l' van Zondag 20 Juli 1879. I Opruiming 1. OOP lettes. - Briquettes. I I i hand le koop naar. QUEUES, I ®clcgr«tÖ0clic Berichten Lokaal voor Publieke Verkoopingen Langestraatwijk B, No. 82. Vervolg der wekelijksche berichten. Hinnenland. Belsiie. Buftschland. f ƒ9, Fraukrjjk. voeren van SLOOT partij «liverse iERMs. COSTER ZOON. i, Vloerdoek; is; >ktoestellen in Grondpapier. H. KORLVINKE. 'TR/UiV Het is overbodig D0S 1,60. 2,50. 3—. 2 S4achell»ri«|uettes 100 3 Strjjkbricjuettes 100 Leveren beste STOOMKOLEN voor dorschmachines en stoomgemalen. CORRESPONDENTIE MET NED.-INDIE. In de bij de Alkmaarsche Courant verzonden postlijst van 15 Meistaat abusievelijk bet vertrek der fransebe en en- gelsche mail op 1 815 22 en 29 Augustus; de brieven voor die diensten bestemd, moeten des Donderdags van iedere week uiterlijk 's avonds 10,15 aan bet Postkantoor albier bezorgd zijn. Dn lam» «uncitir# Ia viviav 23 Juli. 14 Koeien f 130 a 275 2 vette Kalveren A 35 a 50, 32 n. 9 a 18 52 Scbapen 19 a 32, 57 Lamme ren/" 8 a 1510 Varkens 40 a 46 c. p. P. Kleine kaas f 31,50aangevoerd 127 st., wegende 31564 k. Hoorn 24 Juli. Kleine Kaas 35,50, Commissie f 33, Mid- delbare f 33, aangevoerd 369 st., wegende 107,931 kilogr. 25 Juni. Aangevoerd 17 Kalveren A0,60 a 0,80 per kilogr., 150 Schapen A 26 a 33 per stuk. 26 Juli. 4 heet. Tarwe A11.50, 1 Rogge/6, 8 beet. Gerst 1 62 h. Haver f 5OpJ monster verkochtMos- Voor de vele en hartelijke bewijzen van belang stelling bij gelegenheid hunner zilveren bruiloft ontvangen, betuigen de Heer en Mevrouw W ENT- HOLT— VAN FOREEST hunnen oprechten dank. Heilo, den 23 Juli 1879. De kinderen en behuwdkinderen van nu wijlen S. VREEKEil betuigen bij dezen hunnen oprech- lijblad van de Alkmaarsche Courant VERKOOPING op Maandag, 28 Juli e.k. des namiddags te 5 uren en volgenden dag van MeubelenHuisraad en Inboedel, bestaande in verschillende kastenstrektafel met 6 bladen ronde en andere tafels, stoeleu bedden, ;nvloerkleedenkarpetten por- lardewerk koper-, tin- en ijzer- lid Zilveren Juweelen, e ÏLaarieenHotlines, es en Schoenen, ilann- gareileene partij nieuwe ornuizen enz. Te bezichtigen e.k., van 10 tot 3 uren, en op ren VERKOOPING op de Ge it van Afbraak en andere Rampen. Den 11 is bet engelsche schip Louisevan Methil met kolen naar Rotterdam, op de Westbaar gestrand en wrak geworden. 5 Man en de loods zijn door de red dingboot Maassluis en de sleepboot Bato gered, een man is verdronken. Den 12 zijn op den Oosterspoorweg tusschen Baarn en Hilversum van een trein een goederenwagen en een wageD 3«. klasse gedeeltelijk ontspoordwaardoor eenjge passagiers lichte kwetsuren bekwamen en van den machinist, die onder de locomotief geraakte een been verbrijzeld werd. Den 14 is te Amsterdam eene dienstbode door hevige verbranding omgekomenten gevolge van het aanmaken van een kookfornuis met, peterolie. Door de groote vlam ge raakten hare kleederen in brand, terwijl er zich niemand in de keuken bevond om haar te hulp te komen. Den 16 is te Amsterdam aan den Oosterspoorweg een werkman onder een locomotief geraaktmet bet ongelukkig gevolg, dat beide armen en een been zijn afgereden en bij, in het'gasthuis overgebracht, is overleden. Misdrijven. Den 14 is een conducteur van de Rijnspoor wegmaatschappij bij zijne aankomst te Amsterdam in hechtenis genomen op 'verdenking van diefstal uit een kistje in een der goederenwagens. Hij opende dat kistje met zijne ge- nommerde kaartjestangmaar had ditmaal bij het sluiten van het kistje zijne tang er in laten liggen. Den 15,'s morgens, is op den spoorweg, bij de Kleverlaan, onder Bloemendaal, het lijk gevonden van den gemeente veldwachter v d. Lijken, die den vongen avond met een nachtwacht op surveillance uitgegaan en door dezen te 2^ uur verlaten was. Hij had 2 sneden door het hoofd, de één van het rechter oog naar den linker mondhoek, de neus en de lip klovendede ander eene wijd gapende wondevan de linkerzijde der wervelkolom tot onder de kin, 26 duimen lang en zoo diep, dat het verlengde ruggemerg tusschen den eersten en tweeden wervel doorsneden was. Nabij bet lyk zijn een zak met wortelen en een zak met kuikens gevonden. De verslagene was een oppassend en ijverig man en laat eene weduwe en 3 kinderen achter. Rechtszaken. Het gerechtshof te s Gravenhage lieett den 14 H. de J bijgenaamd Jan Kastanjewegens het met messteken dooden van zijne gewezen bijzit op 15 Maart te Rotterdam, onder aanneming van verzachtende omstandigheden veroordeeld tot, 15 jaren tuchthuisstraf. De H. Raad heeft den 18 liet cassatieberoep verworpen van den gebroeders Nieuwenhuisdoor het hof te Arnhem tót tuchthuisstraf veroordeeld wegens diefstal en doodslag van een veldwachter te Genemuiden. Or de internationale tentoonstelling van honden, door de Nederlandscbe Jachtvereeniging Nimrod op het bui tengoed Ben Heuvel te Rotterdam gehouden, zijn met minder dan 413 stuks uit alle oorden van ons land en ook uit, Belgie, Erankrijk en Duitsehland ingezonden. KoLONiëN. Java. De veepest heerseht nog steeds m sterke mate. Bij den heer v. Polanen Petel te Soekaboemi is de «-souche veestapelgroot 1100 stuksafgemaakt. Bij den heer Kleine op Tanahabang zijn 75 melkkoeien en kal veren afgemaakt. wttt Atchin. Den 1 Juli zijn de operatien tegen de XX VJ Moekim van 4 verschillende kanten met eene macht van 3000 man begonnen, met het doel om de voorname sterkten: de missisits Malajoe en Boëng in het zuidelijk en Lambaroe en Toengkoep in het noordelijk gedeelte, te vermeesteren. Dien da" werden Malajoeden 2 werden Boeng en Lam baroe en" den 3 werd Toengkoep genomen. De tegenstand was in de eerste dagen hevig en het terrein zeer moei ijk Later werd weinig van den vijand gezien Imam Longbattah (die gewond was) vluchtte met eeu deel der bevolking en hoofden "Vele kanonnen werden vernageld en vuurwapenen buitgemaakt. Tevens werden groote massa's levensmiddelen en ammunitie en 3 wapensmederijen vermeld. Het totale verlies aan onze zijde beliep 17 gesneuvelden en 66 gewonde mindere militairen en 4 gewonde officieren Overleden deu 17, te Brussel, mr. N. P. J. kien, oud burgemeester van Utrecht en oud lid der 2«. Kamer. Sta ais-Loterij. Trekking der 5e. klasse, H week. No. 1360 15000 No. 1498, 3980, 6062. 6330, 7029, 9660, 9808.10237, 12326. 13938, 15520, 17690 en 20842 1000. Bij de 3 lezing van het toltarief den 11 heeft de tusschen de belanghebbenden bij den landbouw en die bij de ijzer industrie gesloten overeenkomst, om de besluiten der 2e lezing bij de 3e zoodanig te wijzigendat beider belangen gebaat werdentot belangrijke besluiten geleid. De verhooging der invoerrechten op verschillende grove ijzerwaren werd aangenomen met 178 tegen 160 st.: de verdubbeling van het invoerrecht op rogge met 186 tegen 160 st. Een voorstel om vlas en andere plantaardige grondstoffen voor de spinne rijen, behalve katoen, bij de 2C lezing vrijgesteld, te belasten werd met 153 tegen 152 st. aangenomen: zij werden belast met 1 mark per 100 k.g. Verworpen werd een voorstel van den afgevaardigde Reichenspergerom de invoerrechten op garens in bet belang der industrie van Rijnland en West- falen 20% lager te stellen dan bij de 2« lezing besloten was. Den 12 werd de derde lezing ten einde gebracht en de geheele tclwet aangenomen met 217 tegen 117 st. met bepaling, dat de rechten op granen 1 Januari, die op vlas 1 Juli 1880 in werking zouden komen. Twee leden onthielden zich en één was afwezig. Von Bismarck las daarop het Keizerlijk besluit tot sluiting der zitting voor. Pruisen. De minister van openbare werken Maybach is benoemd tot chef van het bestuur over de Rijksspoorwegen en de president der Rijkskanselarij Hofmonn tot minister van handel en nijverheid. Aan de ministers Falk en Frie- denthal is het gevraagde ontslag verleend onder behoud van hun titel en rang. In hunne plaats zijn benoemd tot minister van eeredienst de opperpresident van Silezië von Puttknmmer en t.ot minister van landbouw, domeinen en bosscben de heer Luzius. Bij de verkiezing van een lid voor den Rijksdag te Bres- lau kwameu van 27723 kiezers slechts 14043 op. Herstem- min" moet plaats hebben tusschen den raad van justitie Le- onhard en den socialist Hasenclever, die zelf was overgeko men om zijne verkiezing zooveel mogelijk te bevorderen. Eerstgenoemde bekwam 5674 en laatstgenoemde 5404 st., ter wijl 2933 st. waren uitgebracht op den hoofdredacteur van een der te Breslau verschijnende dagbladen Hafer. Den 18 geschiedt de herstemming. Saksen. De reorganisatie der stiften Merseborg, Naum- burg en Zeit.z in Saksen, waarover herhaaldelijk in den Prmsischen Landdag wetsontwerpen zijn ingediend zonder dat de vertegenwoordigers hun goedkeuring wilden verleenen, is nu bij koninklijk besluit geregeld. Die regeling komt in hoofdzaak hierop neder. Dewijl de beide stiften Naum- burg en Zeitz elk slechts op twee oogen stonden en bij eventueel uitsterven der prebendarissende fondsen dier stif ten aan de schatkist vervielen, heeft de Koning-Keizer het raadzaam geoordeeld voor elk stift een lid te benoemen. Op die wijze wenscht de Koning te voorkomen, dat de fondsen dier stiften worden onttrokken aan hunne bestemming. Tevens is een regeling gemaakt ten aanzien van de gel delijke voordeelen aan een prebende te verbinden namelyk 2000, 2500 en 3000 m. Verder is bepaalddat de gelden welke de goederen en fondsen der drie stiften opleveren, na aftrek der toegekende prebenden en andere wettelijke uitgaven, zullen worden be steed ten behoeve van eeredienst en onderwijs, in de eerste plaats bienen de grenzen der bedoelde stiftenhetgeen dan nog overblijft, zal tot bevordering dierzelfde belangen, maar op^ ruimer gebied worden gebezigd naar de bepalingen later te dien aanzien door den Koning uit te vaardigen. Deze besluiten zijn genomen op grond van het koninklijk praerogatief en in afwachting van een latere wettelijke rege ling van het zoolang hangende vraagstuk. De inkomsten en uitgaven van den Staat over 1 April PS7S 1 April 1879 leverden een tekort van 6,257,821 mark - de gewone uitgaven bleven 6,995,471 m. beneden de ramin'e hoofdzakelijk door lagere prijzen van de legerbehoef- ten en de inkomsten 13,253,293 m. daar beneden. De rech ten en verteringsbelastingen brachten 14,792,228 mark min der op; het post- en telegraafwezen 1,568,509 m. en de Rijks spoorwegen 471,896 m. minder. Den Bondsraad is een ontwerp ter behandeling aangeboden tot verandering van eenige artikelen der grondwet. Die ver anderingen betreffen: het houden van tweejarige in plaats van iaarliiksche zittingen van den Rijksdag, het opmaken van tweejarige in plaats van jaarlijksche begrootmgen en min der dikwijls voorkomende verkiezingen. Rijksdag De meerderheid der financieele commissie, die het onlangs ingediende ontwerp tot inrichting van een ge bouw voor deu Rijksdag had onderzocht, stelde de aanne ming daarvan voor en de benoeming van 7 leden, die met vertegenwoordigers van den bondsraad bet bouwplan zouden herzien: in strijd daarmede werd den 10 op voorstel van den heer Reichensperger besloten den Rijkskanselier te verzieken, een ander terrein in overweging te nemen en wel het reeds vroeger ter sprake gekomen Kleine Koningspleinniettegen staande gewezen was op het ongeschikte van dit terrein en het gevaardat het geheele bouwplan op niets zou uitloo- Den werd de zaak weder uitgesteld, en niettegenstaande de verzekering van den heer von Forckenbeck (le. burgemeester van Berlijn) dat het gemeentebestuur van Berlijn aan het door de regeering voorgestelde bouwplan geene hinderpalen in den weg zou leggen. Reichensperger sprak alleen voor ziin voorstelhet regeeringsplan was volgens hem t.e^ duur énvorderde kalme overweging, niet aldoening even voor het sluiten van het zittingjaar. Het centrum, de meeste eon- ervatieven en eenige leden der Fortscbrittspartij verklaarden leh tegen, de nationaai-liberalen en eenige conservatieven vór het regeeringsplan. 14f 26 a 16 86 r Varke„ Geiten ets. per Edam 24 Juli. Aangevoerd 182 st. Boter 1,20 a 1,30, Kip- 23 Juli. Kleine kaas 32,50, aangevoerd 50 st wegende 14417 k. Karweizaad A 17,50 18, bl. Maanzaad AIO 50 a 11 per 50 P., Mosterdzaad 18 a 18,50 p. mud. Haarlem 21 Juli. Aangevoerd Witte Tarwe/9,80 a 11, Rogge A 6 a 6,20, Gerst f 6,15Haver A 4 a 4,25, Duiven- boonen f 7. Tot burgemeester van Brussel is benoemd de schepen van der Straeten. öe clerical© bladen hebben niet uitzondering van liet Journal de Bruxelles de nieuwe wet op het lager onderwijs opgenomen, omgeven door een rouwrand. Op nieuw is aan den gevel der kerk Saint Jean Nicolas een aanplakbiljet gevondenwaarin de Koning met den dood bedreigd wordt. De onlangs ingediende belastingvoorstellen zijn den 16 in behandeling genomen. De vorige minister-president, Malou na u bijna de geheele zitting in ter bestrijding dier voor stellen Hij wenschte verdaging tot de volgende zitting omdat aan de Kamer de noodige tijd ontbroken had, om zich van die maatregelen behoorlijk rekenschap te geven. Hij verlaadde ten minste uitstel van de artikelen betreffende de tabak T omdat de voorgestelde belasting den invoer van vreemde tabak ten nadeele der inlandsche begunstigen zou. Eene hooge tabaksbelasting was wenschelijk, mits ingevoerd na het sluiten eener overeenkomst met Nederland en 1 rank- nik Het verwijt der liberalen, dat zijn ministerie de oor zaak was van het tekortbestreed bijdie ongunstige toe stand moest uitsluitend worden toegeschreven aan de alge- meene crisis van handel en nijverheid. Het, tekort over 1880 door de regeering op 12 miljoen geraamd, zou niet meer 'dan 800,000 fres. bedragen, indien men ten minste on- middeliik overging tot conversie der 4%°/° schuld en de herzie ning der spoorwegtarieven de eenige maatregelen welke hij kon goedkeuren. Hij betuigde ook zijn leedwezen dat het aanlal kiezers door die belastingen met zou vermeerderen, Clément Duvernois, een der laatste ministers van het 2«. Kei zerrijk in 1869 en 1870 door de republikeinen als een sie raad hunner partij beschouwd, is even 40 jaren oud overleden. In Aug 1870, toen d<e Duitschers op Parijs begonnen aan- te rukken wist hij door flinke en verstandige maatregelen de stad van leeftocht te voorzien waardoor de Parijzenaars later het beleg zoolang konden doorstaan. Len veroordeeling wegens medeplichtigheid aan knoeierijen der bauque territo riale had hem reeds sinds lang maatschappelijk vernietigd. De oorzaak van zijn ondergang wordt toegeschreven aan het feit. dat hij als afgevaardigde en journalist zich indertijd rechtstreeks door Napoleon lil had laten gebruiken. Repu- blikeinsche bladen spreken thans nog met oprechte deernis over zijn vroegtijdig sterven. Den 10 werd te Parijs een door 4000 personen bijge woonde volksvergadering gehouden om te protesteeren tegen het, vervangen vau geestelijken als onderwijzers in de lagere stads-scholen door wereldlijke personen. De bekende graat de Mm betoogde daariu, dat het niet aanging, goed room- sohe belastingschuldigen te doen betalen voor scholenwaar heen zij met een goed geweten hunne kinderen met konden zenden. Thans gaven op 215 van de 415 scholen leden van congregatiën aan 40000 van de 93000 schoolkinderen on derwijs en door vermindering van bezoldiging trachtte men deze geestelijken voor wereldlijke te doen plaats maken. Den 14 gaf Oambetta in het paleis Bourbon eene soiree, die allerluisternjkst was. Voor het concert waren o.a. al de kweekelingen van bet conservatoire uitgenoodigd. De voor naamste zangers en zangeressen van de groote opera zongen. Er was voor het feest een ballet vervaardigddat den toe schouwer verplaatste in den tijd van bet directoire. De zalen waren schitterend versierd en gevuld met de zeldzaam ste planten en bloemen. De tuin spande de kroon met hare bosschages de met eleetriscb licht verlichte fonteinenhet weelderig buffet en de rijk versierde kiosken, de ééne ge drapeerd met blauwe zijde afgezet met zilver, en de andere met rood satijn met gouden banden. Het muziekcorps van de garde républicaine speelde van tijd tot tijd in den tuin. Er waren tusschen 4000 a 5000 uitnoodigingen verzonden. Te 9 uren nam Oambetta plaats in de groote zaal Lodeieijk XV om de gasten te ontvangen. Te 10 uren kwam de Pre sident der republiek, vergezeld van den chef van zijn mi litair huis zoodra hij in de zaal kwamwerd de Marseil laise gespeeld. De gastheer ging spoedig met hem naar de concertzaal. Dames ontbrakendoor- dat Oambetta onge huwd isrijke toiletten werden dus gemist. Er waren ech ter tal van officierenwier uniformen veel glans verspreid den door bet gouddaaronder waren verscheidenedie tot dusver de republiek den rug hadden toegekeerd. Alle ge zanten waren tegenwoordig. Den 17 beeft de ministerraad naar aanleiding eener te Lyon voorgevallen Bonapartistisehe bewegingwaaraan door officie- eieren en onder-officieren van het leger was deel genomen besloten den kolonel Leperchechef van den staf aldaar, op non-activiteit te stellen. Al de overigen zullen naar andere corpsen worden overgeplaatst, na eene gevangenzetting van 14 dagen. De minister van binnenl. zaken heeft de afzetting van alle beambten gelast, die de lijkplechtigheid te Chisle- hurst bijwoonden. Senaat. Den 11 had eene opgewonden beraadslaging plaats over de vraagwanneer de commissie voor bet wets ontwerp Ferry zou worden verkozen. De rechterzijde wilde uitstel om de afwezigheid der meeste Bonapartisten wegens de begrafenis van den prinsde linkerzijde was daartegen. Met zitten en opstaan werd uitgemaakt dat de stemming den 15 zou plaats hebben. De gematigde republikeinen deden de schaal overslaan. Den 15 werd die commissie benoemd, te weten 5 tegen- en 4 voorstanders. Yan de uitgebrachte stemmen waren er 136 tegen en 123 vóór bet ontwerp; 30 leden waren af wezig en 6 bleven buiten stemming. Een der leden van de commissie is Jules Simondie zich tegen het ontwerp verklaarde: ook is Buffel lid der commissie geworden. Jules Simon is later tot president der commissie benoemd. In de afdeelingen van den Senaat heeft de heer Wadding- ton bij de ondersteuning van het ontwerp-Ferryontkend, dat de vrjjbeid der hoofden van huisgezinnen ten opzichte van het onderwijs bedreigd wordt. De regeering wil slechts een vereeniging treffen, welke zich steeds vijandig tegen haar toonde, wier onderwijs in lijnrechten strijd is met de heden- daagsehe begrippenen waardoor de fransche maatschappij in twee vijandelijke kampen zou kunnen verdeeld worden. Het doel van bet ontwerp is, om dit onderwijs te verbieden. Den 17 heeft de beer Numa Baragnon van de rechterzijde vergunning gevraagd om eene interpellatie te richten tot den minister van justitie over de benoeming der nieuwe leden van den Raad van State. Kamer van Afgevaardigden. Den 13 werd behandeld het reeds door den Senaat goedgekeurde wetsontwerp op den Raad van State. De heer Talandier ondersteunde bet tegenvoorstel tot afschaffing van den Raad van State, als naar zijn gevoelen nutteloos en den gang van zaken slechts belemmerende. Hij verweet aan de tegenwoordige regeering, dat zij eene te sterke heerschappij wil oefenen. Decentrali satie is noodzakelijk en daarom moest dit collegiedat eene ware dwingelandij uitoefendeter zijde gesteld worden. De 6 eerste artikelen werden goedgekeurdna verwerping van het tegenvoorstel. Over art. 7 waren de commissie en de regeering het niet eens. Eerstgenoemde wenschtedat de Raad van State zijne functiën staakte zoodra het tegenwoordig ontwerp was af gekondigd; laatstgenoemde wilde de leden, die door de Nationale Vergadering benoemd zijnin hunne betrekking handhaven. Na een vrij levendige beraadslaging, waarin vooral op eene hervorming van den Raad van State werd aangedron gen, is art. 7 volgens de lezing der commissie met 262 tegen 132 st. verworpen, en ten slotte het geheele ontwerp aan genomen in denzelfden geest als het door den Senaat was goedgekeurd. Krachtens deze wet zijn den 14 20 nieuwe leden be noemd in de plaats van even zoovele wier tijd was afgeloopen. 4 Aftredende leden zijn herbenoemd, wegens hunne ken nis en ondervinding als rechtsgeleerden, evenals drie kort geleden onder republikeinsche ministers benoemd. De ove rigen werden door republikeinen vervangen. Hij bestaat nu uit 32 min of meer besliste republikeinen en 8 reactionairen, waarvan 3 zich nooit met de politiek inlaten. Den 14 werd geen zitting gehouden ter eere van de gedachtenis van de inneming der Bastille in 1789. De rechterzijde protesteerde tegen het daartoe gedane voorstel. Den 15 is met 310 tegen 132 stemmen art. 5 van de zoogenaamde waar borg wet.naar de redactie der commissie, aangenomenzoodat de voorzitters der Kamers het recht behouden, om rechtstreeks troepen te ontbieden in geval van wanordelijkheden. De heer Lepere had de aanneming voorgesteld van art. 5, zooals het door den Senaat was vast gesteld en waarbij dat recht den presidenten was ontnomen, onder bepaling dat de tusschenkomst van den minister van oorlog moest worden ingeroepen. Bij de beraadslaging der wet op de middelen is met 387 tegen 99 stemmen een amendement aangenomen, om de opcenten der patenten ten bedrage van 43 centimes te verminderen met 25 in plaats van met 13, zooals de commissie, of met 18, zooals de minister wilde. De commissie bestreed het, omdat bij aanneming niets meer zou kunneu komen van de ontheffing van het papier en de stearine. De minister, niet gesteld op laatstgenoemde verandering en bemerkendedat de meer derheid daarop evenmin gesteld was, vereenigde zich met het amendement. De wet werd aangenomen na verwerping van verscheidene amendementen, waarvan één van den heer Haentjens tot conversie der 5schuld en aanwending der opbrengst tot vermindering der rechten op tabak en wijn en der grondbelasting. den OUDORPERPOLDER kan n bij den molenmaker B. BRINK- vóór den 1 Augustas 1879, op s aanwijzing zal plaats hebben. Wordt gevraagd laanstraat 628. welvarendste polders van Noord- rissante HEBBEBG alwaarin sinds jaren verga- partijen worden gehouden. De waaronder begrepen tafelgoed en iening van 300 personen enz., begrepen. De helft der koop- ren 4) als eerste hypotheek istigd blijven Te bevragen met persoon bij F. H. LELS te Alk- tTUIN Pz. te Wormerveer. SER, Limmerhoekzijn te •an eene af Maandag a. sbij D. TECKER. den bevelen zich beleefdelijk aan n de voor den nieuwen cursus iwerken, Schrijf- en ften. prijs. ite bevragen bij den eigenaar 11 fUY/lli. meer te zeggen over de □g van Levertraan bij borstkwa- bleekzucht enz. Het is alleen aak van de gewone Levertraan, algemeen gebruik in den weg mijn streven geweest, de fijnste ïandel te breDgendie een goe- ar ik de versche traan aanstonds i tap en luchtdicht laat sluiten, lfs in de beste apotheken, moet g worden wanneer zij langza- maanden lang van een vat ge- sschen vau 30, 50 en 90 ets. Het is van algemeene bekend- heid dat ijzer een onmisbaar bloed is. Waar het in te geringe len iszijn kwaadsappigheid ;iekten de natuurlijke gevolgen, de ijzer praeparaten is deze op- levertraan de geschiktste. Een *ram ijzer in een licht verteer- con kost 50 cents, e apotheken en bekende depots BORNte Emmerik. D in Alkmaar. cents, «I Uil lot XV. V AH UlXjOIiVJU -L. Bij deze betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling, den 13 dezer ondervonden. Haarlem, G \ERHEY. 20 Juli 1879. C.M, VERHEY—Hengsman. Slijters buiten Alkmaar aanzienlijk rabat. Franco op de plaats of voor den wal tegen civiele prijzen.

Alkmaarsche Courant | 1879 | | pagina 5