J aw»»a No. 13. Eenentachtigste Jaargang. 1879 ZONDAG 30 MAAKT. (Bcbccltc. ckclijfcsche Berichten ■Binnenland. &tai>0-2ilieuu>0. 3 boerteuf iets. ■5jarige fclchtverceniging kx e" hunne I3|| arigc Echt vereeniging 1 ALKMAARSCHE EOIRAAT. Deze Courant wordt wekïlyks uitgegeven en is verkrijgbaar op Zaterdag avond te 7 uren. Prijs per kwartaal 0,65franco per post f 0,6 6 afzonderlijke nommers 5 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers HERM». COSTER ZOON. De Advertentiën kosten van 15 regels 0,75, voor elke regel meer 15 Cents; groote letters naar plaatsruimte. Bij inzending tot Zaterdag namiddag 1 uur, wordt voor de plaatsing in het eerstvolgend nommer ingestaan; ingezonden berichten een dag vroeger. Bij deze Courant behoort een bijbladbevattende ■wekelijksche berichten en verslag van den gemeenteraad. KIEZERSLIJSTEN. De VOORZITTER van den Ge eenteraad te ALKMAAR Gezien art. 31 der wet van 4 Julij 1850 (Stsbl. n°. 37); Brengt ter algemeene kennis: dat de lijsten van kiezers voor leden van den Gemeenteraadde Provinciale Staten en de Tweede Kamer der Staten-Genera al on heden door hem zijn geslotenop nieuw aan het Raadhuis zijn aangeplakt, en gedurende acht dagen ter gemeente-secretarie ter lezing zullen liggen. Alkmaar, De Voorzitter voornoemd 27 Maart 1879. A. MACLAINE PONT. NATIONALE MILITIE BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter openbare kennis Dat de militieraad in dit distriet, ten raadhuize der ge meente Hoorn, op Dingsdagden 15 April e.k., des voor- middags ten 11 ure, zijne 2e. zitting zal houden tot het beoordeelen der plaatsvervangers en nummer- verwisselaars, die door of namens de lotelingen dezer gemeenteonder overlegging der vereisehte stukken, zullen worden aangeboden en tot het ne.nen van eene beslissing omtrent de in de le. zitting (bestemd voor de lotelingen) niet afgedane zaken. Ingeval de plaatsvervanger of nummerver- wisselaar goedgekeurd isbehoort het bewijs zijner goedkeuring ten spoedigste ter secretarie dezer ge meente bezorgd te worden. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Alkmaar, A. MACLAINE PONT. 28 Maart 1879 De Secretaris NUHOUT van der VEEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKM AR Gelet op art. 75 der politie-verordening op de gebouwen, stratenpleinen, weren en wateren, door den Gemeenteraad vastgesteld 19 Juni 1862 (Gemeenteblad n°. 2, 3e. serie), luidende »Het is verboden op de straten en wandelplaatsen nol in gemeentewater, puin, ascb vuilnis of andere stoff n *te werpente vegente laten vallen of die te ont sieren, behalve wat het puin aangaat, op de daarvoor aan- #gewezen plaatsen strafbaar gesteld met eene boete van één tot drie gulden. Brengen dat voorschrift ter algemeene kennisonder uit- noodiging alleen puin te werpen op de plaatsendaarvoor bestemd en aangewezen door eene paalwaaraan bevestigd is een bord, waarop net woord PUIN PLAATS. Burgemeester en Wethouders voornoemd. Alkmaar, A. MACLAINE PONT. 29 Maart 1879. De Secretarie, NUHOUT VAN DER VEEN. SOLLICITANTEN, in het bezit der hoofdonderwijzers- acte, naar de betrekking van 1™. hulponderwijzer aan de open bare Armenschool te Alkmaarop 65U.jaarwedde met eene jaarlijksche verhooging van 50.gedurende drie jaren na een jaar met ijver, bekwaamheid en geschiktheid de be trekking te hebben vervuld worden verzochtonder over legging van stukken, vóór 12 April e.k., zieh bij het ge meentebestuur aantemelden. POL1C1E. Ter terugbekoming is aan het Commissariaat van Policie het navolgende voorhanden als een lammerhuidje, een sleutel, een zijden pettwee catholieke kerkboekjeseemge handschoe nen twee witte zakdoekeneen kinderoverrokje, eenig wasch goed, -raaronder kussens en sloopeneene bruine vrouwenzak, met zakdoek en kleinigheden Verder zijn aldaar inlichtingen te bekomen omtrent twee magere varkens, welke over eenigen tijd op de markt zijn achtergebleven. l De Koning en de Koningin zullen zieh den 15 April uit de residentie naar het Loo begeven en van daar den 21 naar Amsterdam vertrekken. Verkiezingen. Te 's Hertogenbosch is tot lid der 2e. Kamer verkozen mr. J. G. de Bruyn, te 's Gravenhage, met 1444 st., tegen 128 op den heer v. Rijckevorsel. Staten-Generaal. Bij de 2e. Kamer zijn ingekomen de definitieve begrooting van het dept. van oorlogten bedrage van f 21,670,000een wetsontwerp tot intrekking met 1 Jan. 1881 van het decreet van 2 Nov. 1810, nopens het bouwen ip dijken en hunne glooiingen; een ontwerp tot wijziging der vest.ingbegrooting voor het loopende jaar, allereerst de voltooiing der Ni-uwe Hollandsehe Waterlinie beoogende waarvoor 916,500 uitgetrokken wordt [voorts 650,000 voor de stelling van den Helder, 150000 voor enkele werken tot dekking van rivier-overgangen en opne ming van troepen aan IJsel, Waal en Maas, 2rü,000 voor de stelling van Amsterdam, 200000 voor die van bet Hollandseli Diep en het Volkerak en 220,000 voor die van de Maas en het Haringvliet]; een ontwerp tot verhoo ging der loopende begrooting van waterstaat. De Kamer beeft de beraadslaging over bet wetsontwerp tot herziening van de belastbare opbrengst der ongebouwde eigendommen voortgezet. Een honderdtal amsterdamsche handelsfirma's hebben bij adres aan de Kamer hare bezwaren kenbaar gemaakt tegen de voorgestelde effecten-belasting. Benoemingen. De Koning heeft dr. T. H. Blom Coster te 's Gravenhage vergunning verleend tot het aannemen en dragen der orde van de Kroon van Italië. Belastingen. B. en W. van Amsterdam hebben bij den gemeenteraad een voorstel ingediend tot beffing van een „straatgeld", waarvan de opbrengst geraamd wordt op 3 a 4 ton 's jaars, en dat berekend zal worden naar de breedte van de gevels in verband met de huurwaarde der perceelen. Leger. De minister van oorlog beeft bepaald dat ver gunningen tot huwen met toekenning van voorrechten alleen dan mogen worden verleend wanneer de betrokken militair zich verbindt oin deelgenoot te worden van bet te 's Her togenbosch gevestigde „Fonds tot ondersteuning der wedu wen en weezen van vrijwillig dienende militairen beneden den rang van officier." De gemeenteraad van Woerden beeft van den minister van oorlog eene afwijzende beschikking ontvangen op het verzoek om behoud van garnizoen. Spoorwegen. De kamer van koophandel en fabrieken te Amsterdam heeft zieh bij adres gewend tot den minister van waterstaat, handel en nijverheid, ten einde de aan dacht van Z. Exc. te vestigen op het streven der duitsche spoorwegmaatschappijen oin door de vaststelling harer tarie ven het goederenvervoer over en met Nederland te bemoei lijken. In de richting naar Hamburg en Bremen zijn de vrachtcijfers merkelijk lager dan voor het verkeer met neder- landsche havensook zelfs voor strekendie op korteren afstand van de laatsten gelegen zijn. De gemeenteraad van Bloemendaal heeft afwijzend beschikt op bet nader verzoek der Haarlemsche Tramway-maatscliappij, om concessie voor den aanleg van een stoom-tramweg van Haarlem naar Overveen en Bloemendaal. Stoomvaart. De Ned.-Ainericaansebe Stoomvaart-maat schappij is in 1878, in weerwil van den stilstand ia den handelbelangrijk vooruitgegaanzoodat aan de aandeel houders 5 p c. kan wordeD uitgekeerd. Kerkelijke Zaken. Ds. P. PeenstaJr., te Witmarsum, heeft bedankt voor het beroep naar de vereenigde doopsgez. gemeenten van Noord en Zuid-Zijpe. De nieuwgebouwde kerk der doopsgez. gemeente te Nieuwe Niedorp is den 23 ingewijd. Het classicaal bestuur van 's Gravenhage heeft besloten aan de synode femelden, dat het, met het oog op art. 11 van het algemeen reglementhet nieuw vastgestelde art. 38, dat de aanneming van de nieuwe leden regelt, niet kan helpen ten uitvoer brengen. Reeds hebben verscheidene kerke raden besluiten in denzelfden geest genomen. Aanbestedingen. Voor het herstellen van den toren der S. Martiuuskerk te Venlo is minste inschr. J. v. Groenendaal, te Nunhem, voor f 7375. Giften. Wijlen mej. A. E. Groh heeft vermaakt, vrij van rechten, aan het fonds voor de noodlijdende kerken en personen, het Ned. Bijbelgenootschap, afd. Amsterdam, en de industrieschool voor vrouwelijke jeugd te Amsterdam elk 1000; wijlen mevr. de wed F. T. EverardSmithuysen aan de Vereeniging tot Weldadigheid van den Allerh. Verlosser aldaar 3000, aan die van S. Vincentius van Paulo aldaar f 7000 wijlen de heer JG. Dulden aan het r. e. kerkbe stuur te üriel 2 3 en aan het r. c. armbestuur aldaar '/3 in vaste goederen geschat op eene waarde van 15000; wijlen mr. R. J. v. Mierlo f 1200, vrij van rechten, aan bet oude vrouwenhuis te Breda. Een onbekende heeft aan de Maatschappij Caecilia te Am sterdam 514.06 geschonken, ten einde het kapitaal der Maatschappij 2% p. e. N. W. S. te brengen op de ronde som van f 91000. Wijlen dr. F. G. Noury te Deventer heeft vóór zijnen dood aan de herv. diaconie 1500, aan de luthersche en israëlietische armbesturen elk 500 en aan bet. ckrist.-afgesch. armbestuur 300 geschonken, terwijl hij de armen zijner gemeente (de r. c.) op andere wijze heeft begiftigd. De jaarlijksche collecte voor het fonds tot. aanmoediging van de gewapende dienst heeft den 26 te Amsterdam p m. ƒ4000 opgebracht, zijnde f 300 minder dan in het vorige jaar. Vervolg der wekelij/csche berichten in het bijblad. Uit het verslag der Maatschappij voor Gemeente-Crediet over 1878 blijkt, dat zij aan 6 gemeenten en 10 waterschap pen f 552,100, verdeeld in 7 provinciën, heeft geleend [in Noordholland gem. Velsen 10000, gem. Aalsmeer/46000, gem. Watergraafsmeer 2000Vereenigde Nauernasche polders 15000, Houtrakpolder 37000 Zuidwijker,neer polder 40000, Banne en polder Ursem 85000]; nog was een bedrag van 94,000 aan leeningen toegezegdloodat. het totaal cijfer der operatiën 646,000 heeft bedragen. Aan eene aanvraag voor 176,000 aan leeningen werd om verschillende redenen niet voldaan. Eene winst is gemaakt van 42,382,78. Op de aandeelen serie A maakt dit met het gewoon dividend 16 uitkeering per aandeel, en op die van serie B 48. De heeren C. Becker, E. FuldF. A. Muller en ntr. J- P. Porlielje traden als commissarissen af en zijn in de den 22 gehouden vergadering als zoodanig herkozen. Aan het bureau dezer courant zijn voor belangstellenden ter lezing gelegd de statuten der te Amsterdam gevestigde Harddraverij-vereeniging, waarvan het doel is: in het belang van den landbouw het aanfokken van schoone en hardloo- pende paarden aan te moedigen door middel van harddra verijen bij voorkeur van jonge paardenwelke jaarlijks afwisselend in Noord- en Zuid-Holland zullen worden ge houden op banen langer dan nu in eebruik terwijl door belooningen als anderszins de goede berijding en behandeling der paarden zullen worden bevorderd. Ook zal een stam boek worden voorbereid door liet houden van een register, waarin de meaedingende paardenhunne afkomst en voor zoover mogelijk hunne afstammelingen vermeld zullen worden. Ook is aan het bureau van dit blad voorhanden het pro gramma der op 5 April op het Frederiksplein te Amsterdam te houden voorjaars-paardenmarktvoor welke door het ge meentebestuur II prijzen, te zanten ten bedrage van/10Ó0, zijn uitgeloofd, en voor de mededinging naar welke de schrif telijke aangifte moet geschieden bij den beer N. Wafel bakker, Oude Schans te Aaisterdam. De nieuwe Burgemeester der gemeente Haringcarspel zou Vrijdag j.l. voor het eerst eene raadsvergadering presideeren en werd buiten het dorp feestelijk ingehaald door eene eere- wacht te paard. Bij eene eerepoort. gekomenwerd de Bur gemeester door den predikant, den heer Lampingin eene hartelijke toespraak, uit naam der burgerij welkom gebee- ten en vervolgens mar het Raadhuis geleid. De algemeene kerkeraad dér herv. gemeente heeft aan den Koning een adres gericht, het in het leven roepen ver zoekende van wettelijke bepalingen tot beperking van het misbruik van sterken drank. -- Maandag avond hield het departement van het Neder- landsch Protestantenbond zijne laatste bijeenkomst in dit sai- zoen. Nadat de voorzitter met een woord van dank voor de steeds in talrijkheid toenemende opkomst de vergadering had geopend, trad als spreker ep de heer P. van der Peen. Hij handelde over Vondel, Na in korte trekken 's dichters levensgeschiedenis te hebben medegedeelddeeb hij enkele grepen uit zijne werken, ten bewijze dat Nederlands grootste dichter een vroom menseh een eeht christeneen liberaal man is geweest. Ging hij in 1640 tot de roomsche Kerk over hij deed het niet omdat hij Rome's beginselgezag hooger plaatste dan de vrijheid der protestanten, maar dewijl (om van zijne huiselijke omstandigheden niet te spreken) zijn naar rust en naar licht hakend gemoed zich in het ge harrewar van doopsgezinden en calvinisten niet kon vinden, en ook omdat Rome's zinrijke eeredienst hem aantrok. Wie billijk wil zijnbij mag dien overgang betreurendoch hem den dichter ten kwade duiden mag bij niet. Als godsdienstig menschals gevoelvol dichter, als liberaal man blijft Pondel even groot. Dat partijzucht dus daarvoor niet verblinde Hierna werd de laatste circulaire van bet hoofdbestuur aan de afdeelingen ter tafel gebracht, en het steunen van het orgaan 'de Hervormingmet warmte door het bestuur aan bevolen ten gevolge waarvan verscheidene personen zich hiertoe bereid verklaarden. Na de pauze trad de beer van der Peen nogmaals op en droeg twee zijner gedichtjes voor, 1°. Luther vóór Rome en Luther te Rome, 2°. Mijn keuze. Met een hartelijk en opwekkend woord van den president werd de vergadering gesloten. Regenten van eeuige provenhuizen alhier hebbenbij adres aan de 2e. Kamer, bnnne bezwaren ontwikkeld tegen de voorgedragen belasting op de goederen in de doode hand, niet alleen wat bet hooge cijfer betreft der heffing op de effecten dier instellingenmaar inzonderheid ter zake der drukkende jaarlijksche heffing van f 4 per /DOOD der waarde van de gestichten zeivendie immers geene inkomsten op leveren en alreeds grond- en personeele belasting betalen. Door de tiereeering hebben de kapitalen dezer provenhuizen zoo geledendat aan de bedoelingen der stichters op verre na niet kan voldaan wordendoor de nieuwe belasting zou deze toestand zeer verergeren. Door het kiescollegie der herv. gem. is tot predikant beroepen de beer A. E. v. d. Pussen te Reenen. A.s. Wóensdag zal de heer Douwes Dekker, de bekende letterkundige Multatulialhier eene voordracht houden in het locaal van den heer Switzar. Zoowel m deze stad als in den omtrek zullen er zeker velen zijndie deze gelegen heid aangrijpen om den man van of over wien zij zob vaak iets gelezen of gehoord hebbenvan aangezicht tot aange zicht te zien en hem persoonlijk zijne denkbeelden te hooren verkondigen. Ook zijdie deze denkbeelden niet deelen en hunne verspreiding afkeuren zullen er prrij's op stellen he u te leeren kennen diemet groote talenten begaafdtot onze „mannen van beteekenis" behoort en op bet jonge ge slacht geen geringen invloed uitoefent. KANTONGERECHT. 28 Maart. J. K., f 2 boete of 1 dag gevangenisstraf, wegens het gebruik maken van gemeentegrond zonder vergunning. M. M., f 1 boete ol 1 dag gev., wegens het schrobben van de straat te Alkmaar. H. T., 3 boete of 1 dag gev., wegens het rijden met een hondenkar onder Alkmaar. J. B. en E. B., ieder f 1 boete of 1 dag gev., wegens het maken van straatmuziek te de Rijp.H. V., f 3 boete of 1 dag gev,, wegens bet rijden met een hondenkar te Eg- mond-binnen.G. d. B., f 3 boete of 1 dag gev., wegens openbare dronkenschap te de Rijp.J. H., f 3 boete of 1 dag gev., wegens het rijden met een hondenkar te Graft. J. G, A. B. en J. D., ieder 5 dagen gev. en f 5,50 of 1 dag gev.,C. S., P. S. en K. d. S., ieder 6 boete of 2 da gen, allen wegens het maken van nachtelijk burengerucht. K. R., 3 boete of 1 dag gev., wegens bet rijden met een hondenkar te de Rijp.C. S„ f 3 boete of 1 dag gev., wegens openbare dronkenschap ts Graft.W. N., ƒ3 boete of 1 dag gev.. wegens het rijden met een hondenkar te Graft.W. R., 1 dag gev., wegens diefstal van hout te Wimmenum. Allen tevens in de kusten. C. H., ontslagen van rechtsvervolging wegens openbare dronkenschap te de Rijp, de kosten te dragpn door den Staat. BURGERLIJKE STAND ONDERTROUW 27 Mrt. Jacob Lind, te Alkmaar, en Aaltje Pool, te Berkhout. GETROUW D. 23 Mrt. Hendrik Elf ring co Willemina Elizabeth van der tP al. GEBOREN. 21 Mrt. Jan, Z. van Gerrit Gelder en Elisabeth Hos. 23 AndriesZ. van Pieter Hazes en Trijntje van Tuin. Cornelius Johannes Maria, Z. van Johannes Hendri- cus Kuhne en Maria Catharina Determeijer. 24 Elisabeth JacobaD. van Lourens Put en Maria Wardenier. Gerrit, Z. van Arie de Jong en Maartje Dijkman. 25 Cornells, Z. vanPhilippus Emont en Catharina Evers. 26 s Catharina Maria, van Johannes Bernardus Hens en Grielje Zonderhuis. 27 MagteltjtD. van Gerrit Roodenberg en Maggeltje Groeneveld. Phüippina Catharina Ferdinanda, van Albertus van Giezen en Agatha Maria Middeldorp. 28 Frans Johan,7j. van Gerard Julsing en Maartje Kok. Cornelia Catharina, D. van Coenraad Erancisus Nieters en Alida Dekker. OVERLEDEN. 21 Mrt. Pieter Dekker, 58 j. Catharina Bult, echtgen. van Jacobus Tesselaar, 73 j. DirkZ. van Cornells Habich en Maartje Wagenaar, 5 j. en ruim 10 m. 22 MeinsD. van Jacobus van Beek en Jacoba Wil- helmina Berkhout, bijna 6 11. 24 Cornells, Z. van Bernardus Termaat en Maartje Nat. 1 j. en ruim 9 m. 25 Geertruyda Clausingwed. Arien Pels, eerder wed. van Jan Erederik Bergman, 57 j. 27 Klaartjevan Arend Gerrit Elfrink en Maartje Daan, ruim 9 m. Herman Stern, 61 j. 28 Arnold Johannes, Z. van Hendrik Klasing en Bar bara Margaretha Agatha van Drongelen, 5 j. en ruim 7 m. Johannes HendrikusZ. van Frederikus Hendrikus Christiaan Albertus Vreijbloedt en Trijntje van der Meu'en, 10 m. Klaas, Z. van Meindert Ruiter en Trijntje van der Meer, 7 j. en 8 m. VEILING VAN VASTE GOEDEREN. 26 Maart. Door den Notaris J. BAKKER SCHUT. 1. Koffiehuis FrascatiN.z. Venisse, sectie B, 1748. Str. G. Bossert Rz. 5515, 2. Winkelhuis, W.z. Ritsevoort, A, 1112 ged. Str. Jb. Kluft 4740,— 3. Pakhuisachter No. 2, uitkomende aan de Stads Vest, A, J112 ged. Str. Jb. Kluft 1300, (Afslag 2 April.) 27 Maart. Winkelhuis, Kooltuin, sectie B, 2011. Str. J. Elfrink 3310,— Verhoogd door denzelfde met 170, Wat is er onaangenamer voor hen, die door hun beroep verplicht zijn veel te spreken, zooals advocaten, onderwijze-s redenaars, predikanten, dan keelpijn, verkoudheid of een overblijfsel van bronchitis? Men gebruikt hiervoor in overdaaddoch zonder groote uitkomst, een menigte patés, siropen, drankjes, enz., welke meestal de ziekte vreedzaam haar weg laten gaan De teer alleen kan hierin eene spoedige verlichting geven; men kan zeggen oogenblikkelijk als zij bij eene genoegzame hoeveelheid wordt toegediend. Om deze uitkomst te verkrijgen behoeft men bij eiken maaltijd slechts vier a zes teercapsules van Guyot te gebruiken. De flacon van 1,25 bevat 60 capsules, zoodat deze behandeling slecht op eenige centen daags komt te staan; en men kan verzekerd zijn, dat van tien per sonen, die het eproefd hebben, negen zich aan deze geneeswijze houden. De teercapsules van Guyot hebben door hun suc ces, dat van dag tot dag toeneemt, onnoemelijk veel namaaksels uitgelokt De heer Guyot kan alleen deze flacons waarborgenwaarop zich zijne handtee- keningin drie kleuren gedrukt bevindt. van onze gt liefde Ouders J. SMIT en T. BOCKTNG. :S2Z en N. Schermeer, Hunne dankbare kinderen'I 26 Maart 1879. en Behuwddochter. Heden smaken wij het genoegen dat onze Cq? waarde Ouders ^03 Jb- KOOY, oud 83 jaren, 0 R. PL ANTE Y DT, oud 72 jaren, seS vieren. Namens de Familie, C§) P. "VEENIS. Egmond aan den Hoef, 27 Maart 1879 Ondertrouwd G. DE GEUS Pz, Weduwnaar van A. Hoff, en A. KLOMP, Weduwe van K. Slotemaker. Noordscharwoude29 Maart 1879. Getrouwd H. ELFRING en W. E. VAN DER WAL, die tevens hunnen 'dank betuigen voor de belang stelling bij hun huwelijk ondervonden. Alkmaar, 23 Maart 1878. Voorspoedig bevallen van een dood Meisje A. NOTTELMAN, geb. DaLENBERG. Schoorl21 Maart 1879. Bevallen van een Zoon N. BRONKHOR8T SMIT. Uithoorn, 22 Maart 1879. Heden beviel mijne geliefde echtgenoote MARIA CATHARINA DETERMEIJER voorspoedig van een welgeschapen Zoon J. H. KUHNE. Alkmaar, 23 Maart 1879. Geboren: GERRIT, Zoon van G. DE GROOT en J OLDENBURG. Petten, den 24 Maart 1879. Bevallen van eene Dochter A. M. VAN GIEZEN MIDDELDORP. Alkmaar, 27 Maart 1879. Heden overleed na een langdurig doch geduldig lijden zacht en kalm ten mijnen huize COR- NELIS STEKELBOS, in den ouderdom van 54 jaren en 7 maanden. Uit allel naam H H. Waard, 28 Maart'79. Jb. STEKELBOS. Heden overleedna eene hevige ziekteonze oudste lieveling ANTJE, in den aarivaliigen leef tijd van 6 jaren en 9 maanden. Schagen, P. DEKKER Cz. 24 Maart 1879. A. DEKKER -BAKKER. Heden overleed tot diepe droefheid van mij en mijne ouders, mijne geliefde Echtgenoot ELISA BETH VISSER, in den ouderdom van ruim 33 jarenmij nalatende 4 kinderente jong om hun smartelijk verlies te beseffen. Hoe zwaar mij dit verlies ook treft, hoop ik Gode te zwijgen en in Z jncn ondoorgrondelijken wil te berusten. Zuidschenner, gem Akersloot, 24 Maart 1879. J. VERHOEVE. Heden overleed mijne innig geliefde Echtgenoot HERMIJNTJE KOPPER, in den ouderdom van ruim 27 jaren. Wormei veer, 24 Maart 1879. K. KAPER Sz. Heden overleed, in den ouderdom van 69 jaren en 9 maanden onze geliefde Moeder en Behuwd- moeder MARGARETHA HEEMSKERK, Wed. JOHANNES BERN KUHNE, na tijdig voorzien te zijn van de laatste 11 Sacramenten. Alkmaar, J. H. KUHNE. 28 Maart 1879. M. C. KUHNE— Determeijer.. Gevoelig voor de vele bewijzen van belangstel stelling bij het overlijden van mijnen Echtgenoot on dervonden acht ik mij verplicht daarvoor aan allen, die daarvan deden blijken mijn innigen dank te betuigen in het bijzonder breng ik dank en hulde aan het bestuur en de leden der Vereeniging Floris van Tet/Hngen\ die hun medelid met zooveel eer ten grave hebben geleid M. NOL, Alkmaar, Wed. A H KORLVINKE, 29 Maart 1879.

Alkmaarsche Courant | 1879 | | pagina 1