van de koninglijke boodschap, waarbij het Huis werd uitgenoodigd om tot de benoeming van de leden der Delegatie over te gaan voorgesteld die benoeming aan te houden tot, na den alloop van de beraadslaging over het adres van antwoord. De heer Tisza heeft daarop doen op merken dat de troonredevan de buit.enlandsche politiek gewagende, daarmede het Huis als het ware uitnoodigde om zich daarover in het adres van antwoord te uiten tevens verklarendedat de regeering de discussie over het adres niet zou ontwijkentot welke discussie het ook vóór de eigenlijke beraadslagingei betreffende de Delegatie nog tijd zou zijn. De minister verzocht ten slotte de stemming over de leden der Delegatie op 2 Nov. vast te stellen. De ge matigde oppositie stelde voor, een adres aan den Keizer te richtenwaarbij Z. M. zou worden verzocht de opening van de zitting der Delegatie tot na de overhandiging van het adres van antwoord uit te stellen. Den 1 Nov. verklaarde de minister, dat de wet niet het tijdstip bepaalt, waarop het traetaat van Berlijn aan het Parlement moet worden medegedeeld. Overal hadden de regeeringen het recht, dit tijdstip zelf te kiezen. De eischdat de Parlementen om trent, het a! of niet aannemen van internationale politieke tractaten zullen beslissen was door niets gerechtvaardigd. Het mandaat tot bezetting der turksche provinciën was eene huitenlandsche asngelegeni eid geene biunenlandsche eene harmonische leiding der huitenlandsche aangelegenheden was noodzakelijkwilde men den dualistischen staatsvorm niet onmogelijk en voor het centralisme plaats doen maken. De beste ophelderingen kon alleen graai' Andrassy in de Dele gatie geven en daarom verzocht de minister het Huisde samenkomst dezer vergadering niet te vertragen. Den 2 heeft het Huis het voorstel van den minister om den 5 tot het verkiezen van de leden der Delegatie over te gaan aangenomen. Hij ontkendedat het traetaat van Berlijn de occupatie van Bosnië en de Herzegowina van eene vooraf te sluiten overeenkomst afhankelijk had gesteld. Hij verklaarde nogmaalsdat hij voor de gevolgde staat kunde verantwoordelijk was en hij betoogde dat interna tionale verdragen die op wettige wijze tot stand zijn ge komenniet door de Wetgevende Macht van een Staat bestreden kunnen worden zonder de grondslagen van liet internationale recht aan het wankelen te brengen. De mi nister ontkende ten stelligstedat te Reichstadt eene over eenkomst zou gesloten zijn en hij legde een afschrift van het traetaat van Berlijn ter tafel. Met het oog op de menigvuldige nootlot tige vechtpar tijen onder de werklieden aan den St. Gothard-spoorweg heeft de overheid van het kanten Uri het dragen en verkoo- pen van wapenen verboden. Op Sicilië zijn gezinnen, te zamen 16 personen tellende, ten gevolge van het eten van vergiftige paddestoelen gestorven. Een te Pisa gehouden congres van geneeskundigen keèft den wensch uitgesproken, „dat de politieke dagbladen vau Italië de droevige rubriek der zelfmoorden uit hunne kolom men weren", wijl de mededeeling van bijzonderheden deswege de individuen, wier aanleg zulks medebrengt, bijna altijd krachtens eene zedelijke besmetting tot zelfmoord drijft.. Opmerkelijk is hetdat een lid van het congres een veel belovend buitengewoon hoogleeraar aan de universiteif^e Pisa, dr. Tarinizich te zelfder tijd van het leven beroofd heeft. Hij telde 38 jaren. De gewezen minister-president Minghetti heeltin zijne den 27 Oct. te Legnano gehouden rede de beweging voor het „onvrijgekocht Italië" besprekende, os. het volgende gezegd „eene goede staatkunde leert ons, te goeder trouw verdragen te eerbiedigenin het belang van den vrede van Europa de solidariteit te toonenwelke ons aan andere natiën verbindtharen eerbied en haar vertrouwen te win nen en door deze middelen de toekomst voor te bereiden. Wijzen en krachtigen volkeren ontbreekt het nimmer aan eene gelegenheid; maar al te dikwijls echter zjjn de wijsheid en de moed der regeeringen aan de gelegenheden niet geë- venredigd." De l/nita, Cattolica zegtdatindien in Italië wat niet onwaarschijnlijk is het algemeen stemrecht wordt ingevoerd, de onthouding der cat.holieken ten aanzien der verkiezingen moet eindigenen dat zijgebruik makende van het wapen, dat de vijanden der Kerk hen in handen zullen geven moeten kiezen en zich laten verkiezen ten einde te strijden voor Kerk en maatschappij. Bij gelegenheid van een banket te Rome heeft de minister Zo- nardelli eene redevoering uitgesproken, waarin hij de liberale beginselen handhaaide, maar tevens verklaardekrachtdadig de"openbare veiligheid te zullen handhaven. De beweging voor het „onvrijgekocht Italië" keurde hjj ten hoogste af, er bijvoegende, dat de goede trouw der italiaansche regee ring aan Oostenrijk bekend was. De minister heeft voorts de indiening van een wetsontwerp tot hervorming van het kiesstelsel aangekondigd waarbij het. getal kiezers aanmer kelijk zou worden vermeerderd. De rede is zeer toegejuicht geworden. De Koning en de Koningin hebben Modena en Bologna bezochtwaar zij met geestdrift ontvangen zijn. De rechtbank heeft den advocaat van Moncasi een uitstel van 13 dagen voor het gereed maken zyner verdediging geweigerd. Een gewezen militair heeft den 6 twee revolverschoten gelost op den genl. Bregnaden minister van oorlog en den heer Castetar. Niemand is gewond en de dader is gearresteerd. Te Nieuw-York is eene „Edison electric light company met een kapitaal van 300,000 d. tot stand gekomen, die zich voorsteltlicht, warmte en kracht uit electriciteit, voort te brengen volgens de uitvindingen van den vermaarden Edison. Het Eranklin-Instituut te Philadelphia heeft proeven doen nemen met een nieuw electrisch licht, hetwelk voor dat van Edison in geen opzicht moet onderdoen en uitgevonden is door de heeren Thompson en Houston. In het geheel zijn er, voor zoover thans bekend is, 18648 peronen door de gele koorts aangetast en 7778 overleden waarvan 3998 te Nieuw-Orleans en 2985 te Memphis. Meer dan 100 geneesheeren zjjn in Louisiana het slachtoffer der ziöktc geworden. Genl. Butler heeft de nederlaag geleden als candidaat voor het gouverneurschap van Massachusetts. Te Nieuw-York zijn de candidaten der Tammany-partij voor de ambtenaarsbetrekkingen geslagende tegenpartij behaalde de overwinning met eene meerderheid van 15000 stemmen. De republikeinen hebben een groot aantal zetels in het Congres gewonnen. Zij zegevierden in de btaten Nieuw- YorkNieuw-Yersey Connecticut., Illinois, Massachusetts, Michigan, Minnesota, NewhampshirePennsylvania, Rho de-Island, Wisconsin, Kansas en Nebraska. De democra ten in Arkansas, Alabama, DelawareFloridaGeorgia, Kentucky Louisiana MarylandMississippiMissouri Noord- en Zuid-Carolina Tennessee, Texas en Virginia. des Konings zal den 15 of 16 Januari te Het huwelijk Arolsen voltrokken worden. Het echtpaar vertrekt daarop naar het Loo en zal tusschen 20 en 25 Januari zijnen intocht te Amsterdam doen. De kroonprins van Siam die te Londen op het bureau van den beer Hawkshaw, den engeischen ingenieur van iiet Noordzeekanaalwerkzaam is en aldaar voor ingenieur stu deert, heeft den 30 Oct. met dien heer de werken van ge noemd kanaal bezichtigd. De prins v. Pied is den 2 Nov. in den Haag teruggekeerd en den 7 van daar weder naar Neuwied vertrokken. Staten-Gekekaau. Bij de 2e. Kamer is een wetsontwerp ingediend tot verandering der grens tusschen de gemeenten Goor en Markeloo- Bij nota's van wijzigingen zijn eenige veranderingen ge bracht in de indische begrooting, ter tegemoetkoming aan vele geopperde bedenkingen. Het totaal der middelen in Nederland en Iudie, oorspronkelijk geraamd op 144,6 miljoen, is nu voorgesteld op 141,4 miljoen en het tol aal der uitgaven hier en in Indie is van 154,6 tot 150,25 miljoen teruggebracht. De bijdrage aan het Rijk van 4 miljoen komt nu in af wachting van eene blijvende regeling van de verhouding der indische tot de nederlandsche financiën, niet onder de uitgaven Benoemingen. Mr. O. J. Rive, van Amsterdam, vertrekt niet naar Weenen als medewerker aan de Aeue Freie Presse, maar als vertegenwoordiger en correspondent der N. Rott. Courant. Mr. P. F. H. v. Peckherlin isop zijn verzoekeervol teruggeroepen als minister-resident in Japan, en gesteld op non-activiteitbuiten bezwaar van 's Rijks schatkist. Als buitengewoon hoogleeraar bij de faculteit der genees kunde te Amsterdam is benoemd dr. F. A. Felals specia liteit voor het onderwijs der besmettelijke ziekten. Spoorwegen. De heer C. G. v. d. Meulen ie Amsterdam heeft den minister van watersiaat concessie gevraagd voor den aanleg van „Economische Locaalspoorwegen", ls lijnen vormende in alle provinciën behalve Utrecht cn Limburg en daaronder van Alkmaar naar Hoorn en van Hoorn noor delijk in de richting van Medembiik. De heer F. M. Montijn te Gouda heeft concessie aange vraagd voor eenen spoorweg van Zutlën langs Doetinchem naar de pruisisehe grensin de richting van Bocholdmet eventuëelen zijtak naar Groenloo. Eenige heeren hebben den minister van waterstaat con cessie gevraagd voor den aanleg en de exploitatie van een stoom-tramwegnet over de Rijks-, provinciale en gemeente wegen in Noordbrabant, in de eerste plaats van Waalwijk naar Tilburg. Voor deze lij.i is 2% ton benoodigdte plaatsen in aandeelen van f 100. Door de leden van comité is zonder eenig voorbehoud voor 5ÜÜUÜ ingeschreven. Onderwijs. Na den afloop van de op 31 Oct. te Utrecht gehouden vergadering der Nederl. Herv. Predikanten-*, er- eenigingis door een aantal der aanwezigen besloten tot het stichten eener vereeniging, ten doel hebbende het vestigen van vrije leerstoelen aan de bestaande faculteiten, van Utrecht ig beginnenen alleen voor zoover het onderwijs der daar gevestigde hoogleeraren niet in den geest van de beljjdenis der Herv. Kerk gegeven' wordt of later mocht worden. De gemeenteraad van Hoorn heeft de bezoldiging van den directeur der hoogere burgerschool op t 3000 bepaald. Voor liet examen van hoofdonderwijzer zijn te Haarlem geslaagd de heeren P- G. Appelboomvan Haringcarspel, F. G. v. d. Bergvan Schagenen P. Deuzeman-van Barsingerhorn. De „Groen van Prinsterer kweekschool voor onderwijzers" te Doetinchem is den J Nov. plechtig ingewijd. Tooneel. Judels gaat het tooneel verlaten; ten gevolge daarvan wordt de vennootschap Judels en Louis Bouwmeester met 1 Mei 1879 ontbonden. De Gemeenteraad van Amsterdam heeft den 31 Oct. besloten tot het aangaan eener leening van 9 miljoen, waar van 1 miljoen bestemd is voor gasthuisbouw. De gemeenteraad van Zaltbommel Leeft met 7 tegen 2 st. dr. H. Roodhuyten Jr. ontslagen ais cursor der la- tijnscke schoolomdat hij in courant-artikelen besluiten en handelingen van den raad heeft durven critiseeren. De Prov. Staten van Noordholland hebben den 8 de volgende subsidiën verleendvoor den aanleg van een rijweg van lip naar Purmerland t 9500, aan de tuinbouw school Linnaeus over 1879 f 2000, aau de machinistenschool te Amsterdam over 1879 2000, aan liet, museum van kunst nijverheid te Haarlem 3 jaren lang f 1000, aan de gemeente Krommenie voor den bouw eener onderwijzerswoning de helft in f 7730, aan de gemeente Velsen voor den bouw van eene school met woning te IJmuiden de helft in 22350, en voorts aan de gemeenten Westzaan, Nieuwendam, Anna Paulowna, Ransdorp, Vlieland en Urk verschillende be dragen voor de gewone kosten van het lager onderwijs. Bouwwerken. Den 3 is de van 1421 dagteekenende Martini-kerk te Eraneker, na hare restauratie, welke ongeveer 40000 kostte en met belangrijk Rijks-subsidie plaats had weder voor de herv. gemeente in gebruik gesteld. Den 5 is te Lochem het gedeukteeken op het graf van wijlen dr. PG. H. Staring onthuld. Het bestaat uit eene reusachtige kei uit den grond van zijn landgoed de Boek horst en daarop is een bronzen medal jon aangebracht met eenige symbolen, die Storings werken en streven aantoonen. De afgebrande Kerk te Hoorn is verzekerd voor f 175,000 en de toren voor 50,000. Feesten. Den 4 is te Amsterdam, in eene daartoe door den burgemeester bijeengeroepen vergadering van ingezete nen eene commissie gevormd ten einde plaunen te beramen voor hetgeen verricht zou kunnen worden bij gelegenheid van het aanstaande huwelijk des Konings. Gipten De Koning en prinses Marianne hebben elk 11000 en het Kon. Zoöl. Bot. Genootschap te 's Gravenhage heeft 2000 bijgedragen voor het tonds tot aaukoop voor de Dunkier- muziek voor de kon. militaire kapel. Wijlen de lieer R. Pesterman te Hardenbergheeft aan de diaconie der herv. gemeente een perceel land, ter waarde van ruim t 2000vermaakt. Ter oprichting van een burger-ziekenhuisaan de Kei zersgracht over de Westermarkt te Amsterdamis ruim f 72000 aan giften ontvangen waaronder 2 elk van f 3000. De heer R. L. hevalierte Amsterdamheeft aan de herv. gemeente te Arnhem een gebouw aan de Klingelbeek aldaar geschonkenwaarin eene bewaarschoolalsmede 20000 2% p. ets. N. S„ waarvan de renten moeten strekken tot instandhouding dier school. Geschenken, De Nederlandsche Weerbaarheidsbond zal den Koning, bij gelegenheid van zijn huwelijk, 3 exemplaren van een gedenkpenning aanbieden, in goud, zilver eu brons, besloten in een kistjewaarop de wapens van het kon. echt paar en de attributen der Weerbaarheid worden aangebracht. Zandbank vóór IJmuiden. De minister van waterstaat heeft den 2 aan B. en W. van Amsterdam een schrjjven ge richt inhoudende opgaaf van gedane peilingenwaaruit blijktdat de opruiming der gestorte baggerspecie door de getijstroomen geregeld voortgaat, en dat op de aanmerke lijk in grootte afgenomen bank nergens minder water slaat dan 8 7 ellen onder A.P., d. i. nog 2 palmen meer dan volgens de concessie in den havenmond moet aanwezig zijn. Rampen. De 24jarige juffrouw te Utrecht, die onlangs door een revolverschot zoo noodlottig werd verwond, is den 1 Nov. na een smartelijk lijden bezweken. Op de Kralingsche plas zijn den 31 Oct. 2 mannen ver dronken die eene praam met mest vervoerdende tweede toen bij zijnen over boord gevallen makker trachtte te redden. De venlo'sche bootvan de S. Hubertsmarkt te Gorinchem ruim 100 stuks vee geladen hebbende, helde bij bet wegva ren eenigszins over, waardoor de boveniast naar een kant schoof, 1 passagier, 40 koeien en een gedeelte der verschan sing in de rivier geraakten; de passagier werd spoedig gered en de koeien werden na veel inspanning levend op den kant gehaalduitgenomen 5 die aan elkander gekoppeld waren en in de diepte verdwenen. De laatste personentrein, die den 2 Nov. van Zutfen kwam is even vóór Amsterdambij Zeeburgop een goe derentrein gestootenwaardoor eenige wagens belangrijke schade hebben bekomen. Den 6 's avonds werd brand ontdekt in de slaapkamer eener woning te Nieuwveen, bij Alphen, en bleek het, dat 4 zich daarin ter ruste bevindende kinderen ailen reeds door den damp gestikt waren. Door de activiteit der brandweer heelt de brand zich bij genoemde kamer bepaald. Misdrijven. Klaas Nieuwenhuiseen der 3 verdachten van den dubbelen moord te Voilenhove, heeft den 4 volledig bekend zoodat thans G. Nieuwenhuis nog de eenige is, die zijne schuld niet bekend heeft. Rechtszaken. Het gerechtshof te 's Gravenhage heeft den 7 den secretaris van het armbestuur te Stoppelsdijk, ter zake van valschbeid in geschrifteveroordeeld tot I jaar celstraf. Sterke drank. De vereeniging van burgemeesters en secretarissen in Noordbolland, gevestigd te Amsterdam, heeft bij adres aan den minister van binn. zaken de wenschelykheid betoogd van wettelijke maatregelen tegen het misbruik van sterken drank. 42 Leden van de vereeniging „Des Perkmans Vriend te te Haarlem hebben een adres aan den Koning gezonden, instemming betuigende met het request van den Multapa- tiors-bond Staats-Loterij. Trekking der 4". klasse. No. 761 t 2500U No, 14409 f 5000, No. 9551 2000, No. 6716 en 13352 1500, No. 2359, 2670, 13246, 14409 en 20l68 1000. uitstekend en zeker werkend bij jonge kinderen- In verzegelde flacons met gebruik A f 1,25. werkt verrassend en is onschadelijkzelfs voor de jongste kinderen. De flacon met uitgebreide bro chure kost f 1 60. Beide Middelen verkrijgbaar in de Bazar, van BRONGERS alhier geneest ze dadelijk. fl. 0.00. Depöth firma J. BRONGERS (Bazar). Dame*. IBélncre* Tandpoeder 50 ets. Op franco aanvrage te bekomen bij J. FOR TUIN Bz., Kaasmarkt, Alkmaar Eenige Agent voor Alkmaar en omstreken. Bij den ondergeteekende is voorhanden ouder guarantie van nimmer klevend of doordringend eeue groote collectie IKcgeufassen benevens een flinke voorraad van alle soorten geoliede goederen. Voor Slijmhoest bij Kinderen, geen beter middel dan de overal bekend0 RIJN LAN DSC HE uit de fabriek van W. II ZICKENIIEIMER te Mainz. Ridderkerk, 3 Mei 1876. Mijnheer Het is mij een waar genoegen, U te kunnen mededeelen, dat mijn tweejarig zoontje volkomen genezen is van een slijmhoest en korte ademhaling na het gebruik van 4 flesschen RijnlandsehenDruiven-Borsthonig, volgens de daarbij gevoegde gebruiksaanwijzing. Zijne eetlust heeft hij daardoor direct weder teruggekregen. J HOOGGEBOREN. Alleen echt verkrijgbaar in fles schen voorzien van een tinnen capsule waarop nevenstaand fabriek- stempel gedrukt is, te Alkmaar bij W. J. Bakker, Apoth Avenhorn bij J. Nieuwenhuizen; Broeit op Lan- gedijk bij G. Wagemau; Graft bij Corn Prins; Oudcarspel bij M. Hart; Rijp bij B. Caton Schermer horn bij J. H. Geerke; bitgeest bij L. Breebaart. Op nieuw eene kolossale keuze lira- gewone blauwe Kielen ontvangen en Kaasmarkt te Bz., Alkmaar. De lieden, moedeloos geworden door hunne slechte gezondheid moeten niet hopeloos worden ,- tot dat zij op eene nauwgezette wijze eene goede proeP~L> genomen hebben met deze zeker genezende middelen. Een voornaam punt is, de stellige overtuiging te koesterendat zij in geen geval schadelijk kunnen zijn, omdat deze Pillen zoowel als de Zalf, samen gesteld zijn uit balsemachtige planten, die het dier lijk leven zuiveren regelen en versterken. Ieder een mag in gemoede. deze geneesmiddelen aan zijne I door eene slechte gezondheid gekwelde vrienden aanbevelenzij zullen hen van hunne ziekten verlossen en hun het grootste heil verschaffen, dat de rnensch kan verlangen. De in- en uitwendige ziekten hebben het aanhoudende gebruik van de pillen en de zalf bet hoofd niet kunnen bieden K zelfs dan wanneer de duur van de eenen en de 1 vreeselijke pijnen van de anderen de gewone be handelingen hadden getrotseerd. Door het vermeerderd debiet zijn de prijzen als volgt: Doosjes pillen a 0,80, f i,85, 3—, t 6,75 f 13,50, 20,50. Potjes zalf f 0,80, 1,85, f 3, f 7,05, f 13,85, 20,95. Zijn op franco aanvragen a contant te bekomen bij J. M. van RenesseApoth. te 's Hage, B. Adema. te Amsterdam en bij StraatmanApotheker te 's Bosch, alsmede in Holloivay's etablissementen te Londen 533 Oxford Street, ci-devant 244 Strand. Snelpersdruk van He rins. Coster en Zoon. des avonds te 7 uren wx.ezaau, oenevens eenen nieuwen NIsland*wijzer voor de toepassing der vrachtprijzen. Bij de invoering van dezen laatsten heeft reehlslreeksehe bevrachting tus schen alle de voor het IJl- en Vrachtgoederen-vervoer geopende stations der Maatschappij onderling, plaats. Exemplaren van dit Vervolg, hetwelk voorloopig werd goedgekeurd bij beschikking van Z. Exc. den Minister van Waterstaat, Handel eu Nijverheid, van 28 October 1878, No. 31, Afd. Handel en Nijverheid, zullen tijdig, tegen betaling, aan de stations worden verkrijgbaar gesteld Amsterdam, I November 1878. J>eAdministrateur. O, uil W u«a«sg; Van ALKMAAR 's morgens O uur 30 min. Van AMSTERDAM 's namiddags 3 uur. lnformatiën en dienstbiljetten verkrijgbaar N. J. STAM aan den Voormeer. bij Snelpersdruk van Herrn*. Coster r.v Zoou.

Alkmaarsche Courant | 1878 | | pagina 6