van Zondag 27 April 1879. p.f.npntaphtiosl.ft Jaarsanff. Vervolg der wekelijksche berichten. Duitschland. Belgie. Frankr||k. &»rool itrlltanje en ierlamü. Busland Te Warschau hebben hooggeplaatste ambtenaren, zoowel l. Turg e r l ij k k stand kl- en fisur^bertchUn. !V7~ Q laarsche Courant Het betoog der zeer uitgebreide memorie van toelichting, behoorende bij liet den Rijksdag aangeboden toltarief, berust op het door de regeering aangenomen feit, dat de toestanden, waaruit het nog van kracht zijnde tarief voor het tolverbond geboren werd, te zeer veranderd zijn om langer het behoud van bedoeld tarief te gedoogen. In onderscheiding van liet Tolverbond heeftmeent de regeering het Rijk financieele behoeften, aan welke door de inkomsten niet langer kan worden voldaan en ook de bijdragen der verschillende Staten op den duur niet zullen kunneu voldoen. Omtrent art. 5 strekkende om voor Duitschland nadeelige maatregelen van handelspolitiek in vreemde Staten door bet. heffen van hoogere rechten tot het dubbele van het in het tarief zelf gestelde bedrag toe te bestrijdenwordt betoogd dat in den regel geen ander middel voor die bestrijding mogelijk zal zijn. Die verhoogingzoo wordt verder gezegdmoetzoo de nationale handelspolitiek op doeltreffende wijze zal worden toegepast, ook mogelijk gemaakt worden voor het geval, dat een vreemde Staat, zonder de duitsche producten ongunstiger dan die van andere landen te behandelenevenwel op den invoer van zoodanige artikelenweiker uitvoer voor Duitschland bijzonder van beteekenis isbuiten verhouding hooge rechten heft. Wat de ongewone bevoegdheid betreft, door het artikel aan de regeering gegeven deze is volgens de memorie volstrekt noodzakelijk. Het is ondoenlijk, voor elk bijzonder geval de Wetgevende Macht te raadplegen. Tegenover de Staten, met welke Duitschland krachten trac- tnten op den voet van meest, begunstigde natie verkeertis elke differentiëel ongunstige behandeling beiderzijds uitge sloten. Met betrekking tot andere Staten zal juist art. 5 er toe bijdragen om aan billijke wenschen van Duitschland gehoor te verschaffen en zoo de aanleidingen te verhinderen, welke de toepassing dier bepaling ten gevolge zou kunnen hebben.Het aantal adressen van steden, kamers van koop handel en andere corporation tegen bet tarief gerichtbe draagt reeds 500. Op eene den 17 te Berlijn gehouden conferentie van af gevaardigden uit de duitsche handeldrijvende zeesteden is besloten, een verzoekschrift aan den Rijksdag te richten waarin tegen het heften van rechten bij wijze van vergeldings maatregel tegenover andere Staten, tegen rechten op granen, ijzer en hout opgekomen en voorts verklaard wordt, dat, ofschoon de vergadering in beginsel tegen heffingen in het belang der schatkist niets in te brengen heeft, zij de rechten, op theekoffietabak, zout, spek en petroleum voorgesteld, veel te hoog keurt. Den 18 is de Keizer te Wiesbaden, waar hij zijne ge wone voorjaarskuur zal ondergaan, en de Keizerin te Baden Baden aangekomen. De Keizerin heeft zich met eenen brief aan het den 16 te Berlijn geopende achtste congres voor chirurgie gewend om, als vertegenwoordigster en in naam der„Vrouwen-Lazareth- Yereeniging", een prijs uit te loven voor het beste gesctiritt ten einde practisch de nasporingen van schei-, genees- en heelkunde ter bestrijding van de dipbtheritis te doen samen werken. De mededinging zou ook voor buitenlanders worden opengesteld. De Vereeniging voor „Social-Politik", den 21 en 22 te E'rankfort met 250 leden uit alle oorden van Duitschland vergaderdheeft met 52 tegen 50 st. zich tegen de rechten op de landbouwproducten verklaard, en met 82 tegen 63 st. een voorstel verworpen, om te verklaren, dat de hervorming van het douane tarief eene zorgvuldiger en veelzijdiger voor bereiding behoeft. De Vereeniging verklaarde zich met 81 tegen 63 st. voor eene matige wijziging van het tarief in financiëel-politieken en beschermenden zin, en voor de be raamde bevoegdheid der regeering tot eene zekere verhooging van de invoerrechten tegenover Statendie de duitsche in dustrie benadeelen. Beieren. De door den Bondsraad onlangs goedgekeurde verdubbeling der bierbelasting in Noordduitschland vindt in Beieren bij velen afkeuring, die voorspellen, dat niet prijsverhoogingmaar verslechtering van het bier daarvan het gevolg zou wezenhetgeen voornamelijk den slijters van aardappel-brandewijn te stade zou komen. Intusschen hebben de beiersche conservatieven een met 41,316 onderteekeningen voorzien adres aan prins von Bis marck gezondenwaarin zij met vreugde den door den Rijks-kanselier veroorzaakten ommekeer in de handels- en nijverheidspolitiek „in nationalen geest" begroeten. Adres santen verwachten, dat hij „ook de zedelijke grondslagen van het duitsche volksleven met de der staatsmacht ten dienste staandle middelen bevestigen en verzorgen zal". In de mijn de l'AgrappeteFrameries, in welke 3 jaren geleden door eene ontploffing 112 menschen omkwamen, heeft den 17 weder een groot onheil plaats gehad, 's Mor gens te half 8 geraakte het opstijgende gas door een kachel in het kamertje van den machinist in branden toen de gebouwen vernield waren concentreerde het vuur zich bij de monding der mijnschacht, waar het tot 10 uren bleef branden, inet eene vlam van gemiddeld 10 en van tijd tot tijd van ongeveer 50 ellen hoogte. Er bevonden zich 240 menschen in de mijn, waarvan er tot 's avonds 87 onge deerd zijn opgestegen. Van de opgehaalde lijken toonden slechts enkele sporen van brandwonden; de overige omge komenen waren blijkbaar alleen gestikt. Den 20, 's morgens 5 urenzijn nog 3 mannen en 2 vrouwenwaarmede men reeds den vorigen middag gemeenschap had kunnen houden, levend naar boven gebracht. Uit de dieper gelegen gangen steeg reeds lijklucht op. De werkstaking in de Borinage breidt zich uit. Den 21 zijn 400 werkstakers te Bergen gekomen en hebben 8 ver tegenwoordigers der mijnwerkers een onderhoud met den gouverneur gehad. Den 23 is een bataljon troepen uit Bergen gezonden naar Jemmapes, waar eenige gisting heerschte en de werkstakers voor een grutterswinkel samenschoolden. De kardinaal-aartsbisschop van Mechelen heeft een vlug schrift uitgegeven om de vroeger vermelde ministeriëele cir culaire ter verdediging van het ontwerp tot herziening der wet van 1842 op het lager onderwijs te wederleggen. Den 22 heeft de Kamer hare zittingen hervat en ten begin gemaakt met de algemeene beraadslagingen over genoemd wetsontwerp. Het liberale „verbond van den schoolpenning" heeft eene inschrijving geopend om een villa aan den zeekant te stichten, waar de kinderen der scholen te Brussel des zomers onder geleide hunner onderwijzers voor korter of langer tijd zullen vertoeven. Volgens het plan zou het gebouw 400 bedden tellen Bij gelegenheid der onafhankelijkheids-feesten in 1880 stellen de collectanten zich voorde villa aan de stad over te dragen. Het fransch-engelsche handelstractaat is tot 30 Juni 1880 verlengd, ten einde de gemoederen in Engeland ten aanzien van bet tijdstip der invoering van het algemeen tarief gerust te stellen. Den 15 heeft eene eerste door den heer Chesnelong, voor zitter van het comité voor het petitionnement tegen de wets ontwerpen des ministers Ferrybelegde samenkomst plaats gehad. Omstreeks 500 personen woonden haar bij de kar dinaal-aartsbisschop van Parijs was eere-voorzitter. Chesnelong zette het doel der vergadering uiteen, hetwelk hij kenschetste als de beveiliging van het r. c. geloof tegenover Godlooche ning en dwingelandij. De goddeloozen zeide hijgeven zich wel is waar voor kampioenen der vrijheid uitmaar zonder godsdienst is vrijheid onmogelijk. Na hem voerde de romanschrijver Paul Féval het woordgelijk hij zeide als nieuw bekeerde tot de K erk van het H. Harten ein delijk de kardinaal-aartsbisschop zelf, die den aanwezigen, vooral hun die uit de departementen naar Parijs gekomen waren, dank zeide. Het was hoog tijd, zeide hij dat de geloovigen opstonden om te handelen en hunne vijanden te bestrijdenniet het minst door voor hen te bidden. Volgens de Rappel hoopt de commissie voor de begroeting voor 1880 de door de regeering voorgestelde nieuwe uitga vena 34% miljoen, met 16 miljoen te verminderen en de alzoo verkregen bezuinigingen aan te wenden om belastingen te verminderen. Zoodanige verminderingen waren reeds door de regeering voor de patentende afschaffing van het zegel op de postwissels enz. voorgesteldte zamen ten bedrage van 5,617,000 fr. Een groot deel der commissie zou de papier- belasting willen afgeschaft hebben, welke 14,856,000 fr. op brengt. Anderen zouden de patenten nog meer willen ont heffen dan de regeering en wel tot een bedrag van 12 mil joen. Den 16 heeft de commissie op de gewone o. werken de uitgaven met 1% miljoen verminderd. Den 16 is te Angoulême eene vuurwerkfabriek in de lucht gevlogenwaardoor minstens 7 personen omgekomen zijn. Den 18 is de gérant van de Revolution Frangaise, wegens beleediging van de godsdienst, bij verstek veroordeeld tot 8 maanden gevangenisstraf en 6000 fr. boete. Den 19 heeft de minister Ferry in de Sorbonne de ge bruikelijke uitdeeling van belooningen aan de geleerde ge nootschappen uit de departementen gepresideerden aan het slot zijner bij die gelegenheid gehouden rede zijne wets ontwerpen „betreffende de vrijheid van het hooger onder wijs" nadrukkelijk verdedigd. In het manifest van het ultra-radicale verkiezingscomité te Bordeaux, wordt de bewering, dat de 74jarige Blan wegens zijne gevangenschap, niet verkiesbaar zou zijneene beleediging van het algemeen stemrecht genoemd. „De wet, welke niets anders is dan een uitvloeisel van den wil des volks, heeft het recht niet tot haren meester te zeggenDeze man zult gij niet verkiezen. Het algemeen stemrecht is vrij ter dege vrijen de Kamer van Afgevaardigden, welker bestaan daaruit zijnen oorsprong neemt, zou het geen slag in het aangezicht durven geven door het een zijner uitverkorenen terug te zenden." Den 20 is Blanqui, ondanks den spot van het Journal des Débats en andere gematigd republikeinsche bladen, o danks het stilzwijgen der République Frangaise, niettegenstaande de heer Castelar zelfs uit Spanje eene depeche zond om zijnen tegenstander aan te bevelen met 68ul st. gekozen tegen 5330 op den heer Lavertujon. Garibaldi had in eene depeche uit Rome Blanqui den democraten van Bordeaux als den „heldhaftigen martelaar der menschelijke vrijheid" aanbevolen. Te Parijs is de bonapartist Godelle met 6509 st. verkozen, tegen 5011 op den republikein Glamageran. Het betrokken arrondissement had tot dus ver steeds orleanisten, laatstelijk den admiraal Touchard afgevaardigd. Te Muret heeft een ander bonapartistde heer Nieltot algemeene verrassing over zijne republikeinsche mededingers de overwinning behaald. Den 20 is te Parijsin het Chateau d'Eaueene bijeen komst gehouden van de „Ligue permanente", ter verdediging van de belangen der belastingschuldigen en verbruikers. Na redevoeringen van het Kamerlid Jean David en den heer Pascal Duprat werd eene gemotiveerde motie aangenomen, waarbij de vergadering alle maatregelen, welke den vrijen haudel zouden kunnen :,elemmeren, verwierp. Men gipg uiteen onder het spelen der Marseillaise Bernadette Soubiroushet meisje aan hetwelk, volgens haar zeggen, te Lourdes de H. Maagd verscheen, is in een klooster te N evers overleden. In de den 20 gehouden jaarlijksche bijeenkomst der „Société d' Agriculture" heeft de minister van koophandel eene rede uitgesproken over Erankrijks toestand ten aanzien van den landbouwwaarin hij zijne begrippen ten gunste van den vrijen handel onbewimpeld uitsprak. Bij besluit van den President der Republiek is wederom aan 800 medeplichtigen der parijsche Commune amnestie verleend. Prins Alexander der Nederlanden is den 23 te Parijs aangekomen en in het Hotel Coutinental afgestapt. De prins v. Oranje bracht hem spoedig een bezoek. De heeren John Bright en William Harcourt hebben den 16 redevoeringen voor hunne kiezers gehouden waarin zij de buitenlandsche politiek der regeering hevig hebben aange vallen en veroordeeld. De heer Bright zeide o. a. te meenen, dat eene onredelijke en dwaze vrees voor Rusland het hoofd beginsel der oostersche politiek van de regeering was. Daarom had zij thans 3 miljoen buigaren, die door Rusland van de turksche heerschappij bevrijd warenweder daaronder gebracht. De wijze, waarop Britsch-Indie bestuurd werd, noemde hij verkwistend en uitmergelend. De Czaar heeft dc geiukwensehen van lord Beaconsfield met het mislukken van den aanslag persoonlijk beantwoord en daarbij als zijne overtuiging te kennen gegevendat het handhaven der goede betrekkingen tusschen Engeland en Rusland het beste middel was om de belangen van Europa te bevorderen. De Czaar zeide voortsdat hij op lord Beacons field rekende ter instandhouding der vriendschappe lijke gezindheid. Kate Webster, die, beschuldigd van het vermoorden barer meesteres te Richmond, een herbergier aldaar, John Church, beticht had, heeft thans die beschuldiging teruggenomen. In eenen brief aan eene conservatieve vereeniging in Lan cashire heeft lord Derby het lidmaatschap dier vereeniging nedergelegd. De brief beteekentdat de schrijver zich voor goed aan de conservatieve partij onttrekt. De heer Layard is uit Londen naar Konstantinopel ver trokkenwaar hij weder zijne betrekking van gezant zal vervullen. Vóór zijn vertrek uit Londen heeft bij aan eene deputatie geantwoord dat hij de scheiding van Noord- en Zuid-Bulgarije noodig achtte, omdat anders de grieken m Rumelie onder het overwicht der uit slavischen -stam ge- sprotenen zouden lijden. Hij geloofdedat de grieken vat baarder ware» voor beschaving en achtte daarom zulk een overwicht niet wenschelijk. Lord Salisbury en sir Stafford Northcote hebben den 21 eene deputatie ten gehoore ontvangenbestaande uit invloedrijke suikerraffinadeurs, gezind ten gunste der afschaffing an het premiestelsel. Lord Salisbury erkende, dat de klachten der raflinadeurs gegrond waren maar vestigde hunne aandacht op het feit dat er bij de kwestie zoovele particuliere met elkander strijdige belangen betrokken zijn, dat het er op aankomt met alle voorzichtigheid te werk te gaan. Hij ein digde met in overweging te geven, door het Lagerhuis eene commissie te doen benoemen, die de kwestie in haar geheel zou moeten bestudeeren. Zulk eene commissie zou veel nut kunnen opleveren voor de onderhandelingen met. de andere Staten. &ir Stafford Northcote meende ook daarin veel nut te zienmaar kon nog niet beloven, ten dezen een voorstel te zullen doen. Hij hoopte evenwel, dat dit punt binnenkort bij het Parlement ter spraak zou komen. Lagerhuis. Den 17 zijn de zittingen hervat. In ant woord op verschillende vragenverklaarde de minisler Aorthcote: dat de regeering volstrekt nog niet besloten was, of zij tegenover den Kliedive stappen zou doen, en nog minder, welke die eventueel zijn zouden; dat er geen bevel gegeven was tot een verder avanceeren in Afghanistan dat hij niet kon zeggendat het plan der gemengde bezetting van Oost- Rumelie opgegeven was, maar wel, dat zich bezwaren daar tegen hadden opgedaanen dat de denkbeelden^ der mo gendheden begonnen warenzich in eene andere richting te bewegen. De heer Cartwright lichtte zijne motie toe waarbij het in bet. belang van de rust in het Oosten noodig werd verklaard, dat hetgeen in hettractaat van Berlijn, ten opzichte van eene wijziging der grieksch-turksche grenzen wel niet voorgeschrevenmaar wenschelijk geacht en aan bevolen werd tot uitvoering zou komen. In den loop der discussie zeide de minister Northcotedat de onderhande lingen voortduurden en dat het beter was, dat Turkije en Griekenland de kwestie met elkander uitmaakten. Het was niet onmogelijk dat dit op bevredigende wijze zou geschie den. In liet tegenovergestelde geval zou de tijd voor be middeling gekomen zijn. En indien er geen andere weg meer overbleef, was de regeering bereidaan de bemiddeling deel te nemen. De motie werd ten slotte met 63 tegen 47 st. verworpen. Den 21 is door den minister van financiën de Banking Bilt ingediend wier hoofdstrekking is om aan de maat schappijen met onbeperkte aansprakelijkheid der aandeelhou ders de vergunning te verschaffen, die zij thans niet bezitten, om maatschappijen niet beperkte aansprakelijkheid te worden, en voorts om de tegenwoordige misbruiken bij de maat schappijen op aandeelen tegen te gaan. De wet werd voor de eerste maal gelezen. Bij de behandeling der verschil lende posten op de begrooting voor de bezoldigingen der burgerlijke ambtenaren werd aanmerking gemaakt, op die der bezoldiging van den heer Rivers Wilson die zich in Egypte bevindt. l)e minister Northcote achtte het behoud van dien post noodzakelijkomdat andersals de heer Wilson in den loop van het jaar mocht terugkeereneen aanvullings-cre- diet noodig zou zijn. De post is ten slotte goedgekeurd. Het bericht, volgens hetwelk de heer Wilson zijn ontslag zou hebben afgewezen totdat hij daaromtrent instructie van de regeering had ontvangen, noemde de minister onjuist. Voorts verklaarde hijgeen bericht te hebben ontvangen aangaande een besluit van den Suil au om de kwestie met Griekenland aan het oordeel der mogendheden te onderwerpen. Den 22 werd het voorlezen van het telegram betreffende het ontzet van Ekowe met warme toejuichingen begroet. In antwoord op eene vraag van den lieer Eawcett zeide de minister Northcotedat lord Ly'tton den 8 dezer telegra feerde geen marscli tegen Kaboel te zullen ondernemen zonder machtiging van de regeering, doch bij voegde er bij, dat een vooruitbrengen van liet front noodig kon zijn om de onderhandelingen te bespoedigen. Het bezetten van Gan- danuk had wellicht om sanitaire redenen plaats gehad. Ma joor Cavagnari bevond zich thans te dier plaatse. Voort durend werden er tusschen hem en Yahkoeb-Khan bood schappen gewisseld; maar bijzonderheden daaromtrent kon den nog niet worden medegedeeld, De heer Ritchie stelde voor, eene commissie te benoemen om de nadeelige werking de uitvoer-premie op suiker in andere landen op den engelscben suikerhandel te onderzoeken en te rapporteeren ot' daarin door eene wet voorzien zou kunnen worden. De vice-minister Bourke verklaarde zich bereidde benoeming dezer commissie te ondersteunen. Maar de regeering kon ook het geringste invoerrecht, niet goedkeuren. De minister stelde voor, dat de commissie de werking van de uitvoer- premie op den suikerhandel zou onderzoeken en rapport.eeren, welk middel wenschelijk zou zijn 0111 mogelijk bestaande nadeelen weg te nemen. De minister Northcote bestreed het beweren van den heer Lowe, dat de engelsche regeering het hooggeplaatste standpunt, dat Engeland in de kwestie van den vrijen handel inneemt, zou verlaten. De regeering had niets gedaandat in strijd kon geacht worden met de steeds gevolgde beginselen. Het voorstel van den heer Ritchie is ten slotte verworpen. De heer Forster stelde daarop als amendement op het regeeringsvoorstel voor, dat het on derzoek zich niet tot de different,iëele rechten zou uitstrekken. Dit amemdement is met 70 tegen 46 st. verworpen en het regeerings-voorstel is aangenomen. Te Rost.ow aan den Don zijn in den avond van den 14, te 6 uren ernstige onlusten aangevangen. De moedwillige handelingen der samengeschoolde volksmenigte namen een zoodanigen omvangdat de plaatselijke polieie daartegen in kracht t.e kort schoot en de hulp der gewapende macht moest worden ingeroepen. 160 Uit Novo-Tscherkask ontboden ko zakken, een detachement troepen uit, Taganrog en de plaatse lijke polieie slaagden er eindelijk inbet oproer te bedwin gen, en te 4 uren in den ochtend van den 15 was de rust hersteld. De oproerlingen hadden de woningen van liet hoofd der polieie en van den districts- en stads-opzichter verwoest en geplunderden in het gebouw van de directie der polieiealsmede in twee ondergeschikte policiebureaux, alle documenten vernield. De noodige maatregelen zijn genomen om onverwijld een onderzoek omtrent het voorge vallene in te stellende orde t.e handhaven en verdere rustverstoringen te voorkomen. De minister van binn. zaken heeft den directeur van polieie, geheimraad Kassagowsky, naar Rostow gezonden. De naar Merw bestemde expeditie 'zal uit 4 kolonnes bestaan, elk van 2000 man. A NT. t 0,75, voor elke regel meer 15 nzending tot Zaterdag namiddag srstvolgend nommer ingestaan WRRr onze voorvaderen zooveel roem en voor- te behalen. Sommige nederlanders weten de et te waardeeren, die er steekt in een zoo- lertochtje (dat - de ondervinding beeft het io licht tot eene overwintering kan leiden), resultaten van een wetenschappelijk onderzoek gering beseffen de verplichting van ons volk she lauweren te voegen bij de eertijds door Ne- alleen door andere volken, in het noorden de ter vorming van flinke, onversaagde zeelieden - ot hunne beschaming mag wel strekken de belang- e onze vernieuwde ijsvaart verwekt in Engeland, n de hollanders zegt: „zij vangen weder aan, op maarzij zijn volhardend zij zullen bet vol- 'r dan wij." Moge liet zoo zijn )a, laten wij De Koning en de prinsen denken er ook zoo ,en hunne giften hernieuwd, velen hebben bun ;ds gevolgd. Het comité te dezer stede is ook en" toegedaan en stelt zich voor, zijne pogin- vorige jaar, waarvan de uitslag wel niet d maar tegenover hetgeen Hoorn en Enkhm- ht hadden juist niet schitterend wasop nieuw aangezien nog/ 4000 aan het benoodigde eekt. Mogen ook wij alkmaarders in deze klein 3j zorgen wij dat er gezegd wordtzij zijn zij houden vol, beter dan anderen. taande personen worden verzocht zich ter ge- arie aantemelden Abraham Monnikendam, ihannes Adams, Jan Admiraal, geb 1847 Jan geb. 1840, Jac». Bakker, geb. 1850, bierbrou- Joh'. Bek, schoenmaker. daarop regthebbende miliciens dezer gemeente POURTEN ter gemeente-secretarie verkrijgbaar. ROUW D. S, 'aas Geelswedr. van Grietje Bakker, en Maria 'ruida Bondt. Pieter Johannes de Goede, te onl. alhier, en Adriana üoogerhoudte Am- 'itius Hendrikus Franciscus de Wildalhier, onl. Lillingen en E'ise Maria Wilhelmina Therkatz, intiago 'republiek Chili. - Jacob Waijboer, te i Paulownaen Pietertje Bas, alhier.6r ernt iperwedr. van Neeltje Blaauwte Rijp en e Paske, alhier. W D. p bodewijk*Mari Schioaerzer en Maartje Burger °,m Burqer en Sophia Elisabeth Johanna Schtraer- Lucas Of man en Agatha Petronella Kuyt. doms Josephus Amersbeek, wedr. van Maria Jo- i Fermeer en Anna Cornelia Jonker, wed. van mes Hendricus Gerardus Hollmann. N. \rik Z. van Johannes Zwan en Aagje de Boer. tinu's Petrus, Z. van Dirk Schoen en Guur Me ;en. Catharina Maria, D. van Cornells Voorn laria Hardebol. (havan Dirk Verlee en Catharina Adriana t'Cornelia D. van Jan de Wit Dz. en Geertruida :r. Christiaan FrederikZ. van Gerrit Peter ter en Geertrui) Jacoba van Schoondrager. elia Geertruida, D. van Pieter van der Veer Seertje Hooijboer. BuafjeD. van Gijsbert a en Maartje Schut. MartinusZ. van Johannes bus Bak en Maria Zonjee. Gerardus, Z. van mnes Bek en Margaret ha Koopman. DEN. Brasser, 56 j. T dor us Serphasius Brouwer, 61 j. Cornells Jo es Z. van Johannes de Winter en Maartje rmanruim o m. oe de Jong25 j. [NG VAN VASTEGOEDEREN. 1 Mei. oor den Notaris H. J. J5E LANGE. Payglop, sectie A, 1678. Str. J. Schellinger f 2525, hoogd door J. Hofstee met 70,— r den Notaris J. G. A. VERHOEIE. is. tuin en erf, Z.z. LangestraatA, 96. Str. Jb. van Twisk f 3800, 'erhoogd door J. Bakker Schut met 700, i en erf, N.z. Breedst,raat A, 100. Str. Jb. van Twisk Verhoogd door M. Ruiter met gecombineerd f 6390 Str. A. Wde Jong oor den heer J. E. Simonte Haar lem met 1640,— 250,— 6450,— 750,— CORRESPONDENTIE, onden stuk van Quidam zal wegens plaatsgebrek :nd No. worden opgenomen. 28 April. Aangevoerd 1 Koe f 180, 331 vette 20 a 92, 16 nuchtere dito (5a 13, 1 Schaap tte Varkens 0,32 a 0,48 per kilogr. Cleine kaas 31,50commissie f 25 middelbare i prijs 11, aangevoerd 271 st-, wegende 61230 graanmarkt aangevoerd 431 heet-, Tarwe /8a e 1 6,50 a 7,50Gerst f 5 a 6 id. Chev. 6,50 aver 4 50 a 5.90, Paardenboonen 6,75 a 7, 0 50 a 13,50, Kanariezaad/8,50 a 9,roodMos- 14'62%, Karweizaad 16,50, Erwten: groene grauwe 13,7 5 a 17, vale 12 a 14, wit,te/12. Aangevoerd 5 Paarden 120 a 280, 6 Koeien 41 nucht. Kalveren f 10 a 14, 1087 Schapen '5OO Lammeren 7 a 12, 132 magere Varkens 125 Bi"gen f 4 a 6 22 Bokken en GeVen f 3 Mne Bokjes/0,20 a 0,70, Boter 65 a 80 ets. p, kop. April Kleine Kaas 12 a 30,50, aangevoerd 27 5028 kilogr. Aangevoerd 324 st. Boter f 1,14 a 1,18Kip- 3 50 a 4. 1 30 April. Kleine kaas 25, aangevoerd 8 st, 84 jj- Karweizaad f 10,50 a 17, bl Maanzaad 1 P„' Mosterdzaad 17 a 18 per mud. 28 April. Aangevoerd Roode Tarwe/8,75, Witte Rogge 6. Gerst 7,10. Haver 3,40 a 4,25 n f 7,30, Paardenbonen 7, br. Boonen 10.75, ^1 ^Koeien /125a 225, 1 Stier 90, 1 Vaars skaWeren 50 a 60, 2 vette dito 36 a 40, 57 4 a 8 186 Schapen 22 a 30, 3 Varkens p. P. 11 Biggen 5 a 7. Kleine kaas 24, 26 st., wegende 6135 k. 1 Mei. 223 Koppen 1,10 a 1,17 2300Kip- :eren 2,90 a 3,50,

Alkmaarsche Courant | 1879 | | pagina 5