nieuwe Bro< Uit de hand t ÉH Uit de hand te een Zolder of ruim VER ra 1 S een flinken Jc fatsoenlijke l) eeii Mnec een Doerenkn 'M eene flinke llcrlicrs; o! te Alkmaar. Adres franco onder 1 den boekh. J. N. PL. VAN HAL Xweekelt] F. RIKE, Loodg WERK M E iiTinim P Bull ITir «i «ui i bii:s twee oude Zwanen, me l.riMtl ISrIManje en leriand. Denemarken. Sloumunie. Serwie. Turkije. Oont(Mii'Hk-Hunf(ar|fe. Blalie. Spanje. Znilsrrlund Wereenigde-Staien. i .een Iflllis, in staande en gelegen te Te bevragen bij I). tweeën bew Zuidscharw HOF F, te UIT DE HAND TE bij JAN KOK te Broek o Terstond te huur gevraagd onverschillig op welken stand Br lett. C, aan de Uitgevers dezer met den naam van den eigenaar Heilo Aanwijzing of' terugbezor belooning verzocht. Aan de Bizondere School voc derwijs alhier worden gevraagd e eene vrouwelijke op nader te bepalen voorwaarde, lieven zich aan te melden bij den Beukenlaan, E 103. H aan de Doelenstraatvraagt niet beneden de 15 jaren, lief of blikslager werkzaam geweest. Men vraagt tegen 1 Adres bij de Uitgeve JAN KOK te Bri 1 vraagt een Btaliki'l die melken kan Door omstandighed Februari gevraagd eene salaris 80, buite aan dt Uitgevers dezer Er wordt gevraagd tegen goed loon, bekwaam om m om te gaan en goed kunnende m Adres franco, aan de Uitgever Er biedt zich aan Prot, Godsd goed kunnende mei werk bekend. Adres bij de Uitgevers dezer C Die iets te vorderen hebben vai zijn aan den boedel van den 1 TEKMAAT en Mejuffrouw NEE in leven echtelieden gewoond hel en beiden aldaar overleden gelie\ den 5 Februari e.k. opgaaf of bet kantore van den Notaris GOUW] Bij vonnis van de Arrondisseme Haarlem, d d. 10 December welijk, bestaande tusschen JOH AIS MUS sSABEL, kleermaker, vionf en MARIA HEEENA PETRON] MAN, zonder beroep, wonende echtscheiding ontbonden verklaard Voor extract Haarlem, Mr. N G. CNOG 23 Januari 1879. Bij vonnis van de Arrondisseme Alkmaar, van 23 Januari II DE LEEUW, timmerman en koo ten, verklaard te verkeeren in staat met bepaling van den aanvang hieri datum, zijnde den dag der aangif ming van den Edei Achtbaren 1 SCHOLTEN tot Rechter-Commis ondergeteekende, Advocaat bij gen te Alkmaar, tot Curator De eerste vergadering van schu gefailleerde ter verificatie der sch bepaald op Woensdag, 12 Februai te één uur, te houden in een dei noemde Rechtbank op bet Stadbu Tot het bijwonen daarvan wc eischers pand-, hypotheek en vt niet uitgezonderd opgeroepen. lie tweede bijeenkomst ter verifies deringen in het faillissement v; Broodbakker enz, vroeuer wonen gemeente Monnickendam thans worden gehouden op Maandag 1879, des middags te 12 uren, der Arrondissement^-Rechtbank te Alle sctiuldeischers (pand-, by ree thebbenden daaronder hegrepi roepen om bij die vergadering te', of bij behoorlijk gemachtigde aid De Curator in ne A. P. DE verlangde hij de aftreding van het kabinetten einde eene botsing tusschen de Kamer en de uitvoerende macht en tweespalt tusschen de republikeinen t.e voorkomen De heer Fluquetvan de Republikeiuscbe Unie wilde insgelijks dat het kabinet plaats maakte voor een nieuw ministeriedat de uitdrukking zou zijn van de gezamenlijke linkerzijde. Op verzoek van den minister de Marcère werd de zitting weder voor korten tijd geschorst. Bij het hervatten der zitting stelde de heer Jules Ferry, uit naam van de repu- blikeinsehe linkerzijde en het linkercentruinde_ volgende motie voor: „De Kamer, vertrouwen stellende in de verkla ringen van het ministerie en overtuigd, dat het, volledige vrijheid van handelen hebbendeniet aarzelen zalna de groote nationale daad van 5 Jan aan de republikeinsche meer derheid de rechtmatige voldoening te verschaffen welke zij sedert lang iu naam des lands verlangt, inzonderheid ten op zichte van de administratieve en rechterlijke ambtenaren, gaat over tot de orde van den dag." De reseering heeft zich met. deze motie vereenigd. - De eer Floquet stelde de eenvoudige orde van den dag voor. Deze echter werd verworpen met 200 tegen 155 st. De republikeinsche linkerzijde en het, linker- centrum stemden er tegen de Union Républicaine en de uiterste linkerzijde er voor, terwijl de rechterzijde zich van de stemming onthield. De door Jules Ferry voorgestelde motie werd vervolgens aangenomen met 208 tegen 116 st. De heer Gambetta en 43 zijner geestverwanten der Union Républicaine stemden voor de motie-Floquet en onthielden zich van de stemming over die van den heer terry maar zijn tweede-ik Allain-Targé stemde daar tegen. Onder de 135 leden, die zich mede onthielden, waren 107 der rech terzijde. De liberale Parlementslid Chamberlain heeft den 13 te Birmingham op eene meeting gesproken over den op vele plaatsen heerschenden nood en gebrek. Hij noemde de ver zekering van den minister van koloniën, den heer flicks Beach, als zou de omvang van die ellende overdreven voorgesteld zijn, belachelijk. Een lid der regeering moest, mee"de ij, beter weten. De minister scheen te denken, dat de engelsche werklieden gebrek leden louter om de regeering te kwellen. De heer Chamberlain beweerdedat de heerschende nood ofschoon uit velerlei oorzaken geborentoeh verergerd en verlengd werd door de roekelooze en verkwistende buiten- iandsche politiek der regeeringdie het vertrouwen zoo onmisbaar voor handel en nijverheid, belette te herleven. Byrne Madden de man die onlangs aan den minister van binn. zaken een brief zoml waarin hij dreigde de Ko ningin te zullen vermoorden indien zij geen afstand van de regeering deedis op advies van den geneesheer der ge vangenis en na gehouden onderzoekvoor krankzinnig ver klaard. Het liberale Parlementslid Harcourt heeft aan een diner van de Oxfordscbe Reform-Club eene redevoering gehouden, waarin bij de buitenlamlsche politiek der regeering hevig aanviel. De regeering heeft zich in hare politiek van de laatste jaren 2 onmogelijke zaken ten doel gesteld meende de spreker: de verdediging en de hervorming van Turkije. Daardoor heeft zij Engeland tot groote onkosten en in on berekenbare gevaren gebracht. De regeerende klasse in Turkije wil nu eenmaal niet van hervorming weten. Zonder geld kan de Porte niets doen, en met het voorstel om haar uit de engelsche schatkist te ondersteunen zal de regeering toch wel niet voor de dag durven komen. Van de regeling in Oost-Rumeliewaarvau de bevolking niets weten wilver wachtte de heer Harcourt niets goeds. Cyprus achtte hij louter een lastpostde soldatendie men er heen zendt. worden eenvoudig door ziekte volstrekt ongeschikt voor ac tieve dienst. Alleen met veel kosten is er eene goede haven te maken. In Afghanistan voert Engeland, dat verklaard had, alleen den Emir te willen beoorlogen, thans, nadat Schir-Ali gevlucht is, oorlog tegen bergstammen, die ganseh onnoodig verbitterd worden. Ten slotte herhaalde hij de reeds zoo dikwijls geuite beschuldiging, dat de regeering den eonsti- tutioneelen banddie in Engeland tusschen regeering en Parlement bestaatheeft verbroken. Zij durfde thans het Parlement met ontbindenmaar zij zoumeende de heer Harcourt, spoedig zelve ontbonden worden. In den nacht van 1213 heeft er weder eene ontploffing in eene kolenmijn plaats gehadditmaal te Dinasin Gla morganshire. Er waren 60 mannen aan het werkdie allen omgekomen zijn. Te Londen zijn dezer dagen 15 violen van Cremona ver kocht, waaronder een Jozef Guarneriv.su, cie 600 en 2 van Stradivarius, die 240 p.st. per stuk opbrachten. In den nacht van 14—15 zijn omstreeks 300 man van het 3» bataljon der brigade engelsche jagers, die op het punt stonden naar lndie te vertrekken uit de kazerne te Portsmouth ontsnapt Het I2e regiment zette de vluchte lingen na. Eenigen boden bardnekkigen tegenstand en een hunner beeft een sergeant der polioie half dooi geslagen. De heer Hicks' Beach heeft den 17, aan een banket van eonservalteven te 8troud het woord voerende, de oostersche politiek der regeering verdedigd. Hij hield zich overtuigd, dat het tractaat van Berlijn volkomen zou worden uitgevoerd. Eene stoornis in de betrekkingen met Rusland of andere europeesche mogendheden achtte hij niet waarschijnlijk. De oorlog met Afghanistan was iu hoofdzaak geëindigd. Met opzicht tot den druk van handel en nijverheid zeide de mi nister dat de regeeringaangezien de engelsche industrie van de europeesche en americaansche markten verdreven wordtzich zou beijveren Engelancls invloed in Africa uit te breiden. Aan den heer Gladstone zijn dezer dagen 2 adressen uit Australië toegezonden, het eene uit Sydney, onderteekend door een aantal burgers dier stad, het andere van Adelaide eu geteekend door 3500 personen. In die adressen geven de onder! eekenaren te kennendat de door den heer G'ad- stone gevolgde gedragslijn hunne volkomen sympathie heeft,. Zij meenen, dat, zoo zijn raad gevolgd was, de russisch- turksche oorlog niet zou gevoerd zijn. In de brieven van antwoord, door den he, r Gladstone aan deze zijne vrienden iu Australië geschreveu zegt hij o. a. het volgende „Het is maar al te duidelijk gewordendat bij de eerstvolgende algemeene verkiezing de bevolking van het Vereenigde Ko ningrijk een oordeel zal moeten veilen over een toestand die zonder voorbeeld is in de nieuwere historie van ons land. l)e algemeene nood en ellende is verergerd en verlengd door eene woelzieke bui.enlandsche politiek- De belastingen der natie zijn vermeerderd en het crediet van den Staat is ver zwakt,, door militaire maatregelen, die niet alleen onnoodig, n.aar verkeerd waren wegens den steun dieu zij gaven aan eene wijze \an handelen, waarover wij, zoo wij die door andere Staten gevolgd zagen, de eersten zouden zijn om wraak te roepen. Het gezag van de uitvoerende macht is z >o uitgebreid gewordendat de natie moet gaan waken over hare constitutioneele rechten en vrijheden." Dezer dagen zijn een paar misdadigers, die zich aan zeer ruwe mishandeling hadden schuldig gemaaktbehalve tot gevangenisstraf, tot het ontvangen van 20 geeselslagen ver oordeeld. Te Wokingnabij Londen wordt een lijkoven gebouwd. Pe predikant der plaats heeft er kraehtig tegen geprotesteerd. In de Guard-club te Londen brak den 19 een brand uit, die nog al schade aanrichtte. Toen hij gebluscht was, vond men de ijzeren brandkast open en 500 aan goud en pa pier er uit ontvreemd. Het stoomschip Lancashire If itch is op de hoogte van Holyhead gezonken en de kapitein alleen gered. Het was in aanvaring geweest met het naar Havana bestemde stoom schip Yrurac Batdat met schade aan den boeg te Corunna is binnengeloopen. Bij de verkiezing te North-Norfolk is de conservatieve candidaat Birbeck, met 490 st. meerderheid tegen den liberaal Buxton, tot lid van het Lagerhuis verkozen. Te Londen zijn thans 1881 brievenbussen. De lialf-officiëele Berlingske Tidende meldt, in tegenspraak met de Nordd. Allgem. Zeiting dat eenige heeren die in dienst van den overleden Koning van Hannover gestaan heb ben en tot de naaste omgeving der kon. familie behoorden, den hertog v. Cumberland hunne gelukwenscïïen zijn komen aanbieden als particuliere personen, zonder in eenig opzicht, tegenover het hof of de regeering als deputatie op te treden. Iu hunne hoedanigheid van dienaren en vrienden der familie van den hertog waren zij welwillend en als vreemdelingen van distinctie behandeld. Kuslaitd. Bij het budjet voor 1879 zijn de inkomsten en uitgaven op een gelijk bedrag geraamd. Ouder de uitgaven zijn die voor de rentebetaling van de nieuwe oostersche leening op genomen. De Golos doet uitkomendat het bedrag van 42 miljoen roebels, waarmede de begrooting van uiteaven voor 1879 die van 1878 overtreft, en hetwelk grootendepls door de nieuwe leening veroorzaakt ismeer dan gedekt wordt door de nieuwe opeenten op verschillende belastingen, ten beloope van 22 miljoen, alsmede door de verhoogde op brengst van de belasting op den sterken drank welke op 15 miljoen, en van de tolrechten, welke op ongeveer 10 miljoen geschat, worden. Bij keiz besluit is eene commissie ingesteld, die onder voorzitterschap van den heer Abagar de middelen moet over wegen om tot eene vermindering der uitgaven van bet Rijk te geraken. De commissie bestaat uit acht personen, waar onder de minister van financiën op wiens voorstel het be sluit genomen is. De commissie kan nog aangevuld worden, indien dat wensebelijk wordt geoordeeld. Hakim-Khan-Toura, de opvolger van Yakoeb-beg op den troon van Kaschgar, is uit zijne gevangenschap in de rus- sische provincie Ferghana ontvlucht en heeft met 1000 man een inval in Kaschgar gedaan. De opbrengst der in- en uitgaande rechten over 1878 bedraagt 71,612,269 papieren roebels of 51,498,828 zilveren roebels, dus 32,791,847 meer dan in 1877. Dat cijfer is nog nooit zoo hoog geweest. Volgens de Petersburgsche Courant bedragen de uitgaven voor den oorlog met Turkije, sedert de mobilisatie van het russisehe leger, in haar geheel 887 miljoen roebels. Op bevel des Keiz rs is het strafrechterlijk onderzoek te gen de van bedrog verdactite leveranciers van het leger Cohan. Greger en lioricitz gestaakt, terwijl gelast is, de door hen gevorderde sommen uit te betalen. Daar het bedrog der lev.-ranciers niet heeft kunnen plaats hebben zonder mede werking van zeer hooggeplaatste officieren en ambtenaren, beeft men vermoedelijk goed gevonden om de zaak te smoren, ten einde een reusachtig schandaal te vermijden. Bij besluit van den Vorst is bepaald, dat tot 1 Jan. 1880 zij die gedurende den oorlog hunne woningen en eigen dommen in de Dobrudscha verlaten hebben, die terug zullen ontvangen zoodra zij bet bewijs leveren dat zij het terug verlangde vóór deu oorlog bezeten hebben. De districtsbe- sturen zullen lijsten van alle onbeheerde goederen opmaken en de gemeenten zullen die goederen beheeren totdat ze door de eigenaars opgevorderd of bij het staatsdomein ge voegd worden. De Skupscbtiua heeft besloten het vraagstuk van gelijk heid van burgerrechten voor de israëlieten niet te behandelen alvorens de eapitulatiën afgeschaft en buitenlandsche legaties te Belgrado gevestigd zijn. De schadevergoeding, door de Porie aan Rusland te be talen, is door het russiseh-turksche vredestractaat tot 100 miljoen zilveren roebels verminderd. Ten gevolge van de tusschenkomst eener catholieke groote mogendheid is eene gemengde commissie benoemd om de klachten te onderzoekendie van de christelijke bevolking in Arraenie uitgaan. Op raad van den directeur der Ottomanische Bank heeft de regeering 700,000 turksehe ponden (ruim 7% miljoen gulden) beschikbaar gesteld voor den inkoop der kaimehs en wei zoo, dat dagelijks voor 4000 pond zal worden in gekocht., waarmede genoemde Bank zieb belast, die tevens het ingekochte papiergeld vernietigt. Nu de regeering zich niet meer met de intrekking bemoeit, stelt bet publiek ver trouwen in den maatregel en verbetert, de koers der kaimehs aanmerkelijk. Aan vernietiging door de regeering geloofde niemand. Alle mogendheden hebben ingestemd met het voorstel om de werkzaamheden der commissie voor de organisatie van Oost-Rumelie uit te breidenzullende het, russisehe beheer verlengd wordentotdat de werkzaamheden der organisatie afgeloopen zijn. De onderhandelingen met Griekenland zullen gevoerd wor den te Anino, in Epiruo. D, Porte had eerst het dorp Komboti voorgesteld, maar te Athene had dit geene goed keuring gevonden. De commissaris der Porte, Kiasmil-bassa, die naar Scutari vertrokken was om de overgaaf van Podgoritza en Spuz met omliggend gebied aan Montenegro voor te bereidenis al daar" aangekomen. Hij is op geen der bezwaren gestuit die de gouverneur van Scutari, Hussein-bassa. had voorspeld. Het geschut en verder oorlogsmaterieel worden reeds uit Podgoritza vervoerd en de overgaaf van Spuz zal weldra volgen. Door de bevolking van Podogoritza is Kiasmil-bassa zeer koel ontvangen. Bosbie eb Herzegowiba. In het reglement voor de voorloopige organisatie dezer gewesten wordt de zoo spoedig mogelijke indiening gelast van voorstellen betreftt-nde de ad ministratieve indeelmg, deu werkkring der overheden eu rechtbanken en de bezoldiging der ambtenaren: en als eerste in acht te nemen beginsel gesteld, dat de gewesien uit ei- cene middelen zuileu moeten voorzien in de kosten van be heer en in alle door Oostenrijk Hongarije gedane uitgaven voor de bezetting des lands en het onderhoud eu terug zenden der vluchtelingen, welke uitgaven langzamerhand moeten vergoed worden. Bulgarije. De vereeniging van notabelen welke den 18 te Tirnova zou geopend zijn en waarvoor reeds eenige afgevaardigden aangekomen waren, is uitgesteld. De raad van administratie der Oostenrijksck-Honga&rscke Bink beeft besloten, den aankoop van zilver voorloopig te staken. Den 19 is met Frankrijk eene handelsovereenkomst ge teekend op den voet van mees' begunstigde natie. Oostebrijk, In het Huis der Afgevaardigden heeft de minister Unger den 18 eene lange redevoering uitgesproken die met bijval werd aangehoord, waarin hij betoogde, dat het tractaat van Berlijn, om van kracht te zijn, de goed keuring van den Rijksraad niet noodig had. Keurde het Huis de inlijving van Spizza af, dan zou die niet plaats hebbenmaar overigens bleef het te Berlijn bepaalde zooals liet was. De. heer Roser richtte eene interpellatie tot de re geering over de maatregelen tot wering van de in Rus'and uitgebroken pest. Het Huis heeft den 22 het handelstractaat met Italië, en Je commissie, met, het onderzoek van het tractaat met Frankrijk belast* hééft dit laatste goedgekeurd. Hohgarije. In het vierde kwartaal van 1878 hebben de gezamenlijke inkomsten bedragen 64,979,550 en de gezamen lijke uitgaven 49,115,996. Het tekort over het geheelejaar is niet hooger dan dat van 1877. liet, laatste kwartaal is, schoon de inkomsten drie miljoen lager zijn dan in het vo rige jaar, een half miljoen gunstiger, omdat de uitgaven zooveel minder zijn. De minister Ssapary heeft in de financiëele commissie van het Volkshuis de hoofdcijfers medegedeeld van het re sultaat der tot dusver uitgegeven 260 miljoen goudrente. Voor inwisseling der schatkistbiljetten 2». serie werd tot het einde van 1878 besteed 28 miljoen, verkocht werden 211 miljoen en nog 21 miljoen blijven ter beschikking der schatkist. De Paus heeft aan alle prelaten der geheele catholieke wereld eene encycliek gerichtwaarin gehandeld wordt over de lieden „die met verschillende en bijkans barbaarsche namen" socialistencommunisten en nihilisten genoemd worden. Z. H. bidt de Vorsten en volkeren ten dringend ste „de Kerk die zich jegens de Staten zoozeer verdien stelijk heeft, gemaaktals leermeesteres aan te nemen en ten volle in te ziendat de grondslagen der Staten en der godsdienst zoozeer verbonden zijndat naarmate van het geen aan deze laatste onttrokken wordt het plichtbesef der onderdanen en het aanzien der regeeringen ai'neemt." Den 15 hebben de president-minister üepretis en de fran- sche ambassadeur een voorloopig handelstractaat tusschen Italië en Frankrijk onderteekendhetwelk van kracht zal zijn gedurende 1879 en waarbij aan de beide landen over en weêr de behandeling van meest begunstigde natie wordt verzekerd. Het proces van Passanante. die een aanslag op 's Konings leven beeft gedaanis tot. Februari uitgesteld omdat een geneeskundig onderzoek zal plaats hebben. De minister Üepretis beeft den 21 in den Senaat, bij de discussie over eene interpellatie van den heer f itelleschi e.a. over de buitenlandsche politiek van het kabinet, ontkend, dat de regeering plan zou hebben op bet, annexeeren van Dal mat ie of eenig ander grondgebied. Hij zeide dat de politiek van het, kabinet gegrond was op eerbiediging van de bestaande tractaten. De verhouding tusschen Itaiie en de andere mogendheden noemde hij gunstig. Den 22 werd eene door de regeering goedgekeurd motie van den heer Montezomolo aangenomen waarbij eene eerlijke naleving der tractaten als de beste staatkunde voor Italië wordt aangemerkt. In de omstreken van Valencia, waar over de pachters een schrikbewind heersckte, zijn 50 wachtposten uitgezet en zeer vele slecht ter naam staande, personen gevangen genomen. Te Tortosa ziju in het begin van Jan onlusten voorge vallen wegens de hooge rechten op de visch. Te Cadix heerscht wegens deze rechten schaarschte van visch en ook van andere levensmiddelen aldaar heeft den 9 eene vreed zame demonstratie plaats gehad van werkliedendie arbeid verlangden. Te Puerto de 8. Maria zijn lieden gevangen genomendie met, geweld brood bii de bakkers vermeesterd haddendaar hebben de burgers de banden ineen geslagen om den werklieden althans eenige uren daags arbeid te be zorgen. Te Vinaroz, Xeres en elders zijn vele lieden zonder verdienstenen het aantal landverhuizers naar America is iu den laatsten tijd niet gering geweest. De heer JDubsdie 3 malen de waardigheid van Presi dent van het Eedgenootschap bekleedde is in den ouder dom van 56 jaren overledeu. Het wetsvoorstel om vau wege den Bond eene subsidie van 4% miljoen voor den S Gothard-tunnel te verleenen (alle vroegere bijdragen waren kantonnale) is den l9 bij volks stemming met 263,000 tegen 107 000 st. goedgekeurd. Ten gevolge van den strengen winter vertoonen zich in de Berner Jura vele wilde zwijnen, vaas in zoo groot aan tal dat, men ze niet kan verjagen. De bewoners der boer derijen worden des nachts door" het gehuil der wolven ver ontrust en van het hooge gebergte komen honderden gemzen in de valleien om voedsel te zoeken- Den 15 heeft de Senaat een onderzoek bevolen ter zake eener dagenlange vervolging van cheyenne-indianen, die we gens gebrek het indiaansche territoir met vrouwen en kinde ren verlaten hadden en weigerden derwaarts terug te keeren, door troepen van het fort Robinson, die zich zelfs van ka nonnen bedienden en menigeen der indianen die zij meer malen omsingelden maar telkens weder zagen ontsnappen hebben doen sneuvelen, terwijl ook niet weinigen der troepen in de geleverde gevechten gesneuveld of gekwetst zijn. De bevelvoerende officier beweert,, dat „zijne troepen door enscb- lievende beweegredenen gedreven werden." Het publiek is het biermede niet eens. Den 14 zijn te Maueb-Chunkin Pennsylranië2 moor denaars, behoorende tot bet beruchte genootschap der „Molly Maguires", opgehangen. Een telegram van den gouverneur te Harrisburg, waarbij den veroordeelden gratie van de doodstraf verleend werd, kwam juist een oogenblik te laat. Het Iluis der Vertegenwoordigers heeft den 16 bet wets ontwerp tot converteering der 5 en 60/o bonds in 4 aan genomen. De minister Sherman heeft een contract, gesloten met een syndicaat, dat, maandelijks eene zekere hoeveelheid 4°/0 bonds in Europa verkoopen zal, op dezelfde voorwaarden als waarop de nieuwe leening iu de Ver. Staten wordt uitgegeven Dit contract zal tot, 1 Juli van kracht zijn. De opbrengst van den verkoop zal gebruikt worden voor het inkoopen van 6«/o bonds Het, doel van het contract isde inruiling van 6° o tegen 4°/0 in Europa aan te moedigen Het syndicaat heeft voor 10 miljoen d. ingeschreven. - De minister heeft voorts de amortisatie van 20 miljoen d. bouds aangekondigd, welker interest na 21 April niet meer betaald zal worden. Snelpersdruk van Herm'- Coster en Zoon, i laiinssemenr LANGE. Tgeiltet) gevraagd. Adres den Hoofdagent üliLl ESS.% AlZil. Amsterdam. Snelpersdruk van Berms. Coster en Zoo-\

Alkmaarsche Courant | 1879 | | pagina 6