d. balder VEILING VAN GOEDEREN. VASTE 22 Jan. jfclark!- cu ÜEiirdbk rtfhlen. a iöosrlcusiéu. en AALTJE BOEN DERMAK ER j hunne3ï> jarige BBtiweljjksveree- jj A. BAL DER en j MIETJ E van der KOLF t Heden nigin hun 35juri£ Alkmaar, 22 Januari '79 Ifltiwclfjksfecst. S V. SCHOONE. SCHOONE GO VERS BlJPOsT §PS 9> 17 Heden overleed, zacht en kalm, na een langdu rig doch geduldig lijden, mijne dierbare Echtgenoot BREGTJE SWAGER, in den ouderdom van 37 ja ren mij nalatende twee jeugdige kinderen. Noordscharwoudeq yi^SER 24 Jan 1879 Heden overleed, na eene korte ongesteldheid in den ouderdom van ruim 72 jaren, onze geliefde Vader en Behuw vader GERR1T SPRUIT Namens zijne kinderen en behuwdkinderen, Bergen, P. GLIJNIS 24 Jan 1879. E. GLIJNIS-SPRUIT. In de vorige week was den ingezetenen van Oudorp een hoogst aangename avond bereid. Zooals in de laatste jaren eiken winter het geval washaddoor de goede zorgen en onder medewerking van den heer burgemeester IVBos en de heeren van Voorst. Kraakman en Hooij. in het locaal van D. Min, eene muziekuitvoering plaats, 't Was er recht, goed. Ben hartelijke, gulle toon heerschte er. Ds. de Vries dankte uit naam der aanwezigen diegenendie zich zooveel moeite getroosttenvoor het geschonken genot. Hunkerend ziet men te Oudorp naar meerdere zulke avonden uit. Heeft het papier in de laatste jaren over het algemeen gewonnen aan fraaiheid van voorkomenvaak is dit ten koste der deugdelijkheid geschiedde gebruikte bleekmid delen verschaffen wel een blank fabrikaatmaar beuadeelen de duurzaamheid ervan, zoodat men voor belangrijke stukken, welke bestemd zijn om eeuwen te duren in twijfel staat, welk papier te kiezen en allicht een vel perkament, hoe duur ookhet voorzichtigst acht,. I)e heeren v. Gelder Zonen papierfabrikanten te Amsterdam, hebben, ter tegemoelko ming aan dergelijke bezwareneene papiersoort vervaardigd van zorgvuldig uitgezochte, ongebleekte linnen lompen, met, de hand geschept en met vermijding van chemische middelen. Deze soort is kenbaar aan het watermerk „linnenpapier en aan het amsterdamsche wapenen verdient voor officiëele stukken de meeste aanbeveling. Niet vreemd voorzeker is hetdat het smartelijk verlies van onzen beminden prins Hendrik het aanzijn aan menig dichtstuk heeft gegeven, het een zoo goed gemeend als het andermaar in opvatting en vorm zeer verschillend. Ben der voortreffelijkste is ongetwijfeld ten Kate's In Memoriam*, verschenen bij D. B. Centen te Amsterdam. Zoo iemand dan is ten kate de waarachtige dichter dien wij in deze dagen van rouw wenschen te hooren. Zijn roerende versregelen kunnen niet nalaten weêrklank te vinden in ieder nederlandsch gemoed. Per TBLEGRAAF Delft25 Januari. De plechtige teraardestelling van het lijk van Z. K. H. prins Hendrik heeft heden, onder een ontzettenden toevloed van belangstellenden, die in eerbiedige stilte van het treurig schouwspel getuige waren, plaats gehad. Precies te 11 uren werd de nog dezen ochtend n et een aantal versche kransen ver sierde lijkkist onder dof tromgeroffel in de rouwkoets ge plaatst en te 1 uur was alles afgeloopen. De Koning en prins Alexander waren zeer aangedaan en omhelsden elkander. Ook prins Fredrikprins Frederik Karei van Pruisen en de Groothertog van tsaxen-Weimar woonden de plechtigheid bij De hofprediker dr. v. Koetsveld hield in de kerk eene korte rede. Nadere berichten melden dat ook in de kerk vele kransen waren toegezonden. Dr. Koetsveld hoopte, dat Prins Alexan der het voorbeeld van zijnen oom zou volgen. Vervolgens werd aan den Koning den maarsc alksstaf aangeboden waarbij de herinneringen aan dat voorwerp verbondenden Vorst, te machtig schenen zoodat hij zichtbaar aangedaan verschillende Prinsen en Vorsten de hand drukte. Prins Alexander daalde in den kelder neder en na Z. K. H- de aanwezige zeeofficieren. De geheele plechtigheid maakte een diepen indruk. Bij achterstaande advertentie, bericht het afdeelingsbestuur van „Volksonderwijs" alhier, er in geslaagd te zijn, den heer H. Bouman, directeur der kweekschool voor onderwijzers te Amsterdam, bereid te vinden in eeue vergadering, voor ieder toegankelijk meuedeeling te doen van zijne paedagogische ervaringen in Denemarken en Zweden. Omtrent, de aanleiding tot diens bezoek aan instellingen van onderwijs in deze noordsche Statenvernemen wij de volgende bijzonderheden. In het najaar van 1876 werd hier te lande de aandacht gevestigd op een opstel in een buitenlandsch tijdschrift,, waarin de deensche officier der cavallerie Clouson Kaas de wenschelijkheid betoogt der vereeniging van oefening in handenarbeid (niet hetzelfde als opleiding voor een ambacht) met het gewoon lager onderwijs. De schrijver is innig over tuigd dat zelfstandige handenarbeidhoe gering en van weiken aard ook, een opvoedingsmiddel is voor den mensch in iederen leeftijd en eene bron voor he n van geestelijke ontwikkeling en van redelijk en zedelijk genot. Later had het Hoofdbestuur van „Volksonderwijs" het voorrecht, den heer Clauson Kaas in zijn midden te ontvangen. Er zijn in Denemarken door de „Huisvlijt-vereenigiug", aan het hoofd waarvan de heer Clauson Kaas staat,, een aantal scholeu tot. oefening in handenarbeid gestichtJoch een be sluit waarbij het, handwerkonderwijs in de lagere school wordt, gebracht, is door de Volksvertegenwoordiging in De nemarken nog niet, genomen. Zweden is het, land, waar de hier besproken zaak inheemscli is. Van daar is zij naar Denemarken overgebracht. De zweedsche taal heeft een eigen woord er voor, dat zelfs het deensch niet bezit. Men spreekt daar van slójd-onderwijs. M-ftti verstaat, door slojd in het algemeen iedere lieweiking^ door middel van werktuigen, doch die niet als handwerk ol ambacht wordt uitgeoefend daarentegen door yrke ieder handwerk ambacht, of gezetten arbeid. Ter verkrijging eener meer volledige kennis van de regeling van het onderwijs in Denemarken en Zweden, dan die men uit geschriften en welwillende mededeelingen zich kan eigen maken, begaf de heer Bouman, op uitnoodiging van het Hoofd bestuur van „Volksonderwijs", zich in Juli van 78 naar ge noemde Staten. Hij is inde gelegenheid gesteld geweest, alle gewenschte inlichtingen te verkrijgen: in Zweden door de medewerking van den minister Staatsraad Carlson en den chef de bureau bij de afdeeling onderwijs, den Canzlei raad Bruhn en in Denemarken door de relatiën van den reeds genoemden officier, tot, wien hij zich het, eerst gewend had- De heer J. Kraijenbeltpredikant, der herv. gemeente heeft bedankt, voor het beroep naar Charlois. De heer J. W. A. Notten, predikant te 's Hertogen- bosch heeft bedankt voor het beroep bij de chr. geref. ge meente alhier. Door den heer L. C- J. v. Onereem alhier is concessie aangevraagd voor den aanleg en de exploitatie van een stoomtramweg van Winterswijk naar Terborg. De afgeloopen week was. na den stilstand in de vorige, rijk in gelegenheid tot ontspanning; dinsdag-avond eene druk bezochte opvoering voor het, volk van het blijspel de Keven door de rederijkerskamer tiilderdijkdonderdag de insgelijks druk bezochte tooneelvoorstelling van ede IV aan- zinnige uit het spaansch gebergte», vrijdag het uitgestelde, werkelijk schoone, door een honderdtal liefhebbers bijse woonde concert van de dames Cormlia Travers enAdolphme Valter en den heer Jose-ph Cramer. Maar veel meer toe schouwers of toehoorders dan bij deze vermakelijkheden waren vrijdag getuigen van den wedstrijd op schaatsen, uitgeschreven door de Vereeniging voor ijs- en volksvermaken, en "gehouden op de singelgracht tusschen den molen de Groot en de Lamorale sluis, waar de vlaggen wel wat al te lustig wapperden en duizenden zich op het ijs of de oevers bewo gen alzoo een levendig tooneel opleverde zonneschijn ontbrak om het geheel 40 Deelnemers hadden zich waaraan slechts genoegzaam kleur te geven. aangemeld, maar 12 trokken zich bij de loting en nog 2 zich later terug, zoodat er 26 mededingers overbleven, waarvan 14, winners werden van de prijzen, gezamelijk bestaande in 40 k. g. spek, 10 k. g. reuzel. 1 ham, 3 zak aardappelen, 25 kop erwten en 25 kop boonen. De winners waren J- de WinterJ. Hen- neman, J. KlugtK, Schot. P. de Boer, P. van Heugten L. Martina, P Mos, J. P. van Hugten, C. Tin, P. Benjamin, K. Snijd'r, Marees en J van IV estrop. Zaterdag, den dag der begrafenis van prins Hendrik, waren van de stadstorens de vlaggen te halver stok en bij eenige ingezetenen vlaggen met rouwwimpels enz. uitgestoken. GEMEENTERAAD. Zitting van Woensdag 22 Januari 1879. No. 1. Voorzitter de burgemeester A Maclaine Pont. Tegenwoordig aanvankelijk 10, later 15 leden. De Voorzitter opent de vergadering, waarna i de nipuw benoemde leden de bee en mr. A. P. de en W. Helling, worden beëedigd en zitting nemen, na door den Voorzitter geluk te zijn gewenscht met het, door de kie zers in hen gestelde vertrouwen. 2. Zjj de notulen der vorige vergadering gelezen en goed gekeurd. 3. Deelt, de Voorzitter mededata. op 24 Dec. 1-1. de uitvoering der gemeentewerken in 1879 aangenomen is voor 25159,f 3782,beneden de raming; b. dat Burg. en Weth., namens den gemeenteraad, onmiddellijk na het over lijden van Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden een brief van rouwbeklag hebben geschreven aan Z. M. den Koningen aan H. K. H. Mevrouw de Prinses Hendrik der Nederlanden, zijnde van mevrouw de Prinses reeds antwoord ontvangen dat voorgelezen wordt. Voor kennisgeving aangenomen. Zijn medegedeeld de sedert de vorige vergadering ingekom'n stukken. Van Gedeputeerde Staten. 4. Ontvang-berigt, van het raadsbesluit van 18 December 1.1 tot wijziging van art, 20 der algemeene politieverordening. 5. Brief ten geleide van het goedgekeurde raa tsbesluit, van 18 Dee. 1.1., tot het aangaan eener ruiling van grond met den lieer IV. F. Stoel alhier. Van Burgemeester en Wethouders. 6. Brief ten geleide van het proces verbaal van kasverifi- catie. In kas was op 7 Januari 1879 791,89%. Nos. 4, 5 en 6 voor kennisgeving aangenomen. 7. Brief ten geleide eener suppletoire gemeentcbegrooting voor de dienst 1878 in ontvang en nitgaaf sluitende op een bedrag aan 15131,15%. Daarbij wurdt o. a. vereffend de uitgaaf Coor het ijkkantoor, groot 12511,18. Gesteld in handen der vaste commissie van financiën om berigt en raad. 8 Brief van den heer C. Janssen Cz., houdende kennis geving dat hp aanneemt de herbenoeming tot regent van het Gasthuis. 9. Brief van den heer L. C. Jvan Onereemhoudende kennisgevingdat hij aanneemt de benoeming tot lid der plaatselijke schoolcommissie. 10. Gelijke kennisgeving van den heer Mr. JIVvan Oosterzee, benoemd tot curator der Latijnsche school. Nos 8 t,ot en met 10 voor kennisgeving aangenon en. 11. Adres van Jan Kroon Mz-, te Assendelf! en 103 me- deonderteekenaren allen veehouders in Noordholland en ge regelde aanvoerders van kaas op de markt, te Alkmaar, waarhij verzocht wordt, alsnog tot, de uitbreiding van bet Waagplein en tevens ingerigt tot eene koemarkt van voldoende ruimte over- tegaan in het, belang van eenen geregelden afloop der kaas markt en waarbij tevens gewezen wordt op bet, wensebelijke dat bet te Punterend en Zaandam sedert jaren gevolgde middel van vervoer der kaas van de marktnamelijk door de kaas te rijden alhier gevolgd worde. Ter secretarie gedeponeerd op voorstel van den Voor zitter, op grond dat nog zoo kort, geleden dit, onderwerp tot zoovele besprekingen en beschouwingen aanleiding heeft, gegeven. 12. Verzoek van F. J. Ouwens, om hem te benoemen tot marktmeester der groenten- en kippenmarkt, in plaats van J. Schoonhoven. 13. Gelijk verzoek van JC. Doll. Nos. 12 en 13 gesteld in handen van Burg. en Weth. om daarop bij het opmaken eener eventuele aanbeveling zoo veel acht te slaan als zij vermeeneu zullen te behooren. 14. Verzoek van F. H. Ringers en 4 mede-onderteekenaren om de gazlantaarn staande voor Mariënhof, te verplaatsen zooveel zuidelijker, dat het aldaar aanwezige laantje door die lantaarn verlicht worde. Gesteld in handen van Burg. en Weth. ter beschikking. 15. Verzoek van de Waagmeesters om eene gratificatie voor de veelvuldige in 1878 bewezen diensten door den grooten aanvoer van kaas en andere voorwerpen. Gesteld in handen der vaste commissie van financiën. 16. Verzoek van den heer 'VG. L. Gouwe, notaris alhier, om vergunning tot het, maken van een doorgang in den wal aan den noordwestkant van het perceel sectie E, No. 996, aan den Zanderweg t,e Alkmaar, ten einde van dien weg naar dat perceel en omgekeerd te kunnen komen. 17. Verzoek van 9 eigenaars of bewoners van perceelen aan den Koningsweguitkomende aan het Doelenveld om vergunning tot Let afvoeren van het, overtollige water hunner perceelen naar het riool op het Doelenvelddaar zij door de afscheiding van het Doelenveld afgesneden zijn van het rioolwaarin hunne perceelen uitwaterden. Nos. 16 en 17 gesteld in handen van Burg. en Weth. om berigt en raad. Zijn behandeld de volgende voor de leden ter lezing ge legen hebbende stukken. 18. Verzoek van J. Schoonhoven om eervol ontslag als marktmeester der groenten- en kippenmarkt, met ingang van Januari 1879. Eervol verleend. 19. Verzoek van Mej. A C'. Bondam om eervol ontslag als 4° hulponderwijzeres aan de openbare school voor meisjes, met ingang van 15 Maart a.s Eervol verleend met ingang van dat, tijdstip of zooveel vroeger als in de vacature mogt zijn voorzien. Van Burgemeester en IV ethouders. 20. Rapport op het, verzoek van den heer WJSchoon, bierbrouwer altiier. om vergunning tot, het, leggen eener ijzeren huis uit. zijne fabriek aan de Laat over liet Ruitersteegje naar zijn op den hoek van dat steegje gelegen pakhuis, tot het overbrengen van bier Daar de buis gelegd wordende ter hoogte van 3,35 meter boven den beganeu grond geen hinder aan het openhaar verkeer zal veroorzaken, strekt de conclusie van het rapport om de vergunning tot wederop zegging toe t,e verleenen, onder verpligting de buis behoorlijk te onderhouden en jaarlijks 1,recognitie te betalen. Aangenomen, onder bijvoeging d r bepaling, dat, van de vergunning binnen twee maanden na beden gebruik moet zijn gemaakt. 21. Suppletoir kohier der plaatselijke directe belasting, dienst 1S78. Het, kohier definitief vastgesteld, overeenkomstig de voorloopig vastgestelde cijfers, zijnde een belasl baar inkomen van 67726,15 en een invorderbaar bedrag van/ 840,21. 22. Voorstel tot, bet verleenen van vergunning aan Cornelis Grootegoed, timmerman en aannemer alhier, tot het atvoeren van vuil- en hemelwater uit een door hem t.e bouwen per ceel aan de Laat naar het gemeeule-riool aldaar onder de gewone bepalingen. Aangenomen. 23. Rapport op liet verzoek van K. Bijl, landman alhier, om vergunning tof atvoer van vuil- en hemelwater uit het, perceel aan den Kenneiuersingelwijk E, No. 1S6, naar de Singelgr-.cht. Daar een ingesteld onderzoek heeft doen zien, dat het niet kon worden afgevoerd naar de achter dit per ceel gelegen sloot, dat Burg. en Weth. liever hadden gezienwordt de inwilliging van het, verzoek onder de woue bepalingen voorgesteld. Aangenomen. 24. Verzoek om even als ten vorigeu jare magt.irmg te verleenen tot, het. tijdelijk opnemen van geld, ter voor ziening in het gebrek aan kasgeld bij den gemeente-ontvan ger, tot een bedrag van hoogstens 2()0U0. De magt.igingbehoudens goedkeuring van Ged. Staten verleend. 25. Voorstel, in overeenstemming met de vaste commissie van financiën om de belasting-verordening op het, gebruik der marktpleinen enz. en op het tijdelijk gebruik van ge meentegrond tijdens de jaarmarkten en kermissen te herzien eerstgenoemde verordening in verband met, het den 4"1 Dec. 1.1 genomen besluit, dat voortaan Burg. en Weth. de plaats zullen aanwijzen voor uitstallingen en niet de marktmeester. Het bedrag der belasting op het, tijdelijk gebruik van ge meentegrond, door Burg. en Weth. aangewezen voorliet bezetten met kramen, stalletjes of uitstallingen wordt, onver anderd behouden om de personen, wien het geldt, die van de voorgenomen verplaatsing hunner tot nu toe gebruikte plaatsen misschien eenige schade zullen lijden, niet gelijktij dig te treffen door belasting-verhooging. In de belasting tijdens de jaarmarkten of kermissen worden eenige verande ringen voorgesteld met behoud der belasting, thans voor tenten, spellen, loodsen -en kramen gelieven wordende voor eiken draaimolen, thar.s 3,voortaan 10,voor elk koek hak blok thans 0,50, voortaan/ voor elke hand kar of overdekten zuurwagen thans 0,30, voortaan 1, Overigens worden eenige redactie verbeteringen aangebragt. Aangeuomen, ouder bijvoeging in de verordening op de kermis, dat voor een spel, tent enz. nimmer meer dan/50 zal worden betaald en met verandering van overdekten zuur wagen in overdekten wagen tot uitstalling. 26. Nader plan voor de overdekte graan- en zaadmarkt, waarvan de kosten geraamd zijn op 2033S. Met eenige kleine wijzigingen vastgesteld. 27. Rapport der vaste commissie voor de strafverordeningen, omtrent de deor Gedep. Staten ingebragte bedenkingen tegen de op 4 Deo. aangenomen wijziging der verordening, regelende liet gebruik der gemeente wateren en het daarop uitteoefeneï1 toezigt. De commissie stelt voor, die verordening ter tege moetkoming aan die bedenkingen te wijzigen. Het voorge stelde besluit onveranderd aangenomen. 28. Het voorstel tot oprigting vau een gymnasium. De heer Conijn acht zich niet verantwoord voor de op rigting dier instelling te stemmen; hij acht de kusten veel te hoogin aanmerking nemende bet gering aantal leerlin gen dat die" instelling zal bezoeken: behalve de jaarlijksehe kosten berekend ongeveer op 20 a 22000,moet ook nog voorzien worden in een gebouw, dat zeker/ 25000, a f 30000,zal kosten. De heer Stoel meentdat een nieuw gebouw niet behoeft gesticht te werdenj een deel van het weeshuis dat veel te groot iszou wel voor gymnasium kunnen worden ingerigt De Voorzitter ziet daarin nog al bezwaar, omdat de ge meente vooreerst niets over het weeshuis te zeggen heeft, maar bovendien zou het, de vraag zijn, of het plan uitvoer baar was. Voor een goed ingerigt gymnasium zijn volgens den inspecteur minstens zes lokalen noodig. Te 's Herto- genhosch waar toegestaan schijnt te zijn, dat het onderwijs in natuur- en scheikunde en natuurlijke historie in de lokalen der Rijks hoogere burgerschool gegeven wordtzijn inlich tingen gevraagd omtrent het plan en de kosten van een ge bouw, doch nog niet ontvangen. De heer VV ellan acht de zaak nog niet rijp voorbeslissing. Er bestaat omtrent te veel punten onzekerheid, waaromtrent, volkomen zekerheid moet, bestaan. Of aan de leeraren der Rijks hoogere burgerschool vergunning zal worden gegeven tot het waarnemen van lessen aan het opterigten gymnasium of pro- gymnasium, waardoor besparing van kosten zou worden ver kregen of de Minister bereid zal zijn subsidie te verleenen aan een gymnasium (voor een progymnasium toegezegd), wanneer de gemeente oprigt een gymnasium, en zoo ja tot welk bedraghoe het, gebouw moet worden ingerigt en welke de daaraan verhonden kosten zijn omtrent al deze punten bestaan vermoedens, doch de Raad moet, alvorens te kunnen beslissen niet afgaan op vermoedens, maar op zekere gegevens. En hoewel hij gelooftdat de Raad bereid zou worden bevonden tot den uitersten grens opofferin gen te doen ter verkrijging van een gymnasium zoo ge looft hijdat vooraf de geldelijke gevolgen van liet te nemen besluit geheel moeten kunnen worden overzien. Hjj wenscht, daarom, hetzij aan Burg, en Weth., hetzij aan eene speciale commissie optedragen omtrent die verschil lende punten een onderzoek in'est ellen, dat, naar zijne mee ning uiet zoo omvangrijk behoeft te worden en waaraan door een kort rapport kan worden voldaan- Deheermr. A. P. de Lange ondersteunt, het, denkbeeld van den heer IVellan docii verschilt in één opzi?t met dieD heernamelijk dat met een kort, rapport, kan worden volstaan. Naar zijne mee ning bestaat, de mogelijkheid de kosten aanzienlijk te doen verminderen, wanneer de Rijks hoogere burgerschool en het gymnasium in één gebouw, bijvoorbeeld het burgerweeshuis, konden worden gehoudenen één rooster van lessen voor de vakkenwelke aan beide inrigtingen moeten worden on derwezen kon worden vastgesteld. In dat gevalmaar ook in dat geval alleen kan van de leeraren der Rijks hoo gere burgerschool gebruik gemaakt worden. II ij licht dit niet onbereikbare plan nog eenigzms nader toewaarvan het gevolg zou zijndat de gemeente voor het onderwijs in de oude talen en daarmede verwante vakken 2, hoogstens 3 do centen zou moeten aanstellen. Een onderzoek van zijn denk beeld beveelt hij in ieder geval aan. Op voorstel van den Voorzitter wordt daarop besloten eene speciale commissie van 3 leden te benoemen tot het onderzoek der verschillende ter sprake gebragte punten waartoe benoemd worden de heeren Wellanmr. A. P de Lange en C. IVBruinvis. Vervolgens gaat de vergadering voor eenige oogenblikken over in zitting met. gesloten deuren, na heropening waar van de vergadering wordt geslotendaar niemand iets in het midden had te brengen. STAM D 23 24 B U R U K R L IJ K E ONDERTROUW l 16 Jan .Arend Kluft. wedr. van Johanna Hopman, en Maria Elisabeth Bui. Johannes Beekman en Anna de Vos. Hendrik Gaarthuis, te Alkmaar, en Helena Maria Zweekhorst, te Anna Paulowna. Cornelis Bakker, wedr. van Jannetje Besse, te Uit geest, en Geesje Emmer, te Alkmaar. GETROUWD. 19 Jan. Antonius K oreman en Johanna Aannard. Hubert us Jacobus van, den Burg en Maria Marga etha atha- rii.a van den Brink. Hermanus Storm, wedr. van Geertje Visser, en iantje Wcssemius. Hendrikus Langendam en Geertje tl oogeveen. GEROKEN. Jan. Johanna Margaretha TheresiaD. van Johannes Adrianus Mannes en Margaretha Elisabeth Ris. Jantje., D. van Adrianus Cornelis Mooij en Maaike Wierda. Anna Elisaleth, D. van Anthonïe Arz- bacii en Maria Elisabeth Biene. Johannes Gerardus Thomas, Z. van Gerardus Jacobus Mooij en Dieuwertje Jansje Kok. Margaretha Elisabeth Agnes, van Nieolaas Smit en Eiuebet Amelsheek. Htrmanus en HendrikusZs. van Jan den Ilartog en Geer ruida Fakkeldij. Franciscus CornelisZ. van Gerardus Thomas Johannes de Munk en Barbara Christina Maria Wesseling. Anna, D. van Pieter Lak en Geertje Groot- OVERLEDEN. 17 Jan. Cornelis Bregman 18 21 22 21 24 j.. wonende te Amsterdam, 18 20 21 24 Anna Maria de Jongh 26 j Geertruijaa Heijlandgescheiden echtgen. van Jan de Boer, 60 j. en bijna 7 m. Neeltje Bakker, wed. Cornelis Termaat,54 i, Alida Francisca van den Burg, wed. Hendrik Klein, eerder wed. van Jolianu Bernard Janssen, 61 j. Door den Notaris J. BAKKER SCHUT. 1. Gebouw DiligentiaGedempte Korte Nieuwesloot, B 1792 zaad /19, Karweizaad f 18. 12 Paarden 60 a 225 36 Kalveren 8 a 23, 200 Schapen 2q a 30 40 Var keus 7 a 14, 110 Biggen 3 a 6667 kop Boter/1.30 a. 1.50 p. kilogr.1600 Kipeneieren 5 a 6, 200 Eenden 0,80 a 1 per st. Krommenie 23 Jan. 77 Koppen Boter f 1,40 a 1,56 575 Kippeneieren 4 a 5 per 100. Medemblik 22 Jan. Boter per kop 1,24, Kipeieren/6.50 per 100. Purmerende 21 Jan. Kleine Kaas (gras) f 33,50 aan gevoerd 90 stapels. Boter 1,30 a 1,40 per kgr., 68 Run deren 22 Paarden 56 vette Kalveren 0,70 a 0.90 per kilogr., 51 nucblere dito 12 a 26, 34 vette Varkens 0,46 a 0,54 per kilogr., 10 magere dito 10 a 15, 106 Biggen 2 a 5592 Schapen en Lammeren 9 Ganzen 2,50, 6 Zwanen 6 a 8, Kippeneieren 5 a 5,50 per 100. Uitgeest 15 Jan Aangevoerd 1 Kalf/ 12, 4 Biggen 5, 12 Schapen f 23, 136 kop Boter (van 0,65 k f 0,75 a 0,90160 Eieren 5,50 a 8 p. 100. Londen 20 Jan. 3400 Runderen 4 6, 1 000 Schapen en Lammeren 5-6.10, Kalveren 5.6-6.4, Varkens 3,8-4,4. 23 Jan. 1000 Runderen 4,6-5.4 2000 Schapen en Lam meren 5-6.10, Kalveren 5,6-6,4, Varkens 3,-4,4. Iedereen weet hoeveel boratdronken patés en si ropen men gewoonlijk gebruiken moet ter genezing van eene verkoudheidcatharren of bronchitis. De nieuwe behandeling dezer ziekten door de teercapsules van Guyot kost slecht zes k acht centen daags. Men behoeft slechts twee capsules bij eiken maaltijd te nemen en dikwijls doet de weldadige uitwerking zich reeds terstond gevoelen. Ten ei de zich voor de talrijke namaaksels te vrij waren moet men de handteekening van den heer Duyot, in drie kleuren gedrukt, op elke flacon eischen. In de meeste apotheken zijn de teercapsules van Guyot te verkrijgen. Sectie met. decora! ietbanken enz. Mr. M. C. v. Rijn gq. 4. 5. 9425,— Huis, w.z. Achterstraat, achter No. 1, A 1730. Str. G. Bossert Rz, .*1180, Dito, aldaar, naast No. 2, A 1793- Str- D. Transen 1160, Pakhuis, aldaar, naast No 2, A 154. St.r G. Bossert Rz. 1135, Winkelhuis, w.z. Payglophoek BreestraatA 2579. Str J. J. Schouten 5975, Huis, N.z. Oudegracht, A 2601. Str. H. de Rover 2900, (Afslag 29 Jan.). Koe 190, 42 Boter 216 st., Boter f 1,30 a Aangevoerd Roodo Tarwe 7,50 1,40, Heden vieren onze geliefde Ouders Hunne dankbare kinderen en kleinkinderen, ocOo A Iktnaar, 879. vierden onze geliefde Ouders P. B IJ P O S T A BRUNT1NK M. BIJ POST. Voorspoedig bevallen van twee Jongens G. DEN HARTOG- FAKKELDIJ Alkmaar, 22 Januari 1879 Heden beviel zeer voorspoedig van een welge schapen Zoon T DE WIT geliefde Echtgenoot van A. ZUURBIER Schermeer, 22 Januari 1879. Heden beviel voorspoedig van eene Dochter E EEGEN KOSTER. Oudcarspel '25 Januari 1879 Voorzien van de II. Sacramenten der stervenden overleed den 12 dezer, ten onzen huize, in den ou derdom van 38 jaren ouze geliefde Zuster en Re- huwdzuster HENDRIK A A LI D A MARGARETHA PIETERS. Dank zeggende aan allen, voordevrle bewijzen van liefde aan de overledene bewezen Uit aller naam 11. D E R A A F. Heden overleed mijn geliefde Echtgenoot Alkmaar 20 Jan. Aangevoerd a Koeien f 19,t a,300 78 vette Kalveren f 60 a 125, 6 nuchtere dito 14 a 19, 45 Schapen f 28 a 35 131 vette Varkens 0,48 a 0,53 per kilogr. 25 Jan. Aangevoerd 3 Paarden 7a a 2( 0, 20 nucht. Kalveren f 8 a 24, 66 Schapen 17 a 32 magere Varkens 8 a 16, 126 Biggen 3 a 6; 92 J ets. per kop. Edam 23 Jan. Aangevoerd Kippenetjeren 5 a 7. Haarlem 20 Jan Witte dito 8 a 9, Rogge 2 5, Gerst f 5,.i0 a 6,30 f 3,25 a 4,25, Duivenhoonen/7,10 a 7,25 f 6 groene Erwten f 9,50. 22 Jan. 1 vet. Kalf 80, 23 n. Schapen f 20 a 33. Hoorn 23 Jan. Kleine Kaas st., wegende 4984 k. 25 Jan 6 heet.. Tarwe 1L, 5 Rogge f 7, 9 6 60, 12 Haver f 5 23 heet. Boonen: bruine l4,za, paarden/8, 9 hert. Er vt,en: grauwe 16.50, vale 11, groene f 12 25, witte grooUs 9. Op monster verkocht: Most«rd- den ouderdom van 44 nalatende 4 kinderen lies te beseffen. H- 11 Waard 13 Januari 1878 eene korte ongesteldheid JACOB KRAP, in jaren en 11 maanden, mij te jong om het groot vrr- G. DE GEUS. Wed. Jb. KRAP. Hedi-n overleed onze geliefde Vader en Behuwd- vader G. J. SCHARDAM ruim 76 jaren. Oudorp 19 Jan. 1879 in den ouderdom van J SCHARDAM. G. SCHARDAM BEEMSTEREOER. Heden overleed in dei: ouderdom van 60 jaren en 7 maanden mijne hartelijk geliefde Dochter GEERTRUI DA. God sterke mij en mijne kinde ren in deze voor ons zoo zware beproeving. Wij hopen te berusten in den wil van Hem, wiens doen is wijsheid en lieide. Mijn hartehjken dank betuig ik tevens voor de blijken van belangsti Hing en deelneming, ons betoond. Alkmaar, 20 Jan 1879. JACOB HEILAND. Heden overleed na eene kortstondige doch he vige ziekte, onze geliefde Moeder en Behuwdmoe- der NEELTJE BAKKER, Wed C. TERMAAT. Alkuaar. Namens Broeders en Zusters 21 Jan 1879 R. TERMAAT. Voorloopig wordt de zaak op denzellden voet voortgezet. Haver Paardenbooneu 51 Kalveren 6 a 14 aangevoerd Gerst 33,75

Alkmaarsche Courant | 1879 | | pagina 2