m KIND JOH. G. S L IJ C I F E H MEUBEL] STIZS Soirée Musicale Tapijten, Ivarpettf f Huishoi O n ,1 in de De ondergeteekeiiden bev stoelen enz. en lot hei ALKMAAR, Langer Tot spijt mijner concurrent Alkmaars Mannenkoor „Ar Behaiigsellin Hek .'■al I! Allen die mei belangstellir over het algemeen door de jeu wij vriendelijk uit om, ten blij leenen bij bet pogen, om den 1 feest tot aanmoediging van gel Sigaren-Fa! FABRIEK en a Ei'hle Eftootlkoppen, merk GREE Echte XueriUchc h ilkopin Echte puike Junliöiiiiije, oud nslliciler S in elegante en comisc IWCetal - Poetsmiddel Gebruiker» gelieven vooral te letten op bende een tak in zijn bek en daar boven en rechtstreeks uit Leipzig ontvangen van de l fabriek ROELEER en I1USTE, gesclli Wloerdwek, van af 3 el breed iu alle n kleuren en teekeningen. Prijs ver beneden ner concurrenten, P. H. KOllL Lieclertafel Ballot voor kunstlievende leden Vri Tapijt van 32^ cents Ieder kan zich van de Wollen Karpetten 12 els de nieuwe Modellen voor D Linten en eene ruime keuze 1 ALKMAAR. bq nie: BEHANCSEEEINNEN 71 ct hoeveelheid minder. Van de beste kwalil Ilekelstraat. Wij ondergeteekeiiden, Commissaris? scha pp fl onder Directie van de He genoegen aan alle daarbij belanghebbender Directeuren aan ons is gedaan Bckci stratie over het jaar 1878, welke door goedkeuring is bekrachtigd. Wij ontvingen daarbij, in tegenwoordig naauwkeurig overzicht van den stand en vooruitgang overtuigen. Amsterdam, 25 Aj Commissarissen binnen de stad, Mr. J. MES8CHERT van VOLLENHI Mr. P J. TEDINQ van BERKHOUT. Zijnde de Hoogwelgeb Heer H. W. I Neerijnen verhinderd geweest de ver Tot deelneming in bovengenoemde V J. de LANGE Corn' Joepen. 1 wl. bij wien 3bSfc pareer»! Galanteriën. Sfrvle. Uostenrlik- Hongarije. Italië. Spanje. Tnrk|je. Egypte. Xuid-iirrica. Wereeiiïgtle Staten. Mexico. Groote keuze in Lepels. Hessen Tinnegieterij, Houttilstraat, B, 57. en worvtcn. J. H. HENDRIKS. Eleschje met gebruik 30 cents. Verkrijgbaar bij de firma J. BRONGERS Gz., Bazar. I i - op Zondag 4 Mei 1879, in de zaal van den Heer Switzar. Naar aanleiding van veel adverteerenv mijn handel in weer is uitgebreid zoodat niemand Bij niemand anders worden de Tapijten ■$2 volgens de brandgevaar. burgerlijke als militairedreigende brieven ontvangen. Te Archangel is het hoofd der policie in zijne woning vermoord gevonden. Te Yaltain de Krimheeft de policie zelve aan het complot deelgenomen. Te Kiew zijn weder nieuwe arrestatiën noodig geworden. Generaal Sourofftot, nu toe prefect van Petersburgdie lang de bedreigingen van het revolutionaire comité heeft getrotseerdheeft nu eindelijk toch zijn ontslag gevraagd. De militaire bevelheb ber van Odessa heeft aldaar wegens te verwachten opstand de krijgswet afgekondigd. Omtrent den persoon Sloioojeft verneemt men nader, dat hij de zoon is van een stalknecht, behoorende tot het huis van Grootvorstin Katharina. Hij bezocht het gymnasium en gedurende een paar jaren de universiteit te Petersburg, waar hij echter den leercursus niet kon volbrengen. Hij werd ver volgens onderwijzer aan eene districtsschool in een naburig gouvernementwerd in eene gerechtelijke instructie gewik keld wegens socialistische bedrijvendoch verdween gedu rende die instructie, om als pleger van den aanslag op 's Keizers leven weder te voorschijn te treden. In zijn antwoord op het adres van gelukwensehinghem door den gemeenteraad van Petersburg aangebodenheeft de Keizer, met het oog op de gepleegde moordaanslagen den leden verzocht, een oog te houden op de huurders en portiers hunner huizen en geene personen van verdacht ge halte daarin te dulden. Een keiz. besluit is uitgevaardigd, waarbij het hoofd der policie te Petersburg gelast wordt, eene lijst op te maken van al de personendie in Petersburg verblijf houden zon der hunne paspoorten aan het bureau van policie ter visie te hebben aangeboden. Dit onderzoek zal zich ook uit strekken tot de personen, die in regeeringsgebouwen of aan het ministerie verblijf houden. Boeten van 50 tot 500 roe bels zullen kunnen opgelegd worden aan de logementhouders of verhuurders van kamersdie logies verleenen aan derge lijke personen. De portiers van zulke logementen of wonin gen zullen ontslagen worden met v»rbod van dergelijke betrekking elders te vervullen. Alle personendie geen paspoort hebbenzullen zoo de prefect van policie dat noodig keurt, in hechtenis genomen worden. Dezelfde maatregelen zullen te Moskou, Kiew, Charkow, Odessa en Yalta genomen worden. Bij een ander besluit zijn te Petersburg, Charkow en Odessa voorloopige gouvs.-genl. aangesteldmet uitgebreide volmachten. Zij zijn de genls. GürkoBoris Melikoff en Todleben. Gelijke volmachten zijn voorloopig aan de gouvs.- genl. te Moskou, Kiew en Warschau opgedragen. In eene den 18 openbaar gemaakte keizerlijke ukase wordt gezegd, dat er blijkens de jongste gebeurtenissen eene bende van hardnekkige, ofschoon misschien niet talrijke misdadi gers isdie de bestaande orde van zaken bedreigen. Dat maakt buitengewone maatregelen noodigwaardoor aan de ambtenaren der regeering eene grootere volmacht gegeven wordt dan zij tot nu toe bezaten. Aan de gouverneurs- generaal wordt daarom een gezag over alle bijzondere be sturen toegekendgelijk in oorlogstijd de opperbevelhebber bezit. Evenzoo over alle inrichtingen van onderwijs. Zij zullen voorts de macht hebben om alle burgerlyke personen in hun district voor een krijgsraad terecht t.e stellen. Ook zullen zij iedereen als zij het noodig keurenlangs admi nistratieven weg uit hun district kunnen verwijderen ieder een in hechtenis kunnen doen nemen en tijdschriften en dagbladen schorsen of voor goed verbiedenais de richting dier periodieke geschriften of bladen hun verderfelijk voor komt. In het algemeen zullen zij die maatregelen kunnen nemen die zij tot handhaving der openbare orde noodig achten. Den 21 is te Petersburg op de hoeken der straten een proclamatie van den gouv.-geni. Gurko aangeplakt. Bij de deur van elke woning aldaar zal zoowel over dag als des nachts een wachter geplaatst moeten worden. Zij moeten er voor wakendat nergens zonder vergunning plakkaten worden aangehechtdat op de straat geene voorwerpen worden nedergelegddie schade kunnen veroorzaken per sonen die zulks mochten doenmoeten door de huiswach ters in hechtenis genomen worden. Indien zij in de vervul ling van hunnen plicht te kort schietenkunnen de huis wachters beboet worden met 25 roebels of met 7 dagen gevangenis gestraft worden, bij eene eerste overtredingbij herhaling worden zij uit de stad gebannen. De eigenaars van woningenwier wachters niet aan de deur gevonden wordenworden met 500 roebels boete gestraft. A!le wapen handelaars moeten binnen 7 dagen aan de overheid opgaaf doen van de in hunne magazijnen en winkels voorhanden zijnde wapenen. Vuurwapenen en patronen mogen niet anders dan met overlegging van een door den commandant der stad afgegeven vergunningsbewijs verkocht worden. Overtreding van dit gebod heeft sluiting van den winkel ten gevolge. Zoolang nog geene opgaaf van den voorraad is gedaan wordt het verkoopen van wapenen zonder vergunning de eerste maal met 500 roebels boetede tweede maal door confiscatie van den winkelvoorraad en sluiting van den win kel gestraft. Particuliere personendie vuurwapenen be zitten, moeten daarvan opgaaf doen aan de policie. Alleen zij zullen hunne wapenen mogen behouden aan wie het door den commandant der stad vergund wordt. Degenendie zonder deze vergunning in het bezit van wapenen gevonden worden zullenbehalve met confiscatie der wapenen met 500 roebels boete of 5 maanden gevangenis gestraft worden. De Moskowa is buiten hare oevers getreden en heeft groote verwoestingen aangericht. De omstreken van Moskou zijn overstroomd en den 21 zijn ook een gedeelte der tuinen van het Kremlin en 2 stadswijken ondergeloopen. Het water stond er tot boven de onderste verdieping der huizenwaaruit de bewoners met moeite gered werden. Het hoog crimineel gerechtshof ter behandeling van het proces tegen Slowojef is reeds samengesteld en bestaat uit 6 ledenonder voorzitting van grootvorst Constantijn Nico- lajewitsch. Den 24 zijn de Keizer en de Keizerin naar Livadia, in de Krimvertrokken. betoogde, dat tijdens de onderhandelingen elk artikel is aan genomen overeenkomstig de instruction van den Sultan. Niettemin weigerde laatstgenoemde zijne bekrachtiging. Hij riep de t.nsschenkomst van prins Lobanotf in maar ten ge volge van het gedreigd ontslag van den grootvizier en den minister vau buit. zaken en den krachtigen aandrang van den duit.sehen ambassadeur en den engelscken zaakgelastigde, heeft hij ten laatste toegegeven. De engelsche regeering heeft de voorstellen van de Otto- m&nische Bank aangenomen en zal een engelsch gevolmach tigde benoemenom haar in de douane-commissie te verte genwoordigen. De Porte heeft geantwoord op de nota van Servie en daarbij verklaard, dat zij troepen zal zenden om de Servische grenzen te beschermenmaar het Servische gouvernement verantwoordelijk stelt voor mogelijke nieuwe aanvallen. Bulgarije. Iu de Nat. Vergadering, die den 17 haar werk hervatten zou, waren dien dag en ook den 18 niet genoeg leden om zitting te houden. Prins Dondoukoff-Kor- sakoff heeft aan de ontbrekende leden telegrammen gezonden, om hun aan te zeggen, dat zij den 19 op hunnen post moesten zijn. De bisschoppenmisnoegd over het weren van alle kerkelijk onverdraagzame bepalingen uit de constitutie, schij nen besloten te hebben geen deel meer aan de beraadsla gingen te nemen. Den 19 heeft de Vergadering haren ar beid hervatwaarmede zij sedert is gereed gekomen. Het laatste artikel, waarbij bepaald werd, dat in de eerste 5 jaren geene veranderingen in de constitutie mochten gemaakt wor den is verworpen. Bij de verkiezingen van de leden der nieuwe Constituante, die een Vorst moet kiezen, zijn bijna al de leden der tegenwoordige Nat. Vergadering daartoe verkozen. Bosnië. Den 17 is de spoorweglijn tusschen Brod en Zenica, voor zoover het gedeelte tusschen Maglaj en Zepce betreftvoor het verkeer geopend. Albaneezen uit Pristina hebben de Servische troepen bij Prepolatz aangevallen. De Keizer heeft den 21 de gelukwenschingen van de mi nisters, van deputatiën van den hongaarschen Rijksdag, van hongaarsche bisschoppen en van den croatischen Landdag, den 22 die van da verschillende deputatiën der Landen en steden en van de vertegenwoordigers der vreemde mogend heden wegens zijne 25jarige echtvereeniging ontvangen. De Keizer heeft aan 377 veroordeelden gi heele of gedeel telijke kwijtschelding van straf verleend. Oostenrijk. Het Huis der Afgevaardigden heeft den 21 de begrooting onveranderd aangenomen. Den 16 is zekere A. B. Kleinert58 jaren oud en ge scheiden levende van zijne vrouw, te Weenen tot, 7 jaren gevangenisstraf veroordeeld, wegens oplichterij door middel van huwelijksaanvragen in dagbladen. Duizenden brieven van ongeveer 809 oude en jonge vrouwen maakten met de ant ivoorden het corpus delicti uit. Deze brieven werden gere gistreerd^ en naar bevind van zaken met„niet te beant woorden" „vriendelijk te beantwoorden" „zoo heusch en hartelijk mogelijk te beantwoorden" -enz. gemerkt. Hoe meer geldelijke voordeelen werden aangebodenhoe innemender het antwoord uitvieldat er steeds op aangelegd wasgrootere of kleinere sommen af te troggelen. Van zijne honderden slachtoffers hadden niet meer dan 6 oude dames, wien hij te zamen meer dan 2)00 gulden had afge zet zich over Kleinert bij den rechter beklaagd. In de Rarodni-Listy, liet orgaan der Jonge Czechen, heeft dezer dagen deze partij haar voornemen kenbaar gemaakt om in den Rijksraad zitting te nemen. Het artikel, waarin dit geschiedt, is in dreigenden toon gesteld. De Jonge Gzechen hopendat de regeering misschien zich zal laten viuden om hunne eischen in te willigen tegen hunne ondersteuning voor hare buitenlandsche politiek. Geschiedt dit niet, dan zullen zij zich als geduchte oppositie-partij weten te wreken Te Krakau hebben eenije gevangennemingen plaats gehad, in verband staande met de socialistische beroeringen buitens lands. Een eigenaardig oproer had dezer dagen te Triest plaats in het gemeente-asyl voor verwaarloosde knapen. Een 50tal van deze, behoorende tot de weezen-afdeelingvielen, uit de werkplaatsen naar hunne slaapzaal gaande, den opziener aan en sloegen hem niet hunne werktuigen dood. Een an der, die hem te hulp kwamwerd gekwetst. De orde werd door de policie hersteld, welke de belka, els in hechtenis nam. tevens zijnen vijftigsten verjaardag vierde. Tal van duitsche geleerden waren voor deze gelegenheid overgekomen en Keizer Wilhelm had 2 marmeren borstbeelden gezonden van zich zeiven en van den stichter des genootsehaps, Koning Frederik Willem IF. De Erfgroothertog van Saksen-Weimarde duitsche ambassadeur en vele andere aanzienlijke personen waren tegenwoordig, en bij deze gelegenheid zijn de heeren Sella, Coppini e. a. met de orde van den Rooden Adelaar der ie. 2<u en 3e. klasse door den Keizer van Duitschland begiftigd. In eene den 22, te Rome onder voorzitterschap van Gar- ribald', gehouden bijeenkomst van vertegenwoordigers der itnliaansche democratie is eene motie van den genl. aange nomen strekkende om eene commissie te benoemen, wier taak het zal zijn, in geheel Italië eene beweging ten gunste van het algemeen stemrecht en van de afschaffing van den eed voor de Afgevaardigden op het touw te zetten. Voorts is eene motie aangenomenwaarbij het recht der natie op het zoogenaamde on vrij gekochte Italië wordt bevestigd. De ministerraad heeit het nieuwe ontwerp tot herziening van eenige artikelen van de douanen-tarieveno. a. betref fende koffie, peper en petroleum, goedgekeurd. De minister van financiën verwachtte daarvan eene vermeerdering van opbrengst ten bedrage van 4 miljoen. De Impartial bevat eene depeche uit Romemeldende dat don Carlos, na een vertrouwelijk gesprek met den Paus, van zijne rechten op de spaaneche kroon heeft afgezien. Op Paascbdug zijn, krachtens de nieuwe kieswet, de le den der bureaux verkozenwelkeonder voorzitting der burgemeesters en hunne adjunctende verkiezingen van den 20 moesten besturen De voorstanders der federale en kan tonnale republiek hebben niet alleen goedgevonden zich te ontbonden, maar de intransigenten gingen zoover van voor de regeerings-ean. idaten tegen die der gematigde democraten, de geeoaliseerde aanhangers der heeren Ca&telar, Sagasla en Martos te stemmen. Ten gevolge van deze houding van den heer Pi y Margall en de zijnen heeft de conservatieve partij reeds den 13 getoond in 310 districten de meerderheid te bezitten. De uitslag der verkiezingen is geweest, dat ongeveer 300 ministeriëelen en ongeveer 112 opposanten zijn verkozen. De liberalen hebben gezegepraald te MadridBarcelona Sevilla en iu de baskische provinciën. Tot de gekozenen behooren de heeren Canovas en Romero. Talat-bassade buitengewone afgezant van den Khedive, heeft den 16 eene samenkomst met den grootvizier en den minister van buit. zaken gehad. Terstond daarop werd een ministerraad gehouden, waarin Osman-bassa, de minister van oorloghet eenige kabinetslid wasdie den Khedive on voorwaardelijk verdedigde. Khaireddin-bassa, de grootvizier, verzocht den ministers, zich niet persoonlijk met Talat-bassa in betrekking te stellen zoolang er geene beslissing door het kabinet genomen was. Talat-bassa ten gehoore ont vangende heeft de Sultan gezegd dat hij de houding van den Khedive afkeurdemaar dat hij geen plan had hem af te zetten. Het plan, dat de gouverneur van Oost-RumelieAleko- bassa het recht zou hebben om in overleg met de inter nationale commissie des noods turksche troepen tot handhaving der orde te ontbieden, schijnt niet te bevallen aan de rus- sische regeeringdie liever de inroeping der hulp van ge mengde troepen schijnt te verlangen. Over deze kwestie wil Ruslanddat de internationale commissie met eenparige stemmen eene beslissing zal nementerwijl voor alle andere kwestiën de meerderheid voldoende is. Iu een buitengewonen ministerraad heeft Khaireddin-bassa aangedrongen op de noodzakelijkheid der bekrachtiging van de overeenkomst met Oostenrjjk betreffende Novi-Bazar; hij De minister van financiën heeft aan eene arbeidersveree- nigiag Ie Livorno het recht ontzegd om den 5 Mei een plak kaat aan de stadsmuren te hechten, ter herinnering aan den tegenstand door de stad aan de oostenrijkers geboden. Hij is van oordeeldat de muren den Staat behooren en wil geene antecedenten in het leven roepen. Den 18 heeft de Paus, gezeten op zijnen troon en door de kardinalen omringdhe herroeping van msgr. Kupelian den gewezen patriarch der afgescheiden armeniërs,aangenomen. Den 19 heeft Koningin Ficlorin met prinses Heatrix te Monza eene samenkomst gehad met Koning Humbert en zijne gemalin. Laatstgenoemden waren reeds vroeger aldaar aangekomen en hebben met den minister-president, Depretis, en andere aanzienlijke personen H. M. omstreeks 3 uren aan de station ontvangen. l)e vorstelijke personen reden te zamen door de met vlaggen rijk getooide stad naar het kasteel waar men een lunch gebruikte en tot half 5 zich met elkander onderhieldvervolgens is de Koningindoor Koning Hum- bert en Koningin Margareta naar de station begeleidmet hare dochter en verder gevolg naar Baveno teruggekeerd. Denzelfden avond zijn de Koning en de Koningin van Italië weder naar Rome vertrokken. De supplementaire verkiezingen zijn den 20 ten gunste der progressist.ische partij uitgevallen.' Aan_ de oproeping van den kardinaal-vicaris is den 20 door bevolking van Rome in massa gevolg gegeven. Aan alle kerkdeuren waren biljetten aangeplakt, waarop men in groote letters de woorden las„Leve de Maagd Mariamoeder Gods, door de goddeloozen gelasterd!" Vroeg in den morgen waren de kerken reeds vol mensedendoch de eigenlijke demonstratie had 's namiddags plaats, toen de straten eene ongemeene drukte te zien gaven. Msgr. Mermillod nam met een aantal fransche geestelijken aan de voorgeschreven be zoeken aan de verschillende kerken deel. De „Maria Maggiore" o. a. was prachtig versierd en de Borghesekapel van boven tot beneden verlicht. De kardinaal gaf den zegen van het hoogaltaar, waarop de menigte losbarstte in de kreten: „Leve de Maagd Maria.' Leve de moeder Gods!" Overal heerschte de beste ordewant bij deze gelegenheid waren clericalen en liberalen eensgezind. De Diritto en andere liberale organenmet uitzondering van de republtkeinsche hadden hunne afkeuring van den protestantschen „hoon" te kennen gegeven. De hoofdschuldige, dr. Ribetti, heeft zich daardoor echter niet laten afschrikken en de demonstratie beantwoord met plakatenwaarop eene rede werd aange kondigd onder den titel: „Aan God alleen de eer!" Den 21 is de 2633ste verjaring der stichting van Rome met meer dan gewone plechtigheid door het Duitsch Oud heidkundig Genootschap aldaar gevierdomdat dit laatste De regeering heeft bevel gegeven om de tot verspreiding in Europa en Egypte bestemde exemplaren van het rapport der bijzondere commissie van onderzoek naar den staat der geldmiddelen aan de post te Cairo aan te houdenmaar dit bevel op het protest van den directeur-generaal der posterijen, den heer Caillardingetrokken. Het genoemde rapport behelst de 26 puntendie de commissie aan de schuldeischers ter aanneming had willen aanbevelen, in dien de jongste coup d'Etat niet had plaats gehad. Zij ko men in hoofdzaak overeen met de voorstellen van den lieer Risers Wilson en zijn allen gegrond op het oordeel, dat Egypte sedert Mei IS76 failliet is. De commissie voor de Dahira dringt op stipte nakoming der besluiten van November 1876 aan. De hesluiten be treffende het zoogenaamde nationale financiëele plan z\jn den 20 geteekend. In de Transvaal heeft de nieuwe bewindvoerder de maat regelen ten behoeve der nederlandsehe taal uitgevoerd. De heer Joubert heeft een brief openbaar gemaakt, waarin hij nadrukkelijker dan ooit op tenietdoening der annexatie aan dringt als voorwaarde van medewerking der transvalers tot het algemeen belang van Zuid-Africa. Hij beschouwt den zoeloe-krijg als onrechtvaardig. De gouverneur der Kaap kolonie zal over Transvaal en de diamantvelden naar Kaap stad terugkeeren. Kolonel Wood heeft in Basoetoland met al zijne ruiterij de wachters verdreven van eene menigte vee, dat op den top van een heuvel verzameld was, maar zag plotseling den heuvel door eene overmacht van zoeloes ingeslotenzoodat hij in eene hinderlaag bleek gevallen te zijn. Hij sloeg zich door de dichte massa's des vijands heen, waarbij 150 zijner ruiters sneuvelden. In zijn kamp teruggekeerd, werd hij daar den volgenden dag aangevallen; de zoeloes werden met groot verlies teruggeslagen, maar deze aanvai kostte weder aan 70 engelsohen het leven. De onder bevel van lord Chelmsford tot ontzet van Eko- we optrekkende kolonne is den 2 in haar kamp bij A°-tm- cholora aangevallen door 11000 zoeloes, die met verlies'van 400 en 500 dooden werden teruggeslagen. Den volgenden dag heeft genoemde bevelhebber Ekowe ontzet. Ekowe is ontruimd en de bezetting zou naar deTugela-rivier terugkeeren. Sedert eenigen tijd heeft uit het zuiden eene zeer omvang rijke landverhuizing-van negers plaats naar Kansas waar zij de gelijkheid met den blanken man hopen te vinden welke ten hunnent nog slechts in naam wordt gegund. De planters aan den Beneden-Mississippi verkeeren in groote bekomme ring vreezende geene handen meer voor her. werk te kunnen vinden. Elke stoomboot, welke de rivier opgaatvoert eene schaar mannen vrouwen en kinderen mededie zich hier of daar aan wal laten zetten en zoover gaan als hunne geringe middelen gedoogen. Te S. Louis bevonden er zich laatste lijk ettelijke duizenden in zoo deerniswaardigen toestand dat een beroep op de openbare liefdadigheid te hunnen be hoeve gedaan moest worden. Het Algemeen Syndicaat van americaansche bankiers, dat ook verschillende huizen van Londen en Duitschland verte genwoordigt heeft voor het geheele bedrag der 4 pets. leening, die door den minister van financiën is uitgeschreven, op de gestelde voorwaarden deelgenomen. Daardoor is de heer Sherman in staat gesteld de geheele 10/'40er leening ter inlossing op te roepen. Behalve de inschrijvingen van het Syndicaat zijn nog andere ingezonden. Het kabinet heeft besloten ook die aan te nemen en de leening onder de in schrijvers te verdeelen. De minister van oorlog heeft bevolenhet indianen-op perhoofd Zittende Stier krijgsgevangen te maken, indien hij liet gebied der Ver. Staten betreedt, en wel omdat hij niet langer als onderdaan der Unie wordt aangemerkt. Ten gevolge van een hevigen brand te EurekaNevada zijn 2900 menschen zonder dak. De schade bedraagt een miljoen dollars. Het Congres is den 4 geopend met eene boodschap van den President Porjirio Diazwaarin tiij o. a. mededeelde dat er eene overeenkomst gesloten was voor het leggen van een telegraafkabel tusschen de Ver. Staten en Mexico over Tehuantepecen het Congres uitnoodigde het wetsontwerp voor eene te Mexico te houden internationale tentoonstelling goed te keuren. Snelpersdruk van Herms. Coster en Zoon. in de grootste verscheidenheid voorhandt Vertind en geëmailleerd TJzer, Lakwerk Snelpersdruk van Herin". Goster en Zoon.

Alkmaarsche Courant | 1879 | | pagina 6