van Zondag 12 October 1879. e Eenentachtiffste Jaarsans:. 1879. BER. Nn. £9. Vervolg der wekelijksche berichten. Binnenland. Duitschland. Belgie. Groot BriUanfe en Ierland. Denemarken. Vtusland. furkye. ii- eu üewrsbcriciile*». 2ifrpigrleimea. nrigc Ecülvereeniging Bijblad van de Alkmaarsche Courant Rechtszaken. Te Elten is ontdekt en in eene herberg, waar hij bezig was kaart te spelen, gevat een postconduc- teur uit Pruisendie 25000 mark ontvreemd had. Overheden den 9, te 's Gravenhage, jr. mr. H. F. v. Kanebeek, lid der Algemeene Rekenkamer. Vereeniging voor Lijkverbranding. Het hoofdbestuur heeft zich tot den Koning gewend met een adres waarbij wijziging verzocht wordt der wetwelke het begraven van elk lijk beveelt, opdat ook den voorstanders der verbranding vergund worde naar hunne zienswijze te handelen. KoLONlëN. In Atchin is alles rustig; de indPcbe leger commandant, die zich derwaarts begeven had om eene inspectie te houden beeft den toestand gunstig bevonden en is weder naar Batavia teruggekeerd. Pruisen. De uitslag der verkiezingen voor den Land dag433 leden tellende, is als volgt: conservatieven 113 (bij de verkiezing in 1877 37), vrije conservatieven 54 (30); nationaal-liberalen 112(185), fortscbntts-partij 38 (76), cen- trumspartü 90 (85), Polen 19 (15). Verder evenals in den vorigen Landdag 2 parlicularisten2 wilden en bovendien 2 democraten (geene sociaal-democraten), die in 1877 geen mandaat konden verkrijgen. Het centrum en de Polen kun nen dus te zamen 9 stemmen meer uitbrengen de conser vatieve fractiën namen met 100 leden toe en de twee libe rale fractiën verloren 111 stemmen. De aanvoerders der ver schillende fractiën werden herkozenuitgezonderd Lasker te Prankfort. De heer v. Bennigsendie verklaard had niet herko zen te willen worden, is toch herkozen; de nationaal-liberalen hopen, dat hij in de thans geheel veranderde omstandigheden in zijne verkiezing zal berusten. Drie van de tegenwoordige ministers zijn gekozen de minister van oorlogv. Kameke die van binnenl. zaken graaf Eulenburg, die van eeredienst v. Puttkamer. Alle drie nemen voor het eerst zitting. Van de vroegere ministers zijn AchenbachFalkFriedenthal en Hobrecht verkozen. Van de gekozen afgevaardigden behoo- ren 241 tot de oude leden van het huis, nu herkozen: 192 afgevaardigden zijnbehoudens enkelein vroegere jaren reeds zitting gehad hebbendenieuwe mannen 6 afgevaar digden zijn in meer dan een district verkozen. De minister van justitie dr. heonhardt is ernstig onge steld men vreest voor het behoud van zijn leven en in ieder geval' wordt het als onmogelijk beschouwddat hij ooit weder zijne ambtsbezigheden zal kunnen hervatten. De heer von Bülow, secretaris van Staat voor de buiten- landsche zakenheeft een nieuw verlof aangevraagd en ver kregen voor den ti)d van zes maandenom redenen van ge zondheid. Het bericht zijner verzwakte gezondheid en zijn langdurig verlof ten gevolge daarvan vonden bij het groote publiek volstrekt geen geloof; daarenboven waren allerlei geruchten in omloop betreffende verschil van meening tus- schen den rijkskanselier en den heer von Bülow. Vermoede lijk om die geruchten te doen verstommen, heeft von Bismarck zich naar Potsdam begevenwaar v0 Bülow woonten per soonlijk afscheid van hem genomen. Het vertrek van dien heer voor zoo langen tijd uit de betrekkin?, door hem bekleed, heeft een zeer onaangenamen in druk in vele kringen veroorzaakt. Pon Bismarck is schier ongenaakbaar en het gevoig daarvan is, dat het dagelijksch verkeer met de vertegenwoordigers der buitenlandsche mo gendheden schier uitsluitend plaats had met von Bülow. Dit verkeer had plaats op den meest welwillenden aangenamen voetwantvolgens de mededeelingen uit Berlijn aan de Kóln'. Zeitung, verstaat die heer de kunst om een gesprek op levendige wijze te voeren en weinig of niets te zeggen naar gelang der omstandigheden. Zijn plaatsvervanger is de algemeene plaatsvervanger van den rijkskanselier, de heer von Stolberg. Elzas-Lotharingen. Een door de duitsche regeering naar de in deze gewesten gesproken taal ingesteld onderzoek heeft de volgende uitkomst gehad. Drie soorten van spraak gebruik werden aangenomen: Eransch, Duitsch en gemengd. Tot de laatste werden gerekend alle streken, waar minstens een tiende gedeelte eene andere taal sprak, dan de overigen. Waar uitsluitend Fransch of Duitsch gesproken werd, re kende men tot Fransch of Duitsch. Van de 1696 gemeenten met 1,531,000 inwoners, behoorden 1225 gemeenten met 1,160,000 inwoners tot het Duitsche spraakgebied, 385 ge meenten met 181,000 inwoners tot het Fransche, de overige 86 gemeenten met 157,000 inwoners tot het gemengde. De verhouding is dus ongeveer 77 12 en 10%. In den beneden-Elzas is 4,09 pCt. der bevolking Fransch. In den boven-Elzas 3,71 pCt. Fransch en 17,58 pCt. ge mengd. In Lotharingen 30,37 Fransch, 16,38 ge.,.engd en 53,25 pCt. Duitsch. Slechts één enkel districtdat waarin Metz ligt, is eigen lijk geheel Fransch. Aangenomen, dat in de gemengde streken de eene helft der bevolking Fransch spreekt en de andere helft Duitsch, dan zijn er in het geheel slechts 259,000 Franschen tegen 1,272,000 Duitschers, zoodat de verhouding is als 1 tot 4. Deze berekening strookt ongeveer met eene vroeger ge maakte, toen 250,000 Franschen, waarvan 26,500 in den beneden-Elzas, 31500 in den boven-Elzas en 192,000 in Lotharingen gevonden werden. De bewering der Fransche dagbladendat Ouitschland werkelijk Fransch gebied beeft ingelijfd wordt door deze uitkomst eenigzins weersproken. De waarschuwingen der bisschoppen tegen de openbare school oefenen reeds invloed uitechter ten platten lande meer dan in de steden. Te Antwerpen verliet Vio gedeelte der leerlingen de scholen, terwijl 20 onderwijzeressen en 1 onderwijzer hun ontslag namen. Daarentegen nam het aantal leerlingen op alle scholenwaar schoolgeld betaald wordt, zeer toe. Van de 220 onderwijzers te Luik verlieten slechts 2 onderwijzers en 11 onderwijzeressen de scholen en voor deze 13 plaatsen waren onmiddelijk 42 candidaten. In Vlaan deren in het duitsche gedeelte van Luxemburg en in de provincie Namen werd de openbare school echter bijna geheel ontruimd. Een der middelen, waartoe de geestelijkheid zijne toevlucht neemt om die ontruiming te verkrijgenbestaat volgens de Indépendanee hierin, dat, zooals te Wilmarsdonek, ten noorden van Antwerpen, is geschied, de leerlingen der Staatsschool uit de Kerk worden gefcet of zooals te Aertse- laer aan de ouders de toegang tot de Kerk ontzegd wordt. Dit gaat naar de meening van dat blad te ver en het ver trouwt dat de regeering daarop orde zal weten te stellen Te Brugge is in plaats van het onlangs overleden senaats lid Boijaval door de liberalen tot candidaat gesteld de heer Packsteen en door de clericalen de heer v. Ockerhoutdie in 1878 ééne stem minder verkreeg dan het toen verkozen lid Boijaval. Den 13 heeft de verkiezing plaats. Fraiikr||k. De indirecte belastingen brachten in de eerste 8 maanden des jaars 94,368,000 fr. en in de eerste helft van September 10,477,000, 1'r. d.i, tezamen 104,845,000 fr. meer op dan de raming. Zoo deze verhouding blijft voortgaan, za! over 1879 een batig saldo van 140 a 160 miljoen verkregen worden, waardoor in 1880 weder eene vermindering in de belastin gen kan worden gebracht. Te oordeelen naar eenige den minister van financiën ontvallen woorden bij de opening eener nieuwe spoorweglijn in het noordenscheen de regee- ring voornemens te zijn de rechten op suiker te vermin deren. Generaal Pfeiffer, het hoofd der officierendie Nederland vertegenwoordigden bij de oefeningen van het 2' legercorps, hield aan een door den prefeet der Aisne te Laon gegeven diner de volgende toespraak „Mijne heeren ik vertegenwoordig eene mogendheid van den tweeden rangwier stem in Europa niet buitengewoon veel invloed hebben kan. Maar toch wensch ik hier getui genis af te leggen van de gevoelens der Hollandscke natie voor de Fransche. „De prefeet zeide volkomen te recht: Frankrijks staat kunde is eene vredelievende, gematigde, belanglooze. „En juist omdat Frankrijk vredelievend, gematigd, be langloos isbezit het het vertrouwen en de genegenheid der kleine statenwelker bestaan zoo noodzakelijk is voor Europa's vrijheid en evenwicht. „Nederland staat vooraan onder de staten, die Irankrijk innige genegenheid toedragen en met. groot genoegen heb ik dan ook de aanzienlijke vorderingen opgemerkt, sedert een jaar in de leger-organisatie gemaakt. Stellig heeft het Fransche leger in de laatste jaren zeer ijverig gearbeid maar ik bespeurde, en verheug mij het hier te kunnen zeg gen dat in de laatste jaren er ongehoorde vooruitgang is. „Ik wensch daarmede leger en natie van harte geluk. Ik drink op het Fransche leger en op Frankrijk!" Deze woorden werden luide toegejuicht. De verkiezing van leden voor den gemeenteraad in twee wijken te Parijs, den 5, leidde tot geene uitkomst. In eene dier wijkenJavel genaamdverkreeg de heer üepassede ministeriëele candidaatdie de algemeene amnestie tot leuze bad genomen en den Senaat min of meer een onding noem de, 637 van de 1370 uitgebrachte stemmen. In die wijk waren 2071 kiezers. Zijne twee radicaler mededingers, de heeren Dó en Humbertverkregen respeetivelijk 354 en 350 stemmen, ofschoon de laatste, een der onlangs uit Noumea teruggekeerde communisten, in het openbaar voor de candida- tuur bedankt had. Een elftal kiezers hebben na dien afloop bij openbaren brief genoemden „burger" Humbert gesommeerd te rug te komen op dat bedanken voor de candidatuur en bij de aaustaande herstemming den handschoen op te nemen tegen over den candidaat Depasse. Het is onmisbaar, zeggen zij, dat ditmaal eene candidatuur gesteld worde, welke de vol- komene en volledige amnestie in eene zeer hooge mate vertegenwoordigt. Humbert heeft daarop in de Marseillaise bekend gemaaktdat hij nu niet meer den strijd bij de stembus ontwijken mocht; onttrok hij zich nu nog aan dien strijddan zou hij verraad plegen aan de zaak van hen, die hij wil verdedigen. Terwijl de organen van het linkercentrum tegenover de République Franqaise betoogen, dat het wederopvatten der amnestiekwestie noodzakelijk tot eene ministeriëele crisis en eene botsing tusschen Senaat en Kamer leiden zougesteld dat de Kamer zich den slag in het aangezicht wilde geven, dien men van haar eischtgaat de Marseillaise voort, op de gewone wijze te betoogen, dat de volkomene amnestie niet weg mag blijven. Het verzekertdat het land vraagt en weldra zal eischen, dat het schiereiland Ducos, het eiland Nou en het Pijnboomeneiland geheel en al worden ontruimd. „Het is mogelijk, zegt het, dat gij in uwe kennis van «wipgalgen en martelingen onderscheid weet te maken tus- «schen de buitengewone folteringen voor dezen en de «gewone voor genen. Wij hebben geen verstand van die «onderscheidingen en zullen ons niet, bezighouden om ze te «beoefenen; of onze landgenooten daar sterven als galeiboe ven, dan wel als gedeporteerden, het is al lood om oud „ijzer. Amnestie voor allenzonder ellendige onderschei- «dingenziedaar wat wij willen. De heer Waddington «houdt vol, dat wij haar niet zullen krijgen maar weest „er zeker van, dat wij haar daarom niettemin krijgen zullen. De ministerraad heeft den 7 met algemeene stemmen be sloten naar aanleiding van de in de dagbladen over de am nestiekwestie geschreven artikelen, zich als éen man te ver zetten tegen de thans geëischte algemeene amnestie: de tot net linker centrum behoorenrte ministers WaddingtonLeon Say en le Royer waren volgens den berichtgever der Indepen- dance in beginsel tegende overigenzooals de heer Lepere, omdat het oogenblik daartoe sleciit gekozen was. Het ultra-radicale blad de Lanterne heeft eene eigenaar dige wijze bedacht tot het verkrijgen van lezers, Den 4 des avonds meldden zich meer dan 2ÜOOO menscken aan bij de brouwerij ,,la Roche", op den Magenta-Boulevard te Parijs, alwaar op vertoon van een nommer van dat blad een uit muntend glas bier kon worden verkregen. De toeloop was zoo groot dat men moest zelfs een tijd lang de deuren sluiten, totdat de politie er in slaagde queue te doen vor men waarna alles voortreffelijk afliep. De Keizerin van Ruslanddie den winter te Cannes gaat doorbrengenkwam den 9 's avonds aldaar aan. Op hare reis daarheen had zij den 8 eene samenkomst te Oos (Baden) met den Keizer en de Keizerin van Duitschland. In het Octobernummer der Nineteenth Century is een ar tikel van den heer Archibald Forbes opgenomen waarin hij o. a. partij trekt voor het behoud der lijfstraf bij het leger. Hij betreurt hetdat de aandrang der liberalen in het af- geloopeu zittingjaar de gedeeltelijke afschaffing dier straf heeft veroorzaakt. De beweringdat de kans op geeseling geenzins afschrikkend werktacht hij onj uist en beroept zich te dien aanzien op zijne eigene ondervinding. Hij verhaalt, dat hij 20 jaren geleden dienst nam bij de kaval- lerie. Hij was jong, zeer levenslustig, tamelijk wel voorzien van zakgeldgeheel vreemd aan de krijgstucht en dus vol strekt niet in ieder opzicht een model-soldaat. Wegens onbezonnen gedrag kwam hij maar al te dikwijls in onge legenheid en eindelijk werd hij wegens een vergrijp tegen de krijgstucht veroordeeld tot 28 dagen gevangenisstraf op water en brood. Toen hij eindelijk met een hoofdzoo kaal geschoren, dat het iets had van eene minzame koolraap, uit de gevangenis kwam vond hij echter weldra al zijne luchthartigheid terug. Zijn commandant ontbood hem en vroeg hem ernstigweet gij thans weldat gij op de lijst der mannen van de 2e. klasse staat Hij vatte de beteekenis daarvan niet en antwoordde ontkennend. Welnu, zeide hij, dat beteekent, dat gijmaakt gij u weder aan een vergrijp schuldigkunt gegeeseld worden en dat zal waarachtig ge beuren ookdat verzeker ik u. Hij was toen volkomen in gelicht zondigde nooit, weer op zijne oude manier tegen de krijgstucht en toen hij het regiment verlietging hij heen met een goed getuigschrift. Hij deelt dit alleen medeom te helpen bewijzen, hoe krachtig afschrikkend het werkt, als men zich zoo van nabij met geeseling bedreigd ziet. Sir William Har courtdie in de vorige week de buiten landsche politiek der regeering hevig had aangevallen, hield den 6 te Liverpool weder zulk eene rede. Volgens hem had het berlijnsche verdrag geen oogenblik de ontbinding van het turksche rijk tegen gehouden en waren de arenden zoo hegeerig en talrijk als ooit vergaderd om het stervende lichaam. Door hare politiek in Indie had de regeering meer schade gedaan dan in 30 jaar hersteld kon worden. Hij kon dan ook zeer goed begrijpen, dat de regeering den moed miste, om door eene ontbinding van het Parlement de openbare meening omtrent hare politiek uitspraak te laten doen. Den 6 werd ministerraad gehouden betreffende de vraag, of een buitengewone zitting van het parlement zou wor den gehouden. Er werd nog geen besluit genomen. De Times merkt op, dat na de bezetting van Kaboel de toekom stige staatkunde der regeering ten aanzien van Afghanistan vastgesteld zal moeten wordenwaarbij de medewerking van het parlement onmisbaar is. De regeering aeht dat tijdstip zeker nog niet spoedig aangebroken. Minister Northcote gaf aan een maaltijd den 8 op het Stadhuis te Dublin gegeven, zijne hoop te kennen, dat de crisis in Afghanistan geene ernstige moeilijkheden zou ver wekken. De algemeene staatkunde der regeering, in hoofd zaak van het stelsel uitgaande om aan geen ander land staat kundigen invloed in Afghanistan te vergunnen, had geene verandering ondergaan. De hoop op eene behoorlijke rege ling der aangelegenheden aldaar was niet opgegeven. De staatsbegrooting is den 7 bii het Folkething ingediend. De ontvangsten worden geraamd op 47,145,000 en de uit gaven op 42,052,000 kronen. Voor de regeeringsmaatregelen tot hervorming van bet leger en de school is waarschijnlijk het overschot van 4,093,000 kronen noodig. De Novae Vremia meldt,, dat het, ministerie van financiën voornemens isin 1880 voor een bedrag van 27,712,000 roe bels aan gouden en zilveren munt te laten slaanwaarvan 900,000 roebels aan imperialen en 19,500,000 roebels aan halve-imperialen derhalve 2(1,400,000 roebels aan gouden en 7,000,000 roebels aan zilveren munt. Uit nadere berichten omtrent het op 9 Sept. door de ex peditie naar Merv tegen de Turkomannen geleverde gevecht is gebleken, dat de geheele landelijke bevolking, omstreeks 35000 zielen, zich in twee versterkte dorpen verzameld had alwaar zij hevigen tegenstand boden. De russen bescho ten de versterking gedurende 6 uren uit 12 kanonnen en bestormden haar toenmaar konden niet verder komen dan de buitenwerken; zij hadden den geheelen dag gevochten na een vermoeienden marsch en waren uitgeput, zoodat de strijd bij het vallen der duisternis moest worden gestaakt. Des nachts vluchtte de vijandwiens verlies op duizenden wordt geschatde russen verloren 7 officieren en 234 man. De bevelvoerende generaal meendedat dit voordeel den vijand zou ontmoedigen en zijne verliezen de verdere ope ratien zeer zouden vergemakkelijken. De Qolos is met het verslag van het, gebeurde niet ingenomen. De russisohe voorhoede nam alleen deel aan het gevecht en nu vraagt dit blad, waarom was de hoofdmacht niet spoediger aanwe zig ter ondersteuning der voorhoede P Ook merkt het op dat het eigenlijke doei van dezen tocht, nog altijd onbekend is en waartoe dient nu al dat bloed vergieten Të Petersburg is in een huis eene geheime drukkerij ont dekt en zijn de schuldigen op keeterdaad bij het zetten eener verboden brochure betrapt. Een twintigtal personen, waar- ouder 3 vrouwen, werden gevat. Behalve letters en persen werden nog verscheidene andere bij de typographic behoo- rende voorwerpen in beslag genomen. In eene den 5 gehouden bijeenkomst der commissie voor de griekscke grensregeling is die zaak nog niet reel verder A NT t 0,75, voor elke regel meer 15 nzending tot Zaterdag namiddag erstvolgend nommer ingestaan brordusZ. van Pieter Goudsblom en Griet,je.Rol. >inella Theresia, D. van Gerrit Keijsper en uelh Esser. 1EN. - de Quackwed. van Dr. Anthome Johannes ing, 86 j. Carolina Roskam, echtgen. van mes Jacobus Outhuijs, 28 j. en 10 m. ie, D. van Hendricus Langendam en Luwtje root, 2 j. en 5 m. NG VAN VASTE GOEDEREN. 16 Oct,. den Notaris W. F. G. L. GOUWE. e annerii), het Veerhuis van Oudesluis en Oroot- Mient, B, 391. Str. Th. Diepen f 3400,— J Verhoogd door K. Hart met 380, Oct. Aangevoerd 128 vette Kalveren 40 a J tere dito 16 a 27 1425 Schapen 22 a 32, rkens 0,44 a 0,52 perk 7 magere dito f 14. r Cleine kaas 1 32, commissie f 34middelbare prijs f 17aangevoerd 600 st.,^ wegende r. Ter graanmarkt aangevoerd 2727 heet-, 11Rogge 8 a 8,50 Gerst 5,25 a 6 er f 6,75 a 7, Haver 3,50 a 4,75. Paarden- br. dito 12,3U a 17,50, Kauariezaad 11,25, saad 14 a 20, geel dito 12 a 15,50, Kool- i 10,75, Karweizaad f 15,50 a 16, Erwten: 23 grauwe f 20 a 26, vale f 12 a 18. angevoerd 3 Paarden f 00 a 120, 18 ^Koeien 11 nuchtere Kalveren 12 a 26 256 Schapen 6 magere Varkens A 13 a 24, 222 Biggen /5 ten en Geiten /4a 10, Boter 82% a 90 ct. p. k. Kleine kaas 22 a 31aangevoerd 101 st„ 5 küogr, angevoerd 223 st. Boter f 1,40 a 1,48, Kip- a 6. 15 Oct. Kleine kaas 30 aangevoerd 19 st„ kilogr. Karweizaad 16 a 17, BI. Maanzaad 0 P„ Mosterdzaad 17 a 2 2,Erwten grauwe vale 15 a 19, br. Bonen f 14 a 18. Oct. Aangevoerd roode Tarwe 9 a 12, witte ',15, Rogge f 5,50 a 7,10, Gerst f 6,4U a 7 a 4,62Va Duivenbonen f 8,35, Paarden dito ie Erwten f 14,30, Capucijners 13,80 a 14 izaad 15 per mud, Karweizaad f 16 p. 50 P. 6 a 12. leiue kaas/30,25, aangevoerd 110 st., wegende 24 Koeien 110 a 180 l Stier /70, 8 V aar- )5, 1 Graskalf 1 20, 1 vet dito/40, 31 n. dito Schapen/14 a 26, 24 Biggen 5 a 12. 6 Oct. 165 Koppen 1,40 a 1,55 475 Kip- i,50. 16 Oct. Kleine kaas 30,50, aangevoerd 48 kop 1,30, Kipeieren 5. 13 Oct. Aangevoerd Boter 1,30 a 1,40 per nderen, 134 vette Kalveren 1 0,60 a 0,80 per icht. dito f 10 a 25, 118 vette Varkens/0,42 ;r., 40 magere dito 10 a 20, 241 Biggen/4 apen en Lammeren 154 Ganzen 2,75 a 3,25, .ippeneiereu 5 a 5,50 per 100 234 mud Ap- 166 mud Peren f 4 a 5 per mud. Oct. Aangevoerd 4 Koeien t 234, 105 Schapen 231 kop Boter vau (0,65 kilo)/ 0,85 a 0,95, 4 a 5 per 100. Oct Moutwijn 11 Jenever 16,50. 5 Oct. Kleine kaas 31,50, aangevoerd 66 st. Oct. 3400 Runderen 4.2-5.4, 10000 Schapen 4.6-6.6, 500 Kalveren 4.6-5.6, Varkens 4.2-5.2. j0 Runderen 4-5.4, 4000 Schapen en Lamme- 0 Kalveren 4.8-5.8, Varkens 4-5. onzer geliefde Ouders Jan KARMAN en OHANNA van TWUYVER. ilo, Hunne dankbare kinderen ier 1879. behuwd- en kleinkinderen. (gjJ u tvd A. W. EISMA en H. LIJ BERING, 16 October 1879. ptie te Alkmaar, 19 October e.k. XJXj JJVJObV,!! uouvin/u v»v - waterlinie, de positiën Jutfaas en Asperen, het maken van ners in een gezond jaar geen reden tot roemen heeft. bus Wycteman en Johanna Barbara Binneman. van eene dochter E A. BLOM ge- enoote van J. A. PEKELHARING. 12 Oct. 1879, van een Zoon J. OLIJ VAN DER gem. Schermerhorn, 12 Oct. '79. ads goedheid voorspoedig bevallen van .hapen Zoon C. PIJ PERS, geliefde echt- i J. VAN R1ESSEN. 17 October 1879. taar overleed den 11 October 1879, in om vau ruim 86 jarendiep betreurd kinderen, behuwd- en kleinkinderen, TESTER DE QUACK, sedert 1834 den ZeerGeleerden Heer Dr ANTHO- ANNES SWAV1NG, Geneesheer te J. G. A. VERliOEEF. 14 October overleed na een smartelijk twee dagen, in den leeftijd van 2.2 jaar, Dochtertje N EELT JE diep betreurd oudersbroederszusters en behuwd- H. LANGENDAM. ntsmaar. L. LANGEN DAM-DE GROOT,

Alkmaarsche Courant | 1879 | | pagina 5