"I I ül lim f d Eenentachtigste Jaargang. No. 4. iü J 3p Pa! #ffictcel (Bcbcellc itrand weer. Algemeene Gezondheidsmaat regelen. tüüüekeli jftachc ütricïtlcn Ylexico. ll^hunisUin. Egypte. I 1we i SpC II 1 SmS f 1 li? I $1 Uil :te e Deze Courant wordt wekslijks uitgegeven en is verkrijgbaar op Aaterdag avond te 7 uren. Prijs per kwartaal franco per post f afzonderlijke nommers 3 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers HERM'. COST tilt ZOON De A a verten tien tosten van 15 regels 0,75, voor elke regel meer 15 Cents; groote letters naar plaatsruimte. Bij inzending tot Zaterdag namiddag i uur, wordt, voor de plaats,ug in het eerstvolgend nommer ingestaan; ingezonden berichten een dag vroeger. t* Bij deze Courant behoort een bijbladbevattende wekelijk.sche berichten. V BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR Oelet op de bepalingen van de verordening op het, beheer en behandelen der brandbluschinuldelen, vastgesteld 6 Maart 3 872 (Gemeenteblad No. 101). Roepen bij deze op Alle te Alkmaar wonende manspersonen, tusschen 20 en 60 jaren, onverschillig of zij bij de brandweer ingelijfd, daarvan vrijgesteld of buiten oproeping gebleven zijn, of meenon reden tot vrijstelling te hebben om zich in Januarij 1879 ter gemeente-secretarie voor de dienst van het brandwezen te laten inschrijven op Dings- d-ig, Woensdag en Donderdag van iedere week, des mor gens van 10 tot 2 ure of 's avonds van fi tot 7 ure. Burgemeester en Wethouders herinneren dat,; lg. verzuim van aangifte indienststelling zonder loting tenge volge heeft 2". bij de inschrijving tevens de redenen tot vrijstelling moeten wordep opgegeven. Burgemeester en ff et houders voornoemd Alkmaar, A. MACLAINE PONT. 17 Dec. 1878. De Secretaris NUHOUT van der VEEN, BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennisdat de eerste suppletoire gemeente begrooting, dienst 1878, heden door hen den gemeenteraad aangeboden gedurende de, eerstvolgende veer tien dagen op de gemeente-secretarie ter lezing is nederge- legd en in afschrift verkrijgbaar is tegen betaling der kosten. Burgemeester en Wethouders voornoemd Alkmaar, A. MACLAINE PONT, 21 Jan. 1879. De Secretaris NUHOUT VAN DER VEEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennisdat zij bij hun besluit van 21 Januari 1879 vergunning verleend hebben aan H W. HOLZMULLER, winkelier alhier, tot net vestigen eener kulfieboonenbranderij in het perceel aan de Mosterdstecg Wijk C, Nu. 459, doch geweigerd hebben de door hem gevraagde vergunning om in datzelfde perceel eene bergplaats voor petroleum te uiaken. Burgemeester en Wethoud-rs voornoemd., AlkmaarA. MACLAINE PONT, 22 Jan. 1879. Be Secretaris, NUHOUT VAN DER VEEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR. Gezien art. 265 4e. lid der gemeentewet Brengen ter openhare kennis, dat, het suppletoir kohier der plaatselijke directe-belasting, op 22 Januari jl. door den gemeenteraad vastgesteldvan af heden gedurende acht dagen ter lezing voor de belanghebbenden op de gemeente- secretarie is nedergelegdgedurende welken tijd op onge zegeld papier bij de Gedeputeerde Staten van Noordholland bezwaarscliritten kunnen worden ingediend. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Alkmaar, A. MACLAINE PONT. 23 Jan. 1879. De Secretaris, NUHOUT van der VEEN. De BURGEMEESTER der gemeente ALKMAAR maakt bekend, dat, de landmeter van liet kadaster, maandag 3 Februari) e k. een aanvang zal maken met het opnemen der kadastrale veranderingen dienstjaar 1880 Alkmaar, De Burgemeester voornoemd, 25 Jan. 1879. A. MACLAINE PONT. P O L I C 1 E, Ter terugbeko ning is aan het Commissariaat, van Policie het navolgende voorhanden, als; een parasol, een kaaslaken een hengselmandeen lapje grijze bever, een paar kinderhand schoenen en een gouden oorbelletje. Algemeen wordt de bevoegdheid van den staat erkend tot het maken van wettelijke bepalingen tegen allerlei daden en verzuimenwaardoor het leven, de veiligheid en de vrijheid der burgers, hun goede naam en het bezit en genot hunner wettig verkregen goederen schade lijden. Die met opzet of' ook maar uit onvoorzichtigheid of onachtzaamheid zijn tnedemensch gedood, gewond of lichamelijk leed aangedaan heeft hem belastert of beleedigt, zich door diefstal, misbruik van vertrouwen of oplichting meester maakt van zijn goed zijn eigendom vernielt of in brand steekt, wordt met algemeen goedvinden gestraft. Niet zelden acht de openbare meening de straf zelfs te licht, en verschillende ongerechtigheden, waartegen geen straf is bedreigd ziet zij ongaarne straffeloos plegen. Tegen vervalsching van levens middelen of van koopwaren in het a'gemeen, tegen zwendelarij en beursspeltegen verkoop van sterken drank wenschen velen wettelijke voorziening. Niet weinigen zouden er niet afkeerig van zijn het stral' recht een grootere rol te doen vervullen bij faillisse menten en tekortkomingen aan geldelijke verplich tingen. Dat een dienstbode of een werkman onge straft zijn meester in den steek kan laten, vinden sommigen maar half goed. Over het algemeen ze» t men dus niet te veel, wanneer men beweert, dat ,de wetgever op het terrein van het gebieden en verbieden onder bedreiging van straf volgens veler meening, wel wat te bescheiden is Maar geheel anders wordt het wanneer het handelingen of ver- jzuimen betreft waardoor het leven en de gezond heid van onze medemenschen in het algemeen van onze naaste omgeving althans in gevaar wordt ge tracht Wanneer de noodlottige gevolgen niet met wolkomen zekerheid zijn aantewijzen wanneer niet door getuigen kan bewezen worden, da Jan door dit te doen of dat na te laten den dood of de ziekte van Piet heeft veroorzaakt, dan kunnen velen niet goed verdragen, dat Jan gestraft wordt al moeten zij ook toegeven, dat door zijn toedoen gevaar voor zijn omgeving heeft kunnen ontstaan eu mis schien, waarschijnlijk zelfs deze en gene het leven hebben verloren of door een lange en ge vaarlijke ziekte zijn aangetast Met andere woorden: de maatregelen die van overheidswege worden voor geschreven in het belang eter openbare gezondhei en de straffen die tegen bet niet opvolgen van die maatregelen worden bedreigd vinden in veler oogen geen genade Nog altijd zijn er die bezwaren heb ben tegen de wettelijke voorschriften omtrent de inenting en de besmettelijke ziekten, de p< litiebe- palingen op het bonwen en inrichten onzer wonin gen op het begraven het rein houden onzer er ven openbare wegen en straten de zorg voor het verschaffen en rein houden van zuiver drinkwater en andere maatregelen in bet belang der volksgezondheid Hun die meenen dat de staat zijn bemoeiing over dit terrein niet behoort uit te strekken zij de lezing aanbevolen van een opstel van Dr. S. Br. Coronel over „Volksgezondheid en Volksbeschaving" in de Tijdspiegel van deze maand. Zij zullen daaruit zien, dat wij hier niet met iets nieuws te doen hebben maar dat de volkeren der oudheid de belangen der volksgezondheid op een wijze behartigden waaruit voor ons veel is te leeren en. na te volgen. Matig heid, reinheid arbeidzaamheid hebben niet alleen, voor ons lichamelijk welzijn de heilzaamste evolgen maar dragen daarenboven krachtig bij tot de rein heid der zeden en de algemeene beschaving. De schrijver doet ons zien hoe de Indiërs en Egypte- naren de gezondheid beschouwden als eeu middel tot hooger volmaking van bevoorrechte standen hoe de Perzen gezondheidsmaatregelen namen om een krach- tigen krijgsmansstand te vormen, hoe bij de Grieken harmonische ontwikkeling bij de Romeinen een krachtvolle en talrijke bevolking het doel was, en bij de Israëlieten de bevordering der gezondheid als een Gode welgevallig werk en een heilige plicht werd beschouwd Hij wijst er op, boe bij dit laatste volk de inachtneming der gezondheidsvoorschriften tot een volksovertuiging werd en daardoor op zoo veel hechter grondslagen rustte dan bij de andere volken. Het mag daarom inderdaad bevreemding wekken dat bij de Christen-natiën inzonderheid ook bij ons Nederlanders bij wie de gewijde boeken van dat volk zoo hoog in aanzien staan een der gelijke volksovertuiging niet wordt gevonden of zich althans eerst in den laatsten tijd begint te ontwik kelen. Opstellen als dat van Dr. Coronel zijn wel geschikt om ons tot nadenken te brengen en ons de maatregelen tot bevordering der volksgezondheid uit een ander oogpunt te doen beschouwen dan tot nog toe het geval was. Zoo kan het vooroordeel wijkendat in deze zaken niet veel anders ziet dan lastige bemoeizucht van rijksregeering en gemeente besturen en allengs een openbare meening ontstaan, die de maatregelen van regeeringswege genomen voorgeschreven of aanbevolen steunt door haar bijval en medewerking en tot volharding en vooruitgang noopt op het ingeslagen spoor. Merkwaardig is het inderdaad, na te gaan hoe bij de Israëlieten de afzondering van den lijder aan be smettelijke ziekte, de reiniging van kleederen huis en huisraad (de desinfectie), de verklaring dat de ziekte geweken was en andere daarmede in verband staande zaken met de grootste nauwkeurigheid en gestrengheid waren geregeld, en uitmuntende voor schriften waren gegeven omtrent het rein houden van de legerplaats in de woestijn en iater van hunne steden, omtrent het slachten van vee, de zuiverheid van het drinkwater, de behandeling en de begraving der lijken enz Die verdacht werd door de besmet telijke ziekte van het oosten, de melaatsheid, te zijn aangedaanwerd voor den priester gebracht en on derzocht. Was bet twijfelachtig of de kenteekenen der gevreesde ziekte aanwezig waren dan werd 'Ie lijder herhaaldelijk telkens gedurende zeven dagen in strenge afzondering gehouden, daarna op nieuw on derzocht en naar gelang de ziekte was geweken of wel zich als melaatscbheid of eenige andere besmet telijke ziekte had geopenbaard rein of onrein ver klaard. Was liet geen melaatscbheid geweest, dan was bet voldoende de kleederen van den zieke te wasschenin twijfelachtige gevallen moes-en de klee deren de huiden enz afgezonderd en na een be paalden tijd ondei zocht worden Somtijds kon men met herhaalde wasschingen en verwijdering van en kele stukken volstaan; maar ingeval er van kennelijke besmetting bleek, moest alles verbrand worden De priester was, even als bij de Egyptenaren, tevens de geneeskundige. Onder zijn toezicht en op zijn bevel werden alle maatregelen genomen hij verklaarde onrein (besmet of verdacht van besmetting zouden we zeggen) en rein (als de besmetting geweken was). Die aan een besmettelijke leedmoest tot aan zijn genezing in de strengste afzondering leven, en elk die hem naderde voor zijn nabijheid waarschuwen door hem toe te roepen: onrein, onrein! „Hij zal alleen wonen, buiten liet leger zal zijne woning wezen." Niet minder merkwaardig zijn de voorschriften om trent de besmette huizen. De eigenaar was verplicht aangifte te doen „Zoo zal hij, van wien dat huis is, komen en den priester te kennen geven zeggende: het schijnt mij alsof er eene plaag in het huis ware." Daarop werd iiet huis geheel ontruimd en door den priester onderzocht Bleek de onzuiverheid dooi vlekken of schimmel op den wand dan werd het huis zeven üagen lang gesloten en daarna op nieuw geschouwd, Waren de vlekken niet geweken, dan werden de aangestoken steenen uitgebroken en de muren afgekrabd. De steenen het puin en de stof werden op een onreine plaats buiten de stad ge bracht. Voorts werden nieuwe steeuen ingezet, en het geheele huis met versche kalk bestreken. Hielp dit alles niet en vertoonde zich het kwaad op nieuw, ij dan werd het huis geheel afgebroken en de afbraak op de bedoelde plaats buiten de -tad gebracht. Het bovenstaande is voldoende om te doen zien met hoe groote zorg en met welke gestrenge maat regelen tegen besmettelijke ziekten werd gewaakt. Het gebruik van vet en bloed en van velerlei dier lijk voedsel was verboden Het klimaat stelde in dit opzicht strenge eischen. Wij lezen van asch- en puinplaatsen buiten de legerplaats en buiten de ste den. Voor de behandeling van de lijken der afge storvenen werden de nauwkeurigste voorschriften gegeven om alle besmetting te weren. Kortom wij zien dat er nipts nieuws is onder de zon maar dat wij in vele opzichten bij de volken der oudheid achterstaan. Laat ons daarom niet klagen over onze wettelijke voorschriften omtrent besmettelijke ziekten, de verwijdering van de huisgenooten der zieken uit onze scholen, ontsmetting, inenting en wat dies meer zij. Onderwerpen wij ons bereidwillig aan de bepalingen in het belang der gezondheid op het bouwen en het inrichten onzer woningen gemaakt Laat ons veeleer ijverig medewerken om onze lucht, onzen bodem ons drinkwater, onze straten en onze woningen zuiver te houden. De Liefde tot onze naasten zij daarbij de drijfveer. Of weten wij wie Ien hoevelen misschien, vroeger of later de slachtof fers zullen zijn van ons opzettelijk verzuim van onzen onwil van onze zorgeloosheid Komt het er mis schien minder op aan omdat de mogelijkheid bestaat l dat onze handelingen geen nadeelige gevolgen zullen hebben en omdat wij in elk geval niet weten wie er de slachtoffers van zullen zijn en wanneer het kwaad zal uitbreken Gaan die onbekendenmis schien onze buren maar in elk geval onze mede menschen gaat het geslacht dat na ons komt ons niet aan Maar waartoe die vragen De liefde tot den naaste is algemeen en de vaderlandsliefde laat ons niet toe onverschillig te zijn voor de toe komst van onze medeburgers en onze landgenooten. Du nieuwe gouverneur van Jalisco, de heer Kiestra, heeft eene buitengewone belasting van 1 p. c. op de kapitalen en roerende goederen ingevoerd, welke dour t.e booge schatting tot 2 p. e. werd opgevoerd. Eeu aan den President der Re- publiëk gezonden protest bleef onbeantwoord en de gouver neur liet de ouderteekenaars in de gevangenis werpen. Toen 's avonds van den dag, waarop dit geschiedde, de inwoners van Guadalajara op bel opeubare plein eeu bijeenkomst liiei- den. om te beraadslagen wat hun te doen stond, verscheen i een detachement troepen, dat zonder waarschuwing onder de menigte schootwaardoor 5 aauzienljjke kooplieden op de I plaats dood bleven. I Den 14 werd per passagierstrein door verschillende koop lieden te Puebla Jl 28000 naar Vera-Cruz voor betalingen in Europa, verzonden. 12 Of 13 mannen namen plaats in een 3» klasse-wagen, onmiddeli k volgende op den goederen wagen waarin zich het g. ld bevond en wistenna eeu hall uur sporens, de over ge wagens, waarin de passagiers eu het gewapend geleide zaten, los te maken; zij dwongen den machinist met volle kracht iuor te stoomen, tot 1 Vi, uur gaans verder, waar 25 gewapende bandieten te paard door een rood licht, de locomotief deden st.il houden. De goede renwagen werd toen opengebroken en de kistjes n et, geld werden op gereed gehouden muilezels weggevoerd. Een con ducteur, die zich met den inspecteur der lijn moedig verzette, werd doodgeschotende inspecteur zwaar gewond. De inwoners van Kolnstau hebben getracht ongeregeldheden te doen ontstaan en Kaboel te plunderen, maar 1 akoeü-lihan be voog hen terug te trekken. De hoofden der ghilzais verlangden dat Yakoeb Khan vrede met de engelscken zou maken. De turkestansche soldaten zijn in hooge mate ontevreden; een geheel regiment is uit, Kaboel gedeserteerd. De Khan van Koenar is den 13 te Jellslabad aangekomen en heeft den engelsclien zijne onderwerping aangeboden, De stam der asobakzais heeft majoor 5andeman zijnde onderwer ping aangeboden. Na verkenning van de zuidelijke en westelijke grenzen van het dal van Khostis geul. Roberts teruggekeerd. Toen de engelsche troepen Kandahar biunentrukken, wier pen zieh twee dweepzieke afghaneu op de soldaten. De een vatte het paard van een majoor hij den teugel en vuurde een pistool op hem af, maar miste en werd aan tonds ter aarde geworpen en geboeid. De ander bracht mei een groot mes aan eenige soldaten lichte wonden toe en kwetste een luite nant. zwaar in de horst. Niet dan met moeite gelukte het, hem te ontwapenen. De beide aanvallers zijn terstond op gehangen. Eene russischp stoomboot is op de rivier Oxus doorge drongen en heeft de grens van Afghanistan overschreden. \Reuter\. C ïro wordt den laatsten tijd herhaaldelijk door branden geteisterd die meestal aangestoken zijn hetzij door de eigenaars om de booge verzekeringssom machtig te worden, hetzij door anderen om ongestoord te kunnen stelen. De regeering iieeft, de betrekkingen van gouverneur der groote steden opgeheven en het bestuur der provinciën in zijn geheeleu omvang in handen der prefecten gegeven. Wegens den nog aliijd niet gunstigen toestand der schat kist is aan de soldaten op groote schaal verlof verleend. Veroolg der buitenlandsche berichten in het bijblad SSiii De prins v. Wied is deu 18 uit Duitschland inden Haag teruggekeerd. De prins n. if ales en zijn broeder prins Leopold, den 20 aau boord van het kon. engelsche stoomjacht Kicloria and Albert te Viissingen gekomen om i.ünnen zwager, den Groot hertog van Hessen, af te balen, brachten een bezoek aan Middelburg en bezichtigden hel raadhuis aldaar. De Koning, en de Koningin zijn den 22 in de residentie aangekomen, de Groothertog van Saksen-Wei mar 's avonds prins Alexander 's nachts, p.in«es Hendrik en haar vader, prins Frederik Karet van Pruisen, den 23 's avonds. Kort na hunne aankomst, ontvingen laaist,genoemden een rouwbe zoek vau deu Kuniug eu de Koniiigmden 24 van prins Frederik den prins en de prin-es v. Wied. Den 24 verirok de Koning met. gevolg naar 's Hertogenboseh, om het, stoffelijk overschot van prins Hendrik te ontvangen. Staten-Generaal. Bij de 2" Kamer zijn ingediend: een wetsontwerp op de heffing van rechten wegens de verrichtin gen van den burgerlijken stand ter vervanging van het de creet van 1827 en de kon. besluiten van 1827, omtrent welker geldigheid onzekerheid bestaat; een ontwerp tot afstand aan de provincie Groningen van werken waarvan het onderhoud ten deele voor rekening van den Staat komt ecu ontwerp, houdende bepalingen omtrent de uitgifte van schatkist pro messen voor een deel van het bedrag waarvoor de uitgifte van schatkisl biljetten is toegestaan een ontwerp tol bekrach tiging van ruil van grond te Rotterdam ten behoeve van het Erasmiaansch gymnasium, gevende die gemeente ƒ20000 toe, terwijl zij afstand doet van hare beweerde aanspraken op het huis van arre-t. De le. Kamer heeft den !7 en 18 de nog onafgedane hoofdstukken der steatsbegrooting met alg. st,., de vesting- hegropliag met 28 tegen 1, een adres van rouwbeklag ai.n den Koning unaniem mngenoinenen het, wetsontwerp tut onteigening voor den spoorweg StavorenLeeuwarden, wegens de ombuiging langs Bolsward welke de wet van 1875 niet veroorlooft, met 17 tegen11 st. verworpen. De Kamer is daarop gescheiden. De 2»- Kamer kwam den 20 bijeen en besloot de mede- deeling van het overlijden van prins Hendrik met een adres van rouwbeklag te beantwoorden. Den 21 werd het adres vastgesteld en is de Kamer uiteengegaan. Benoemingen. Tot hoogleeraar in de faculteit der wis- en natuurkunde te Utrecht, is benoemd dr. A. Wiuhmann. Deu lieer S C. S. Holland, sedert 1834 secretaris van den militieraad, is op verzoek eervol ontslag uit. die betrek king verleend eu is tot zijn opvolger benoemd de heer H. Holland. Eerbewijzen. De Senaat, der utreclitsehe hoogeschool heeft den heer J. Beckering Vinckersdocent, aan het, gym nasium en de h burgerschool te Kampen, tot doctor in de letteren honoris ausa henoemd. De Koning van Denemarken heeft. dr. L. Mulder, hoofd- redacteur der Landbouw-Courantbenoemd tot ridde" der Dauebrog orde. stoomvaart De Nederl-Americaansche Stoomvaar:maat schappij stelt, ter aflossing van 2 vroegere leenhigen, eene 5 pels. leening open van i miljoen, aflosbaar 15 Fcbr. 1881. Verschillende bankiers en bankinstellingen stellen zich voor hoofdsom en rente solidair aansprakelijk. Onderwijs. Te Utrecht is den 23 door afgevaardigden der plaatselijke comit.é's voor het volkspetitionnement en ver dere belangstellenden eene unie opgericht voor de school met den bijbel, ten duel hebbende liet verleencu van zedelijken en gel del ij ken steun aan vereenigingen voor christelijk on derwijs, het plaatselijk bevorderen van den bloei der „vrije" schoolen het, behoudeu en vaster maken der tijdens het. petitionnement ve.kregen organisatie. Feesten Het derde eeuwgetijde der Unie van Utrecht is aldaar den 23 kerkelijk in do Uagijnenkerk en in Tivoli - met muziekuitvoeringgeeost.umeerden „intocht van graaf Johan v. JSassau en Afgevaardigden der Unie" en tableaux vivants gevierd Mijnontginning. Te Heerlen is gevestigd de nnamloozc vennootschap „Mijuvereeniging de Hoop." tot aankoop der concession voor ontginning van steenkolen, verleend onder dè gemeenten Heerlen, Voerendaal enz. en van andere con- cessiën voor ontginning van steonkolen henevens het ont ginnen der in die concessiën begrepen mijnen. Het kapitaal is bepaald op 1% miljoen, in aandeelen van 1000. Giften. Het armvoogdijbestuur te S. Pancras heeft, met goedkeuring van Ged. Staten, aan zijne landhuurders 25 kleine koolbouwers 1 5 der pachtsom, samen 317.2014, teruggegeven, ter tegemoetkoming in den lagen prijs der producten. Rampen. Den 17 's avonds is de windkorenmolen 't for tuin van den heer J. Waldenmaier te den Helder fttgebrana. Aan de Van Ewijcksluis te Anna Paulowna is den 19 een turfschip in het. ijs bekneld geraakt, en met de lading ver loren gegaan. Het vaartuig was niet geassureerd. Te Tilburg is de fabriek van wollen en katoenen goederen der firma Mathijsen v. Gils met aanzienlijken oorraad af gebrand, waardoor ruim 120 personen zonder werk zijn. De schade door verzekering gedekt wordt op p m. f 90000 begroot. In den nacht, van 2223 is op de Maasdroge gestrand en verongelukt de fransche bark Abd-el Kader, van Öoera- haya naar Rotterdam bestemd De 15 opvarenden zijn door eene goereesehe loodsboot te Vlissingen aangebracht. Het nederl schip Friesland, van Riga naar Uarlingen, is in de Blauwe Slenk vastgeraakt en bijna vol water geloopcn; liet, volk is g' red. In den nacht, van 23—24 is eene meubelmakerij aan de Wolstraat te Haarlem door een feilen brand in de aseh ge legd en aan de belendende huizen nogal schade toegebracht, liet perceel en de inboedel van den bewoner waren verzekerd. Misdrijven. Den i3, tegen den avond, hebben 2 hee- reu uit het kantoor der firma v Gend 8f Loosop den Dam te Amsterdam, 3 pakketten ontvreemd, o.a. inhoudende f 13000 4 p c. nederlandsche700 dollars 4% p.c. brnzili- aansche en 500 tl 5 p c. hongaarscbe effecten. Terwijl de klerk een oogenblik afwezig was, vroegen zij dien te spre ken aan een jonger kantoorbediende, en terwijl deze den gevraagde ging roepen, openden zij Ie omrastering van den lessenaar eu maakten zij zich met den buit uit de voeten. De firma vergoedt aan de bestolen afzenders het totaal be drag der aangegeven waarde. In den nacht van 2223 Jan. heeft een jongmensch in een publiek huis aan de Beulingstraat te Amsterdam de hoofdbewoonster met een pistool doodgeschoten. De dader is in hechtenis genomen. StaatsLoterij. Trekki g der le klasse No 5133/^20000, No 7 08 5000, No. 18270 2'tOO, No '022 en 15014 1500. No. 9565, 13761 17279, 20231 1000. Overleden den 20. te 'Zwolle, jr M. Sandberg, oud-inspec teur der posterijen, oud 76 jaren. Kolonicn. Het hooggerechtshof van N. Indie heeft den heer H B. v. Daalen, hoofdredipteur van de Jaoa Bode, wegens hoon en smaad van een openbaar ambtenaar (den resident van Batavia) in een gedrukt gesc rift. veroordeeld tot 2 maanden gevangenisstraf en 20 boete. De raad van justitie te Batavia hud G maanden gevang, en 250 boete opgelegd. 'ij j i II Kt

Alkmaarsche Courant | 1879 | | pagina 1