van Zondag 26 Januari 1879. a li 1879. M H Nn. 5. y •^ïj in Jtidagl li in de; RAnpntflphfio'stp .laaroana Vervolg der wekelijksche berichten. Dultschlaml. Frankrgjk. Belgle. Luxemburg. Ueu 20 is te Parijsin de groote zaal der ,.Pas Perdus" l li I. '3 öut cieus isü.. les-ie: oC3w« oC3o c^3o o^5c c"^3o o^3o o^3o oC3o o1 J. KOEMAN I) h M UNNI K exander droegen de marine-uniform* Nevens het rijtuig siein den zin van verkleining vau het uit te diepen ge- tooaen, en alzoo de goede bedoeling van diakenen bevorderen. irïgje Si««h<i'm'siigiiisg Hm ijblad van de Alkmaa 'oiinin! Prins Bismarck schijnt te kennen gegeven te hebben dut het hem onverschillig was of zijn wetsontwerp betreffende de vrijheid van spreken in den Rijksdag al dan niet werd aangeno ?en. Zag de meerderheid de noodzakelijkheid er niet van in dan bad hij toch zijnen plicht gedaan en de verantwoordelijkheid der verbonden regeeringen gedekt. De regeering beeft maatregelen beraamd om zoo mogelijk de gevaren af te wenden, die door het uitbreken van de pest in Rusland dreigen. Ten einde daarbij in overeenstem ming met de oostenrijksch-hongaarsche regeeriug te handelen, heeft zij prof. Finkelnburg naar Weenen gezonden. Pruisen Den 15 is bij het Huis van Afgevaardigden ingekomen een voorstel van den Heeremann (van de cen trumspartij) strekkende om de regeering te verzoekendat deze hare gevolmachtigden bij den Bondsraad zal gelasten zich tegen het wetsontwerp betreffende de door den Rijks dag uit te oefenen discipline te verklaren. Het, Huis heeft den 16 verworpen een voorstel van den heer v. Schorlemer-A/stom de regeering te verzoeken, „on- middelijk een nauwketi ig onderzoek te laten instellen naar de behoeften en de mogelijkheid van krachtige wetgevende maat regelen tegen den toenemenden woeker en de daarmede sa menhangende kwade gevolgen van de algemeene bevoegdheid tot het uitgeven van wissels." Voor dit voorstel stemden het centrum de polen en een deel der conservatieven. Brunswijk. Bij den Landdag is een ontwerp ingekomen, betreffende de instelling van een regentschap, bestaande uit de ministers, den voorzitter van den Landdag en den voor zitter van het hoogste rechtscollege, indien na den dood van den thans regeerenden Hertog de troonopvolger afwezig is of ver linderd den troon te beklimmenbeslissende de ministerraad of zoodanige verhindering bestaat. Gedurende het regentschap zal de Duitsche Keizer de militaire souverei- niteitsrechten uitoefenen Mocht de troonsopvolging een jaar na den dood van den Hertog niet geregeld zijn dan kiest de Landdag, op voordracht van het regentschap, een regent uit de meerderjarige niet regeerende prinsen van een der tot het Duitsche Rijk behoorende Vorstenhuizendie dan de regeering blijft waarnemen tot aan het, optreden van den troonopvolger [Brunswijk zou met, Hannover vereetiigd zijn, wanneer de tegenwoordige Hertog kinderloos stierf; nu be weren de aanhangers van wijlen Koning George van Hannover, dat zijn zoon, de hertog v. Cumberlandde rechtmatige troon opvolger van Brunswijk is; de tegenpartij meent echter, dat, sedert de inlijving van Hannover bij Pruisen, de rechten van den souverein van Hannover op Brunswyk op den Koning van Pruisen zijn overgegaan]. te midden van duizenden toeschouwersbewoog zich de een uur lange trein naar de station in welke ds. TVéumarken, naar aanleiding van 1 Kor. 13,8, een afscheidswoord sprak, waarna 9 liedertafels voor liet gebouw een treurzang aanhieven. Het vorstelijk overschot is den '22 en 23 in eene in de station opgerichte rouwkapel voor het publiek ten toon gesteld. Bij aangeplakte proclamatie betuigt de minister van Staat namens de prinses-weduwe dank aan allen, die haar deelne ming hebben betoond. De slotwoorden luiden: „H. K. H. zal eene onuitwisebbare herinnering bewaren aan de weinige maanden die liet haar gegeven was te midden der luxem burgsche bevolking door te brengen als levensgezellin van een nooit, genoeg te betreuren Vorst. In hare smart is het voor haar een zoete troost te denken dat in het huldigen van de nagedachtenis van prins Hendrik liet. Groothertogdom en zij voor altijd vereenigd zyn in een zelfde gevoel van vrome en eeuwige vereering." Den 21 heeft de regeering bij de Kamer van Afgevaar digden het ontwerp op het openbaar onderwijs ingediend. Er zal kosteloos onderwijs aan minvermogenden gegeven wor den. Aan de schoolco.nmissiën wordt daarbij opgedragen, alles te doen wat zij kunnen, om de ouder te bewegen, hunne kinde ren naar school te zenden; liet godsdienstonderwijs wordt aan het huisgezin en aan de geestelijkheid overgelaten waartoe de schoollocalen builen de schooluren beschikbaar zullen worden gesteld. Volgens mededeelingen van den heer üo/mberg de Beck/eld, kamerheer van prins Hendrik, aan de Indépendancewas dr. bouck den 12 's avonds verzocht op hel kasteel" Walferdange te blijven en stond een rijtuig gereed om, des noodig, dr. Aschman te halen; verlangde de prins te half 12 om te rusten, weigerende den geneesheer nog eens te ontvangen nam de prins te 1 uur voor het laatst zijnen drank in en verzocht hij de bedienden hem van ligging te veranderenwerd de prins te half 3 onrustig, te 3 uren de geneesheer gewaar schuwd; haalde de lijder moeilijk adem zonder een woord te spreken; stonden hij het bed de prinses, dr. bouck, de ka- merbediende en 2 kamervrouwen der prinses; kwam de heer Aschman te 4 uren en blies de prins te half 5 den laatsten adem uit. De Kamer van Afgevaardigden heeft met alg. st. aange nomen liet voorstel der commissie voor het ontwerp-adres van rouwbeklag aan den Koning-Groothertog en prinses Al arteom den post, der toelagen voor de bureaux van wel dadigheid met 10000 fr. te verhoogen, ten einde „dezen dag van rouw in de jaarboeken van liet, Parlement te kenteeke- nen door eene daad van weldadigheid." De Kamer heeft, besloten, de kosten der lijkpleelitigheden van den prins-stedehouder uit, de schatkist te dekken. Den 21, 's avonds, is in de zwart, en zilver gedrapeerde kapel van het kasteel Walferdange, in tegenwoordigheid van prinses Hendrik, haren vader en ongeveer 100 anderen, de uitvaart gehouden door den predikant Neumarkendie zijne redewelke van koraalgezang voorafgegaan en gevoigd werd, vastknoopte aan Openb. 14, 13. De lijkkist was met kransen overdekt. Den 22 is het vorstelijk lijk van Walferdange naar de station van den noordelijken spoorweg te Luxemburg over gebracht. Het werd door de hofbeambten en het dienstper soneel des prinsen tot de grenspaal der hoofdstad geleid en aldaar door de autoriteiten en corporatiën opgewacht. In den stoet bevonden zich vertegenwoordigers van het Huis des Koningsen van buitenlandsche hoven, (o.a. van Baden, Saksen- Weimar, Saksen-Altenburg, de gouverneur en de militaire commandant van belgiseh Luxemburg, de militaire comman dant de burgerlijke president en verscheidene genereraals uit Metz), bet, personeel van het Huis des overledenen de leden der Kamer van Afgevaardigdender liooge en lagere regeeringscollegiënvan het, hooggerechtshof en der rechtbanken en de vrederechters, deputation uit alle steden en gemeenten, de gemeenteraden van Walferdange, Eicli Luxemburg en Hollericli de protestantscliecal.holieke en israëlietische geestelijkheid, de militaire macht curatoren, professoren, leeraren en leerlingen van het Atheneum en der normaalschool, corporatiën uit het, gekeele land (waaronder ruim 70 muziek- en zanggezelschappen), schoolkinderen enz. Hes groothertogelijk paleis was met zwart, lakeu met. gouden franje, het stadshuis, waarvoor een groot,e katafalk was opgericht.en de huizen der stratenwaardoor de trein zich bewoogwaren met floers behangen en op verschillende punten woeien rouwwimpels van hooge masten. Onder bet bolderen van het geschut en het luiden der klokken, en De uitgave van een nieuw blad La Revolution Frangaise is op de muren van Parijs in bloedroode placcaten aange kondigd. In het eerste nummer vaart Henri Rochefort uit tegen Gambetta en de opportunisten, die evenmin in 1879 als in 1877 de uitvaardiging eener amnestie of liet in staat van beschuldiging stellen der schurken van den 16en Mei zullen gedoogen Rochefurt zal voortaan ook 2 maal 's weeks een artikel in de Marseillaise schrijven. De subcommissie der commissie van enquête, die belast is met het onderzoek naar de handelingen van het, ministerie van 16 Mei, concludeert tot het in staat van beschuldiging stellen van dat .inisterie Het Senaatslid Challemel Lacour, mede-oprichter en redac teur van Gambetta's République brangaise, is tot ambassadeur in Zwitserland benoemd inde plaats van den graaf d' Rurcourt. Den 13 hebben de eroepen der linkerzijde van den Senaat eene bijeenkomst gehouden, waarin de heer Cal,nonvoor zitter van het linker centrumde nieuwe leden welkom heette. De laatste verkiezingen hadden verklaarde hij de republikeinsche instellingen bevestigd, zoodat het Congres in 1880 niets te doen zou hebben dan tot de verkiezing van een nieuwen President over te gaan en de noodzakelijk ge bleken wijzigingen in de constitutie te brengen. Hij'besprak voorts de wenschelijklieid eener ernstige herziening der wetten van 1850 en 1S75 op het onderwijs, van het ''erleenen van vergiffenis op uitgebreide schaal aan verdoolden er, van het be letten aan de ambtenaren om een vijandige houding tegen de regeering aan te nemen en eene vijandige taal te voeren. Voorts sprak bij met ingenomenheid van de tegenwoordige bewindslieden en drong hij met, nadruk aau op de voortdu rende eendracht van de verschillende groepen der linkerzijde. Het stoomschip Junon, waarmede de bekende wetenschap pelijke reis rondom de wereld werd ondernomen, wae den 10 dezer van CallaoLima, naar Marseille teruggekeerd, naar het schijnt zonder de passagiers. Oneenigheden tusscben de reis-vereeniging en de eigenaren der bootschijnen oor zaak geweest te zijn, dat, de tocht, welke nog geruimen tijd had moeten duren, zoo plotseling afgebroken is. Het, gevoelen over liet, ministeriëele programma was in het algemeen ongunstig. Zei Is gemat igde bladen voorzagen den val van het miuisierie De République Frangaise zeide dat het programma aan duidelijkheid te wenschen overliet en meer woorden dan daden bevatte, met welke „daden" het blad allereerst eene vernieuwde zuivering van hel, ambte- naarspersoneel bedoelde. Het Journal des Débats betreurde het, dat, de regeering niet eene hartelijke taal sprak, maar keurde den inhoud van het programma goed. De F'garo zeidedat het programma, ofschoon voldoening gevende aan het volk, het ministerie niet zou beletten te vallen. De onstitutionnel en de Soleil keurden het onvoorwaardelijk goed. De lemps raadde den leden der linkerzijde aanzich voor overhaaste besluiten te wachten. Het linkercentrum heeft den 17 met alg. st. eene verkla ring vastgesteld, waarin het, over het algemeen zijne adbaesie schonk aan het, ministeriëele programma. De gematigde linkerzyde heeft insgelijks eene bijeenkomst gehouden en eenstemmig de ministeriëele verklaring onaannemelijk genoemd. Doch uit de debatten blijkt, dat, de leden eenstemmig be reid^ zouden zijn, het ministerie te handhaven, wanneer de heer Dufaure zijne verklaringen zoodanig wilde verduidelijken, dat bet, onvoldoende vai. het programma er door werd aan gevuld. De republikeinsche linkerzijde, welke groep 242 le den telt, heeft den 18 het program onaannemelijk verklaard, doch besloten, de nadere verklaringen der regeeriug af te wachten. Den 18, 's avonds is de expresse-trein van Brussel naar Galais door het breken van een rail ontspoordwaardoor eenige personen om bet leven gekomen of gewond zijn. Een 20ü0tal radicalen te Marseille hebben den 19 eene bijeenkomst, gehouden, ten einde canhidaten te stellen voor den gemeenteraad, maar zijn, na een onbeschrijfelijk tumult van 2 uren ouverricliterznke uiteengegaan. De stad Parijs doet in de wijk Belleville eene protestant sclie kerk voor ongeveer S00 personen bouwen, met localen voor lezingen, zondagscholen enz. Eene kapel, welke tot, dusver dienst gedaan beeft,, zal geheel gebruikt worden voor eene 300 leerlingen tellende protestantsclie school. De gemeenteraad heeft, den prefect der Seine semaebtigd om met, de „Soeieté générale d'électrieité" in onderhandeling te treden, ten einde voor den tijd van een jaar, bij wijze van proefnemingop een drietal punten der hoofdstad elec- trische verlichting en verder om op drie andere punten eveneens als proefeene verbeterde verlichting met gas aan te brengen. De indirecte belastingen hebben in 1878 opgeleverd 2,025,770,000 fr., d. i. 77,672,400 fr. meer dan in 1877- Bij besluiten van den President der Republiek is aan 2245 en vervolgens nog aan 25 communisten kwijtschelding, vermindering en verandering van strat verleend. De Republique Frangaise zegt dat de toestand door de Kamerzitting van den 20 onveranderd is gebleven: de re geeriug heeft, beloften, de Kamer heelt isolien gedaan; waarschijnlijk zal de heer Dufaureals vroeger, een paar procureurs-generaal en een 5J vrederechters ontslaan, wat, niet veel beleekenrsnel en goed handelen is voor het gou vernement. eene kwestie van leven of dood. Het Journal des Débats is levreden en zegt,, dat de heer llufaure zijne beloften zal nakomen. De andere republikeinsche bladen zeggen, dat het ministerie zijnen levensduur in zijne hand heeft. J van het. paleis van justitie, een standbeeld van den rechts geleerde en staatsman Berryer ingewijd. De heeren Dreux- Brézé en de Blacas vertegenwoordigden'den graaf v. Chambord. De vice-adml. Touchardde eenige conservatieve Afge vaardigde uit Parijs is overleden. Het, Senaatslid Denormandie is tot gouverneur der Fransche Bank benoemd in de plaats van wijlen den heer Rouland. Voor eene stoom hoot dezer dagen door eenen engelsclien scheepsbouwmeester aan een reeder te Havre geleverd, moest deze 60900 fr. inkomende rechten betalen. Engeland werd op den voet. der meest begunstigde natie, welke Oostenrijk wasbehandeld, maar nu het verdrag tusschen Frankrijk en Oostenrijk vervallen is, geldt weder het oude tarief. Senaat. Den 14 is de zilt.ing geopend door liet oudste lid in jaren den heer Gaulthier de Rumillydie, wijzende op de beteekenis der jongste verkiezingen, zeide: „Te ver geefs heeft men getracht de kiezers te verschrikken door hun t.e voorspellendatindien bij de vernieuwing des Senaat.s geene meerderheid verkregen werd tegen de overheerschtng eener heftige meerderheid in de Kamer van Afgevaardigden, Frankrijk bedreigd werd door een zondvloed van alle po litieke rampen. Dit spookbeeld van dreigeiide voorzeggingen is verdwenen tegenover de waarheid der feilen, het gezond verstand der kiezers den wil der natie." Den 15 is met, 153 van de uitgebrachte 238 geldige st. tot, voorzitter verkozen de heer Martel, onafzetbaar lid, behoorende tot het linkercentrumin der tijd lid van het ministerie-./zz/«s Simon. De vroegere voorzitter, hertog d'Au di ff ret Pasquierverkreeg 81 st. Tot vice-presidenten wer den benoemd de heeren Rampon, le Royer en Pelletancandi- daten der linkerzijdevoor den vierden werd de vereischte meerderheid niet verkregen en is den volgenden dag benoemd genl. Ladmiraulteen legitimistaan wiens opmerkingen als gouverneur van Parijshet ontslag van het kabinet van 16 Mei wordt dank geweten. Den 16 heeft de minister-president Dufaure eene verklaring voorgelezenwaarin gezegd werd dat de regeeriug in den uilslag der onlangs gehouden verkiezingen eene goedkeuring en eene aanmoediging vindt voor hare staatkunde, die een dracht, ten doel heelt. Frankrijk verlangt vurig den vrede tebewaren, mits deze niet tekort, doe aan zijne waardig heid. Frankrijk nam op voorzichtige en waardige wijze deel aan liet Congres. Het tractaat, van Berlijn zal volledig worden uitgevoerd, zonder dat F'rankrijk zijne vrijheid van handelen opgeeft. Vervolgens werd herinnerd aan de vreeselijke gebeurte nissen van 1871, en gezegd, dat men terecht verontwaar digd is tegen de misdadige leiders, maar mededoogen moet hebben met hen, die blinde werktuigen waren. Sedert 14 Dec. 1877 heeft de President 1542 veroordeelden genade geschonken, en op voorstel der commissie van gratie hebben thans 2225 [bet besluit zelf noemt, 2245] vermindering van straf gekregen. Een wetsontwerp zal worden ingediend om ook gratie te kunnen verleenen aan bij verstek veroordeelden. Onder alle omstandigheden en tegenover allen zal de re- geering de inachtneming eischen der wetten welke sedert liet, begin dezer eeuw de betrekkingen tusscben de burger lijks en de godsdienstige maatschappij hebben geregeld. De regeering zal onverbiddelijk zijn voor de ambtenaren, die zich vijandig gedragen jegens de republikeinsche instel lingen, maar zich eerst van het vergrijp verzekeren alvorens de straf toe passen. Het kabinet drong aan op het in behandeling nemen van het ontworpen algemeen douane-tarief, met het oog1 op de opzegging der verschillende handelst.ractatenen kondigde wetsontwerpen aan ter aanvulling van de industriescholen en ter organiseering van het vak-onderwijs in alle midden punten der industrieter verlaging der patenten ter vol tooiing van de militaire reorganisatie, tot reorganisatie der gendarmerie, tot vermeerdering van het getal leden van den Raad van State. De verzekering werd gegeven, dat de wet op de commandementen der legercorpsen met nauwgezetheid zal worden uitgevoerd hervormingen in de koloniënmet name inAlgerie, werden toegezegd, benevens wetsontwerpen betreffende de organisatie der gemeenten, de bevoegdheid der Algemeene Raden en de regeling der zoo nuttige syn dicale kamers voor den werkenden stand. Ook bet herstellen van de uitsluitende bevoegdheid van den Staat tot, tiet ver leenen der academische graden werd aangekondigd en de invoering van verplicht lager onderwijs, te noodiger „nu het algemeen stemrecht de grondslag is geworden van het maat schappelijk gebouw Teveus werd gezegd dat de tijd ge komen is om alle onderwijzers en onderwijzeressen ten aan zien der vereischte acten op gelijken voet te brengen. De linkerzyde van den Senaat heeft deze mededeeling eenstemmig toegejuicht. Kamer van Afgevaardigden. Den 14 heeft de heer llessauxals oudste lid, de zitting geopend, in zijne toe spraak constateerendedat de verkiezingen van den 5 de republikeinsche instellingen des lands hebben bekrachtigd. De heer Jules Grévy werd 290 van de 299 uitgebrachte st. als voorzitter herkozen. Den 16 heeft de minister de Alarcére gelijke verklaring voorgelezen als de minister Dufaure in den Senaat,zij werd zeer koel opgenomen. De heer Benard richtte naar aanlei ding dezer verklaring eene interpellatie tot de regeering waarover de discussie, op haar verzoek, op den 20 bepaald werd. Op dien dag heeft de beer Senard de regeering geprezen voor hetgeen zij tot dusver gedaan heeftmaar hij vond haar program voor de toekomst onvoldoendevooral ten opzichte van het ambtenaars-personeel.^ De minister Dufaure dankte den spreker vqor zijne instemming en zeide, dat de regee- ring de verkiezingen van 5 Jan. als een belangrijk feit be schouwde, dat, de Repubiek voor goed gevestigd heeft. De regeering bad die verkiezingen door liaar bestuur voorbereid, maar de minister beschouwde ze niet als ietsdat constitu tioneel veranderingen ten gevolge zou moeten hebben. De minister bracht verder in berinnering wat, bij in 1877 om trent het ambtenaars personeel deed, onder mededeeling, dat hij, nu de harmonie der staatsmachten gevestigd was, voorlaan strenger in zijne eischen zou zijn evenwel zonder bewezen diensten te miskennen. Hij verklaarde verder, dat, hij gaarne de denkbeelden wilde overnemen, die in de conclusion van den Senaat, waren nedergelegd en eindicde met de verze kering, dat, niemand meer dan bij de definitieve beslissing in 1880 zou toejuichen, indien deze in kalmte en rust plaats vond gelijk die van 1879. De zitting is toen geschorst. Na de heropening laakte de heer Madier de Montjauvan de uiterste linkerzijdehet ministeriëele programma en T, 75, voor elke regel meer 15 iding tot Zaterdag namiddag volgend nommer ingestaan; lensdag treedt de heer Judelsdie eerlang verlaten, hier ter stede voor het, laatst op. icb enkele of meermalen door dezen uit ste in eene vroolijke stemming lieten brengen, nalaten, zijne laatste opireding bij te wonen door een blyk van belangstelling te geven. R G E RL IJ K E STAND BW D. 'lenuiter en Catharina de Goede. Picter vedr. van Jannetje Valken Neeltje van Cornells S'egikarnpte Alkmaar, en bijtje e Zaandam. Ülbe van der Moolen te in, en F olkira Maria loeckte Alkmaar, e Amsterdam. Jan van den Dam, wedr. je Kramer, te Alkmaar, en Antje herstem, Johan Jacob Bel, te Krommenie. Foorman en Elisabeth Boersen. Huibertus en Aagje hom. Petrus van Ommen en Admiraal. hicolaas IPeyers en beertruida ha van Dijk. Anne Gerardus Sangster en Johanna Jacoba D. van Jan Schenke en Cornelia Purmer. DommiciusZ. van Johunn Hermann Lain- rs en Teetje Bleeker. thnstiaan Cornelius, \daiu Joachim Birger Ohlmann en Alida Raat. Maria Anna, D. van Theodorus Barbara Johanna Hazes, üamd.'L. van r Trompetter en Rosette Muller. Anton te, Beruardus Willielmus Pallemans eu Maria van Teuneiibruek van Lodewyk Gerardus Gilles en Chris- ua Duits. Atida D. van Pieter Deugd ma Henuing. Johanna Maria Christina, Hendrik Bernardus Helleman en Johanna Kesler. Frans, Z. van Frans de Vries irtje Zandburg. Simon Johannes, Z. van Engelbertus Ge- rots en liendrika Amersbeek. Elisabeth, arel Johannes Snijders en Maria Catharina i van der Maas. Grietje, D. van Dirk oom en Tietje Barends Duyf. D. van Hendrik de Rover en Theodora Dagen. Maria Kok, wed. Antonius Bierman, 86 j. Petronetla Ooerduinechtgen. van Gijsbert Bossert, 24 j. en IU m. VAN VASTE GOEDEREN. 29 Jan. n Notaris J. BAKKER SCHUT. ahaGedempte Korte Nieuwesloot, Sectie l decoratief, banken enz. Str. Al. C. v. Rijn qq, 9425,— door denzelfdeu met a 20, literstraatachter No. 1, A 1739. Str. G. Bossert Rz. 1 180, d. No. 1 en 2 gecomb. f 10625, Al. C. van Rijn q q. met 35, ïaast, No. 2, A L 93. Str. D. kransen 1160, door F. Schermer met 55, ir, naast No 2, A 154. Str. G. Bossert Rz. n 1135, Niet verhoogd, '.z. Payglophoek BreestraatA 2579. Str JJSchouten 5975, Opgehouden op5, degvaeht, A 2601. Str- H. de Rover ipgeliouden op 30 Jan. len Notaris H. J. DE LANGE, kenoord Sectie B, No. 1654. Nvan der Poort l 686. Str. JB. Reekers Cz. tA, 993. Sir. Al. Ruiter rtA2344. Str. J Emmerig es achter elkander, A 1890, 2348, 2317, Str. h. Lobach Jz. 1900, (Afslag 6 Eebr.). 2900,- 100, 3065, 3355, 1305,- I 345, 3MEENE BEWAARSCHOOL, uinne kinderen op bovengenoemde school if te zien, vervoegen zich, voorzien van de oortebewijzen in 't locaal aan de Doelen- ,g4 Eebruari, 's avonds te 8 uren. J. VAN DER KAAYSecretaris. producten roepen concurrentie in 't apsules van Gdtot, die zulk eene heil- g hebben ingeval van verkoudheid chitis en tering, zijn ontelbare keeren "OT kan slechts instaan voor die flacons, ie baiidteekening bevindt, gedrukt in i die in de uieesle apotheken te ver- bruari hopen onze geliefde Ouders t 3. BERK HOU T g en T S T A M arige ücliitTrrcniging Hunne dankbare kinderen en bebuwdkinderen zoude, 1 Febr. 1879. 4 Feb ruari a.s hopen onze ge- i'S (cA bespannen rijtuig. De Koning en de prinsen brederik in I verzoek der Kanaalmaatschappij tot wijziging barer eonces- voor de verarmde broeders en zusters hunne dankbaarheid 1 ...wkbare kinderen en bebuwdkinderen. ii

Alkmaarsche Courant | 1879 | | pagina 5