van Zondag 1 Juni 1879. 11 No. 23. Eenentachtigste Jaargang. 1879. i 1 3gg f «'jij in I Vervolg der wekelijksche berichten. OultsehlaKi«f. itelgie. 8^rankr|jk. Ilrittanje en Ierland. f:ii 1 i I t t i 'I BURGE" In ervar belangrijke planlsoenei Roepen nen ino bonden in twijfelende verleenen staat te b< Alkmat 30 Mei De pate dienst 18' blijkt dat de patente zijn gedur Secretarie De ond meente-sec. J obanu Oosterwijk Douwe de Dirk Huij Lijst va gedurende Be/gie Duitsch Ransback Engelan Frankr{ Oosi-ln Ter tei bet navo flacon me paar grij eén oorbe gouden h rcollen kin n eenige De k nieuwing Aan h eene helf Provincial, gevende m. en medewe wetten, bij huishoud" gaven gf halve oc zal gest vooruit; perking of van voorrecht ken, gev ook gewii plicht on niets da zoo lief Mr. J Volksver door de district Of hij zi eeniging reden is, opzicht 1 niet op dan ook Als Afg< van vrijl tuiging vragendi zijn gew de rege zwaarde dan wa deed k halstar heid o koste vs stendigt ook het: beste oi gaderin; enkel o. denkt e Nieman steld in blijft zoi omstanf zijne g< lijks vi ook zo werpei handel belasti of dat hij al hij nie over kende onderi afdeeli hoogst Alkms en uit,1 van de Alkmaarsclie Courant De Nordd. Zeitung schrijftdat door het verdrag met de Samoa-eilandendat met Tonga en andere onafhankelijke eilandengroepen in de Stille Zuidzee, het Rijk den duitschen ondernemingsgeest aldaar een ruim gebied verzekerd heeft, waar die, onafhankelijk van wetten behoeften van den fiscus en de mededinging van andere natiën, zich vrijelijk ont wikkelen kan. Prins Bismarck heeft ter gelegenheid van een diner, in zijne nieuwe dienstwoning, waarbij de Keizer en de Groot hertog van Mecklenburg-Schwerin den 26 ten zijnent aan zaten een verlof van verscheidene maanden verzocht. Langs de wegen en in stallen en hooibergen sterven te genwoordig ten gevolge van de schaarsctte van werk, vele reizende handwerkslieden aan eene ziektedoor sommigen „hongertyphus", door anderen „bedelanrspest" genoemd. Rijksdag. Den 21 is het debat over de graanrechten voortgezet. Set regeeringsvoorstel was voor tarwehaver, peulvruchten en andereniet uitdrukkelijk genoemde graan soorten 1 mark per 100 kilogr.; voor rogge, gerst, maïs en boekweitmark. Een amendement der heeren Mirbach en Günther stelde voor, de rogge onder de graansoorten op te nemen die met een invoerrecht van 1 mark zouden be last worden. Prins Bismarck betoogde in eene rededie 2 uren duurdedat lage graanprijzen geen maatstaf voor de welvaart van een land zijnmaar dat integendeel ruimere inkomsten van den landbouwer, gelijk hij ze van invoerrech ten op granen verwachttewelvaart teweegbrachten gehjk in Nederland, Engeland en Noord-Frankrijk. Wegens de lastendie den landbouw druktenwaren graanrechten niets dan eene daad van rechtvaardigheid jegens den landbouwer. Bovendien waren zij om zuiver finaneiëele redenen noodza kelijk met het oog op het. geheele stelsel van hervorming der directe en indirecte belastingen. Aan den duitschen landbouwer zou alleen de duitsche markt verzekerd worden zonder nadeel voor de verbruikers, want tusschen graan prijzen en broodprijzen was geen verband aan te wijzen. Het brood was thans even duur als in den tijd toen de graanprijzen nog eens zoo hoog waren als tegenwoordig. De vrees voor benadeeling eter Oostzee-steden was overdreven want het russische graan zou toch altijd door Duitschland gevoerd moeten worden. Prins Bismarck bestreed dan ook de amendementendie verlichting van den doorvoer ten doel hadden. De eigenlijke bescherming zou door de in voerrechten op vee bereikt wordendoor de graanrechten hoopte de regeering den landbouw te ontlasten en orde in den invoer te brengen zij wilde den landbouw en den land man beschermen. Den 23 werd het amendement verworpen met 173 tegen 161 st. en het regeerings-voorstel aangenomen met 226 tegen 109 st. Van den heer Stauffenberg werd een telegram voor gelezen inhoudende, dat hij, wegens zijne vernieuwde hevige ziekte, het vice-presidentschap nederlegde. Op de mededeeling van het plotseling overlijden van den sociaal- democratischen Afgevaardigde Reindersstonden gelijk bij zulke mededeelingen gewoonte isalle Afgevaardigden van hunne zetels op. Den 24 zijn voor de verkiezing van een vice-president ingeleverd 301 stembriefjes, waarvan 103 in blanco, en is met 162 st. gekozen de heer Frankenstein (clericaal), die onder dankbetuiging zijne benoeming aanvaardde. De vrij- conservatieven hadden liever den tweeden ondervoorzitter dr. Lucius tot eersten gekozen maar dit met hunne 50 stemmenbij het in blanco stemmen der nationaal-liberalen, niet kunnende bewerkenmeende een deel hunner met het centrumdat de verkiezing van den heer v. Seydewitz tot voorzitter bevorderd had, tot de verkiezing van den heer Fran kenstein te moeten medewerkenterwijl een ander deel wegens de algemeene houding van het centrum tegenover de regeering zulks niet oorbaar achtte en voor dr. Folk nationaal-liberaalstemde. Bij de voortzetting der tweede lezing van het tariefontwerp heeft, de heer Rickert het voorstel betreffende het heffen van een recht van het graandat voor doorvoer gedec'areerd wordten betreffende faciliteiten voor den transitohandel verdedigd. Prins Bismarck deed uitkomendat de Bondsraad hierop reeds bedacht geweest is en dat hij gezind is in sommige gevallen faciliteiten toe te staanmaar zich bezwaarlijk door de wet eene verplichting zou doen opleggen. De wet van 1869 beeft zekere herziening noodig, maar tegen de oplossing van het vraagstuk bij deze gelegenheid in de tariefcommis sie verklaarde hij zich stellig. Men verloor, meende hij zoodoende het finaneiëele zwaartepunt uit het oog. Waar zal hij de middelen vinden om de enkele Staten te ontlas ten als hij bij ieder schat.kistrecht zwarigheden ontmoet De Rijksdag besloot het voorstel van den heer Rickert en dat van den heer Delbrück betreffende hetzelfde onderwerp, waartegen zich de Bondscoinmissaris Burchardt verklaarde, naar de tariefeommissie te verwijzen. De tarief-commissie beraadslaagde den 19 over de wet tot voorloopige heffing van invoerrechten Van nat.ionaal- liberale zijde werd voorgesteld om de voorloopige heffing tot enkele aangewezen artikelen te beperken en daarbij had men in de eerste plaats het oog op de tabak. Tot niet geringe verbazing echter der commissie werd van regeeringswege verklaard, dat zij op de voorloopige heffing van tabaksrechten geen plan had, daar het beoogde doel voor dar, artikelcdoor de voorgestelde buitengewone tabaksbelasting bereikt zou worden. Over het geheel verwierp de regeering het denkbeeld om voor enkele bepaalde artikelen door middel der wetgeving voorloopige rechten in te voeren en zij bleef haar voorstel handhavenom voor alle komende tijden plotseling een nieuw invoerecht te kunnen verlangen en den Rijksdag nog dienzelden dag daarover te kunnen laten stemmenzoodat. de dan toevallig aanwezige meerderheid daarover zou moeten besluiten. Van die algemeene instelling willen de liberalen in geen geval iets weten. Zij hadden er dus geen bezwaar tegen gehad om reeds dadelijk over het beginsel van het ontwerp eene beslissing te nemen. Maar de leden van het centrum verlangden bedenktijd en daarom werd op voorstel van den heer Windthorst de bijeenkomst verdaagd. Den 24 vereenigde de commissie zich met een voorstel van den heer v. Bennigsen om de werking der wet tot tabak en wijn te bepalen. De Rijkskanselier zou dan nu reeds voorloopig die invoerrechten van tabak en wijn kunnen heffenwelke in de nog aanhangige tarief- en belastingwetten zijn voorge steld. Mocht de Rijksdag die wetten niet aannemen of liet tarief lager stellendan zou het, te veel betaalde aan den importeur worden teruggegeven en in elk geval zou de voor loopige heffing moeten ophouden zoodra de bedoelde wetten aangenomen, verworpen of ingetrokken zijn en uiterlijk 15 dagen na het sluiten der zitting van den Rijksdag. Een voorstel om ruw ijzer aan de 2 genoemde artikelen toe te yoegen werd met 14 tegen 14 st, verworpen. Den 26 besloot de commissie het recht voor koperdraad van 14 op 12 en voor grove koperwaren van 20 op 18 mark te brengen. De commissie voor het ontwerp betreffende de tabaks-be lasting heeft de daarin opgenomen rechten van 120 mark per 100 kg. buitenlandscbe en van 80 m. per 100 kg. binnen- landsche tabak met 24 tegen 2 st. verworpen, en het voor stel der centrums-leden Galen en Gieten, strekkende om die rechten respectievelijk op 60 en 25 m. te stellenmet. 17 tegen 9 st. aangenomen. Eene geheele reeks van andere amendementen strekkende om die rechten vast te steilen tot een bedrag tusschen het door de regeering en de heeren Galen en Grielen voorgeslagene inwaren vooraf verworpen. Pruisen. De Vorst van Bulgarije is den 25 te Berlijn aangekomen en door den Keizer ten gehoore ontvangen. Ten hove werd ter zijner eere een maaltijd gegeven. De Keizer heeft hem eene langdurige audiëntie en den rang van majoor bij het regiment, waarvan de Vorst luitenant was, verleend. Ook met prins Bismarck heeft Vorst Alexander een langdurig onderhoud gehad. Beieren. Te Wlirzburg is de luit. Schenk v. Geyern wegens het, mishandelen van soldaten op zijnen last door 3 onderofficierenontslagen uit de krijgsdienst en veroor deeld tof, 2 jaren vestingstraf; de onderofficieren zijn ver wezen tot 1 a 4 maanden gevangenis. Bij de verkiezingen voor de Prov. Statenop den 26 hebben de clericalen in de voornaamste steden des lands Brussel, Antwerpen, Gent, Luik, Verviers enz, zich van de stemming onthouden. De heer Edmond Scherer is afgetreden als redacteur vaD de Temps. Hij wenscht zich bij de te wachten worstelingen met meer onafhankelijkheid te bewegen dan het eenmaal door dat blad aangenomen karakter veroorlooft. De commissie voor de douane-tarieven heeftwat betreft de katoen-garens, in weerwil der bestrijding door de heeren Rouher en Millaudmet 15 tegen 11 st. goedgekeurd het rapport van den heer Mélinehetwelk tot eene gemiddelde verhooging van 50 p. c. concludeerde. In de Fransche Academie is een opzienbarend geschil ver oorzaakt door den voormaligen minister Emile Ollivierdie de gebruikelijke rede tot het nieuw benoemde lid Henri Martin moet houden en weigert sommige zinsneden ter ver heerlijking van het, Keizerrijk, waarin o. a. de generaal Chan- garnier ten koste van den heer Thiers geprezen wordt, weg te laten. De heer Henri Martin, die juist den heer Thiers opvolgt en de gewone lofrede op dezen houden moet, had zich zijnerzijds met veel moeite laten overhalen om scherpe gezegden tegen het tweede Keizerrijk te schrappenmaar de heer Ollivier is zich onhandelbaar blijven tuonen. De President der Republiek heeft bij besluit van 24 Mei wederom aan 369 wegens medeplichtigheid aan de Commune veroordeelden gratie verleend. Den 25 is de 80jarige adml. Saissel overleden, die in 1870 over de forten ten oosten van Parijs bevel voerde. Hij behoorde tot de gematigde republikeinen in de Nat. Ver gadering. De Raad van State heeft den bisschop van Fréjus in het ongelijk gestelddie bij dit lichaam in verzet kwam tegen een besluit van den maire van Toulon, waarbij kerkelijke ommegangen op straat aldaar verboden waren. De bisschop betoogde dat voor dat besluit geene termen waren aan gezien er geene protestantsche kerk te Toulon werd aange troffen en dus de wet, niet toepasselijk was. De Raad van State heeft beslistdat het verbod geheel tot de bevoegd heid van den maire behoorde. Den 26 heeft de President der Republiek met de ge bruikelijke plechtighedende hem door msgr. Cataldi en msgr. Englishgeheime kamerheeren des Pausen aangeho- den baretten overhandigd aan de onlangs benoemde kardi nalen den aartsbisschop van Toulouse Desprez en den bisschop van Poitiers Pie. Msgr. Desprez herinnerde in zijne toespraak, dat een kortelings aan het altaar afgelegde eed hem ver plichtte, des noods met gevaar van zijn leven, voor de onvervreemdbare rechten der Kerk te wakenen hij riep derhalve het gezag van den Presidentbinnen de perken der constitutiein om elke aanranding van die rechten te keer te gaan. De President verzekerde in zijn antwoord dat die rechten geenerlei gevaar loopen en onder den waar borg der wetten staan en dat de regeering bezield is door de vurige begeerte om de reebten van Kerk en Staat beiden te beschermen. Uit naam van het centrale comité voor het petitionnement in het belang der vrijheid van onderwijs, d. i. tegen de bekende wetsontwerpen van den minister Ferry, is den con servatieven bladen een stuk toegezondenmededeelende dat bet getal onderteekenaars van adressen voorloopig reeds op meer dan één miljoen kan gesteld worden, onder bij voeging evenweldat er nog veel op dit gebied te doen is. Voor liet overige wordt geklaagd over de belemmeringen, van overheidswege het petitionnement in den weg gelegd het verbod aan ambtenarenook de minst politiekeom te teekenen of zelfs hunne* familie te laten teekenen, enz. Na de toepassing der censuur op het Kamerlid Baudry d'Asson hetwelk hem op het verlies van eene maand be zoldiging komt te staan hebben de Afgevaardigden der rechterzijde den 24 beslotendat zoodra eeu hunner door deze straf getroffen ishem een voorwerp van kunst wordt aangeboden, in waarde met dat bedrag gelijk staande, en op hetwelk de datum der zittingwaarin de censuur werd toegepastgegraveerd wordt. Senaat. Den 26 is met 171 tegen 14 st. het spoedver- eischend verklaarde wetsontwerp tot hervorming van den Raad van State aangenomen. Het hoofddoel ervan is, door vermeerdering van het aantal ledenaan dit in de oogen der liberalen tamelijk reactionair lichaam eene republikeinsch- gezinde meerderheid te geven. Bovendien wordt eene nieuwe afdeelingdie voor wetgeving, ingesteld. Den 27 zijn de ministers Gresley en Jauréguiberryde candidaten van de 3 groepen der linkerzijde, tot onafzetbare Senaatsleden verkozen, de eerste met 151, de tweede met 168 van de 247 uitgebrachte stemmen. De candidaten der rechterzijde verkregen respectievelijk 62 en 80 st. De heer de Gavardie diende zijne vroeger herhaaldelijk aangekondigde en ingetrokken interpellatie over de bedenkelijke wijze waarop de vrijheid en waardigheid der rechterlijke macht volgens hem in den laatsten tijd zijn aangevallen, op nieuw in. Kamer van Afgevaardigden. Den 19 heeft de heer Casse den minister Jaureguiberry geïnterpelleerd over de benoemingen van ambtenaren in de koloniën en de keus van den gouverneur van Cochin-China en anderen afgekeurd. De minister heeft die ambtenaren verdedigd ende kwestie van vertrouwen in zijn persoon stellende zich bereid verklaard om zijn post te verlaten, indien de Kamer zijne handelwijze afkeurde. De heer Casse zeide, dat hij den minister niet had willen aanvallen. De heer Lockroy las een voor het ministerie beleedigenden brief van den aartsbisschop van Aix voorna diens veroordeeling door den Raad van State geschreven, en eischte het in beslag nemen der tractementen van de weerspannige geestelijkheid, of, mocht, de ongenoegzaamheid erkend worden van de toe passing der strafwet en het concordaat in al hunnen omvang Idus ook de straf der verbanning de voorbereiding der invoering van volstrekte vrijheid van woord en geschrift, nevens de scheiding van Kerk en Staat. De minister Lepere verze kerde in zijn antwoord, dat de regeering eensgezind is met betrekking tot de wetten van Ferry en wat betreft het bieden van weerstand aan de geestelijkheid. De regeering zou in hare taak te kort schieten, zoo zij de rechten van den Staat, in het concordaat en de organieke artikelen vastgesteld, niet deed eerbiedigen. Intusschen konden de bestaande bepalin gen niet ten volle worden uitgevoerdzoolang de door een langen tijd van slapheid en avereehtsche verdraagzaamheid verwende geestelijkheid niet ter dege was gewaarschuwd. De aanplakking der uitspraak van den Raad van State, aller wegen in de diocesezou daartoe krachtig bijdragen. Zoo de woorden die men aan den aartsbisschop van Aix toe schrijft, werkelijk door hem gebezigd bleken te zijn, zou de aartsbisschop voor den bevoegden rechter worden geroe pen. De heer Lockroy zeide den minister dank en lioopte, dat diens verklaring niet louter platonisch zou zijn. De heer de Baudry d'Asson, van de rechterzijde, vroeg, daar het Journal Officiel gezwegen had, of er al dan niet eene verkiezing te Bordeaux had plaats gehad, en zoo ja, waar om dan de heer Blanqui niet voorkwam op de naamlijst der leden bij de laatste trekking der afdeelingeu. De minister van justitie antwoordde, dat de zaak de regeering niet aangingmaar hij voor liet overige wel wilde zeggendat de verkiezing van Blanqui niet onder gewone omstandighe den geschied was en de regeering, om niets te prejudiciëe- ren het beter geacht had in haar orgaan er over te zwijgen. De lieer d'Asson constateerde, dat de regeering getoond had weinig achting voor de souvereiuiteit der natie te koesteren. De voorzitter verklaardedat de weglating van Blan ui's naam bij het trekken der afdeelingen eveneens gesehied^was om de kwestie niet te prejudiciëeren. De minister van financiën diende 2 wetsontwerpen ineene aanvraag van 1 miljoen voor het opmaken van eene statistiek der grondbe lasting ter voorbereiding van verlaging der hoofdsomen een voorstel tot wijziging der begrootiug voor 1880, wat betreft de bestemming der 10 miljoen, waarmede de begrootingscom- missie de raming der inkomsten verhoogd en der 4% waarmede zij met, goedvinden der regeering de uitgaven verminderd heeft De minister wenscht daarvoor, bij de reeds in de begrooting opgenomen ontheffing ten behoeve der patenten, eene nieuwe van 18 centimes te voegend.i. ten bedrage van 14 miljoen. Den 20 is de eerste lezing van liet wetsontwerp betreffende den generalen staf ten einde gebracht. Door den minister van justitie werd vergunning gevraagd om den Afgevaardigde Paul de Cassagnac wegens 2 vinnige artikelen tegen de derde republiek en de republikeinsche staatslieden in zijn dagblad le Payste vervolgenhetgeen zijnen geestverwant Cuneo d'Ornano genoopt heeft, een wetsvoorstel in te dienen, strek kende om drukpersdelicten weder uitsluitend aan de recht spraak van gezworenen te onderwerpen. De voorsteller ver langde, dat dit spoedvereisctteud verklaard zou worden, doch de Kamer weigerde zulks. Aan den anderen kant stelde de heer Tallandier, van de uiterste linker zijde, voor, alle wets bepalingen, welke de vrijheid der drukpers beperken, te schorsentot tijd en wijle de wetten betreffende de pers en bet, recht van vergadering en vereeuiging zouden zijn herzien. De vice-minister Goblet deed echter opmerkendat de re geering verplicht was alle nog van kracht zijnde wetten te handhaven en dat de Kamerzoo zij bij voorbaat aan alle proeessen wegens drukperszaken een einde verlangde te maken, slechts de gevraagde vergunning ter vervolging van den heer de Cassagnac behoefte te weigeren. De regeering, zeide hij, zou dezen wenk begrijpen. Op deze verklaring trok de heer Tallandier zijn voorstel in. Door den minister Jules Ferry werd eene wetsontwerp ingediendbepalende datte beginnen 1 Oct. 1882, niemand onderwijs kan geven zonder de acte van bekwaamheid te bezitten, uitgezonderd alle on derwijzeressen welke 10 jaren aan het hoofd eener school hebben gestaan [volgens de wet van 1850 kan men van de acte ontheven worden door: 1°. een bewijs van den Dep. Raad, dat men 3 jaren lang als kweekeling aan tot het ont vangen van kweekelingen bevoegde scholen onderwijs gegeven heeft2°. het diploma van „bachelier", den titel van gods dienstleeraar bij eene der erkende gezindten, een certificaat van toelating op een der speciale staatsscholen; 3°. „brieven van gehoorzaamheid" voor zoover onderwijzeressen betreft aan godsdienstige, door den Staat erkende congregatiën. Boven dien zijn adjunct-onderwijzers en onderwijzeressen van de bepalingen der wet vrijgesteld. Door deze onbeperkte uit zonderingen zijn de eongreganistische meisjesscholen zoodanig toegenomen, dat.de concurrentie van leeken, even als alle degelijk staatstoezicht, onmogelijk werd. Van de 37216 eon greganistische onderwijzeressen zijn slechts 15 p.c., van de 21776 leeken-onderwijzeressen 88 p.e. van eene acte voorzien]. Den 24 kwam de heer de Cassagnac terug op uitdrukkingen van den vice-minister Gobletdie zijne artikelen „honend" genoemd en gezegd had, dat zij „alleriieftigsteja aller schandelijkste aanvallen" tegen de regeering behelsden. De regeeringdie optrad als aanklaagster, mochtvolgens spr., door dergelijke qualificatie de uitspraak van den rechter niet vooruitloopen. De heer Goblet antwoordde, dat hij den heer d. C. niet had willen beleedigen en dat zijne afkeuring sleekts diens artikelen betrof; en dat zijne woorden geen invloed op den rechter zouden uitoefenenvermits de zaak voor ge zworenen in behandeling zou komen. De heer de Cassagnac beklaagde zich, dat de heer Goblet zijne woorden niet formeel had ingetrokken en verklaarde zijn ongeduld om te weten „of de vice-minister een mannenhart omdroeg". De voor zitter riep hein daarop tot de orde. Gedurende de discussie werd ook de heer Baudry d'Asson tot de orde geroepen en wijl hij zich, met instemming der rechterzijde, die luide den spot dreef met den voorzitter, bleef verzetten, op verlangen der linkerzijde gecensureerd [_De Cassagnac heeft den vice- minister eene uitdaging gezondenmaar de wederzijdsche getuigen zijn, na kennisneming van het stenografisch zitting- verslag het eens gewordendat op grond daarvan geene „ontmoeting" kan plaats hebben. Aan den londenschen predikant Spurgeon is bij gelegenheid van zijne zilveren bruiloft eene som van 6233 p. st. ter hand gusteld die door inschrijving van een stuiver tot 250 p. st. was bijeengebracht. De heer Spurgeon heeft te kennen ge geven dat hij die som, met uitzondering van den prijs van eene klok, wenschte aan te wenden ten nutte van de liefda digheids-instellingen waarover hij het bestuur had. 800 Londenscke bloemenverkoopsters hebben mevr. Bur- dett-Couts eene zilveren statuette aangeboden, als bewijs T, ,eer 15 niddag sstaan e dat van ruw ijzer waren comestibles eu ïg des Rijks-kanseliers zoodanig bedrag als n bet toltarief-ontwerp ksbelasting vastgesteld ens is ook het overige e voorstellen der com- ndeling van bet tarief- p hout hervat werd. lorloopige heffing van iveede lezing was aange- rd. De beraadslaging erd ten einde gebracht, inz. nagenoeg overeen- goedgekeurd. Daarna tan. treffende de „brouwbe- a 4 mark per vat voo laagd. irlijn de hoogleeraar in geboren te Weimar in rken over tuinbouw en de groote en interna- iieeft den 30 bare alge- werp tot herziening der gebracht. it. directeur der drukpers" beeft, na 3 vergeefsche ie betrekking ontvangen, ieb den 29 met 74 tegen der landengte van Pa- aai naar Panama. 16 Le- iing. 's Avonds zijn de Republiek ontvangen, tegen 15 st. beslistdat •tin wegens üet bekende alf jaar zal worden uit,- an oordeeldat bet een het door den laalstge- p 's heeren Martins rede zooals van verschillende 'atieven hebben bij deze t geleerde lichaamvan rslagen. een protest van zekeren er Commune van Lyon pschen het kwanswijs re- resident Grévy aan den n den anderen kant „un hij alles doen zal wat in gracht te doen verdwijnen, le gastendie den 29 Mei nt der Republiek aange- ndacht getrokken de heer ld lid der Commune en krachtens de amnestie- <eerd. hare instemming betuigd eer Waddington, om eene lekenland door eene niet- irs te Konstantinopel tot in der ambassadeurs zou- me ontijdige openbaarma- gene mogendheid den goe- 'aar zou brengen. Alleen a of besluiten zullen ter gebracht worden, zoodat heeft en de bemiddeling rkije uitoefent met al het g. Turkije en Griekenland ilmaehtigden te benoemen, steld gezamenlijk engel- Egypte te benoemen met aar door den Khedive. Daily Telegraph.\ 1 Mei beeft de President 1870 bedreven oproerige gratie verleend. ot26 jaren oud, ter dood g stiefdochtertje vermoord i, 4 naalden en een splinter landbouw den 1 te Rijsel elling uitreikendeheeft uden, waarin hij de argu- •legde de voordeelen der .e en wees op de gevaren dat Frankrijk aan repre- tstellen. pellatie van den beer de ke macht, op verzoek van .jzigingen in het personeel esteld waarlegen de heer dat voortdurende vroolijk- Den 26 is besloten, niet tot kelen van een door den mi- erdedigd en door de Verte eken van het centrum en het die van het noorden en het rende om het verhoogen van ergunnen tegen een recht toe gebezigd. Door de rtal werd een voorstel in- ip vrije voeten te stellen. een dergelijk, breedvoe- strekkende „om de heckte- n ten einde hem in staat erkiezing te verdedigen." irde uitdrukkelijkdat de ing dezer verkiezing niets rekte vrijheid voorbehield issing der Kamer daarover n van den voorsteller, dat klaard worden werd met rwijl omstreeks 100 leden Het radicale lid Al/red t tot aanbeveling van zijn e voeren. De verslaggever dit voorstel niet eens in jenomen betoogende dat lillig liet, dat er vrij wat a en dat de voorsteller in een geschikter tijdstip af lejuichingen ter linkerzijde r uitgemaakt, dat het voor- 1 eenomen. In de afdee- id tot onderzoek der aan- r de Cassagnac r I 'li I 7 r i

Alkmaarsche Courant | 1879 | | pagina 5