Finale Ditraioo' lêlrafSsiëï ARTILLERIE KRIJN Spaarbank VAN HET SINDS JADEN BESTAAN 20Els S LU Cl F1 I. VA Behangsell Laat, hoek TEERCAPSULES, uit Friesland. Dekgeld 1,85 per 1 of niet houdende. K. SOHO aan den Stompentorenin d Tot het bijschrijven der verschenen de gelegenheid aangeboden op Din 20 Mei 1879, van 10 tot 2 uren, van den Heer J. db LANGE Corn® de Pastoorsteeg. brandgeva bij wien pareer hoek Geldersche Kad waarbij eene groote collectie prima kt Sigarenkokers, Portefeuilles, Dames- Werkdoozen, Photographiën Poëzie-A meriën, Porceleinen Theeserviezen, Ko in bronsporcelein en houtInktkok doozen eene groote sorteering in Spt Poppen; alles tot zeer lage prijzen, 1 HET II II KM opgericht in onder directie van de Heere VA1 verzekert alle roerende en on a bij 1 ltllllAILMILEIWlvt 7: llekclstraat. Niet genoeg kunnen zending van den Catal< dermagazijn Numero 3 er van zal ongetwijleld een der grootste in Nedi binnen- als buitenlands exploitatie, gemis van grondbeginselen maken Numero 39. Het huis ruilt ól n< wanneer het den koof JONGELINGEN van 15i Onderofficier en liorpora noemde Compagnie. Zij moeten h geboorte en lengte. laels 6, Oei* f 4,50. alle |es 50 ets., IWollen Deiirkl kroot Hriitauje en Ierland. Rusland Turk ye. Oostenrffk-llongarfje. - it Spanje. Afghanistan. Vereenlgdc Staten. Echte Roodkoppen, merk GREEN8 Uo., Hamourg, ujuenjs au Echte Zweedsche Witkoppen, van af heden 15,korting per kist. Echte puike «lonköping, oud merk, zoo lang de voorraad strekt, t 05, geen inlandsch fabrikaat. Waslueileris in elegante en comische doosjes, uit een der grootste Italiaansche fabrieken. Metal - I-JttstrePoetsmiddel voor alle Metalen, van Prof. Richardson te New-York. Gebruikers gelieven vooral te letten op het gedeponeerde Fabrieksmerk (kop van een bulhond, heb bende ei u tak in zijn bek en daar boven en onder R, benevens de handteekening van den eeuigen Agent JAN SCHELTEMA Azn., Amsterdam. Allendie iets te vorderen hebben schuldigd zijn aan Mej. MALCO I den Heer JDANIëL ISRAëL COHEi hebbende en onlangs overleden te Alkn Kooltuin, gelieven daarvan opgaaf oi doen vóór 1 Juni a.s., ten kantore DE LANGE DE MORAAZ, aan d> te Alkmaar. ^en on(lergeteekende i besehikbaar gesteld de zti Tuinterütier DE JON Die zich in voornoemde Maatscha der brandschaden en verdere inlichtin Omstreken J. B hoeveelheid minder. Van de beste k Als Jongeling genieten zij 91 eer Nadere inlichtingen worden op fri van. Cassatie is dezer dagen in geheim comité g ra om uitspraak te doen in de vervolging door den minister van justitie ingesteld tegen den heer de Larrade us eguypresident van de rechtbank te Bayonnedie een adres aan prins Lodewiyk Napoleon onderteekend had De procureur-generaal Bertauld eischte tegen hem toepassing oe"smir met openbaarmaking daarvan. Het Hof heeft en echter tot de eenvoudige censuur bepaald. r»nE£AAT' 8 ,is de zittinS hervat. De interpellatie en heer Chesnelongbetreffende de vertragingen in de zaak der congreganistische onderwijzers, door de prefecten uit de openbare scholen verwijderd en hij den Raad van -a e in verzet gekomenwerd op verzoek' des voorstellers eene week uitgesteld. De heer Gavardie trok de zijne, be treilende de aanvallen tegen de magistratuur, in. en 12 is een voorstel van den heer Bérenger, doorleden an e uiteenloopendste partijen onderteekend, in overweging Benomen strekkende om het onderzoek naar het vaderschap geoorloofd te verklaren. Een wetsontwerp betreffende maa regelen ter bestrijding van veeziekten werd voor de eerste maai gelezen. Eene schilderij door Jozef Uraëls, „de koekbakster", oor spronkelijk met 3600 betaald is dezer dagen te Londen in veiling verkocht voor f 20,286. Het gepantserde schip de Iron Duke dat eenige jaren geleden in de britsche wateren in botsing kwam met de anguard, waardoor deze zonk is niet ver van Shan^hae op de chineesche kust vast- maar den 10 weder vlotgeraakt. Den 10 heeft te Stronorlar, graafschap Donegalde be gratems p aats gehad van wijlen den heer Butt. Vele zijner lersche collega's uit het Lagerhuis, behoorende tot de home- rule-partijwoonden de begrafenis bij. Hoogerhuis. Den 8 is de Habitual Drunkards Bill waarbij voor aan den drank verslaafden de gelegenheid wordt opengesteld om zieb in een gesticht te doen opnemen voor de tweede maal gelezen. Den 12 is met 84 tegen 57 st. voor de tweede maal een ontwerp gelezen ter beteugeling van misbruiken betreffende wedrennen voornamelijk om te voorkomendat in de voor steden van Londen door, naar bet beet, paardlievende kroeg houders wedrennen van zeer jonge of zeer slechte paarden georganiseerd worden, voor welke, zooals lord Enfield op- merkte, een huurkoetsier geen 25 pond zou geven. De hertog v. Richmond achtte de wet onaannemelijk de Jockey-club had er een adres tegen ingediend. Den 13 gaf lord Salisbury, in antwoord op eene inter pellatie van lord Stanhope, te verstaan, dat er, naar aan leiding van bet door genl. Ohrutsche/f met den Sultan en diens ministers besprokenegeen grond bestond voor de meeningals zou de Sultan zieb verbonden hebben om geene garnizoenen te leggen in den Balkan. De bepa- ling dienaangaande in het tractaat was overigens niet veiplichtenddoch facultatief. De Sultan kon zijn recht, uitoefenen, wanneeer bet hem uit een financieel en politiek oogpunt het best schikte. Er bestond geen plan om van bet leggen van garnizoenen af te zien of dit onbepaald uit. t.e stellendoch waarschijnlijk zou er niet toe overgegaan worden alvorens de grenslijn getrokken en de ontruiming van bet turkscbe gebied afgeloopen was. Het afstand doen van dit recht stond niet enkel aan den Sultan de toestem ming van de mogendhedendie bet berlijnsehe tractaat on derteekenden was daartoe noodig. Lagerhuis^ Den 8 heeft lord Hamilton, namens de re geering, eene interpellatie beantwoordende, gezegddat we gens het uitbreken van den typhus onder de varkens in America bevolen is, van 1 Juni af alle van daar komende varkens op de landingsplaats te slachten. De minister Stanley deelde mede, dat, volgens eene depecbe van lord Chelmsford, nog meer versterkingen van troepen voor de Transvaal en Natal noodig zouden zijn waarschijnlijk 3 bataljons. Den 0 is met 202 tegen 92 st. de behandeling geweigerd eener motie van den beer Blennerhassett, waarin de afschaf fing gevraagd werd van bet recht van in beslag neming dat in Engeland, Wales en Ierland de landheer üeeft tegen over den pachter. Hij betoogde, dat dit reebt het crediet, van den pachter verminderten dat de afschaffing daarom ook voor den landheer voordeelig zou zijn. Andere sprekers noemden dat reebt een overblijfsel uit bet barbaarsch ver leden. De minister Rorthcote verklaardedat de wetdie dit recht voorschreef, zeker herziening eischte, maar dat bij niets nadeeliger aebt.te dan abstracte moliën aan te nemen I betreffende onderwerpen van wetgeving voordat die onder werpen behoorlijk toegelicht, waren. Den 12 verklaarde de vice-minister Bourke, niets te weten van eene schikking tussehen Turkije en Rusland, volgens welke de Porte afstand zou hebben gedaan van baar reebt tot het bezetten van plaatsen in Oost-Rumelie en het leggen van garnizoen op zekere punten van den Balkan. De mi nister Hicks-Beach deelde een telegram mede van den gou verneur der Kaapkolonie, volgens hetwelk bij op 18 April eene zeer vriendschappelijke bijeenkomst met de commissie der transvaalsehe boeren te Pretoria bad gehad, die 5% uur had geduurden dat bet kamp der boeren rustig was opgebroken. Den 13 heeft de heer Bourkeden heer Jenkins antwoor dende verklaarddat het denkbeeld van een gemeenschap pelijk handelend optreden van Engeland en Frankrijk in de Egyptische aangelegenheden nog niet opgegeven was. Door den heer üilwyn werd eene motie aangekondigd, inhoudende, dat het gebruikdoor de ministers gemaakt van hun recht om de Kroon te adviseeren tot het aanwenden van baar prerogatief en haren invloed een omzichtiger en beter Ge bruik van dat recht wanschelijk maakt. De heeren Gladstone en Hartmgton keurden de motie als ondoelmatig afde beer 1'aiccett wenschte dat de voorsteller baar in zou trekken de beer Courtney verdedigde baar krachtig als een votu n van wantrouwen tegen de ministers, en de "minister North- cote stelde hare verwerping voor, terwijl hij de Koningin verdedigde tegen het verwijt van incontitutioneeie han delingen. Bij den onlangs ter dood gebrachten luit. Dubrovin is, vol gens opgaaf van het regeeringsbladeen geschrift vol aan- wijzigingen omtrent revolutionaire maatregelen en moord aanslagen gevonden. In de provincie Astrakan hebben zich ettelijke gevallen van vleklypbus voorgedaan. De uitingen van sir Robert Peel in het engelsche Parle ment hebben in Petersburg zeer de aandacht getrokken. Zijne meeningen schijnen te berusten op valsche berichten van de Times en andere bladen, waarop kan geantwoord worden dat de vesting Peter en Paul geene plaats heeft voor 400, laat staan voor 4700 gevangenen dat geen der in die vesting opgesloten personen naar Kasan is overgebracht; dat de beweerde arrestatiën van officieren niet hebben plaats gehad; dat sedert Februari 3 officieren in hechtenis zijn ge nomen; dat geene gevangenneming van gebeele gezinnen geschied is, De gonv.-genl. van Moskou heeft eene verordening betref- lende den handel in en het bezit van vuurwapenen uitge- yaardigd, welke dezelfde bepalingen behelst als d.e voor 1 ete rsburg. De oeeupatietroepen uit Oost-Rumelie en Bulgarije ter sterkte van 40000 man, 2000 paarden en 800 wagens, zullen grootendeels met schepen van de Maatschappij van Handel en Scheepvaart worden overgebracht naar Odessa. Den 20 vertrekt van daar een stoomschip naar Burgas om de zieken ai te halen, tevens een miljoen roebels in goud en zilver medenemende ter betaling der laatste rekeningen vcor le verantiën ten behoeve van het leger. Ie Irbit is den 9 's avonds een brand uitgebarsten, welke, door een sterken wind aangewakkerd, het beste gedeelte der s'- I in de asch heeft gelegd. i rins Bottenberg heeft den 11 op zijne reis naar Livadia, >vaar hij den 12 aangekomen is, eenige uren te Odessa ver foeid. Hij werd daar ontvangen door den gouv.-geni. Tod- lebende hoofdofficieren van het garnizoeneene eerewacht met muziekcorps, den burgemeester en de bestuursleden der Slavische en bulgaarsche comité's. Meisjes uit het bulgaarsche weeshuis bestrooiden den weg met bloemen. Al zijn de nihilisten door de strenge maatregelen der re geering ontmoedigd, geheel en al stil zitten zij toch nog niet. Zoo hebben zij dezer dagen eene poging gedaan om op lis tige wijze bunnen Catechismus" in een militair hospitaal binnen te smokkelen. Zij hadden de gebedenboekjes, die „het Roode Kruis verspreidt van de middelste bladzijden ontdaan en hun geschrift daarvoor in de plaats gesteld. Maar de soldaten zeiven hadden het bedrog aan het licht gebracht en de boekjes aan de opzichters overhandigd, die zoo onvoorzichtig geweest waren ze zonder onderzoek in ontvangst te nemen. Krachtens keizerlijke besluiten vaa 10 Febr. 1878 en 25 April 1879 heeft de Rijksbank bekend gemaakt, dat eene vierde uitgifte van obligatiën Rijksrente op korten termijn ter gezamenlijke waarde van 50 miljoen roebels, zal plaats hebben. De obligatiën worden uitgegeven tot eene nominale waarde van 1000 en 5000 r„ dragen eene rente van 4 pc. en geiden voor een termijn van zes maanden, te rekenen van 1 Mei 1879, ouden stijl. Ie Uralsk is den 11, bij een hevigen storm, een brand uitgebarstenwaardoor een aanzienlijk gedeelte der stad vernield werd. ^0I\ 'S' me<^e bij zeer sterken storm, brand ontstaan in de kozakken-voorstad te Orenburg, waardoor zij voor de helft in de asch is gelegd. De oorlog tegen Turkije heeft van 13 Sept. 1876, het begin der eerste toebereidselen, tot 13 Jan. 1879 toen de kosten door den terugkeer van het grootste deel des legers belangrijk verminderd waren, 902 miljoen roebels gekost. Bij keiz. ukase van 5 Meigericht aan den dirigeerenden Senaat, wordt, ingevolge ukase van 17 April j.l„ aan de gouyrs.-genl. van Moskou, W arschau en Kiew alsmede aan de tijdelijke gouvrs.-genl. van St. Petersburg, Charkow en Odessamachtiging verleend om de bepalingen van laatst- gemelde ukase, voor zooveel noodig, ook toe te passen op die gouvernementen welke tot hunne respectieve militaire districten behooren. De Porte heeft, om een nieuw bewijs van toenadering te geven, op raad der mogendheden besloten, voor het oogen- m z'en van bezetten van Ichtiman en Burgas. ie Arta heeft eene manifestatie ten gunste van de ver- eeniging van Epirus met Griekenland plaats gehad. De volksmenigte begaf zich naar het fransehe consulaat en riep: Leve de Republiek Onder de half-autonome miridieten en de albaneesehe stam men der malissori en kastrasidie rechtstreeks onder den Sultan staan, keerscht weder gisting. In het gebergte worden proclamatiën verspreiddie veel op eene oorlogsverklaring aan de Porte gelijken. Oost-Rumelie. Met de ontruiming door de russen is den 3 een aanvang gemaakt. De proclamatie van den Czaar heeft in. het gebeele land een diepen indruk gemaakt. Deze werd nog versterkt door de toelichting van genl. Obrutscheffdie de vaste hoop te kennen gatdat de bevolking door hare loyale en correcte houding zou weten te verhinderen, dat het bezetten van den Balkan door de turkendat uit een militair oogpunt niet noodzakelijk zou zijn, om politieke redenen onvermijdelijk werd. J J De nieuwe gouverneur, Aleko-bassa, heeft zijnen turksehen naam en titel laten varen en voert nu weder zijn ouden naam, prins V ogorides. Hij heeft te Konstant.inopel een aantal ambtenaren uitgezocht, om hem in het bestuur te ondersteunen. Bulgarije. Prins Dondouku/J heeft den 29 April orders ontvangen voor het vertrek der russiscbe ambtenaren en militaire instructeurs (394 officieren en 2694 onderofficieren) welke laatsten volgens machtiging van 18 Juni 1878 uit het leger zijn gekozen ter vorming der bulgaarsche militie, die alsdan slechts 36 officieren en niet één onderofficier zal overhouden. De krijgsschool te Elisabethgrad en de mili taire inrichting te Sofia kunnen de militie'slechts 1-20 offi cieren en 260 onderofficieren verschaffen. De policie bestond ook geheel en al uit russendie thans van reisgeld worden voorzien om onmiddelijk naar hun vaderland terug te keeren het aan hen door t(o turken afgestane gebied tijdelijk in handen hadden gek en. De opbrengst def'belastingen is in de eerste 3 maanden van 879 ruim 4 miifoen hooger geweest dan ten vorigen jare. Hongarije. Het Volkshuis heeft, na zeer lange en le vendige discussiën, met groote meerderheid besloten om over te gaan tot de behandeling der artikelen van de wetdie het onderwijs in de hongaarsche taal in alle lagere scholen verplichtend stelt. Die wet wordt natuurlijk door de niet- magyaarsche volksstammen fel bestreden. De heer dlonzo Martinez, leider der eentrumspartij in de Kamer, heeft verklaard het ministerie te zullen steunen. Den 10 is de posttrein van Madrid naar Cadix ontspoord, met dit gevolg, dat 6 menschen omgekomen en verscheidene gekwetst zijn. De hertog v. Medina Coeli is den 14, ten gevolge van een hem op de jacht overkomen ongelukoverleden. Yakoeb-Khan is, vergezeld van zijn minister van financiën en zijn opperbevelhebber, te Gandanak aangekomen. Majoor Cavagnari was hem tot Swikhab te gemoet gegaan. De weg was 3 mijlen met troepen afgezet en genl. Browne ontving hem cp het puntwaar de afzetting begon. De londensche standard meldt voorts het volgende; dat ais voorbarig wordt geacht: 1 akoeb-Khan heeft alle vredesvoorwaarden aangeno men t. w.: uitbreiding der grenzen van Kandahar tot Ko- jaka naram met inbegrip van den Kojak-pas en het Pishin- dalafstand van het Kurum-dal tot Sbatungardanen van den Khyber-pas tot LoargiEngeland verkrijgt het reent om een agent te Kandahar aan te stelien. Majoor Cavagnari zal met den Emir naar Kaboel gaan als Engelands gezanten heeft hem een schrijven overhandigd van den Onderkoning, ge richt aan den „Emir van Kaboel", waardoor hij feitelijk ais beheerscher van Afghanistan is erkend. De Keizer is door de engelsche regeering en door die van de Republiek Nicaragua benoemd tot scheidsman over een geschil tussehen die 2 Staten, betreffende de uitlegging van een in I860 tussehen hen gesloten tractaat. Het geschil belreit eene haven en verder de jaarlijksche uitbetaling van 00'1 dollars aan de mosquito's. De Keizer heeft het scheids rechterschap aangenomen. Oostenrijk. In eene den 9 gehouden bijeenkomst van Afgevaardigden die tegen het berlijnsehe tranctaat gestemd hebbenis het verkiezings-programma van den heer Herbst aangenomen, en besloten, het aan de clubs der grondwets partij mede te deelen. Het program verlangt: wijziging in de samenstelling der Delegatiën, reehtstreeksehen invloed der Parlementen op de leiding der buitenlandsche aangele genheden, herstel van het evenwicht der begrooting vooral door vermindering der uitgaven voor het leger, verdere ontwikkeling der constitutioneel instellingen, be cherming van den landbouw en geopend blijven van de deboucbé's der nationale nijverheid. Alleen die regeeringwelke deze beginselen is toegedaan, wordt ondersteuning waardig "ekeurd Het program is door 80 van de 112 bovenbedoelde Afge vaardigden onderteekend. Het is spoedig gevolgd door eene manifest van de, door verdeeldheid in de gelederen der Verfassungspartij tot 25 a 30 leden geslonken club der linkerzijdehetwelk met hel program alleen dit gemeen heeftdat het eveneens op ver mindering der uitgaven voor het leger aandringt. De havenplaats Spizzadoor het berlijnsehe tractaat aan Uostennjk toegewezen om bij Dal ma tie t.e worden gevoegd is den 11 aan de oostenrijksche burgerlijke en militaire auto riteiten overgegeven door de montenegrijnendie haar met Den 6 is het door de democratische partij beraamde wets ontwerp strekkende om het gebruik van Bondstroepen bij verkiezingen te verbieden, tenzij om de stembureaux tegen gewapende indringers te beschermen of op uitdrukke lijk verzoek van de regeering der betrokken Staten in het Iluis van Volksvertegenwoordigers ter tafel gekomen De republikeinen hadden op hunne partijvergadering beslo ten er zich tegen te verzettendoch zij ledentoen zij voorsloegen het ontwerp ter zijde te stellen, met 121 tegen 93 st. de neder aag. Zij trachtten daarop het ontwerp ge amendeerd te krijgen maar de democraten wilden hiervan mets weten, waarop de republikeinen bijna 2 uren lang de discussie door allerlei kunstgrepen vertraagden daarna gaven zij het op en het ontwerp werdongewijzigd met 124 tegen 9U st. aangenomen. Al de „greenbackers" stemden voor. Den 10 is het ontwerp ook door den Senaat met 33 tegen 23 st. goedgekeurd. De President Hayes heeft echter, gehoor gevende, aan het verzet der republikeinen, zijn veto tegen de wet uitgesproken. Het Huis van Vertegenwoordigers heeft daarop den 13 op nieuw over het voorstel gestemd. Er. werden 127 st voor en 97 tegen uitgebracht, zoodat de meerderheid on voldoende was en het voorstel als verworpen is te beschouwen Den 6 is te Vieksburg door de „Mississippi Valley Labour Convention eene bijeenkomst gehouden, ten einde te be raadslagen over de emigratie der negers uit het zuiden. Een 400tal afgevaardigden, blanken en negers, was opgekomen De negers verklaarden geen deel aan de stemming over in gediende voorstellen te zullen nemen, daar zij gekomen wa ren om naar de voorstellen der blanken te luisteren. Dezen moesten met hunne waarborgen voor den dag komen. Een comité werd benoemd tot het ontwerpen der0 te nemen be sluiten die vervolgens zijn goedgekeurd. De uitwijking der negers toeschrijvende aan de lage katoenprijzen', het gedeeltelijk mislukken van den laatsten oogst, slechte stel sels van planten een verkeerd credietstelsel en valsche be richten, als zouden de negers gevaar loopenbeveelt het verslag wetten aan om de negers aan naarstigheid te ge wennenen voorts gemeenschappelijke belamren tussehen planters en werklieden, erkenning van de maatschappelijke en politieke rechten der negers, verzekering van de vrijheid der verkiezingen, gestanddoening hunner contracten door de negersalvorens deze het land verlaten. Een voorstel van den lieer Footegunstiger voor de negerswerd na opgewonden beraadslaging verworpen. Hunnerzijds hadden de negers den 6 te Nashville eene nationale,uitsluitend uit kleurlingen bestaande, samenkomst belegd waartoe 300 afgevaardigden uit 15 Staten waren opgekomen. Velen hunner vermoedden, dat politieke intri ganten hen wilden gebruiken, en dat de samenkomst het werk was van republikeinscke politici om de herkiezine van genl. Grant tot President te bevorderen. Eene motie van afkeuring tegen de Tennessee-spoorwegmaatschapp'i welke geweigerd had om negers, die voor plaatsen le. klasse betaald haddenin 1'. kl.-njtuigen toe te latenwerd aan genomenen verschillende zaken werden naar commissiën verwezen. Den 10 te middernacht werd dit kleurlingen congres gesloten, na een adres aan de natie te hebben goed gekeurd waarin over de slechte behandeling der negers in het Zuiden wordt uitgeweid, hun verlangen om daar te blij ven behoudens betere behandeling wordt uitgesproken en als eemg alternatief de emigratie gesteld wordt. De heer Pinchbeck, het adres voorstellende, voorspelde onder opsre wonden toejuichingen der vergadering, dat genl. Grant weder tot President zou worden gekozen. Het congres heeft behalve een aantal andere besluiten in het belang van ge mengde scholen voor blanken en kleurlingen, uitbreiding van ambachtsscholen voor kleurlingen enz., besloten, dat een „American protective society" zou worden opgericht ter voor koming van onrechtvaardige handelingen tegen kleurlingen Voorts is eene motie aangenomen, waarbij het Congres ^der Unie werd uitgenoodigd5U0.000 dollars toe te staan om kleurlingendie het Zuiden wenschten te verlaten daarin tegemoet te komen. Dit onderwerp vooral verwekte' n-roote geestdrift. r In Californie is de nieuwe constitutie den 7 goedgekeurd met eene meerderheid van 6000 st., waarvan 1238 alleen uit S. irancisco. De steden in de mijnstreken stemden over het geheel tegenmaar de landbouwende afdeelingen der werkliedenpartij zegevieren. De constitutie was in den geest der hervormingspartij voor den arbeid" ontworpen en daarbij wordt eene commissie ingesteld, welke de spoorwegtarieven regelen moet en de spoorwegen ter dege moet controleeren Chinezen kunnen volgens hare bepalingen nimmer het stem recht erlanr en. De industriëelen waren tegen deze con stitutie de landbouwende stand was verdeeld. Het Huis van Vertegenwoordigers heeft den 12 de in komstenbelasting verworpen en tevens een voorstel om de vastgestelde orde der werkzaamheden te schorsen, ten einde de legerhegrooting te kpnnen behandelen. Snelpersdruk van Herms. Coster en Zoon. öiijmxnciei.gjpiA.iAv/aj. in doosjes met 50 Pillen 25 ets. in flacons met 60 Capsules 60 ets. Verkrijgbaar in de Apotheken en de bekende Depots van H. VAN GIMBORN, te Emmerik. "Van A VEIN ilUKiN naar ADtvmnnu o muig. ALKMAAR A VEN HORN 's nam. 1% Den laatsten Donderdag in elke maand geen dienst. De Alkm. Stoomvaart-Vereeniging. Commissaris G. M. HONK.QOP, Kanaalkade. Snelpersdruk van Herrn'. Coster en Zoon,

Alkmaarsche Courant | 1879 | | pagina 6