No. 27. Eenentachtigste Jaargang. ZONDAG 6 JULI. Egypte. (ftfficiëel (Bcbecltc Karpetten NUROUT VAN DER VEEN. SSXckclijfcschc ïicrtcïttcu flelgie. Frankrijk. JCNïlischlsmsl, A L k !l A Deze Courant wordt wekslijks uitgegeven en is verkrijgbaar op Zaterdag avond te 7 uren. Prijs per kwartaal 1 O,SS, fran«> Per Post 1 O.mtP, afzonderlijke nommers d Cents. grieven franco aan de Uitgevers HERM'. COST^R ZOON. -«eo, T." De Advertentiën kosten van 15 regels f 0,75, voor elke regel meer 15 Cents; groot,e letters naar plaatsruimte. Bij inzending tot, Zaterdag namiddag 1 uur, wordt voor do plaatsing in het eerstvolgend nommer ingestaan ingezonden berichten een dag vroeger. PUBLICATIE. De COMMISSARIS des KONINGS in Nnn.-ADHOLLA.UD brengt ter kennis van belanghebbenden dat wegens uit te vot. „n w.sVtmngen aan de draaibrug over de Rijpervaart te Sp^erboor, deze van den 7 Juli e.k. tot den 1 Autrustns daaraanvolgende voor bet verkeer zal gesloten zijn maar dAt door een pont in de gemeenschap zal worden voorzien. Haarlem Dfe Commissaris des Konings voornoemd, 25 Juni 1879. R O L L. PROVINCIE NOORDHOLLAND. liKBËKTEIMWG. Op Dings dat/ den 15 Julij 1879, des namiddags ten half drie ure, zal, ««der nadere goedkeuring, aan het lokaal van liet provinciaal bestuur te Haarlemnamens en voor rekening van LsAbestuur van het ambacht van Westfriesland, genaamd Gees$v/rambachtworden overgegaan tot de aan besteding van het gedeeltelijk vernieuwen en herstellen van de brug over de molenkolk der strijkmolens van Raaksmaatsboezen aan het einde van de Breelaan te Oudorp. De aanbesteding zal plaats hebben bij enkele inschrijving ingevolge art. 9 van het bestek. Het bestek en de teekening zijn tegen betaling van vijf tig cents, te verkrijgen aan het lokaal van het provinciaal bestuur voornoemd 'en aan het bureau voor buitenlandsehe paspoorten gevestigd in het, raadhuis te Amsterdam. Aan gegadigden wordt medegedeeld dat de biljetten van in- schrijving tot op het oogenblik der besteding in de bus kunrnn ges token worden. Nadere inlichtingen zijn te bekomen bij den hoofdingenieur van den waterstaat te Haarlem en bij deu ingenieur van dén waterstaat J. M. F. ff ellan te Alkmaar. De aanwijzing in loco zal geschieden op Zaturdag voor de besteding des middags ten 12 ure. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis dat op Maandag 11 Juli een aanvang zal worden gemaakt met de herstelling der brug in de Singel over de Hoevervaart en dat van dien dag tot nadere aankondiging de passage voor rij- en vaartuigen en voetgangers bij die brug zal zijn GESLOTEN. Burgemeester en ffethouders voornoemd. Alkmaar, A. MACLA1NE PONT. 21 Juni 1879. De Secretaris, NUHOUT VAN DER VEEN. Tc II U T T E R IJ. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter openbare kennis Dat, de commissie voor de Schutterij op Dingsdag, den 8 Juli, aanstaande, 's namiddags ten 5% uur prec.es. ten raadhftize dezer gemeente zitting zal houden tot het beoor- deelen der ligchaamsgebreken en verdere reclames tegen de dienst bij de Schutterij onder opmerking dat alleen bij persoonlijke opkomst vrijstelling van die dienst kan verleend worden, terwijl, wanneer vrijstelling voor broederdienst ver langd wordt, bovendien schriftelijke bewijzen, ter gemeente secretarie aan te vragengevorderd worden. Werkelijk dienstdoende Schutters die verineenen mogten regt op vrijstelling te hebben verkregen, kunnen hunne reclames door de Commissie doen onderzoeken op den hier bovenvermelden tijd en plaats. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Alkmaar, A. MACLAINE PONT. 21 Juni 1879 De Secretaris, NUHOUT van der VEEN. KENNISGEVING. Het HOOED van bet Plaatselijk Bestuur t,e ALKMAAR brengt op grond van art. 1 der wet van 22 Mei 1815 (Staats blad n". 22) bij deze ter kennis van de ingezetenen der ge meente, dat het kohier voor de belasting op het Personeel, dienst 1879/80 voljaars No. 1 voor de wijken A en B op 28 Juni 1879 door den Heer Provincialen Inspecteur der directe belastingen in Noordholland executoir verklaard, op heden aan den Heer Ontvanger der Rijks directe belas tingen binnen deze gemeente ter invordering zijn overgegeven. Ieder ingezeten, die daarbij belang heeft, wordt vermaand op de voldoening van zijnen aanslag behoorlijk acht te geven, ten einde alle geregtelijke vervolgingen welke uit nalatig beid zouden voortvloeijen te voorkomen. Alkmaar, Het Hoofd van het Bestuur voornd 30 Juni 1879 A. MACLAINE PONT. BURGEMEESTERenWETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter openbare kennis, dat, J. G. STi'.MLER Gzn., heden kennis heeft gegeven, dat hij bij den Koning in hooger beroep is gekomen van de beschikking, door hen den 17 Juni jl. genomen op zijn verzoek om vergunning tot het opriglen eener droogerij van tabak en sigareneene geheel nieuwe inrigting, in het perceel aan het Hof, Wijk B No. 378, Sectie A No. 2516 der gemeente Alkmaar. Burgemeester en ft'ethouders voornoemd. AlkmaarA. MACLAINE PONT. 1 Juli 1879. De Secretaris NUHOUT VAN DER VEEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene keunis: dat ouders of verzorgers die verlangen dat de kinderen onder huntoezigt, die reeds den leeftijd van zes jaren bereikt hebben of bereiken vóór 1 No vember 1879, op de openbare burgerschool worden toegela ten op 4 Augustus aanstaande, zich vóór 15 Juli, onder overlegging van de bewijzen van geboorte, inenting of door gestane pokziektemoeten vervoegen bij den hoofdonder wijzer. Zij herinnerendat tegenwoordig slechts éénmaal p e r j a a r en wel niet Augustus leerlingen op de openbare burgerschool worden toegelaten. Burgemeester en ff ethouders voornoemd Alkmaar, A. MACLAINE PONT. 5 Juli 1879. De Secretaris, NUHOUT VAN DER VEEN SOLLICITANTEN in het bezit der hoofdonderwijzers- actenaar de betrekking van lcn HULPONDERWIJZER aan de openbare armenschool te Alkmaar, op f 650,jaarwedde, tienevens SOLLICITANTEN, in het bezit eener acte voor fransch en wiskunde, naar de betrekking van 2rn HULPONDER WIJZER, aan de openbare burgerschool in beide gevallen met uitzigt op eene jaarlijksche verhoo ging van 50,gedurende drie jaren, kunnen zich, onder overlegging van stukken vóór 20 J nli e. k. melden tot het gemeentebestuur. VERGADERING van den RAAD der gemeente ALK MAAR, op Woensdag, 9 Juli 1S79, des middags ten 1 ure. Namens den Voorzitter van den Raad, De Secretaris Lijst van brieven, waarvan de geadresseerden onbekend zijn, verzonden geweest gedurende de 2e. helft der maand Mei 18/9. Jb. Swan, Alkmaar; Mej. van Brusse, Mr. H. P. L. van Berkel, O. Roosselaar, Molcli Amsterdam; W. E. Schram, Arnhem; M. de Hart,, Broek op Langedijk Reijer Kooy's GravenhageDirk dc Graaf, Lisse A. Kriller, Schagen van Becht en Dijserink Utrecht. Van het Hulpkantoor Ègmond aan Zee: Mej. Wed. J. de Backer, Sas van Gent. Briefkaart: J. M. ter Laare, Amsterdam. P O L I O I E. Ter terugbekoming is aan het Commissariaat van Policie het volgende voorhanden, als: een onderstel van een gouden oorbelletje, een zwarte armband, een zilveren pennehou der een gouden kinder-oorbelletjeeen zilveren armband, een kleine portefeuilleeen gereformeerd kerkboekje een zweep, een kip, een boezeroen en een schippershaak. Bij allen die „de Egyptische Koningsdochter" en „Warda" gelezen hebben en hun getal is niet gering is de belangstelling in het oude land der Farao's in groote mate verlevendigd. Sinds wij het schrift kunnen lezen waarmede de oude Egyptena- ren hun papyrusrollen hun graven en tempelwanden en wat niet al overdekten is het mogelijk geworden een juist en uitvoerig tafereel te schetsen van den f eheelen maatscbappelijken toestand de regeefing den godsdienstde wetenschap en de kunst van dit allermerkwaardigste volk en ontdekken wij meer en meer den grooten invloed dien de oude Egyptische beschaving op die der Israëlieten en der Grieken heeft gehad die op hare beurt van zoo overwegende beteekenis is geweest voor de ontwikkeling der Eü- ropeesche volken van den tegenwoordigen tijd. In later eeuwen zien wij die oude nationale bescha ving ondergaan en door de Grieksche vervangen worden, waarvan Alexandrië gedurende eenigen tijd het brandpunt is geweest. Nog later werd dezelfde stad het tooneel van den heftigsten strijd over Chris telijke geloofspunten. Bij de Kruistochten speelt ook Egypte een belangrijke rolde stem van Napoleon weerklinkt bij de pyramieden en van dien tijd at aan zien wij de groote beteekenis van dit oude land meer en meer stijgen in de schatting van Europa s handel en nijverheid en van Europa's politiek. En- gelatids en Êrankrijks invloed dingen naar den voor rang en allengs wordt het bestuur des lands los gemaakt van het gezag van den Sultan te Konstan- tinopel. Eindelijk draagt de beheerscher van Egypte den naam van Khedive (Souverein)de band met Turkije bestaat nog maar alleen in de betalingeener jaarlijksche schatting, en de doorgraving van de land engte van Suez maakt het voor allen duidelijk van hoe overwegend gewicht het voor een Europeesche mogendheid moet wezendit land middellijk of on middellijk in zijne macht te hebben Intusschen hadden de Onderkoningen gedurende deze geheele eeuw geen beter middel weten te vin den om hunne macht te doen stijgen ten koste van het gezag huns meesters te Konstantinopel dan de navolging van de Europeesche organisatie en de Eu ropeesche beschaving. Een navolging trouwens van zeer bijzonderen aarddie alles dienstbaar maakte aan de vermeerdering van de macht en den rijkdom van de beheerschers des lands. Handel en nijver heid ontwikkelden zich maar alleen ten bate van den Onderkoning en zijne gunstelingenen tot grooten druk van de bevolkingdie meer en meer gebukt ging onder den zwaren last van den krijgs dienst de belastingen en de beerediensten Bijna een vierde gedeelte van al den bebouwden grond was in het bezit gekomen van den Onderkoning en zijn familie en een stroom van Europeesche for tuinzoekersmeestal van zeer slecht allooi, had zich over het land verspreid. In de laatste jaren moge dit baatzuchtig dispotisme in sommige opzichten wat verzacht en gewijzigd zijn de verkwisting van den Khedive en de buitensporige weelde zijner hofhou ding maakten de uitzuiging der bevolking schier on vermijdelijk. Eindelijk kon ook aan de buitenlandsehe schuldeiscbers niet worden voldaan een algemeene financiëele hervorming bleek noodzakelijk en toen na herhaalde proefnemingen de Khedive onwillig bleek om mede te werken tot de plannen die Frank rijk en Engeland noodig oordeelden werd hij op hun aandrang eenvoudig door den Sultan afgezet en door zijn zoon vervangen. Toch was hij de eerste die van den Sultan voor zijn familie het recht van erfopvolging den titel van Khedive en de bevoegd- beid verkreeg om leger en vloot zoo sterk te maken als hij zelf verkoosleeningen aan te gaan en ver dragen met andere mogendheden te sluiten op eigen gezag 1 De erfopvolging is trouwens gehandhaafd, want zijn oudste zoon is tot zijn opvolger benoemd Ofschoon de Sultan hier als de machthebbende persoon optreedt, zullen inderdaad de Europeesche mogendheden in de eerste plaats Engeland en Frankrijk de zaken in Egypte moeten regelen. Laat ons hopendat zij daarbij niet alleen bun eigen be langen en die der schuldeischers van den staat, maar ook die van de arme bevolking zullen ter harte nemen. Haar lot is van de tijden der Farao's tot op den huidigen dag al bijzonder hard geweest. Zij heett steeds moeten werken en hard moeten werken, voor anderen en zij is door eigen öestuurders en vreemde gelukzoekers om 't zeerst mishandeld en uitgezogen. Een nieuwe bijdrage voor de kennis van den toestand der bevolking en de eigenaardige huishouding van dit ongelukkige land leveren de „Egyptische gemengde vonnissen," door onzen vootmaligen stadgenoot Mr. P. van Bemmelen, thans rechter in de recht bank te Cairo, in het licht gegeven. Sedert 1876 zijn namelijk in werking getreden gemengde wet boeken en gemengde rechtbanken voor de rechtspraak tnascheu inlanders en vreemdelingen en tusscben vreemdelingen van verschillende nationaliteit, terwijl de geschillen tusschen de inlanders onderling aan de inlandsche rechtbanken blijven opgedragenen de Consuls rechtspreken tusschen vreemdelingen van de zelfde nationaliteit. Vóór de invoering der gemengde rechtbanken kon een vreemdeling eigenlijk tegen de Egyptische Regeering of den Khedive geen recht krijgen, en toch wist men zelfs meer te bekomen dan ooit een rechtbank zou hebben toegewezen. Men wendde zich tot den Consul van het landwaartoe men behoordeof liet zich als „beschermde" door dap eenen of anderen Consul aannemenen dorr diens tusschenkomst deed men langs diplomatieken weg zijn vordering gelden. Regeering en Khedive hadden toen groote inkomsten, waren mild en ver kwistend en bleven gaarne op goeden voet met .de vreemde mogenheden en haar vertegenwoordigers, zoodat zij die met deze of gene pretentie opkwamen, in den regel ontvingen wat zij verlangden. De hoofd reden waarom de Egyptische Regeering dè invoering der gemengde rechtbanken heeft voorgesteld, is dan ook dat zij rechtcollegies wensebte, waarnaar zij deze lastige en hoogst onbescheiden reclamanten kon ver wijzen. Aan de plunderingen, door tusschenkomst van inhalige, misschien omgekochte consulaire agen ten en eer- en heerschzucbtige zoogenaamde diplo maten, zou daardoor een eind worden gemaakt. Nog treuriger was het gesteld met den inlander, die iets van een vreemdeling te vorderen had. Hij moest zich wenden tot den Consul van het land waartoe de vreemdeling behoorde of waardoor hij „beschermd" werd, en daar was dikwijls geen recht te verkrijgen. Zoo was het dan ook volstrekt niet zeldzaamdal deze of gene Griek rustig in het huis van een in- landschen huiseigenaar bleef wonen zonder huur te betalen en zonder gevaar van er uit gezet te worden De nieuwe rechtbanken hebben oen ellendihcn toestand aan bet licht gebracht, die altijd neerkomt op de afpersing, bet bedrog en de berooving van den inlander. Grieken (deze spelen een hoofdrol) en Christelijke onderdanen van Turkije van Grieksch ras verhuren of verkoopen de door hen van de inlanders gebuurde huizen of landerijen aan andere volks- ol rasgenooten, die op hunne beurt het gehuurde of gekochte weer aan anderen overdragen, totdat de eigenaar ten slotte huis of erf in bezit vindt van een geheel onbekend persoon, die beweert het pand eerlijk gekocht en betaald te hebben. Welig tiert door het geheele land een talrijk ras van Grieksche, Levantijnsche en Europeesche woekeraarsdie zich door het leenen van geld stelselmatig en binnen vrij korten tijd van het goed van den inlander meester maken. Het wetboek verbiedt een hoogeren interes! dan L2 percent 's jaars. Dit belet niet; dat een koers van 5 percent in de maand iets zeer gewoons isen dat er voorbeelden van 8 en 10 percent in de maand voorkomen. De interest wordt eenvoudig reeds vooruit bij het geleende geld opgeteld en voor dat gezamen lijk bedrag wordt een schuldbekentenis afgegeven. Op den vervaldag kan natuurlijk niet betaald worden. Dezelfde manoeuvre wordt herhaald en de uitkomst is, gelijk men denken kan, al zeer spoedig hoogst verrassend. Yroeger had men de schuldgevangenis en de zweepslagen om den tragen betaler tot afgifte van zijn goed te dwingenthans neemt men zijn vee en zijn werktuigen in beslag, laat alles in het openbaar verkoopenen koopt het zelf voor een spotprijs in bij gebreke van eenige concurrentie. De eene roofvogel stoort den anderen niet bij het verslinden van zijn prooi. Zoo gaat het vervolgen* ook met het landdat reeds voor een groot deel met hypotheken ten behoeve van dit ras van woeke raars is overdekt. Daar komt nog bij dat de deur waarders maar al te bereidwillig zijn om deze soort van schuldeischers te helpen. De aanplakking der bekendmaking van den voorgenomen verkoop geschiedt, in plaats van op den voorgeschreven termijn, 's avonds te voren en in een taal, die geen inlander verstaat en de verknoping wordt gehouden op eene andere plaats dan waar het goed zich bevindt. Waar zulke ongerechtigheden worden ontdekt, worden zij gestraft, maar hoe dikwijls zullen zij worden gepleegd, zonder dat iemand er op let! Voeg bij dit alles het gebruik van een aantal verschillende talenvan tolken die men niet kan vertrouwenvan onleesbare en niet zêMen vervalschte stukken en van een leger onkun dige zaakwaarnemers van uiterst laag gehalte, en men zal begrijpen dat de rechter, die in Egypte nog iets anders wil zijn dan de bekrachtiger van het on recht, eene moeilijke taak heeft te vervullen, en dat er nog heel andere hervormingen noodig zijn dan door de laatste onderkoningen zijn ingevoerd om^ in den toestand van de arme landbouwende bevolking eenige verbetering te brengen. richt tot gebouw voor den Rijksdag. Die koopsom zal vol daan worden uit het in 1872 daarvoor reeds afgezonderde bedrag uit. de fransc-he oorlogsschatting en de inmiddels op- geloopen renten. Het plan tot, oprichting van dat, gebouw was steeds afgestuit op de moeielijkheid van het vinden van een geschikt terrein. Het is ten slotte naar de begrootings- commissie verwezendie het vóór de tweede lezing onder zoeken zal. Een door die commissie gedaan voorstel om in te willigen het verzoek, om 400000 mark uit Rijksmiddelen toe te staan voor de voltooiing van het nationale Niederwald gedenkteeken, uit vrijwillige bijdragen tot heden opgetrokken, werd aaneenomen. Het centrum, de voltooiing uit vrijwil lige bijdragen verlangende, stemde met de sociaal-democraten tegen. Len 27 werd hij derde lezing goedgekeurd de aanleg van den spoorweg TeterchenDiedenhofen en de tweede lezing van het toltarief voortsrezet: de rechten voor droogerijen verfwarenglas, jiapier, lood, tin en zink werden in hoofd zaak overeenkomstig de voorstellen der commissie vastgesteld. Voor geplet, loodtin en zink is met, afwijking van haar voorstel een recht van 3 mark, overeenkomstig het regee- ringsontwerp vastgesteld. De tabaks-commissie las het ontwerp der tabaksbelasting voor de tweede maal. De Afgevaardigde Schmidt stelde voor. liet, invoerrecht van buitenlandsehe tabak op 100 mark de belasting van binnenlandsche op 60 mark te bepalen en de regeerings-commissaris verklaarde, dat verwerpiug van dat voorstel het geheele ontwerp ernstig in gevaar zou brengen. Het voorstel is niettemin verworpen en een recht van 85 mark voor ingevoerdevan 45 voor binnenlandsche tabak aange nomen. De door de regeering voorgestelde buitengewone be lasting der tabak is met 22 tegen 5 stemmen ook bij tweede lezing door de commissie verworpen. Het onlangs op de leden gedaan beroep om voltallig t.er vergadering te verschijnen heeft niet de gewenschte uitkomst, gehad. Den 30 waren slechts 194 leden bij de hoofdelijke oproeping tegenwoordig, waardoor de zitting moest worden verdaagd. Bondsraad. De voornaamste bepalingen van het, wets- ontwerp betreffende de goederen tarieven der spoorwegen ,r zijn nogmaals naar de commissie verzonden terwijl de wet« op het- best",,r van de" Elzas en Lotharingen in werking tredende Augustus a. s.^ bekrachtigd >s. Ten Bruisen. Dp minister ran financiën /dc heer Robrecht ut. heeft zijn ontslag ingedieü'J »-;;J de-min Asters Folk (on derwijs en eeredienst) en Friedenthal (lauDiqwwt ook hui ontslag hebben verzocht,. Eerstgenoemd ontslag is opn ore- volg der goedkeuringgeschonken aan het amendement Frankenstein. Zoowel de minister van financiën ais de pre sident der Rijkskanselarij kregen in de zitting der com missie eerst kennis van de overeenkomst tusschen het cen trum en de conservatieven. Minister Falk iiad reeds lang zijn ontslag willen vragen: hij wachtte slechts op een gun stig tijdstip. Hoewel in den laatsten tijd geene bijzon dere redenen van verschil waren voorgekomen, werd zijn ontslag als vader der meiwetten door de ultramontanen da gelijks gevraagd en hij meende m het algemeen belang te handelenwanneer hij aan den personenstrijd een einde maakte door vrijwillig heen te gaan. In zijn verzoek om ontslag wordt in het algemeen op den staatkundigen toestand gewezen, die zijne aftreding werischelijk maakt. De aange legenheden der evaugelische kerk worden daarin niet vermeld, hoewel beweerd wordl dat de loop der zaken in die kerk met den veld winnenden door den Keizer begunstigden in vloed der ultra-orthodoxen zijn besluit zeker in de hand heeft gewerkt,. Minister Friedenthal vraagt zijn ontslag om redenen van gezondheid. Hij had reeds gezegdzijn ontslag na de sluiting der zitting te zullen vragen, daar samenwerking met den Rijkskanselier voor hem onmogelijk was na bet vroeger gebeurde. Bovendien had hij geweigerd voor de graanrech ten te sprekenzooals de Rijkskanselier verlangd had. Als minister van financiën wordt genoemd de onder-staats secretaris Bitter, en als minister van eeredienst de opper- president van SileziePuttkammer. Voor de portefeuiUe van landbouw schijnt, de keus zich te zullen vestigen op de heeren Seydeioitz of Lucius De regeerine heeft,, t.ot. dekking van het tekortover 1877 en de te verwachten tekorten over 1878 1879 en 1880 bij de Kamer belastingvoorstellen ingediend tot verhooging der registratie-, successie-, hypotheek- en zegelrechten en der invoerrechten op zekere soort van vruchten. Verder bij wijze van opcenten te heffen 5 pet. van den accijns op in- iandsehen brandewijn, op suiker en glucose; een invoerrecht van 4 pet., op allen brandewijn en likeuren en van 5 pet. op suikerbet invoerrecht op onverwerkte tabak te ver- hoogen tot 28 francs op de 100 kilo's en een evenredige accijns te heffen van de inlandsche tabak tot een bedrag van 1 franc 50 centimes de beplante areopcenten te heffen van het spoorwegtarief voor reizigers in verband met, eene nienwe berekening van afstandenwaarbij niet 5 maar 1 kilometer als eenheid wordt, aangenomen. De van een en ander te verkrijgen hoogere opbrengst wordt, berekend op 7,35r',000 fres en Haar de gewone uitgaven de gewone in komsten met 12 miljeen fres overtreffen, behoudt de regee ring zieh voor een ontwerp in te dienen tot conversie der 4%°/0 schuld. Den 4 is de minister van oorlog genl. Renard overleden. Den 29 werd door de policie van de kerk te Laeken een aanplakbiljet, afgescheurd waarin de Koning gewaarschuwd werddat zijn leven in gevaar verkeerdewanneer hij de nieuwe onderwijswet bekrachtigde. De Koning bekrachtigde volgens sommigen den 1 de nieuwe onderwijswet, in werking tredende 10 dagen na hare afkondiging, welke eerst plaats kan hebben na de bekrachti ging van alle maatregelen en reglementen tot uitvoering. Het debat over de inkrimping van het kiezerscorps is nog niet afgeloopen. Den 26 hielden de bonapartisten in de St. Augustinus- kerk te Parijs eene mister gedachtenis van den overleden keizerlijken prinswaarbij o.a. de vreemde mogendheden vertegenwoordigd waren. Prins Napoleon woonde haar met zijne twee zonen als eerste rouwdragende bij. Alles liep in de grootste orde en rust af. Den 30 werd ten huize van Rouher het testament van den prins voorgelezen onder de voorlezing werd een tele gram van Keizerin Eugenie ont vangeninhoudende het ver zoek om het. codicildat den staatkundigen wil inhield en l)e Bremer kamer van koophandel tegensprekendedat. de in den vreemde aangekochte schepen doorgaans van J slechte hoedanigheid zijnheeft bij deu Rijksdag een pro- test ingediend tegen het, amendement, om in het toltarief te bepalen dat, alle in het, buitenland gebouwde schepen bij i inschrijving in een duitsch scheepsregister 10°/o registratie- j - recht ad valorem moeten betalen, als daarvan vreezende een t het gedeelte rlat handelt over de legaten nog niet openbaar zware slag voor de duitsche handelsmarine. Ie maken. Er werd besloten het testament onverwijld mede De tariefcommissie besloot den 3 het nieuwe toltarief 1 Oct. te deelen aan Jéróme Napoleon. Rouher, daartoe uitgekozen, in werking te doen treden, uitgezonderd de artikelen, hij j weigerde als onherroepelijk besloten zich terug te trekken het belgische handelsverdrag bedoeld, waarvoor 1 Jan. 1880 uit liet, werkdadige staatkundijre^je wordt gesteld. Verder zijn uitgezonderd de enkele financiëele beproefde hem tot, andere 'September 1879 te" v° - - rechten, waarvoor het dadelijk van kracht wordt. Zij be- j uiteen, na besloten te liehi, Alkmaar) ten einde Vberaacl" paalde dienzelfden dag de rechten op koffie op 40 mark, slagingen te voeren vóór de,suirante aan gemelde J'e die op petroleum op 6 mark per 100 k.c. i. De beide voorzitters der partij voornoemden e Rijksdag. Den 26 werd bij eerste lezing een ontwerp in Senaat en Kamer, Joachim A „an kwaa(jw op Aangenomen, strekkende om voor 5'/4 miljoen mark het paleis j deelden het, testament aan Jerof. r,s ijler familie Raczinski op het Koningsplein aan te koopendankbetuiging koel aannam en er. QVeï.eenkomst,ig t" uvelk jiaiejsvergroof met het aangrenzende door Pruisen Later is des prinsen testament,"bf'-euj- der eiscberesf kosteloos aan het Rijk af te stans terrein, zal worden inge- j (Cnislehurst) 26 Febr. 1879, hekeijd yAN DER HOE vergadering Mj gin?? aad- i'd.

Alkmaarsche Courant | 1879 | | pagina 1