Café „de Arm Muziek en i Muziek en D F. ZI <ks s f CONCORDI Concert ~Wed. K. W. Ba Muziek voor den Lokaal, Ons Gene Muziek in rte Zaal en g voor den Dans, Muziek voor den Café „Wapenvan Br Lokaal, Ons Gei Schroefstoore ;Gebrs. ZUB ;M A i ii> r.l lii iiiuiiiii^ i\unVillis 12 uur. Eutrcc 25 Cts. A. L. kWITZAB. van Ver verschil Café „h et He RANCIER. HOFLEVE- VERDRONKENOOR bericht aan hare geëerde begnnsti rende de kermis hare zaak des avoi gesloten zal z|jn. R. H C. K. en gelegenheid tot gebruik van V Rusland. Van af Maandag 25 Augui den laatsten dag der ALKMAARSCHE afgilte van goedkoope R één «lag- ge van Aieuwediep en tussci tot Alkmau le kajuit 50 ets, 2« ka^.. van IMimierende en tusschengelegen tot Alknmar le kajuit 50 2« kajuit 25 ets Biljetten vootent te A?ct gelcllg met 's nachts te 2 yjzerkooper. alkmaar. Turkse. BnrickeinSaml. ^oHtenrfik-Slwngarye. ■talie. Egypte. Iwcestlgtfe stalen. S®er«s. Blaïll. Kuid-Ari'lea. door bovengenoemd geselschap. met medewerking van den heer FRO le Solo-Cornettist van het Park-Orkes op Woensdag, den 39 Ahj in de zaal van den heer SWITZA te 7 i uren. Op de bovenzaal van R. HOU Eriesche brugzalbij gelegenhe Zaterdag, 30 Aug., des avonds te 8 dag, 31 Aug., gelegenheid zi sen. Voor een flink orkest zal z dragen. Verzoeke een ieders gunst en Zondag 24 en Donderdag 28 Gedurende de vier laatste dagen IFonderdag 38, Vrijdag dag 30 en Zondag 31 op de BOVENZAAL, gelegenheid t SCHAPENSTEEG. Gedurende de kermisdagen stee in ruime en nette kamers, tot he allerlei VERVERSCHINGEN. Al hirfstukgebraden vlee worst, geliakken bot, g< Sing, haring in 't zuur, zuren, eieren, paling, wi kttcde wijnenbieren en ken en voor de spelbezoekers zee A 60 cents per flesch. Mij in de voortdurende gunst v; genooten aanbevelende heb ik de UEd. Dienstw Bi. ClRA in 't Café „bet Hert De ondergeteekende bericht aan buitenlieden, dat hij gedurende de staanden Woensdag, Donderdag Zondag lluziek voor den geëngageerdonder directie van d muziekant der K. N. Marine, SCh pogen zijn cliënten een prompte diening te verzekeren. Alkmaar, 20 Aug 1879. Gedurende de Kermisd door de familie ZWART op Vi dag 30 en Zondag 31 Augustus, A. I Zondag 31 Augustus bericht aan de geachte stadgenoo dat hij dit jaar met zijne V ingericht tot het ontvangen van 1 is geplaatst op de Steenenbrug. jaren hoopt hij ook nu met het 1 lVafelen door Alkmaar's ing begunstigd. troonrede, waarin verklaard wordt, dat de betrekkingen met het buitenland van vriendschappelijken aard zijn. De re geering heeft van haren invloed gebruik gemaakt tot hand having der verplichtingen, welke uit de traetaten voortsprui ten, ter bevestiging en handhaving van den algemeenen vrede. De schikkingenbij het Berlijnsche verdrag gemaaktzijn trouw nagekomen. Met de afbakening der nieuwe grenzen is men bijna gereed. Ofschoon de rampen des oorlogs Turkije in het toepassen der hervormingen hebben belemmerd, heeft de regeering het Turkscke gouvernement gewezen op het belang van nakoming der in dit opzicht aangegane verbin tenissen. Tusschen .Frankrijk en Engeland bestaat volkomen over eenstemming over de vestiging van een nieuwen regeerings- vorm in Egypte. Over Griekenland werd geen woord gezegd. De heer Gladstone heeft in eene redevoering op eene li berale meeting te Chester de buitenlandsehe politiek der re geering aangevallen. Door hare aan Rusland vijandige hou ding in de oostersche kwestiehad zij de plannen van dat rijk juist in de hand gewerkt: zy had het machtiger dan ooit gemaakt en in staat gesteld eene stelling in het oosten te verkrijgenwelke reeds lang door Engeland zelf was ge zocht. Den zoeloe-oorlog noemde hij wreedkinderachtig en onnoodigen hij stak den draak met de bezetting van Cypruswaarvan het bezetten een beteugeling van de eerzucht van Rusland heette. Over de ontbinding van het Lagerhuis sprekende, verklaarde hij niet te weten, wat hij Wenscken moest. Hoe langer zij uitgesteld werd, des te meer zou het blijkenhoezeer deze regeering de geldmiddelen in de war stuurt. Daarom geloofde hij, dat de ministers ook niet recht wistenwat zij doen zoudenspoedig ontbinden of zoolang mogelijk de zaak rekken. Maar dit meende hij zekerdat achtten de liberalen spoedige ontbinding noodigzij de te genpartij daartoe konden dwingen door overal candidaten te stellen meetings te houden in één woord te handelen alsof de ontbinding spoedig zou plaats vinden. De regeering zou daartegen niet bestand zijn. Deze rede zal waarschijn lijk spoedig een of ander antwoord van een der ministers uitlokkenalthans de minister van binnenl. zakende heer Cross, zeide den 20 aan een diner eener landbouw-maatschap- pij te Bootledat hij daarvan alleen teruggehouden werd door de gebruiken der maatschappij die hem geene politieke redevoeringen vergunden. De heer Dilke heeft in eene tot zijue kiezers uitgesproken rede de buitenlandsehe politiek der regeering niet minder scherp afgekeurd. Wat de werkzaamheid van het parlement in het afgeloopen zittingjaar betrot, merkte hij aan, dat bijna alle wetgevende arbeid door de regeering ter wille der militaire wetgeving op zijde was geschoven en hierin was zij naar zijne meening terechtopgehouden en tegengewerkt, omdat zij de lijfstraf bij het leger niet wilde afschaffen. Aan kapitein Caret/ die prins Napoleon vergezelde toen hij gedood werd zal bij zijne aankomst als gevangene aan boord van een oorlogschip te Plymouth een adres worden aangebodendoor honderden zeelieden en burgers van die plaats onderteekend, van den volgenden inhoud. „Wij, de mannen van Plymouthu verwelkomend bij uw terugkeer in het vaderlandwéhsrken ons volkomen vertrouwen uit te drukken in uw moed als Britsch officier en in uw eer als gentlemanen wij betuigen u onze hartelijke deelneming bij de pijnlijke omstandigheden waarin gij u bevindt." Het vonnis van den krijgsraadwaarhij hij uit de krijgs dienst ontslagen was, is volgens de Times vernietigd; met be houd van zijnen rang zal hij in vrijheid gesteld worden. De regeering wil het chineesche gewest Kuldsja, dat langzamerhand ingelijfd was, en waarover zij met de chinee sche regeering sedert geruimen tijd in onaangename verhou ding stond aan China afstaan voor de geboden som van 5 miljoen roebel^; 4 miljoen zullen strekken als schadever goeding aan kooplieden en andere ingezetenen van dat ge west en 1 miljoen ter goedmaking van de onkosten der regeering, die indertijd dit gewest, toen China r.etaan zijn lot overliet, als voorzorgsmaatregel door troepen, deed be- zettenter voorkoming dat russisehe handelaars geplunderd werden. De turkomannen trekken bij het naderen der russisehe troe pen terug in de richting van Merv en van de noordelijke woes tijn en hadden duizenden schapen naar Kkiva gezonden om daarvoor koren in. te ruilen tegen den aanstaanden veldtocht. Er was nog niet gevochten. Te Petersburg zijn 2 bekende advocaten in hechtenis ge nomen, verdacht van medeplichtigheid met de nihilisten. De eene, Bardofshy genaamd is beschuldigd van geld aan de revolutionaire partij te hebben gezonden, 1000 roebels na ontvangst van een dreigenden brief en 300 roebels aan Min hgdie op generaal Drenteln schoot. Verscheidene lioog- en laaggeplaatste policie-ambtenaren zijn berispt en gestraft wegens plichtverzuim. De Agence Rasse bevat een zeer vleiend artikel voor Zwe den. Daarin wordt gewezen op de voortdurende bewijzen van Zweden's sympathie jegens Rusland en laat zij doorsche meren, dat spoedig een officieel bewijs van vriendschappelijke gezindheid zal volgen. Dit zou bestaan in een bezoek van den grootvorst-opvolger aan Koning Oscar. Werkelijk is die grootvorst den 21 naar Zweden en Denemarken vertrokken. De krijgsraad te Odessa beeft uitspraak gedaan in het staat kundig proces tegen de heschuldigdenPuc/iafiaro/, Lisogab, Da- ndenko, Wittenberg en Ligowenko. Deze zijn veroordeeld tot de straf des doods door verworging: de jonge dochter Gu- kowskaja tot verbanning naar Siberië en de overige 22 be schuldigden tot dwangarbeid van 10 jaren. De berichtgever der Times te Konstantinopel meldt den 12, dat er teekenen van berouw waren bij den Sultan over het wegzenden van Khaireddin-pctcha en het liberale ministerie en dat het niet onmogelijk zou zijn, dat hij op nieuw zijne toevlucht nam tot het tien dagen vroeger verworpen pro gramma. Herhaaldelijk had hij bijeenkomsten gehad met Khaireddin-pacha en misschien hadden deze liern "doen zien, dat de voorgestelde proefneming minder gevaarlijk was, dan' hij zich verbeeld had en dat zij de eenig mogelijke uitweg uit de bestaande moeilijkheden was. Mocht de Sultan hier van overtuigd wordendan zou wel een middel gevonden worden ter wegneming van de bedenkingen door de ulema's ingebracht. Ook de berichtgever der Kölnische Zeitung ge looft, dat er weder veranderingen in liberalen en hervormen- den geest te verwachten ziju. Volgens hem is de toestand te Konstantinopel zeer treurig. De Sultan zou in rustiger tijden een goed en edel Vorst kunnen zijn doch is niet opgewassen tegen de tegenwoordige moeilijkheden. Hij is altijd vol vrees voor samenzweerdersziet overal samenspan ningen, gaat slechts eens per week uit naar de naaste moskee en vertrouwt niemanddan de hoogere ambtenaren van het paleis, die hem onophoudelijk bestelen, over zijne bizondere kas beschikken en gedurig wissels trekken op de verschillende staatskassen. Die bijgeloovigeonwetende wezens bemoeien zich ook met politiek en verijdelen eiken beteren raad aan den Sultan gegeven. Onder die lieden wordt een toekomstige heilige oorlog en de bestraffing, die het ongeloovige Europa zal ondergaan zelfs druk besproken en daardoor wordt het verklaarbaar, dat de Sultan onder den invloed dier omgeving een bizonderen afkeer heeft van Karatheodory-pachaomdat hij de overeenkomst van Novi- Bazar sloot en zich zoo hardnekkig verzet tegen eene vreed zame regeling der grieksche grenskwestie. Onder de hoogere staats-ambtenaren heerschen omkooping en zedeloosheid, onder de lagere knevelarij en bedrogonder heiden onbekwaam heid en slordigheid onder de lagere ambtenaren en officie ren heerscht bovendien zeer veel ellende en gebrek. Er zijn koloneisin wier woning sedert maanden geen vleescli ge geten is wier kinderen niet schoolgaanomdat zij geene schoenen hebben en wier deuren onophoudelijk belegerd worden door bakkerskruideniers en andere sehuldeisehers, In de grootste hospitalen is gebrek aan de noodigste genees middelen: er is geen geld, is het antwoord, dat voortdurend j aan de geneesheeren wordt gegeven. In de provinciën is het nog erger dan in de hoofdstad. De soldaten gaan in lompen en verkoopen hunne wapenen voor voedsel. Het volk ver keert in het algemeen in een toestand van wanhoophet is vertoornd op den Sultan en wil hem onttroonen, om den ex- Sultan Mouraddie door de geneesheeren voor gezond naar lichaam en geest is verklaarddook geheel verslaafd schijnt te zijn aan sterken drank weder op den troon te plaatsen. Een aanzienlijk geestelijke zou gezegd hebben, waartoe zou een modderend ministerie dienen Er moet eene beslissing komenof Midhat-pacha en met hem eene krachtige poging tot hervorming of Mahmoud-Nedim-pacha en met hem geheele overgave aan russisehe leiding. Zoo men nog langer wacht zal het tot eene uitbarsting komen. De Porte heeft tot commissarissen voor de turkseh•grieksche grensregeling benoemd Savfet-pacha (voorzitter), Savas-pacha en Ali-Saib-pachavan welke benoeming aan de gezanten te Konstantinopel kennis is gegeven. De onderhandelingen over die aangelegenheid zouden den 21 aanvangen. De ambassadeurs hebben aan de Porte eene nota overhan digd waarin zij haar 48 uren tijd geven voor de bepaling van den dagwaarop de conferentie voor de turksch-griek- sclie grensregeling zal bijeenkomen... De uitgave der Levant herald is voor 0 maanden geschorst. De bovengenoemde berichtgever der Times te Konstantinopel deelt verder mede, dat deSullan, die de Khedive van Egyple Lsmaïl-pac/ia heeft afgezet, zelf aan Frankrijk en Engeland voor hem vergunning heeft gevraagd om terug te keeren naar Egypte; Frankrijk en Engeland zouden kortaf daarop geantwoord heb ben, dat daaraan niet gedacht kon worden en het voorstel geen ernstige bespreking waard was. Na die mededeeling "ver volgt hij aldus „Men kan nog niet voorzienwelke on doordachte stap nu gedaan zal worden door den ex-Khedive en zijn beschermer, wiens eenige beginsel is dat met kop pigheid en aanhouden elk bezwaar overwonnen kan worden. Abdul-Hamidde tegenwoordige Sultan, die een zeer op geschroefd denkbeeld heeft van zijn eigen macht en een zeer veranderlijk onbeslist karakter lieett, die den invloed van zijne verantwoordelijke raadslieden steeds ontduikt door overhaaste veranderingen van besluit, heeft slechts twee denkbeelden welke hij vast kan houden hij is baug voor samenzwerin gen en hij wil Mahmoud Nedim terughebben." Men heeft slechts van iemand zonder zweem van bewijs, te zeggen „hij is een roode hij is een revolutionair en de Sultan doet, wat men verlangt, want, zoodra men invloed op hem oefenen wil, wordt een samenzwering ontdekt. On- middelijk laat de Sultan dan al de sloten van het Serail veranderen en hij beveeltdat niets als npillau» voor hem gekookt mag worden dat een oude trouwe negerin bereidt, iu wie hij alleen vertrouwen stelt voor liet gereedmaken van zijn voedselhij laat de koffie onder zijne oogen zetten en schenken. Onder zulke omstandigheden geeft hij toe aan den drang zjjner omgeving omtrent binnenl. zaken, en wanneer men over buitenl. zaken begint, maakt hij onmid dellijk toespeling op de wenschelijklieid om Mahmoud Nedim terug te roepen. De ex-Khedivegebruik makende van deze eigenaardigheden, is er in geslaagd, ziek bondgenooten te verwerven in het serail, die ijverig voor liern aan het werk zijn." Het voorkomen van verscheidene sporadische gevallen van cholera te Konstantinopel is door de regeering tegengesproken. Bij koninklijk besluit worden 8000 man van den tweeden ban onder de wapenen geroepen, tot bewaking van het grondgebied. De Koning heeft zynehet. -woste. uitgesteld. De afgetreden ministers von Glaser, von Chlameckij en de Pretis hebben het grootkruis der Leopoldsorde en graaf Mannsfeld de ijzeren Kroonorde der 1«. klasse ontvangen vrij van de gewone kosten. Door de Politische Correspondent wordt omtrent de nieuwe ministers geschreven, dat bn. Korb- W eidenheim, behoorende tot de liberale groep der groote grondbezitters in Boliemeher haaldelijk lid is geweest van het huis van afgevaardigden eu daar deel uitmaakte van het Imkercentrumdr. Prazak doorgaat voor het hoofd der moravisehe czeeliPn die reeds Baron Pino is benoemd tot stadhouder voor Opper-Oos- tenrijk baron de Pretis voor Triest en het oostenrijksche kustland en ridder von Widmun voor Tyrol. Den 10 is in het gedeelte van Szegedindat door den watersnood gespaard was gebleven, een hevige brand uit gebroken welke verscheidene huizen in de ascli gelegd en veel schade veroorzaakt heeft. De brand ontstond in een meubelmagazijn. De Italië deelt eenige bijzonderheden mede over de Staats loterij, waaruit blijkt, dat de schatkist daarvan jaarlijks 26 a 27 miljoen lire voordeel trekt. Te Rome is in elke wijk, in elke straat een zoogenaamd loterijkantoor, hier in den winkel van een schoenlapper, daar in dien van een melkverkooper enz. llegeeritig en parlement hebben herhaaldelijk hun weerzin te gen de loterij te kennen gegeven, doch de schatkist kan de opbrengst niet missen en het vinden van een equivalent door het invoeren van nieuwe of liet verkoogen van bestaande be lastingen is op dit oogenblik onmogelijk. Garibaldi heeft zijn verlangen uitgesprokennaar Caprera terug te keeren. Een door hein onder dagteekening van 12 uit Civila-Veccliia uitgevaardigd manifest luidt als volgt: Om Italië uit zoo groote lusteloosheid op te beurenmoet mm de waarheid stellen in de plaats van den leugen. De menscli heeft God, niet God den mensck gischapen. Ver spreidt uit mijnen naam eene circulaire aan alle vereenigin- gen, waarvan ik eere-voorzitter ben. Laten wij hopen, dat zij eene goede uitwerking zal doen. Dat wij' Cairoli met rust laten, maar de priesters met open vizier aanvallen. De Koning zal spoedig weder in het huwelijk treden en wel met de aartshertogin Maria Christina van Oostenrijk. De cfficiëele mededeeling aan de mogendheden en aan'de Cortes zal eerst plaats hebben na eene bijeenkomst van den Koning met zijne aanstaande gemalin in het begin van Sep tember op fransck grondgebied waarschijnlijk te Pau. Den 14 werd in tegenwoordigheid der gezanten, ministers, burgerlijke ambtenaren en geestelijkheid in de citadel te Cairo met groote plechtigheid de firman afgekondigd waarbij de Sultan Tewfik I als Onderkoning erkent eu hem toekent de rechten, bij vroegere firmans aan zijne voorgangers verleend. Na den ailoop hield de Onderkoning eene recep tie van ongeveer 3000 personen en des avonds bij de alge- meene vei lichting werd hij door de bevolking met groote geestdrift begroet. Het ministerie is afgetreden. De Khedive wordt voorzit ter van bet nieuwe ministeriedat verder samengesteld is als volgt: Zul Hear, justitie en binnenlandsche zakenMustapha- Fahnibuitenlandsehe zakenIlaidar, financiënOsman- ReJ'oorlog en marine; Mehemed-Alaraschiopenbare werken; Ali-Ibrahimopenbaar enderwijs. Volgens het bericht der afdeeling landbouw over Augustus is de gemiddelde stand van katoen 91°/., sedert I Juli 2% slechter: de stand der zornertarvve 82% tegen 75 in 1878. De uitgestrektheid grond, voor tarwebouw gebruikt, neemt in omvang toe. De oogst van tabak was 77% tegen 84% in 1878. De regeering heeft uit Europa berichten ontvangen, waaruit mag worden opgemaaktdat hare pogingen ter verkrijging eener nieuwe internationale beraadslaging over het vraagstuk van den dubbelen standaard zullen gelukken. Gedurende drie dagen heeft aan de kusten van den Atlan- tischen Oceaan een storm gewoed, welke groote schade heeft aangericht. De gele koorts te Memphis neemt af. Kolonel Fischer, buitengewoon gevolmachtigde der regee- ging van de Vereeuigde Staten om aan Peru tm GhiH de "Tusschenkónist dér regéering aan te bieden, kwam den 19 Juli te Callao aan: na te Lima zijne zending te hebben volbracht, vertrok hij naar Chili. Er schijnt op wapenstilstand te worden aangedrongen. "Volgens aan de Kölnische Zeitung uit Lima gezonden be richten is de binnenlandsche toestand als gevolg van den oorlog zeer slecht geworden. Handel en nijverheid zijn verlamd, het, papieren geld vermindert voortdurend in waarde en levensmiddelen worden steeds duurder. De minister van financiën had alle middelen om geld te krijgen uitgeput: zijn laatste besluit, waarbij van 15 Juli de betaling der uit en invoerrechten in zilver werd bevolen verwekte ontevre denheid en gemor, ondanks een ander besluit, waarbij elk u„um uci muiayjsene ezeeuen ene reeds aemiem eu gemor, ondanks een ander besluit, waarbij ell lang in den rijksraad zitting namen en den naam heeft van halfjaar het aanmunten van 1,200,000 soles zilver werd voor een gematigd en verzoeningsgezind staatsman datornjif Vnl. resrhrevprt TV Snlnpi-pr-nnmnur*»!^ j j 1 i O "UUI1U uei u au een gematigd en verzoeningsgezind staatsman dat graaf Pal- kenhayn behoort tot de streng conservatieve groep der groote grondbezitters in Opper-Oostenrijk. Het avondblad der Neue Freie Presse is den 14 in beslag genomen wegens een artikel tegen het nieuwe ministerie, waarin men het, volgende las FalkenhaynPrazakKorb- Weidenheim wij kunnen ons nauwelijks aan het denkbeeld gewennen dat aan mannen met zulk een onbeduidend ver leden werkelijk oostenrijksche minister-portefeuilles worden toevertrouwd en toch zijn het juist deze mannen, die op het coalitie-ministerie den stempel drukken. Noch toornnoch vijandschap, noch bekommering alleen het gevoel der diepste onbeschaamdheid kunnen wij bij de gedachte onder vinden dat de gewichtigste staatsbelangen in zulke handen worden gelegd. De jonge baron Korb heeft iu de engste kringen zijner kennis den naam van zijne goederen goed bestuurd te hebben en waarschijnlijk daarom wordt hij minister van koophandelgraaf Falkenhayn heeft een vlug schrift over onze financiën in de wereld gezonden, dat het oppervlakkigste dilletlantisme verried en met algemeene vro lijkheid begroet werd hij wordt minister van landbouw. En dat in eeu kabinet, dat zich alleen aan vraagstukken van materialen aard uitsluitend heet te zullen wijden en in een tijd, dat üuitschlands politiek met in- en uitvoerrechten en den handel in het algemeen ons op de bcdenkelijkste wijze be dreigtDr. Prazak, de aanlegger van alle schandalen, van alle aan het rijk vijandige adressen in den moravischen land dag moet het verzoenend element voorstellendat de czechen noopt, zich op het terrein der grondwet te begeven Waar lijk dit ministerie laat al onze beduchtheid verre achter zichhet vertegenwoordigt niet eene coalitie der partijen, maar der middelmatigheden uit alle partijen en niets ken schetst liet beter dan de omstandigheid dat' het in eenen tijd, waarin de kwestie van 's lands middelen alles beheerscht,' geen minister van financiën vermocht op te sporenmaar zich met een voorloopig benoemd „leider" van het departe ment tevreden moet stellen. De hongaarsche bladen verklaren dat zij tegenover het nieuwe ministerie volkomen onzijdig wenschen te blijven, zoolang de loop der zaken in Oostenrijk geen keer neemt welke bezorgdheid zou doen ontstaan omtrent het dualisme en zoo lam; het blijft binnen strikt grondwettige grenzen. De Pester Lloyd, zich op hetzelfde standpunt plaatsende, brengt evenals de oppositie bladen de aftreding van Andrassy in verband met de samenstelling van het nieuwe ministerie, het betreurendedat Hongarije in hem den besten waarborg voor zijne belangen en het dualisme verliest. Den 19 kwam de Keizer uit Iseliil te Weenen terug en werden des voormiddags de nieuw benoemde ministers Fal kenhayn, Korb-Weidenheim en Prazak door hem beüedisd. -nv o 1 ""-"ti wi iuvuui- geschreven. De Salpeter-compagnie had geweigerd den houders der certificaten den Juli coupon te betalen, omdat de uitvoer u,n salpeter thans stilstond en de regeering nog aanzien lijke voorschotten moest afdoen. Lima alleen leed daardoor eene vermindering van inkomsten van f 960,000. De nati onale leening slaagde ook nietde vermogende lieden op loffelijke uitzonderingen na hieven onverschilligofschoon de middenstand ziek offervaardig genoeg toonde. De mi nister had dan ook zijn ontslag gevraagd. Het, gezantschap te Parijs deelt omtrent den toestand dezer republiek het volgende aan de fransche dagbladen mede Volgens berichten uit Fort au Prince, loopende tot 24 Juli was president Boisrond-Canalna afstand te hebben °"edaan van zijne waardigheid, met, zijne vrouw en 2 ministers over dag t,e voet uit het presidentsgebouw naar de landingplaats gegaan en had zich aldaar ingescheept ten einde bet, land te verlaten. Eene menigte volks, militairen, de consuls enz. volgden hem, bewijzen gevende hunner hoogachting en toe genegenheid. Zijn vertrek gaf tot geene rustverstoring aan leiding. De twee vijandige partijen in de stad kwamen daarop afzonderlijk bijeen en legden daarbij eene zoodanige stemming aan den dagdat men voor een nieuw gevecht vreesde. De gematigden behielden echter gelukkig de overhand: er kwam toenadering en een uit beide partijen gekozen comité, tel lende 22 leden van den Senaat en de Kamer, onder leiding van de voorzitters dier collegiënwerd ter handhaving der orde benoemd. Het, heeft een manifest openbaar gemaakt waarin het als zijne taak op den voorgrond stelt: de rust té handhaven, tot vereenigingspunt te dienen voor de verschil lende plaatselijke comité's en eene herziening der staatsrege ling voor te bereiden. De nationale garde was mobiel ver klaard en gesteld onder den arroudissements-bevelhebber, een ijverig en vastberaden officier. Ketsicaijo zou boodschappers van minderen rang naar som mige engeische voorposten gezonden hebben met de verkla ring dat hij zich wel zou willen overgevenmaar voor het behoud van zijn leven vreesde. Hem zou verzekerd zijn dat zijn leven niet alleen geen gevaar zou loopenmaar 'dat hij ook goed behandeld zou worden. Men geloofde echter, dat die boodschappers spionnen waren, om de beweeingen der engelscheu na te gaan. Generaal Wolseley is den 3 te Rorkes Drift aangekomen. Ketsmyo vertoefde met eenige weinige aanhangers in eene kraal ten noorden van de Zwarte Umvolosi. Snelpersdruk van Herms. Coster en Zoon, stations de boot LOUl'ft.lN.U IjÜJlJ unjr; vrauiib ucucuch «/v met 5 ct„, vracht van 50 ct. en daarboven met 10 ct. verhooging. Snelpersdruk »an Herm'. Coster en Zoon,

Alkmaarsche Courant | 1879 | | pagina 6