No. 44. Eenentachtigste Jaargang. 1879. ZONDAG 2 NOVEMBER. Groote Koemarkt te Alkmaar, Groote Paardenmarkt, (Officieel (öcbceltc 1. Het driejarig onderhoud van de haven be oosten het OudeSefaild op T eie', loo- pende van 1 Januari 1880 tot 31 December 1882. 2. Het driejarig onderhoud van den provincialen grindweg van de brug aan het einde der Breêlaan nabij den H u 1 gen dij knaar Ursein, uitmakende een gedeelte van den grooten weg der 2ie klasse van Alkmaar naar Hoorn, van 1 Januari 1880 tot 31 De cember 1882. op 10 Pllovember 1810. op 12 november 1890. Een bondgenootschap tusschen Buitschland en Oostenrijk-Hongarije. Jtigczoitben Stukken. StaÖö-iiicuoj 0. JilarKl- en fiewrskncllU». y ALK I AA W( Deze Courant wordt wekelijks uitgegeven en is verkrijgbaar op Zaterdag avond te 7 uren. Prijs per kwartaal 0,0-5, franco per post f 9,80, afzonderlijke nommers A Cents. Brieven franco aan de Uitgever HERM'. COSTER ZOON. AT. De Advertentiën kosten van 15 regels f 0,75, voor elke regel meer 15 Centsgroote letters naar plaatsruimte. Bij inzending tot Zaterdag namiddag 1 uur, wordt voor de plaatsing in het eerstvolgend nommer ingestaan ingezonden berichten een dag vroeger. Bij deze Courant behoort een bijbladbevattende weleelijksche berichten PROVINCIE NOORDHOLLAND Aanbesteding Op Donderdag, den IS46" November 1879, des namiddags te half drie urenzal aan het lokaal van het provinciaal bestuur van Aoordholland, te Haarlembij enkele inschrijving worden aanbesteed r De bestekken zijn, tegen betaling van 10 cents per exem plaar, verkrijgbaar aan het lokaal van het provinciaal bestuur voornoemd, en aan het bureau voor buitenlandsehe paspoorten op den O. Z. Achterburgwal, tegenover het Walepleintje te Amsterdamen van het eerstgenoemde werk ook ter secre tarie van de gemeente Texel. Nadere inlichtingen zijn te bekomen bij den Hoofdingenieur van den waterstaat, te Haarlem, bij den Ingenieur J. M. I' "WELLAN, te Alkmaar, alsmede voor zooveel het eerstge noemde werk aangaat bij den Opzichter W P. H. de KRUIJEP te Helder BURGEMEESTER enWETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennisdat bij gelegenheid der groote veemarkt op Maandag 3 November 1879, de gewone Maan- dagsche markt voor vette kalveren schapen en var kens zal worden gehouden aan de gedempte Nieuwesloot en de Kanaalkade Burgemeester en Wethouders voornoemd, Alkmaar, A. MACLAINE PONT. 18 Oct. 1879 De Secretaris NUHOUT van der VEEN BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis dat zij in hunne vergadering van heden gunstig hebben beschikt op het aan hen ingediende verzoek vau J. B. HENS, tot het oprigten eener vetsmelterij en slagterijeene paar- denslagterij daaronder begrepen in het perceel gelegen aan den NieuwlandersingelWijk F, No. 154. Burgemeester en W ethouders voornoemd Alkmaar, A. MACLAINE PONT. 28 Oct. 1879. De Secretaris, NUHOUT VAN DER VEEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis dat het suppletoir kohier voor de belasting op de honden over de dienst van het loopende jaar, op heden door hen voorloopig vastgesteld en overeen komstig artikel 264 der gemeentewet, van af 29 October 1879 gedurende 14 dagen ter lezing voor de belanghebbenden op de gemeente-secretarie is nedergelegd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. MACLAINE PONT. Alkmaar, De Secretaris, 28 Oct. 1879. NUHOUT van der VEEN. Ter gemeente-secretarie worden ten spoedigste verlangd monsters en prijsopgave van beuken kagchelblokken per 1000 stuks. Lijst van brieven, waarvan de geadresseerden onbekend zijn, verzonden gedurende de 2e. helft der maand September 1879. C. Lust, Mej. L. W. van Ingen, J. Drosde, Amsterdam; A. Bijman, Hoorn; Mej. E. Koomen, Nieuwe Niedorp; A. Nolthuis, Nijkerk; C. G. J. Fortuin, Schermerhorn J. de Jong, Winkel; van der Helm, de Zaan. Van de Hulpkantoren Dirkshorn K. Kubus de Rijp. Rustenburg-. K. Waagenmaker, Oosterblokker. P O L I C I E. Ter terugbekoming is aan het Commissariaat van Policie het volgende voorhanden, als: een bankbiljet, een geit, een lok, een halsdoek, een zijden dasje, een sleuteltje, een onderstuk van een gouden oorbelletje en een Bismarck is nooit een vijand van Oostenrijk ge weest. Integendeel heeft hij zich in vroegeren tijd, van 1851 tot 1859, toen hij gezant van Pruisen bij den Duitschen Bond wasmeermalen beijverd om in onderling overleg met Oostenrijk te handelen en een gemeenschappelijke gedragslijn tusschen Prui sen en Oostenrijk tot stand te brengen. Een bond genootschap tusschen beide staten behoorde tot de oudste traditiën zijner familie en gaarne zou hij aan die traditie getrouw zijn gebleven. Maar hij kon niet verdragen dat Pruisen steeds door Oos tenrijk achteruit werd gezet. Hij meende dat Pruisen aanspraak had op gelijken rang als Oostenrijk. Had Oostenrijk Pruisen als zijns gelijke willen erkennen, den grooten Noord-Duitschen staat aannemen als zijn bondgenoot niets zou hem liever zijn geweest maar hij kon niet dulden dat zijn vaderland door Oostenrijk als een mindere werd behandeld. Toen Oostenrijk bij zijne oude politiek bleef volharden trad hij daarom openlijk tegen den Keizerstaat op en in zijne zienswijze kwam geen verandering ook nadat hij in 1862 Pruisens eerste Minister werd. Bpeds aanstonds bij zijn optreding gaf hij aan Oos tenrijk de keus, de aan Pruisen vijandige politiek te verlaten en zijn vriend en bondgenoot te zoeken te Berlijn, of zijn zwaartepunt in Hongarije te plaat sen en te dulden dat Pruisen aan den toestand lan verdeeldheid en zwakte in Duitschland een einde maakte. Wij hebben gezien, hoe Bismarck in 1866 de daad bij het woord heeft gevoegd, en Oostenrijk, dat zijn invloed in Duitschland het best meende te zullen bewaren door Pruisen klein en op den ach tergrond te houden buiten Duitschland heeft ge drongen, om door Pruisen als eenigen leider en be- heerseher te worden vervangen. De oorlog met Frankrijk gaf hem gelegenheid om zijn werk de kroon op te zetten, en de Koning van Pruisen werd Keizer van Duitschland. Thansnu elks gebied is afgebakend nu Oosten rijk er niet meer aan denkt in Duitschland eenigen invloed uit te oefenen of aan Pruisen op dit terrein moeilijkheden in den weg te leggen nu inderdaad de aandacht van het hof te Ween en meer en meer naar het oosten is gerichten de Oostenrijksche wapenen tot diep/dn Turkije zijn doorgedrongen gereed om zoo nocflfogRusland den weg naar Konstantinopel af te-tSnijden thans schijnt de tijd voor Bismarck gekomen om zijn oude familietraditie te verwezenlijken en met Oostenrijk, dat ^en strijdige belangen met Pruisen meer kan he.buB^kdat geen mededinger meer is en zeker nie4 z^^rrzelen om Pruisen als zijns gelijke te erkennen een bondgenootschap aan te gaan. De Rijkskanseliers der beide staten zijn blijkbaar overeengekomen over de gedragslijn die de twee groote mogendheden voortaan zullen volgen en. de beide Keizers hebben zich met hunne ziens wijze vereenigd. De beteekonis, die door de kabi netten van Berlijn en Weenen aan deze gebeurtenis wordt gegeven komt vooral hier op neer, dat beide staten in heti Oosten gemeenschappelijke handelsbe langen hebben dat voor beider handel en nijverheid de vrije weg langs den Donau en het verkeer over land met geheel Europeesch Turkije van het grootste gewicht zijn, en de overeenkomst van deze inzich ten het natuurlijk gevolg is. Zoo zou dan de toe nadering van Pruisen tot Oostenrijk: allerminst een oorlogzuchtig karakter, maar alleen ten doel hebben aan de werken des vredes in beide staten uitbreiding te geven dooi hun een veiligen weg naar het Oosten te verzekeren. Intusscher, komt men er voor uitdat men wil beletten dat de Slavische stroomen de belangen van Oostenrijk en Duitschland m het oude gebied van den Sultan zouden verdringen al voegt men er bij, dat men de handelswegen langs den Donau en over land wenecht te behouden en te beveiligen om het dreigend gevaar te ontgaan van op dit gebied over zee door Engeland overvleugeld te worden. Inder daad genoeg om de overeenkomst niet in den smaak te doen vallen van Rusland, waartegen of waarnaast al thans Oostenrijk in den laatsten tijd als boedelredder in Turkije was opgetreden. Rusland meende tot nog toe op den steun van Duitschland te kunnen reke nen en kan dus niet anders dan zeer ontstemd zijn nu het den gewaanden trouwen vriend als een bondgenoot van Oostenrijk-Hongarije ziet optreden. Die teleurstelling is verklaarbaar, ook al behoeft het in den ouden vriend nog geen vijand te zien. Even verklaarbaar is de vreugde bij de Regeering en de meerderheid des volks m Engelanden niemand heeft tot die teleurstelling en die vreugde misschien meer aanleiding gegeven dan de Pruisische Minister van Eeredienst en Onderwijsdie verhaalde van den strijd dien het den Duitschen Keizer had gekost ondanks zijn persoonlijke vriendschap voor den Rus- siscben Keizer zijn goedkeuring te verleenen aan de overeenkomst met Oostenrijk. Dat deze Pruisische Minister niet de otflciëele persoon is wiens opvatting van de zaak onwedersprekelijk is en dat hij wellicht volledig bekend is met hetgeen is geschiedkan worden toegegeven maar dat een zoo hoog geplaatst persoon zich ten eenen male zou vergissen omtrent den aard van de overeenkomstvalt moeilijk aan te nemen Rusland moet gevoelendat het in het Oosten voortaan niet alleen zijn verklaarden vijand Engeland heeft te duchten, maar dat het in Oosten rijk-Hongarije een mededinger heeft gevondendie geduchte aanspraken zal doen gelden die aan zijn invloed den pas kan afsnijden, en dien het moet ontzien, omdat hij door Duitschland gesteund wordt. En zal een nieuwe oorlog van dezen stouten greep van Bismarck het gevolg zijn In weerwil van al de verbittering en de oorlogzuchtige kreten die hier en daar opgaanschijnt daarvoor geenerlei gevaar te bestaan. Wie zou dien oorlog beginnen? Voor Duitschland en Oostenrijk bestaat daartoe geenerlei aanleidingen evenmin voor Engelanddat juicht in dien nieuwen damdie tegen Rusland in het Oosten is opgeworpen. Maar het teleurgestelde en verbitterde Rusland dan Als het er de macht toe bezatmisschien maar na de uitputtingdie het ondervindt ten gevolge van de groote krachtsinspan ning waartoe het door den oorlog met Turkije alleen reeds gedwongen werd is het toch ten eenenmale ondenkbaar dat het binnen korten tijd een oorlog zou ondernemen, waarin het Duitschland en Oosten rijk-Hongarije tegenover zich zou zien en Enge land natuurlijk ook. En Frankrijk dan wordt ge vraagd. Vergeet men dan dat Frankrijk zich gaarne bij Rusland zou aansluiten om wraak te nemen over de nederlagen van 1870 en '71 en te hernemen wat het toen heeft verloren Ronduit gezegdwij ge- looven dat Frankrijk voor zulk een dolle onderne ming te verstandig is. De tegenwoordige regeering en, wat meer is, de onder de bevolking heerschende stemming is ontegenzeggelijk van alle oorlogzuchtige piannen afkeerig. Wanneer wij alzoo Rusland zon der bondgenooten zien met een door Duitschland gesteund Oostenrijk-Hongarije als ij verzucht igen me dedinger naasten een vijandig Engeland tegen over zichdan worden zijn schrille kreten ons ver klaarbaar uit zijn gevoel van onmachtmaar dan verdwijnt tevens alle vrees voor oorlog. Dan zien wij in hetgeen tusschen Duitschiand en Oostenrijk- ilongarije heeft plaats gehad een waarborg voorden vrede en een waarborg tevens dat de erfenis van bet ineenstortend Tnrksehe Rijk niet door èéne mo- endheid .n bezit genomen, maar door verschillende mogendheden in onderling overleg zal verdeeld en geregeld worden. Hensbroek 28 October. Heden vond de ofiiciëele proef- maling plaats van de twee stoomwatermolens, voor den polder j Wogmeer, waarbij het dagelijksck bestuur en de hoofdiage- landen tegenwoordig waren die hun volkomen tevredenheid betuigden over de verkregen uitkomsten. Deze stoommolens, j onmiddelijk daarna in dienst gesteld, verrezen op den grond slag van twee windmolens met behoud van de vijzelopleiders en vijzels. Zij werden naar de plannen van de ingenieurs WC. en K. de Wit te Amsterdam in eigen beheer en onder opzicht van den polderbaas P Wijte gebouwdter wijl de macbinericn door genoemde ingenieurs geleverd werden. Instituut voor doorstommen te Groningen Van de uitgebreidheid dezer instelling kan de afbeelding onlangs in bet tijdschrift Eigen Haard opgenomen een goed denk beeld geven In het schooljaar 1878—79 herbergt het dan ook van zijne 196 kweekelingen niet minder dan 192, voor wier verpleging en onderricht uitgestrekte localiteiten noodig zijn. Van deze 192 zijn er slechts 35 voor welke eene groo- tere of kieïnere meestal volstrekt onvoldoende som aan het instituut wordt te goed gedaan, al het overige, en daar onder de kosten van het school en handwerksonderwijs van 196 leerlingen, moet bekostigd worden uit hetgeen door sommige subsidién en vooral door de contributiën der leden en de schenkingen van iiefdadigen wordt verkregen. In 1878 vermeerderde het aantal leden met 112 en verminderde het met 137, aPoo op nieuw een verlies dat in omgekeerde ver houding staal tot den zich steeds uitbreidenden werkkring van het instituut. Yoor onze gegoede stad- en landgenooten wèl eene reden om deze heilzame inrichting te steunen. De Kweekschool voor Machinisten, den 19 Oct. 1878 te Amsterdam geopend, heel't haar eerste jaarverslag verspreid. Zij telde in hel afgeloopen jaar 38 leerlingen die van 8 onder- r wijzers onderricht ontvingen in de noodige leervakken en I ten deeleals interne -opgenomenenin bet Zeemanshuis ge huisvest waren De kosten van op en inrichting bedroegen 18726,07%,. die van exploitatie 16956,75, te zamen f 35682,82V2 waarvan 1134,70%, niet dour de giften subsidiën en schoolgelden konden gedekt worden. Het be- stuui wenscht dat de financieele medewerking van velen het in staat moge stellen zijne taak voort te zetten en de kweekschool zooveel mogelijk te volmaken. Te Brussel verschijnt thansbij den uitgever Hubert Vos, een „Geïllustreerd Familieblad dat, in goed neder- duitsch romans van bekende schrijvers en andere bijdragen bevatzieh onpartijdig en onzijdig in den strijd der politieke partijen houdt, reeds ongeveer 31000 inteekenaren telt, en niet meer kost dan/2,50 per jaar, waarvoor wekelijks franco verstrekt worden 8 bladzijden groot 41. formaat in 2 ko lommen gedrukt en van een paar houtgravuren voorzien De Commissie voor de „Spijskokerij „St. Willebrordns" heeft hare circulaires verspreid en noodigt de ingezetenen uit, hare pogingen ten beste der behoeftigen te ondersteunen, onder het prijselijk voorbehoud, „dat geen deel aan dit liefdewerk genomen worde, indien de bijdrage moet strekken in mindering van hetgeen men gewoon is aan de Stedelijke Com issie tot uitdeeling van warme spijzen te geven." Velen, die niet gaarne stadgenootendie een liefdadig doel beoogen voor het hoofd willen stootenal achten zij ook de nieuwe spijscommissie nevens de bestaande minder noodig, vragen zich wellicht af, aan welke hen bekende behoeftigen zij de te nemen bons zullen uitreiken, of liever wie van die behoeftigenzelfs al lokt hen de warme spijs toe, op den zondag zieh zullen willen vernederen om ten aanschouwe van elkeen die spijs te halen. Er zijn armen, die zich voor niets schamenmaar er zijn er ook wier eer gevoel niet is uitgedoofd en die liever in stilte lijden dan de openbare liefdadigheid in te roepen of publiek ter „soeppot" te gaan. Dezulken verdienen vooral op kiesche wijze te gemoet gekomen te worden, en met het oog daarop kan het plan der commissiehoe goed gemeend ook niet gelukkig genoemd worden. Misschien is de commissie echter in staat de gemaakte bedenking op te lossen, hetzij door hare onge grondheid aan te toonenhetzij door een middel aan te wijzen, dat het geopperde bezwaar wegneemt. Niet genoeg is het, wat het punt van het eergevoel aangaat, de beraamde inrichting te verdedigen door de bestaande: wat op een werk dag geen aandacht of opspraak wekt doet dat wel op den rustdag. 1 I I. "I I! —BBËB'I"1 Hl Den 28 werd in den Houtvan wege eene vereeniging diezeker met het oog op het gevorderd saizoen, den naam had aangenomen van „Beter laat dan nooit," eene harddra verij met paard en sjees gehouden waarvoor niet minder dan 22 deelnemers waren opgekomen en waarbij een belang stellend publiek niet ontbrak. De prijs, 25 gonden tientjes, werd verworven door C. Paarlbergte Zijpemet het paard Susanna, berijder J. Koster, de eerste premie, 10 gouden tientjes, door J. Koopman, te Nieuwe Niedorp, met het paard Anna, bereden door den eigenaar, en de tweede premie, 5 gouden tientjes, door jr. Quarles v. Vfjord, te Loosduinen, met het paard Kort maberijder P. v. Santen. Den 30 is aan 's Rijks universiteit te Leiden tot doctor in de rechtswetenschap bevorderd de heer H. Boonacker, ge boren te Alkmaar, met een academisch proefschrift over dechéance van rechtsvorderingen. De heer Buatier de Kol/a heeft zich donderdag-avond in een talrijk bezoek mogen verheugen. Hij behoort, even als zijn voorganger, de heer Herman, tot de nieuwere school, die allen tbeatralen toestel en zooveel mogelijk alle hulp middelen tracht te ontberen, en de toeren voor een deel met zeer eenvoudige voorwerpen en schier te midden van het publiek verricht. Met het oog op de vele aanwezigen moch ten sommige voorwerpen wel wat klein en de stem van den kunstenaar wat zwak genoemd worden. Hij verrichtte zijne groot.endeels nieuw te noemen proeven met eene behendig heid, die meermalen de algemeene verbazing wekte, en heeft bewezen, dat hij verdient geplaatst te worden nevens Her man, dien hij echter niet overtroffen heeft. Aan den 1™ luitenant 1. Holtz, en aan den korporaal tamboer F. Hazes is door den Koning het eereteeken toe gekend voor langdurige werkelijke dienst bij de schutterijen. 24 31 VEILING VAN VASTE GOEDEREN. Door den Notaris W. F. G. L. GOUWE. 27 Oct. 1 Koepel met woning en stallingGeesterhoutsectie E 891 ged., groot ,03,35. Str. J. J. Boogh 2690. 2. Tuingrondaldaar62 en 891 ged., groot ,04,85. Str. P. Rolie u 960. 1 en 2 niet verhoogd. gecomb. 3650. Str. J. JBoogh f 3705,Niet verhoogd. 3 Dito, aldaar, 62 en 440 ged., groot ,04,02. Str. dezelfde500. 4. Ditoaldaar, 62 en 440 ged., groot ,04,15. Str. dezelfde560. 5 Dito met laan, aldaar, 69 en ged. 440, groot ,07,72. Str. P. Messelaar 810. 6. Dito, aldaar, 440 ged., groot ,05, Str. H. Lobach Jz. r 520, 345 en 6 niet verhoogd. 28 Oct. Winkelhuis, w.z. Doelenstraat, A 2584. Str. J. H. Kuhn 1805. Verhoogd door J. Volder met 10. Huis de Kaag (3 woningen), Voormeer, B 2111. Str. J. JBoogh 3500. Niet verhoogd. Huis, Heul, A 1990. Str. H. Heming 1625. Verhoogd door C. Kager met10. ALGEMEENE BEWAARSCHOOL. Oudersdie hunne kinderen op bovengenoemde school wenschen geplaatst te zien, vervoegen zich, voorzien van de inentings- en geboortebewijzenin 't locaal aan de Doelen straat, op Dinsdag, 4 November, 's avonds te 7% uren. J. LATENSTEIN VAN VOORST, Secretaris, Alkmaar 27 Oct. Aangevoerd 12 Koeien f 120 a 180 17?, vette Kalveren f 40 a 90, 7 nuchtere dito f 12 a 16,' 1783 Schapen 14 a 28, 116 vette Varkens 0,40 a 0,50 per k., 6 magere dito 16. 31 Oct. Kleine kaas 34 commissie ƒ39, middelbare f 41 laagste prijs f 16aangevoerd 542 st., wegende 131185 kilogr. Ter graanmarkt aangevoerd 4015 heet., Tarwe f 9,50 a 11 Rogge 7 a 8 Gerst 5 a 5,50, idem Chevalier f 6,50 a 6,75, Haver/3,25 a 4.50 Paardenhoonen /7a 7,50, br. dito 12 a 17, duiven dito 8,37% Ka nariezaad 10,75, rood Mosterdzaad 14 a 21 geel dito 12 a 15, Karweizaad /16 a 16,75 Erwten: groene/ll,50 a 24, grauwe f 16 a 26, vale 12 a 18. 1 Nov. Aangevoerd 2 Paarden f 60 a 80, 16 nuchtere Kalveren 12 a 24 104 Schapen 12 a 20 26 magere Varkens f 10 a 16, 142 Biggen 4 a 7, 11 Bokken en Geiten f 4 a 8, Boter 85 a 90 ct. p. k. Edam 25 Oct. Kleine kaas 25 a 31.50, aangevoerd 68 st. wegende 15625 kilogr, 30 Oct. Aangevoerd 217 st. Boter f 1,40 a 1,50, Kip peneieren 6,50 a 7. Enkhuizen 29 Oct. Kleine kaas 32,50aangevoerd 16 st., wegende 4394 kilogr. Karweizaad 16 a 17, BI. Maanz. 12.50 per 50 P., Mosterdzaad 17 a 22, Erwtengrauwe 17 a 21,50, vale 15 a 19, br. Bonen f 14 a 18. Haarlem 27 Oct. Aangevoerd roode Tarwe /9,15 a 10,50, witte dito 8 a 11,75, Rogge 6,15 a 7,50, Gerst f 4,20 a 7,15Haver /4a 4,50, Ouivenbonen /8a 8,50, bruine dito 16,50, groene Erwten 13,50 a 14,25, Capucijners 14,50 a 16, Kanariezaad f 10. 29 Oct. Kleine kaas 32,50 a 36, aangevoerd 110 st., wegende 27176 kilogr. 52 Koeien 75 a 175 9 Vaarzen t 45 a 80, 1 vet Kalf 40, 28 n. dito 5 a 9, 69 Schapen 15 a 28, 18 Lammeren 8 a 12, 6 Varkens 42 a 46 ct. p. P. iledemblik 30 Oct. Kleine kaas f 32,50, aangevoerd 40 st., Boter per kop 1,40, Kipeieren /5,50, Eenden dito /5,25. Purmerende 28 Oct,. Aangevoerd 311 stapels KaasBoter f 1,35 a 1,50 per kgr., 462 Runderen, 31 Paarden, 124 vette Kalveren 1 0,60 a 0,80 per kilogr., 85 nucht. dito/10 a 24, 103 vette Varkens /0,38 a 0,48 per kgr., 1 z magere dito /10 a 20256 Biggen 3 a 5, 1931 Sciiapen en L,ain- meren550 Ganzen t 2,75 a 3,25, 40 Zwanen ƒ4 a 6, Kip eieren 5,50 a 6,50, 235 mud Appelen /4a 5, 240 mud Peren f 3,50 a 4 per mud, KANTONGERECHT. 31 October. J. W. 20 dagen gev., ter zake van diefstal van helm te Egmond aan Zee. J. H. f 1 boete of 1 dag gev., ter zake van het klimmen in een boom te Alkmaar. J. K., JZ. en J. G. ieder 5 dagen gev. en f 20 of 3 dagen gev., W. K. Lz. 3 dagen gev. en f 20 boete of 3 dagen gev., C. D., Ph. Z. en E. V. ieder 20 boete of 3 dagen gev., allen wegens het zetten van wildstrikken in de duinen te Egmond. Allen in de kosten. B U R G E R L IJ K E STAND. ONDERTROUWD. 30 Oct. Cornelis Veltkamp en Anna Jacoba Klapueijer. Johannes Hf.nricus Nelissen, wedr. van Geertruida Wit, te Medemblik en Cornelia Johanna Engelina Lobach te Alkmaar. - Adriatms Jacobus Theodorus Conijn en Geertruida Johanna Elisabeth van der Drift. GETRUUW D. 26 Oct. Jan Jonker en Cornelia van Petten. 30 o Anthonie Willem Eisma en Hiltje Lijbering. GEBOREN. 23 Oct. JSlicolaas Cornells, Z. van Auke Water en Cornelia van Langen. Dorothea Catharina, D. van Adolpk Rigardus Mulder en Maria Gesina Schermer. Johannes Gijsbertus Jacobus, Z. van Petrus van Ommen en Elisabeth Admiraal. Cornelis, Z. van Klaas Kuiper en Johanna Vroegop. Margaretha Elisabeth, van Lodewijk Johannes Toepoel en Margaretha Praat. Cornelis, Z. van Jacobus de Wilde en Willempje Maggaij. Dirk, Z. van Jacobus Tesselaar en Elisabeth Koorn. CornellsZ. van Cornelis Kramer en Catharina Mar garetha Jongemaets. Christiaan Jacobus, Z. van Simon Koster en Dirkje Meijer. GerritZ. van Gerrit Koster en Antonetta Elisabeth de Wit. OVERLEDEN. 26 Oct. Hillegonda Willens71 j. Maarten, Z. van Willem Konmg en Marijtje van Helden, bijna 6 w. Hen- drinaD. van Simon Pos en Grietje Kansen5 w. Cornelis, Z. van Johannes van den Berg en Maartje Stuijtbergen ruim 5 m. 39 Agatha van Leijden, wed. van Jan Casper Burger, 6», 30 Jannetje Smook, echtgen. van Jacob Tarin 72 j.

Alkmaarsche Courant | 1879 | | pagina 1