A I 1/ 11 t A 11 £1 TT I? Alt RT RR i 1' ''I1 van Zondag 15 April 1879. No. 16. Eenentachtigste Jaargang. 1879. OTcfcelijkache Berichten l>uHichla»d Stelgie. Frankrffk. liirtM»* llritlanje en Serianti. Ifiuskaiirf Ë&oiinmiiie. Turk ||e. op Woensdag, £3 April 1879. POLICIE. .T-crrr jg:-3Lru:Ttaa De Bondsraad beeft den 3 het tarief aangenomen. Prins Bismarckdie voorzat verdedigde met grooten nadruk de voorstellen der commissie. De meeste amendementen werden dan ook verworpen, o.a. een, door Wurtembergvoorgesteld, strekkende om- een algemeen recht op de granen vast te stellen van 60 mark. In het ontwerp der commissie zijn 37 za ken opgenomen, welke van rechten worden vrijgesteld [het tarief van 1873 en 1877 telde 94 vrijstellingen], waaronder zee- en rivierschepen, baksteen en andere uit klei gebakken voorwerpen voor bouw-doeleindengemeen aardewerkruw zink, ruw tin, enz. De belangrijkste wijziging, in het ontwerp gebrachtgeldt 5welke aldus luidt „Waren, komende uit Staten, welke duitsche schepen of waren vau duitsche herkomst ongunstiger behandelen dan die van andere Statenof welke duitsche voortbrengselen met een aanmerkelijk hooger invoerrecht belasten dan van buitenlandsche voortbrengselen bij den invoer in het duit sche tolgebied geheven wordt, kunnen, voor zoover geene tractaat-bepalingen zulks beletten, met eene verhooging 1ot het dubbele der volgens het tarief verschuldigde invoerrech ten worden getroffen. De heffing van zoodanige verhooginff wordt, na verkregen foestemming des Bondsraads, bij kei zerlijk besluit verordend." Den 5 heeft de Bondsraad de voorstellen der commissie betreffende de ontwerpen op de tabaksbelasting in hoofdzaak aangenomen. Den 6 is te Kassei eene vergadering gehouden van be langhebbenden bi] den tabaks handel uit alle oorden van Duitschland, waarin eenstemmig de volgende resolutie is aangenomen: „De vergadering verklaart, dat zij met inacht neming van alle omstandigheden, bij den tegenwoordigen economischen toestand zelfs de laagste cijfers, door de en quête-commissie voorgesteld, voor te hoog houdt." De bij zondere belasting op den in bet, Rijk aanwezigen voorraad tabak weid voor geheel verwerpelijk verklaardnadat een vertoog van prof. Hluntschli was voorgelezenwaarin dat plan uit een juridisch oogpunt werd afgekeurd, en nadat door een der redenaars bet verderfelijke daarvan uit een economisch oogpunt was aangetoond. Pruisen. De beer Windihorstbet bekende hoofd der centrumspartij, heeft een bezoek gebracht bij prins Bismarck en met dezen een vrij langdurig onderhond gehadvermoe delijk over een inkomen van 60000 m., waarop de gewezen Koningin van Hannover, krachtens haar huwelijkscontract, als weduwe uit het Welfenfonds aanspraak zou hebben. Te Berlijn is den 4 overleden de natuur- en weerkundige U. ff. Dove, geboren te Liegnitz in 1803. Elzas-Lotharing en. De -.21 aangeklaagden in het Marpinger proces zijn den 5 te Saarbrucken vrijgesproken. In de over wegingen der uitspraak worden de voorgewende verschijningen een schadelijk bedrog genoemd, waaraan de ouders der kin deren en andere beschuldigden deelgenomen of hun steun verleend hebben. Maar de strafrechtelijke „dolus", die tot het uitspreken van een strafvonnis noodig was, werd geoor deeld niet voorhanden te zijn. Het U. M. is van de vrij spraak in hooger beroep gekomen. De Kamer heeft den 2, met nagenoeg alg. st., een crediet van 25000 fr. toegestaan voor het onderhoud en vervoer van een aantal uit Brazilië terugkeerende, te Antwerpen ontscheepte russische landverhuizers, die ,wat 161 van de 500 betreft totaal behoeftig, van het russisch consulaat geene hulp konden ver krijgen omdat zij hunne nationaliteit verloren hebbenen volgens beko en bericht der russische regeering niet in hun land mogen terugkeeren dan met betaling van 75 roebels ieder voor hunne aanvankelijke vestiging \Le Nord bericht, dat genoemde landverhuizers doopsgezinden zijn in der tijd om de krijgsdienst te ontgaan uit Duitschland naar Rusland gewekenwaar de regeering hun landerijen verschafte en zijmet name in de gouvernementen Saratof en Samare welvarende, maar steeds van het russische volk afgezonderde koloniën vormden totdat de algemeene verplichting tot de krijgsdienst in Rusland hen bewoog naar Zuid-America te verhuizen, waartoe zij uitdrukkelijk van hun russisch bur gerrecht engelijk in hunne passen vermeld werd, van alle verdere aanspraak op bescherming door de russische re geering afstand deden]. Door de regeering werd een crediet van 100000 fr aangevraagd ten behoeve van Belgie's deelneming aan de te Melbourne te houden tentoonstelling. Den 4 heeft de heer fisartburgemeester van Brugge de regeering in de Kamer geïnterpelleerd over den last, aan de gemeentebesturen gegeven tot aanplakking der circulaire van den minister van binu. zaken, strekkende om het wets ontwerp op het lager onderwijs tegen het verwijt van gods- dienstloosheid te verdedigenmet welken lastmeende hij de regeering, de burgemeesters tot. agenten barer politiek makende, hare bevoegdheid was te buiten gegaan. De mi nister verdedigde den maatregel, op grond hiervan, dat de regeering zich wel tegen de lasterlijke beweringen omtrent haar ontwerp verdedigen moest. Toen de heer Woeste zijnen geestverwant bijspringendehem een vriend van ver lichting noemdeviel de minister Frère-Orban in met de woorden „en van laster!" Dit gaf tot een onstuimig tooneel aanleiding. De heer fisart verlangde, dat de minister tot de orde zou worden geroepen deze verklaardedat zijne woorden niet den Afgevaardigde raakten, maaralleen den burgemeester van Brugge die in eene circulaire de minis ters voor vrijmetselaars verklaard hadbewerende dat zij de kinderen des volks tot godlooclienaren wilden opleiden. Eene schier eindelooze woordenwisseling volgde. De voor zitter gaf den minister gelijk, maar de rechterzijde hield met den heer fisart het tegendeel staande. De zitting eindigde met eene rede van den heer Frèrete midden van een hevig getier. De kardinaal Régr.ier, aartsbisschop van Kamerijk en de bisschop van Atrecht, stichters der roomsche universiteit van Kijsel hebben een adres aan den Senaat en de Kamer ge richt tegen de wetsontwerpen van den minister Ferry. Ook vermelden de dagbaden adressen en protesten van de aarts bisschoppen van Algiers Avignon Bourges en Besanpon en hunne onderhoorige bisschoppen en van de professoren aan de eatholieke universiteit te Lyon. Bij besluit van den President der Republiek, van 27 Maart, is aan het bekende bonapartistische oud-Kamerlid Raoul Duval een gouden eerepenning toegewezendaar hij dèn 20 te voren met ongemeenen moed in de Champs Eiy- sées een hollend paard heeft tegengehouden. De heer Diival is bij die gelegenheid gekwetst geworden. Het blad van den heer Routier, de Ordregemeld en na eene officieuse tegenspraak volgehouden hebbende, dat een aantal te Brest ontschepende teruggekeerde gedeporteerden den kreet: „leve de Communie!" hadden aangeheven, is de gérant, wegens het te kwader trouw uitstrooien van valsehe berichtenveroordeeld tot 8 dagen gevangenisstraf en 500 fr. boete. De Marseillaise zegt, naar aanleiding van het Senaatsbe sluit tot het verdagen der kwestie van den terugkeer der Vertegenwoordiging naar Parijs: „Wij hebben het dinsdag aan het werk gezien, dat onwrikbare linkercentrumdat het. woord „schikking" alleen reeds deed opspringen, dat zulk eene luidruchtige verontwaardiging aan den dag legde bij het denkbeeld alleendat men roeren zou aan een enkel artikel der heilige en gewijde, door den heer ffallon uit gedachte constitutie. Eenige woorden van den minister, die over het grootste aantal sinecures te beschikken heeft, dien van financiënzijn genoeg geweest om deze ijzervreters deze volgelingen van den paladijn Laboulayevreedzaam en gedwee te maken als schuchtere lammeren." De historieschilder Thomas Couture, geboren in 1815, is op zijn landhuis bij Parijs overleden. Den 31 Maart heeft te Parijs zekere Keiler, die voor zij nen patroon een wissel van 73500 fr. moest innenzich met het, bedrag uit de voeten gemaakt. De administratie der parijschetentoonstellings-loterij kocht o.a. aan eene schilderij van Gérome voor 24000, eene van fetter voor 14000, eene van Gamier voor 7500 fr. Door de gelukkige winners in veiling gebracht, brachten deze stuk ken slechts op 8000, 4200 en 700 fr. Het algemeen comité voor het petitionnement tegen de wetsontwerpen—Ferry teltbehalve den voorzitter Chesnelong, 19 leden, voor het meerendeel tegenwoordige of voormalige Afgevaardigden en Senatoren. De quarantaine van eene week, te Marseille voor schepen uit de Zwarte zee en van de turksclie kusten verordendis tot 3 dagen verminderd. De heer Ernest Renan is geïnstalleerd als lid der Eransche Academie. Hij hield eene lofrec.e op zijnen voorganger Claude Benard, en schetste voorts een ideaal van zedelijke en ver standelijke ontwikkelinghetwelk niets minder bedoelt dan Frankrijk ook op dit gebied eene eereplaats onder de be schaafde volken van den nieuweren tijd te doen innemen. Den 5 April hebben de nieuw benoemde maires en adjuncten van Parijs den minister van binn. zaken, den prefect der Seinedien van policiehunne secretarissen- generaal en den oud-maires eu oud-adjuncten der stad ee* luisterrijk banket aangeboden, aan 't welk de minister Lepere over den terugkeer van Senaat en Kamer naar Parijs uitge weid en zijn vertrouwen uitgesproken heeftdat ook de Senaat daarin zal bewilligen. Den 6 hebben in 21 arrondissementen verkiezingen voor de Kamer plaats gehad. De heer Andrieux (prefect van policie) werd te Lyon zonder tegenkanting herkozen, de heer Gréoy (President der Republiek) vervangen door dr. Lom bard. De republikeinscke candidaten slaagden ook te Douai, OrleansBarleduc en Roanne. Te Blois en Reims moet, herstemd worden tusschen republikeinen te Bordeaux tus- selien de heeren Lavertujon, republikein, die 4665, en Blangui, radicaal, die 3673 st. verkreeg; in het 8e. arr. van Parijs tusschen de heeren Godellebonapartistdie 4074 en Cla- mageron (linkerzijde), die 3018 st. bekwam. De 3 conserva tieve candidaten aldaar verwierven 7193, de 3 republikeinsche 4798 st. De algemeene uitslag is als volgt: gekozen 13 re publikeinen en 1 legitimist7 herstemmingen. Den 5 is den bekenden redacteur der Payshet bona partistische Kamerlid de Cassagnac, door 180 studenten een maaltijd aangebodenwaarbij hij in eene uitvoerige rede zijne ingenomenheid te kennen gaf met de wijze, waarop het jonge geslacht hem verwelkomde. Hij zag daarin een voorteeken van het herstel des Keizerrijks voornamelijk om dat zijne hoorders, te jong om in de heerlijkheid van dat Keizerrijk gedeeld te hebben met voorbedachten rade daar voor moesten partij gekozen hebben in deze dagen van we derspoed. Aan het slot zijner rede erkennende, dat de bonapartisten voorshands door de republiek buiten gevecht gesteld warenwaagde hij het te voorspellendat die re publiek zich aan allerlei buitensporigheden schuldig maken en het Keizerrijk dan tusschenbeide treden zou om Frankrijk te redden. Bij besluit van den 8 heeft de President weder aan 232 wegens medeplichtigheid aan den Commune-opstand veroor deelde personen gratie verleend. Senaat. Den 3 is eene interpellatie aangekondigd van den heer Chesnelong betreffende de vertraging van de beslis sing omtrent het hooger beroep van eongreganistische ouderwijzers tegen prefectorale besluiten, waarbjj zij van hun ambt waren ontzet geworden. Zij werd na eenige discussie eene maand verdaagd. Den 5 is de vergadering tot 8 Mei uiteengegaan. De linkerzijde droeg aan haar bureau op met de andere bureaux van de linkerzijde van den Sen at en de Kamer en met de regeering in overleg te treden omtrent de mid delen otn den terugkeer naar Parijs te verzekeren. Kamer van Afgevaardigden. Den 3 is met ruim 300 st. aangenomen het regeeringsont.werp om 300000 fr. te ver- leenen voor het vervoer en voorloopig onderhoud van be hoeftige teruggekeerde communisten. Omstreeks 100 leden onthielden zich van de stemming en even zooveel stemden tegen. Het wetsontwerp tot vrijlating van de colportage van boeken en bladen werd bij tweede lezing onveranderd aangenomen. Desgelijks met 301 tegen 133 st. het door het amendement-Giraud gewijzigde wetsontwerp-Flessier, tot gedeeltelijke benoeming door de gemeenteraden van de be sturen van hospitalen enz. Den 5 heeft de Kamer hare zit ting tot 15 Mei verdaagd. De commissie voor het ontwerp des heeren Ferry, betreffende bet. hooger onderwijs, heeft den 5, in over leg met, den minister, art. 7 in dezer voege vastgesteld Niemand wordt toegelaten orti eene openbare of bizondere inrichting te besturenvan welken rang die zijn mogeof om daaraan onderwijs te geven indien hij behoort tot eene niet erkende godsdienstige orde." Van de verscherping dezer bepaling, zoodat zij ook zou worden uitgestrekt tot leden van erkende, maar niet uitdrukkelijk tot het geven van onderwijs gemachtigde ord<>n, schijnt men dus te hebben afgezien. Alleen is de redactie van het artikel wat duide lijker geworden. De regeering heeft omstreeks 200 telegrafisten naar Natal gezonden. Sedert eenigen tijd worden te Londen gedurig kleine kinderen vermoord gevonden. De coroner Hardwicke had verleden week uitspraak te doen over 3 gevallen. In het eeue was het kinderlijkje als een pakje in de kleedkamer van eene spoorwegstation gevonden. In het andere was het te York oon het, leven gebracht, en slordig in een stuk zeildoek gepakt naar Londen verzonden. In het derde geval was hel eenvoudig op het plein van Bedford-Square neergelegd. In alle 3 de gevallen luidde de uitspraak natuurlijk „opzette lijk vermoord door één of meer onbekenden". Te Liverpool zijn, op last, der overheid, ongeveer li000 blikken met zalin kreeften en beef vernietigd als ongeschikt ■Voor voedsel voor mensehen. Eene deputatie van de kamer van koophandel te Liverpool heeft de aandacht van den lord-kanselier der schatkist uevestigd de nadeelige gevolgen, die de ontmunting van het, zilver heeft uitgeoefend op de nijverheid en den handel. De lord- kanselier antwoorddedat de zaak door de regeering ernstig overwogen wordt,, maar dat men in eene zoo belangrijkeen moeilijke kwestie niet dan na eene zeer nauwgezette voor bereiding tot een resultaat, komen kan. De regeering zou intusschen met de opmerkingen der deputatie haar voordeel doen. Kale Webster heeft bekend dat hare meesteres werkelijk vermoord is, maar niet door haar. Volgens hare verzekering had zij in ongeoorloofde betrekking gestaan met een welge steld kroeghouder, een zekeren Church, die mede in arrest is. Deze had haar voorgeslagen om zich van de oude dame t,e ontslaan eu haar huisraad t.e gelde te maken. Zij zouden dan t,e zamen naar America ganu. Op zekeren avond te huis komende verhaalt vrouw Webster vond zij Church iu de woning barer meesteres, die haar oogenblikkelijk mede deelde, dat hij de goede vrouw reeds uit den weg geruimd haden drie dagen later sleepten beiden eene doos naar de rivier te Richmond, waarin zich het, aan stukken gesneden lichaam bevonden. Men heeft het hoofd nog niet gevonden, zoodat van herkenning geen spraak kan zijn. De ministerraad heeft den 8 beslotenin de egypt.ische kwestie voorloopig met Frankrijk te blijven samenwerken en den heer Wilson voorshands de vergunning om aftreden te weigeren Beide mogendheden zullen eene vriendschap pelijke maar nadrukkelijke waarsci uwing aan den Khedive richten om zijnen misstapte herstellen, en geeft, hij hieraan geen gevolg, dan zijne afzetting aan de Porte in overwe ging geven. Den 9 is te Londen eene talrijk bezochte bijeenkomst, gehouden van werklieden in de suikerraffinaderijen, ten gunste der afschaffing van het premiestelsel. De heer Samudalid van het Lagerhuis presideerde en de vergadering benoemde eene deputatiedie een onderhoud met lord Beaconsfield over deze zaak zal aanvragen. De inkomsten van het Rijk bedroegen gedurende het op 31 Maart, geëindigd dienstjaar 83,115,972. Die opbrengst was bijna 4% miljoen grooter dan die van 187778. Na genoeg 3 miljoen daarvan werd uit de opbrengt der inkom sten-belasting verkregenterwijl verder de andere bronnen van inkomst, allen eene meer of minder hoogere opbrengst leverdenmet uitzondering van de zegel-belasting en de verbruiks-belasting, welke een achteruitgang van 286,000 en van 64,000 ondergingen. Op 31 Maart 1879 bedroeg het vermoedelijk overschot op het toen geëindigd dienstjaar verschil tusschen de gedane ontvangsten en de gedane of nog vereischte uitgaven 195,844. Hoogerhuis. Den 4 heeft lord Shaftesbury voorgesteld, maarop de verklaring der regeering, dat hare aandacht, op de zaak gevestigd was, ingetrokken eene motie, strekkende om der Kroon te verzoeken, door wettelijke maatregelen een einde te maken aan den treurigen toestand, waarin de vrouwen en kinderen verkeeren, die in Britsch-Indie in fabrieken werk zaam zijn. Lord Salisbury zeide, dat de uitzichten, op het verkrijgen van overeenstemming omtrent, de grieksche grenskwestie op dit oogenblik niet, zeer gunstig waren. De minister wanhoopte echter niet aan een gunstigen uitslag der onderhandelingen. De houding van Kngeland bleef volmaakt gelijk aan die op het berlijnsche Congres. Het had toen der Porte aanereraden en het bleef haar aanradenin haar eigen belang naar de raadgevingen der mogendheden te luisteren. De regeering was bereid de Porte te leiden, maar eene leiding als die waarvan lord Lansdowne sprakriekte naar salpeter. De uitzichten op eene bevredigende oplossing zouden grooter worden, als de moeili]kheden omtrent andere grenzen van Turkije zouden zijn weggenomen. Griekenland zou bij nitstel eerder winnen dan verliezen. Lord Beacons- field verklaarde dat de aanwijzingen van het, Congres door Griekenland nooit als verbindend voor de mogendheden zijn beschouwd. Het vermoedendal er niets zou zijn gedaan was onjuist. Er hadden onderhandelingen plaats gehad en er waren 4 of 5 punten betreffende de grensregeling in be handeling. De premier zag de zaak niet, donker in eene billijke schikkingwaarbij aan Griekenland alles werd toe gestaan waarop het aanspraak hadzonder Turkije te ver nederen was mogelijk. Lagerhuis. Den 3- heeft de minister Aorthcote gezegd, dat tot dusver omtrent het voorstel betreffende eene ge mengde bezetting van Oost-Rumelie geene beslissing was genomen. Engeland hield zich stipt aan de verklaringen van zijnen vertegenwoordiger op het berlijnsche Congres. De Sultan was van oordeeldat hij de orde daar te lande zou kunnen handhavenmaar Engeland wenschte natuurlijk hartelijkdat andere maatregelen genomen m cbt.en worden om het gevaar voor onlusten te voorkomen. De regeering kon niet belovendat zij een eventueel besluit, vooraf aan de goedkeuring van het Parlement zou onderwerpen. De minister heeft voorts het volgende medegedeeld: Het tekort op de begrooting voor het, afgeloopen jaar bedraagt 2,991,800, met, inbegrip van het p.anvullingscrediet,. De naar aanleiding van de gebeurtenissen in het Oosten genomen maatregelen van voorzorg hadden 6,125,000 gekost, de oorlog in de Transvaal 592,000, die met, de zoeloe's 1,559,000. Daarvan was 5,350,000 uit, de leening en 2,900,000 uit de opbrengst der belastingen betaald. De begrooting voor het loopende jaar was geraamd op 81,153,000 aan uitgaven en 83,055,000 aan inkomsten. De regeering hoopte, dat het overschot voldoende zou zijn om de verdere kosteu van den oorlog tegen de zoeloe's te dekken. Met slechts 6 st. meerderheid werd verworpen een ontwerp van den heer Mundellatot afschaffing van de voorwaarden van eigendom, die door de tegenwoordig» wet aan de candidaten voor plaatselijke besturen gesteld worden. Den 4 heeft de minister Northcotenaar aanleiding eener vraag van den heer Fawcett naar de politiek der regeering iu Afghanistan, medegedeeld, dat de onderhandelingen met Ïakoeb-Khan voortduren. De regeering kon zich onmogelijk door verklaringen omtrent wellicht noodige troepen-bewe gingen bindennoch daaromtrent gedetailleerde mededee- lingen doen. Er was echter niets onwaarschijnlijker dan dat de regeering vóór de hervatting der zitting van het Parlement hare politiek zou wijzigen. Mocht, dit evenwel toch ge beuren dan zou de regeering daarvan zoo spoedig mogelijk mededeeling doen. Aan den Onderkoning van lndie was gelast, zonder stellige bevelen van de regeering het leger niet naar Kaboel te laten oprukken. Lord üartington betuigde zijne tevredenheid over deze gewichtige verklaring der regeering. De vice-minister Bourke deelde mede, dat, de regee ring den 3 vernomen had, dat Frankrijk bezit had genomen van het in 1826 aan Engeland afgestane, kleine eiland Mataeong [Westkust van Africa] en dat de attorney-general van Sierra Leone daartegen bad geprotesteerd. De engelsche regeering had onverwijld daarover vertoogen aan de fransche gericht. De minister van koloniën, den 7 ondervraagd betreffende de verzoeningsgezinde depeche vau Cetaioayoverklaarde daarin geen vertrouwen te kunnen stellen. Hij wilde wel aannemen dat Cetawayo aau onderwerping dacht, maar voor de veiligheid der koloniën was het noodigdat de onder werping volkomen zou zijn. De minister Aorthcote deelde mededat de onderhandelingen over eene gemengde bezet- ling van Oost-Rumelie nog steeds aan den gang waren, en dat hij het daarom raadzaam oordeelde, zich niet verder over de zaak uittelaten voorts dat den 18 F'ebr. een ver toog naar Frankrijk is gezonden tegen de schending der bepalingen van het handelsverdrag, betreffende de minerale oliën en dat op dit stuk nog geen antwoord is ontvangen. De wet op de legertueht werd na een lang debat bij tweede lezing aangenomen. Het Huis ging tót 17 April uileen. Uit Riazanaan de Troebesch35 uren ten zuiden van Moskouwordt gemelddat ten gevolge van geweldige sneeuwjacht op 9 en 10 Maart, 22 doodgevroren menschen zijn gevonden. Het spoorwegverkeer was gestremd en ook vele paarden waren omgekomen. Onder goedkeuring des Keizers is beslotenbij den aan vang van het volgende leerjaar de academie van genees- en heelkunde te Petersburg in eene pec-iaal militair-geneeskun dige academie te veranderen. De studentenwier aantal op 500 beperkt isworden als staatsdienaren beschouwd en ais zoodanig beëedigd. Zij zullen allen op staatskosten stu- deerendoch daarentegen verplicht zijn voor elk leerjaar anderhalf jaar bij het leger te dienen. Bij keizerlijk besluit is bepaald, dat, onder voorzitterschap van den minister van fiinanciën eene bijzondere commissie zal bijeenkomen, ten einde over het, vervangen van het hoofd geld door eene andere belasting te beraadslagen. De man, die onlangs een moordaanslag op genl. Drentelen deedis gevat. Hij heet Bartkewitch en behoort tot den poolsch-lithauwschen kleinen adel. Te Moskou heelt weder een opzienbarende moord plaats gehad waarvan nog onzeker isof de nihilisten daarin de hand hebben. Bij een zekeren Gortynsky, kweekeling der Technische Schooi, trad op den avond van 15 Maart, ter wijl hij eenige vrienden bij zich had, onder welke de 22jarige Bronislaff Bairaschefsky, een gewezen leerling dier school eene in het zwart, gekleede jonge dame binnen die aan sommige dier jongelieden bekend, aan de overige werd voorgesteld als freule Praskowja Kutsjika. Nadat zij eenige oogenblik- ken iu het gezelschap had vertoefd, haaide zij eensklaps een revolver uit en schoot Bairaschefsky dood. Zij werd aan stonds gevat,. Zij had Bairachefsky vroeger gekend en de geheele zaak kan haren oorsprong hebben in eene liefdes historie. De Agence Russe verneemt, dat de mogendheden zich thans bezig houden met eeue combinatie, waardoor de ge mengde bezetting van Oost-Rumelie zou kunnen vervangen worden. De internationale commissie verklaarde zich eenparig tegen het inrukken van turksclie troepen in Oost-Rumelie. De in- en uitvoerrechten hebben over 187» opgebracht 79.64t.579 credietroebelzijnde 23,169,779 meer dan geraamd was en 35.6U4.123 meer dan de opbrengst in 1877. Het, Parlement, heeft de herziene constitutie aangenomen, de Senaat met 30 tegen 18, de Kamer met 71 tegen 26 st. Den 7 werd in eene vereenigde zitting de outbindingsbood- sehap voorgelezen. Naar Salonica zijn versterkingen gezonden ter zake der herleving van den opstand in Macedonië. De Porte underhandelt met Engeland over eene herziening van het tract,aat betreffende Cypruswaarbij aau Engeland nieuwe voorrechten worden toegekend. Tusschen de ministers heerseht, groote tweespalt. De groot vizier Iihaireddinbassa en de minister van buit,, zaken Ka- ratlieodory-bassa staan tegenover al de andere. Hunne grootste vijanden zijn Osman-bassa en Said-bassadie samenspannen tegen den als vreemdeling en wegens zijne met de tradit.iën der Porte in strijd zijnde zucht tot handelen aan het hof vrijwel alleen staanden grootvizier. De Sultan zendt Hobart-bassa en Rustem-bassa naar Italië, om Koningin Victoria van zijnentwege te begroeten. De Porte heeft eene circulaire rondgezonden waarbij zy hare goedkeuring weigert, te verleenen aan het, plan eener gemengde bezetting van Rumelie, zooals het thans luidt, eu wel omdat de buLaren daarin eeu bewijs van Turkije's zwakheid zouden zien. De Porte stelt voor: eene bezetting van Bourgas en Ichtman en eenige punten in den Balkan door geregelde turksahe troepenten einde de rechten van Turkije te bevestigen.De eugelsciie gezant dringt-er bij de Porte op aandat zij hare goedkeuring aan de gemengde bezetting zal ver eenen. De Porie heeft besloten aan de grieksche regeering nieuwe Ter terugbekoming is aan het Commissariaat van Policie het, navolgende voorhanden, als: een potloodhouder, een spring touw eenige sleuteltjeswaaronder drie aan een bandjeeen fransch r. o. kerkboekjeeen paar bruine handschoeneneen glacé handschoen een gouden oorbel'etje een schapenhuid, een jutceelen bootje en een gouden oorbelletje in een lucifersdoosje ten hmsleuteltje en een mmhondjehalf gesehoren. uiviueu inaoeieiien. KJ Lil UIL UUCl i/u de heer van Houten een wetsvoorstel ingediendge heel gelijkduidend met het ontwerp van den vorigen Minister van Financiën, den heer van der Heim, tot herziening van de wet op de registratie, dat volgens diens berekening een verlies van 1,700,000 voo: de schatkist zou opleveren. Zou dan van de ver moedelijke opbrengst der effectenbelastingdie op 3,000.000 wordt geschat, meer dan de heilt moe ten wórde opgeofferd? Neen, luidt bet antwoord, en honden, 14 rij- en voertuigen, 1,791,441 k. g. basrage bestel-, vracht-i en ijlgoederen en 984 telegrammen. De op brengst' v'ati bet vervoer der reizigers beliep 67,180.90, j van goéderên èh vee 23572,00 te zamen 90752.90 4,. jj De opbrengst, van het vervoer van en naar de station Alk- maar beliep f 79,.128,28 zijnde 1122,73 minder dan in 1877 [hel jaar der landbouw tentoonstelling]. Over hei t haanvak Alkmaar—Heyloo werden dagelijks e tniddeld 792, I; over het hum,'ik Alkmaar—Hugowaard SB4 reizigers vervoerd. Ds. v. d. Dussen, te Rhenen, heeft voor het beroep naai deze gemeente bedankt. jj Haarlem 16 April. 5 Koeien /'16U a 230, 73 n. Kalveren 4 a 10, 97 Schapen f 24 a 35, 2 Varkens 48 c. p. P., Kleine kaas ƒ21, aangevoerd 9 st., wegende 1574 k. Kro umenie 17 April, 369 Koppen f 1,09 a 1,17, 1050 Kippeneieren 3 a 3,50. Medemllik 16 April. Kleine kaas f 28,50 aangevoerd 9 st, Boter per kop f 1,16, Kipeieren /3,75, Eenden dito f 4 per 100. Pursier end» 15 April. Aangevoerd 87 stapels Kaas, Boter f 1,10 a 1,17% per kgr.. 124 Runderen, 33 Paarden, (6) vette Kalveren t 0,70 a 0,90 per kilogr., 188 nuchtere' dito 4 a 16, 4Cj, vette Varkens f 0,44 a 0,54 per kilogr.

Alkmaarsche Courant | 1879 | | pagina 5