No. 26. Eenentachtigste Jaargang. ZONDAG 29 JUNI. Napoleon IV af. 10 tsSC... ma COSTER ZOON. (Officieel (ScbccUe. ""If ,«ek,r°uR I. infanterie. «KSlckelijfeache Berichten Dalt<4ciilttnd. Belgie. Frankrlik. alrmaarsc Deze Courant wordt wekelijks uitgegeven en is verkrijgbaar op Zaterdag avond te 7 uren. Prijs per kwartaal 0,93, franco per post f O HO URANT De Advertentiën kosten van 1—5 regels 0,75, voor elke regel meer 15 Centsgroote letters naar plaatsruimte. Bij inzending tot Zaterdag namiddag 1 uur, wordt voor da plaatsing in het eerstvolgend nommer ingestaan ingezonden berichten een dag vroeger. PUBLICATIE. De COMMISSARIS des KONINGS in Noordholland gitoï 4" door p»o« Seme.MOh.p ZaHaarlem'. De Commissaris des Konings voornoemd, 25 Juni 1879. R O L L. De BURGEMEESTER van ALKMAAR brengt ter kennis van belanghebbenden, tot 10 Augustus 1879 de dienstverngtingen van den districts veearts M. J. 11ENGEVELD Gjz zullen worden waarge nomen door den plaats vervangenden distncts-veearts, Wa.. IiAMPE te Purmerend. Alkmaar, DeA frTa TNeTüNT 18 Juni 1879. A- MAGLA1NE PON1. SCHUTTER IJ. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brDatendeercommissie toot de Schutterij op Dingsdag, den 8 Juli aanstaande, 's namiddags ten 5% uur precies ten raadhuize dezer gemeente zitting zal houden tot liet beoor- deelen der liqchaamsgebrcken en verdere reclames tegen de dienst bij de Schutterij onder opmerking dat alleen by persoonlijke opkomst vrijstelling van die dienst kan verleend worden, terwijl, wanneer vrijstelling voor broederdienst ver langd wordt, bovendien schriftelijke bewijzen, ter gemeente secretarie aan te vragen gevorderd worden. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Alkmaar, A- MACLAINE PONT. 94 Tnni 1879 De Secretaris, 24 Jum 1879 nuhoUT van der VEEN. De BURGEMEESTER van ALKMAAR; Gezien de missive van den Heer Commissaris des Konings in Noordholland van 19 Mei 1879, 4'. afdeeling, No. 1 en 15 821 M/S., geleidende de aanschrijving van Z E. den Minister van Oorlog van 15 Mei, IIe, afdeeling, Generale Staf No. 79. waarbij krachtens K.K. beschikking verschillen de verlofgangers der nat. militie in dit jaar onder de wapenen worden geroepen. i u Brengt ter openbare kennis, dat die oproeping zich be paalt tot de volgende Van 18 Augustus tot 20 September, de verlofgangers der ligting van 1876, die behooren tot het regiment Grenadiers en Jagers en tot de acht regimenten Infanterie. II HOSPITAAL-SOLDATEN. Van 18 Augustus tot 20 September, de verlofgangers der ligting van 1876, die behooren tot de kompagmën Hospi- taai-soldaten. III. CAVALERIE. Van 18 Augustus tot 20 September, de verlofgangers der lifting van 1876, die behooren tot de regimenten Hussaren. IV. ARTILLERIE, a. yesting-artillerie. De verlofgangers der ligtingen van 1876 en 1877, te weten: van 3 Juli tot 1 Aug. die der le, 2e, 9e, 12, 33e, 34e, 38e en 39 (korapagnie; 9 7 nee 18e, 20e en 25e 15 13 24e, 31e en 32e 2 Aug.» 30 ff 6e, 8e, 28e en 40e 8 6 Sept.19e, 21e, 22e, 35e en 36e 20 18 26e kompagnie; 1 Sept.» 30 5e, 7e, 13e, 14e en 37e b. Bereden-artillerie. van 10 Julij tot 12 Augustus, de verlofgangers der ligting van 1876, die behooren tot de kompagnie transporttrein van bet 2e. regiment Veldartillerie; van 1 Augustus tot 3 September, de verlofgangers der ligting van 1876, die behooren tot de 5e en de 6e batterij van het le. regiment 'Veldartillerie; van 18 Augustus tot 20 September de verlofgangers der ligting van 1876, die behooren tot de biervoren nog niet genoemde onderdeelen van de regimenten Veldartillerie en tot het regiment Rijdende Artillerie. V. GENIE. Van 7 Juli tot 9 Augustus, de verlofgangers der ligtin gen van 1876 en 1877, die behooren tot het bataillon Mi neurs en Sappeurs. Dat de opgeroepen verlofgangers zich vóór 4 ure van den dag der oproeping bij hun korps moeten vervoegen en regt hebben op vrij transport, benevens daggeld a 25 cents, bijaldien de plaats van opkomst minstens 30 kilometers van hier ligteen en ander tijdig ter gemeente-secretarie alhier aan te vragenterwijl aldaar, desnoodigbetreffende de oproeping of de plaats van bestemming inlichtingen kunnen worden verkregen. Alkmaar, Be Burgemeester voornoemd, 24 Mei 1879. A. MACLAINE PONT. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis dat op Maandag 14 Juli een aanvang zal worden gemaakt met de herstelling der brug in de Singel over de Uoevervaart en dat van dien dag tot nadere aankondiging de passage voor rij- en vaartuigen en voetgangers bij die brug zal zyn GESLOTEN. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Alkmaar, A. MACLAINE PONT. 24 Juni 1879. Be Secretaris NUHOUT VAN DER VEEN. P O L I C I E. Ter terugbekoming is aan het Commissariaat van Policie het navolgende voorhandenalseen gouden medaljoneen mam ondervesteen Eau de Cologne fleschjeeen gele strooien hoedeen wit boezeroeneen groote sleuteleen huissleutel. "Weinige dagen na het overlijden van den Prins van Oranjeonzen vermoedelijken troonopvolger, als in vrijwillige ballingschap, terwijl de toebereidselen werden gemaakt om zijn lijk naar zijn vaderland over te brengen en in het familiegraf te Delft bij te zetten, is een andere Prins overledeneenmaal ook vermoe delijk troonopvolger, maar in gedwongen ballingschap, wiens lijk een rustplaats in den vaderlandschen grond is ontzegd. Toen Napoleon Eugène Louis Jean Joseph den 16 Maart 1856 op de Tuileriën werd geboren, schitterde zijn geslacht in den vollen glans van macht en luister. Het nieuwe Keizerrijk was gevestigd en door Europa erkend. Toen den Keizer een Vorstin van ouden vorstelijken huize als echtgenoot werd geweigerd noemde hij zich met Berheid den parvenu onder de vorstenen koos zich een vrouw buiten den traditioneelen kring. Prins Albert bad hem m het legerkamp van Boulogne bezocht, het Engelsche volk had hem en de Keizerin te Londen toegejuicht, Koningin Victoria en de Koningen van Portugal en van Sardinië hadden hem te Parijs een bezoek ge bracht de wereldtentoonstelling in de hoofdstad had den luister van Erankrijk op het gebied van kunst en nijverheid doen stijgen boven dien van alle andere volken van Europa, en de roem der Eranscbe wa penen had geklonken door alle deelen der aarde toen Rusland in den Krim-oorlog werd overwonnen. Wat ontbrak er nog om het Keizerrijk vastheid en duur zaamheid te geven? Een troonopvolger. Wel had de Keizer bij decreet van 18 December 1852, voor het geval dat hij zonder wettige nakomelingen mocht overlijden, zijn oom Jeróme, later in 1860 overleden, en diens mannelijke afstammelingen (Prins Napoleon en zijne zonen) tot zijne opvolgers aangewezen, maar een rechtstreeksche afstammeling bleef ontbreken, totdat hemveertien dagen voor den vrede met Rus land, een zoon werd geboren. Erankrijk was toen de eerste Staat van Europa, en de Keizerlijke Prins werd met de blijde juichkreten van een opgewonden volk in het leven begroet. Geen vorstenzoon had glansrijker jeugd dan deze Prins. Hij vierde de triumfen zijns vaders mee en geen gelegenheid werd verzuimd om hem op den voorgrond te stellen en bemind te maken byhet volkT Ook niet, toen de geduchte oorlog met Duitsch- land was uitgebroken. Wij herinneren ons, hoe hij bij Saarbrücken op het slagveld werd gebracht en daar de kogels opraaptedie hij- op den grond vond liggen. Wie zal daarvan den veertienjarigen knaap een verwijt maken? Maar wel mocht zich de vraag aan ons opdringenkan zich een goed degelijk ka rakter vormen onder zooveel vertooning Nadat de gevangenneming des Keizers en de val van het Kei zerrijk de Keizerin met haar zoon naar Engeland deden vluchten, en de Prins te Woolwich op de militaire akademie was geplaatst, kwamen er steeds gunstige berichten omtrent zijn gedrag en ijver, zijn goeden aanleg en ernstige studie over; maar ook de Engelschen bleven medewerken om alles wat hem betrof bijzonder te doen uitkomen en in het volle licht te stellenals iets buitengewoons en hoogst merkwaardigs. Zoo blijft er altijd overvloedige grond voor de vraag hoeveel er van al dien lof eerlijk verdiend en hoeveel er alleen te danken was aan het sterke vergrootglas waardoor de meeste menschen alles gadeslaan, wat gekroonde hoofden en leden van vorstelijke geslachten betreft. Toen de Prins achttien jaren oud was, werd hij door de Bonapar tistische partij plechtig als Napoleon IV tot haar hoofd en pretendent naar de Fransche kroon ver klaard, en aan zijnen naam werden de vooruitzichten en de plannen dier partij onafscheidbaar verbonden. En die Prins is gesneuveldgevallen, omgekomen in een oorlog tegen een wilden volksstamwaaraan hij eigenlijk geen deel nam maar dien hij bijwoonde als een praktischen cursus in den krijgsdienst. Im mers had men zijn verzoek om in het leger te worden opgenomen afgeslagen men had daarenboven waai - schuwend gewezen op zijn groote stoutmoedigheid op zijn overmoed maar dat alles heeft niet belet dat hij zich aan de voorposten bevonddeel nam aan verkenningstochtjesdie de Engelsche officieren tot tijdverdrijf op goed geluk schijnen te ondernemen, en daarbij door de Zoeloes is overvallen en gedood. Wanneer de Engelsehen zich hadden willen ontdoen van een gevaarlijk politiek persoonhadden zij niet doelmatiger kunnen handelen. Zoo is Napoleon IV, de pretendent, het hoofden de hoop der Bonapartisten eensklaps weggenomen en zijn dood laat een leegte nazooals inderdaad slechts zelden gezien wordtwant hij is voor het te genwoordige althans letterlijk niet te vervangen. Dat de toestand zijner moeder inderdaad verontrustend isis verklaarbaarhaar verlies is onuitsprekelijk groot. Deze 14de gravin van Tebagravin van Banos en Moramarkgravin van MoyaArdalès Osera enz., 3 maal grande van Spanje van de eerste klassewas Keizerin van Frankrijk gewordenen had eensklaps haar kroon een paar jaren later haar echtgenoot verloren. Uit Erankrijk verbannen, was haar echter iets overgebleven dat haar troosthaar levensdoel en haar hoop was haar eenig kind, haar zoon. Niet dat zij de weduwe was van Napoleon III, maar dat zij de moeder was van Napoleon IV gaf haar beteekenis op het groot tooneel der wereld Napoleon III vertegenwoordigde het verledene het voor goed en onherroepelijk afgedaan verledene; maar Napoleon IV vertegenwoordigde de toekomst. Die Prins kon nog eenmaal Keizer van Erankrijk worden. Zelfs na Sedan zijn de Bonapartisten niet uitgestorven. Zij zullen de lichtpunten van het Keizerrijk in de oogen der Franschen voortdurend doen uitkomen Dit volk is wispelturig weinig volhardend. De Re publikeinen kunnen groote fouten begaan. Het volk voelt altijd diep de gebreken van den bestaanden toestand en vergeet spoedig den druk van het ver ledene of schrijft dien toe aan bijkomende omstan digheden die bij een herstel van den vroegeren toestand licht te voorkomen waren. Zoo behoorde ook een herstel van het Keizerrijk niet tot de on mogelijkheden. De geestelijkheid zou helpen. In derdaad desa Prins kon eenmaal Keizer van Erankrijk worden. Hij was een ernstig Pretendent, en daarom was zijn moeder een vrouw van beteekenisvan grooten invloed. De opvoeding van haar zoon was haar levensdoel. Met zijne verwachtingen, met zijne toekomst, met de plannen en overleggingen zijner vrienden en raadslieden was haar geheele ziel ver vuld; maar ook met hem heeft zij alles verloren. Haar rol is hier afgespeeld. Zij heeft niets meer te doen. En waarom zal iemand nog haar raad vragen of haar gunst trachten te winnen De Bonapartistische partij verliest in den Keizer lijken Prins haar Pretendent, die niet kan vervangen worden. En nu moge één harer organen beweren, dat haar beginsel blijft, ook al ontvallen haar de personenvan de Bonapartistische partij kan dit bezwaarlijk worden volgehouden, ook al zon het b.v. van de republikeinsche kunnen gelden. De tradities der Bonapartisten zijn te veel aan een bepaald ge slacht aan een persoon verbonden. De vertegen woordiger der Napoleontische ideeën kan slechts een Napeleon zijn. Nu is er ontegenzeggelijk een Na poleon maar een Napoleon die de denkbeelden zijner partij steeds heeft bestreden. Prins Napoleon beschouwt zich als het hoofd van zijn geslachten daartegen zal wel niemand iets kunnen inbrengen. Een ge rucht dat de overleden Keizerlijke Prins den oudsten zoon van Prins Napoleon tot zijn opvolger zon heb ben aangewezenheeft zich niet bevestigd. Een tes tament is tot nog toe niet gevonden, en in elk geval zou de bevoegdheid van den verslagene om zulk een beschikking te maken zeer betwistbaar zijn, terwijl er daarenboven geen grond bestaat om aan te nemen dat de zoons van Prins Napoleon zich tegen den wil huns vaders daaraan zouden onder werpen. Wat einde'ijk Prins Napoleon zeiven be treft, wat men hem moge verwijten, niet dit, dat hij ontrouw is aan de door hem verkondigde politieke beginselenof naar gelang van de tijdsomstandig heden die beginselen sterker of zwakker kleurt Hij is een bepaald voorstander van een liberale re- geering en een verklaard tegenstander van de ker kelijke partij. Eer zoo iemand het hoofd van de Bonapartisten kan worden, moet er veel, zeer veel veranderen. De veldmaarschalk v. Manteuffel is aangewezen om stad houder van den Elzas en Lotharingen te worden. Rijksdag. De voorzitter heeft eene circulaire gezonden aan alle afwezige Afgevaardigdenwaarin zij dringend ver maand worden om de zittingen getrouw bij te wonen, indien zij geen verlof hebben gevraagd en verkregen, en in elk geval zoo spaarzaam mogelijk te zijn met het indienen van een verzoek om verlofdat. iu den regel wordt toegestaan Den 19 heeft de heer Belbruckondersteund door ruim 50 Afgevaardigden van verschillende fractiën naar aanleiding der in Engeland geuite meeningdat Duitsoidand tot den dubbelen standaard zou overgaande regeering gevraagd of zij eene verandering der muntwet, beoogde. Prins Bis marck verklaardedat deze interpellatie hem ongelegen kwam, daar elk antwoord, door hem te geven, misbruikt kon wor den bij den verkoop van zilver door Duitschlanddie nu sedert eenige weken geschorst is. Het geven van inlichtin gen liet hij over aan den heer v. Dechendpresident van de Rijksbankals pruisisch gevolmachtigde bij den Bonds raad. Deze deelde mede, dat van de ingetrokken en ver smolten 629 miljoen m. in 4 jaren verkocht is met een verlies van bijna 90 miljoen en in dit jaar 28 miljoen met een verlies van bijna 7 miljoen. Nu moesten de thaler- st,ukken nog ingetrokken worden en hierop zou men min stens nog 91) miljoen verliezen, te meer omdat Oostenrijk- Hongarije zich als kooper van de zilvermarkt heeft terug getrokken. Hij had de regeering aangeraden, den verkoop te staken en die staking had reeds eene stijging van den zilverprijs veroorzaakt. Prins Bismarck heeft nog verzekerd, dat noch de Bondsraad, noch het pruisische ministerie de vtaag heeft te berde gebrachtof de muntwet veranderd worden moet. Den 21 is het ontwerp betreffende het bestuur van Elzas- Lotharingen bij tweede lezing aangenomen in hoofdzaak over eenkomstig de voorstellen der regeering, na verwerping van de amendementen der elzas-lotharinger protestpartij. Den 23 had de onveranderde aanneming bij derde lezing plaats, en daarna werd overgegaan tot de eerste lezing van het ontwerp tot de nu noodig geworden wijziging der begroo ting van het Rijksland. Bij de onmiddelijk gevolgde tweede lezm" werden verworpen de amendementen der eizasser pro testpartij, die de bezoldigingen der nieuwe ambtenaren veel te hoog achtte; welke bedenking van de zijde der regeering beantwoord werd met de opmerking, dat de Elzas en Lo tharingen thans 14 miljoen mark minder aan belasting hebben op te brengen dan vroeger onder het fransche bestuur. Volgens de Magdeburger Zeitunq heeft de Afgevaardigde v. Bemigsen (nationaal-liberaal) aan baron v. Franckenstein (centrum), zijn medelid in de tariefcommissieduidelijk te verstaan gegeven dat, de nationaal-liberalen zich zeer zeker zouden verklaren tegen de door het centrum verlangde „fe deratieve waarborgen". Deze waarborgen, waardoor het hoofddoel van prins Bismarck, 's Rijks financiën onafhan kelijk van de verschillende Staten te maken grootendeels zou verijdeld worden, bestonden volgens de Germania hierin1°. dat de matriculaire bijdragen der verschillende Staten aan 's Rijks schatkist behouden blijven en dat de opbrengst der nieuwe belastingen en invoerrechten onder die Staten verdeeld wordt naar dezelfde verhoudingwaarin zij nu de matriculaire bijdragen leveren; 2". dat sommige in voerrechten (bij de tweede lezing van het toltarief-ontwerp aan t,e wijzen) voorloopig tot niet langer dan 1881 worden toegestaan; 3°. dat de inkomsten, die voor het dekken der gewone uitgaven niet noodig blijken te zijn, zullen dienen om de belastingen in de verschillende Staten te verminderen. Het jaar 1881 is gekozen omdat dan de 7 jaren voorbij zijn, gedurende welke de Rijksdag de regeering gemachtigd heeft om de legerbegrooting op te maken naar de vaste verhouding van omstreeksSOO mark per man van het op voet van vrede ingerichte leger. De beide conservatieve groepen van den Rijksdag hebben aan het centrum verklaard, in de geëischte waarborgen te berusten, indien het slechts den eisch net vallen om sommige belastingen slechts voorloopig tot 18SL te bewilligen. De heer v. Bemigsen en zijne medestanders verlangden dat als „constitutioneele waarborg" de volgende bepaling in het toltarief-ontwerp zou worden opgenomen: „1° Dè hoogte van het invoerrecht op koffie en die van de rechten op zout worden jaarlijks in de begrooting vastgesteld; 2» komt op de begrooting een overschot van de ontvangsten boven de uitgaven voordan moet, het naar den maatstaf der bevolking onder de verschillende Statenjerdecld worden." Den 25 heeft de tariefcommissie met 16 tegen II st. het voorstel van den heer v. Franckensteinom het een bepaalde hoogte te bovengaande bedrag van de tabaksrechten aan de Bondsstaten naar verhouding der bevolking toe te wijzen aangenomen, nadat hij zijn voorstelom enkele rechten slechts tot 1881 toe te staan, had ingetrokken. Het voorstel van den heer v. Bennigsen betreffende het toewijzen van het °f®r" schot van op de Rijksbegrooting gebrachte rechten aan de Bondsstaten is verworpen. Pruisen. Te Koningsbergen isin den ouderdom van 74 jaren, overleden prof. Karl Rosenkranzvooral bekend door zijne uitgaaf van Kants werkenmet de daaraan toe gevoegde biografie van Kant en „geschiedenis van Kants philo9ophie." De Keizer is den 21 naar Ems vertrokken. Het hof heeft voor 8 dagen den rouw aangsnomen wegens het overlijden van prins Lodcuijlc Aapoleon. Den 19 heeft de Kamer van Afgevaardigden, bij de be handeling van een wetsontwerp tot wijziging der burgelijke rechtsvorderingwaarbij de procureurs werden afgeschaft met 41 tegen 33 st. t,ot hun behoud besloten. Het ontwerp moet hierdoor eene geheele omwerking ondergaan, zoodat het naar de centrale afdeeling teruggezonden is. De gezamenlijke bisschoppen hebhen wederom een brief aan de geestelijkheid en de geloovigen gerichtwaarin de door de beide Kamers aangenomen onderwijswet ten sterkste wordt afgekeurd, aan ouders en voogden verboden wordt om van de openbare scholen gebruik te makenin geval roomsche scholen voor hen bereikbaar zijn of zij op andere wijze in het onderwijs hunner kinderen kunnen voorzien voorts aan ieder om de hand niet te leenen aan de uitvoe ring der wet en het in stand houden der staatsscholen, en "ten laatste rijken en armen worden opgewekt om naar vermogen voor de catholieke scholen bij te dragen. De Internationale Vereeniging voor de beschaving der binnenlanden van Africa heeft het belgische stoomschip Barga, metende 829 ton uitgerust om de Belgische expeditie, die zich in Centraal-Africa bevindtvan het benoodigde meer bijzonder van houten woningenwapenenmunitietenten, geweven stoffen mondvoorraad en voorwerpen bestemd tot geschenkente voorzien. De monding der Congo-rivier is ae bestemming van de Barga. Om de lading alsdan verder te transporteereu naar eene plaats waar men de belgische officieren dieblijkens de laatste berichten van de Oost kust, de stad van Matiamvo willen bereiken, hoopt te ont moeten, bevinden zich nog aan boord 3 open stoomsloepen, eene kleine stoomboot met 2 hutten die een 30 personen kunnen huisvestenen 3 booten van 50 ton. Deze vaartui gen hebben niet, meer dan 16 eng. duim diepgang en kunnen dus in den regentijd den Congo een goed eindweegs opvaren. Op deze wijze wordt het mogelijk aan de beide oevers der rivier vaste of tijdelijke stations aan te leggen. Deze flotille zal gecommandeerd worden door den kapitein Losewitzdie 40 uitgelezen matrozen onder zijne orders krijgtalle door een langdurig verblijf in de heete luchtstreken gewoon aan eene tropische temperatuur. Onder hen bevinden zich tim merlieden smedenmachinisten zeilmakers enz. Zij hebben zich voor 3 jaren verbonden. Men stelt zich dus voor, dat de expeditie van langen duur zal zijn. Den 23 is het lijk van den prins v. Oranje door Belgie vervoerdvan de fransche tot de nederlandscbe grenzen door belgische autoriteiten en door den nederlandschen gezant te Brussel begeleid. Te Bergen van waar de heer v. Zuylen naar Parijs terugkeerdete Brussel en te Antwerpen werd vertoefd en waren de garnizoenen met omfloersde vaandels, de burgerlijke en militaire gouverneurs de burgemeesters enz. en eene groote volksmenigte tegenwoordig. De autori teiten begroetten prins Alexander, de muziekcorpsen deden de nederlandscbe volksliederen en treurmarschen hooren. Te Brussel legden de echtgenoot van den gezant, de pensionai- res van Koning Willem en eene deputatie van nederlanders 3 kransen op de reeds met bloemen overdekte kist,, te Ant werpen brachten eene deputatie van nederlanders en de voorzitter van de „Hollandsche Club" mede 2 kransen. Den 24 heeft de Kamer een begin gemaakt met de behandeling van het wetsontwerp betreffende de personeele belasting, in verband met de bepalingen der kieswetvolgens de memorie van toelichting ten doel hebbende een einde te maken aan de knoeierijen der clericalendie door het overdrijven van de huurwaarde der woningen of van de waarde der meubelen het vermenigvuldigen van haardsteden en het herscheppen van nabestaandenwerklieden en andere vrijgestelden in belastbare dienstboden hun aantal kiezers vermeerderen terwijl het verschil in den aanslag door de kiesvereenigingen wordt bijgepast.. Het ontwerp strekt om eenerzijds de be staande grondslagen zooveel mogelijk vast te makenhet beginsel der evenredige gelijkheid te herstellen vrijwillige belastingbetalers uit te sluitenen om anderzijdsden grondslag, die het meest tot misbruiken gelegenheid geeft en betrekkelijk weinig opbrengt, dien der haardsteden af te schaffen. De heer Jacobs hield staande, dat de regeering eenvoudig had toegegeven aan de wenken van den Liberalen Bond welke in Dec. 1.1. bij monde van den heer Pecher openlijk verklaard had, dat zonder eene herziening der wet op het personeel het opmaken van de kiezerslijsten in dit jaar eene ramp wezen zou voor de liberale partij. Het ont werp had z. i. ten doelde kiezers van bet, platteland zoo veel mogelijk uit te sluiten en het, aantal liberale kiezers in de steden zooveel mogelijk op dezelfde hoogte te houden en het zou de belastingschuldigen, van alle waarborgen ver stoken aan de willekeur der ambtenarendie zeiven tot verkiezings-agenten zouden wordenprijsgeven. Kerdijk is in hooger beroep gekomen. Bij den parijschen gemeenteraad is een voorstel ingediend, strekkende om voortaan den 14 Juli, den verjaardag van de inneming der Bastielje, als een nationaal feest te vieren. Den 19 's morgens 10 u. 15 m. is de vereenigde zitting van Senaat en Kamer, als „Nationale Vergadering", onder voorzitting van den heer Martelpresident van den Senaat, geopend. De minister van justitie diende het wetsontwerp tot afschaffing van art. 9 der constitutie (vestiging van den zetel der Vertegenwoordiging te Versailles) in en verzocht dat het spoedvereischend zou worden verklaard. Dien over eenkomstig werd met, bijna alg. st. besloten. De heer Thes- telinvan de linkerzijde stelde de benoeming voor eener commissie van 15 ledendoor samentelling der in de af- deelingen uit te brengen stemmen. De rechterzijde oordeelde het onpartijdiger, dat elke afdeeling één lid zou aanwijzen. De meerderheid verklaarde zj,<jh echter voor het, voors.el- Thestelin. Het trekken de "s U Tingen bij het lot, was te 11% u. afgeloopen. Te ■?iPoln- ïe s l- .hijeen en kozen de reeds van te voren beraalman, A potheke. linkerzijde terwyl i» da meeste a bay's etablissementen te ci-devaut 244 Strand,

Alkmaarsche Courant | 1879 | | pagina 1