Een partijtje Voorhanden ia! Eene Dienstbod een Boerenknecl HÖTÖDDÖÖk" M. J. Dirkzen en J. Dirk*0™ BÏE T E L S. Meisdekens. Dailies- en Kindercostu "piËTROLEUM-KACHEJ Meld-Huishoudster. Voorloopig Bericht Keukeiftiiaej v. nonm, te Ileilo, vraagt, om mei aanstaande in dienst te treden Alkmaar, belasten zich met het koopen en verko Effecten inwisselen van Coupons incasse Wissels, geven geld op accept per 3 i nemen gelden ik deposito en bezorgen hypotheek. KantoorNieuweslootover het Postkai Hollandsche Maatschap van Landbouw. Aan belanghebbenden wordt berichtda voorjaar van 1879, geene Teutoons! fan vet vee gehouden zal worden Afd. Botterdam, Schiedam en omstreken c Maatschappij van Landbouw. Bergeu, De Secretaris der Afd, 14 Dec. '78. BUIS oude, doch gebruikte Petroleum-! toestellen voor een geringen prijs, bi P H KORLVI Verkrijgbaar ledige Risten, gesel Zaadbergi ng eene ruime keuze tvlaeéen Winler- selioenenfournituren, gel 14ragen, Hollen, Sleepdrager der tot het vak hehoorende Artikelen. T PREI Allen die iets te vorderen hebben vai schuldigd zijn aan de nalatenschap van t CHARLOTTA RTROOBaCHT Wedu CORNELLS ARIESZoon VAN DER gewoond hebbende en op '29 Maart 1878 den te Egmond aan Zee, gelieven daai den 1 Januari 1879, opgaaf of betaling tt kantore van de firma DE LANGE DE M aan de Breedstraat te Alkmaar Prachtige dastieke en zijden 8Si in 36 verschillende soorten. I). LTEKELES OE De ondergeteekende beveelt zich steeds lijk aan tot het vervaardigen van waarvan de aflevering in den kortst moge geschiedt A. LEG UI' Verdronkenoord, firma L. W. v. INGB D No 36. geschikt tot verwarming van kleine kame kasten en het opdrogen van vochtige vei mede geschikt voor huishoudelijk gebruik brandgevaar. Hekelstraat. P. H. KORLV Als zoodanig biedt zich iemand van Godsd aanvan den boerenstand om me of later in dienst te treden Eranco te be' de Uitgevers dezer Courant Bij üs SNETHLAGE, te He tegen 1 Februari eene flinke flvmnhnrtn Tnn-nPnnn+ttinwinri I SchmiwhlUff Harmonie" tft Alkmaar. I ®00r bijzondere omstandigheden is de onderge- gevraagd, Piot. Godsd. gevraagd, bij Mevr. STOEL Luttik-Oudc I Eebr. '79'. lii|hou(icn van Itoeken, admit Hel en ander 8Chr|jfnerk. Adres met franco brieven onder letter Uitgevers dezer Courant. Rf GENTEN van het DIACONIE ARM te Bedijkte Schermer (bij Alkmaar) vi «negervrouw, geen kinderen tot geschikt en genegen onder hunne leidinj stuur op zich te nemer, in genoemd hl genot van kost, inwoning en een nader komen salaris. Aanbiedingen franco aan den President R< C. DE HOI Predikant, Bedijkte worden alle I*etro!eu»»itoestellcn en weder zoo goed als nieuw afgeleverd lijk; alsmede alle reparatie aan Ro ïllika erk ten spoedigste. Hekelstraat P. II. KORLY Rusland. Rounianie. Turk|)e. jjverige medewerking der geestelijkheid geschieden moet en dat de Islam niet alleen een jeeens menschen van allerlei geloofsbelijdenis rechtvaardig en goed bestuur veroorlooft, maar ook vergunt, dat mannen van andere godsdienst dan de mohammedaansche die staatsposten bekleedenwaarvoor zij bijzonder geschikt zijn. OoNtcnr i|k - llon^ar))«. Italië. Spanje. Zwitserland. Alghanistan. Vereenigde Staten. Snelpersdruk van Herm'. Coster en Zoon, Uitvoerige programma's aan het locaal verkrijgbaar, bij Aanvang te 7 «reu. A. L. SWITZAR. J. FORTUIN Be., Kaasmarkt te Alkmaar. nesteinuis oij j- ivi<\n,rjr>o noeK raaraensteeg' Snelpersdruk van Hems. Coster en Zoos. die goed kan melken. IEMAND, bekend met ar 'tie, boekhouden, de moderne t erne nette hand schrijvende s zigheden, als: VPPlaa JAN BRUIN kastelein te Schoorldam nemens bij invallenden vorst en genoegzaam stem. ijs, eene H tilbbSï lVLRIJ met Paard ju Arrenteden te houden. zvolgd, De minister Norlhcoie deed uitkamendat tgeering van veel zaken in de troonrede gezwegen had Jat, zij uitsluitend den nadruk wilde leggen op de at- .aansche kwestie, wegens welke het Parlement zoo ongewoon vroeg bijeengeroepen was. Hij pleitte voor de depeehe van lord Cranbrook en wees met verontwaardiging het denk beeld terugals zou de regeering naar een voorwendsel van twist met den Emir gezocht hebben. Den regeering was met grooten tegenzin den oorlog begonnenmaar kon in de gegeven omstandigheden niet langer in vrede met den Emir blijven. Hij vertrouwde, dat de oorlog van korten duur zou zjjndaar het doel niet was inlijving van grondgebied, maar beveiliging en wijziging van de grenzen. Ma nog eenige discussie werd bel adres zonder stemming aangenomen. Den 6 heeft eene lange discussie plaats gehad over de vraat', wanneer een voorstel van den heer Whitbreed, dat de politiek der regeering afkeurde, zou behandeld worden De minister Rorthcote meendedat het te laat kwam en dat het niet behandeld kon wordendan bij het voorstel der regeering waarin een crediet gevraagd wordt Maar lord Harrington en de heer Gladstone verklaarden de motie te ondersteunen en meendendat zij als eene rechtstreeksche tegen de re geering gerichte mo'ie van berisping den voorrang verdiende. De minister zag zich ten slotte genoodzaakt toe te geven en de beraadslaging op den 9 te bepalen. Den 10 verklaarde sir S. Northcotedat de aandacht der regeering herhaaldelijk gevestigd was geweest op de geldelijke moeilijk beden der Porte. Verscheidene onpractiscbe denk beelden waren verworpen. Op dit oogenblik had men nog geen bepaald plan. De engelsche gedelegeerde verklaarde, dat de toestand der turksche financiën niet te overzien was. Engeland had reeds een gedeelte der turksche schuld ge waarborgd doch zonder voorafgaande toestemming van het Parlement zouden geene financiëele verplichtingen van dien aard meer aangegaan worden. Deze mededeelmg werd met bijval begroet. Den 10 lichtte de heer Whitbread zijne motie toe. Hij zeidegeenszins het crediet te willeu weigerenmaar den oorlog onrechtvaardig en onnoodig te achten. Hij teekende o.a. krachtig protest aan tegen eene bewering voorkomende in eene depeehe van lord Lyttonvolgens welke er groot onderscheid zou zijn tusschen de waarde van een bepaald tractaat en die van eene mondelinge belofte van den Onder koning. Dat noemde hij eene allergevaarlijkste bewering daar de betrekkingen van Engeland met de meeste indische Vorsten op mondelinge overeenkomsten met indische Onder koningen rustten. Namens de regeering sprak de heer Stanhope, die de onvermijdelijkheid van den oorlog betoogde en de oppositie uitdaagdehem aan te tionenop welk punt van den loop der onderhandelingen met den Emir de regeering of de Onderkoning verkeerd gehandeld had.De heer Trevelyan beweerde o a.. dat in militaire zaken gezag hebbende mannen bijna allen van meening warendat het uit een militair oogpunt beter was, de grenzen tusschen Indie en Afghanistan te laten gelijk zij waren. De heer hamberlain klaagde over het inconstitutioneele van het be ginnen van den oorlog en het volgen van eene nieuwe po litiek zonder voorkennis van het Parlement. De heer Forster keurde dit ook af, en schreef den oorlog toe aan de pogingen om britsche ambtenaren aan den Emir op te drin gen. Ook als de oorlog voorspoedig was zou Engeland er in allerlei moeilijkheden door komen. Hij was van oordeel, dat er vrede met den Emir gemaakt worden moest door hem er van te overtuigen dat d° engelsche regeering oprechte- lijk wensehte terug te keeren tot de oude politiek van de Onderkoningen Lawrence en Mayo. Den 10 werd de politiek der regeering verdedigd door lord John Mannersdie het onmogelijk oordeeldethans gelijk de heer Forster verlangd had terug te keeren tot de politiek van „meesterlijke werkeloosheid." De regeering wil, zeide hij den oorlog doorzetten totdat de Emir zich on derworpen heeft. De heer Gladstone vroegwat er dan eigenlijk gebeuren zou, indien de Emir zich niet onderwierp, maar b. v. de vlucht nam. Vervolgens beklaagde hij zich heftig over de geheimzinnigheid der regeering en ook hier over dat vijf dagen vóór de troonrede 500 pagina's aan de leden van het Parlement waren voorgelegd. De lieer Glad stone kon thans wel verklaren, dat in die stukken vele groot e onnauwkeurigheden en met de waarheid en de feiten in strijd zijnde beweringen voorkwamen. Hij poogde met, eenige voorbeelden die bewering te staven. Voorts betoogde bij nogmaalsdal lord Lytton eene nieuwe politiek begonnen en allerlei fouten begaan had b. v. het bezetten van Qjiettah en het Herroepen van al de door vroegere Onderkoningen aan den Emir gedane beloften. Het ging ook niet aan meende hijnu de regeering de weinig afdoende voorwend sels en excuses van Rusland ten opzichte van de russische zending voor goede mun' had opgenomenthans den Emir van het ontvangen van die zending een casus belli te maken. Hij beweerdedat de regeering, door Ruslands excuses aan te nemen, voor dat Rijk de deur heeft opengesteld om, wanneer het maar goedvond, eene hoffelijke missie naar Kaboel te zenden. Teil slotte wees de heer Gladstone op de overeenkomst tusschen hetgeen tot nu toe in deze expeditie en in vroegere expeditiën had plaats gehad, die ook zoo gunstig begonnen, maar zeer droevig geëindigd waren Hij hoopte, dat de Hemel verhoeden zou, dat er thans iets dergelijks geschiedde, en eindigde zijne lange redevoering met eenige welsprekende zinsneden waarin hij een beroep deed van de meerderheid van het Huis, die met de regeering zou méégaan, op de natie. Zekere Shishlcinlid van den gemeenteraad van Ekatrie noslav, bekend als een ultra-radicaalis door de rechtbank veroordeeld tot 2 jaren gevangenisstraf, 15000 roebels boete en bet verlies van eenige persoonlijke rechtenenwijl hij verklaarde de boete niet te kunnen betalentot het ver- richien van dwangarbeid. Hij had geweigerd om in de raadsvergadering liet rooken van een sigaar na te laten en toen voorgesteld werd hem 14 dagen te schorsenden voor zitter een gedachten oorveeg toegediend. De heer Timachotfminister van bian. zakenheeft zijn ontslag aangeboden, hetwelk door den Keizer is aangenomen. Den 27 Nov. zijn de steden Borsbom en Souramniet ver van Pillisdoor eene aardbeving geteisterd die ook in andere plaatsen van Caueasie schade heeft aangericht. Vele huizen zijn ingestort en andere hebben zooveel geledendat zij afgebroken moeten worden. Het nieuwe ministerie bestaat uit de keerenBratiano, voorzitter, biDn zakenFerrechide, landbouw; Cantili, eere- dienst; Campineano, buit. zaken; Statesco, justitie. De nieuwe grootvizier Khaireddin-lassa heeft indertijd een boekje geschreven, waarin hy poogde te bewijzen, dat de nieuwere begrippen vau vrijheid en vooruitgang volstrekt niet in strijd zijn met de hoofdbeginselen van den Islam zooals zij in den Koran vervat en door de bekwaamste schrift geleerden uiteengezet zijn; dat, zoo aan Turkije eene weder geboorte ten deel vallen kanzulks door de muzelmannen zeiven, volgens de beginselen hunner godsdienst en met Al de leden behalve de russischeder europeesc*'e com missie voor het bepalen der grenzen van Bulgarijewillen de bulgaarseh-roumanische grens aanvansren op 800 ellen ten oosten der uiterste vestingwerken van Silistria. De russische meent, dat dit de eventuëele verdediging der vesting belem meren zou De mogendheden hebben hare vertegenwoordigers te Kon- stantinopel gemachtig) om in conferentie hijeen te komen, ten einde de moeilijkheden uit den weg te ruimen, die zich bij de regeling der grenzen van Ojst-Rumelie opdoen. De russen eischen van de oost-rumeliscke commissie 23 miljoen frals vergoeding voor de bezet.tingskosten. Khaireddin-bassade nieuwe grootvizier, heeft een wets ontwerp op de miuistriëele verantwoordelijkheid gereed. Op de gelukwenschen van den patriarch var, Armenie heeft Khaireddin-bassa geautwoorddat, alle onderdanen gelijke rechten hebben. De recktsbedeeling zal met onpartijdigheid, geschieden de betrekkingen zullen zonder onderscheid van godsdienst begeven worden. „W ij aanbidden denzelfden God" zeide hij ten slotte „gij in de kerk en wij in de moskee." De ambassadeur Layard heeft, aan het oordeel der Porte eenige artikelen onderworpen tot aanvulling van de vroeger aangenomen hervormingen. De Sultan heeft verklaarddat in de benoeming van Ka- ratheodory-bassa tot minister van buit. zaken, het, bewijs ligt opgesloten van bet, ernstige voornemen om uitvoering te geven aan het tractaat van Berlijn. Het nieuze ministerie heeft in last om Europa te vrede te stellen en tot regeling van den tnwendigen toestand van Turkije werkzaam te zijn. In den nacht 910 Dec is Mahmoud-bassa ten paleize ontboden en tot. gouverneur van Tripoliin Barbarijebe noemd waarheen hij onmiddehjk moest vertrekkenzonder eerst huiswaarts te keeren. De voormalige Scheikh-ul-Islam, genl. Nedjibeenige ulema's en ambtenarenzijn eveneens naar de provinciën in verbanning gezonden. De Sultan heeft dien maatregel genomen omdat hij overtuigd wasdat deze personen tweedracht trachtten te zaaien tusschen den Souve- rein en zijne raadslieden. Eene circulaire der Porte aan de vertegenwoordigers van Turkije bij de mogendheden zegtdat de verandering van ministerie krachtige maatregelen ten gevolge zal hebben om de moeilijkheden te boven te komenwaarmede de Porte zoo binnen- als buitenslands te worstelen heeft, daaronder de te Berlijn aanvaarde verplichtingen begrepen. De Porte heeft eene militaire commissie benoemd o.n de rectificatie der grieksehe grenzen te onderzoeken en daarover rapport uit een strategisch oogpunt uit te brengen. Bosnië en Herzegowina. Genl. Phiiivpovic is den I Dec. uit Serajewo vertrokken. Ondanks het slechte weder en de overvloedige sneeuw waren alle huizen in den om trek van den konak feestelijk verlicht., gelijk ook de citadel, en op de omliggende hoogten waren vreugdevuren ontsto ken. Al de officieren en beambten van het garnizoen waren in het binnenhof van den konak bijeen en het gemeentebe stuur deed een indrukwekkenden optocht met fakkels hou den. Deput.atiën zijn den generaal vóór zijn vertrek harp opwachting komen maken. Reeds vroeger was hem het eereburgersehap der stad aangeboden. Voor de beide provinciën is eene regering ingesteld met den opperbevelhebber aan het hoofd en Serajewo tot zetel. De oostenrijksche Delegatie heeft den 7 de begroot.ing van buit. zaken aangenomen, geheel overeenkomstig de voor steilen barer commissie, nadat de ministers Hoffmann, Bylandt en Andrassy de staatkunde der regeering breedvoerig verde digd hadden. Den 7 deed de begrotingscommissie in de Delegatie het bekende voorstel om voor het jaar 1879 ten behoeve van de bezettingstroepen in Bosnië en de Herzegowina sieebts een voorloopig credret van 15 miljoen te verleenen. De heer Widmann stelde voor, 20 miljoen toe te staan. Nadat de minister van oorlog dit laatste ondersteund badis dienovereenkomstig besloten. De vereenigde commissiën der hongaarsche Delegatie hebben den 10 het voorstel aangenomen om even als de oostenrijksche Delegatie, 20 miljoen voor de bezettingskos- ten in 1879 toe te staanonder voorbehoud van latere ver rekening nadat graaf Andrassy betoogd had dat de Dele gatie daartoe ongetwijfeld bevoegd was. In eene den 8 bij den minister Tisza gehouden bijeenkomst, waaraan al de li berale leden der Delegatie deel namen was zoodanig be sluit eenstemmig goedgevonden. Oostenrijk. Het, Huis der Afgevaardigden heeft den 10 het voorstel tot. benoeming eener commissie van 18 leden in zake het berlijnsche verdrag aangenomen. Ook de mi nisters stemden er voor. Hongarije. De heer Szapary is tot minister van finan ciën de heer Kemeny tot minister van koophandel benoemd; de eerste om de vroegere partij van Beak, de l&atsle om Zevenbergen genoegen te geven. Overigens blijft het kabi net onveranderd. De minister Tisza heeft den 4 in eene vergadering der liberale partij van liet Volkshuis een overzicht van het ver loop der ministeriëele crisis en verdere inlichtingen gegeven, waarop besloten is tot ondersteuning van bet gereorganiseerde ministerie. In het Volkshuis heeft de minister den 7, nadat een brief des Konings omtrent de wijziging van het bewind voorgelezen wasals het programma der regeering genoemd het herstel van bet evenwicht der begrooting, hervormingen in de rechtspleging, overeenstemming met Oostenrijk op het stuk der bezetting van Bosnië en de Herzegowina. Deze verklaringen zijn onder luide toejuichingen voor kennisge ving aangenomen. Den 9 is het voorstel van den heer Iranyiom eene beraadslaging over het berlijnsche tractaat te openen behandeld. Verscheidene sprekersonder anderen graaf Apponyiverklaarden zich voor het voorstel. Na de daarop gevolgde verklaring van den president-ministerdat internationale tractaten niet konden worden onderworpen aan eene stemming om ze geldig te verklaren of te verwerpen, werd het voorstel met 151 tegen 96 st. verworpen. Naar men verzekertheeft de Paus door tusschenkomst van den nuneius in Beieren eenen brief aan Keizer Wilhelm gezondenwaarin hij dezen gelukwenscht met de weder- aanvaarding van het regeeringsbeleid en den wensch te ken nen geeftdat de aanhangige onderhandelingen tusschen de duitsche regeering en het Vaticaan tot een goed einde mogen leiden. Dr. J. Moleschottot dusver hoogleeraar te Turijn is benoemd tot hoogleeraar in de physiologie aan de univeisi- teit te Rome. Toen deze benoeming te Turijn bekend werd, is in eene vergadering van professoren en studenten besloten, den hoogleeraar een huldeblijk aan te biedenbestaande in eene kunstrijk bewerkte oorkonde op perkament. Den 5 heeft de heer Zanardelli in de Kamer de politiek der regeering verdedigd. Hij betoogde, dat de meeste (206 van de 227) republikeinsche vereenigingen waren tot stand gekomen-onder vroegere kahinetten. De regeering is voor nemens gebruik te maken van preventievegeene willekeu rige middelen. Ter verzekering der openbare rust zijn reeds afdoende maatregelen genomen. De minister-president iairoli woonde de zitting bij en werd bij het binnentreden der Kamer door alle leden met de levendigste toejuichingen begroet. Den 6 voerde de heer Cairoli het woorddie de houding van het kabinet warm verdedigde. Zijne rede werd luid toegejuicht. Niettemin werden door de heeren Min- ghetti en Faternostro 2 motiën ingediend, strekkende tot afkeuring van de houding der regeering. Den 7 heeft de heer Crispi het woord gevoerd, naar wiens inzien de door de ministers verstrekte inlichtingen niet vol doende waren, waarom hij een zijdelingsch votum van af keuring voorstelde. Den 9 heeft de heer A icotera de handelingen van het ministerie ten opzichte van de maatregelen vo >r openbare veiligheid aan eene beoordeeling onderworpen Daarop zijn de algemeene beschouwingen gesloten en is het debat over de motion geopend Den 11 is eene door den heer Bacelli voorgestelde motie, waarmede het ministerie zich vereenigd hadmet 263 tegen 189 st. verworpen. Zij luidde aldus; „De Kamer, acte ne mende van de verklaring van den president van den minis- terraaü en van den minister van binn. zakenvertrouwt lat de regeering des Konings de orde en de vrijheid krachtig zal handhaven" Vooraf waren zeer scherpe woorden gewis seld tusschen de heeren Zanardelli en Crispi en Cairoli en Depretis. Het Congres heeft den 6 de wet op de drukpers aange nomen. Aan de universiteit te Bern is eene jonge dame uit Of- fenburg, Lina Berger genaamdna schitterende examens tot doctor in de wijsbegeerte gepromoveerd. 2 Andere eene americaansche en eene oostenrijksche, zijn door de geneeskundige faculteit gepromoveerd. De Groote Raad van Genève heeft de laatstelijk door zij nen voorganger vastgestelde illiberale wet op het o. onder wijs afgeschaft. Deze wet beval o. a„ dat de lesuren in de particuliere scholen volstrekt overeen moesten komen met die der openbarede Staat werd gemachtigd om wanneer het onderwijs daarin terecht of ten onrechte onvoldoende werd geachteenvoudig de school te sluiten en de ouders, die er hunne kinderen heenzonden te straffenkinderen die niet naar behooreu gewasschen en gekamd waren, moch ten niet worden toegelaten, enz. Ja, meisjes van goeden huize, die de officiëele lessen niet gevolgd hadden, werd eenvoudig gelast om voor de autoriteiten examen te komen afleggen. Het plegen van verschillende barbaarsche moorden doet de beweging ten gunste van eene wederinvoering der dood straf toenemen. Ettelijke bladen in de duitsche kantons dreigen, dat, zoo daartoe niet wordt overgegaan, het volk zelf de moordenaars zal weten te straffen. De gewezen generaal van de troepen der parijsche Commune La Cécilia is den 25 Nov. te Cairo aan de tering gestorven. De Emir heeft de britsch-indische regeering een antwoord, in dato 19 Nov., op het ultimatum doen toekomen. Hij critiseert daarin de vriendschapsbetuigingen der britsche re geering en herinnert bare vroegere handelingenin het bij zonder hare bemiddeling ten gunste van Jakoeb Khan. welke z i. in strijd zijn met de uitgedrukte vriendschappelijke ge voelens. Het britsche gezantschap verklaart de Emir niet te hebben ontvangen, uit vrees var, zijne onafhankelijkheid te verliezen. Voor het overige zegt hij dat er tusschen Afghanistan en de britsche regeering geene vijandschap be staat, en spreekt hij den wensch uit om de vroegere vriend schappelijke betrekkingen weder aan te kr.oopen, zich bereid verklarende om een klein tijdelijk gezantschap te ontvangen. L)e overbrenger van den brief vernam te Djellalabaddat Ali-moesjid 'eeds door de engelschen geno en was, en keerde daarop naar Kaboel terug om den Emir te vragen of het begin der vijandelijkheden geene verandering bracht in zijne boodschap. De Emir gelastte hem terstond weder te ver trekken om den brief onveranderd te gaan overhandigen. Door deze omstandigheid is de overbrenging vertraagd geworden. De gezant van Rusland heeft Afghanistan weder verlaten. Genl. Stewart is den 8 te Quettah aangekomen en heeft het bevelhebberschap aanvaard. Genl. BiJdulph is uitgezonden om den hij eene verkenning onbezet gevonden Kbajeck-pas te bezetten. Hij moet den weg naar Kandahar open gevonden hebben. Genl. Roberts zal waarschijnlijk ten oosten van den Pei- war-pas overwinteren. Hij doel te Peiwar woningen bouwen voor een deel zijn r troepen. Genl. Maude is te Djumroed, de brigade van genl. Browne te Basawoel aangekomen. Volgens geruchten, moet de Emir militaire macht gebrui ken, om de desertie op groote schaal van de zijde van eenige stammen te verhinderen zijne familie naar Turkestan ge zonden hebben en zijne troepen naar Tarcen 15 mijlen van Kaboel, hebben doen oprukken om de vrees van de inwoners van Kaboel te doen bedaren. De heer Edison maakt bekenddat hij een werktuig om den stroom tot het voortbrengen van zijn electrisch licht te u eten voltooid heeft. De meter zal in elk huis geplaatst worden waar men et licht gebruiken wil. De heer Edi son verklaart dat hij nu geheel met zijne uitvinding gereed is en nog slechts proeven doet om tot vermindering der kosten van het licht te geraken. Hij kan het nu reeds goedkooper leveren dan gas en zoodra liet minimum bereikt is zal hij de resultaten zijner onderzoekingen bekend maken. De Kamer van Vertegenwoordigers heeft den 9 met 154 tegen 91 st. het voorstel verworpendat strekte om het aanmunten van trade-dollars te verbieden. De minisler Sherman heeft 5 miljoen bonds ter amortisa tie aangekondigd. In de begrooting voor het corps diplomatique, waarover den 5 verslag in het Huis der Vertegenwoordigers is uitge bracht, worden de bezoldigingen der gezanten in Engelaud, Frankrijk, Duitschland en Rusland van 17.50b tot 15000 en van die in Spanje, Oostenrijk, Brazilië, Mexico, Japan en China van I 2000 tot 10' 00 d. verminderd de gezant schappen in Belgie en Nederland afgeschaft en de bezoldi gingen der consuls allerwegen verlaagd. Indien het Huis zoodanige begroot.ing goedkeurtzal de Senaat, haar waar schijnlijk wederom op den tegenwoordigen voet brengen.

Alkmaarsche Courant | 1878 | | pagina 6