Concert in den sis Sfoom-Ï E Xt Kuur Te huur t Te koop aauge Hol land sell c 1 van HELDER nai Laat, hoek Ridderstraat, Alkmaar. SMOG STEE staand Grrasg Jmig- Moii Woensdag, 16 Tafel-, Thee- en Dej Kristal en Glaswerk, Lakv Verdronkenoord Tinnegioterij. J Oostenrjjk-lBongarfje. E ta lie. Spanje. Vereenigde Staten. Zniil-Afrlcn. KBrnzilie. Egypte. Off r$A Stopt aan alle tusi Btetourbiljetien geldi Sigaren-Fabrikanten Regenten van het gasti verlangende aantebesteden vleesch Stoter haverkort, zoete engel en k i'uidenici'sn areni 1 Aug. 1879 tot 81 Juli J 880, n< uithunne inschrijvingsbiljetten binnenvader, alwaar de voorwaar gen vóór of op Donderdag 24 dags 12 uren. Rege Alkmaar, C. JANS8Ï 12 Juli 1879. J. LATENSTEI Het BESTUUR van den Po AMBACHT (Oostekdijk e vraagt pr{|sopgave voor van 300000 k.g. liet Hollantlsche Mteenkol* keur in de loods nabij het stoor den polder, te Zuidscharwoude, de eerste 100000 k.g. op 20 Ai op 20 October dezes jaars. De te Alkmaar, op 3 Januari 1880. worden vóór of op den 18 dezer gewacht bij den laatst onderge' carspel. Het Be D( i D. M. luikeen groot nieuw ingericht 1 op een der beste standengelege huurprijs f 12 per week. Dadel Eranco brieven onder letter A dezer Courant. orn te hooien ruim 4 bunders Sarmnerpolder, nabij Egmond a/d. bij den Heer M. K. JONGES eene Pretentie," op P. BR maker enz, aan de Burgervlotbri Te bevragen aan het Magaziji Behangselpapieren, van E E. L. tenstraat, 20, Amsterdam. Bij den ondergeteekende is d< komen loopen een klein BBond De eigenaar kan het terug bekomi der advertentiekosten. A. L voorhanden in ruime keuze Sjoi»|«'ps S4arpettcn en je» voor s p o t p r ij s. De kleeden van 3» h cent i kosteloos gemaakt en gelegd P. II. K O RL VINK te geven door Alkmaar'» BBarmon onder directie van den Heer Aa 99J De ondergeteekende firma bevee Werktuigen het leveren vai tot het bouwen van ijzeren V< Prijsopgave van een en ander GttlanlPr Ruime sorteering in Nieuw Zi en geëmailleerde Keukengereedscht Groote kei Bij de op 4 dezer gehouden verkiezingen werden van de 353 afgevaardigden 266 gekozen, 136 liberalen en 130 nationaal-liberalen. Eerstgenoemden verloren 33 stemmen. Bij de herstemming op 7 dezer te Leibnitz (Stiermarken) tusschen dr. Magg en minister Stremayr werd eerstgenoemde met 477 tegen 407 stemmen gekozen. De constitutioneelgezinde groote grondeigenaars in Neder- Oostenrijk vereenigden zich met de eandidatenlijst van het constitutioneele kiescomité onder verwerping van het voor stel eener verstandhouding met de conservatieven. De staad der groote grondbezitters in Moravië tot heden alleen door liberalen vertegenwoordigdkoos 3 liberalen en 6 conservatieven. In de bekende zaak Lambertini-Antonelli is uitspraak ge daan. De gravin Lambertini is door het hof van cassatie niet ontvankelijk verklaard in haar beroep en veroordeeld in de kosten. De heer Cairoli is met de vormhur van een nieuw kabinet belastde leden van het tegenwoordige kabinet weigeren daarvan deel uit te maken. 2. Deelt de Voorzitter mededat Burg. en Weth. na het overlijden van Z. K. H. den Prins van Oranje zich na mens het gemeentebestuur onmiddelijk met een adres van rouwbeklag hebben gewend tot Z. M. den Koning, waarvoor Z. - - - Den 27 diende de minister van financiën de begrooting voor lS79/80 in, sluitende met een tekort van 15 miljoen zich vleijende, dat te kunnen dekken door het overschot der ontvangsten boven de raming. Gelijktijdig werd echter rnach- gevraagd om het zoo noodig te dekken door het sluiten eener leening of andere geldelijke operation. De regeering heeft in de Cortes verklaarddat zij geen oorlogschepen naar Chili en Peru zal zenden, omdat Spanje met die Rijken geen diplomatieke betrekkingen onderhoudt. Verder dat twee oorlogschepen gereed worden gemaakt tot ondersteuning van de eischen aan de regeering van San Domingo gedaan, betreffende het vatten op een spaansch schip van twee dominicaansche generaals, tot de opstandelingen behoorende. Hierin ziet zij schending van hel asylrecht. Den 9 heeft de heer Castelar in de Cortes de buiten- en binnenlandsche politiek der regeering afgekeurd. Hij zegt, dat de regeering der restauratie eene react,ionnaire regeering is niet bestand tegen de revolutie omdat, het onmogelijk is tegen de denkbeelden van het volk te regeeren. Te Memphis zijn 5 gevallen van gele koorts voorgekomen, waarvan een met doodelijken afloop. l)e schrik is zoo groot, dat de spoorwegen de vluchtelingen niet, kunnen vervoeren. Hoewel de geneesheeren later verklaard hebben, dat de nieuwe 1 ziektegevallen geen gele koorts zijn 1 1 inwoners toch voort. Luitenant Careijdie den keizerlijken prins vergezelde zal voor een krijgsraad te recht staanop grond van het door een Raad van onderzoek ingesteld rapport, waarbij de meening uitgesproken wordt dat de luitenant geen juist begrip had van de verhouding tusschen hem en den prins en zijne verantwoordelijkheid dus niet begreep; 2°. het af keuring verdient, dat liij zich op weg begaf met slechts een deel van het door den kwartiermeester aangewezen geleide 3°. de keus van de kraalwaar halt werd gehoudenvan een erbarmelijk gebrek aan militaire voorzichtigheid getuigde, daar de omstreken ruimschoots aan den vijand gelegenheid gaven, om zich te verbergen en de aangrenzende streek groote moeieiijkheden van terrein aanbood4°. het te betreuren is dat geens poging is gedaan om het escorte bij elkander te brengen en voor <)en vijand front te maken in welk geval de mogelijkheid zóu hebben bestaan, om hen, die achter waren gcoleven te helpen. Volgens later bericht is hij gevangen genomen en zal hij naar Engeland gezonden worden. Den 15 Juni kwam het lijk van den prins in Simonsbaai aanna met groote plechtigheid te zijn overgebracht aan boord van het Engelsche schip Oronteswerd de gewone lijkdienst verricht onder het lossen van minuutschoten van een ander vaartuig. Twee Nederlandsche oorlogschepen van Galen en Zilveren Kruisden vorigen dag aangekomen, namen aan de plechtigheid deel. Sir Bartle Fr ere. en eehtgenoote waren o. a. tegenwoordig. Des avonds werd de reis naar Engeland aanvaardden 10 kwam het, vaartuig te Portsmouth aan. Den 19 Juni kwam generaal Crealoek te Fort Chelmsford aan en den 20 Juni ving de algemeene voorwaartsche beweging aan. Den 21 kwam men aan de rivier Umlalary, waarover eene brug werd gelegd zonder daarbij belangrijken tegen stand te ontmoeten. Het hoofdkwartier kwam te Upoko. Lenl. Wood zou spoedig met genl. Crealoek in verbinding staan. De minister van binnenlandsche zaken ontving zijn ontslag, omdat hij op onwettige wijze den directeur der polytechnische school ontslagen had en zijne ambtgenooten zich niet, konden vereenigen met de onparlementaire taaldoor hem tot ver dediging van dien maatregel gebruikt. Te vergeefs hadden zij getracht hem over te halen, vrijwillig af te treden. Als lid der Kamer interpelleerde hij den 6 over deze zaak dat tot zulk eene geweldige opschudding aauleiding gafdat, de Voorzitter genoodzaakt was de zitting twee uren te schorsen en het gebouw met 40(1 soldaten te doen afzetten. Die maatregel verwekte groote gisting onder het gemeendat. de ministers beleedigdeden volgenden dag herhaalde zich zulks zoodat de militaire macht tusschen beide moest komen, waarbij tal van personen gewond werden. Den 8 werd de stad nog door ronden doorkruist. De nieuwe Khedive heeft aan Cherif-bassa een brief ge richtwaarin hij zijn wensck uitdrukt een einde te maken aan de financiëele crisis en de uitgaven te beperken. Eer lijkheid en hervorming der rechterlijke macht en der admi nistratie zijn daartoe de aangewezen middelen. Hij rekent daarbij op de ondersteuning der natie en de vaderlandsliefde der ambtenaren. Het ministerie van den coup d'etat heeft zijn ontslag ingedienden is vervangen door het volgende: Cherif binnen- en buitenl. zaken en president; Mustapha Fahri openb. werken Imael Eyub financiën ilahmud Bardi onderwijs; Osman Ga/il oorlog; Murad justitie. Het leger zal tot 120U0 man verminderd worden. GEMEENTERAAD. Zitting van Woensdag 9 Juli 1879. No. 6. Voorzitter de burgemeester A Maclaine Pont. Tegenwoordig 10 leden. Afwezig de beeren Conijn en fVellan wegens uitstedigkeidde heeren Stoel en van der Drift wegens ongesteldheid, en de heer Ponk wegens ambts bezigheden. De Voorzitter opent de vergadering waarna de notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. M. Hoogst Deszelfs dank betuigd heeft. Vuor kennisgeving aangenomen. Zijn medegedeeld de sedert de vorige vergadering in gekomen stukken. Pan Gedeputeerde Staten. 3. Brief ten geleide van het goedgekeurde raadsbesluit om het aantal hulponderwijzers aan de openbare tussckeu- school met één te vermeerderen. 4. Besluitwaarbij de rekening der Schutterij overeen komstig des llaads besluit wordt vastgesteld in ontvang op 2091,42, in uitgaaf op 2075,89%, alzoo met een batig saldo van f 15,52%. Nos. 3 en 4 voor kennisgeving aangenomen. 5. Brief van het burgerlijk armbestuur, ten geleide der begrooting voor 1880, sluitende in ontvang en uitgaaf op f 6267,55. Uit de gemeentekas wordt een subsidie aange vraagd van f 2243,19%, waarvan/1968,19% ter voorziening in den onderstand aan R. C. armen beneden den ouderdom van 60 jaren, aan wie het R. C. parochiaal armbestuur on derstand weigert en 275,voor onderstand van armen, behoorende tot de Nederl. Herv. gemeente, aan wie mede onderstand geweigerd wordt. 6. Begrootiug van kosten der schutterij voor 1880op gemaakt door den Schuttersraadsluitende in ontvang en uitgaaf op 2149,wordende uit de gemeentekas eene toelage van 2094,gevraagd. Nos. 5 en 6 gesteld, in handen der vaste commissie van financiën om berigt en raad. Pan Burgemeester en IPethouders. 7. Verslag van het op 8 Mei 1.1. aan de gemeentelijke instellingen van weldadigheid en aan het R. C. weeshuis gebragte bezoek. Dat bezoek gaf geen aanleiding tot het maken van bizondere opmerkingen alleen is geblekendat de schoorsteen in het laboratorium der stads-apotheek ver andering behoeft en eene meer doelmatige bewaarplaats voor de levertraan aldaar hoogst noodzakelijk is, eene uitgave van j hoogstens f 80,zullende vorderen. Voor kennisgeving aangekomen. 8. Brief ten geleide van het op 8 Juli opgemaakte pro ces-verhaal van verificatie dèr kas en boeken van den ge meente-ontvanger. Voor kennisgeving aangenomen. 9. Brief ten geleide der gemeente-rekening over 1878, sluitende in ontvang op f 194,842,89% in uitgaaf op ƒ187,206,46% met een batig saldo van f 7636,43. Gesteld in handen eener speciale commissie van 5 leden duurt de vlucht der j om te worden onderzocht, waartoe benoemd worden de heeren HellingJ. C. KoornBruinvis de LangeBosman en H. JBruinvis. 10. Verslag van den stads-muziekmeester omtrent den toestand der muziekschool over het afgeloopen kwartaal. 6 Leerlingen verlieten haar en 5 traden toe. 8 Leerlingen ontvingen kosteloos onderwijs. Voor kennisgeving aangenomen. 11. Verzoek van G. DUvisscher en koopman alhier, om hem te vergunnen de sloot tusschen de Geestersingel en het door hem gebouwde perceel, voor zoover die aan degemeeute behoortte dempen nu hij verlof heeft gekregen van het betrokken polderbestuur om tot de demping overtegaan. Gesteld in handen van Burg. en Weih. ter beschikking. 12. Verzoek van B. Stefens om vergunning tot het leg gen van twee buizen ter aan- en afvoering van het water uit de fabriek aan de Keetsloot, No. 238, ten dienste van de in die fabriek te plaatsen locomobiel. Gesteld in handen van Burg. en Weth. ter beschikking. 13. Verzoek van A. Hartlandhulponderwijzer aan de burgerschool, om hem te belasien met een gedeelte van het aan die school gegeven wordende teekenonderwijs, tot heden opgedragen aan Al. F. van Goor, die vertrekken zal. Gesteld in handen der plaatselijke schoolcommissie om berigt en raad. 14. Verzoek van J. Blom Jz., om, alvorens tot verdere uitrooding der boou en langs den Keunemerstraatweg over tegaan, de thans nog bestaande boomeu aan een kundig en naauwgezet onderzoek te onderwerpen, opdat behouden blij ve hetgeen niet noodzakelijk moet worden opgeruimd. Ter secretarie gedeponeerd. 15. Adres van J. H. Hendriks, waarbij gewezen wordt tot welke onjuiste aanslagen de grondslagen der tegenwoor dige verordening tot heffing eener plaats, dir. belasting aau leiding geven, ten bewijze waarvan hij zijnen aanslag over de laatste jaren en over 1879 aanvoert, ten slotte vragende, of eene wijze van belastingheffing bestendiging verdient, die of te veel of te kort doet betalen cn die tusschen 2 opeen volgende jaren een verschil van 6670 aanwijst? Zijn belast baar inkomen over 1878 bedroeg f 782,85 en over 1879 1305,—. Als op ongezegeld papier geschreven ter zijde gelegd. Zijn in behandeling genomen de volgende voor de leden ter lezing gelegen hebbende stukken. 10. Verzoek van M. F. van Goor om eervol ontslag als 3" hulponderwijzer aan de openDare burgerschool, met in gang van 15 Aug. 1879. Het ontslag eervol verleendmet ingang van 15 Aug. a.s., of zooveel vroeger als in de vacature mogt zijn voorzien. 17. Kapport der commissie van financiën omtrent de re kening van bet israëlitisch armbestuur over 1878, sluitende in ontvang op 571,76, in uitgaaf op 421,88 met een batig saldo van f 149.88. Met algemeene stemmen de rekening goedgekeurd. Pan Burgemeester en }P etheuders. 18. Verzoek om magtiging om het van het plantsoen bij de Kanestraat afloopende hemelwater, dat tot heden over de straat en vervolgens over een particulier erf naar de Geest liepzonder dat daartoe regt bestond en weike wijze van afvoer vervallen is door het bebouwen van dat terrein, door een riool naar die gracht aftevoeren, zullende kosten 458, De vaste commissie van bijstand heeft geene bedenking tegen dit voorstel. Met algemeene stemmen aangenomen. 19. Briefwaarbij wordt medegedeeld dat de gemeente- architect gevraagd heeftnu de herstelling van den voor gevel van de woning der hoofdonderwijzeres van de openbare school voor meisjes zoo ver gevorderd wasof het niet, wenschelijk zou zijn, van deze gelegenheid gebruik te maken om de voordeur met het gedeelte, dat daarmede in onmid delijk verband staat en in anderen stijl is opgetrokken dan het overige .gedeelte van den gevel, in dienzeliden stijl te brengen. Er werd dan een goed bij elkander passend geheel verkregen, waardoor liet aanzien van dit. gebouw aanmerkelijk zou verbeteren. Hij had daartoe drie verschillende ontwerpen gemaaktieder 600,— zullende kosten. Daar voor die uitgaaf geen gelden beschikbaar waren kon door Burg.. en Weth. geene magtiging verleend worden tot de uitvoering van een dier plannen overtegaan doch daar zij gelooven dat die aangevangen herstelling algemeene goedkeuriug weg draagt, vinden zij allezins vrij Leid die vraag aan des Raads oordeel te onderwerpen. In de commissie van bijstand be stond hierover verschil van gevoelen de meerderheid, erken nende, dat het werk niet strikt noodzakelijk kon worden ge noemd, meende, dat het zeer wenschelijk zou zijn, met de thans aangevangen herstelling gelijktijdig deze verandering uittevoe- ren ter verkrijging van een goed geheel. Het is het eenige in dien stijl opgetrokken gemeentegebonw en de gevel van dat gebouw is wel waard, dat hij geheel in orde wordt gebragt. Zij stelt dus voor, tot de herstelling in vroegeren stijl ie besluiten. De minderheid was daarentegen van gevoelen, dat nu dit gedeelte geene herstelling of vernieuwing behoefde niet tot de verandering moest worden overgegaan, eene uit gaaf van 600,zullende vorderen, welk bedrag zij veel te hoog achtteontstond later de noodzakelijkheid om dat deel van den gevel te herstellendan kon die verandering altijd nog uitgevoerd worden. Zij stelde dus voor, niet tot de verandering te besluiten. Yereenigt de Raad zich met het gevoelen der meerderheid, dan werd eenparig plan N°. 3 aanbevolen. De heer J. C. Koorn zal tegen stemmenvoor eene noodelooze verandering, acht hij deze som veel te hoog; de deur verkeert, nog in goeden staat. Hij ziet ee^n ver- fraaijing in de uitvoering van dit plan: er wordt nog meer vermenging van bouwstijl verkregenwant de ramen zijn bij voorbeeld ook niet in den stijl, zooals zij behooren te zijn. De heer Mr. A. P. de Lange zal tegen stemmen, nu de ramen ook niet geheel in ouden stijl worden gemaakt. Men is toch niet in staat door de bestemming van dit gebouw die ramen te maken zooals het behoort, hetgeen met het stadhuis wel het geval is. De heer C. W. Bruinvis onder steunt ten sterkste de verandering. De groote ruiten in de benedenverdieping worden gelijk gemaakt aan de kleinere ruiten in de bovenverdieping en het zal volstrekt geen mis stand in dit gebouw gevenof deze ruiten iets grooter of kleiner zijn. De tegenwoordige deur ontsiert den gevel in ieder geval in hooge mate. Evenals een particulier in het bezit van een oud familiestukdat hij op prijs steltzich wel eens uitgaven getroost om het ia behoorlijken staat te behoudenzoo moet de gemeente ook handelen en deze uit gave toestaan. De Voorzitter verklaart zich voor de uit voering vau deze verandering, waarin hij bepaald eene ver- fraaijing van den gevel zietde heer Bosman legt gelijke verklaring af: alleen merkt hij op, dat hij liever gezien had dat bij de behandeling der begrooting dit dadelijk was op genomen in plaats van in den loop van het dienstjaar, dat hij altijd minder wenschelijk vindt. Het had dan onder de werkenwaarvan de uitvoering aanbesteed wordt waarvan uc umueuug aannesteeci wordtopge nomen kunnen worden. Hij vraagt, of de uitvoering niet zou kunnen uitgesteld worden. Nadat, de Poorzitter had toegelicht, waardoor dit voorstel eerst nu gedaan is, onder bijvoeging dat de uitvoering nief kan worden uitgesteld, omdat de overige nog aan den gevel uitt.evoereu werken daarmede in onmiddelijk verband staan en de heer T. L. Koorn zich vóór de verandering en vóór de dadelijke uitvoering verklaard had wordt met 7 tegen 3 stemmen van de heeren J. C. Koorn Mr. A. P. de Lange en H. J. Bruinvis tot de uitvoering beslt ten. Vervolgens wordt plan 2, op eene nader opgemaakte teekening uitgewerkt, met algemeene stemmen aangenomen. '20. Voorstel om aan den heer IV. F. Stoel, industrieel, tot, wederopzegging toe vergunning te verleunen tot het ma ken eener scheepshelling op zijn terrein aan de Buitenbanen, uitloopende in de Singelgracht aldaar. Aangenomen met deze wijziging op voorstel van den heer Bosmandat de jaarlijks te betalen recognitie 1,50 zal bedragenin plaats van 2 eenten per in gebruik te 'nemen centiare zooals was voorgesteld. 21. Vraagt de Voorzitter namens Burg. en Weth. mag tiging om de door den Directeur der burgeravondschool aangevraagde tafel voor het teekenonderwijs aan die inrigt.ing te mogen laten maken en te mogen aankoopen een exemplaar van Grolman 's Beginselen van het ornamentten dienste van datzelfde onderwijs te zamen hoogstens 45,zullende bedragen, doch waarvoor op de begrooting geene gelden waren toegestaan. De magtiging verleend. 22. Herinnert de Voorzitter aan het in de vergadering van 18 December 1878 genomen besluit om de behandeling van het. rapport der commissie van financiën omtrent, de verschillende voorstellen tot herziening der bestaande plaat selijke directe belasting aan te houden tot de maand Juli 1879, hoofdzakelijk op grond van de te verwachten wijzi gingen in het belastingstelsel door den minister van financiën toegezegd aan de Wetgevende Magt. Daar die plannen nog niet zijn ingediend, stelt, üij voor, die behandeling aan te houden tot dat daaromtrent zekerheid bestaat. De heer C. TP Bruinvis verklaart zich daartegen in De cember was hij reeds tegen het uitstel om die belastingplan nen waarvan hij niet veel verwachting had en op het oogenblik heeft hij daarvan nog minder verwachting, zoodat hij geen nut in verder uitstel ziet. Er zijn werkelijk zoo vele gebreken in de bestaande verordening, dat dè Raad niet langer het aanbrengen van verbeteringen mag uitstellen. De heer rar. A. P. de Lange gelooft ook, dat herziening dringend noodzakelijk is eu niet langer mag uitgesteld worden. Als een der gebreken van de verordeningwijst hij op het vreemde feit, dat het belastbaar inkomen vol gens de tegenwoordige verordening van iemand, die een oud huis bewoont en verhuist naar een nieuw, dat veel kleiner is, aanzienlijk vooruit gaat. De heer Perhoe ff gelooft ook dat het rapport der vaste commissie van financiën, waarbij werkelijk in de bestaande verordening verbeteringen worden aangegeven, wel in behandeling kan worden genomen. De Voorzitter heeft geen bezwaar tegen het in behandeling nemen van dat rapport en wijzigt in dien geest zijn voorstel, zoodat in de volgende vergadering dat rapport, door hem aan de orde der beraadslaging zal worden gesteld. 23. Is overgegaan tot het. benoemen van a. een 3den hulponderwijzer aan de openbare burgerschoolwaarvoor in overleg met den schoolopziener en den hoofdonderwijzer wordt voorgedragen Hendrik Toussaintlaatst te Gorssel. Met 1U stemmen benoemd. b. Twee leden van het stembureau bij gelegenheid der aanstaande verkiezing van raadsleden. Benoemd worden de heeren H'ellan en Stoel. 24. Bij de gewone rondvraag door den Voorzitter vraagt de heer H. J. Bruinvis eenige inlichtingen omtrent het aan bod der Turncluh tot vrijwillige bediening eener spuit; vestigt de heer Bruinvis de Lange, die met genoegen gezien heeft,, dat. overtredingen geconstateerd zijn wegens het pluk teen van bloemen in de plantsoenen, de aandacht op het wen- schelljkedat ook beter toezicht worde gehouden op het schoonmaken der goten daar zulks veel te wenschen over laatbij voorbeeld m het Enidsende Spanjaardstraat enz. en geeft, de heer Mr. A. P. de Lange te kennen dat hij niet instemt met het door den Voorzitter ontwikkelde voelen omtrent, de bedoeling ge- van art. 67 der gemeentewet. De Voorzitter beantwoordt de heeren Bruinvis en Bruinvis de Langewaarna nog eenige discussie gevoerd wordt tus schen de heeren Mr. A. P. de Lange, Perhoeff en den Voor zitter over de bed< eling van art. 67 der gemeentewet. 25. Daarna is de vergadering gesloten. Snelpersdruk van Herin'. Coster en Zoon, r -m- hoofden, uttval van haar, roos, dit ■4 M 1 11 alles wordt voorkomen en genezen door FxtraH ftinon, fl. 0,40. Onovertrefbaar bij het moeilijk uitkomen der baard Uepöth. firma J. BRONGERS Gzn. (Bazar). DIM. Zak- en aanplakbiljetten met tarief worden gratis toege zonden en zijn op de booten verkrijgbaar. Commissaris de Heer G. M. HÜNKOOP, Kanaalkade. Snelpersdruk van Herms. Coster en Zoon,

Alkmaarsche Courant | 1879 | | pagina 6