l> WI4I\II1\DKL. Schro m AKEN A. He SM. L BEKIGHT. 2 M( buit< Gcdurenth N Dans, isiooF 'ing Million. 11. BOS. UNk. Terug Beg Goe E Plaatsbl i« Drilbroek Rente en afl spruitende uit en de Bergiscl Spanfe. Zuid-Africa. Iloiitciii'gro. Zwitscrlnmi. Miuüe. 408, Alkma a ;arle. tegej hilbrand. mdpoeder t Zand. li .maar. icr naar Avenliorn De Rangregeling in het faillissement van TEU- NIS KONING, vroeger koopman en winkelier te Texelopgemaakt door den Heer Re^ter-Commis- sarisis dc Arrondissem om aldaar g een ieder te I Alkmaar, 3 je 2e. verificatie faillieten boedel T.TivrnwN wolv,,.;. van schuldvorderingen in den van WOUTEH VAN TEL- All1 De ondergeteekendekastelein in de Jonae FA Va J) ook bij de cor HOUTTILST bericht ERA NS HES, voor geruimen gelijke afmetin keuze LunIf van af 4,75 er van 5,50, en alles grootende ceuer GELDLEEI (waarvan ei rentende De uitgifte gesi De opbrengst d Inschrijvingen teD kantore van i en kunnen gesch ever. als bij voorin Winters wij van dankbaarheid voor hetgeen zij gedaan had tot verbete ring van haar lot. Den 60,te verjaardag van Koningin Victoria is den 24 op vele plaatsen feestelijk gevierd. De prins v. Wales heeft dien dag weder 5 van de Tlieemsbruggen te Londen op plechtige wijze van tol ontheven. De Times verneemtdat Drankrijk zich onlangs heeft ver- eenigd met Engelands voorstel om weder toezicht van Europa over Egypte te verkrijgen. Indien de Khedive hierin toe stemt, zal hij met toestemming van Frankrijk aan het bewind kunnen blijven. De Times komt tegen dit plan op. Te Rhyl, in Wales, is aangehouden zekere Anthony Dobson, als vermoedelijk schuldig aan eene gelukkig bijtijds ontdekte poging om door middel van eenige tonnetjes buskruit het gerechtshof te Leeds in de lucht te doeu springen. De aan slag was waarschijnlijk uit wraakzucht over een voor hem ongunstig vonnis beraamd. Den 24 is te Londen een zesdaagschen zwemwedstrijd ge ëindigd, waarbij kapitein Webb overwinnaar is gebleven, die 70 mijlen afgelegd heeft en enkele dagen 14 uren in het water gebleven is. Hoogejrhuis. Den 20 heeft lord Rulandt de aandacht gevestigd op den toenemender) druk in den handelstoestand en de meening geuitdat daartegen het best baat zou ge vonden worden in het heffen van inkomende rechten. Lord Beueonsfield weigerde over dit onderwerp in discussie te treden daar zulk eene kwestie slechts naar aanleiding van een bepaald voorstel in behandeling genomen kon worden. Den 23 beeft de reeeering te kenuen gegevendat zij ge zind was mede te werken tot eene wet, om bet bezigen tegen te gaan van kinderen beneden de 14 jaren tot het verrichten van gevaarlijke toeren. Den 26 is door de regeering medegedeeld, dat majoor Cavagnari het verdrag met Yakoeb-Khan had onderteekend. Lagerhuis. Den 19 heeft de vice-minister Bourke gezegd, dat Engeland Chili en Peru zijne goede dienst en had aangebo den en de minister Northcote onder luide toejuiching medege deeld, dat de grondslagen voor den vrede met Yakoeb-Khan zijn vastgesteld. Door den heer Newdegate werdmet het oog op de met Frankrijk over het bandelstractaat gevoerd wordende onderhandelingeneen voorstel inge diend bepalendedat geen verdrag geslotengeene ver plichtingen aangegaan mogen worden, welke op de controle van het Huis over de flnanciëele hulpbronnen en de belas tingen anticipeeren, deze beperken of binden voordat het Huis zijn oordeel over de voorgenomen verbintenissen beeft uit gesproken. De minister Bourke bestreed dit voorstel. Hij toonde aandat sedert het sluiten van het handelsverdrag' met Frankrijk de uitvoer van engelsehe fabrikaten van 130 miljoen in 1859 tot 199 miljoen in 1877 was gestegen, terwijl de uitvoer naar llusland, Spanje en Portugal statio nair gebleven of verminderd was. Engeland had geene reden om den vrijen handel te verlaten. Over het nieuwe handels verdrag kon eerst, onderhandeld worden nadat Frankrijk zijn algemeen tarief had vastgesteld. Daarom was het bestaande tractaat 6 maanden verlengd. De heer Newdegate heeft zijn voorstel ingetrokken. Den 21 heeft de minister Northcotebij de beraadslaging over het voorstel van den heer O' Conor Dontot liet stichten eener derde (r. e.) universiteit in Ierland, gezegd, dit voorstel niet te kunnen steunen. Het werd onbepaald verdaagd. Den 22 zeide de minister van marine, in antwoord op eene vraag, dat er op dit oogenblik 16,959 britsche soldaten in Zuid-Africa waren, 1064 op weg derwaarts en 1615 op bet punt van te vertrekken. Op de vraag van den'heer (YConor Don, dat de minister Northcote een dag voor de beraadslaging over zijn voorstel zou bepalen, antwoordde deze, dat er nog zeer vele ontwerpen te behandelen waren en dat hij aan het verzoek niet kon voldoen. Eenige iersche leden toonden zich over dit antwoord zeer verstoord. Daarna lichtte de vice- minister voor Indiede heer Stanhopede indische begroo ting toe. De laatste jaren had men met, sroot.e moeil^kbeden te worstelen gehad, waaronder cKr-tirmg-er-nood, die 12 mil joen p. st. gevorderd heefteene niet geringe plaats innam. De kosten van den oorlog in Afghanistan waren in 1877-78 Jf. 670,000 en over het loopende jaar op 2 miljoen te schatten. Niettegenstaande al deze buitengewone onkosten bedroeg het, tekort over de laatste jaren niet meer dan 3 miljoen. De voorstellen der iudisehe regeering tot de;.king hiervan achtte de regeering niet aannemelijk; nieuwe belastingen achtte zij onmogelijk zij wenschte dus op alle takken te bezuinigen. Vooral zou bezuinigd worden op 0. werken en burgerlijke dienst,; die bezuiniging zou 750,000 bedragen. Daar het aantal der britsche troepen in Indie niet verminderd kan worden, had de regeering eene commissie benoemd om mid delen ter bezuiniging in dit, opzicht voor te slaan. Over het geheel zou er 1 miljoen jaarlijks bezuinigd kunuen worden. Voor de onkosten van den oorlog zou Indie van de engelsehe schatkist 2 miljoen leenen en in Indie zou 5 miljoen geleend worden. In Engeland zou op zijn hoogst voor 5 miljoen eene leening aangegaan worden. -Na deze mededeelingen heeft de heer Fawcett zijne aangekondigde motie tot afkeu ring van de flnanciëele indische politiek der regeering en tot aandrang op bezuiniging, gewijzigd als volgt: „Het Huis ziet den finaneiëelen toestand van Indie niet bezorgdheid aan en keurt de besloten vermindering van uitgaven ^oed". De heer Gladstone zeide, dat hij voornemens was de motie van den heer Fawcett te ondersteunen. Na de rede van den minister Stanhope eci.ter meende hij dezen te mogen geluk- wenschen met de aangekondigde vermindering der uitgaven, waardoor het geschil van gevoelen tus&chen de onderscheidene partijen over de indische financiën voorshands was wegge nomen en raadde hij den lieer Fawcett aan, zijne motie in te trekkenaan welken raad deze voldeed. Den 23 werd met 215 tegen 36 st. verworpen eene motie van den heer O' Domellwaarbij eene berisping werd uit gesproken over den Onder-Koning van Britsch-Indie, wegens de scherpe en onbetame'ijke wijze, waarop hij eene deputa tie beantwoord had die uit aanzienlijke en invloedrijke lieden was samengesteld, en die tegen de uitgaven voor den oorlog met, I Afghanistan, de rechten op de katoen en de behandeling van de inlandsche pers protesteerde.De heer Lowe raadde in Indie de invoering van papieren geld aan, om verlies door de waar devermindering van het zilver te voorkomen. De heer Ha milton meendedat het zilver daardoor nog meer in waarde zou verminderen, terwijl juist verhooging der waarde van dat metaal wenschelijk was. De leening van 5 miljoen voor Indie werd bij eerste lezing aangenomen. motie van orde aangenomen betreffende de oproeping der 2'. categorie van de lichting van 1878. Den 25 's avonds had eene groote uitbarsting van den Etna plaats. Den asciiregen had den 27 toen te Reggio eene aardbeving werd gevoeld, die stad bereikt. In de baskische provinciën heeft het bij de verkiezingen niet aan carlistische manifestatiën ontbrokenen zijn bij de gemeenteraadsverkiezingen de regeeringscandidaten op vele plaatsen door voorstanders der „fueros'' verslagen. Den 24 iieeft de Koning een kort te voren te Madrid aan gekomen chineesch gezantschap ontvangen, waarvan het doel is het aanknoopen van geregelde betrekkingen tusschen China en Spanje, het vestigen van een chineesch ambassadeur te Madrid en van chineesche consulaten in de spaansehe ko loniën om toe te zien op de uitvoering eener overeenkomst, in den afgeloopen zomer betreffende den invoer van chineesche koelies in die koloniën gesloten. Gouverneur sir Barthle Frere heeft na zijn onderhoud met dë boeren eene verzoenende houding aangenomen en besloten hun vertoog, waarin zij trouw bondgenootschap beloven ingeval hun de onafhankelijkheid wordt hergevenaan de Koningin in zoover aan te bevelendat de boeren in het kamp ongetwijfeld eene sterke partij vertegenwoordigen hunne leidslieden achtbare lieden zijn en z. i. hunne voor stellen wel overweging verdienen. Umleline, een der krachtigste voorstanders van Cetawayo is aan de bekomen wonden overleden. In het kamp te Inyezane zjjn veie zieken. De commissie voor de grensregeling ontmoet van de zijde van Turkije tegenstand ten aanzien van den afstand van Kala en Helm. De commissarissen zijn naar Scutari terug gekeerd om nieuwe instructiën af te wachten. De uiterste democratische partij in het kanton Genève heeft eene nederlaag geleden en wel bij de verkiezing van het, consistorie van de nationale protestantsche Kerk. Het is bijna uitsluitend samengesteld uit lieden, die op staatkun dig gebied de gematigde en op godsdienstig de orthodoxe richting zijn toegedaan. De zwitsersche smokkelaars op de italiaansche grenzen hebben thans de hulp van afgerichte honden te baat geno men en men zegt, dat zij daarmede prachtige zaken doen. Msgr. André de la Villa, een aan het Vaticaan verbonden prelaat van fransche afkomst, is tot de italiaansche metho distenkerk overgegaan. De Kamer heeft den 24 eene voor de regeering gunstige GEMEENTERAA D. Zitting van Woensdag 28 Mei 1879. No. 5. Voorzitter de burgemeester A. Maclaine Font. Tegenwoordig 13 leden. Afwezig, met kennisgeving, we gens ambtsbezigheden de heeren Vonk en Mr. A. P. de Lange. De Voorzitter opent de vergadering, waarna de notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. 2. Deelt de Voorzitter mede een door Burg. en Weth. van de heeren H. Beider 8f Co. te Amsterdam ontvangen schrijven in antwoord op de hun gedane bestelling van brandspuitenwaarbij zij in verband met de door hen en de speciale raadscommissie gehouden besprekingen, voor alle zekerheid vragen, of het werkelijk de bedoeling'is eene spuit le soort van 1800,aantekoopen met ontoegi.nkelijke kleppen en eene 2" soort van 1060, met toegankelijke kleppen. Nadat de leden der commissie verklaard en toegelicht hadden dat de gedane bestelling geheel in overeenstemming niet hare bedoelingen was, worden met algemeene stemmen Burg. en Wetb. gemagtigd aan de heeren Beider Sf Co. hiervan kennis te geven. Zijn medegedeeld de sedert de vorige vergadering inge komen stukken. Van Gedeputeerde Staten. 3. Ontvang-berigt van de verordening tot wijziging van art. 31 der politie-verordening op de verschillende jaar- en weekmarkten. 4. Brief ten geleide van het goedgekeurde raadsbesluit tot voldoening van 55,uit de onvoorziene uitgaven dienst 1878. 5. Brief ten geleide van het goedgekeurde kohier der plaatselijke directe belasting over 1878. Nos. 3, 4 en 5 voor kennisgeving aangenomen. 6. Adres van 14 ingezetenen aan den Omval en de Westdijk, daarbij nogmaals breedvoerig aantoonende de wen- sehelijkheid van het oprigten eener school aan den Omval en die oprigting ten slotte vragende. Overgegaan tot de orde van den dag, aangezien kort ge leden door den Raad afwijzend beschikt is op een verzoek van gelijke strekking, daar de toestand sedert dien tijd geene verandering heeft ondergaan. 7. Adres van B. Duits, koopman, waarbij hij zich beklaagt, dat door Burg. en Wetb. beschikt is op een' door hem aan den Raad gerigt adres betreffende het houden eener mest- faalt door JÈsbach achter zijn perceelen verzoekende dat, aan Esbach de bevoegdheid daartoe moge worden ont zegd op grond dat hij daarvan nadeel en schade ondervindt. Na eenige bespreking over art. 67 der gemeentewet wordt besloten den adressant medetedeelendat overeenkomstig de bestaande verordening de beschikking op een dergelijk verzoek behoort tot de bevoegdheid van Burg. en Weth. en niet tot die van den Raadzoodat aan zijn verzoek niet kan worden voldaan. 8. Verzoek van W. Beeskoopman in schoensmeer, om te mogen behouden zijne gedurende vele jaren nabij bet Waagplein ingenomen standplaats. Nadat sommige leden hunne ingenomenheid hadden be tuigd met den genomen maatregel om de uitstallingen enz. naar het Hof te verplaatsenwordt besloten aan den adres sant medetedeelen dat in het belang van het marktwezen aan zijn verzoek niet kan worden voldaan. Zijn behandeld de volgende voor de leden ter lezing gelegen hebbende stukken. 9. Verzoek van S. Holzmullerom eervol ontslag als 2e hulponderwijzer aan de openbare burgerschool, met 1 Juli a.s., als benoemd tot onderwijzer aan de Rijksnormaalschool te Hoorn. Onder de gewone voorwaarden het ontslag eervol verleend: de Voorzitter deelt mede, dat er uitzigt bestaat, dat spoedig in de vacature zou kunnen worden voorzien. 10. Rapport der commissie van financiën omtrent de re- I kening van Regenten van het burgerweeshuis over 1878. De conclusie strekt tot goedkeuring der rekening in ont vang op 14545,35% in uitgaaf op 13058,91% met een batig saldo van f 1486,44, te verantwoorden als eersten post van ontvang in de rekening over 1880. Aangenomen. De heeren II. JBruinvis, C. IV. Bruinvis en Helling bleven als Regenten buiten stemming. Van Burgemeester en Wethouders. 11. Rapport op het verzoek van de firma Wuis Sf Cie koopliedenom vergunning tot het behoud der vaste rijbrug over de sloot langs baar perceel aan de Geestersingel in haren tegenwoordigen toestand, alsmede der voetbrug, aldaar gemaakt zonder daarvoor vergunning te hebben gevraagd en bekomen. Bij raadsbesluit van 28 Aug. 1878 werden de voorsebriften vastgesteld, welke bij het maken der rij brug in acht moesten worden genomen; de adressante heeft echter eene brug gemaakt naar hare inzigten. Een door den gemeente-architect ingesteld onderzoek naar den toestand der rijbrug, zooals zij gemaakt is, heeft tot uitkomst gehaddat zij voldoende sterk en geschikt kan worden geacht om daarover zware lasten te vervoeren doch dat het uiterlijk aanzien dier brug verbeteren zou indien de openingen in de leggers werden bedekt met een ol ander bekleedsel van bout. Uit het oogpunt der veiligheid bestaat dus geen bezwaar tegen bet verleenen der gevraagde vergunning, doeli overigens is het verzoek nog al aan be denking onderhevig. Had de adressante tegen de gestelde voor schriften bezwaar gehad(jan had zij vooraf wijziging daarvan kunnen vragenzij legt echter eene brug naar hare inzigten en vraagt dan later, wanneer hare aandacht daarop gevestigd wordt, vergunning om haar te mogen behouden. Door in williging van dat verzoek zou een antecedent gesteld worden, dat aan bedenking onderhevig is. Daarvan zou toch het gevolg wordendat ieder, aan wien voorschriften gegeven worden waarmede hij niet instemt, zijn eigen inzigten zal volgen in de verwachting, dat de Raad later wel op zijn genomen be sluit zal terugkomen. E11 in dit geval is de handhaving van het besluit te wensohelijkeromdat de keus was gelaten tusschen het leggen eener brug en het, maken eener boog. Het eerste gedeelte van het verzoek wordt dus nietondersteund: tegen het behoud der loopbrug bestaat het bezwaar, dat het uiterlijk aanzien aldaar niet verbeterd is door de aanwezig heid der beide bruggen op korten afstand van elkander, waarom voorgesteld wordt vergunning te verleenen tot we deropzegging toe, dat ééne brug worde gelegd op de bij raadsbesluit van 28 Aug. 1878 voorgeschreven wjjze, zoo danig dat een deel tot voetbrug en een deel tot rijbrug worde bestemd, door op de brug eene behoorlijke afscheiding te maken tusschen die gedeelten. De heer Stoel ziet minder bezwaar in het verleenen der gevraagde vergunning; deze toestand aldaar is toch ontstaan, doordat het polderbestuur de aanvankelijk verleende vergun ning tot demping der sloot later heeft ingetrokken. Hetgeen aan den een is toegestaan wordt aan den ander geweigerd en daarom vindt hij het te bezwarend aan de adressante de verpligting op te leggen tot het maken van zulk eene zware brug. Nadat de Voorzitter had geautwoord, dat het gemeentebestuur dien toestand aldaar niet veroorzaakt had en dat het polderbestuur alleen verandering daarin kan bren gen door toestemming tot demping der sloot te geven, wordt met algemeene stemmen de conclusie van het rapport aan genomen. 12. Rapport op het verzoek van den eervol ontslagen stads-sehoorsteen veger J. J. Tesselaar, om eene gratificatie van f 100,-—, of zooveel meer of minder als de Raad bepa len zal. De conclusie strekt om afwijzend op dat verzoek te beschikken, op grond dat daarvoor geen enkel motief bestaat. Aangenomen. 13. Brief, waarbij wordt medegedeeld de uitslag van het door den heer J. Haak te Utrecht ingestelde onderzoek naar den toestand van het uurwerk van den Waagtoren en wordt overgelegd het door hem ingediende plan van verandering met begrooting van kosten. "Verder wordt, overgelegd het door W. van Vuure alhier en VMenger te Amsterdam gedaan aanbod tot verandering. Al die nadere aanbiedingen zijn gesteld in handen der vaste commissie van bijstand, met verzoek te berigten, of haar oordeel ook gewijzigd werd na daarvan kennis te hebben eenomen. Die oommissie gaf onder mededeeling van den uitslag van bet door haar naar de soliditeit en bekwaamheid der verschillende aanbieders inge stelde onderzoek te kennendat haar oordeel geeuzins ge wijzigd was, zoodat, achtte de Raad de vernieuwing en verandering van het uurwerk noodzakelijk, Burg. en Weth. gemagtigd moesten worden om tot de uitvoering de noodige contracten te sluiten met de heeren G. Bossert Rz. alhier ën H. Addicks te Amsterdam, mits de kosten het cijfer van 3500,— niet overschrijden. Burg. en Weth. vereenigen zich volkomen met dat advies, aan den Raad overlatende de beslissing, of tot de vernieuwing van het uurwerk zal worden overgegaan. De heeren H. JBruinvis, Verhoef} en JC. Koorn ver klaren tegen te zullen stemmenvoornamelijk om het hooge cijfer der kosten de heeren van der Drift, Bruinvis de Lange en Bosman verdedigen de vernieuwing. Met 10 tegen 3 stemmen van de heeren H. J. Bruinvis, Verhoef} en J. C. Koorn wordt de vraag, zal tot de vernieuwing worden overgegaan, bevestigend beantwoord, waarna Burg. en Wetb. gemagtigd worden tot het aangaan der voorgestelde overeenkomst met de heeren Bossert en Addicks. 14. Plan tot verandering der Rootorensbrug. Na eenige bespreking over bet wenschelijke der voorgedragen verande ringen worden met 10 tegen 3 stemmen van de heeren H. JBruinvis, C. W. Bruinvis en Bosman Burg. en Weth. gemagtigd die voorgedragen veranderingen gedeeltelijk te doen uitvoerende voorgestelde verandering der leggers zal voorloopig onuitgevoerd blijven. 15. Let rapport der speciale commissie in zake het gym nasium in de vorige vergadering uitgebragt. De heeren Wellan en Bruinvis lichten het voorgestelde besluit toe, dat bestreden wordt door den Voorzitter en den heer Verhoef}. Verscheidene leden verklaren, dat zij zoo tegen de conclusie van dit rapport als tegen het voorstel om een gymnasium of pro-gymnasium opterigten zullen stemmen, omdat zij de kosten van eene dergelijke inrigting voor deze gemeente in ieder geval veel te hoog en dus te bezwarend achten. Ten slot.te worden de verschillende voorstellen in hoofdelijke stemming gebragt'met dezen uit slag dat a. de conclusie van het rapport der commissie wordt verwor pen met 2 tegen 11 stemmen. De heeren Wellan en C. W. Bruinvis stemden voor. b. het voorstel tot oprigting van een gymnasium wordt ver worpen met 3 tegen 10 stemmen. De heeren Verhoeff, Bosman en de Voorzitter stemden voor. c. het voorstel tot oprigting van een pro-gymnasium wordt verworpen met 13 tegen 10 stemmen. De heeren Stoel, C. W. Bruinvis en Bosman stemden voor. De heer IVellan verlaat de vergadering. 16. Deelt de Voorzitter mede, dat, op het terrein der voormalige infirmerie eene put met goed water gevonden is en dat Burg. en Weth. het water uit die put wenschten te gebruiken voor eene in de Wortelsteeg aan de zijde van het Luttik-Oudorp te plaatsen pomp, eene uitgave van ƒ175 a f 200 zullende vorderen. Met algemeene stemmen wordt daartoe magtiging verleend. 17- Is overgegaan tot het benoemen van a. een 3e" hulponderwijzer aan de openbare armenschool. Op de voordragt waren geplaatst 1°. D. van den Abeele te Alk maar, 2°. J. F. Grundlehner te Haarlemmermeer. Met 12 stemmen D. van den Abeele benoemd. b. een 3™ hulponderwijzer aan de openbare tusschensehool. De voordragt bestond uit1°. F. Grundlehner, te Haar lemmermeer, 2°. D. van den Abeele te Alkmaar. Met, 12 stemmen eerstgenoemde benoemd. c. eene 3e hulponderwijzeres aan de openbare tusschensehool. De voordragt bestond uit: 1°. Mej. il. Eshuis te Anna Paulowna2°. Al. F. Lieth te Zaandam. Met 12 stemmen benoemd Mej. M. Eshuis. d. twee leden voor het stembureau bij de aanstaande verkie zing van een lid voor de 2e Kamer der Slaten-Generaal. Benoemd worden de heeren Helling en Bruinvis de Lange met, 11 en 10 stemmen; de heeren Bosman, J. C. Koorn en C. W. Bruinvis bekwamen ieder 1 stem. De overige leden worden als plaatsvervangers aangewezen. 18. Gaat de vergadering op voorstel van den Voorzitter over in eene zitting met gesloten deuren, na heropening waarvan bij de gewone rondvraag door den heer Bruinvis de Lange herinnerd wordt aan het uitbrengen van rapport om trent zijn voorstel tot verplaatsing van eenige Jantaarns, dat in banden van Burg. en Weth. om berigt en raad is gesteld. De Voorzitter antwoordt, dat dit voorstel nog in behandeling isdat den gemeentearcbitect opgedragen is gelijktijdig een onderzoek naar de kosten enz. intestellen omtrent, alle andere in den laatslen tijd ingediende verzoeken om straatverlichting en dat dit onderzoek nog niet, afgeloopen is. De heer Bosman zou gaarne de bestaande verdeeling der lantaarns in de stad gelijktijdig willen herzien; de Voorzitter meent, dat daar tegen wel eenig bezwaar bestaat,, doch dat hij bereid is de daarvan hestaande kaartdes verlangdook aan den Raad overteleggen. 19. Daarna wordt de vergadering gesloten. Snelpersdruk van Herm*. Coster en Zoon. dacht zijner geac k vestigende op z en HIJMEP 'ft zich bijzonder tie Slédoc, 34 de 45 fl. (n| irauten gratis te b LANGE PAz. •ogenomen door di Langestrait eer zijn li «Hei van het Statio entoonstellings ij de bezoekei ud publiek aa den dag orden, vervoegt soon of met hoek Prinsen- 1. Te spreken overige werk- al zijne mede- 8 Juni a.s. KKER ot.gem. Heiloo, 3t voort. '.durende de IS vorden gegeven Dw. Dienaar, lts. ■adelijk door 5 fl. GO cents. Gzn. (Bazar) .1aan te bevelen beenen bij ont- werkt verrassend als ongeneeslijk iel hersteld was. 3. pot f 1,— Gzn. (Bazar). 4jr. delhet bestaat ouig met een af- mkel. Het werkt ruik dan de an- leningen aange- Malz Extract werkt genezend id hoestpijn 3St. verkrijgbaar in GIMBORN. Zaterdag. Zaterdag. voorm. 6£ "-te correspondentie opneming aan den i tijd wordt zooveel f' M6ijp,v RVEER v. v. ng II MEI. 's av. 5} uur. morg. 6 uur. s nam. 1% u d geen dienst. art- Vereeniging. Kanaalkade. Zoon.

Alkmaarsche Courant | 1879 | | pagina 6